LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL INICIATYVOS „SKAIDRUMO AKADEMIJA“ VEIKLOS REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2022 m. gegužės 20 d. Nr. 2-116

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) įstatymo 5, 6 ir 7 straipsniais ir siekdamas užtikrinti tinkamą iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ organizavimą bei jos įgyvendinimą STT:

1. T v i r t i n u iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ veiklos reglamentą (pridedama).

2. S k e l b i u šį įsakymą:

2.1. Teisės aktų registre;

2.2. Interneto svetainėje www.skaidrumoakademija.lt.

3. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2022 m. gegužės 23 d.

 

 

 

L. e. direktoriaus pareigas                                                                                       Jovitas Raškevičius


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų

tarnybos direktoriaus

2022 m. gegužės 20 d. įsakymu Nr. 2-116

 

INICIATYVOS „SKAIDRUMO AKADEMIJA“ VEIKLOS REGLAMENTAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Projekto „Skaidrumo akademija“ veiklos reglamentas (toliau – reglamentas) nustato Skaidrumo akademijos veiklos tikslus bei siektinus rezultatus, dalyvaujančius subjektus, jų teises ir pareigas, tapimo Skaidrumo akademijos nariu tvarką bei projekto eigą.

2.    Skaidrumo akademijos veikla organizuojama vadovaujantis šiuo reglamentu, Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymu, 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas).

3.    Skaidrumo akademijos iniciatorius – Lietuvos Respublikos Prezidentas.

4.    Skaidrumo akademijos organizatorė – Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba.

 

II SKYRIUS

PROJEKTO IDĖJA

 

5.    Skaidrumo akademija – projektas, kurio metu valstybės ir savivaldybių įstaigos, valstybės ir savivaldybių įmonės, valstybės ir savivaldybių valdomos įmonės bei privatūs juridiniai asmenys keičiasi gerąja patirtimi kurdami korupcijai atsparią aplinką, o specialiųjų žinių ir kompetencijų turintys asmenys suteikia joms metodinę pagalbą ir padeda įsidiegti atitinkamas priemones, mažinančias korupcijos rizikas ir (ar) didinančias skaidrumą. Skaidrumo akademijos dalyvių dalyvavimo projekte pradžioje ir pabaigoje pamatuojamas jų atsparumas korupcijai ir įvertinama per atitinkamą laikotarpį padaryta pažanga.

6.    Projekto įgyvendinimo eigą stebi ir rezultatus įvertina iš įvairių sričių ekspertų sudarytos grupės.

 

III SKYRIUS

TIKSLAI IR LAUKIAMI REZULTATAI

 

7.  Projekto tikslai:

7.1. Įtraukti daugiau subjektų į antikorupcinės aplinkos kūrimą bei parodyti jos naudą.

7.2. Dalyvaujančiose organizacijose įdiegti korupcijai atsparios aplinkos kūrimo ir skaidrumą didinančias priemones, kurios veiktų ne tik organizacijų dalyvavimo projekte laikotarpiu, bet ir šiam pasibaigus.

7.3. Projekto metu teikti Skaidrumo akademijos dalyviams nuolatinę metodinę pagalbą dėl korupcijai atsparios aplinkos kūrimo, priemonių įdiegimo ir jų įgyvendinimo.

7.4. Sutelkti korupcijos prevencijos specialistus, skatinti jų tarpusavio bendradarbiavimą.

8.    Laukiami projekto rezultatai:

8.1. Sustiprintas dalyvaujančių organizacijų atsparumas korupcijai – įdiegti pagrindiniai antikorupcinės aplinkos kūrimo ir skaidrumo elementai.

8.2. Padidintas dalyvaujančių organizacijų darbuotojų antikorupcinis sąmoningumas, patobulinta už korupcijos prevenciją atsakingų asmenų kompetencija.

 

IV SKYRIUS

DALYVAUJANTYS SUBJEKTAI

 

9.    Projekto įgyvendinimo stebėtojai – nacionaliniai ekspertai, skaidrumą puoselėjančių organizacijų atstovai, kurie stebi projekto įgyvendinimo eigą, pristato rezultatus visuomenei, taip pat ir tarptautinėms organizacijoms.

