PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2021 m. gegužės 27 d. Nr. T1-168

Plungė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Plungės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Plungės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Plungės rajono savivaldybės tarybos 2019 m. balandžio 25 d. sprendimą Nr. T1-74 „Dėl Plungės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ ir jį keitusius sprendimus.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                    Audrius Klišonis


 

PATVIRTINTA

Plungės rajono savivaldybės

tarybos 2021 m. gegužės 27 d.

sprendimu Nr. T1-168

 

PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Plungės rajono savivaldybės taryba (toliau – Savivaldybės taryba) – atstovaujamoji institucija, įgyvendinanti savivaldos teisę, turinti vietos valdžios ir viešojo administravimo teises ir pareigas, susidedanti iš įstatymų nustatyta tvarka demokratiškai išrinktų savivaldybės bendruomenės atstovų – Savivaldybės tarybos narių (toliau – tarybos nariai).

2. Tarybos veiklos tvarką ir formas nustato Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas (toliau – Įstatymas) ir Plungės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas (toliau – Reglamentas).

3. Reglamentas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Vietos savivaldos įstatymu, Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymu, kitais teisės aktais.

4. Reglamentas tvirtinamas, keičiamas ar papildomas Savivaldybės tarybos sprendimu, kai už jį balsuoja visų tarybos narių dauguma.

5. Tarybos patvirtinto Reglamento nuostatos galioja ir naujai išrinktai Savivaldybės tarybai.

 

II SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBA 

 

6. Taryba yra Savivaldybės atstovaujamoji institucija, turinti vietos valdžios ir viešojo administravimo teises ir pareigas, kuriai vadovauja Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka vienmandatėje rinkimų apygardoje tiesiogiai išrinktas Savivaldybės tarybos narys – Savivaldybės meras (toliau – meras). Meras yra Savivaldybės vadovas, vykdantis Įstatyme ir kituose įstatymuose nustatytus įgaliojimus.

7. Tarybos įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti tarybos nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti tarybos nariai.

8. Tarybos narys visas valstybės politiko ir savivaldybės bendruomenės atstovo teises įgyja tik po to, kai prisiekia įstatymų ir šio Reglamento nustatyta tvarka.

9. Per du mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo dienos arba nuo tiesiogiai išrinkto mero priesaikos priėmimo dienos turi būti paskirtas mero pavaduotojas, sudaryti Savivaldybės tarybos komitetai ir paskirti šių komitetų pirmininkai, sudarytos Įstatyme nustatytos komisijos ir paskirti šių komisijų pirmininkai, sudaryta Savivaldybės tarybos kolegija, jeigu nusprendžiama ją sudaryti. Per tris mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo dienos arba nuo tiesiogiai išrinkto mero priesaikos priėmimo dienos turi būti paskirti Savivaldybės administracijos direktorius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. Jeigu mero pavaduotojo įgaliojimai nutrūksta, per du mėnesius nuo jo įgaliojimų nutrūkimo dienos Savivaldybės taryba turi paskirti mero pavaduotoją. Jeigu Savivaldybės administracijos direktorius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas atleidžiamas iš pareigų prieš terminą, per tris mėnesius nuo jo atleidimo iš pareigų dienos Savivaldybės taryba turi paskirti Savivaldybės administracijos direktorių, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją. Jeigu Kontrolės komiteto pirmininko ir (ar) Įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų įgaliojimai nutrūksta prieš terminą, per du mėnesius nuo jų įgaliojimų nutrūkimo dienos Įstatymo 14 ir 15 straipsniuose nustatyta tvarka turi būti paskirti Kontrolės komiteto pirmininkas ir (ar) Įstatyme nustatytų komisijų pirmininkai.

10. Šio skyriaus 9 punkto nuostata (išskyrus dėl Savivaldybės tarybos komitetų ir Įstatyme nustatytų komisijų sudarymo) netaikoma, jeigu išrinktas meras kitų įstatymų nustatyta tvarka laikinai nušalintas nuo pareigų. Pasibaigus išrinkto mero laikino nušalinimo laikotarpiui, ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas turi būti sušauktas Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame išrinktas meras prisiekia (jeigu jis nebuvo prisiekęs). Nuo šio posėdžio dienos per du mėnesius turi būti paskirtas mero pavaduotojas, sudaryta Savivaldybės tarybos kolegija, jeigu nusprendžiama ją sudaryti; per tris mėnesius turi būti paskirti Savivaldybės administracijos direktorius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

11. Jeigu išrinktos naujos Savivaldybės tarybos rinkimų rezultatai pripažinti negaliojančiais, esamos Savivaldybės tarybos įgaliojimai tęsiasi iki Savivaldybės tarybos, kuri bus išrinkta per pakartotinius rinkimus, pirmojo posėdžio arba tiesioginio valdymo laikino įvedimo savivaldybės teritorijoje.

12. Kai savivaldybės teritorijoje laikinai įvedamas tiesioginis valdymas, Savivaldybės taryba netenka įgaliojimų arba Savivaldybės tarybos įgaliojimai laikino tiesioginio valdymo laikotarpiu sustabdomi, jeigu Savivaldybės taryba negali vykdyti savo įgaliojimų dėl aplinkybių, susijusių su nepaprastosios padėties įvedimu savivaldybės teritorijoje.

13. Ypatingomis aplinkybėmis, kai nei meras, nei mero pavaduotojas negali eiti savo pareigų dėl nuo jų nepriklausančių priežasčių, Savivaldybės tarybos posėdžiai šaukiami ir mero pareigas vykdo Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas, Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą dėl mero pareigų vykdymo.

 

III SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIŲ FRAKCIJOS IR KOALICIJOS

 

14. Pagal partijų, politinių organizacijų ar jų koalicijų rinkimų sąrašus (toliau - rinkimų sąrašai) išrinkti tarybos nariai savo politiniams tikslams įgyvendinti gali sudaryti Savivaldybės tarybos mažumą (opoziciją), Savivaldybės tarybos daugumą, jungtis į frakcijas ir (ar) Savivaldybės tarybos narių grupes.

15. Savivaldybės tarybos narių frakcija – ne mažiau kaip trys Savivaldybės tarybos nariai, pirmajame ar kitame Savivaldybės tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaravę, kad veiklą Savivaldybės taryboje tęsia susivieniję į frakciją.

16. Kiekvienas tarybos narys gali priklausyti tik vienai frakcijai. Tarybos nariai gali nesijungti į frakcijas. Frakcijų įregistravimo faktas užfiksuojamas Savivaldybės tarybos posėdžio protokole.

17. Frakcijos gali jungtis į koalicijas. Frakcijos gali pasiskelbti opozicinėmis.

18. Frakcijos pačios nustato savo darbo tvarką, išsirenka frakcijos vadovą ir jo pavaduotoją.

19. Frakcijos bei koalicijos turi teisę siūlyti savo atstovus į komitetus bei  komisijas.

20. Frakcijoms nurodžius motyvus ir raštu paprašius, pateikiama visų Savivaldybės tarybos sprendimų, kolegijos, komitetų, komisijų posėdžių, mero potvarkių bei Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų kopijos įstatymų nustatyta tvarka.

21. Savivaldybės tarybos narių grupė – Savivaldybės tarybos nariai, nesusivieniję į Savivaldybės tarybos narių frakcijas.

22. Savivaldybės tarybos opozicija – Savivaldybės tarybos mažumai priklausanti savivaldybės tarybos narių frakcija (frakcijos) ir (ar) Savivaldybės tarybos narių grupė (grupės), pirmajame ar kitame Savivaldybės tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaravusios (deklaravusi), kad nesiūlo savo kandidato sudarant Savivaldybės vykdomąją instituciją, nedelegavusios (nedelegavusi) savo kandidatų į mero pavaduotojo pareigas ir pateikusios (pateikusi) savo veiklos kryptis.

23. Savivaldybės tarybos dauguma – Savivaldybės tarybos narių frakcija ir (ar) Savivaldybės tarybos narių grupė, delegavusios (delegavusi) savo kandidatų į Savivaldybės vykdomąją instituciją arba mero pavaduotojo pareigas ir pirmajame ar kitame Savivaldybės tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, pateikusios (pateikusi) savo veiklos programą, taip pat Savivaldybės tarybos narių frakcija ir (ar) Savivaldybės tarybos narių grupė, viešu pareiškimu nedeklaravusios (nedeklaravusi), kad nedalyvauja sudarant Savivaldybės vykdomąją instituciją, ir nedelegavusios (nedelegavusi) į mero pavaduotojo pareigas savo kandidatų.

231. Savivaldybės tarybos mažuma – Savivaldybės tarybos daugumai nepriklausantys savivaldybės tarybos nariai.

24. Išplėstinė seniūnaičių sueiga – seniūnaičių ir seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų deleguotų atstovų susirinkimas, kuriame sprendžiami šio Įstatymo nustatyti klausimai.

 

IV SKYRIUS  

SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDŽIAI

 

25. Savivaldybės tarybos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja išrinktų tarybos narių dauguma.

26. Pirmąjį išrinktos naujos Savivaldybės tarybos posėdį šaukia Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne anksčiau kaip ankstesnės kadencijos Savivaldybės tarybos įgaliojimų paskutinę dieną ir ne vėliau kaip praėjus 7 kalendorinėms dienoms nuo ankstesnės kadencijos Savivaldybės tarybos įgaliojimų paskutinės dienos, kuri nustatoma vadovaujantis Konstitucijos 119 straipsniu, o jeigu Savivaldybės tarybos rinkimai vyko įsteigtoje naujoje savivaldybėje arba savivaldybėje, kurioje buvo įvestas tiesioginis valdymas ar buvo surengti pakartotiniai rinkimai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 86 straipsnyje numatytu atveju, – ne vėliau kaip per dvi savaites po rinkimų rezultatų paskelbimo. Šiam posėdžiui pirmininkauja Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas Savivaldybės rinkimų komisijos narys. Apie pirmojo posėdžio sušaukimo laiką ir vietą Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne vėliau kaip prieš 14 dienų paskelbia per visuomenės informavimo priemones. Jeigu Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas išrinktos naujos Savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio nesušaukia iki šioje dalyje nustatyto termino pabaigos, išrinktos naujos Savivaldybės tarybos nariai renkasi patys kitą dieną, pasibaigus šiam terminui. Šiuo atveju posėdžiui pirmininkauja meras arba, jeigu jo nėra, – vyriausias pagal amžių tarybos narys.

27. Iki pirmojo Savivaldybės tarybos posėdžio pradžios Savivaldybės rinkimų komisija turi įteikti tarybos nariams tarybos nario pažymėjimus. Jeigu pažymėjimai įteikiami posėdžio dieną ir toje pačioje patalpoje, kurioje rengiamas kitas posėdis, po pažymėjimų teikimo iki kito posėdžio pradžios daroma pertrauka.

28. Patalpas posėdžiui parengia Savivaldybės administracija (turi būti parengtos vietos naujai išrinktiems tarybos nariams ir kitiems posėdžio dalyviams, patalpos aprūpintos garso ir įrašų aparatūra, turi būti parengta balsadėžė bei slapto balsavimo vieta). Administracijos direktorius yra atsakingas už tinkamą pasirengimą pirmajam ir kitiems Savivaldybės tarybos posėdžiams. Savivaldybės tarybos posėdžius protokoluoja Protokolo skyrius.

29. Savivaldybės tarybos posėdžio metu naujai išrinkti tarybos nariai salėje turi sėdėti atskirai nuo kitų posėdžio dalyvių.

30. Rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas Savivaldybės rinkimų komisijos narys skelbia naujai išrinktų tarybos narių registraciją, kurios metu naujai išrinkti tarybos nariai pasirašo tarybos narių registracijos biuletenyje prie savo pavardės. Registraciją vykdo Administracijos direktoriaus paskirtas darbuotojas. Posėdis tęsiamas, jeigu užsiregistravo daugiau kaip pusė išrinktų tarybos narių. Jeigu nedalyvauja daugiau kaip pusė išrinktų tarybos narių, Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas Savivaldybės rinkimų komisijos narys paskelbia kito posėdžio datą, kuris turi būti sušauktas ne vėliau kaip per 5 dienas.

31. Pirmajam ir kitiems išrinktos naujos Savivaldybės tarybos posėdžiams, iki prisieks tarybos nariai, pirmininkauja šio Reglamento 26 punkte nustatyti asmenys. Po tarybos narių (mero) priesaikos priėmimo posėdžiui pirmininkauja meras arba, jeigu jo nėra, – vyriausias pagal amžių tarybos narys.

32. Pirmajame išrinktos naujos Savivaldybės tarybos posėdyje:

32.1. prisiekia Savivaldybės tarybos nariai; jeigu meras neišrinktas, renkamas laikinai mero pareigas einantis tarybos narys;

32.2. gali būti posėdžio pirmininkui įteikiami vieši pareiškimai dėl Savivaldybės tarybos narių vienijimosi į frakcijas ir (ar) grupes, dėl Savivaldybės tarybos daugumos ir Savivaldybės tarybos opozicijos sudarymo;

32.3. atleidžiamas iš pareigų Savivaldybės administracijos direktorius (direktoriaus pavaduotojas), nes baigėsi jo įgaliojimų laikas, ir mero, o jeigu meras neišrinktas, – jo pareigas laikinai einančio Savivaldybės tarybos nario siūlymu buvęs Administracijos direktorius skiriamas Administracijos direktoriaus pareigoms eiti tol, kol bus paskirtas Savivaldybės administracijos direktorius naujai kadencijai arba pavedama Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojui eiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas tol, kol bus paskirtas Savivaldybės administracijos direktorius naujai kadencijai;

32.4. gali būti skiriamas mero pavaduotojas ir Savivaldybės administracijos direktorius. Mero pavaduotojas ir Savivaldybės administracijos direktorius negali būti skiriami, jeigu meras neišrinktas ar pirmajame posėdyje meras neprisiekė. Jeigu pirmajame posėdyje meras neprisiekė, Savivaldybės taryba priima sprendimą dėl kito posėdžio datos. Kitas posėdis turi įvykti ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas po pirmojo posėdžio ir jam pirmininkauja šio Reglamento 26 punkte nustatyti asmenys. Jeigu ir šiame posėdyje meras neprisiekė arba prisiekė, bet dėl laikinojo nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai negali eiti savo pareigų, šio Reglamento 169 punkte nustatyta tvarka skiriamas tarybos narys laikinai eiti mero pareigas.

33. Tarybos narys turi teisę pasirinkti vieną iš šių priesaikos tekstų:

„Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas Savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas.“;

„Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas Savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus.“

34. Tarybos nario priesaikos priėmimo tvarka:

34.1. tarybos nario (mero) priesaiką priima Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas Savivaldybės rinkimų komisijos narys;

34.2. tarybos narys prisiekia stovėdamas priešais priimantį priesaiką asmenį – padėjęs ranką ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos, skaito priesaiką;

34.3. baigęs skaityti priesaiką, tarybos narys pasirašo vardinį priesaikos lapą;

34.4. priesaikos tekstas netaisomas ir nekeičiamas. Šios nuostatos nesilaikymas, taip pat atsisakymas pasirašyti vardinį priesaikos lapą arba pasirašymas su išlyga reiškia, kad Savivaldybės tarybos narys neprisiekė;

34.5. vardiniai priesaikos lapai perduodami priėmusiam priesaiką asmeniui, šis juos patikrina ir paskelbia Savivaldybės tarybos narių, įgijusių visas tarybos nario teises ir pareigas, pavardes;

34.6. tarybos narys turi prisiekti tame posėdyje, kuriame jis dalyvauja pirmą kartą po Savivaldybės tarybos rinkimų. Tuo atveju, kai tarybos narys prisiekia ne pirmajame Savivaldybės tarybos posėdyje, priesaiką priima Vyriausiosios rinkimų komisijos narys pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavedimą.

35. Tarybos narys, Įstatymo nustatyta tvarka neprisiekęs, netenka Savivaldybės tarybos nario mandato. Asmuo, priimantis priesaiką, apie tai praneša Vyriausiajai rinkimų komisijai, ir ši priima atitinkamą sprendimą. Šis Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas gali būti skundžiamas Vyriausiajam administraciniam teismui.

36. Tarybos narys turi teisę gauti Savivaldybės tarybos nario pažymėjimą. Šį pažymėjimą po tarybos nario priesaikos jam įteikia priesaiką priimantis asmuo.

37. Draudžiama tarybos narį persekioti už balsavimą ar pareikštą nuomonę Savivaldybės tarybos ar jos komitetų posėdžiuose. Už asmens įžeidimą ar šmeižtą, už asmens garbę ir orumą žeminančios ir tikrovės neatitinkančios informacijos paskleidimą tarybos narys atsako įstatymų nustatyta tvarka.

38. Savivaldybės tarybos nario pareigos yra nesuderinamos su Respublikos Prezidento, Seimo nario, Europos Parlamento nario, Vyriausybės nario pareigomis, su Vyriausybės įstaigos ar įstaigos prie ministerijos vadovo, kurio veikla susijusi su savivaldybių veiklos priežiūra ir kontrole, pareigomis, su Vyriausybės atstovo apskrityje pareigomis, su valstybės kontrolieriaus ir jo pavaduotojo pareigomis. Be to, Savivaldybės tarybos nario pareigos yra nesuderinamos su tos kadencijos Savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigomis, su savivaldybės kontrolieriaus ar Savivaldybės kontrolieriaus tarnybos valstybės tarnautojo pareigomis, su tos kadencijos Savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo ar su Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo ir darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigomis, su Savivaldybės tarybos sekretoriato karjeros valstybės tarnautojo ar darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigomis, su tos biudžetinės įstaigos, kurios savininkas ar vienas iš savininkų yra Savivaldybė, vadovo pareigomis, su tos viešosios įstaigos, kurios savininkas ar vienas iš dalininkų yra Savivaldybė, vienasmenio vadovo ir kolegialaus valdymo organo nario pareigomis, su Savivaldybės įmonės vienasmenio vadovo ir kolegialaus valdymo organo nario pareigomis, su Savivaldybės valdomos akcinės bendrovės kolegialaus valdymo organo (valdybos) nario pareigomis arba su Savivaldybės valdomos akcinės bendrovės vadovo pareigomis.

 

V SKYRIUS

KITI SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDŽIAI

 

39. Savivaldybės taryba savo įgaliojimus įgyvendina kolegialiai Savivaldybės tarybos posėdžiuose. Savivaldybės tarybos posėdžiams klausimus rengia Savivaldybės tarybos komitetai (toliau – komitetai) ir komisijos savo posėdžiuose, Savivaldybės tarybos narių frakcijos ir grupės pasitarimuose, tarybos nariai, Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, Savivaldybės meras ir Savivaldybės administracijos direktorius. Savivaldybės taryba svarstomais klausimais priima sprendimus ir kontroliuoja jų įgyvendinimą.

40. Pateikti sprendimų projektai yra registruojami Reglamento nustatyta tvarka ir ne vėliau kaip artimiausią dieną po registracijos paskelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

41. Įregistruotus sprendimų projektus kartu su aiškinamaisiais raštais bei reikalingais papildomais dokumentais Protokolo skyrius pateikia merui ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas iki Savivaldybės tarybos posėdžio.

42. Kitus Savivaldybės tarybos posėdžius prireikus, bet ne rečiau kaip kas 3 mėnesiai, šaukia meras, o kai jo nėra, – mero pavaduotojas, o kai šio nėra, – laikinai mero pareigas einantis tarybos narys. Savivaldybės tarybos posėdžiai paprastai šaukiami kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį. Savivaldybės tarybos posėdžiams pirmininkauja meras, o kai jo nėra (Reglamento nustatytais atvejais), – mero pavaduotojas, o kai šio nėra, – laikinai mero pareigas einantis tarybos narys. Meras, o kai jo nėra, – mero pavaduotojas, o kai šio nėra, – laikinai einantis mero pareigas tarybos narys privalo sušaukti Savivaldybės tarybos posėdį, jeigu to raštu reikalauja ne mažiau kaip 1/3 išrinktų tarybos narių, pateikdami svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais, ne vėliau kaip per dvi savaites nuo tarybos narių reikalavimo gavimo. Jeigu per nustatytą laiką meras ar jo pavaduotojas arba laikinai mero pareigas einantis tarybos narys Savivaldybės tarybos posėdžio nesušaukia, jį gali šaukti ne mažiau kaip 1/3 išrinktų tarybos narių. Jeigu meras ar jo pavaduotojas arba laikinai mero pareigas einantis tarybos narys Savivaldybių tarybos posėdyje nedalyvauja, posėdžiui pirmininkauja ir visus posėdyje priimtus dokumentus pasirašo Savivaldybės tarybos paskirtas tarybos narys.

43. Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę sudaro meras. Ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas iki Savivaldybės tarybos posėdžio svarstytinus klausimus kartu su įregistruotais sprendimų projektais meras privalo įtraukti į posėdžio darbotvarkę. Jeigu meras svarstytinų klausimų į posėdžio darbotvarkę neįtraukia, dėl jų įtraukimo į darbotvarkę sprendžia Savivaldybės taryba Reglamento 44, 45 punktuose nustatyta tvarka. Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Savivaldybės tarybos posėdžio paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje.

44. Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė gali būti papildyta ar pakeista Savivaldybės tarybos sprendimu komiteto, komisijos, frakcijos ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje tarybos narių siūlymu, jeigu dėl šių siūlymų sprendimų projektai įregistruoti ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su mero pavaduotojo, Savivaldybės administracijos direktoriaus, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo (pavaduotojų), Kontrolės komiteto ir Įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimo meru, mero pavaduotoju, Savivaldybės administracijos direktoriumi, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju (pavaduotojais), Kontrolės komiteto ir Įstatyme nustatytų komisijų pirmininku pareiškimu. Ekstremaliųjų įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais meras turi teisę pateikti Savivaldybės tarybai svarstyti klausimą ir siūlyti priimti sprendimą skubos tvarka.

45. Apie Savivaldybės tarybos posėdžio laiką, svarstyti parengtus ir Reglamento nustatyta tvarka įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais meras, o kai jo nėra (Reglamento nustatytais atvejais), – mero pavaduotojas, o kai šio nėra, – laikinai mero pareigas einantis tarybos narys arba įgaliojimus iš 1/3 išrinktų tarybos narių gavęs tarybos narys ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios šio Reglamento XVII skyriuje nustatyta tvarka praneša visiems tarybos nariams, gyventojams ir seniūnaičiui, kai svarstomi klausimai yra susiję su jo atstovaujama gyvenamosios vietovės bendruomene, taip pat seniūnui ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovui (atstovams), kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų). Už pranešimą tarybos nariams, bendruomenei ir gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovui – seniūnaičiui - yra atsakingas Protokolo skyrius.

46. Savivaldybės tarybos posėdžiuose svarstomi tik tie klausimai, dėl kurių Reglamento XVII skyriuje nustatyta tvarka yra pateikti pagal suteiktus įgaliojimus komitete apsvarstyti sprendimų projektai. Sprendimų projektų svarstymas komitete nėra privalomas Įstatymo 13 straipsnio 15 dalyje bei Reglamento 832 punkte numatytais atvejais. Tokiu atveju meras turi teisę pateikti Savivaldybės tarybai svarstyti klausimą ir siūlyti priimti sprendimą ne pagal nustatytą tvarką.

47. Savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkas (toliau - posėdžio pirmininkas):

47.1. žodžiu ar gongu skelbia Savivaldybės tarybos posėdžio pradžią ir pabaigą, esant reikalui, gali paskelbti tarybos posėdžio darbotvarkėje nenumatytą Savivaldybės tarybos posėdžio pertrauką. Gali paskelbti nenumatytą posėdžio pertrauką komiteto, komisijos, frakcijos (koalicijos), mažumos ar 1/3 tarybos narių siūlymu;

47.2. tikrina, ar Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvauja išrinktų tarybos narių dauguma;

47.3. prižiūri, kad Savivaldybės tarybos posėdyje būtų laikomasi Savivaldybės tarybos patvirtinto Reglamento reikalavimų, vadovauja klausimų svarstymo eigai;

47.4. suteikia žodį tarybos nariams, savivaldybės kontrolieriui, Savivaldybės administracijos direktoriui, komitetų ir komisijų primininkams ar jų įgaliotiems atstovams, kitiems kviestiems asmenims, Vyriausybės atstovui bei kitiems Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvaujantiems asmenims, pasisakyti iki 3 minučių, jeigu tam pritaria Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių dauguma;

47.5. stebi kalbų trukmę; jeigu ji viršijama ir jeigu nukrypstama nuo svarstomo klausimo esmės, įspėja kalbėtoją, o po antrojo įspėjimo gali kalbėtoją nutraukti;

47.6. jeigu Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės klausimas svarbus ir Savivaldybės taryba neprieštarauja, gali pratęsti kalbėtojo pasisakymo laiką;

47.7. pasiūlo tarybos nariams priimti sprendimą pašalinti iš posėdžių salės kviestuosius ar kitus asmenis, jeigu jie trukdo Savivaldybės tarybos posėdžiui;

47.8. pareiškia tarybos nariams pastabas, jeigu jie nesilaiko Savivaldybės tarybos patvirtinto Reglamento arba triukšmauja salėje, įžeidinėja Savivaldybės tarybą, tarybos narius, kitus asmenis ar kitaip trukdo Savivaldybės tarybos darbui; gali teikti pasiūlymus dėl įspėjimo tarybos nariui įrašymo į Savivaldybės tarybos posėdžio protokolą ar tarybos nario elgesio apsvarstymo Etikos komisijoje;

47.9. vesdamas posėdį, nedalyvauja diskusijoje ir kitaip nedaro įtakos tarybos nariams dėl svarstomų sprendimų. Posėdžio vedimą perdavęs mero pavaduotojui, o jo nesant – kitam tarybos nariui, diskusijoje dalyvauja nustatyta tvarka;

47.10. remdamasis svarstymų rezultatais, formuluoja klausimus balsuoti, nustato balsavimo tvarką, skelbia balsavimo pradžią ir pagal elektroninės sistemos ar balsų skaičiavimo komisijos pateiktus duomenis skelbia balsavimo rezultatus;

47.11. skelbia tarybos narių registraciją kvorumui nustatyti ir balsavimo pradžią.

48. Posėdžio pirmininkui paskelbus, pranešėjas (komiteto pirmininkas, projekto rengėjas arba kitas Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas) pristato sprendimo projektą. Po sprendimo projekto pristatymo pranešėjas atsako į tarybos narių klausimus. Tarybos narys svarstomu klausimu gali pateikti du klausimus.

49. Po kiekvieno sprendimo projekto pristatymo skelbiama diskusija. Kiekvienas tarybos narys diskusijoje gali dalyvauti du kartus po 3 minutes. Diskusija gali būti nutraukta, jei tam pritaria posėdyje dalyvaujančių tarybos narių dauguma. Jeigu klausimas svarbus ir taryba neprieštarauja, gali pratęsti pasisakymo laiką.

50. Tarybos nariui replikuoti, pasisakyti dėl balsavimo motyvų ar procedūrų, siūlyti atmesti sprendimo projektą ar atidėti klausimo svarstymą suteikiamos 3 minutės.

51. Tarybos narys, manantis, kad kitų Savivaldybės tarybos posėdžio dalyvių kalbose buvo pateikti neteisingi teiginiai apie jį, posėdžio pirmininko leidimu gali pasisakyti dėl tų teiginių ne ilgiau kaip 3 minutes. Jei posėdžio pirmininkas teisės kalbėti nesuteikia, tarybos narys turi teisę prašyti, kad Savivaldybės taryba balsuotų dėl leidimo jam kalbėti.

52. Tarybos narys turi teisę pranešti nenumatytą Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje informaciją, padaryti ne ilgesnės kaip 3 minučių trukmės pareiškimą Savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje arba kitu Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje numatytu laiku.

53. Savivaldybės tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (balsai laikomi pasiskirsčiusiais po lygiai tada, kai balsų „už“ gauta tiek pat, kiek „prieš“ ir „susilaikiusiųjų“ kartu sudėjus), lemia mero balsas. Jeigu meras posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas. Dėl Savivaldybės tarybos posėdžiuose svarstomų klausimų balsuojama atvirai, išskyrus atvejus, kai skiriamas mero pavaduotojas, Savivaldybės administracijos direktorius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai, sprendžiamas mero įgaliojimų netekimo prieš terminą, mero nušalinimo klausimas, sprendžiamas nepasitikėjimo mero pavaduotojais, Savivaldybės administracijos direktoriumi, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojais klausimas. Slaptas balsavimas Reglamente nustatyta tvarka galimas ir tais atvejais, kai skiriami Kontrolės komiteto pirmininkas, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas, Etikos komisijos pirmininkas, Antikorupcijos komisijos pirmininkas, sprendžiamas nepasitikėjimo Kontrolės komiteto pirmininku, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoju, Etikos komisijos pirmininku, Antikorupcijos komisijos pirmininku klausimas. Duomenys apie kiekvieno tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši. Kiekvieno tarybos nario balsavimo rezultatai turi būti saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

54. Tarybos narys Savivaldybės tarybos posėdyje, prieš pradedant svarstyti klausimą, kuris jam sukelia interesų konfliktą, privalo informuoti Savivaldybės tarybą apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu Savivaldybės taryba nusišalinimą priima, jokia forma nedalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Savivaldybės taryba gali motyvuotu sprendimu, vadovaudamasi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos patvirtintais kriterijais, pareikšto nusišalinimo nepriimti ir įpareigoti tarybos narį dalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Balsavimas dėl tarybos nario nusišalinimo nepriėmimo vyksta prieš pradedant svarstyti klausimą, kuris tarybos nariui sukelia interesų konfliktą. Duomenys apie sprendimą nepriimti pareikšto nusišalinimo kartu su svarstyto klausimo balsavimo rezultatais skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje ir per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos elektroninėmis priemonėmis pateikiami Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai jos nustatyta tvarka.

54.1. Savivaldybės tarybos narys negali dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimą, kai sprendžiami su juo ar jam artimais asmenimis susiję turtiniai ar finansiniai klausimai arba kai jo dalyvavimas galėtų sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Jis turi pareikšti apie nusišalinimą tokia tvarka:

54.1.1. gavęs Savivaldybės tarybos sprendimo projektą, Savivaldybės tarybos, kolegijos, komiteto ar komisijos posėdžio darbotvarkę arba kitą informaciją apie rengiamą sprendimą, galintį sukelti viešųjų ir privačių  interesų konfliktą, gali iš anksto Protokolo skyriui pateikti pranešimą apie galimą interesų konfliktą, nurodo jį keliančias aplinkybes ir pareiškia apie nusišalinimą. Protokolo skyrius iki posėdžio apie gautą Savivaldybės tarybos nario nusišalinimą praneša atitinkamo komiteto pirmininkui;

54.1.2. Savivaldybės tarybos, kolegijos, komitetų, komisijų, tarybų posėdžiuose, darbo grupių pasitarimuose prieš pradedant svarstyti interesų konfliktą keliantį klausimą, informuoja dalyvaujančius asmenis apie esamą interesų konfliktą, nurodo jį keliančias aplinkybes, pareiškia apie nusišalinimą, nedalyvauja balsavimo procedūroje dėl nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo), o jeigu pareikštas nusišalinimas priimamas, išeina iš patalpos ir nedalyvauja svarstant interesų konfliktą keliantį klausimą. Kiekvienas nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) atvejis turi būti svarstomas individualiai (atskirai), įvertinant visas pateiktas aplinkybes, galinčias lemti interesų konfliktą. Balsavimo dėl Savivaldybės tarybos nario nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) rezultatai įrašomi į posėdžio protokolą. Savivaldybės taryba, kolegija, komitetas, komisija ar darbo grupė motyvuotu sprendimu, vadovaudamiesi Vyriausiosios tarnybinės etikos patvirtintais kriterijais, gali pareikšto nusišalinimo nepriimti ir įpareigoti Savivaldybės tarybos narį toliau dalyvauti svarstant klausimą ir priimant sprendimą. Balsavimas dėl tarybos nario nusišalinimo nepriėmimo vyksta prieš pradedant svarstyti klausimą, kuris tarybos nariui sukelia interesų konfliktą;

54.1.3. Savivaldybės tarybos posėdžio protokole pažymimas Savivaldybės tarybos narių nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) faktas; turi būti nurodoma, kas, dėl kokios priežasties ir nuo kurio klausimo nusišalino, kada išėjo ir kada sugrįžo į posėdžių salę; balsavimo rezultatai dėl Savivaldybės tarybos nario nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo);

54.1.4. iš elektroninio balsavimo įrenginio ištraukti elektroninio balsavimo kortelę ir išeiti iš posėdžių salės; vykstant nuotoliniam posėdžiui, tarybos narys turi būti atsijungęs ir nedalyvauti klausimo svarstyme;

54.1.5. teisės aktų nustatyta tvarka papildyti savo privačių interesų deklaraciją (jei aplinkybės, dėl kurios nusišalina, nėra deklaravęs anksčiau);

54.1.6. kai sprendimas yra susijęs su daugumos Savivaldybės tarybos narių privačiais interesais, sprendimas (jeigu tai įmanoma) turėtų būti išskaidomas į dalis, dėl kiekvienos dalies balsuojama atskirai, o Savivaldybės tarybos narys privalo nusišalinti nuo tos sprendimo dalies, kuria yra suinteresuotas. Kai tokio sprendimo neįmanoma išskaidyti į dalis, o sprendimas yra susijęs su daugumos Savivaldybės tarybos narių privačiais interesais ir jiems nusišalinus sprendimą priimti būtų neįmanoma (pavyzdžiui, sprendžiant klausimą dėl centralizuotai tiekiamos šilumos energijos kainos ar jos kompensavimo gyventojams, visiems gyventojams aktualių mokesčių, lengvatų ir pan.), Savivaldybės tarybos nariai balsų dauguma gali nuspręsti dalyvauti tolesnėje procedūroje ir klausimą spręsti iš esmės.

55. Sprendimų priėmimo tvarka:

55.1. Savivaldybės taryba pritaria pateiktam tarybos sprendimo projektui (pirmiausia balsuojama už pateiktą sprendimo projektą);

55.2. pritaria pateiktam tarybos sprendimo projektui su pasiūlytomis pataisomis ir (ar) pakeitimais;

55.3. atideda tarybos sprendimo projekto svarstymą (redaguoti jį arba surinkti papildomos informacijos). Galutiniam tarybos sprendimo projektui parengti gali būti sudaroma redakcinė arba kita tarybos komisija. Komisijos pirmininkas praneša Savivaldybės tarybai komisijos darbo rezultatus ir pristato tarybai sprendimo projektą.

56. Atvirai balsuojama elektronine balsų skaičiavimo sistema:

56.1. balsuoti reikalingos elektroninės identifikacijos priemonės (kortelės) išdalijamos tarybos nariams prieš prasidedant Savivaldybės tarybos posėdžiui ir surenkamos pasibaigus Savivaldybės tarybos posėdžiui. Korteles išduoda ir jos saugomos Informacinių technologijų skyriuje. Tarybos narys, posėdžio metu palikdamas posėdžių salę, privalo pasiimti (ištraukti) elektroninės identifikacijos priemonę (kortelę), o balsuojant rankų pakėlimu - informuoti balsų skaičiavimo komisiją;

56.2. balsuoti elektronine balsų skaičiavimo sistema gali tik elektroninėje balsų skaičiavimo sistemoje kortele užsiregistravę tarybos nariai. Balsuojama „už“, „prieš“ arba „susilaikoma“. Tarybos nariui nebalsavus „už“, „prieš“ arba „susilaikoma“, laikoma, kad tarybos narys, priimant atitinkamą sprendimą, nedalyvavo Savivaldybės tarybos posėdyje;

56.3. tarybos nario balso teisė negali būti perduota kitiems asmenims;

56.4. balsavimo rezultatai parodomi elektroninės balsų skaičiavimo sistemos ekrane;

56.5. atvirą balsavimą galima pakartoti, kol nepradėtas svarstyti kitas darbotvarkės klausimas, jeigu taip nusprendžia Savivaldybės taryba.

57. Jei balsų skaičiavimo sistema nenaudojama (dėl techninių ar kitokių priežasčių), balsuojama pakeliant ranką arba kortelę. Balsavimo rezultatus fiksuoja Savivaldybės tarybos sudaryta Balsų skaičiavimo komisija. Sprendimai gali būti priimti ir be balsavimo - bendru tarybos narių sutarimu. Priimant sprendimą bendru sutarimu, laikoma, kad visi tarybos nariai balsavo „už“.

58. Balsavimo metu po posėdžių salę nevaikštoma. Kol balsavimo procedūra nebaigta, jokie klausimai nesvarstomi.

59. Balsuojant replikos ir pastabos dėl posėdžio vedimo tvarkos ar dėl balsavimo motyvų neleidžiamos. Replikos teisė iki 3 minučių gali būti suteikta tik po balsavimo.

60. Balsavimą galima vieną kartą pakartoti, jeigu, balsuojant rankų pakėlimu, kyla abejonių dėl balsų suskaičiavimo ir jeigu to motyvuotai prašo bent vienas tarybos narys ir tokiam prašymui pritaria ne mažiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių tarybos narių.

61. Jei svarstytu klausimu buvo balsuojama, bet sprendimas nebuvo priimtas, pakartotinai šis klausimas gali būti svarstomas tik kitame Savivaldybės tarybos posėdyje.

62. Prieš balsavimą posėdžio pirmininkas, komitetas, frakcija, tarybos narių grupė gali pareikalauti neeilinės, ne ilgesnės kaip 15 minučių,  pertraukos.

63. Savivaldybės tarybos posėdžio metu, nagrinėjant darbotvarkėje numatytus klausimus, posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsų dauguma arba bendru sutarimu gali būti priimami protokoliniai pavedimai. Protokoliniai pavedimai gali būti adresuojami Savivaldybės administracijos direktoriui, komitetams bei komisijoms, Savivaldybės kontrolieriui bei kitiems Savivaldybės administravimo subjektams. Protokoliniais pavedimais suformuluojama Savivaldybės tarybos užduotis adresatui bei nurodomas įvykdymo terminas. Protokolinių pavedimų įgyvendinimo kontrolę vykdo Protokolo skyrius.

64. Savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje taip pat suteikiama galimybė tarybos nariams savo, frakcijos ar grupės vardu perskaityti pareiškimus.

65. Slaptai balsuojama Reglamento 53 punkte numatytais atvejais, taip pat nusprendus  Savivaldybės tarybai, kai to pageidauja frakcija arba 5 tarybos nariai. Šiuo būdu balsuojama biuleteniais, kurių formą patvirtina Savivaldybės taryba. Tarybos nariams slapto balsavimo biuletenius išduoda Savivaldybės tarybos sudaryta Balsų skaičiavimo komisija.  Prireikus skelbiama pertrauka slaptam balsavimui pasirengti.

66. Slapto balsavimo vietoje turi būti balsadėžė ir slapto balsavimo kabina, kurioje tarybos narys galėtų slaptai užpildyti biuletenį. Užpildytą biuletenį tarybos narys įmeta į balsadėžę.

67. Pasibaigus slaptam balsavimui, Balsų skaičiavimo komisija biuletenius išima iš balsadėžės, juos suskaičiuoja, surašo balsavimo rezultatų protokolą ir jį pasirašo.

68. Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio biuleteniai ir biuleteniai, kuriuose neįmanoma nustatyti balsuotojo valios.

69. Slaptam balsavimui gali būti pateiktas vienas arba keli alternatyvūs pateiktam sprendimo projektui  sprendimo projektai. Pirmuoju atveju balsuojama „už“, „prieš“ arba „susilaikoma“. Antruoju atveju vienas tarybos narys balsuoja tik už vieną pasirinktą sprendimo projektą. Kai balsuojama biuleteniais, kiti pasiūlymai išbraukiami.

70. Balsų skaičiavimo komisija slapto balsavimo biuletenius sudeda į voką, jį užklijuoja, užantspauduoja ir kartu su balsų skaičiavimo rezultatų protokolu prideda prie Savivaldybės tarybos posėdžio protokolo. Slapto balsavimo biuleteniai nėra vieši ir saugojami Protokolo skyriuje Dokumentacijos plane nustatytą terminą iki bylų perdavimo į archyvą.

71. Savivaldybės tarybos posėdžiai protokoluojami. Posėdžių protokolus ir Savivaldybės tarybos sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs meras, jo pavaduotojas ar kitas tarybos narys. Savivaldybės tarybos posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Savivaldybės tarybos sekretorius, o jeigu jo nėra, – mero paskirtas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas arba Savivaldybės administracijos direktoriaus (kai yra gautas mero pritarimas) paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis Savivaldybės administracijoje pagal darbo sutartį. Protokolai paskelbiami Savivaldybės interneto svetainėje ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po Savivaldybės tarybos posėdžio.

72. Tarybos posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau – Reglamentas (ES) 2016/679) reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai nedaromi. Savivaldybės tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai yra vieši ir Reglamento (ES) 2016/679, ir Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

73. Posėdžio protokole nurodoma: Savivaldybės tarybos pavadinimas, posėdžio vieta ir laikas, posėdžio eilės numeris, posėdžio pirmininko ir sekretoriaus  vardas ir pavardė, posėdyje dalyvavusių tarybos narių skaičius ir nedalyvavusių tarybos narių vardinis sąrašas, posėdyje dalyvavusių svečių ir kviestų asmenų sąrašas, posėdžio darbotvarkė, kiekvieno klausimo pranešėjo ir papildomo pranešėjo vardas, pavardė, diskusijose dalyvavusių asmenų vardai ir pavardės, taip pat pranešėjams ir papildomiems pranešėjams pateikusių klausimus ar paklausimus (raštu ar žodžiu) asmenų vardai ir pavardės, trumpas šių kalbų ir paklausimų išdėstymas. Prie protokolo pridedamas priimtų sprendimų sąrašas, nurodant balsavimo rezultatus, bei posėdžio garso įrašas elektronine laikmena.

74. Savivaldybės tarybos priimti sprendimai pasirašomi ne vėliau kaip per tris darbo dienas, o posėdžio protokolas kartu su priedais pasirašomas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po įvykusio posėdžio.

75. Tarybos nariai dėl protokolo gali pareikšti pretenzijas artimiausiame Savivaldybės tarybos posėdyje. Jei yra ginčytinų klausimų, po praėjusio posėdžio pirmininko paaiškinimo, Savivaldybės taryba priima atitinkamą sprendimą.

76. Savivaldybės tarybos posėdžio protokolo išrašas tarybos nariui teikiamas jo prašymu, kitais atvejais – tik mero sprendimu.

77. Tarybos nariai ir savivaldybės gyventojai su priimtais tarybos sprendimais ir jų priedais bei posėdžių protokolais gali susipažinti Savivaldybės interneto svetainėje www.plunge.lt arba Savivaldybės administracijos Protokolo skyriuje. Informacija apie tarybos patvirtintus norminius teisės aktus skelbiama vietos spaudoje.

78. Informaciją apie priimtus teisės aktus (per DVS sistemą „Kontora“) Protokolo skyrius teikia sprendimų projektų rengėjams, kurie prireikus jų nuorašus kartu su lydraščiais perduoda suinteresuotoms institucijoms.

79. Savivaldybės atstovaujamosios ir vykdomosios institucijų priimti norminiai teisės aktai, taip pat Savivaldybės mero priimti teisės aktai, kuriuos skelbti Teisės aktų registre privaloma pagal teisės aktus, oficialiai skelbiami Teisės aktų registre Teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka ir Savivaldybės interneto svetainėje. Šioje dalyje nurodytų norminių teisės aktų įsigaliojimo tvarką nustato Teisėkūros pagrindų įstatymas.

80. Savivaldybės atstovaujamosios ir vykdomosios institucijų, Savivaldybės mero priimti teisės taikymo aktai (individualūs teisės aktai) įsigalioja jų pasirašymo dieną, jeigu pačiuose teisės aktuose nenustatyta vėlesnė jų įsigaliojimo data.

81. Už  tarybos sprendimų  paskelbimą atsakingas Protokolo skyrius.

82. Tarybos sprendimų originalai, visi jų rengimo dokumentai saugomi Protokolo skyriuje.

83. Savivaldybės tarybos posėdžiai yra atviri. Posėdžio pirmininkas turi teisę leisti posėdyje kalbėti kviestiems asmenims. Jeigu Savivaldybės tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, jiems leidžiama užduoti klausimus pranešėjams ir kalbėti pirmą kartą ne daugiau kaip 3 minutes, antrą kartą - taip pat ne daugiau kaip 3 minutes. Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka jos posėdžiai tiesiogiai transliuojami Savivaldybės interneto svetainėje.

831. Jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino Savivaldybės tarybos posėdžiai negali vykti Savivaldybės tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai, Savivaldybės tarybos posėdžiai gali vykti nuotoliniu būdu realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis (toliau – nuotolinis būdas). Prisijungimas prie Savivaldybės tarybos posėdžio vyks naudojant posėdžio dieną sugeneruotą nuorodą, kurią Informacinių technologijų skyrius  persiunčia į tarybos narių kompiuterines skaitmenines laikmenas ne vėliau kaip prieš 2 valandas iki posėdžio pradžios. Nuotoliniu būdu vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje svarstytini sprendimų projektai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų šiame skyriuje nustatytų reikalavimų ir užtikrinant Įstatyme nustatytas savivaldybės tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu priimant Savivaldybės tarybos sprendimus, turi būti užtikrintas Savivaldybės tarybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas. Jeigu Savivaldybės tarybos narys, priimant sprendimą svarstomu klausimu, nedalyvauja balsavime, laikoma, kad jis nedalyvauja Savivaldybės tarybos posėdyje. Nuotoliniu būdu vykstančiame Savivaldybės tarybos posėdyje sprendimai, dėl kurių Įstatymas bei Reglamentas nustato slaptą balsavimą, nepriimami.

832. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti Savivaldybės funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus ir sprendimo nepriėmimas ar delsimas jį priimti nedelsiant lemtų neigiamus padarinius savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, mero sprendimu Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė gali būti sudaroma ir paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje trumpesniais, negu nustatyta Reglamento 43 punkte, terminais, o apie Savivaldybės tarybos posėdžio laiką ir svarstyti parengtus ir Reglamento nustatyta tvarka įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais visais šiais atvejais gali būti pranešama per trumpesnį, negu Reglamento 44 ir 45 punktuose nustatyta, terminą, bet ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki Savivaldybės tarybos posėdžio pradžios.

84. Savivaldybės kontrolierius, dalyvaudamas Savivaldybės tarybos posėdyje, turi teisę pareikšti nuomonę savo kompetencijos klausimais. Kontrolieriui paprašius, posėdžio pirmininkas privalo suteikti jam galimybę kalbėti Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės klausimais.

85. Savivaldybės tarybos posėdžių salėje turi būti sudaromos sąlygos Vyriausybės atstovo darbui posėdyje. Posėdžio pirmininkas Vyriausybės atstovui ar jo įgaliotam atstovui turi suteikti galimybę kalbėti.

86. Savivaldybės tarybos posėdžiai transliuojami Savivaldybės interneto svetainėje. Posėdžių garso ir vaizdo įrašai archyvuojami ir saugomi visą Savivaldybės tarybos kadencijos laiką tarnybinėje stotyje.

861.  Jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino Savivaldybės tarybos posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu ir negali būti tiesiogiai transliuojami Savivaldybės interneto svetainėje ar Plungės rajono savivaldybės www.youtube.com kanalu:

861.1. daromas garso įrašas, kuris vėliau perkeliamas į skaimeninę laikmeną;

861.2. nuotoliniu būdu vykstančio Savivaldybės tarybos posėdžio vaizdo įrašas turi būti publikuojamas Plungės rajono savivaldybės www.youtube.com kanalu.

862. Esant uždaram Savivaldybės tarybos posėdžiui, Savivaldybės tarybos sprendimu daromas jo vaizdo ir garso įrašas perkeliamas į Savivaldybės tarybos posėdžių vaizdo ir garso įrašų duomenų archyvą, bet neviešinamas visuomenei.

863. Savivaldybės tarybos posėdžių duomenys Savivaldybės interneto svetainėje skelbiami tarybos kadencijos laikotarpiui.

864. Savivaldybės tarybos posėdžių archyvinė vaizdo ir garso medžiaga saugoma 10 metų Savivaldybės serveryje ir kitose laikmenose.

87. Kai posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, Savivaldybės taryba gali nuspręsti jį nagrinėti uždarame posėdyje.

