Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2005 M. BALANDŽIO 11 D. NUTARIMO NR. 393 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS INSTITUCIJŲ IR ĮSTAIGŲ VEIKLOS TARPTAUTINĖSE ORGANIZACIJOSE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. birželio 8 d. Nr. 615

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. balandžio 11 d. nutarimą Nr. 393 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės institucijų ir įstaigų veiklos tarptautinėse organizacijose tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS INSTITUCIJŲ IR ĮSTAIGŲ VEIKLOS TARPTAUTINĖSE ORGANIZACIJOSE IR KITUOSE TARPTAUTINIUOSE DAUGIAŠALIO BENDRADARBIAVIMO FORMATUOSE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:

Patvirtinti Lietuvos Respublikos valstybės institucijų ir įstaigų veiklos tarptautinėse organizacijose ir kituose tarptautiniuose daugiašalio bendradarbiavimo formatuose tvarkos aprašą (toliau – aprašas) (pridedama).“

 

 

 

Ministrą Pirmininką pavaduojantis užsienio reikalų ministras              Gabrielius Landsbergis

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2005 m. balandžio 11 d. nutarimu Nr. 393

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2022 m. birželio 8 d. nutarimo Nr. 615

redakcija)

 

Lietuvos Respublikos VALSTYBĖS INSTITUCIJŲ IR ĮSTAIGŲ VEIKLOS TARPTAUTINĖSE ORGANIZACIJOSE IR KITUOSE TARPTAUTINIUOSE DAUGIAŠALIO BENDRADARBIAVIMO FORMATUOSE tvarkos aprašas

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos valstybės institucijų ir įstaigų veiklos tarptautinėse organizacijose ir kituose tarptautiniuose daugiašalio bendradarbiavimo formatuose tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja ministerijų, įstaigų prie ministerijų, kitų ministerijoms pavaldžių įstaigų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstaigų ir kitų Lietuvos Respublikos Vyriausybei atskaitingų valstybės institucijų ir įstaigų (toliau – valstybės institucijos ir įstaigos) dalyvavimą tarptautinių organizacijų ir kitų tarptautinio daugiašalio bendradarbiavimo formatų, tarp jų ir komitetų, komisijų, sesijų, konferencijų, darbo grupių (toliau kartu – tarptautinės organizacijos) veikloje, Lietuvos Respublikos dalyvavimo tarptautinių organizacijų veikloje prioritetų ir Lietuvos Respublikai prioritetinių renginių tarptautinėse organizacijose nustatymą, Lietuvos Respublikos atstovavimo pozicijų formavimą ir teikimą dalyvaujant tarptautinių organizacijų veikloje, Lietuvos Respublikos veiklos tarptautinėse organizacijose sąvado rengimą, informacijos apie valstybės institucijų ir įstaigų veiklą tarptautinėse organizacijose valdymą, Lietuvos Respublikos kandidatūrų į tarptautinių organizacijų renkamuosius organus teikimą, Lietuvos Respublikos kandidatų atranką, Lietuvos Respublikos narystės mokesčių mokėjimą tarptautinėms organizacijoms. Aprašo tikslas – užtikrinti veiksmingą valstybės institucijų ir įstaigų veiklos tarptautinėse organizacijose koordinavimą.

2. Aprašas taikomas 1 punkte nurodytų valstybės institucijų ir įstaigų, atstovaujančių Lietuvos Respublikai tarptautinėse organizacijose, kurių dalyvė yra Lietuvos Respublika, veiklai tiek, kiek jos nereglamentuoja kiti teisės aktai.

3. Lietuvos Respublikos atstovams, dalyvaujantiems Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos susitikimuose ir visų institucinių formų Europos Sąjungos (toliau – ES) susitikimuose, aprašas netaikomas.

4. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos strateginio valdymo įstatyme ir Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatyme.