10.  Projekto mentoriai – specialiųjų žinių turintys asmenys, kurie atlieka projekto dalyvių antikorupcinės būklės bei skaidrumo vertinimą, su jais suderina reikalingas veiklas ir priemones antikorupcinei būklei gerinti, pagal poreikį padeda parengti tam skirtus veiklos planus, teikia metodinę pagalbą dėl korupcijai atsparios aplinkos kūrimo.

11.  Projekto nariai yra savo noru įsitraukusios:

11.1. valstybės ir savivaldybių įstaigos, valstybės ir savivaldybių įmonės bei valstybės ir savivaldybių valdomos įmonės;

11.2. privatūs juridiniai asmenys.

12.  Projekto metu projekto nariai dalyvauja gerosios antikorupcinės praktikos apsikeitimo renginiuose, gauna metodinę pagalbą dėl atitinkamų korupcijai atsparios aplinkos kūrimo ir skaidrumo priemonių įgyvendinimo bei tarpusavyje dalinasi gerąja korupcijai atsparios aplinkos kūrimo patirtimi.

13.  Pagal išreikštą poreikį dėl korupcijai atsparios aplinkos kūrimo ar jos tobulinimo projekto nariai gali būti:

13.1.  Partneriai – nariai, kurie išreiškė norą dalyvauti bendrose projekto veiklose, konsultacijose, mokymuose, pasidalinti savo gerąja patirtimi kuriant korupcijai atsparią aplinką.

13.2.  Dalyviai – nariai, kurie išreiškė poreikį kurti korupcijai atsparią aplinką, padidinti savo organizacijos skaidrumą ir tuo tikslu stiprinti vieną ar kelias korupcijai atsparios aplinkos kūrimo priemones, gauti mentorių ekspertinę pagalbą.

 

V SKYRIUS

TAPIMO PROJEKTO NARIU TVARKA

 

14.  Dalyvavimas projekte grindžiamas savanorišku įsitraukimu.

15.  Valstybės ir savivaldybių įstaigos, valstybės ir savivaldybių įmonės, valstybės ir savivaldybių valdomos įmonės bei privatūs juridiniai asmenys, norintys tapti Skaidrumo akademijos nariais, užpildo anketą, atsakydami į joje pateiktus klausimus, kurie padeda nustatyti jų poreikį ir įsitraukimo į projektą pobūdį. Prašoma užpildyti anketa skelbiama Skaidrumo akademijos interneto svetainėje www.skaidrumoakademija.lt.

16.  Valstybės ir savivaldybių įstaigos, valstybės ir savivaldybių įmonės bei valstybės ir savivaldybių valdomos įmonės, norinčios tapti Skaidrumo akademijos dalyvėmis:

16.1.  užpildo anketą, nurodytą šio reglamento 15 punkte;

16.2.  susipažįsta su šiuo reglamentu ir pasirašo pasižadėjimą dalyvauti projekte (1 priedas), kuriuo organizacija sutinka su šio reglamento nuostatomis;

16.3.  patvirtina, kad yra susipažinusi su dalyvavimo projekte etapais (2 priedas).

17.  Privatūs juridiniai asmenys, norintys tapti Skaidrumo akademijos dalyviais:

17.1.  užpildo anketą, nurodytą šio reglamento 15 punkte;

17.2.  susipažįsta su šiuo reglamentu ir pasirašo pasižadėjimą dalyvauti projekte (1 priedas), kuriuo organizacija sutinka su šio reglamento nuostatomis;

17.3.  patvirtina, kad yra susipažinę su dalyvavimo projekte etapais (3 priedas).

18.  Pasižadėjimo pasirašymo momentas laikomas Skaidrumo akademijos dalyvio statuso įgijimo momentu.

19.  Organizacija, užpildžiusi anketą ir išreiškusi valią tapti partnere, pasižadėjimo nepasirašo. Skaidrumo akademijos partnere organizacija laikoma nuo anketos pateikimo momento.

 

VI SKYRIUS

PROJEKTO EIGA

 

20.  Skaidrumo akademija, vykdydama veiklą, nuolat teikia metodinę pagalbą projekto dalyviams, užtikrina keitimąsi gerąja praktika kuriant korupcijai atsparią aplinką.

21.  Projekto dalyvių dalyvavimo projekte etapai:

21.1. Vadovaujantis parengta (pritaikyta) metodika, įvertinama projekto dalyvių antikorupcinė būklė.

21.2. Atsižvelgiant į projekto dalyvių antikorupcinę būklę, parenkami mentoriai, kurie padeda parengti veiksmų planą, skirtą dalyvio antikorupcinei būklei gerinti. Šis planas dalyviams padeda efektyviausiomis priemonėmis siekti užsibrėžtų tikslų.