88. Neeiliniai tarybos posėdžiai:

88.1. skubiai spręstiniems klausimams nagrinėti gali būti šaukiamas neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis. Posėdį šaukia ir jo darbotvarkę sudaro meras, o kai jo nėra – mero pavaduotojas. Neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis šaukiamas vadovaujantis Įstatymu ir šiame Reglamente nustatyta sprendimų projektų rengimo, registravimo, darbotvarkės sudarymo, visuomenės, tarybos narių ir Vyriausybės atstovo informavimo apie Savivaldybės tarybos posėdį tvarka bei laikantis Įstatymo ir Reglamento nustatytų terminų;

88.2. neeilinius Savivaldybės tarybos posėdžius šaukia meras, o kai jo nėra, – mero pavaduotojas savo iniciatyva, komiteto, kolegijos ar Administracijos direktoriaus siūlymu arba 1/3 tarybos narių reikalavimu;

88.3. jeigu ne mažiau kaip 1/3 visų tarybos narių nusprendžia šaukti Savivaldybės tarybos posėdį, jie rašo merui, o jo nesant - mero pavaduotojui pareiškimą, nurodydami Savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo motyvus bei pateikdami svarstytinus klausimus, jų sprendimų projektus ir datą. Pareiškimą pasirašo visi tarybos nariai, inicijuojantys neeilinio Savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimą;

88.4. jeigu meras ar mero pavaduotojas, reikalaujant ne mažiau kaip 1/3 visų tarybos narių, per 2 savaites Savivaldybės tarybos posėdžio nešaukia, jį gali sušaukti 1/3 tarybos narių grupė. Šie tarybos nariai išrenka savo atstovą Savivaldybės tarybos posėdžiui sušaukti, kuris šiuo atveju atlieka merui nustatytas funkcijas.

89. Neeiliniuose Savivaldybės tarybos posėdžiuose svarstomi tik jų iniciatorių pateikti klausimai.

 

VI SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBOS KOMITETAI

 

90. Savivaldybės tarybos komitetai sudaromi Savivaldybės tarybai teikiamiems klausimams preliminariai nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti, kontroliuoti, kaip laikomasi įstatymų ir vykdomi Savivaldybės tarybos sprendimai, mero potvarkiai.

91. Savivaldybės taryba nustato komitetų ir jų narių skaičių bei kiekvieno komiteto įgaliojimus.

92. Komitetai sudaromi ne mažiau kaip iš 3 tarybos narių Savivaldybės tarybos sprendimu. Privaloma sudaryti Kontrolės komitetą. Į Kontrolės komitetą įeina vienodas visų Savivaldybės tarybos narių frakcijų ir Savivaldybės tarybos narių grupių, jeigu jas sudaro ne mažiau kaip 3 Savivaldybės tarybos nariai, deleguotų atstovų skaičius. Kontrolės komiteto sudėtis turi būti pakeista ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo Savivaldybės tarybos narių frakcijų ar Savivaldybės tarybos narių grupių ar jų skaičiaus pasikeitimo. Sudarant kitus komitetus, laikomasi proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komitetų ir jų narių skaičių, komitetų įgaliojimus, išskyrus Kontrolės komitetą, nustato Savivaldybės taryba. Kontrolės komiteto įgaliojimus Savivaldybės taryba nustato atsižvelgdama į šio skyriaus 94 punkto nuostatas. Komitetų darbo tvarka nustatyta šiame Reglamente.

93. Komitetų, išskyrus Kontrolės komitetą, pirmininkus ir jų pavaduotojus iš komiteto narių mero siūlymu skiria komitetai. Kontrolės komiteto pirmininką iš komiteto narių deleguoja Savivaldybės tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Savivaldybės tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui. Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją mero siūlymu iš komiteto narių skiria Savivaldybės taryba. Jeigu Savivaldybės tarybos opozicija per du mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo dienos arba nuo tiesiogiai išrinkto mero priesaikos priėmimo dienos nedeleguoja Kontrolės komiteto pirmininko arba deleguoja Savivaldybės tarybos narį, neatitinkantį Įstatymo 15straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Savivaldybės tarybos opozicija, Kontrolės komiteto pirmininką skiria Savivaldybės taryba iš komiteto narių mero siūlymu. Komiteto pirmininkas mero siūlymu komiteto (išskyrus Kontrolės komitetą) sprendimu prieš terminą netenka savo įgaliojimų, jeigu neatitinka šio Įstatymo 151 straipsnyje nustatytų reikalavimų. Kontrolės komiteto pirmininkas šioje dalyje nustatytu pagrindu netenka įgaliojimų prieš terminą mero siūlymu Savivaldybės tarybos sprendimu, o jeigu Kontrolės komiteto pirmininkas buvo deleguotas Savivaldybės tarybos opozicijos, – jį opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Savivaldybės tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio Savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame Savivaldybės tarybos posėdyje Savivaldybės tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Kontrolės komiteto pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito Savivaldybės tarybos nario ar deleguoja Savivaldybės tarybos narį, neatitinkantį Įstatymo 15straipsnyje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Kontrolės komiteto pirmininko įgaliojimų netekimo ir naujo Kontrolės komiteto pirmininko skyrimo mero siūlymu priima Savivaldybės taryba.

94. Kontrolės komitetas:

94.1. teikia Savivaldybės tarybai išvadas dėl Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos veiklos rezultatų;

94.2. siūlo Savivaldybės tarybai atleisti Savivaldybės kontrolierių, kai yra įstatymuose nurodyti atleidimo iš valstybės tarnybos pagrindai;

94.3. svarsto Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą, kurį iki einamųjų metų spalio 1 d. savivaldybės kontrolierius pateikia Kontrolės komitetui. Kontrolės komitetas savivaldybės kontrolieriui teikia pasiūlymus dėl Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projekto papildymo ar pakeitimo. Savivaldybės kontrolierius privalo įvertinti Kontrolės komiteto pateiktus pasiūlymus ir per 14 dienų nuo šių pasiūlymų gavimo turi pateikti Kontrolės komitetui patikslintą (papildytą ar pakeistą) Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą bei nesutikimo motyvus, jeigu į Kontrolės komiteto pateiktus pasiūlymus nebuvo atsižvelgta. Kontrolės komitetas, išnagrinėjęs patikslintą (papildytą ar pakeistą) Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą, gali teikti papildomus pasiūlymus dėl patikslinto (papildyto ar pakeisto) Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projekto arba priimti sprendimą, atsižvelgdamas į Kontrolės komiteto posėdyje dalyvaujančių Kontrolės komiteto narių daugumos nuomonę grąžinti Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą Savivaldybės kontrolieriui tvirtinti. Jei Kontrolės komitetas antrą kartą pateikia pasiūlymus dėl pateikto Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projekto, savivaldybės kontrolierius turi atsižvelgti į pateiktus pasiūlymus ir per 7 dienas nuo šių pasiūlymų gavimo pateikti patikslintą Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą. Gavęs patikslintą Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą, Kontrolės komitetas, atsižvelgdamas į posėdyje dalyvaujančių Kontrolės komiteto narių daugumos nuomonę, priima sprendimą dėl Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projekto ir iki einamųjų metų lapkričio 5 dienos grąžina šį plano projektą savivaldybės kontrolieriui tvirtinti.

94.4. įvertina Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos ateinančių metų veiklos planui vykdyti reikalingus asignavimus ir išvadą dėl jų teikia Savivaldybės tarybai;

94.5. svarsto Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos veiklos plano įvykdymo ataskaitą, jos pagrindu rengia ir teikia savivaldybės tarybai išvadas dėl savivaldybės turto ir lėšų naudojimo teisėtumo, tikslingumo ir efektyvumo bei savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos;

94.6. siūlo Savivaldybės tarybai atlikti nepriklausomą Savivaldybės turto ir lėšų naudojimo bei Savivaldybės veiklos auditą, teikia savo išvadas dėl audito rezultatų;

94.7. periodiškai (kartą per ketvirtį) svarsto, kaip vykdomas Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos veiklos planas, savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos ar savo iniciatyva išklauso institucijų, įstaigų ir įmonių vadovus dėl savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atlikto finansinio ir veiklos audito metu nustatytų trūkumų ar teisės aktų pažeidimų pašalinimo, prireikus kreipiasi į savivaldybės administracijos direktorių arba savivaldybės tarybą dėl savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos reikalavimų įvykdymo;

94.8. dirba pagal Savivaldybės tarybos patvirtintą veiklos programą ir kiekvienų metų pradžioje už savo veiklą atsiskaito Savivaldybės tarybai Reglamento nustatyta tvarka; Savivaldybės taryba Kontrolės komiteto veiklos programą patvirtina per vieną mėnesį nuo Kontrolės komiteto sudarymo, o kai Kontrolės komitetas sudarytas, – per vieną mėnesį nuo kalendorinių metų pradžios;

94.9. nagrinėja iš asmenų gaunamus pranešimus ir pareiškimus apie Savivaldybės administracijos, įmonių, įstaigų ir jų vadovų veiklą ir teikia dėl jų siūlymus Savivaldybės administracijai ir Savivaldybės tarybai arba persiunčia juos nagrinėti kompetentingoms institucijoms ar įstaigoms.

95. Kontrolės komitetas sprendimus priima Komiteto posėdyje, kuriame dalyvauja daugiau kaip pusė Komiteto narių. Sprendimas laikomas priimtu, jei už jį balsavo posėdyje dalyvavusių Komiteto narių dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Komiteto pirmininko balsas. Kontrolės komiteto siūlymus ir teikimus pagal jo kompetenciją Savivaldybės taryba privalo svarstyti Savivaldybės tarybos posėdyje.

96. Dėl kitų komitetų skaičiaus ir jų pavadinimų sprendimą priima Savivaldybės taryba. Sudarant kitus komitetus, laikomasi proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komitetų, išskyrus Kontrolės komitetą, pirmininkus ir jų pavaduotojus mero siūlymu skiria komitetai. Komiteto pirmininkas ir jo pavaduotojas laikomi išrinktais, jeigu už jų kandidatūras balsavo dauguma komiteto narių.

97. Komitetų posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų komiteto narių. Komitetai pagal savo kompetenciją priima rekomendacinius sprendimus. Savivaldybės administracija, jos padaliniai, biudžetinės ir viešosios įstaigos ir Savivaldybės valdomos įmonės su jų veikla susijusius komitetų sprendimus turi apsvarstyti ir apie svarstymo rezultatus pranešti komitetams.

98. Komitetų darbe patariamojo balso teise Reglamento XXIV skyriuje nustatyta tvarka gali dalyvauti visuomenės atstovai – seniūnaičiai, išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti atstovai, ekspertai, valstybės tarnautojai ir kiti suinteresuoti asmenys. Kai komiteto posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, komitetas gali nuspręsti jį nagrinėti uždarame posėdyje.

99. Komitetų posėdžių metu daromas garso įrašas. Komitetų posėdžių garso įrašai saugomi informacinėse laikmenose.

100. Savivaldybės tarybos narys, pretenduojantis tapti Savivaldybės tarybos sudaromų komitetų ar komisijų pirmininku, nelaikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis:

100.1. įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl tyčinio nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nepasibaigusį laidavimo terminą;

100.2. įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar dėl korupcinio pobūdžio nusikaltimo, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme, padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nepasibaigusį laidavimo terminą;

100.3. įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl nusikaltimo, kuriuo padaryta turtinė žala valstybei, ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nepasibaigusį laidavimo terminą;

100.4. įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo, kaip jis apibrėžtas Korupcijos prevencijos įstatyme, padarymo ir nuo apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo 3 metai arba yra nepasibaigęs laidavimo terminas;

100.5. atleistas iš valstybės tarnautojo pareigų už Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme nurodytus šiurkščius pažeidimus arba Valstybės tarnybos įstatymo numatytu atveju pripažintas padaręs šiurkštų tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų, ir nuo atleidimo iš pareigų dienos arba nuo pripažinimo padarius šiurkštų tarnybinį nusižengimą dienos nepraėjo 3 metai;

100.6. atleistas iš darbo, pareigų ar praradęs teisę verstis atitinkama veikla už kituose įstatymuose keliamo nepriekaištingos reputacijos reikalavimo neatitiktį ar elgesio (etikos) normų pažeidimą ir nuo atleidimo iš darbo, pareigų ar teisės verstis atitinkama veikla praradimo dienos nepraėjo 3 metai;

100.7 atleistas arba pašalintas iš skiriamų arba renkamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo ir nuo atleidimo arba pašalinimo iš pareigų dienos nepraėjo 3 metai;

100.8. yra ar buvo įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys, jeigu nuo narystės pabaigos nepraėjo 3 metai;

100.9. Savivaldybės tarybos narys, pretenduojantis tapti komiteto ar komisijos pirmininku, privalo užpildyti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintos formos deklaraciją, joje pateikdamas duomenis dėl jo atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams.

Deklaracija pateikiama merui. Už deklaracijos paskelbimą Savivaldybės interneto svetainėje atsako Protokolo skyrius. Deklaracija turi būti paskelbta ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo įteikimo merui ir skelbiama tol, kol Savivaldybės tarybos narys eina pareigas, kurioms keliami nepriekaištingos reputacijos  reikalavimai.

101. Kiekvienas komitetas vykdo Savivaldybės tarybos nustatytus įgaliojimus:

101.1. savo iniciatyva arba Savivaldybės tarybos pavedimu pagal savo kompetenciją rengia Savivaldybės tarybos sprendimų projektus;

101.2. svarsto pagal savo kompetenciją parengtus Savivaldybės tarybos sprendimų projektus, teikia Savivaldybės tarybai pasiūlymus ir išvadas dėl jų;

101.3. svarsto Savivaldybės biudžeto projektą ir biudžeto įvykdymo apyskaitą;

101.4. kontroliuoja, kaip laikomasi įstatymų, kaip įgyvendinami Savivaldybės tarybos sprendimai bei mero potvarkiai pagal komiteto kompetenciją, kaip atsižvelgiama į komiteto rekomendacijas ir pasiūlymus;

101.5. nagrinėja gyventojų, juridinių asmenų ir asociacijų pasiūlymus bei skundus savo veiklos srityse ir, jei reikia, su atitinkamomis rekomendacijomis perduoda juos Savivaldybės administracijos direktoriui, merui arba pateikia svarstyti Savivaldybės tarybai;

101.6. išklauso Savivaldybės institucijų, įstaigų, įmonių ir organizacijų informaciją apie Savivaldybės tarybos sprendimų vykdymą.

102. Pagrindinė komiteto veiklos forma yra komiteto posėdžiai. Prireikus komitetas gali rengti ir išvažiuojamuosius posėdžius.

103. Posėdžiai yra vieši. Kai komiteto posėdyje svarstomas su valstybės tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, komitetas gali nuspręsti jį nagrinėti uždarame posėdyje. Komitetų darbe patariamojo balso teise gali dalyvauti visuomenės atstovai – seniūnaičiai, ekspertai, valstybės tarnautojai ir kiti suinteresuoti asmenys. Seniūnaičiai gali dalyvauti posėdyje savo iniciatyva arba juos kviečia sprendimo projekto rengėjas, kai svarstomi klausimai yra susiję su jų atstovaujama gyvenamosios vietos bendruomene.

1031. Jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komiteto posėdis negali vykti komiteto nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai, komiteto posėdis gali vykti nuotoliniu būdu. Prisijungimas prie komiteto posėdžio vyks naudojant posėdžio dieną sugeneruotą nuorodą, kurią Informacinių technologijų skyrius persiunčia į komiteto narių kompiuterines skaitmenines laikmenas ne vėliau kaip  prieš 2 valandas iki posėdžio pradžios. Nuotoliniu būdu vyksiančio Savivaldybės tarybos komiteto posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų Reglamento VI skyriuje nustatytų reikalavimų ir užtikrinant Įstatyme nustatytas Savivaldybės tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu priimant komiteto sprendimus, turi būti užtikrintas komiteto nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

1032. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti savivaldybėms funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus ir sprendimo nepriėmimas ar delsimas jį priimti nedelsiant lemtų neigiamus padarinius savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, mero sprendimu komitetų posėdžių darbotvarkės gali būti paskelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje ir apie komiteto posėdžio laiką ir jame svarstytinus klausimus visais šiais atvejais pranešama per trumpesnį, negu nustatyta Reglamento VI skyriuje, terminą, bet ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki komiteto posėdžio pradžios.

104. Kiekvienas tarybos narys privalo būti vieno komiteto (išskyrus Kontrolės komitetą) nariu. Savivaldybės tarybos komitetai sudaromi ne mažiau kaip iš 3 tarybos narių, o didžiausias Savivaldybės tarybos komiteto narių skaičius nustatomas Savivaldybės tarybos sprendimu. Kandidatus į komitetų narius siūlo partijos, frakcijos bei koalicijos. Tvirtinant komitetų sudėtis, laikomasi proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Meras negali būti Savivaldybės tarybos sudaromų komitetų nariu.

105. Komitetų posėdžių darbotvarkės ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komiteto posėdžio pradžios paskelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje. Apie komiteto posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komiteto posėdžio pradžios Reglamento 1051 punkte nustatyta tvarka pranešama visiems komiteto nariams ir suinteresuotiems asmenims.

1051. Komitetų posėdžių darbotvarkės kartu su sprendimų projektais ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komiteto posėdžio pradžios paskelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje. Posėdžių darbotvarkes kartu su sprendimų projektais Protokolo skyrius persiunčia į komiteto narių kompiuterines skaitmenines laikmenas ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki posėdžio. Komiteto posėdžio darbotvarkė ir medžiaga taip pat persiunčiama Vyriausybės atstovui, savivaldybės kontrolieriui, Administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojui, Juridinio ir personalo administravimo skyriui.

106. Komiteto pirmininkas:

106.1. šaukia komiteto posėdžius, sudaro jų darbotvarkę, organizuoja jiems reikalingų dokumentų bei kitos medžiagos parengimą. Komiteto pirmininkas posėdį privalo sušaukti dviejų komiteto narių siūlymu, kurie raštu nurodė svarstytiną darbotvarkės klausimą;

106.2. skiria komiteto nariams pavedimus, pateikia jiems medžiagą ir dokumentus, susijusius su komiteto veikla;

106.3. kviečia dalyvauti komiteto posėdžiuose reikalingus ir suinteresuotus asmenis;

106.4. pirmininkauja komiteto posėdžiams;

106.5. organizuoja komiteto sprendimų ir rekomendacijų vykdymą;

106.6. informuoja komiteto narius apie Savivaldybės tarybos sprendimų, mero potvarkių ir komiteto protokolinių nutarimų ir rekomendacijų vykdymą.

107. Komiteto pirmininkui negalint eiti pareigų, jas eina komiteto pirmininko pavaduotojas, o jei jo nėra, – komiteto posėdyje dalyvaujančių komiteto narių sprendimu išrinktas komiteto narys.

108. Komitetų posėdžiai būtinai šaukiami prieš paskelbtą Savivaldybės tarybos posėdį. Šiuose komitetų posėdžiuose svarstomi Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės klausimai ir parengiamos pastabos bei pasiūlymai dėl parengtų tarybos sprendimų projektų. Komitetų posėdžiai negali vykti Savivaldybės tarybos posėdžio laiku.

109. Komitetas pagal savo kompetenciją priima rekomendacinius sprendimus, pasiūlymus ir išvadas, kurie priimami komiteto posėdyje dalyvaujančių komiteto narių balsų dauguma. Balsavimo būdą nustato komitetas. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komiteto pirmininko balsas. Komiteto narys turi teisę pareikšti atskirą nuomonę, kurią privaloma užprotokoluoti.

110. Komiteto rekomendacinius sprendimus, pasiūlymus, išvadas ir komiteto posėdžių protokolus per penkias darbo dienas po įvykusio posėdžio pasirašo komiteto pirmininkas, o jo nesant – komiteto pirmininko pavaduotojas, o jei ir jo nėra, – komiteto posėdyje dalyvaujančių komiteto narių sprendimu išrinktas komiteto narys, pirmininkavęs komiteto posėdžiui.

111. Komitetų posėdžius protokoluoja ir techniškai aptarnauja Protokolo skyrius. Posėdžio protokole nurodoma: Savivaldybės tarybos komiteto pavadinimas, posėdžio vieta ir laikas, posėdžio eilės numeris, posėdžio pirmininko vardas pavardė, sekretoriaus  vardas ir pavardė, posėdyje dalyvavę komiteto nariai, į posėdį kviesti asmenys, posėdžio darbotvarkė; taip pat nurodoma kiekvieno klausimo pranešėjo ir papildomo pranešėjo vardas, pavardė, diskusijose dalyvavusių asmenų vardai ir pavardės, trumpas jų kalbų  ir paklausimų išdėstymas, svarstytu klausimu priimtas nutarimas,  nurodant balsavimo rezultatus. Prie protokolo pridedamas posėdžio garso įrašas elektronine laikmena.

112. Komitetų posėdžių metu daromas garso įrašas. Komitetų posėdžių garso įrašai saugomi informacinėse laikmenose.

113. Komitetas gali turėti Savivaldybės tarybos patvirtintus nuostatus, kuriuose Savivaldybės taryba turi nustatyti jo specialiąją kompetenciją.

114. Komitetui pateikto Savivaldybės tarybos sprendimo projekto rengėjas arba rengėjo tiesioginis vadovas privalo dalyvauti svarstant tarybos sprendimo projektą komiteto posėdyje.

115. Komitetas turi teisę pasiūlyti Savivaldybės tarybai papildyti arba pakeisti Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę. Sprendimą dėl komiteto pasiūlymo priima Savivaldybės taryba.

116. Keli komitetai savo iniciatyva, jų pirmininkų susitarimu, gali sušaukti bendrą komitetų posėdį. Bendram komitetų posėdžiui pirmininkauja vienas iš komitetų pirmininkų, išrinktas balsavimo būdu. Sprendimai priimami visų komitetų narių, dalyvaujančių posėdyje, balsų dauguma. Posėdžio protokolą pasirašo visų komitetų, sušaukusių bendrą posėdį, pirmininkai.

117. Komitetai, svarstydami savo kompetencijos klausimus, turi lygias teises.

118. Komitetų pirmininkai arba komitetų atstovai Savivaldybės tarybos posėdžiuose daro pranešimus komiteto kompetencijos klausimais, gali daryti papildomus pranešimus visais svarstomais klausimais. Komiteto teikiamiems Savivaldybės tarybai svarstyti klausimams pristatyti arba komiteto pasiūlymams bei išvadoms pateikti dėl kitų svarstomų klausimų komitetas skiria pranešėjus.

119. Komitetai, bendrame posėdyje svarstę klausimus ir kartu rengę Savivaldybės tarybos sprendimų projektus, gali daryti bendrą pranešimą arba Savivaldybės tarybai atskirai pateikti savo pastabas bei pasiūlymus.

120. Komitetai turi teisę pateikti Savivaldybės tarybai siūlymus, kad tarybos sprendimų projektai bei kiti savivaldybės gyventojams ir juridiniams asmenims svarbūs klausimai būtų teikiami svarstyti visuomenei.

121. Komitetų rekomendaciniai sprendimai teikiami Savivaldybės administracijai, Savivaldybės įstaigoms bei valdomoms įmonėms.

122. Komitetas savo kompetencijos klausimais turi teisę pakviesti į posėdžius Administracijos direktorių arba jo įgaliotą atstovą, Savivaldybės įstaigų bei Savivaldybės valdomų įmonių vadovus ir pareikalauti iš jų pateikti paaiškinimus svarstomais klausimais.

123. Išimties atvejais, jeigu svarstomi klausimai yra susiję su kitų savivaldybės teritorijoje esančių įstaigų ir įmonių tiesiogine veikla, komitetas gali kviesti į posėdžius atitinkamų įmonių bei įstaigų vadovus ar jų atstovus ir prašyti juos papildomos informacijos. Komitetas apie klausimų svarstymą ir kvietimą į posėdį turi pranešti kviečiamiems asmenims ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki komiteto posėdžio dienos.

124. Komitetai savo kompetencijos klausimais turi teisę reikalauti iš Administracijos direktoriaus, Savivaldybės įstaigų ir valdomų įmonių vadovų ataskaitinių duomenų ar kitos klausimui nagrinėti reikalingos medžiagos.

125. Komitetai savo kompetencijos klausimais turi teisę tikrinti, kaip vykdomi Savivaldybės tarybos sprendimai, kaip atsižvelgiama į jų rekomendacijas ir pasiūlymus.