 

II SKYRIUS

LIETUVOS RESPUBLIKOS DALYVAVIMO TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ VEIKLOJE PRIORITETŲ IR LIETUVOS RESPUBLIKAI PRIORITETINIŲ RENGINIŲ TARPTAUTINĖSE ORGANIZACIJOSE NUSTATYMAS

 

5. Lietuvos Respublikos dalyvavimo tarptautinių organizacijų veikloje prioritetai (toliau – prioritetai) turi atitikti Valstybės pažangos strategiją „Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“, patvirtintą Lietuvos Respublikos Seimo 2012 m. gegužės 15 d. nutarimu Nr. XI-2015 „Dėl Valstybės pažangos strategijos „Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“ patvirtinimo“, Nacionalinio saugumo strategiją, patvirtintą Lietuvos Respublikos Seimo 2002 m. gegužės 28 d. nutarimu Nr. IX-907 „Dėl Nacionalinio saugumo strategijos patvirtinimo“, 2021–2030 metų nacionalinį pažangos planą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. rugsėjo 9 d. nutarimu Nr. 998 „Dėl Nacionalinio pažangos plano patvirtinimo“, Vyriausybės programoje nustatytus užsienio politikos tikslus bei ES užsienio politikos bendruosius tikslus. Nustatant prioritetus taip pat atsižvelgiama į šiuos kriterijus:

5.1. klausimo svarbą bendram sprendimų dėl tarptautinei bendruomenei aktualių darbotvarkės klausimų priėmimui;

5.2. nacionalinių interesų įtraukimą į tarptautinius procesus ir tarptautinių organizacijų darbotvarkes;

5.3. tarptautinėse organizacijose priimtų sprendimų įgyvendinimą Lietuvos Respublikoje;

5.4. Lietuvos Respublikos įtakos tarptautinėse organizacijose didinimą, įskaitant nacionalinių interesų įgyvendinimo per teikiamas Lietuvos Respublikos kandidatūras į tarptautinių organizacijų renkamuosius organus ir kokybiško atstovavimo siekį;

5.5. Lietuvos Respublikos ratifikuotomis tarptautinėmis sutartimis prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų vykdymą.

6. Kasmet iki spalio 31 d. valstybės institucijos ir įstaigos, atsižvelgdamos į aprašo 5 punkte nurodytus planavimo dokumentus, tikslus ir kriterijus, pateikia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai pasiūlymus dėl prioritetų valstybės institucijų ir įstaigų veiklos sričiai priskirtose tarptautinėse organizacijose (toliau – pasiūlymai dėl prioritetų). Užsienio reikalų ministerija, apibendrinusi valstybės institucijų ir įstaigų pateiktą informaciją, pateikia pasiūlymus dėl prioritetų svarstyti užsienio reikalų ministro sudarytai komisijai, į kurią narius deleguoja ministerijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija (toliau – Komisija). Komisija svarsto ir vertina pateiktus pasiūlymus dėl prioritetų ir, atsižvelgdama į aprašo 5 punkte nurodytus planavimo dokumentus, tikslus ir kriterijus, ir teikia rekomendaciją užsienio reikalų ministrui juos patvirtinti. Užsienio reikalų ministro patvirtinti prioritetai iki lapkričio 15 d. paskelbiami Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje. Prireikus valstybės institucijos ir įstaigos iki birželio 1 d. gali pateikti Užsienio reikalų ministerijai pasiūlymus dėl prioritetų tikslinimo, kurie iki birželio 30 d. svarstomi, įvertinami, patvirtinami ir paskelbiami šiame punkte nustatyta tvarka.

7. Kasmet iki lapkričio 30 d. valstybės institucijos ir įstaigos informuoja Užsienio reikalų ministeriją apie tarptautinių organizacijų renginius, kuriuos pagal valstybės institucijoms ir įstaigoms priskirtą veiklos sritį ateinančiais metais siūlo pripažinti prioritetiniais (toliau – prioritetinis renginys). Valstybės institucijos ir įstaigos prioritetinius renginius nustato atsižvelgdamos į aprašo 6 punkte nustatyta tvarka patvirtintus prioritetus.

8. Valstybės institucijos ir įstaigos, teikdamos informaciją Užsienio reikalų ministerijai, turi nurodyti prioritetinius renginius, dalyvavimo juose tikslingumą, jų datą (jei žinoma) ir vietą (jei žinoma), asmenis, kuriuos planuoja paskirti atsakingus už valstybės institucijos ir įstaigos dalyvavimo konkrečiame prioritetiniame renginyje koordinavimą (nurodomi asmens vardas, pavardė, pareigos, elektroninio pašto adresas bei kontaktinis telefono ryšio numeris).

9. Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į atitinkamų valstybės institucijų ir įstaigų pasiūlymus, parengia ateinančiais metais Lietuvos Respublikai prioritetinių renginių tarptautinėse organizacijose sąrašo (toliau – sąrašas), kurio formą tvirtina užsienio reikalų ministras ir kuriame nurodomi valstybės institucijoms ir įstaigoms pagal jų veiklos sritis priskiriami prioritetiniai renginiai, projektą (toliau – sąrašo projektas). Rengdama sąrašo projektą Užsienio reikalų ministerija vertina, ar valstybės institucijų ir įstaigų siūlomi pripažinti prioritetiniais renginiai atitinka aprašo 5 punkte nurodytus planavimo dokumentus, tikslus ir aprašo 6 punkte nustatyta tvarka patvirtintus prioritetus. Užsienio reikalų ministerija, vadovaudamasi minėtais planavimo dokumentais, tikslais ir prioritetais, gali pasiūlyti valstybės institucijoms ir įstaigoms išbraukti pasiūlytus prioritetinius renginius iš sąrašo projekto arba papildyti pateiktus pasiūlymus, jei mano, kad jie nėra išsamūs.

10. Parengtą sąrašo projektą Užsienio reikalų ministerija teikia svarstyti Komisijai. Komisija svarsto ir vertina pateiktą sąrašo projektą atsižvelgdama į aprašo 5 punkte nurodytus planavimo dokumentus, tikslus ir aprašo 6 punkte nustatyta tvarka patvirtintus prioritetus, ir teikia rekomendaciją užsienio reikalų ministrui jį patvirtinti. Užsienio reikalų ministro  patvirtintas sąrašas iki gruodžio 15 d. paskelbiamas Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje.

 

III SKYRIUS

VALSTYBĖS INSTITUCIJŲ IR ĮSTAIGŲ ATSTOVŲ DALYVAVIMAS TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ PRIORITETINIUOSE RENGINIUOSE

 

11. Prioritetiniuose renginiuose paprastai dalyvauja vyriausybinės delegacijos arba asmuo, kuriam pavesta atstovauti Vyriausybei ir dalyvauti prioritetiniuose renginiuose (toliau – oficialus asmuo). Vyriausybinės delegacijos sudaromos ar oficialiam asmeniui pavedama dalyvauti prioritetiniame renginyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 728 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento patvirtinimo“ (toliau – Vyriausybės darbo reglamentas), nustatyta tvarka. Tais atvejais, kai vyriausybinė delegacija sudaroma iš dviejų ir daugiau valstybės institucijų ir įstaigų atstovų, už vyriausybinės delegacijos sudarymo inicijavimą, jos pasirengimą dalyvauti renginyje atsakinga ta valstybės institucija ir įstaiga, kurios veiklos sričiai yra priskirtas prioritetinis renginys (toliau – atsakinga valstybės institucija ir įstaiga).

12. Jeigu dalyvauti prioritetiniame renginyje nėra sudaroma vyriausybinė delegacija ar nedalyvauja oficialus asmuo, atsakinga valstybės institucija ir įstaiga ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki prioritetinio renginio arba pagal tarptautinės organizacijos nustatytus terminus paskiria jame dalyvauti savo atstovus.

13. Asmenys, skiriami dalyvauti prioritetiniame renginyje, atsakingoje valstybės institucijoje ir įstaigoje turi eiti pareigas, susijusias su renginyje svarstomais klausimais. Paskirtiesiems asmenims nustojus valstybės institucijoje ir įstaigoje eiti pareigas, susijusias su atstovaujamame renginyje svarstomais klausimais, nedelsiant turi būti paskirti kiti atstovai ir apie tai informuojama Užsienio reikalų ministerija.

14. Jei tarptautinės organizacijos procedūros nenustato kitaip, apie paskirtus dalyvauti prioritetiniuose renginiuose atstovus atsakinga valstybės institucija ir įstaiga informuoja Užsienio reikalų ministeriją, Užsienio reikalų ministerija – atitinkamas Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes, o šios – atitinkamas tarptautines organizacijas.

15. Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės perduoda informaciją, susijusią su dalyvavimu prioritetinių renginių veikloje, Užsienio reikalų ministerijai ir atsakingai valstybės institucijai ir įstaigai, kuri formuoja Lietuvos Respublikos atstovavimo poziciją (toliau – atstovavimo pozicija), kaip numatyta aprašo 18 punkte.

16. Jeigu atsakinga valstybės institucija ir įstaiga dėl objektyvių priežasčių negali siųsti savo atstovų į prioritetinį renginį, likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki renginio pradžios ji turi apie tai raštu informuoti Užsienio reikalų ministeriją, nurodyti priežastis ir galimus neigiamus padarinius Lietuvos Respublikai. Esant būtinybei ir jei renginys vyksta mieste, kuriame yra Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė, atsakinga valstybės institucija ir įstaiga gali kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją dėl Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės atstovo dalyvavimo prioritetiniame renginyje. Tokiu atveju atsakinga valstybės institucija ir įstaiga, kurios atstovai negali dalyvauti prioritetiniame renginyje, Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei turi pateikti visą su dalyvavimu renginyje susijusią informaciją ir aprašo IV skyriuje nustatyta tvarka suderintą atstovavimo poziciją.

17. Prioritetiniame renginyje dalyvavusi vyriausybinė delegacija, oficialus asmuo arba atsakingos valstybės institucijos ir įstaigos atstovai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo renginio pabaigos privalo parengti nustatytos formos Dalyvavimo Lietuvos Respublikai prioritetiniame tarptautinės organizacijos renginyje ataskaitą (aprašo priedas) ir pateikti ją atsakingos valstybės institucijos ir įstaigos vadovui, Užsienio reikalų ministerijai, atitinkamai Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei, kitoms valstybės institucijoms ir įstaigoms, kurių veiklos sričiai priklauso svarstomi klausimai.

 

IV SKYRIUS

ATSTOVAVIMO POZICIJŲ FORMAVIMAS IR TEIKIMAS

 

18. Už atstovavimo pozicijos tam tikru klausimu formavimą, suderinimą ir pateikimą prioritetiniame renginyje atsako atsakinga valstybės institucija ar įstaiga.

19. Atstovavimo pozicija turi atitikti aprašo 5 punkte nurodytus planavimo dokumentus, tikslus ir aprašo 6 punkte nustatyta tvarka patvirtintus prioritetus.

20. Atsakinga valstybės institucija ir įstaiga dėl atstovavimo pozicijų esminiais tarptautinėse organizacijose svarstomais klausimais raštu, skubiais atvejais – elektroniniu paštu, konsultuojasi su Užsienio reikalų ministerija. Atsakinga valstybės institucija ir įstaiga ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki renginio, išskyrus atvejus, kai atstovavimo poziciją reikia suderinti nedelsiant, turi pateikti Užsienio reikalų ministerijai siūlomos atstovavimo pozicijos esminiais tarptautinėje organizacijoje svarstomais klausimais projektą, jeigu reikia, suderintą su kitomis valstybės institucijomis ir įstaigomis. Užsienio reikalų ministerija pagal savo veiklos sritį per 3 darbo dienas pateikia atsakingai institucijai ir įstaigai rekomendacijas dėl atstovavimo pozicijos svarstomais klausimais.

21. Atsakingos valstybės institucijos ir įstaigos atstovai, dalyvaujantys prioritetiniame renginyje, privalo vadovautis suformuota atstovavimo pozicija.

22. Kai prioritetinio renginio metu vyksta rinkimai į tarptautinių organizacijų renkamuosius organus, atsakinga valstybės institucija ir įstaiga privalo ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki numatytos rinkimų datos informuoti Užsienio reikalų ministeriją ir pateikti turimą informaciją apie numatomus rinkimus.

23. Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos interesus tarptautinėse organizacijose bei būtiną palaikymą Lietuvos Respublikos kandidatūroms į tarptautinių organizacijų renkamuosius organus, ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki numatytos rinkimų datos suformuoja poziciją dėl balsavimo ir kitų valstybių kandidatūrų palaikymo rinkimuose tarptautinėse organizacijose ir pateikia ją atsakingai valstybės institucijai ir įstaigai. Atsakingos valstybės institucijos ir įstaigos atstovai, balsuodami rinkimuose tarptautinėse organizacijose, vadovaujasi Užsienio reikalų ministerijos suformuota pozicija ir informuoja ją apie rinkimų rezultatus.

 

V SKYRIUS

LIETUVOS RESPUBLIKOS VEIKLOS TARPTAUTINĖSE ORGANIZACIJOSE SĄVADO RENGIMAS IR INFORMACIJOS APIE VEIKLĄ TARPTAUTINĖSE ORGANIZACIJOSE VALDYMAS

 

24. Valstybės institucijos ir įstaigos kasmet iki vasario 1 d. pateikia Užsienio reikalų ministerijai apibendrintą informaciją apie aprašo 6 punkte nurodytų prioritetų įgyvendinimą ir dalyvavimą tarptautinių organizacijų veikloje per praėjusius metus. Pateikiant apibendrintą informaciją, nurodomi svarbiausi tarptautinėse organizacijose svarstyti klausimai, jų aktualumo Lietuvos Respublikai vertinimas, įvykusių susitikimų skaičius, susitikimų, kuriuose dalyvavo valstybės institucijos ar įstaigos atstovai, skaičius, narystės mokesčių ir savanoriškų įmokų suma, dalyvavimo atitinkamoje tarptautinėje organizacijoje naudingumo vertinimas, kai pateikiama informacija apie narystę naujoje tarptautinėje organizacijoje ar dalyvavimą naujame tarptautiniame daugiašalio bendradarbiavimo formate, – narystės tarptautinėje organizacijoje ar dalyvavimo tarptautiniame daugiašalio bendradarbiavimo formate pagrindas.

25. Atsižvelgdama į jai pateiktą informaciją, Užsienio reikalų ministerija kasmet parengia Lietuvos Respublikos veiklos tarptautinėse organizacijose sąvado (toliau – sąvadas), kurio formą tvirtina užsienio reikalų ministras, projektą (toliau – sąvado projektas). Sąvado projektas teikiamas svarstyti Komisijai. Komisijai pritarus sąvado projektui, Užsienio reikalų ministerija ne vėliau kaip iki kovo 1 d. teikia jį svarstyti Vyriausybės pasitarime. Vyriausybės pasitarime pritarus sąvado projektui, sąvadas skelbiamas Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje.

26. Atsakingos valstybės institucijos ir įstaigos  kaupia ir valdo informaciją apie savo atstovų veiklą prioritetiniuose renginiuose. Užsienio reikalų ministerija apibendrina informaciją apie atsakingų valstybės institucijų ir įstaigų atstovų veiklą prioritetiniuose renginiuose bei kaupia ir valdo iš valstybės institucijų ir įstaigų gautą informaciją apie dalyvavimą tarptautinių organizacijų veikloje.

 

VI SKYRIUS

LIETUVOS RESPUBLIKOS KANDIDATŪRŲ Į TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ RENKAMUOSIUS ORGANUS TEIKIMAS IR LIETUVOS RESPUBLIKOS KANDIDATŲ ATRANKA

 

27. Lietuvos Respublikai teikiant kandidatūras į tarptautinių organizacijų renkamuosius organus (toliau – kandidatūra) vadovaujamasi aprašo 5 punkte nurodytais planavimo dokumentais, Vyriausybės programoje nustatytais užsienio politikos tikslais, ES užsienio politikos bendraisiais tikslais ir aprašo 6 punkte nustatyta tvarka patvirtintais prioritetais.