21.3. Projekto mentoriai ir dalyviai pagal tarpusavio susitarimą reguliariai aptaria veiksmų plano įgyvendinimą, numatytų veiklų efektyvumą. Plano įgyvendinimo metu mentoriai Skaidrumo akademijos dalyviams teikia konsultacijas, pavyzdžius, patarimus bei mokymus, taip užtikrindami gerosios praktikos sklaidą.

21.4. Po vienų metų arba kito su projekto dalyviu sutarto laikotarpio dar kartą įvertinama dalyvių antikorupcinė būklė, pasiekta pažanga. Įvertinus dalyvio pažangą, su juo aptariami pasiekti rezultatai, pokyčiai bei tolesni veiksmai prisidedant prie antikorupcinės aplinkos kūrimo ir skaidrumo didinimo.

22Detalesnė projekto etapų vykdymo eiga nurodyta šio reglamento 2 ir 3 prieduose.

 

VII SKYRIUS

PROJEKTO NARIŲ TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

23.  Projekto dalyvis turi teisę:

23.1. Gauti informaciją, metodinę ir ekspertinę pagalbą korupcijai atsparios aplinkos kūrimo klausimais.

23.2.  Naudoti projekto atributus (logotipą, pavadinimą ir t. t.) viešinant savo pasiekimus ir dalyvavimą projekte.

23.3.  Paprašyti, kad projekto organizatorius ištaisytų netikslią arba neišsamią saugomą informaciją apie dalyvį ir (ar) jam atstovaujantį asmenį.

24.  Organizacija, tapdama projekto nare:

24.1. Laiku ir tinkamai informuoja projekto nariui atstovaujantį asmenį, jog jis bus fiksuojamas Projekto organizatorius vaizdinėmis (nuotraukomis, filmuota medžiaga ir pan.), garso (garso įrašai ir pan.) ir kitomis priemonėmis siekiant informuoti apie jo dalyvavimą projekto veiklose, šio dalyvavimo rezultatus ir kitus dalyvavimo projekte aspektus.

24.2. Laiku ir tinkamai informuoja projekto nariui atstovaujantį asmenį, jog Projekto metu užfiksuota medžiaga bus naudojama Skaidrumo akademijos veiklos viešinimo tikslais. Šis naudojimas apima medžiagos publikavimą spaudos leidiniuose, interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose ir kituose informacijos šaltiniuose.

24.3. Laiku ir tinkamai informuoja projekto nariui atstovaujantį asmenį, jog jo vardas ir pavardė bus skelbiami viešai projekto interneto svetainėje ir (ar) kituose su projektu susijusiuose informacijos šaltiniuose.

24.4. Suvokia ir prisiima atsakomybę susijusia su tuo, jog projekto nario pavadinimas ir logotipas bus skelbiamas viešai interneto svetainėje ir (ar) kituose su projektu susijusiuose informacijos šaltiniuose.

24.5. Užtikrina, jog susiję fiziniai asmenys bus laiku ir tinkamai informuoti, jog nario anketoje, dalyvio pasižadėjime dalyvauti projekte ir kituose pasirašytuose dokumentuose nurodyti asmens duomenys, taip pat kiti nario darbuotojų asmens duomenys bus saugomi ir tvarkomi projekto organizatoriaus, su jais galės susipažinti projekto organizatorius ir (ar) projekto mentoriai, kiek to reikia siekiant įgyvendinti projekto tikslus, vadovaujantis asmens duomenų apsaugą reglamentuojančiais teisės aktais.

24.6. Imasi visų reikiamų priemonių, jog projekto organizatorius ir mentoriai siųstų jai informaciją ir pranešimus, susijusius su dalyvavimu projekto veiklose, elektroniniu paštu, telefonu ir kitomis prieinamomis priemonėmis bei ryšio kanalais.

24.7. Atsižvelgdamas į aplinkybes, priešingas projekto idėjai, tikslams bei siektiniems rezultatams (projekto nario nenoras prisidėti prie korupcijai atsparios aplinkos kūrimo, nenoras dalyvauti projekto veiklose ir pan.), projekto organizatorius gali motyvuotai numatyti nario dalyvavimo projekte pabaigos datą.