126. Komiteto narys turi sprendžiamojo balso teisę visais komitete svarstomais klausimais, taip pat turi teisę siūlyti svarstyti klausimus, dalyvauti juos rengiant, teikti pasiūlymus dėl Savivaldybės institucijų, įstaigų ir Savivaldybės valdomų įmonių veiklos patikrinimo.

127. Komiteto narys, kurio pasiūlymams komitetas nepritarė, gali raštu juos pateikti svarstyti Savivaldybės tarybai, jeigu tam pritaria dar bent vienas komiteto narys.

128. Komiteto narys turi teisę susipažinti su visais komitetui teiktais dokumentais bei kita medžiaga, o prireikus - jais naudotis savo veikloje.

 

VII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBOS KOMISIJOS

 

129. Savivaldybės taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją. Šios komisijos sudaromos laikantis proporcinio Savivaldybės tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komisijų sudėtis, išlaikant proporcinio Savivaldybės tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principą, turi būti pakeista ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo Savivaldybės tarybos daugumos ir mažumos pasikeitimo. Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininką iš šių komisijų narių – Savivaldybės tarybos narių – deleguoja Savivaldybės tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Savivaldybės tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui. Šių komisijų pirmininkų pavaduotojus mero siūlymu iš šių komisijų narių – Savivaldybės tarybos narių – skiria Savivaldybės taryba. Jeigu Savivaldybės tarybos opozicija per du mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo dienos arba nuo tiesiogiai išrinkto mero priesaikos priėmimo dienos nedeleguoja Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų arba deleguoja Savivaldybės tarybos narius, neatitinkančius Įstatymo 151 straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Savivaldybės tarybos opozicija, Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkus Savivaldybės taryba mero siūlymu skiria iš šių komisijų narių – Savivaldybės tarybos narių. Komisijų atsakingųjų sekretorių pareigas atlieka Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirti valstybės tarnautojai, šios funkcijos įrašomos į jų pareigybės aprašymus.

130. Etikos komisija:

130.1. prižiūri, kaip Savivaldybės tarybos nariai laikosi Įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, Reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių Savivaldybės tarybos narių veiklą ir elgesį, reikalavimų;

130.2. analizuoja Savivaldybės tarybos narių nedalyvavimo Savivaldybės tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiuose ir Įstatymo nustatytų pareigų nevykdymo priežastis;

130.3. tiria ir priima sprendimus dėl Savivaldybės tarybos narių veiklos atitikties Įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, Reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių Savivaldybės tarybos narių veiklą ir elgesį, nuostatoms;

130.4. nagrinėja Savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl Savivaldybės tarybos narių veiklos skaidrumo;

130.5. teikia Vyriausiajai rinkimų komisijai siūlymą dėl Savivaldybės tarybos nario įgaliojimų nutraukimo, jeigu šis tarybos narys yra praleidęs iš eilės tris Savivaldybės tarybos posėdžius be pateisinamos priežasties;

130.6. tarybos narių, mero, savo iniciatyva teikia tarybos nariams rekomendacijas dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų įgyvendinimo.

131. Etikos komisija, veikdama pagal Reglamento 130.2, 130.6 punktus, rengia posėdžius ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

132. Antikorupcijos komisija:

132.1. Savivaldybės tarybos ar mero iniciatyva dalyvauja, atliekant Savivaldybės institucijų parengtų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą, kai:

132.1.1. yra gautas skundas su argumentuotais faktais ir informacija, jog parengtas teisės akto projektas galimai turi korupcijos apraiškų;

132.1.2. yra tarybos nario (narių grupės) siūlymas atlikti papildomą rengiamo ar parengto teisės akto antikorupcinį vertinimą;

132.2. dalyvauja rengiant kovos su korupcija programas ir teikia išvadas Savivaldybės tarybai dėl šių programų ir jų įgyvendinimo;

132.3. nagrinėja Savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl kovos su korupcija priemonių vykdymo;

132.4. informuoja visuomenę apie savo veiklą, vykdomas korupcijos prevencijos priemones savivaldybėje, taip pat apie kovos su korupcija rezultatus;

132.5. korupcijos prevencijos tikslais analizuoja Savivaldybės administracijos, biudžetinių ir viešųjų įstaigų, kurių savininkė yra Savivaldybė, ir Savivaldybės valdomų įmonių atliktus viešuosius pirkimus ir apie galimus korupcijos atvejus informuoja Savivaldybės tarybą ir kompetentingas institucijas ar įstaigas. Antikorupcijos komisijos pirmininkas ir nariai turi teisę susipažinti su visa analizuojamų viešųjų pirkimų informacija;

132.6. atlieka kitas kituose teisės aktuose nustatytas funkcijas, susijusias su savivaldybėje įgyvendinama valstybės politika korupcijos prevencijos srityje.

133. Įstatymų nustatytais atvejais arba Savivaldybės tarybos sprendimu gali būti sudaromos ir kitos nuolatinės (tos kadencijos laikotarpiui) bei laikinosios (atskiriems klausimams nagrinėti) komisijos.

134. Savivaldybės tarybos sudaromų komisijų nariais gali būti Savivaldybės tarybos nariai, valstybės tarnautojai, ekspertai, gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai – seniūnaičiai, išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti atstovai, visuomenės atstovai (Lietuvos Respublikoje įregistruotų viešųjų juridinių asmenų, išskyrus valstybės ar Savivaldybės institucijas ar įstaigas, įgalioti atstovai), bendruomeninių organizacijų atstovai, kiti savivaldybės gyventojai. Etikos komisijoje ir Antikorupcijos komisijoje seniūnaičiai arba seniūnaičiai ir visuomenės atstovai turi sudaryti ne mažiau kaip 1/3 komisijos narių.

1341. Savivaldybės tarybos sudaromų komisijų nariai, kurie nėra Savivaldybės tarybos nariai, komisijų posėdžių metu atleidžiami nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje, išsaugant jiems darbo vietą. Už darbą Etikos komisijoje ir Antikorupcijos komisijoje šių komisijų nariams, kurie nėra Savivaldybės tarybos nariai, apmokama Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų ir komisijų narių darbo apmokėjimo įstatymo nustatyta tvarka. Jeigu komisija priima sprendimus, kuriuos vykdyti privalo asmenys, valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, taip pat kitos įstaigos, įmonės ir organizacijos ir kuriuos pakeisti arba panaikinti gali tik pati komisija arba teismas, komisijos nariui nustatomas 0,061 pareiginės algos bazinio dydžio atlygis; jeigu komisija priima rekomendacinio pobūdžio sprendimus (teikia išvadas, pasiūlymus), komisijos nariui nustatomas 0,054 pareiginės algos bazinio dydžio atlygis.

135. Savivaldybės tarybos sudaromos komisijos pirmininku (įskaitant Etikos komisijos pirmininką ir Antikorupcijos komisijos pirmininką) gali būti skiriamas tik nepriekaištingos reputacijos, kaip yra apibrėžta Įstatyme, Savivaldybės tarybos narys, kuris įstatymų nustatyta tvarka per pastaruosius 3 metus nebuvo pripažintas šiurkščiai pažeidusiu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Komisijos pirmininkas (išskyrus Etikos komisijos pirmininką ir Antikorupcijos komisijos pirmininką) mero siūlymu komisijos sprendimu prieš terminą netenka savo įgaliojimų, jeigu jis pripažįstamas šiurkščiai pažeidusiu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą arba neatitinkančiu šiame įstatyme nustatytų nepriekaištingos reputacijos reikalavimų. Etikos komisijos pirmininkas ir Antikorupcijos komisijos pirmininkas šioje dalyje nustatytu pagrindu netenka įgaliojimų prieš terminą mero siūlymu Savivaldybės tarybos sprendimu.

136. Sudarydama bet kokią komisiją, Savivaldybės taryba pirmiausia nustato komisijos narių skaičių, patvirtina jos sudėtį ir veiklos nuostatus, kuriuose turi būti nustatyti komisijos tikslai, uždaviniai, funkcijos, narių teisės ir pareigos, sprendimų priėmimas ir jų įforminimas, taip pat komisijos atsiskaitymo Savivaldybės tarybai tvarka bei techninis aptarnavimas. Laikinosios komisijos įgaliojimų laikas negali būti ilgesnis nei vieneri metai.

1361. Jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komisijos posėdis negali vykti komisijos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai, posėdis gali vykti nuotoliniu būdu. Prisijungimas prie komisijos posėdžio vyks naudojant posėdžio dieną sugeneruotą nuorodą, kurią Informacinių technologijų skyrius  persiunčia į komisijos narių kompiuterines skaitmenines laikmenas ne vėliau kaip  prieš 2 valandas iki posėdžio pradžios. Nuotoliniu būdu vyksiančio Savivaldybės tarybos komisijos posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų Reglamento VII skyriuje nustatytų reikalavimų ir užtikrinant Įstatyme nustatytas savivaldybės tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu priimant komisijos sprendimus, turi būti užtikrintas komisijos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

137. Tarybos sudaromų komisijų sudėtį tarybai tvirtinti teikia meras (jeigu įstatymai nenumato kitaip). Jeigu Savivaldybės taryba 2 kartus iš eilės nepritarė visai komisijos sudėčiai arba konkretiems kandidatams, Savivaldybės meras nebegali teikti Savivaldybės tarybai atitinkamai tos pačios sudėties arba tų pačių kandidatų, kurie negavo pritarimo, kandidatūrų. 

138. Komisijos posėdžius protokoluoja ir techniškai aptarnauja Administracijos direktoriaus paskirtas darbuotojas.

139. Komisijos yra atsakingos ir atskaitingos Savivaldybės tarybai. Komisijų pirmininkai iki kiekvienų metų kovo 1 d. pateikia raštu merui komisijų metų veiklos ataskaitas.

140. Komisijos pirmininkas turi teisę gauti Komisijos įgaliojimams vykdyti reikalingą informaciją iš valstybės ar Savivaldybės institucijų, įstaigų ir valstybės ar Savivaldybės valdomų įmonių.

141. Savivaldybės tarybos sprendimų projektams parengti ir kitiems klausimams nagrinėti Savivaldybės taryba gali sudaryti darbo grupes.

 

VIII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBOS KOMPETENCIJA

 

142. Savivaldybės tarybos kompetencija yra išimtinė ir paprastoji.

143. Išimtinė Savivaldybės tarybos kompetencija:

143.1. Reglamento tvirtinimas. Reglamente, be kitų klausimų, turi būti numatytos pagrindinės bendravimo su gyventojais formos ir būdai, užtikrinantys vietos savivaldos principų ir teisės įgyvendinimą bendruomenės interesais;

143.2. mero atleidimas iš pareigų prieš terminą, mero darbo užmokesčio nustatymas, mero pareigas laikinai einančio mero pavaduotojo ar Savivaldybės tarybos nario darbo užmokesčio nustatymas;

143.3. mero pavaduotojų skaičiaus nustatymas, mero pavaduotojo (pavaduotojų) skyrimas mero teikimu ir atleidimas iš pareigų prieš terminą, mero pavaduotojo (pavaduotojų) darbo užmokesčio nustatymas įstatymų nustatyta tvarka;

143.4. sprendimo dėl Savivaldybės tarybos kolegijos sudarymo priėmimas ir Savivaldybės tarybos kolegijos sudarymas mero teikimu;

143.5. Savivaldybės tarybos komitetų, komisijų, kitų Savivaldybės darbui organizuoti reikalingų darinių ir įstatymuose numatytų kitų komisijų sudarymas ir jų nuostatų tvirtinimas;

143.6. Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo skyrimas, Kontrolės komiteto veiklos programos tvirtinimas;

143.7. sprendimų dėl savivaldybės kontrolieriaus priėmimo į pareigas ir atleidimo iš jų priėmimas, Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos steigimas, didžiausio valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičiaus šioje Tarnyboje nustatymas, Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos metinės veiklos ataskaitos svarstymas ir sprendimo dėl jos priėmimas, įstatymų numatyto savivaldybės kontrolieriaus darbo užmokesčio nustatymas, Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos nuostatų tvirtinimas;

143.8 Savivaldybės administracijos direktoriaus (Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo) priėmimas į pareigas ir atleidimas iš jų; sprendimų dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybės (pareigybių) steigimo priėmimas; sprendimų dėl Įstatyme nustatytų Savivaldybės vykdomosios institucijos funkcijų paskirstymo Savivaldybės administracijos direktoriui ir, jei tokia (tokios) pareigybė (pareigybės) steigiama (steigiamos), Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui (pavaduotojams) priėmimas; sprendimų dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus teisės pavesti įgyvendinti funkcijas apribojimo priėmimas; sprendimų dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus pavadavimo priėmimas, Savivaldybės administracijos direktoriaus ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo darbo užmokesčio nustatymas;

143.9. Savivaldybės administracijos struktūros, nuostatų ir darbo užmokesčio fondo tvirtinimas, didžiausio leistino valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičiaus Savivaldybės administracijoje nustatymas, seniūnijos – biudžetinės įstaigos – nuostatų ir darbo užmokesčio fondo tvirtinimas, didžiausio leistino valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičiaus seniūnijoje – biudžetinėje įstaigoje – nustatymas Savivaldybės administracijos direktoriaus siūlymu mero teikimu;

143.10. sprendimų dėl mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo bei Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriato sudarymo ir jo pareigybių skaičiaus nustatymo priėmimas mero siūlymu;

143.11. sprendimo išieškoti iš Savivaldybės administracijos direktoriaus ir kitų Savivaldybės viešojo administravimo subjektų žalą, atsiradusią dėl jų tyčinių neteisėtų sprendimų, pareigų neatlikimo ar šiurkštaus aplaidumo atliekant pareigas, priėmimas, kai šie Savivaldybės viešojo administravimo subjektai teismo sprendimu turėjo atlyginti žalą, jeigu žala neviršija jų paskutinių šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio;

143.12. sprendimų dėl seniūnijų steigimo, panaikinimo ir jų skaičiaus nustatymo, dėl pavadinimų seniūnijoms suteikimo ir jų keitimo, dėl teritorijų priskyrimo seniūnijoms, dėl seniūnijų aptarnaujamų  teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, įvertinus gyventojų nuomonę, priėmimas;

143.13. Savivaldybės biudžeto ir Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio tvirtinimas Biudžeto sandaros įstatymo ir Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymo nustatyta tvarka, prireikus - Savivaldybės biudžeto tikslinimas;

143.14. sprendimo dėl mero fondo sudarymo, mero fondo dydžio, naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos priėmimas;

143.15. sprendimų dėl papildomų ir planą viršijančių Savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo priėmimas, Reglamento nustatyta tvarka įvertinus išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimus;

143.16. sprendimų teikti mokesčių, rinkliavų ir kitas įstatymų nustatytas lengvatas Savivaldybės biudžeto sąskaita, sprendimų dėl sumokėtų mokesčių, rinkliavų (ar jų dalies) kompensavimo tvarkos nustatymo ir šių kompensacijų teikimo Savivaldybės biudžeto sąskaita priėmimas, subsidijų ir kompensacijų skyrimo naujas darbo vietas steigiančioms visų teisinių formų įmonėms tvarkos nustatymas, atitinkamai keičiant Savivaldybės biudžetą tais atvejais, kai lėšų tam nebuvo numatyta;

143.17. mero, Savivaldybės administracijos direktoriaus, Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos, biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė), Savivaldybės valdomų įmonių ir organizacijų metinių veiklos ataskaitų (švietimo įstaigų metinės veiklos ataskaitos yra švietimo įstaigos vadovų metų veiklos ataskaitų dalis ir yra rengiamos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme nustatyta tvarka) ir atsakymų į Savivaldybės tarybos narių paklausimus išklausymas Reglamento nustatyta tvarka, sprendimų dėl šių ataskaitų ir atsakymų priėmimas Įstatymo 13 straipsnio 5, 6, 8 ir 9 dalyse nustatyta tvarka rengiant, pateikiant sprendimų projektus ir dėl jų balsuojant;

143.18. pasiūlymų valstybės institucijoms dėl savivaldybės teritorijoje esančių šių institucijų padalinių veiklos gerinimo teikimas, prireikus - šių padalinių vadovų išklausymas Reglamento nustatyta tvarka;

Savivaldybės taryba teikia pasiūlymus dėl savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų padalinių veiklos gerinimo, prireikus išklauso šių padalinių vadovus Savivaldybės tarybos posėdyje; klausimas dėl informacijos įtraukiamas į Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę, jeigu dėl informacijos pateikimo vadovai patys kreipėsi į merą ar meras, Savivaldybės tarybos komitetas, komisija, Savivaldybės tarybos narys (-iai), jų frakcija ar grupė pakvietė atitinkamos valstybės institucijos padalinio vadovą pasisakyti tam tikru klausimu.

Pasiūlymai teikiami tokia tvarka:

143.18.1. meras paveda Savivaldybės administracijos direktoriui parengti Savivaldybės tarybos sprendimo dėl atitinkamų valstybės institucijų padalinių veiklos gerinimo projektą;

143.18.2. komitetas (-ai) teikia pasiūlymus dėl sprendimo projekto;

143.18.3. Savivaldybės taryba svarsto sprendimo projektą ir priima vieną iš Reglamento 55 punkte nurodytų sprendimų;

143.18.4. Savivaldybės tarybai pritarus sprendimo projektui, Protokolo skyriaus pateikta sprendimo kopija išsiunčiama atitinkamam valstybės institucijos padalinio vadovui;

143.19. sprendimų dėl biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė), Savivaldybės valdomų įmonių steigimo, reorganizavimo, pertvarkymo, atskyrimo, likvidavimo ir dėl dalyvavimo steigiant viešuosius ir privačius juridinius asmenis priėmimas, taip pat juridinių asmenų, kurių dalyvė yra Savivaldybė, priežiūra;

143.20. sprendimų dėl tam tikros veiklos nepriklausomo audito atlikimo Savivaldybės įstaigose ar Savivaldybės valdomose įmonėse priėmimas;

143.21. Savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos aprašo tvirtinimas; šiame apraše turi būti nustatyta, kokios sutartys negali būti sudaromos be išankstinio Savivaldybės tarybos pritarimo;

143.22. sprendimų dėl disponavimo Savivaldybei nuosavybės teise priklausančiu turtu priėmimas, šio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos taisyklių nustatymas, išskyrus atvejus, kai tvarka yra nustatyta įstatymuose ar jų pagrindu priimtuose kituose teisės aktuose;

143.23. sprendimų dėl Savivaldybei priskirtos valstybinės žemės ir kito valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo patikėjimo teise priėmimas;

143.24. sprendimų dėl Savivaldybės prisiimamų įsipareigojimų pagal paskolų, finansinės nuomos (lizingo), kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų sutartis ir garantijų teikimo už Savivaldybės valdomų įmonių prisiimamus įsipareigojimus pagal paskolų, finansinės nuomos (lizingo) ir kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų sutartis priėmimas, laikantis Lietuvos Respublikos atitinkamų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme nustatytų skolos, skolinimosi bei garantijų limitų ir gavus Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos išvadą;

143.25. įstatymų nustatyta tvarka gavus Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos išvadą, sprendimų dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo priėmimas; gavus Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos išvadą, pritarimas galutinėms viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutarties sąlygoms, jeigu jos skiriasi nuo sprendime dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo nurodytų partnerystės projekto sąlygų;

143.26. sprendimų dėl Savivaldybės infrastruktūros plėtros organizatoriaus funkcijų pavedimo Savivaldybės administracijai ar kitam viešajam juridiniam asmeniui, išskyrus viešąsias įstaigas, priėmimas;

143.27. sprendimų dėl Savivaldybės būsto ir Socialinio būsto fondo sudarymo (statybos, pirkimo ir t. t.) tvarkos, būsto suteikimo tvarkos ir nuomos mokesčio dydžio priėmimas, kitų sprendimų, numatytų Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme, priėmimas;

143.28. Savivaldybės bendrojo plano ar Savivaldybės dalių bendrųjų planų tvirtinimas įstatymų nustatyta tvarka;

143.29. savivaldybės saugomų teritorijų steigimas pagal Saugomų teritorijų įstatymo nustatytą tvarką, savivaldybės saugomų vietinės reikšmės gamtos ir kultūros paveldo objektų skelbimas;

143.30. sprendimų dėl siūlymų keisti savivaldybės teritorijos ribas, suteikti savivaldybei pavadinimą ir jį keisti, sudaryti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų   pavadinimus, teritorijų ribas teikimas Vyriausybei, taip pat gatvių, aikščių, pastatų, statinių ir kitų Savivaldybei  nuosavybės teise priklausančių objektų pavadinimų suteikimas ir jų keitimas pagal Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytus kriterijus;

143.31. savivaldybės triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonių nustatymas Savivaldybės strateginio planavimo dokumentuose, triukšmo savivaldybės teritorijoje rodiklių, aglomeracijų strateginių triukšmo žemėlapių, aglomeracijose esančių pagrindinių kelių ruožų, pagrindinių geležinkelio kelių ruožų ir stambių oro uostų strateginių triukšmo žemėlapių ir aglomeracijų triukšmo prevencijos veiksmų planų, kurie įgyvendinami Savivaldybės strateginio planavimo dokumentais, bei gyvenamųjų vietovių teritorijų, kuriose būtina įgyvendinti triukšmo prevencijos ir mažinimo priemones (triukšmo prevencijos zonų), ir triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių tvirtinimas, tyliųjų aglomeracijos zonų, tyliųjų gamtos zonų ir tyliųjų viešųjų zonų nustatymas. Savivaldybės vykdomosios institucijos, kitų pavaldžių viešojo administravimo subjektų funkcijų triukšmo valdymo srityje įgyvendinimo priežiūra; 

143.32. taisyklių, už kurių pažeidimą atsiranda administracinė atsakomybė, ir kitų taisyklių tvirtinimas;

143.33. kainų ir tarifų už Savivaldybės valdomų įmonių, biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) teikiamas atlygintinas viešąsias paslaugas ir keleivių vežimą vietiniais maršrutais nustatymas, centralizuotai tiekiamos šilumos, šalto ir karšto vandens kainų nustatymas (tvirtinimas) įstatymų nustatyta tvarka, vietinių rinkliavų, įmokų ir mokesčių tarifų nustatymas įstatymų nustatyta tvarka;

143.34. sprendimų dėl kompensacijų tam tikroms vartotojų grupėms mokėjimo priėmimas, papildomos socialinės paramos, socialinių pašalpų ir kompensacijų skyrimo iš Savivaldybės biudžeto tvarkos nustatymas, priedo fiziniam asmeniui (globėjui (rūpintojui) už vaiko globą (rūpybą) dydžio ir mokėjimo iš Savivaldybės biudžeto tvarkos nustatymas;

143.35. Savivaldybės biudžetinės įstaigos vardu gautos paramos skirstymo taisyklių nustatymas;

143.36. Savivaldybės strateginių plėtros ir veiklos planų, savivaldybės atskirų ūkio šakų (sektorių) plėtros programų tvirtinimas ir ataskaitų dėl jų įgyvendinimo išklausymas ir sprendimų dėl jų priėmimas;

143.37. strateginio planavimo Savivaldybėje organizavimo tvarkos aprašo tvirtinimas;

143.38. sprendimų dėl jungimosi į savivaldybių sąjungas, dėl bendradarbiavimo su užsienio šalių savivaldybėmis ar prisijungimo prie tarptautinių savivaldos organizacijų priėmimas;

143.39. Savivaldybės tarybos narių delegavimas į Regiono plėtros tarybos kolegiją, įstatymų nustatytas komisijas ir įgaliojimų jiems suteikimas. Esant būtinybei, dėl Regioninės plėtros tarybos kolegijos sprendimų projektų atitikimo Savivaldybės interesams meras (jo nesant - kitas tarybos narys) gali kreiptis į Savivaldybės tarybą. Savivaldybės tarybos sprendimai yra privalomi atstovaujantiesiems Savivaldybės tarybai Regioninėje plėtros tarybos kolegijoje;

Savivaldybės tarybos nariai į Regiono plėtros tarybos kolegiją, įstatymų nustatytas komisijas deleguojami ir įgaliojimai jiems suteikiami tokia tvarka:

143.39.1. Savivaldybės tarybos nariai gali būti deleguojami esant jų sutikimui;

143.39.2. sprendimo projektą dėl pasiūlymo deleguoti Savivaldybės tarybos narius ir įgaliojimų jiems suteikimo Savivaldybės tarybai gali teikti meras, komitetai;

143.39.3. konkretus deleguojamų Savivaldybės tarybos narių skaičius ir jų įgaliojimai nustatomi kiekvienu konkrečiu atveju, atsižvelgiant į kokias įstatymų nustatytas komisijas ar Regiono plėtros tarybos kolegiją Savivaldybės tarybos nariai deleguojami;

143.39.4. sprendimo projekte nurodoma, kuriam laikui Savivaldybės tarybos nariai deleguojami į Regiono plėtros tarybos kolegiją ar įstatymų nustatytas komisijas. Įgaliojimai paprastai suteikiami Savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui;

143.39.5. Savivaldybės taryba sprendimu gali atšaukti deleguotą Savivaldybės tarybos narį ir paskirti kitą;

143.40. vietos gyventojų apklausos tvarkos aprašo tvirtinimas;

143.41. siūlymų nustatyta tvarka tvirtinti savivaldybės gyvenamųjų vietovių herbus teikimas, kitų savivaldybės simbolių ir jų naudojimo tvarkos tvirtinimas, teisė nustatyta tvarka už nuopelnus suteikti savivaldybės (jos centro ar kitos gyvenamosios vietovės) garbės piliečio vardą.