25.     Projekto dalyvis, pasirašydamas pasižadėjimą dalyvauti projekte, patvirtina, kad:

25.1. Skaidrumo akademijos veikloje dalyvauja savanoriškai, laisva valia, pritardamas projekto tikslams.

25.2. Dalyvavimą projekte grindžia sąžiningumo, etiškumo, atsakingumo ir pagarbos kitiems projekto nariams, mentoriams, projekto įgyvendinimo stebėtojams bei organizatoriui principais.

25.3. Yra pasiryžęs aktyviai dalyvauti su projektu susijusiose veiklose. Dalyvis papildomai įsipareigoja skirti projekto veikloms ir jo pageidaujamai gauti pagalbai proporcingus žmogiškuosius išteklius, užtikrinti pakankamą savo darbuotojų įsitraukimą ir indėlį į korupcijai atsparios aplinkos kūrimą.

25.4. Prisidėdamas prie projekto idėjos plėtojimo, dalyvavimo projekte metu sukaupęs patirtį ir žinias antikorupcinės aplinkos kūrimo klausimais, pagal poreikį šiais klausimais suteiks metodinę ar kitokio pobūdžio pagalbą kitiems projekto nariams.

25.5. Visa projekto organizatoriui bei mentoriams teikiama informacija ir duomenys yra teisingi ir korektiški.

25.6. Iškilus nenumatytoms aplinkybėms, dėl kurių negalės dalyvauti projekto veiklose, apie tai iš anksto informuos projekto organizatorių ir jam priskirtą mentorių.

26.  Projekto narys turi teisę bet kuriuo metu atsisakyti dalyvauti projekto veiklose apie tai per 5 darbo dienas raštu informuodamas Skaidrumo akademijos organizatorių.

27.  Šiame reglamente „projekto nariui atstovaujantis asmuo“ – fizinis asmuo, kuriam dalyvaujanti organizacija suteikė teisę dalyvauti projekto veiklose ir jai atstovauti.

 

VIII SKYRIUS

PROJEKTO MENTORIŲ TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

28.  Projekto mentoriai turi teisę:

28.1. Pagal poreikį teikti projekto dalyviams metodinę pagalbą dėl korupcijai atsparios aplinkos kūrimo.

28.2. Ekspertinėmis žiniomis prisidėti prie projekto tikslų įgyvendinimo.

28.3. Skleisti gerosios patirties pavyzdžius projekto nariams bei visuomenei.

29.  Projekto mentoriai įsipareigoja:

29.1. Saugoti projekto narių bei šiems nariams projekto veiklose atstovaujančiųjų subjektų asmens duomenis.

29.2. Viešai neskelbti bei neplatinti projekto narių konfidencialios informacijos, sužinotos įgyvendinant projekto veiklą.

 

IX SKYRIUS

TEISĖS Į SUKURTUS INTELEKTINĖS VEIKLOS REZULTATUS

 

30.  Projekto organizatorius nuo projekto narių ir (ar) projekto mentorių bendrai ar atskirai projekto veiklos metu sukurto intelektinės veiklos rezultato atsiradimo momento gali jį naudoti (platinti, skelbti elektroniniais ryšiais ir pan.), siekdamas skleisti gerosios praktikos pavyzdžius visuomenei, tiek Skaidrumo akademijos nario ir (ar) mentoriaus dalyvavimo projekte laikotarpiu, tiek šiam pasibaigus.

31.  Intelektinės veiklos rezultatai, bendrai ar atskirai sukurti mentorių ir narių įgyvendinant projekto veiklas, gali būti naudojami projekto organizatoriaus be minėtą rezultatą sukūrusio asmens sutikimo.

 

x SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

32.  Aktuali informacinė medžiaga skelbiama Skaidrumo akademijos interneto svetainėje www.skaidrumoakademija.lt.

33.  Susisiekti skirtas elektroninio pašto adresas – info@skaidrumoakademija.lt.

34.  Projekto narių anketos, dalyvių pasižadėjimai dalyvauti projekte bei juose nurodyta informacija, įskaitant darbuotojų asmens duomenis, saugoma 5 metus nuo anketos pateikimo Skaidrumo akademijos organizatoriams dienos.

35.  Projekto mentorių pateikti kontaktiniai duomenys, nuotraukos, kita asmeninė informacija saugoma 3 metus nuo ekspertinės pagalbos teikimo pabaigos.

36.  Šis reglamentas keičiamas projekto organizatoriaus įsakymu.

________________________

part_343fee89bd2b4785ac751033e3469d76_end


 

Projekto „Skaidrumo akademija“

veiklos reglamento

1 priedas

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(projekto dalyvio pavadinimas, buveinės adresas, juridinio asmens kodas)

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(pasižadėjimą pasirašančiojo asmens vardas ir pavardė, pareigos[1])

 

 

PASIŽADĖJIMAS

DALYVAUTI PROJEKTE „SKAIDRUMO AKADEMIJA“

 

 

20__ m. _____________d.

__________

(vieta)

 

 

 

Tapdamas „Skaidrumo akademijos“ dalyviu, patvirtinu, kad:

1. Šiame pasižadėjime pateikti duomenys yra teisingi ir gali būti naudojami projekto įgyvendinimo tikslais.

2. Susipažinau su projekto „Skaidrumo akademija“ veiklos reglamentu, dalyvavimo projekte etapais, išreiškiu norą įsitraukti į projekto veiklas pagal reglamente nustatytas taisykles ir prisidėti prie antikorupcinės aplinkos kūrimo.

3. Pasirašydamas šį pasižadėjimą įgyju Skaidrumo akademijos dalyvio statusą.

 

 

 

Parašas: ___________________

part_9acef17c84cc4e219e93abf2e6d8ecf0_end


 

Projekto „Skaidrumo akademija“

veiklos reglamento

2 priedas

 

Viešojo sektoriaus įstaigų ir įmonių dalyvavimo Skaidrumo akademijoje etapai

1.   Poreikio suformavimas

1.1.          Organizacija užpildo nario anketą, kurioje lakoniškai nurodomi lūkesčiai.

1.2.          Projekto organizatorius susisiekia su organizacija ir patikslina informaciją.

1.3.          Priimamas sprendimas įtraukti organizaciją į Skaidrumo akademiją, kurioje ji gali dalyvauti kaip:

1.3.1.       partnerė – organizacija, kuri pasiruošusi pasidalinti savo patirtimi tiek renginių metu, tiek skirdama mentorių;

1.3.2.       dalyvė – organizacija, kuriai būtų skiriamas mentorius, teiksiantis pagalbą atsparumo korupcijai klausimais.

 

Etapo rezultatas – nustatytas Skaidrumo akademijos nario tipas ir lūkesčiai.

2.   Dalyvio vertinimas ir problemų lokalizacija

2.1.          Dalyvio prašoma užpildyti Skaidrumo akademijos atsparumo korupcijai lygio vertinimo klausimyną.

2.2.          Dalyvio konsultavimas klausimyno pildymo klausimais (dalyvis užpildo klausimyną).

2.3.          Gauto užpildyto klausimyno pirminis vertinimas:

2.3.1.       kreipiamasi į dalyvį ir pašoma patikslinti informaciją (jei nustatomos klausimyno pildymo spragų);

2.3.2.       klausimynas apdorojamas ir apskaičiuojamas atsparumo korupcijai vertinimo balas, kuris naudojamas tik Skaidrumo akademijos organizavimo klausimais bei parenkant mentorius.

 

Etapo rezultatas – atliktas pirminis dalyvio atsparumo korupcijai vertinimas, kuris yra pagrindas mentoriaus paskyrimui ir darbui.

3.   Mentorystė

3.1.          Dalyviui priskiriamas mentorius (stiprią antikorupcinę aplinką turinčios organizacijos atstovas, dalis jų būtų iš 1.3.1 p.).

3.2.          Paskirtas mentorius:

3.2.1.       susipažįsta su dalyvio pirminio vertinimo rezultatais, dalyvio lūkesčiais;

3.2.2.       pagal poreikį patikslina dalyvio gautą vertinimo balą ir atsakymus į klausimyną;

3.2.3.       teikia ekspertinę pagalbą (susitinka su dalyvio atstovais, teikia individualias konsultacijas, patarimus, dalinasi geraisiais pavyzdžiais, nukreipia į kitus ekspertus ar mentorius ir kt.).

 

Etapo rezultatas – suteikta pagalba dėl korupcijai atsparios aplinkos kūrimo priemonių diegimo.