143.42. vietos gyventojų apklausos tvarkos aprašo tvirtinimas.

144. Paprastoji Savivaldybės tarybos kompetencija:

144.1. Savivaldybės biudžetinių įstaigų finansinių ataskaitų rinkinių tvirtinimas;

144.2. Savivaldybės viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) kolegialių organų sudarymas, kai tai numatyta viešosios įstaigos įstatuose;

144.3. Savivaldybės viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) finansinių ataskaitų rinkinių tvirtinimas;

144.4. Savivaldybės viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) vidaus kontrolės tvarkos nustatymas;

144.5. sprendimų dėl valstybės socialinių ir ekonominių programų tikslinių lėšų, kitų valstybės fondų lėšų ir materialiojo turto paskirstymo Savivaldybės biudžetinėms įstaigoms priėmimas;

144.6. savivaldybės ir vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentų tvirtinimas, išskyrus įstatymų numatytus atvejus;

144.7. sprendimų dėl žemės sklypų pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir (ar) būdo keitimo priėmimas.

145. Jeigu teisės aktuose yra nustatyta papildomų įgaliojimų Savivaldybei, sprendimų dėl tokių įgaliojimų vykdymo priėmimo iniciatyva, neperžengiant nustatytų įgaliojimų, priklauso Savivaldybės tarybai.

146. Savivaldybės taryba šio Reglamento 101 punkte nustatyta tvarka prižiūri Savivaldybės vykdomąsias institucijas ir kitus subjektus, tiesiogiai įgyvendinančius valstybines (perduotas savivaldybėms) funkcijas. Už šios funkcijos įgyvendinimo organizavimą yra atsakingas meras:

146.1. Savivaldybės administracijos Centralizuoto savivaldybės vidaus audito skyriaus ataskaitos gali būti pateikiamos Savivaldybės tarybai, Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetui, merui ir savivaldybės kontrolieriui, kai jie to paprašo;

146.2. išklauso Savivaldybės valdomų įmonių ir įstaigų vadovų ataskaitas už įstaigos, įmonės veiklą per praėjusius metus iki liepos 1 d. ir dėl šių ataskaitų priima sprendimus;

146.3. svarsto uždarųjų akcinių bendrovių metinės finansinės atskaitomybės audito išvadas, dėl šių ataskaitų priima sprendimus.

147. Išimtinei Savivaldybės tarybos kompetencijai priskirtų įgaliojimų Savivaldybės taryba negali perduoti jokiai kitai Savivaldybės institucijai ar įstaigai.

148. Konkrečius įgaliojimus, nustatytus šio skyriaus 144 punkte, Savivaldybės taryba atskiru Savivaldybės tarybos sprendimu gali pavesti vykdyti Savivaldybės administracijos direktoriui arba Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui (pavaduotojams) (jeigu ši (šios) pareigybė (pareigybės) steigiama (steigiamos). Jeigu Savivaldybės vykdomoji institucija negali (dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto) įvykdyti šio skyriaus 144 punkte nustatytų ir Savivaldybės tarybos jai perduotų įgaliojimų, šiuos įgaliojimus vykdo Savivaldybės taryba.

149. Jeigu Savivaldybės taryba negali vykdyti savo įgaliojimų dėl aplinkybių, susijusių su nepaprastosios padėties įvedimu savivaldybės teritorijoje, tarybos narių įgaliojimai laikino tiesioginio valdymo laikotarpiu sustabdomi.

 

IX SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS tarybos kolegija

 

150. Savivaldybės taryba savo įgaliojimų laikui iš tarybos narių – nuo kiekvienos politinės partijos, išrinktos į Savivaldybės tarybą, atstovų, - gali sudaryti Savivaldybės tarybos kolegiją (toliau – Kolegija) ir nustatyti jos narių skaičių. Kolegija sudaroma per du mėnesius nuo pirmojo naujai išrinktos Savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo dienos. 

151. Kolegijos įgaliojimai pasibaigia, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai išrinktos Savivaldybės tarybos nariai.

152. Kolegijos narių skaičius, darbo tvarka, posėdžių organizavimo tvarka nustatyta šiame Reglamente.

153. Kolegija yra Savivaldybės tarybos patariamasis organas.

154. Kolegijos nariai pagal pareigas yra meras ir mero pavaduotojas. Kitų Kolegijos narių kandidatūras Savivaldybės tarybai tvirtinti teikia meras. Kolegijos narys laikomas išrinktu, jeigu už jį balsuoja daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių tarybos narių. Jeigu mero pateiktas kandidatas nesurenka reikiamo balsų skaičiaus, meras turi siūlyti kitą kandidatūrą. Kolegijos nariai mero teikimu tvirtinami Savivaldybės taryboje atviru balsavimu. Kolegijoje turėtų būti atstovaujama visoms partijoms ir koalicijoms proporcingai jų turimoms vietoms Savivaldybės taryboje.

155. Meras vadovauja Kolegijai ir pirmininkauja jos posėdžiams, sudaro Kolegijos posėdžių darbotvarkę, pasirašo posėdžių protokolus bei Kolegijos sprendimus.

156. Kolegija paprastai nagrinėja šiuos klausimus:

156.1. analizuoja savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų padalinių veiklą, teikia siūlymus Savivaldybės tarybai dėl šių padalinių veiklos gerinimo ir jų vadovų išklausymo;

156.2. svarsto ir teikia siūlymus dėl Savivaldybės strateginio planavimo dokumentų rengimo;

156.3. numato Savivaldybės tarybos narių mokymo prioritetus (kiekvienais metais);

156.4. svarsto klausimus dėl Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriato sudarymo arba mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo (jeigu sekretoriatas nesudaromas), valstybės tarnautojų pareigybių steigimo ir jų skaičiaus nustatymo.

157. Kolegija sprendimus priima posėdžiuose. Posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų jos narių. Kolegijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma atviru balsavimu. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Posėdžio darbotvarkę sudaro Kolegijos pirmininkas. Ji gali būti papildyta ar pakeista Kolegijos sprendimu, posėdyje dalyvaujančiam Kolegijos nariui pasiūlius. Darbotvarkė skelbiama 3 dienos prieš posėdį Savivaldybės interneto svetainėje.

158. Kolegijos posėdžiai protokoluojami. Protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir posėdžio sekretorius.

159. Kolegijos posėdžių rengimą ir dokumentų įforminimą organizuoja Protokolo skyrius.

160. Kolegijos posėdžiai paprastai šaukiami ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius. Jeigu dėl svarbių priežasčių Kolegijos posėdis nešaukiamas, pirmininkas informuoja Kolegijos narius ne vėliau kaip prieš vieną dieną iki būsimo posėdžio pradžios. Kolegijos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, privalo apie tai pranešti Kolegijos pirmininkui.

161. Kolegijos posėdžiai yra atviri. Kai posėdyje svarstomas su valstybės tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas arba gali būti pažeidžiamos kitų asmenų teisės ir teisėti interesai, Kolegija turi teisę jį nagrinėti uždarame posėdyje. Tokiame posėdyje dalyvauja tik Kolegijos nariai, posėdį aptarnaujantys bei mero kviesti asmenys.

162. Posėdžio darbotvarkę tvirtina ir papildomus klausimus į darbotvarkę įtraukia Kolegija posėdžio pradžioje.

163. Teikiami Kolegijai svarstyti sprendimų projektai pateikiami Protokolo skyriui ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Kolegijos posėdžio.

164. Kolegijos sprendimų projektus rengia Savivaldybės administracijos padaliniai pagal jų kompetenciją ir derina su Juridinio ir personalo administravimo skyriaus specialistais (juristais), kalbos tvarkytoju, Administracijos direktoriumi ar jo pavaduotoju, kitais suinteresuotais Administracijos tarnautojais.

165. Kolegijos posėdžiuose privalo dalyvauti Administracijos direktorius, o jo nesant - jo pavaduotojas. Taip pat Kolegijos posėdyje gali dalyvauti klausimus jam rengę Administracijos tarnautojai bei suinteresuoti svarstomais klausimais gyventojai arba jų atstovai, juridinių asmenų, visuomeninių organizacijų vadovai arba jų atstovai,  informacijos priemonių atstovai.

166. Kolegijos posėdžiuose turi teisę dalyvauti visi tarybos nariai, savivaldybės kontrolierius ir kiti į Kolegijos posėdžio darbotvarkę įrašyti bei kviesti asmenys. Posėdžio pirmininkas svarstomu klausimu gali leisti jiems pasisakyti, tačiau ne daugiau kaip 2 kartus po 3 minutes vienu klausimu. Apie Kolegijos posėdžius raštu turi būti informuojamas Vyriausybės atstovas, elektroniniu paštu pateikiant jam visą preliminarią Kolegijos posėdžio medžiagą. Vyriausybės atstovui Kolegijoje pasisakymo laikas neribojamas.

167. Kolegijos pirmininko nuožiūra arba klausimo rengėjo iniciatyva Kolegijai teikiamas sprendimo projektas gali būti derinamas su atitinkamu Komitetu.

168. Parengti sprendimų projektai ir darbotvarkė prieš 3 darbo dienas perduodami Kolegijos nariams.

X SKYRIUS

NUOSTATOS DĖL TEISĖS AKTŲ SUSTABDYMO, PANAIKINIMO, APSKUNDIMO

 

169. Savivaldybės tarybos priimtus teisės aktus gali sustabdyti, pakeisti ar panaikinti pati Savivaldybės taryba. Kitų Savivaldybės viešojo administravimo subjektų priimtus teisės aktus gali sustabdyti ar panaikinti pagal kompetenciją Savivaldybės taryba. Savivaldybės administracijos direktorius ar kiti Savivaldybės viešojo administravimo subjektai savo priimtus teisės aktus gali sustabdyti ir juos pakeisti ar panaikinti. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pagal kompetenciją priimtus teisės aktus gali sustabdyti ar panaikinti jis pats arba Savivaldybės administracijos direktorius.

170. Bet kuri šio skyriaus 169 punkte nurodyta Savivaldybės institucija, panaikinusi kito Savivaldybės viešojo administravimo subjekto norminį administracinį teisės aktą, prireikus perduoda klausimą iš naujo nagrinėti tam pačiam administravimo subjektui, kurio aktas panaikintas, arba pati jį išnagrinėja ir priima tuo klausimu norminį administracinį teisės aktą, arba pripažįsta, kad tokio akto priimti nereikia.

171. Savivaldybių institucijų ir kitų Savivaldybės viešojo administravimo subjektų priimti administraciniai teisės aktai gali būti skundžiami teismui.

 

XI SKYRIUS

MERAS, MERO PAVADUOTOJAS

 

172. Meras renkamas tiesiogiai Savivaldybės tarybos įgaliojimų laikui. Kai Įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka mero įgaliojimai nutrūksta prieš terminą, rengiami nauji mero rinkimai.

173. Savivaldybės taryba savo įgaliojimų laikui iš tarybos narių mero siūlymu skiria mero pavaduotoją.

174. Meru ir mero pavaduotoju gali būti tik Lietuvos Respublikos piliečiai. Savivaldybės taryba mero siūlymu gali nuspręsti, kad mero pavaduotojas pareigas atlieka visuomeniniais pagrindais.

175. Mero pavaduotojas skiriamas slaptu balsavimu. Laikoma, kad mero pavaduotojas paskirtas, jeigu už jo kandidatūrą balsavo visų Savivaldybės tarybos narių dauguma.

176. Mero pareigas laikinai eina Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsų dauguma išrinktas Savivaldybės tarybos narys, kai:

176.1. meras dėl laikinojo nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai, ne daugiau kaip šimtą dvidešimt kalendorinių dienų, negali eiti savo pareigų ir nėra paskirtas mero pavaduotojas;

176.2. Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka rinkimai vienmandatėje rinkimų apygardoje pripažįstami negaliojančiais ir skelbiami pakartotiniai rinkimai;

176.3. meras netenka Savivaldybės tarybos nario mandato Įstatymo nustatyta tvarka.

177. Mero pavaduotojas prieš terminą netenka savo įgaliojimų Savivaldybės tarybos sprendimu, jeigu už tai balsuoja visų Savivaldybės tarybos narių dauguma:

177.1. Vyriausybės arba Valstybės kontrolės siūlymu už įstatymų ar kitų teisės aktų pažeidimus, dėl kurių padaryta esminės žalos valstybės ar savivaldybės interesams ir nuosavybei;

177.2. kai dėl laikinojo nedarbingumo nedirba daugiau kaip šimtą dvidešimt kalendorinių dienų iš eilės arba daugiau kaip šimtą keturiasdešimt dienų per paskutinius dvylika mėnesių;

177.3. kai pateikia atsistatydinimo prašymą.

178. Mero pavaduotojas netenka savo įgaliojimų prieš terminą, jeigu ne mažiau kaip 1/3 visų Savivaldybės tarybos narių motyvuotai pareiškia nepasitikėjimą juo, Savivaldybės taryba priima sprendimą atleisti mero pavaduotoją ir už tokį sprendimą slaptai balsuoja ne mažiau kaip 1/2 visų Savivaldybės tarybos narių. Jeigu sprendimas atleisti mero pavaduotoją dėl nepasitikėjimo nepriimamas, šį klausimą pakartotinai svarstyti galima tik po pusės metų.

179. Mero pavaduotojas mero siūlymu prieš terminą netenka savo įgaliojimų, jeigu už sprendimą atleisti mero pavaduotoją slaptu balsavimu balsuoja visų Savivaldybės tarybos narių dauguma. Klausimą dėl mero pavaduotojo įgaliojimų netekimo kartu su įregistruotu sprendimo projektu meras Įstatymo 13 straipsnyje arba Reglamento V skyriuje nustatyta tvarka privalo įtraukti į artimiausio Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę.

180. Mero pavaduotojo įgaliojimai nutrūksta, jeigu jis netenka Lietuvos Respublikos pilietybės arba Savivaldybės tarybos nario mandato.

181. Meras prieš terminą netenka savo įgaliojimų ir Savivaldybės tarybos nario mandato Savivaldybės tarybos sprendimu, jeigu už tai balsuoja visų Savivaldybės tarybos narių dauguma, kai meras dėl laikinojo nedarbingumo neina pareigų daugiau kaip šimtą dvidešimt kalendorinių dienų iš eilės arba daugiau kaip šimtą keturiasdešimt dienų per paskutinius dvylika mėnesių.

182. Meras netenka savo įgaliojimų ir Savivaldybės tarybos nario mandato, jeigu jis netenka Lietuvos Respublikos pilietybės.

183. Meras visų Savivaldybės tarybos narių balsų dauguma gali būti nušalinamas nuo pareigų, jeigu jam pareiškiami oficialūs įtarimai padarius nusikaltimą. Nušalinimas galioja iki teismo nuosprendžio, nutarties ar sprendimo, kuriuo baigiama byla, įsiteisėjimo arba ikiteisminio tyrimo nutraukimo. Nušalinimo laikotarpiu jis netenka visų merui suteiktų įgaliojimų. Nušalinimo laikotarpiu mero pareigas laikinai eina mero pavaduotojas, o jeigu jo nėra, – kitas Savivaldybės tarybos paskirtas Savivaldybės tarybos narys.

184. Pasibaigus Savivaldybės tarybos įgaliojimams, baigiasi ir mero, ir mero pavaduotojo įgaliojimai.

185. Po savo kadencijos pabaigos meras ir mero pavaduotojas, jeigu neišrenkamas meru ar nepaskiriamas mero pavaduotoju arba prieš terminą netenka savo įgaliojimų (išskyrus atvejus, kai meras, mero pavaduotojas savo įgaliojimų netenka Įstatymo 19 straipsnio 2 dalies 1 ir 3 punktuose ir Reglamento šio skyriaus 177 punkto 177.1. ir 177.3 papunkčiuose nustatyta tvarka arba netenka Savivaldybės tarybos nario įgaliojimų Savivaldybės tarybos sprendimu pagal šio Įstatymo 251 straipsnį), turi teisę Vyriausybės nustatyta tvarka grįžti į iki išrinkimo Savivaldybės tarybos nariais eitas valstybės tarnautojo pareigas (išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas), o kai tokios galimybės nėra, – į kitas lygiavertes ar žemesnes valstybės tarnautojo pareigas (išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas). Be to, Įstatymo 19 straipsnio 2 dalyje nustatytu atveju meras ir mero pavaduotojas turi teisę grįžti į iki išrinkimo Savivaldybės tarybos nariais eitas pareigas, jeigu jie ėjo šias pareigas Savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba Savivaldybės valdomoje įmonėje, o kai tokios galimybės nėra, – į kitas pareigas Savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba Savivaldybės valdomoje įmonėje. Jeigu iki išrinkimo Savivaldybės tarybos nariais šie asmenys ėjo pareigas Savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba Savivaldybės valdomoje įmonėje, kurioms buvo nustatyta kadencija, kai yra tokia galimybė, jie turi teisę grįžti į šias pareigas likusiam kadencijos laikui. Jeigu šie asmenys iki išrinkimo Savivaldybės tarybos nariais tokių pareigų nėjo arba atsisakė pasiūlytų kitų žemesnių valstybės tarnautojo pareigų arba kitų pareigų Savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba Savivaldybės valdomoje įmonėje, jiems išmokama 3 mėnesių jų vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoka. Ši išmoka išmokama per 3 mėnesius lygiomis dalimis kas mėnesį. Jeigu asmuo pradeda eiti pareigas valstybės tarnyboje anksčiau negu po 3 mėnesių, likusi neišmokėta išmokos dalis nemokama. Jeigu šie asmenys mero ir mero pavaduotojo pareigas ėjo mažiau kaip vienus metus iki kadencijos pabaigos, jiems išmokama vieno mėnesio jų vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoka. Nutrūkus mero, mero pavaduotojo įgaliojimams prieš terminą Įstatymo 19 straipsnio 3 dalyje ir šio skyriaus 178 punkte nustatyta tvarka, jiems išmokama 2 mėnesių jų vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoka.

186. Mero, mero pavaduotojo, mero pareigas laikinai einančio Savivaldybės tarybos nario darbo užmokestį pagal įstatymų nustatytus koeficientus tvirtina Savivaldybės taryba. Merui darbo užmokestis nemokamas, kai jam yra taikomos kardomosios priemonės, dėl kurių meras negali vykdyti mero įgaliojimų.

187. Meras ir mero pavaduotojas negali dirbti kitose institucijose, įstaigose, įmonėse ir organizacijose ir gauti kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už mokslinę, pedagoginę ar kūrybinę veiklą. Ši nuostata netaikoma, jeigu mero pavaduotojas pareigas atlieka visuomeniniais pagrindais.

188. Mero pavaduotojas pirmininkauja Savivaldybės tarybos posėdžiui, kai, priimant sprendimą, meras negali dalyvauti.

189. Merui ir mero pavaduotojui atostogos suteikiamos Savivaldybės tarybos ar jos įgalioto asmens sprendimu Reglamento 207 punkte nustatyta tvarka. Atostogų metu meras ir mero pavaduotojas neatlieka mero ar mero pavaduotojo pareigų, tačiau gali atlikti tarybos nario pareigas. Meras ir mero pavaduotojas turi teisę į 20 darbo dienų trukmės kasmetines minimaliąsias atostogas. Vadovaujantis Darbo kodekso nuostatomis, merui ir mero pavaduotojui gali būti suteikiamos šios tikslinės atostogos: nėštumo ir gimdymo, tėvystės, mokymosi, nemokamos. Meras ir mero pavaduotojas turi teisę į Darbo kodekse nustatytas lengvatas asmenims, auginantiems vaikus, ir į lengvatas neįgaliems darbuotojams.

190. Meras ir mero pavaduotojas į komandiruotes vyksta Reglamento nustatyta tvarka.

191. Savivaldybės tarybos posėdžiams, komitetams, merui aptarnauti, taip pat Savivaldybės tarybos sprendimų projektams rengti, nagrinėti ir išvadų dėl Savivaldybės tarybos sprendimų projektams rengti mero siūlymu gali būti steigiamas Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas (toliau – sekretoriatas). Sekretoriato finansinį, ūkinį ir materialinį aptarnavimą atlieka Savivaldybės administracija. Savivaldybės taryba nustato atskirą sekretoriato išlaidų sąmatą. Sekretoriatas gali būti sudaromas iš mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, karjeros valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis. Jeigu sekretoriatas nesudaromas, savo įgaliojimų laikui meras gali turėti politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų. Mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoju negali būti tos Savivaldybės tarybos narys.

192. Meras savo įgaliojimų laikotarpiu gali turėti visuomeninių konsultantų, kurie mero prašymu teikia jam konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją. Mero visuomeniniu konsultantu gali būti pilnametis asmuo. Mero visuomeniniu konsultantu negali būti asmuo, kuris įstatymų nustatyta tvarka yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, taip pat esantis įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos nariu.

193. Atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms finansuoti skirto mero fondo dydis nustatomas nedidinant bendrų Savivaldybės reprezentacijai skirtų lėšų, t. y. iki vieno Lietuvos statistikos departamento paskutiniojo paskelbto Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (toliau – VMDU) dydžio.