4.   Dalyvavimo pabaiga

4.1.          Po vienų metų ar kito su dalyviu sutarto laiko dalyvio prašoma pakartotinai atsakyti Skaidrumo akademijos atsparumo korupcijai lygio vertinimo klausimyną:

4.1.1.       įvertinamos sritis, kurias dar reikia sustiprinti ir toliau tęsiama mentorystė;

4.1.2.       pamatuojama padaryta pažanga ir, jei geri rezultatai, mentorystė baigiama, o pažangą padariusiai įmonei siūloma tapti Skaidrumo akademijos partnere ir pagal poreikį padėti kitoms Skaidrumo akademijos dalyvėms.

4.2. Paskelbiama apie pasiektus rezultatus ir dalyvio pažangą.

 

Etapo rezultatas – pamatuojama ir paskelbiama dalyvio pažanga.

____________________

part_8e9f35a717ea4bea80485a1dfde039db_end


 

Projekto „Skaidrumo akademija“

veiklos reglamento

3 priedas

 

Privataus sektoriaus įmonių dalyvavimo Skaidrumo akademijoje etapai

1. Dalyvių įtraukimas

1.1. Įmonė užpildo nario anketą, kurioje lakoniškai nurodomi lūkesčiai.

1.2. Projekto organizatorius susisiekia su įmone ir patikslina informaciją.

1.3. Priimamas sprendimas įtraukti įmonę į Skaidrumo akademiją, kurioje ji gali dalyvauti kaip:

1.3.1. partnerė – įmonė, kuri pasiruošusi pasidalinti savo patirtimi tiek renginių metu, tiek skirdama mentorių;

1.3.2. dalyvė – įmonė, kuriai būtų skiriamas mentorius, teiksiantis pagalbą atsparumo korupcijai klausimais.

2. Dalyvio vertinimas ir problemų lokalizacija

2.1. Įmonės-dalyvės prašoma užpildyti skaidrumo ir atskaitingumo įsivertinimo klausimyną, kuris naudojamas iniciatyvos „Baltoji banga“ veikloje (https://nariams.baltojibanga.lt/page/apie-iranki). Klausimynas susideda iš 3 dalių:

I) įmonės skaidrumo politika ir antikorupcinės priemonės;

II) organizacinis įmonės skaidrumas;

III) finansinis skaidrumas ir atskaitingumas.

2.2. Įmonės konsultavimas klausimyno pildymo klausimais (dalyvis užpildo klausimyną).

2.3. Gauto užpildyto klausimyno pirminis vertinimas:

2.3.1. kreipiamasi į įmonę ir pašoma patikslinti informaciją (jei nustatomos klausimyno pildymo spragų);

2.3.2. klausimynas apdorojamas ir apskaičiuojamas vertinimo balas, kuris naudojamas tik Skaidrumo akademijos organizavimo klausimais bei parenkant mentorių.

3. Mentorystė

3.1. Dalyviui priskiriamas mentorius (stiprią antikorupcinę aplinką turinčios organizacijos atstovas, dalis jų būtų iš 1.3.1 p.).

3.2. Paskirtas mentorius:

3.2.1. susipažįsta su dalyvio pirminio vertinimo rezultatais, dalyvio lūkesčiais;

3.2.2. pagal poreikį patikslina dalyvio gautą vertinimo balą ir atsakymus į klausimyną;

3.2.3. teikia ekspertinę pagalbą (susitinka su dalyvio atstovais, teikia individualias konsultacijas, patarimus, dalinasi geraisiais pavyzdžiais, nukreipia į kitus ekspertus ar mentorius ir kt.).

4. Dalyvavimo pabaiga

4.1. Po vienų metų ar kito su dalyviu sutarto laiko dalyvio prašoma pakartotinai atsakyti skaidrumo vertinimo klausimyną:

4.1.1. įvertinamos sritys, kurias dar reikia sustiprinti, ir toliau tęsiama mentorystė;

4.1.2. pamatuojama padaryta pažanga ir, jei geri rezultatai, mentorystė baigiama, o pažangą padariusiai įmonei siūloma tapti Skaidrumo akademijos partnere ir pagal poreikį padėti kitoms Skaidrumo akademijos dalyvėms.

4.2. Paskelbiama apie pasiektus rezultatus ir dalyvio pažangą.

_____________________

part_3d1b18e65979421eb99035ed1dc34017_end



[1] Už projekto dalyvį pasirašantis asmuo turi būti įstaigos ar įmonės įgaliotas pasirašyti dokumentus.