 

XII SKYRIUS

MERO, MERO PAVADUOTOJO ĮGALIOJIMAI 

 

194. Meras yra atskaitingas tarybai ir bendruomenei už  savo ir Savivaldybės veiklą.

195. Meras:

195.1. planuoja Savivaldybės tarybos veiklą, nustato ir sudaro Savivaldybės tarybos posėdžių darbotvarkes ir teikia Savivaldybės tarybos sprendimų projektus, šaukia Savivaldybės tarybos posėdžius ir jiems pirmininkauja, koordinuoja Savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų veiklą, pasirašo Savivaldybės tarybos sprendimus ir posėdžių, kuriems pirmininkavo, protokolus;

195.2. Reglamente nustatyta tvarka atstovauja pats arba potvarkiu įgalioja kitus asmenis atstovauti Savivaldybei teisme, bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ar užsienio šalių institucijomis, kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis;

195.3. atstovauja Savivaldybei Regiono plėtros tarybos kolegijoje;

195.4. pristato, derina (sutikusiam užimti pareigas kandidatui suteikiant žodį Savivaldybės tarybos posėdyje prisistatyti ir atsakymams į Savivaldybės tarybos narių klausimus pateikti) ir teikia Savivaldybės tarybai mero pavaduotojo, Savivaldybės administracijos direktoriaus, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo (Savivaldybės administracijos direktoriaus siūlymu), Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo, Įstatyme nustatytais atvejais - Kontrolės komiteto pirmininko ir Įstatyme nustatytų Savivaldybės tarybos komisijų pirmininkų kandidatūras, taip pat gali siūlyti atleisti juos iš pareigų, siūlyti skirti nuobaudas Savivaldybės administracijos direktoriui. Kandidatūros teikiamos, siūlymai atleisti iš pareigų, siūlymas skirti nuobaudas Savivaldybės administracijos direktoriui įforminami mero potvarkiais;

195.5. nustato mero pavaduotojo veiklos sritis;

195.6. teikia Savivaldybės tarybai siūlymą dėl Savivaldybės tarybos kolegijos sudarymo;

195.7. teikia Savivaldybės tarybai siūlymus dėl Savivaldybės tarybos sekretoriato sudarymo ir jo pareigybių skaičiaus nustatymo arba mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo (jeigu sekretoriatas nesudaromas);

195.8. vadovauja sekretoriato darbui (jeigu jis sudaromas), tvirtina sekretoriato nuostatus, Valstybės tarnybos įstatymo ir Darbo kodekso nustatyta tvarka skiria į pareigas ir atleidžia iš jų sekretoriato darbuotojus, mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus;

195.9. teikia komitetams, išskyrus Kontrolės komitetą, komitetų pirmininkų ir jų pavaduotojų kandidatūras;

195.10. Reglamente nustatyta tvarka gali siūlyti Savivaldybės tarybai pavesti Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai atlikti veiklos plane nenumatytą Savivaldybės administracijos, Savivaldybės administravimo subjektų ar Savivaldybės valdomų įmonių finansinį ir veiklos auditą, priima Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos pateiktas audito ataskaitas ir išvadas dėl atlikto finansinio ir veiklos audito rezultatų, prireikus organizuoja šių ataskaitų ir išvadų svarstymą Savivaldybės tarybos komitetų ir Savivaldybės tarybos posėdžiuose;

195.11. kontroliuoja ir prižiūri Savivaldybės viešojo administravimo institucijų bei įstaigų ir įmonių vadovų veiklą, kaip jie įgyvendina įstatymus, Vyriausybės nutarimus ir Savivaldybės tarybos sprendimus;

195.12. gavęs Savivaldybės tarybos pritarimą, sudaro Savivaldybės bendradarbiavimo su valstybės institucijomis, kitomis savivaldybėmis bei užsienio institucijomis sutartis;

195.13. pagal Savivaldybės tarybos nustatytą tvarką reprezentacijos reikmėms naudoja mero fondo lėšas ir už jas atsiskaito;

195.14. tvirtina gyvenamųjų vietovių ar jų dalių suskirstymą (sugrupavimą) į seniūnaitijas Savivaldybės administracijos direktoriaus teikimu;

195.15. priima į pareigas ir atleidžia iš jų biudžetinių įstaigų, išskyrus seniūnijas – biudžetines įstaigas - vadovus; įgyvendina kitas funkcijas, susijusias su visų biudžetinių įstaigų vadovų darbo santykiais, Darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka; Įstatymo nustatytais atvejais, kai meras negali eiti pareigų, šias funkcijas įgyvendina mero pavaduotojas ar mero pareigas laikinai einantis Savivaldybės tarybos narys;

195.16. priima į pareigas ir atleidžia iš jų viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) vadovus; įgyvendina kitas funkcijas, susijusias su visų viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) vadovų darbo santykiais, Darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka; Įstatymo nustatytais atvejais, kai meras negali eiti pareigų, šias funkcijas įgyvendina mero pavaduotojas ar mero pareigas laikinai einantis Savivaldybės tarybos narys;

195.17. atkuria Savivaldybės valdomo išlikusio nekilnojamojo turto nuosavybės teises religinėms bendrijoms ir bendruomenėms;

195.18. išduoda leidimus naudoti žūklės plotus vandens telkiniuose, tvirtina žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos žuvininkystės vandens telkiniuose priemonių planus teisės aktų nustatyta tvarka;

195.19. suteikia patalpas Seimo nariams pagal Lietuvos Respublikos Seimo statutą;

195.20. Reglamento XXIII skyriuje nustatyta tvarka skelbia vietos gyventojų apklausą, kontroliuoja jos organizavimą ir vykdymą;

195.21. suteikia Savivaldybės administracijos direktoriui, kai Savivaldybės administracijos direktoriaus nėra, – jo pavaduotojui, savivaldybės kontrolieriui, kai savivaldybės kontrolieriaus nėra, – jo pavaduotojui atostogas, siunčia Administracijos direktorių, kai Savivaldybės administracijos direktoriaus nėra, – jo pavaduotoją, savivaldybės kontrolierių, kai savivaldybės kontrolieriaus nėra, – jo pavaduotoją į komandiruotes.

195.22. skelbia vietos gyventojų apklausą.

196. Meras Reglamento XIX skyriuje nustatyta tvarka ne rečiau kaip kartą per metus atsiskaito Savivaldybės tarybai ir bendruomenei už savo veiklą, taip pat rengia ir pateikia rinkėjams bei savivaldybės bendruomenei Savivaldybės veiklos ataskaitą.

197. Meras rūpinasi, kad:

197.1. Savivaldybei būtų tinkamai atstovaujama Regiono plėtros tarybos kolegijoje ir šios Kolegijos priimti sprendimai būtų tinkamai įgyvendinami Savivaldybėje;

197.2. laiku ir tinkamai būtų rengiami savivaldybės teritorijos raidos analizės ir ilgalaikių socialinių, kultūrinių, ūkinių, investicinių ir kitų programų projektai, užtikrinama jų įgyvendinimo kontrolė;

197.3. būtų sudarytos tinkamos vietos gyventojų dalyvavimo, tvarkant viešuosius savivaldybės reikalus, sąlygos, nustatytos Įstatymo 36 straipsnyje;

197.4. būtų užtikrinamas tarybos narių tolygus bendravimas su visais savivaldybės rinkėjais (visoje savivaldybės teritorijoje);

197.5. būtų tobulinamas Savivaldybės tarybos sprendimų priėmimas ir Savivaldybės tarybos komitetų veikla;

197.6. būtų deramai atstovaujama savivaldybės interesams bendradarbiaujant ir sprendžiant klausimus su valstybės valdžios ir valstybinio administravimo subjektais, teisėsaugos institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, užsienio valstybių savivaldybėmis.

198. Mero sprendimai įforminami potvarkiais. Potvarkių projektus rengia Savivaldybės administracija. Jie suderinami su atitinkamų Administracijos padalinių vadovais, Juridinio ir personalo administravimo skyriaus specialistais (juristais), kalbos specialistu ir Administracijos direktoriumi ar jo pavaduotoju. Jei kuris nors iš vizuojančių tarnautojų nesutinka su potvarkio projektu arba kai kurių jo punktų nuostatomis, jisai turi raštu motyvuotai išdėstyti savo pastabas.

199. Mero potvarkiai įsigalioja jų pasirašymo dieną, jeigu pačiuose potvarkiuose nenustatyta vėlesnė jų įsigaliojimo data.

200. Mero potvarkiai registruojami jų pasirašymo dieną ir ne vėliau kaip per vieną darbo dieną perduodami Administracijos direktoriui, kitiems suinteresuotiems adresatams.

201. Meras savo kompetencijos klausimais gali sudaryti darbo grupes iš tarybos narių jiems sutikus, iš Administracijos direktoriaus deleguotų Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kitų savivaldybės teritorijoje veikiančių asmenų ir visuomenės atstovų.

202. Meras negali būti Savivaldybės tarybos sudaromų komitetų nariu.

203. Mero pavaduotojas atlieka mero nustatytas funkcijas ir pavedimus. Meras mero pavaduotojo funkcijas nustato mero pavaduotojo kadencijos laikotarpiui ir gali jas keisti. Kai meras negali eiti pareigų, mero pavaduotojas ar laikinai mero pareigas einantis Savivaldybės tarybos narys atlieka visas mero pareigas, išskyrus šio skyriaus 195 punkto 195.4–195.8 ir 195.15–195.22 papunkčiuose nustatytus įgaliojimus. Tokiu atveju šio skyriaus 195 punkto 195.15–195.22 papunkčiuose nustatytus mero įgaliojimus atlieka Savivaldybės taryba. Mero veikla ir jo pavadavimo procedūra nustatyta Reglamente.

204. Jeigu įstatymų nustatyta tvarka meras neišrinktas arba išrinktas meras laikinai nušalintas nuo pareigų Įstatymo ir kitų įstatymų nustatyta tvarka, mero pareigas laikinai einančiam Savivaldybės tarybos nariui mokamas mero darbo užmokestis.

205. Kai Įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka mero įgaliojimai nutrūksta prieš terminą, naujai išrinktas meras turi teisę siūlyti Savivaldybės tarybai atleisti iš pareigų asmenis, einančius mero pavaduotojo, Savivaldybės administracijos direktoriaus, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, ir siūlyti į šias pareigas naujus asmenis.

206. Meras turi teisę rengti Savivaldybės administracijos, jos padalinių, Savivaldybės valdomų įmonių, įstaigų, organizacijų vadovų ar jų atstovų pasitarimus.

207. Eilinės kasmetinės atostogos bei tikslinės atostogos merui, mero pavaduotojui, savivaldybės kontrolieriui, Administracijos direktoriui suteikiamos mero potvarkiu, o kai jis negali eiti pareigų, – potvarkį pasirašo mero pavaduotojas.

208. Merui negalint eiti pareigų (išvykus, ligos, komandiruočių metu ar dėl kitų priežasčių), mero pavaduotojas atlieka mero pareigas be atskiro įgaliojimo. Kai meras ir mero pavaduotojas dėl objektyvių priežasčių negali atlikti jiems pavestų pareigų (pvz., liga, ilgalaikė komandiruotė, kt.), mero pareigas atlieka Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas. Mero pareigos perimamos potvarkiu. Jei potvarkio negali pasirašyti meras ar mero pavaduotojas, potvarkį pasirašo įgaliojimus perimantis komiteto pirmininkas.

209. Administracijos direktoriaus  atostogų, komandiruočių, ligos metu, taip pat kai jis laikinai negali eiti pareigų dėl kitų priežasčių, Administracijos direktoriaus pareigas atlieka Administracijos direktoriaus pavaduotojas be atskiro įgaliojimo. 

210. Kai Administracijos direktorius ir direktoriaus pavaduotojas dėl objektyvių priežasčių negali atlikti jiems pavestų pareigų (ligos, atostogų, laikinojo nedarbingumo, komandiruotės atvejais ir kt.), direktoriaus pareigas atlieka Finansų ir biudžeto skyriaus vedėjas. Direktoriaus pareigos perimamos Administracijos direktoriaus įsakymu. Jei Administracijos direktorius negali pasirašyti įsakymo, pareigos perimamos mero potvarkiu.

211. Į ilgalaikes (daugiau kaip 1 dienos) komandiruotes Lietuvos Respublikos teritorijoje meras, mero pavaduotojas, kiti tarybos nariai, savivaldybės kontrolierius, Savivaldybės administracijos direktorius vyksta mero potvarkiu, o kai jo nėra, potvarkį pasirašo mero pavaduotojas.

212. Mero, mero pavaduotojo, kitų tarybos narių, savivaldybės kontrolieriaus, Administracijos direktoriaus komandiruotės į užsienį įforminamos mero potvarkiu, gavus Komisijos ryšiams su užsieniu pritarimą, ir apie tai kitame posėdyje informuojama Savivaldybės taryba.

213. Tarybos nariui, kuris pagal mero potvarkį atstovauja Savivaldybei už savivaldybės ribų, Savivaldybės administracija Vyriausybės nustatyta tvarka apmoka komandiruotės išlaidas. Grįžęs iš komandiruotės, tarybos narys ne vėliau kaip per 10 dienų turi pateikti merui komandiruotės ataskaitą. Meras komandiruotės ataskaitą teikia Savivaldybės tarybai.

XIII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS ATSTOVAUJAMŲJŲ IR VYKDOMŲJŲ INSTITUCIJŲ, SAVIVALDYBĖS MERO TEISĖS AKTŲ ĮSIGALIOJIMAS

 

214. Savivaldybės atstovaujamųjų ir vykdomųjų institucijų priimti norminiai teisės aktai, taip pat Savivaldybės mero priimti teisės aktai, kuriuos skelbti Teisės aktų registre privaloma pagal teisės aktus, oficialiai skelbiami Teisės aktų registre Teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka ir Savivaldybės interneto tinklalapyje. Norminiai teisės aktai įsigalioja kitą dieną po oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre, jeigu pačiame teisės akte nenumatyta vėlesnė įsigaliojimo data. Teisės aktų įsigaliojimo tvarką nustato Teisėkūros pagrindų įstatymas.

215. Savivaldybės atstovaujamųjų ir vykdomųjų institucijų, Savivaldybės mero priimti teisės taikymo aktai (individualūs teisės aktai) įsigalioja jų pasirašymo dieną, jeigu pačiuose teisės aktuose nenustatyta vėlesnė jų įsigaliojimo data.

XIV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIAI

 

216. Savivaldybės tarybos narys yra Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka savivaldybės nuolatinių gyventojų išrinktas savivaldybės bendruomenės atstovas. Išrinktos naujos Savivaldybės tarybos nario įgaliojimai prasideda, o ankstesnės kadencijos tarybos nario įgaliojimai baigiasi nuo tos dienos, kurią išrinkta nauja Savivaldybės taryba susirenka į pirmąjį posėdį ir šios tarybos narys jame prisiekia.

217. Tarybos narys privalo:

217.1. dalyvauti Savivaldybės tarybos posėdžiuose;

217.2. būti vieno (be Kontrolės komiteto) komiteto nariu;

217.3. dalyvauti komiteto, kurio narys jis yra, posėdžiuose;

217.4. Reglamento nustatyta tvarka informuoti merą ir (ar) tarybos narius arba kitus asmenis, kurie kartu dalyvauja rengiant, svarstant ar priimant sprendimą, apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu pareikštas nusišalinimas buvo priimtas, jokia forma nedalyvauti toliau rengiant, svarstant ar priimant sprendimą;

217.5. nuolat bendrauti su rinkėjais ir ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaityti rinkėjams Reglamente nustatyta tvarka.

218. Tarybos narys turi teisę:

218.1. Įstatymo nustatyta tvarka rinkti ir būti išrinktas į pareigas Savivaldybės institucijose;

218.2. Reglamento nustatyta tvarka siūlyti Savivaldybės tarybai svarstyti klausimus, rengti Savivaldybės tarybos sprendimų projektus, iš Savivaldybės administracijos ar kitų Savivaldybės įstaigų, Savivaldybės valdomų įmonių gauti visą tarybos nario veiklai reikalingą su Savivaldybės taryboje nagrinėjamais ar rengiamais nagrinėti klausimais susijusią informaciją, dalyvauti diskusijose svarstomais klausimais, raštu ir žodžiu pateikti pastabas dėl Savivaldybės tarybos sprendimų projektų, dėl Savivaldybės tarybos darbo tvarkos ir kt., Savivaldybės tarybos posėdžio metu klausti pranešėjus, kalbėti dėl vedimo tvarkos, kreiptis su paklausimais į Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos, kitų Savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia Savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus;

218.3. prašyti patikrinti kvorumą prieš balsavimą;

218.4. dalyvauti ir kalbėti komitetų ir komisijų posėdžiuose, kuriuose svarstomi jo pateikti arba su jo elgesiu susiję klausimai;

218.5. jungtis į Savivaldybės tarybos narių frakcijas ir Savivaldybės tarybos narių grupes Reglamento 32.2. papunkčio ir 39 punkto nustatyta tvarka;

218.6. gauti iš Savivaldybės administracijos vietą posėdžiui, techninę pagalbą ir priemones tarybos nario įgaliojimams vykdyti;

218.7. savo įgaliojimų laikotarpiu gali turėti visuomeninių padėjėjų, kurie tarybos nario prašymu teikia jam konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją. Tarybos nario visuomeniniu padėjėju gali būti pilnametis asmuo, kuris nėra tos Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Tarybos nario visuomeniniu padėjėju negali būti asmuo, kuris įstatymų nustatyta tvarka yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, taip pat kuris įstatymų nustatyta tvarka yra uždraustos organizacijos narys. Tarybos nario visuomeninių padėjėjų skaičius negali viršyti savivaldybėje įsteigtų seniūnijų skaičiaus, o kai seniūnijos neįsteigtos, – negali viršyti trijų.

218.7.1.  Tarybos narys, pageidaujantis turėti visuomeninių padėjėjų, privalo su pareiškimu raštu kreiptis į Savivaldybės merą, kuriame būtų nurodytas jo visuomeninių padėjėjų sąrašas. Pareiškimas registruojamas Administracijos nustatyta tvarka. Šiame pareiškime privalo būti nurodyta: besikreipiančio tarybos nario vardas ir pavardė, pareiškimo data, tarybos nario visuomeninio padėjėjo vardas ir pavardė, gimimo data, gyvenamoji vieta, kontaktiniai duomenys (tel. Nr. ir (ar) elektroninio pašto adresas).  Pareiškime turi būti tarybos nario patvirtinimas, kad nėra Įstatymo 24 straipsnio 6 punkto nurodytų pagrindų, dėl kurių asmuo negali būti tarybos nario visuomeniniu padėjėju.

218.7.2. Savivaldybės meras arba jo įgaliotas Savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pareiškimo gavimo dienos įvertina, ar pateiktas pareiškimas atitinka aukščiau nurodytus reikalavimus, ir tuo atveju, jei pateiktas Savivaldybės tarybos nario pareiškimas neatitinka nustatytų reikalavimų, Savivaldybės tarybos narys nedelsiant informuojamas, kad pareiškimas neatitinka nustatytų reikalavimų, ir nurodomos priežastys.

218.7.3. Visuomeninis padėjėjas, tarybos nario raštišku teikimu, į pareigas paskiriamas tarybos nario kadencijai Savivaldybės mero potvarkiu ne vėliau, kaip per 3 darbo dienas, jei asmuo atitinka nustatytus reikalavimus; tarybos nario visuomeniniam padėjėjui įteikiamas tarybos patvirtinto pavyzdžio tarybos nario visuomeninio padėjėjo pažymėjimas, kurį pasirašo meras (5 priedas).

218.7.4. Jei Savivaldybės tarybos nario pareiškimas dėl tarybos nario visuomeninių padėjėjų sąrašo atitinka nustatytus reikalavimus, tarybos nario visuomeninių padėjėjų sąrašas skelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje www.plunge.lt per 5 darbo dienas nuo paskyrimo dienos, nurodant visuomeninio padėjėjo vardą, pavardę bei įgaliojimų pradžią.

218.7.5. Visuomeninio padėjėjo įgaliojimai baigiasi pasibaigus Savivaldybės tarybos nario kadencijai. Visuomeninis padėjėjas gali būti atšauktas iš pareigų nepasibaigus Savivaldybės tarybos nario kadencijai visuomeninio padėjėjo pareiškimu arba  Savivaldybės tarybos nario reikalavimu. Tokiu atveju nedelsiant atitinkamai koreguojamas ir Savivaldybės interneto svetainėje www.plunge.lt skelbiamas visuomeninių padėjėjų sąrašas.

218.7.6. Visuomeninių padėjėjų nurodymai nėra privalomi Savivaldybės administracijos darbuotojams. Už visuomeninio padėjėjo veiklą atsako pareiškimą dėl jo pateikęs Savivaldybės tarybos narys.

218.7.7. Jei visuomeninio padėjėjo pareigų ėjimo laikotarpiu atsiranda Įstatymo 24 straipsnio 6 punkte nurodytos aplinkybės, dėl kurių asmuo negali būti Savivaldybės tarybos nario visuomeniniu padėjėju, Savivaldybės tarybos narys ir (ar) pats visuomeninis padėjėjas privalo apie tai raštu informuoti Savivaldybės merą.

219. Tarybos nario įgaliojimų nutrūkimas prieš terminą nustatytas Įstatymo 25 straipsnyje.

220. Tarybos narys gali netekti savo įgaliojimų prieš terminą Savivaldybės tarybos sprendimu Įstatymo nustatyta tvarka (VSĮ 251 str.).

 

XV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIO VEIKLOS APMOKĖJIMAS

 

221. Tarybos nariams, išskyrus merą ir mero pavaduotoją, atliekant Savivaldybės tarybos  nario pareigas, yra atlyginama (apmokama). Šis atlyginimas  (užmokestis) apskaičiuojamas pagal skelbiamą VMDU dydį, atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką. Kiekvieno tarybos nario per mėnesį posėdžiuose praleisto laiko trukmė (valandomis) apskaitoma laiko, praleisto posėdžiuose, apskaitos žiniaraštyje. Žiniaraštį pildo Protokolo skyrius, kurį tvirtina meras. Faktiškai dirbtas laikas - tai laikas, praleistas tarybos, jos komitetų, kolegijos ir nuolatinių komisijų posėdžiuose pagal jų protokoluose fiksuotą laiką ir įtrauktą į apskaitos žiniaraščius. Tarybos nariui pavėlavus į posėdį, posėdžio sekretorius užrašo jo atvykimo laiką, taip pat išvykimo laiką, kai tarybos narys išvyksta nepasibaigus posėdžiui. Tarybos narys turi teisę atsisakyti šio atlyginimo. Tokį prašymą pateikusiam tarybos nariui šiame skyriuje nurodytas atlyginimas neskaičiuojamas ir nemokamas, taip pat neskaičiuojami ir nemokami teisės aktų nustatyti privalomi mokesčiai, valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos. 

222. Savivaldybės tarybos posėdžiai turi būti organizuojami taip, kad Savivaldybės tarybos posėdis netruktų ilgiau kaip 6 valandas, o komitetų, komisijų, darbo grupių posėdžiai nesitęstų ilgiau kaip 3 valandas.

223. Savivaldybės tarybos, komitetų, komisijų posėdžių laiku, taip pat kitais Reglamento nustatytais atvejais tarybos narys atleidžiamas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje.

224. Tarybos nariai, norėdami, kad jiems būtų atlyginama už laiką, kurį jie praleido dirbdami Savivaldybės tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiuose, iki einamų metų gruodžio 20 dienos Savivaldybės administracijos Protokolo skyriui privalo pateikti:

224.1. Dirbantys tarybos nariai – šiuos dokumentus: iš pagrindinės darbovietės pažymą, kad pagrindinėje darbovietėje negavo atlyginimo už laiką, praleistą tarybos, komitetų, komisijų posėdžiuose ar vykdydami kitas tarybos nario pareigas. Darbo laikas tarybos, komitetų, komisijų posėdžiuose, jeigu už jį apmokama, negali sutapti su tarybos nario darbo laiku darbovietėje (1 priedas).

224.2. Nedirbantys tarybos nariai – prašymą, kad neturi darbo santykių (2 priedas).

224.3. Jeigu tarybos narys nepageidauja, kad už tarybos nario pareigų vykdymą būtų atlyginta, pateikia prašymą neskaičiuoti darbo užmokesčio (3 priedas).

224.4. Protokolo skyrius tarybos narių, norinčių gauti atlyginimą už laiką, praleistą tarybos, komitetų, komisijų posėdžiuose, mero patvirtintą metinį darbo laiko apskaitos žiniaraštį iki einamų metų gruodžio 24 dienos pateikia Buhalterinės apskaitos skyriui.

224.5. Buhalterinės apskaitos skyrius, vadovaudamasis Savivaldybės tarybos veiklos reglamento šio skyriaus 221 punktu ir pateiktu darbo laiko apskaitos žiniaraščiu, apskaičiuotą atlyginimo sumą iki einamų metų pabaigos perveda į tarybos narių nurodytas banko sąskaitas.

225. Tuo atveju, jeigu lėšos numatytos einamųjų metų Savivaldybės biudžete, tarybos nariui su jo veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti, kurių tiesiogiai neapmoka Savivaldybės administracija, kas mėnesį gali būti skiriama iki 43,44 euro dydžio išmoka:

225.1. Tarybos nariai iki paskutinės ketvirčio dienos pateikia Savivaldybės administracijos Protokolo skyriui prašymą (4 priedas)  ir dokumentus, pagrindžiančius per ketvirtį (kiekvieno mėnesio atskiri dokumentai) turėtas kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidas.

225.2. Dokumentai turi atitikti Buhalterinės apskaitos įstatymo nustatytus reikalavimus, taikomus apskaitos dokumentams:

225.2.1. sąskaita faktūra ir mokėjimą įrodantis dokumentas (kasos čekis ar mokėjimo nurodymas);

225.2.2. kuro įsigijimo atveju kasos kvite turi būti atspausdintas tarybos nario vardas ir pavardė. Jeigu kvite nėra atspausdinto vardo ir pavardės, turi būti pridedama sąskaita faktūra, išrašyta tarybos nariui;

225.2.3. paslaugų ir prekių pirkimo dokumentai (sąskaitos, kvitai ir pan.) turi būti išrašyti tarybos nario vardu. Su prekių tiekėjais ir paslaugų teikėjais atsiskaito tarybos narys.

225.3. Išlaidas, viršijančias Reglamente nustatytą mėnesio išmokos dydį, tarybos narys apmoka pats iš asmeninių lėšų.

225.4. Pasibaigus dokumentų pristatymo terminui, Protokolo skyrius per vieną darbo dieną dokumentus pateikia  Buhalterinės apskaitos skyriui.

225.5. Buhalterinės apskaitos  skyrius patikrina pateiktus dokumentus, taip pat patikrina, ar Savivaldybės administracija per praėjusį ketvirtį tiesiogiai neapmokėjo tarybos nario kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidų. Nustačius, kad Savivaldybės administracija per praėjusį ketvirtį tiesiogiai apmokėjo išvardytų tarybos nario išlaidų dalį, Savivaldybės administracijos apmokėta suma išskaitoma iš tarybos nustatytos išmokos.

225.6. Apskaičiuota turėtų kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidų už praėjusį ketvirtį suma iki kito mėnesio 25 kalendorinės dienos pervedama į tarybos narių nurodytas sąskaitas.

225.7. Jeigu tarybos narys nustatytu laiku nepateikė dokumentų, pagrindžiančių už praėjusį ketvirtį turėtas išlaidas, nustatyta išmoka jam nemokama (išskyrus atvejus, kada dokumentai nepateikiami dėl pateisinamų priežasčių (liga, komandiruotė, atostogos ir kt.).

225.8. Ar tarybos nario lėšos, gautos iš Savivaldybės biudžeto su jo, kaip tarybos nario, veikla susijusioms išlaidoms padengti, naudojamos pagal paskirtį, kontroliuoja Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba.

225.9. Jei Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba priima sprendimą, kad tarybos narys lėšas, skirtas su tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms, panaudojo ne pagal šiame Reglamente nurodytą paskirtį, tarybos narys šią sumą sumoka iš asmeninių lėšų.

226. Tarybos nariui, kuris pagal mero potvarkį atstovauja Savivaldybei už savivaldybės ribų, Savivaldybės administracija Vyriausybės nustatyta tvarka apmoka komandiruotės išlaidas.

 

XVI SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIŲ PAKLAUSIMAI

 

227. Paklausimu laikomas toks Savivaldybės kompetencijai priskirtas klausimas, dėl kurio tarybos narys, frakcija, koalicija ar jų grupė Savivaldybės tarybos posėdžio metu raštu kreipėsi į merą, mero pavaduotoją, savivaldybės kontrolierių, Savivaldybės administracijos direktorių, Savivaldybės  biudžetinių ir viešųjų įstaigų ir Savivaldybės valdomų įmonių ar kitų įmonių, įstaigų ar organizacijų, esančių savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus. Į tuos pačius vadovus, valstybės tarnautojus  su paklausimu tarybos narys, Savivaldybės tarybos narių frakcija, koalicija arba tarybos narių grupė gali raštu kreiptis ir ne Savivaldybės tarybos posėdžio metu. Šie raštai – paklausimai - turi būti įteikti atitinkamam vadovui ar valstybės tarnautojui, o jų kopijos – merui. Paklausimu gali būti laikomas ir toks klausimas, kurio reikšmingumą Savivaldybės tarybos posėdyje balsuodama pripažįsta Savivaldybės taryba.

228. Paklausimo pateikėjas (pateikėjai) turi nurodyti konkretų 227 punkte nurodytą asmenį (toliau – asmuo), į kurį jis kreipiasi, išdėstyti problemos, dėl kurios jis kreipiasi, esmę ir kokio atsakymo – žodžiu ar raštu - laukia.

229. Atsakymo į paklausimą terminas negali viršyti 20 darbo dienų nuo paklausimo gavimo dienos. Jeigu asmuo, kuriam pateiktas paklausimas, negali nustatytu laiku atsakyti, jis privalo tai raštu motyvuoti ir pasiūlyti kitą terminą, kuris negali būti ilgesnis kaip 30 darbo dienų nuo šio rašto išsiuntimo dienos.

230. Tarybos narys turi teisę bet kada atšaukti savo paklausimą.

231. Ar paklausimo svarstymą įtraukti į Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę, sprendžia Savivaldybės taryba.

232. Nagrinėjant paklausimą Savivaldybės tarybos posėdyje, turi dalyvauti bent vienas iš paklausimo pateikėjų ir asmuo, kuriam buvo pateiktas paklausimas.

233. Savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkas paklausimo teikėjui leidžia pasisakyti iki 5 minučių, o atsakymui į paklausimą suteikiama iki 10 minučių. Po to vyksta diskusija, jeigu jos reikalauja kuris nors komitetas ar frakcija ar ne mažiau kaip 5 tarybos nariai. Diskusijoms skiriama kiekvienam tarybos nariui po 3 minutes. Leidžiama kalbėti ne daugiau kaip 4 tarybos nariams – 2 iš daugumos ir 2 iš mažumos.

234. Jeigu posėdyje nedalyvauja paklausėjas, paklausimo nagrinėjimas atidedamas.

235. Paklausimo pateikėjas negali pirmininkauti Savivaldybės tarybos posėdžiui, kai nagrinėjamas jo paklausimas.

236. Apsvarsčiusi asmens, kuriam pateiktas tarybos nario paklausimas, atsakymą, Savivaldybės taryba gali priimti dėl jo sprendimą. Sprendimo projektą pateikia paklausimo pateikėjas.

237. Sprendimų dėl paklausimų vykdymą pagal kompetenciją kontroliuoja meras arba Savivaldybės administracijos direktorius.

 

 

 

 

 

XVII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDŽIUI TEIKIAMŲ SVARSTYTI KLAUSIMŲ RENGIMAS

 

238. Sprendimų projektų rengėjai parengtą sprendimo projektą privalo pateikti Protokolo skyriui  ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki Savivaldybės tarybos posėdžio ir suderinti, kuriuose komitetuose šis projektas turi būti svarstomas. Sprendimų projektai registruojami kompiuterinėje dokumentų valdymo ir apskaitos programoje KONTORA. Tarybos komitetai pagal savo kompetenciją pateiktus sprendimų projektus privalo apsvarstyti komitetų posėdžiuose. Parengti tarybos sprendimų projektai gali būti pateikti svarstyti ir kitiems tarybos komitetams, frakcijoms bei koalicijoms.

239. Ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas iki Savivaldybės tarybos posėdžio svarstytinus klausimus kartu su įregistruotais sprendimų projektais meras privalo įtraukti į posėdžio darbotvarkę. Jei meras svarstytinų klausimų į posėdžio darbotvarkę neįtraukia, dėl jų įtraukimo į darbotvarkę sprendžia Savivaldybės taryba. Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė gali būti papildyta ar pakeista Reglamento 44 punkto nustatyta tvarka.

Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė su sprendimų projektais ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Savivaldybės tarybos posėdžio paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje.

240. Sprendimų projektai gali būti tikslinami ir Savivaldybės tarybos posėdžio metu, nekeičiant sprendimų projektų esmės.

241. Komitetams teikiami parengti sprendimų projektai suderinami su atitinkamų Administracijos padalinių vadovais, Juridinio ir personalo administravimo skyriaus specialistais (juristais), kalbos specialistu ir Administracijos direktoriumi ar jo pavaduotoju. Tarybos narių parengtus sprendimų projektus derintojams pateikia Protokolo skyrius, kuris juos suderina su atitinkamų Administracijos padalinių vadovais, Juridinio ir personalo administravimo skyriaus specialistais (juristais), kalbos specialistu ir Administracijos direktoriumi ar jo pavaduotoju. Minėti asmenys, derindami sprendimo projektą, pasirašo ir nurodo datą ir parašo savo pastabas, jeigu su sprendimu iš dalies ar visiškai nesutinka. Sprendimų projektus pasirašo rengėjas, nurodydamas telefono numerį, kuriuo projektą, paskelbus Savivaldybės interneto svetainėje, gyventojai galėtų teikti pasiūlymus. Spendimo projekto rengėjas yra asmeniškai atsakingas už sprendimo projekto pagrįstumą ir jo atitikimą teisės normoms.

242. Šaukiamojo Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę ir medžiagą Protokolo skyrius persiunčia į tarybos narių kompiuterines skaitmenines laikmenas ne vėliau kaip  prieš 3 darbo dienas iki posėdžio. Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė ir medžiaga taip pat persiunčiama Vyriausybės atstovui, savivaldybės kontrolieriui, Administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojui, Juridinio ir personalo administravimo skyriui.

243. Tarybos nariai dėl Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės projekto gali raštu pateikti pastabas merui. Iš tarybos narių gautos pastabos apsvarstomos Savivaldybės tarybos posėdyje.

244. Savivaldybės tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais merui pateikia komitetai, komisijos, tarybos nariai, tarybos narių frakcijos ir grupės, savivaldybės kontrolierius, Savivaldybės administracijos direktorius. Su sprendimų projektais pateikiamas aiškinamasis raštas, kuriame nurodomi sprendimo projekto tikslai, uždaviniai, siūlomos teisinio reguliavimo nuostatos, laukiami rezultatai, lėšų poreikis ir šaltiniai, kiti sprendimui priimti reikalingi pagrindimai, skaičiavimai ar paaiškinimai. Savivaldybės tarybos posėdžiuose svarstomi tik tie klausimai, dėl kurių Reglamento nustatyta tvarka yra pateikti pagal suteiktus įgaliojimus komitete apsvarstyti sprendimų projektai. Sprendimų projektų svarstymas komitete nėra privalomas Reglamento 832 punkte bei Įstatymo 13 straipsnio 15 dalyje numatytais atvejais. Pateikti sprendimų projektai yra registruojami Reglamento 238, 248, 252 punktuose nustatyta tvarka ir ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po registracijos paskelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

2441. Komitetų, komisijų, tarybos narių, tarybos narių frakcijų ir grupių, savivaldybės kontrolieriaus ir Savivaldybės administracijos direktoriaus alternatyvūs sprendimų projektai pateikiami ir registruojami Protokolo skyriuje, likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki Savivaldybės tarybos posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su mero pavaduotojo, Savivaldybės administracijos direktoriaus, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo (pavaduotojų), Kontrolės komiteto ir Įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimo meru, mero pavaduotoju, Savivaldybės administracijos direktoriumi, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju (pavaduotojais), Kontrolės komiteto ir Įstatyme nustatytų komisijų pirmininku pareiškimu. Šiuos sprendimų projektus Protokolo skyrius derina su atitinkamų Administracijos padalinių vadovais, Juridinio ir personalo administravimo skyriaus specialistais (juristais), kalbos specialistu ir Administracijos direktoriumi, o jei jo nėra - su direktoriaus pavaduotoju. Minėti asmenys, derindami sprendimo projektą, pasirašo, nurodo datą, parašo savo pastabas, jeigu su sprendimu iš dalies ar visiškai nesutinka, pateikia išvadas arba nurodo priežastį, jeigu dėl projekto apimties išvados pateikti per numatytą terminą objektyviai neįmanoma.

2442. Sprendimų projektų pataisos (siūlomi projekto pakeitimai, papildymai) ir patikslinti sprendimo projektai gali būti pateikiami Protokolo skyriui ne vėliau kaip likus 24 val. iki tarybos posėdžio pradžios. Patikslinti sprendimo projektą gali tik rengėjas. Pataisas gali pateikti rengėjas, komitetai, komisijos, tarybos nariai, jų grupės, savivaldybės kontrolierius, Administracijos direktorius bei frakcijos. Siūlomos pataisos turi būti suderintos su Administracijos padalinių vadovais, Juridinio ir personalo administravimo skyriaus specialistais (juristais), kalbos specialistu ir Administracijos direktoriumi, o jei jo nėra - su direktoriaus pavaduotoju.

245. Prie sprendimo projekto pridedamas aiškinamasis raštas, kuriame turi būti išdėstyta:

245.1. sprendimo projekto tikslai, problemos esmė;

245.2. kaip šiuo metu yra sprendžiami projekte aptarti klausimai;

245.3. pagrindžiama, kodėl būtina priimti sprendimą, kokių pozityvių rezultatų laukiama;

245.4. pridedami skaičiavimai, išlaidų sąmatos ir nurodomi finansavimo šaltiniai;

245.5. galimos teigiamos, neigiamos pasekmės, priėmus projektą, kokių priemonių reikėtų imtis, kad tokių pasekmių būtų išvengta;

245.6. kokius galiojančius aktus reikėtų pakeisti ar pripažinti netekusiais galios, priėmus sprendimą pagal teikiamą projektą;

245.7. korupcijos pasireiškimo tikimybės, priėmus šį sprendimą, vertinimas;

245.8. nurodoma, kieno iniciatyva sprendimo projektas yra parengtas;

245.9. nurodoma, kuri sprendimo projekto ar pridedamos medžiagos dalis (remiantis teisės aktais) yra neskelbtina.

246. Sprendimų projektai be aiškinamojo rašto nesvarstomi.

247. Aiškinamasis raštas prie sprendimo projekto neteikiamas, kai siūlomi redakcinio ir (ar) techninio pobūdžio sprendimų projektai.

248. Visus teikiamus sprendimų projektus registruoja Protokolo skyrius Savivaldybės tarybos posėdžių sprendimų projektų registre. Norminių teisės aktų projektus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas tarnautojas registruoja Lietuvos Respublikos Seimo Teisės aktų informacinės sistemos Teisės aktų projektų posistemėje (TAIS).

249. Ekstremalių įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais mero, tarybos narių, tarybos narių frakcijų ar Savivaldybės administracijos direktoriaus teikimu svarstomi ir priimami sprendimų projektai. Svarstant ir priimant sprendimo projektą, gali būti nesilaikoma Reglamente nustatytos sprendimų projektų teikimo ir derinimo tvarkos ir terminų, bet visais atvejais projektas turi būti apsvarstytas Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitete ir derintas su Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriumi. (Ekstremali situacija – padėtis, kuri atsiranda dėl gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio priežasčių ar karo veiksmų ir sąlygoja staigų bei didelį pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, turtui, gamtai arba žmonių žūtį, sužalojimą ar turtinius nuostolius).

 

 

XVIII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMŲ ĮGYVENDINIMAS IR KONTROLĖ

 

250. Tarybos sprendimų įgyvendinimo kontrolę organizuoja meras.

251. Tarybos sprendimai perduodami Savivaldybės administracijos direktoriui, kuris paskiria už vykdymą atsakingą Administracijos padalinį ir nustato Savivaldybės tarybos priimto sprendimo įvykdymo datą.

252. Visi Savivaldybės tarybos sprendimai registruojami kompiuterinėje dokumentų valdymo ir apskaitos programoje KONTORA.

253. Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas Administracijos padalinio vadovas yra tiesiogiai atsakingas už Savivaldybės tarybos priimto sprendimo įgyvendinimą.

254. Savivaldybės administracijos padalinio vadovas už Savivaldybės tarybos priimto sprendimo įvykdymą atsiskaito Savivaldybės administracijos direktoriui.

255. Ne rečiau kaip kartą per metus Savivaldybės tarybos posėdyje Savivaldybės administracijos direktorius pateikia informaciją apie Savivaldybės tarybos priimtų sprendimų vykdymą.

256. Savivaldybės tarybos priimtas sprendimas laikomas įvykdytu, kai yra išspręsti visi jame pateikti klausimai.

257. Kaip Savivaldybė laikosi Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, kaip vykdo Vyriausybės nutarimus, Savivaldybių administracinės priežiūros įstatymo nustatyta tvarka prižiūri Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovas Telšių apskrityje.

 

XIX SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS MERO, SAVIVALDYBS TARYBOS, TARYBOS NARIŲ, KOLEGIJOS, SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS, SAVIVALDYBĖS KONTROLIERIAUS, BIUDŽETINIŲ IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ (KURIŲ SAVININKĖ YRA SAVIVALDYBĖ), SAVIVALDYBĖS KONTROLIUOJAMŲ ĮMONIŲ IR ORGANIZACIJŲ VADOVŲ ATASKAITŲ PATEIKIMO TVARKA

 

258. Mero, Savivaldybės tarybos, tarybos narių, kolegijos, Savivaldybės administracijos direktoriaus, biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė), Savivaldybės kontroliuojamų įmonių ir organizacijų vadovų veiklos ataskaitų išklausymas, sprendimų dėl šių ataskaitų priėmimas vykdomas tokia tvarka:

258.1. Meras ne rečiau kaip kartą per metus iki balandžio 1 dienos raštu pateikia Savivaldybės tarybai savo ir Savivaldybės veiklos ataskaitą. Ataskaitoje turi būti apibūdinama metų Savivaldybės tarybos, jos suformuotų komitetų ir komisijų, kolegijos ir mero veikla. Pateikęs ataskaitą Savivaldybės tarybai, meras atsako į tarybos narių klausimus. Savivaldybės taryba, atsižvelgdama į komitetų, frakcijų ir atskirų tarybos narių pastabas ir pasiūlymus, priima sprendimą dėl pateiktos ataskaitos.

258.2. Savivaldybės administracijos direktorius ne rečiau kaip kartą per metus iki balandžio 1 dienos privalo raštu pateikti metinę ataskaitą už savo ir Administracijos veiklą merui ir Savivaldybės tarybai. Pateikęs ataskaitą Savivaldybės tarybai, Savivaldybės administracijos direktorius atsako į tarybos narių klausimus. Išklausiusi mero išvados dėl ataskaitos ir atsižvelgdama į komitetų, frakcijų ir atskirų tarybos narių pastabas ir pasiūlymus, Savivaldybės taryba priima sprendimą dėl pateiktos ataskaitos.

258.3. Biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė), Savivaldybės valdomų įmonių ir organizacijų metinės veiklos ataskaitos (švietimo įstaigų metinės veiklos ataskaitos yra švietimo įstaigos vadovų metų veiklos ataskaitų dalis ir yra rengiamos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme nustatyta tvarka) Savivaldybės tarybai teikiamos ne vėliau kaip pirmą pusmetį. Savivaldybės taryba priima sprendimą dėl pateiktų ataskaitų.

259. Savivaldybės tarybai priėmus sprendimus dėl ataskaitų, informacija apie jas per 1 mėnesį skelbiama vietinėje spaudoje pateikiant nuorodą į tinklalapį, o visos ataskaitos publikuojamos Savivaldybės interneto svetainėje.

260. Savivaldybės tarybos narys ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaito rinkėjams paprastai iki einamųjų metų pabaigos. Tarybos narys viešai atsiskaityti gyventojams už savo veiklą bei pateikti savo požiūrį visais rajono gyventojams aktualiais Savivaldybės tarybos priimamais sprendimais gali per vietinės žiniasklaidos priemones (vietos televizijos, radijo laidose bei vietinės spaudos leidiniuose), su kuriomis Savivaldybės administracija yra sudariusi sutartis, arba savo veiklos ataskaitą pateikti Informacinių technologijų skyriui, kuris ją paskelbtų Savivaldybės interneto svetainėje.

261. Savivaldybės tarybos nario veiklos ataskaitos pateikimo faktą registruoja Protokolo skyrius.

262. Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, prižiūrėdama, ar teisėtai, efektyviai, ekonomiškai ir rezultatyviai valdomas ir naudojamas Savivaldybės turtas ir patikėjimo teise valdomas valstybės turtas, kaip vykdomas Savivaldybės biudžetas ir naudojami kiti piniginiai ištekliai:

262.1. kiekvienais metais iki liepos 15 dienos rengia ir Reglamente nustatyta tvarka teikia Savivaldybės tarybai išvadą dėl pateikto tvirtinti Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio;

262.2. rengia ir Savivaldybės tarybai teikia sprendimams priimti reikalingas išvadas dėl Savivaldybės prisiimamų įsipareigojimų pagal paskolų, finansinės nuomos (lizingo) ir kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų sutartis, garantijų suteikimo kreditoriams už Savivaldybės valdomų įmonių prisiimamus įsipareigojimus pagal paskolų, finansinės nuomos (lizingo) ir kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų sutartis;

262.3. rengia ir Savivaldybės tarybai teikia išvadas dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo ir pritarimo galutinėms viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės sutarties sąlygoms, jeigu jos skiriasi nuo sprendime dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo nurodytų partnerystės projekto sąlygų;

262.4. rengia ir Savivaldybės tarybai teikia sprendimams priimti reikalingas išvadas dėl skolininkų ir skolininkų, už kurių įsipareigojimų įvykdymą garantuoja valstybė, ūkinės ir finansinės būklės, taip pat dėl iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų, teikiamų paskolų ir valstybės garantijų teikimo, paskolų naudojimo pagal tikslinę paskirtį ir paskolų grąžinimo;

262.5. rengia ir Savivaldybės tarybai teikia sprendimams priimti reikalingas išvadas dėl galimybės Savivaldybei prisiimti finansinius įsipareigojimus dėl prioritetinės savivaldybės infrastruktūros plėtros;

262.6. Valstybės kontrolės prašymu teikia Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos atliktų auditų ataskaitas ir darbo dokumentus audito išorinei peržiūrai atlikti;

262.7. atlieka įstatymuose ir kituose teisės aktuose priskirtas funkcijas.

263. Kiekvienais metais iki balandžio 1 d. savivaldybės kontrolierius Savivaldybės tarybai pateikia Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos veiklos ataskaitą. Pateikęs veiklos ataskaitą, savivaldybės kontrolierius atsako į tarybos narių klausimus. Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą dėl Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos veiklos ataskaitos, per mėnesį jos santrauka paskelbiama vietinėje spaudoje ir Savivaldybės interneto tinklalapyje.

264. Kiekvienais metais iki liepos 15 dienos savivaldybės kontrolierius Reglamente nustatyta tvarka teikia Savivaldybės tarybai išvadą dėl pateikto tvirtinti Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo.

265. Savivaldybės taryba išklauso savivaldybės kontrolieriaus teikiamas išvadas ir priima protokolinį sprendimą dėl jų. Išvadą dėl  Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo savivaldybės kontrolierius Savivaldybės tarybai teikia kartu su Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos veiklos ataskaita.

266. Savivaldybės kontrolierius Savivaldybės tarybos arba Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto prašymu teikia informaciją pagal savo kompetenciją.

267. Savivaldybės administracija privalo sudaryti sąlygas gyventojams susipažinti su popieriniu variantu parengtomis  ataskaitomis Plungės rajono savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriuje (115 kab., Vytauto g. 12, Plungė).

 

XX SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBOS DARBO PLANAVIMAS

 

268. Savivaldybės taryba savo darbą planuoja metams.

269. Planas sudaromas tokia tvarka:

269.1. Savivaldybės tarybos komitetai, frakcijos ir tarybos nariai ne vėliau kaip per mėnesį iki metų pradžios pateikia merui savo pasiūlymus dėl Savivaldybės tarybos posėdžiuose svarstytinų klausimų;

269.2. meras apibendrina pasiūlymus, parengia Savivaldybės tarybos metų darbo plano projektą ir per dvi savaites pateikia svarstyti komitetams. Po Savivaldybės tarybos metų darbo plano projekto apsvarstymo komitetuose meras teikia Savivaldybės tarybai sprendimo projektą dėl Savivaldybės tarybos metų darbo plano patvirtinimo.

270. Kiekvienų metų Savivaldybės tarybos darbų planuose turi būti nurodyta Savivaldybės tarybos posėdžių data, numatomi svarstyti klausimai bei atsakingi už jų parengimą asmenys.

271. Savivaldybės tarybos patvirtintas Savivaldybės tarybos metų darbo planas nusiunčiamas tarybos komitetams, Savivaldybės administracijai ir šiame Reglamente nustatyta Savivaldybės tarybos sprendimų skelbimo tvarka paskelbiamas susipažinti gyventojams.

 

XXI SKYRIUS

Savivaldybės biudžeto RENGIMAS, Tvirtinimas, TIKSLINIMAS IR KONTROLĖ

 

272. Savivaldybė turi savarankišką biudžetą. Savivaldybės biudžetas (toliau – biudžetas) sudaromas ir tvirtinamas vieniems biudžetiniams metams. Biudžeto rengimo, svarstymo ir tvirtinimo procedūra nustatyta Biudžeto sandaros įstatyme ir kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

273. Biudžeto sudarymo pagrindas yra patvirtinti Savivaldybės strateginio planavimo dokumentai, taip pat Savivaldybės funkcijoms įgyvendinti reikalingų lėšų skaičiavimai.

274. Biudžeto projekto rengimą organizuoja Administracijos direktorius, remdamasis Biudžeto sandaros įstatymu, kitais įstatymais, Seimo patvirtintais Savivaldybių biudžetų finansiniais rodikliais, Vyriausybės, Savivaldybės tarybos patvirtintomis biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklėmis. Administracijos parengtas biudžeto projektas teikiamas svarstyti Savivaldybės tarybos komitetams.

275. Biudžetas svarstomas ir priimamas šia tvarka:

275.1. Administracijos direktorius komitetams teikia biudžeto  projektą;

275.2. komitetai privalo išnagrinėti biudžeto projektą, pagal savo kompetenciją suformuoti išvadas bei pataisas ir savo siūlymus pateikti Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetui. Administracijos direktorius turi užtikrinti, kad Administracijos padaliniai pateiktų komitetams visus reikalingus  duomenis, kuriais pagrįstas biudžeto projektas;

275.3. parengtas biudžeto projektas skelbiamas Savivaldybės interneto tinklalapyje. Gyventojai dėl Savivaldybės biudžeto projekto gali pateikti raštu, elektroniniu paštu savo pastabas ir pasiūlymus Administracijos direktoriui bei dalyvauti komitetų posėdžiuose svarstant biudžetą;

275.4. Administracijos direktorius teikia Savivaldybės tarybai patikslintą (nepatikslintą)  biudžeto projektą sprendimui priimti. Savivaldybės tarybos posėdyje Administracijos direktorius informuoja, kurie komitetų, frakcijų, tarybos narių, bendruomenės atstovų pasiūlymai bei  pataisos dėl biudžeto projekto priimti, kurie buvo atmesti, motyvuoja priežastis, atsako į tarybos narių klausimus;

275.5. pirmą kartą Savivaldybės tarybai nepatvirtinus pateikto biudžeto projekto, pataisytas projektas ne vėliau kaip per 14 dienų vėl turi būti svarstomas komitetuose Reglamento nustatyta tvarka;

275.6. biudžetiniais metais Savivaldybės taryba biudžetą gali tikslinti.

276. Pasibaigus biudžetiniams metams, Savivaldybės tarybos sprendimu gali būti atliekamas nepriklausomas finansų ir (ar) veiklos auditas. Jeigu nepriklausomas auditas atliekamas, audito ataskaita turi būti viešai apsvarstyta Savivaldybės tarybos posėdyje ne vėliau kaip iki atitinkamų biudžetinių metų rugsėjo 1 dienos.

 

XXII SKYRIUS

GYVENTOJŲ PRIĖMIMO ORGANIZAVIMAS, JŲ PASIŪLYMŲ,

PRAŠYMŲ IR SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS

 

277. Tarybos narių bendravimas su gyventojais yra viena iš Savivaldybės tarybos veiklos formų.

278. Bendravimas su gyventojais vyksta tarp Savivaldybės tarybos posėdžių.

279. Bendravimas su gyventojais gali vykti gyventojams raštu kreipiantis į tarybos narius arba susitinkant asmeniškai.

280. Už gyventojų priėmimo organizavimą atsako meras. Jis nustato ir tvirtina gyventojų priėmimo tvarką, grafiką ir skelbia apie tai žiniasklaidoje ir Savivaldybės interneto svetainėje.

281. Gyventojų priėmimą organizuoja ir dokumentus, susijusius su gyventojų pareiškimais, skundais, pasiūlymais, tvarko Savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyrius.

282. Gyventojų pareiškimai privalo būti išnagrinėti įstatymų nustatyta tvarka ir terminais. Gyventojai gali pateikti pasiūlymus dėl biudžeto projekto; juos apibendrina Finansų ir biudžeto skyrius.

283. Tarybos nariai jiems skirtus rinkėjų pareiškimus nagrinėja patys arba siunčia juos svarstyti atitinkamai institucijai. Apie nagrinėjimo rezultatus pareiškėją informuoja tarybos narys.

284. Tarybos nario vardu gauti pareiškimai gali būti nagrinėjami Savivaldybės tarybos komitetuose.

285. Pareiškimai, kurie buvo nagrinėti mero ar Administracijos, tačiau rezultatai pareiškėjų netenkina, komitetų siūlymu gali būti svarstomi Savivaldybės taryboje.

 

XXIII SKYRIUS

VIETOS GYVENTOJŲ APKLAUSOS ORGANIZAVIMAS    

 

286. Vietos gyventojų apklausos vykdomos, vadovaujantis Įstatymo, šio Reglamento ir Plungės rajono savivaldybės vietos gyventojų apklausos tvarkos aprašo nustatyta tvarka. Apklausos rezultatai yra patariamojo pobūdžio.

287. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso savivaldybės gyventojams, Savivaldybės tarybai, merui ir seniūnui.

288. Savivaldybės gyventojai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 5 procentų iniciatyvinės grupės siūlomos apklausos teritorijos vietos gyventojų reikalavimu. Reikalavimai ir tvarka iniciatyvai realizuoti nustatyti Plungės rajono savivaldybės vietos gyventojų apklausos tvarkos apraše.

289. Savivaldybės taryba apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 Savivaldybės tarybos narių grupės reikalavimu. Tarybos narių grupė merui pateikia rašytinį reikalavimą skelbti apklausą. Meras, atsižvelgdamas į tarybos reikalavimo turinį bei reikalavimo atitikimą Vietos savivaldos įstatymo devintojo skirsnio nuostatoms, skelbia apklausą potvarkiu, vadovaudamasis šio Reglamento 292 punktu.

290. Meras apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina pasirašydamas potvarkį dėl apklausos paskelbimo. Potvarkis turi atitikti Vietos savivaldos įstatymo devintojo skirsnio bei šio Reglamento 292 punkto nuostatas.

291. Seniūnas seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje gali inicijuoti apklausą dėl jo kompetencijai priskirtų klausimų. Seniūnas apklausos iniciatyvos teisę įgyvendina, Savivaldybės administracijos direktoriui pateikdamas prašymą skelbti apklausą. Savivaldybės administracijos direktorius, gavęs seniūno prašymą, ne vėliau kaip per 2 (dvi) darbo dienas jį pateikia merui. Meras, atsižvelgdamas į prašymo turinį bei atitikimą Vietos savivaldos įstatymo devintojo skirsnio nuostatoms, vadovaudamasis šio Reglamento 292 punktu, skelbia apklausą potvarkiu.

292. Mero potvarkis dėl gyventojų apklausos paskelbimo turi būti pasirašytas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo. Mero potvarkyje paskelbti apklausą turi būti nustatyta: apklausai teikiamo klausimo tekstas, apklausos teritorija, būdas, data, vieta, trukmė, taip pat apklausos komisijos sudėtis. Iniciatyvinė grupė turi teisę į apklausos komisiją deleguoti savo atstovą (atstovus). Nustatant apklausos komisijos sudėtį, nurodomi šie duomenys: komisijos nario vardas, pavardė, jo pareigos komisijoje; jeigu komisijos narys yra Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, nurodomos ir jo pareigos Savivaldybės administracijoje; jeigu komisijos narys yra iniciatyvinės grupės deleguotas asmuo, nurodoma, kad tai yra iniciatyvinės grupės atstovas. Mero potvarkis paskelbti apklausą ir informacija gyventojams apie numatomą konsultavimąsi turi būti paskelbti laikantis Vietos savivaldos įstatymo 37 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

 

XXIV SKYRIUS

SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS IR IŠPLĖSTINĖS SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS SPRENDIMŲ ĮVERTINIMAS

 

293. Seniūnaičiai seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių ar jų dalių bendruomenėms rūpimus klausimus svarsto ir sprendimus priima seniūnaičių sueigoje. Sueigoje seniūnaičiai aptaria ir priima sprendimus ir dėl seniūnijos metinio veiklos plano projekto ir dėl šio plano įgyvendinimo ataskaitos. Tais atvejais, kai seniūnijos nesteigiamos, meras Savivaldybės administracijos direktoriaus teikimu, atsižvelgdamas į gyvenamųjų vietovių ar jų dalių bendruomenių poreikius, nustato, kokių gyvenamųjų vietovių ar jų dalių seniūnaičiai sudaro seniūnaičių sueigą.

294. Seniūnaičių sueigos nuostatus tvirtina Savivaldybės taryba.

295. Savivaldybė neatlygintinai suteikia patalpas seniūnaičių sueigai organizuoti. Seniūnaičiai į sueigą renkasi savo iniciatyva arba seniūno kvietimu. Seniūnaičių sueiga teisėta, jeigu joje dalyvauja daugiau kaip pusė tos seniūnijos seniūnaičių. Sueigai pirmininkauja sueigoje dalyvaujančių seniūnaičių išrinktas sueigos pirmininkas. Kai seniūnaičiai į sueigą renkasi patys, kviečiamas atvykti ir seniūnas.

296. Seniūnaičių sueiga yra vieša. Sueigai pirmininkaujantis asmuo turi teisę leisti sueigoje pasisakyti kviestiems ir kitiems suinteresuotiems asmenims.

297. Seniūnaičių sueigoje sprendimai priimami atviru balsavimu paprasta sueigoje dalyvaujančių seniūnaičių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia sueigos pirmininko balsas. Seniūnaičių sueigos sprendimai surašomi sueigos protokole.

298. Seniūnaičių sueigos sprendimai yra rekomendaciniai. Seniūnaičių sueigos priimti rekomendaciniai sprendimai turi būti įvertinti atitinkamos Savivaldybės institucijos:

298.1. jeigu seniūnaičių sueigos sprendimų vertinimas yra Savivaldybės tarybos kompetencija, seniūnijos seniūnas per 5 darbo dienas pateikia sueigos sprendimą ir kitą su inicijuojamu klausimu susijusią medžiagą Savivaldybės merui. Savivaldybės meras paveda sueigos sprendimą nagrinėti Savivaldybės administracijos direktoriui, kuris nurodo atitinkamam Savivaldybės administracijos skyriui rengti Savivaldybės tarybos sprendimo projektą bei teikti jį svarstyti Savivaldybės tarybai šio Reglamento XVII skyriuje nustatyta tvarka. Sprendimas priimamas artimiausiame Savivaldybės tarybos posėdyje;

298.2. jeigu seniūnaičių sueigos sprendimų vertinimas yra Savivaldybės administracijos direktoriaus kompetencija, Savivaldybės administracijos direktorius priima dėl jo sprendimą ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo seniūnaičių sueigos sprendimo gavimo. Seniūnaičių sueigos sprendimą per 5 darbo dienas pateikia seniūnijos seniūnas;

298.3. Savivaldybės institucijos privalo nurodyti savo sprendimų priėmimo motyvus. Atitinkamų Savivaldybės institucijų sprendimai dėl seniūnaičių sueigos sprendimų ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jų priėmimo turi būti paskelbti Savivaldybės interneto tinklapyje ir tų seniūnijų skelbimų lentose.

299. Išplėstinė seniūnaičių sueiga:

299.1. Sprendžiant klausimus, susijusius su seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių ar jų dalių (seniūnaitijų) bendruomenių viešųjų poreikių ir iniciatyvų finansavimo tikslingumu, seniūnijos metinio veiklos plano įgyvendinimo ataskaitos projekto svarstymu ir vertinimu, atstovų delegavimu į pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisijos narius, atstovų delegavimu dalyvauti tarybos sudaromų komitetų darbe, atstovų delegavimu į tarybos sudaromų komisijų narius, bendruomeninės veiklos ir partnerystės su savivaldybių institucijomis stiprinimu, viešųjų paslaugų, už kurių teikimą yra atsakinga Savivaldybė, teikimo perdavimu bendruomeninėms ir kitoms nevyriausybinėmis organizacijoms, vietos verslumo skatinimu ir su kitais visiems tos teritorijos gyventojams svarbiais reikalais, organizuojama išplėstinė seniūnaičių sueiga.

299.2. Išplėstinėje seniūnaičių sueigoje su sprendimo priėmimo teise dalyvauja tos seniūnijos seniūnaičiai ir tos seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiantys bendruomeninių organizacijų deleguoti atstovai. Bendruomeninių organizacijų deleguotų atstovų skaičius, jų delegavimo į išplėstines seniūnaičių sueigas ir prireikus jų rotavimo ar atšaukimo tvarka, taip pat išplėstinės seniūnaičių sueigos organizavimo, sprendimų rengimo, svarstymo ir priėmimo tvarka nustatomi Savivaldybės tarybos sprendimu tvirtinamuose išplėstinės seniūnaičių sueigos nuostatuose.

299.3. Atsižvelgiant į vietos sąlygas ir aplinkybes, išplėstinėje seniūnaičių sueigoje patariamojo balso teise gali dalyvauti tos seniūnijos teritorijoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų, tradicinių religinių bendruomenių atstovai.

299.4. Savivaldybė neatlygintinai suteikia patalpas išplėstinei seniūnaičių sueigai organizuoti.

299.5. Išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimai yra rekomendaciniai, tačiau kompetentinga Savivaldybės institucija privalo Reglamento nustatyta tvarka juos įvertinti. Išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimai vertinami ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimo gavimo dienos. Savivaldybės institucijos privalo Savivaldybės interneto svetainėje ir atitinkamų seniūnijų skelbimų lentose paskelbti savo vertinimus dėl išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų, nurodydamos vertinimo motyvus ir numatomus veiksmus, jeigu tokių veiksmų bus imtasi.

299.6. Išplėstinė seniūnaičių sueiga renkasi savo iniciatyva arba seniūno kvietimu.

 

XXV SKYRIUS

MERO REIKALŲ PERDAVIMAS

 

300. Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą dėl mero atleidimo iš pareigų, buvęs meras Savivaldybės tarybos sprendimo nurodytu laiku turi perduoti reikalus naujai išrinktam merui ar kitam Savivaldybės tarybos įgaliotam asmeniui, dalyvaujant Savivaldybės tarybos paskirtam atstovui (atstovams).

301. Perduodant reikalus, turi būti surašomas perdavimo aktas.

302. Reikalų perdavimo akte turi būti pateikti duomenys apie Savivaldybės biudžeto lėšų naudojimą, Savivaldybės administracijos išlaikymo išlaidų sąmatos vykdymą, Savivaldybės archyvo būklę, Savivaldybės tarybos sprendimų, mero potvarkių vykdymą.

303. Reikalų perdavimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir priimantis asmenys, taip pat Savivaldybės tarybos paskirtas atstovas (atstovai).

304. Analogiškai reikalų perdavimas ir priėmimas įforminamas, Seimui priėmus sprendimą dėl tiesioginio valdymo įvedimo.

305. Jei reikalus perduodantis arba juos perimantis asmuo nesutinka su kai kuriais akto punktais, jis nurodo tai raštu, pasirašydamas aktą.

 

XXVI SKYRIUS

PASIŪLYMŲ NUSTATYTI AR PANAIKINTI GYVENAMĄSIAS VIETOVES, NUSTATYTI IR KEISTI JŲ TERITORIJŲ RIBAS, SUTEIKTI IR KEISTI PAVADINIMUS GYVENAMOSIOMS VIETOVĖMS TEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKA

 

306. Iniciatyvos teisę Reglamento 307-310 punktuose nustatyta tvarka teikti pasiūlymus Savivaldybės tarybai dėl siūlymų Lietuvos Respublikos Vyriausybei nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms (toliau – pasiūlymai) turi tų gyvenamųjų vietovių gyventojai ir jose veikiantys juridiniai asmenys, ir jose esančio nekilnojamojo turto savininkai. Iniciatyvos teisę šiais klausimais turi ir Savivaldybės institucijos.

307. Gyventojų iniciatyvos teisę teikti Reglamento 306 punkte nurodytus pasiūlymus turi ne mažiau kaip 10 procentų atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, gyventojų, turinčių teisę rinkti Savivaldybės tarybą. Gyventojai pasiūlymus teikia Savivaldybės administracijai, pagrįsdami pasiūlymų aktualumą ir reikalingumą bei pateikdami šiame punkte nurodytą kiekį gyventojų, pritariančių pasiūlymams, parašų. Gyventojai, pritariantys pasiūlymams, pasirašydami turi nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo metus, gyvenamąją vietą ir pasirašyti.

308. Juridiniai asmenys, veikiantys gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, kartu su pasiūlymais Savivaldybės administracijai turi pateikti atitinkamo savo valdymo organo, kuris pagal atitinkamų juridinių asmenų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, įstatus (nuostatus) yra kompetentingas atstovauti juridiniam asmeniui, rašytinį kreipimąsi, pasirašytą juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens. Pasiūlymai turi būti argumentuoti, pagrįstas jų aktualumas ir reikalingumas. Juridiniai asmenys su pasiūlymais Savivaldybės administracijai pateikia savo įregistravimo Juridinių asmenų registre išrašo kopiją, patvirtintą teisės aktų nustatyta tvarka, taip pat duomenis, kurie pagrįstų, kad juridinis asmuo vykdo veiklą atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, teritorijoje. Taip pat pateikiamas dokumentas dėl juridinio asmens vadovo skyrimo, o jei pasiūlymus pasirašo įgaliotas asmuo – ir įgaliojimas pasirašyti pasiūlymus.

309. Savivaldybės administracijos direktorius iniciatyvos teisę teikti Reglamento 306 punkte nurodytus pasiūlymus įgyvendina tokia tvarka:

309.1. pagrįstai manydamas, kad yra tikslinga teikti pasiūlymus, įsakymu sudaro darbo grupę nagrinėti klausimams, susijusiems su gyvenamųjų vietovių nustatymu ar panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, ar pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu, kuri ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo darbo grupės sudarymo dienos pateikia Savivaldybės administracijos direktoriui rašytinį įvertinimą, ar pasiūlymai atitinka teisės aktų reikalavimus ir kokios yra galimybės įgyvendinti šiuos pasiūlymus;

309.2. gavęs rašytinį įvertinimą, kad pasiūlymai atitinka teisės aktų reikalavimus ir kad yra galimybės įgyvendinti šiuos pasiūlymus, Savivaldybės administracijos direktorius organizuoja Savivaldybės tarybos sprendimo projekto dėl pritarimo pasiūlymams parengimą ir pateikimą Savivaldybės tarybai svarstyti.

310. Savivaldybės taryba Reglamento 306 punkte nurodytų pasiūlymų iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 tarybos narių grupės reikalavimu, kuriame pagrindžiamas pasiūlymų aktualumas ir reikalingumas, atitikimas teisės aktų reikalavimams ir nurodoma, kokios yra galimybės įgyvendinti šiuos pasiūlymus. Reikalavimą pasirašo visi iniciatyvinės grupės nariai.

311. Reglamento 307, 308 ir 310 punktuose nurodytų subjektų pasiūlymus preliminariai nagrinėja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaroma darbo grupė, kurios nariais gali būti Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, mero deleguoti Savivaldybės tarybos nariai ir kiti asmenys, kurie yra kompetentingi nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu ar panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu. Darbo grupė vadovaujasi Reglamento 309.1 papunktyje nustatytais reikalavimais. Jei nustatoma pasiūlymų trūkumų, raštu paprašoma pasiūlymus pateikusių subjektų per 5 kalendorines dienas ištaisyti trūkumus. Jei trūkumai nustatytu laiku nepašalinami, pasiūlymai paliekami nenagrinėti.

312. Savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl pritarimo pasiūlymams nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms rengiamas Reglamento XVII skyriuje nustatyta tvarka.

313. Įsigaliojus Savivaldybės tarybos sprendimui dėl pritarimo pasiūlymams ir vietos gyventojų apklausos paskelbimo, Savivaldybės administracijos direktorius organizuoja vietos gyventojų apklausą pagal Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. birželio 3 d. nutarimu Nr. 651 „Dėl administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo“ ir šio Reglamento XXIII skyriuje nustatytą tvarką.

 

XXVII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

314. Visus Savivaldybės tarybos posėdžio procedūrinius klausimus, kurie nenumatyti šiame Reglamente, Lietuvos Respublikos įstatymuose ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimuose, siūlo spręsti Savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkas. Toks sprendimas po Savivaldybės tarybos posėdžio pirmininko motyvų išdėstymo priimamas dalyvaujančių Savivaldybės tarybos posėdyje tarybos narių balsų dauguma.

315. Administracijos direktorius, Administracijos direktoriaus pavaduotojas, Administracijos padalinių vadovai ir tarnautojai, Savivaldybės įmonių, įstaigų vadovai ir kiti Savivaldybės institucijų sprendimų rengėjai yra atsakingi už jų parengtų ir pateiktų Savivaldybės tarybai svarstyti sprendimų projektų, dokumentų ir raštų projektų ar atitinkamų pasiūlymų pagrįstumą, pateiktų duomenų ir kitos medžiagos teisėtumą ir tikrumą.

316. Pasikeitus Įstatymui, Reglamento normos taikomos tiek, kiek neprieštarauja Įstatymui.

 

________________________________

part_b44564abb27f4a5595572860ad895f78_end

 


 

Plungės rajono savivaldybės

tarybos veiklos reglamento

1 priedas

 

 

PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIO (-ĖS)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

(vardas, pavardė)

 

 

Administracijos direktoriui

 

 

 

PRAŠYMAS

 

201...   -            -    

 

 

Pažymiu, kad pagrindinėje darbovietėje                                                                 

negavau atlyginimo už laiką, praleistą tarybos, tarybos komitetų, komisijų, kolegijos posėdžiuose, taip pat už laiką, praleistą vykdant kitas tarybos nario pareigas.

Prašau man priklausantį atlyginimą už darbą Plungės rajono savivaldybės taryboje pervesti į sąskaitą Nr. LT_______________________________________, esančią________________ banke.

PRIDEDAMA. (darbovietės pažyma)

 

________________                        _________________

(parašas)                                                (vardas, pavardė)

part_a2be9c61b2e3495d9769f49c4b155942_end

 


 

Plungės rajono savivaldybės

tarybos veiklos reglamento

2 priedas

 

 

PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIO (-ĖS)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

(vardas, pavardė)

 

 

Administracijos direktoriui

 

 

 

PRAŠYMAS

 

201...   -            -    

 

 

Per 201... - – 201...- laikotarpį nedirbau ir su darbo santykiais susijusių pajamų negavau.

Prašau man priklausantį atlyginimą už darbą Plungės rajono savivaldybės taryboje pervesti į sąskaitą Nr. LT________________________________________, esančią________________   banke.

 

 

 

 

______________                           ___________________

(parašas)                                                   (vardas, pavardė)

part_d28d7f78b672407b8d196e934e7fb64c_end

 


 

Plungės rajono savivaldybės

tarybos veiklos reglamento

3 priedas

 

 

PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIO (-ĖS)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

(vardas, pavardė)

 

 

Administracijos direktoriui

 

 

 

PRAŠYMAS

 

201.... - -

 

 

Prašau man 201... metais neskaičiuoti darbo užmokesčio už dalyvavimą Plungės rajono savivaldybės tarybos ir komitetų posėdžiuose.

 

 

 

 

 

_______________                                 _______________________

(parašas)                                       (vardas, pavardė)

part_ff75b753487e4f3f88dd9cc551e7d869_end


 

Plungės rajono savivaldybės

tarybos veiklos reglamento

4 priedas

 

 

PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIO (-ĖS)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

(vardas, pavardė)

 

 

Administracijos direktoriui

 

 

 

PRAŠYMAS

 

201... - -

 

 

Pateikiu dokumentus, patvirtinančius išmoką už tarybos nario veiklos išlaidas per 201... .......... ketvirtį.          

 

PRIDEDAMA: 1. __________________________________________

 

2. __________________________________________

 

3. __________________________________________

 

4. __________________________________________

 

Prašau man priklausančią išmoką už tarybos nario veiklos išlaidas pervesti į sąskaitą               Nr. LT_______________________________________, esančią ________________banke.

 

PRIDEDAMA: (dokumentai)

 

 

______________                                 __________________

(parašas)                                                           (vardas, pavardė)

part_70472957d9d74fbeac7d97423eb59396_end


 

Plungės rajono savivaldybės

tarybos veiklos reglamento

5 priedas

 

PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIO (-ĖS) VISUOMENINIO PADĖJĖJO (-JOS) PAŽYMĖJIMAS

 

Pirma pusė

 

(herbas)

PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ

 

PAŽYMĖJIMAS Nr.

 

VARDENIS PAVARDENIS

 

Tarybos nario __________________

(vardas, pavardė)

visuomeninis padėjėjas

 

(nuotraukos vieta)                            

 

Meras 

____________________________

A. V.             (parašas)

____________________________

(vardas, pavardė)                        

 

Išdavimo data 20... - .....- .......

Antra pusė

 

 

Plungės rajono savivaldybės tarybos nario

 

 

(kadencijos laikotarpis)

 

 

kadencija

 

 

 

 

part_de68ccbfcbbb4eec8b3e4c5e961163d2_end