28. Valstybės institucijos ir įstaigos kasmet iki vasario 1 d. pateikia Užsienio reikalų ministerijai informaciją apie planuojamas teikti kandidatūras į tarptautinių organizacijų renkamuosius organus, įskaitant ir kandidatūras, kurios teikiamos kartu su kitomis valstybėmis. Siūlomas kandidatūras Užsienio reikalų ministerija įvertina vadovaudamasi aprašo 27 punkte nustatytais prioritetais ir tikslais, atsižvelgdama į galimybes užtikrinti reikiamą kitų valstybių palaikymą teikiamai kandidatūrai ir finansinius išteklius, reikalingus rinkimų kampanijai. Siekiant didesnio palaikymo ir nekonkuravimo tarpusavyje regioninėse grupėse, Lietuvos Respublikos kandidatūros gali būti iš anksto derinamos ES bei Šiaurės ir Baltijos valstybių lygiu.

29. Užsienio reikalų ministerija, įvertinusi valstybės institucijų ir įstaigų pasiūlytas kandidatūras, kasmet parengia ilgalaikio Lietuvos Respublikos kandidatavimo į tarptautinių organizacijų renkamuosius organus plano (toliau – kandidatavimo planas), kurio formą tvirtina užsienio reikalų ministras, projektą, išskyrus aprašo 30 punkte nurodytą atvejį. Kandidatavimo plano projektas teikiamas svarstyti Komisijai. Komisijai pritarus kandidatavimo plano projektui, Užsienio reikalų ministerija ne vėliau kaip iki kovo 1 d. teikia jį svarstyti Vyriausybės pasitarime. Vyriausybės pasitarime pritarus kandidatavimo plano projektui, kandidatavimo planas skelbiamas Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje.

30. Jei valstybės institucijos ir įstaigos aprašo 28 punkto nustatyta tvarka nepateikia Užsienio reikalų ministerijai informacijos apie planuojamas teikti kandidatūras į tarptautinių organizacijų renkamuosius organus, įskaitant ir kandidatūras, kurios teikiamos kartu su kitomis valstybėmis, Užsienio reikalų ministerija kandidatavimo plano projekto nerengia.

31. Prireikus valstybės institucijos ir įstaigos, atsižvelgdamos į aprašo 27 punkte nurodytus dokumentus, tikslus ir prioritetus, gali teikti Užsienio reikalų ministerijai vertinti kandidatūras, nenumatytas kandidatavimo plane. Šios kandidatūros svarstomos Komisijos posėdyje. Komisijai pritarus pasiūlytai kandidatūrai, ją pasiūliusi valstybės institucija ir įstaiga teikia ją svarstyti Vyriausybės pasitarime. Vyriausybės pasitarime pritarus kandidatūrai, Užsienio reikalų ministerija atnaujina kandidatavimo planą, skelbiamą savo interneto svetainėje.

32. Jei tarptautinės organizacijos procedūros nenustato kitaip, Užsienio reikalų ministerija oficialiai informuoja atitinkamą tarptautinę organizaciją apie Lietuvos Respublikos kandidatūros teikimą į tarptautinės organizacijos renkamąjį organą.

33. Rinkimų kampanijas vykdo kandidatavimo plane nurodytos valstybės institucijos ir įstaigos, bendradarbiaudamos su Užsienio reikalų ministerija. Atsižvelgdamos į kandidatavimo planą, valstybės institucijos ir įstaigos kandidatūrų teikimą įtraukia į savo planavimo dokumentus ir numato atitinkamus asignavimus rinkimų kampanijoms vykdyti.

34. Lietuvos Respublikos kandidatų į tarptautinių organizacijų renkamuosius organus atranką pagal veiklos sričiai priskirtas tarptautines organizacijas, įtrauktas į kandidatavimo planą, vykdo atsakingos ministerijos, vadovaudamosi atitinkamų ministrų patvirtintais Lietuvos Respublikos kandidatų atrankos į atitinkamus tarptautinių organizacijų renkamuosius organus tvarkos aprašais. Jei tarptautinė organizacija, į kurios renkamąjį organą vykdoma kandidatų atranka, priskirta daugiau nei vienos ministerijos veiklos sričiai, kandidatų atranką atitinkamos ministerijos vykdo kartu pagal bendrąjį atitinkamų ministrų patvirtintų kandidatų atrankos į atitinkamus tarptautinių organizacijų renkamuosius organus tvarkos aprašą.

 

VII SKYRIUS

LIETUVOS RESPUBLIKOS NARYSTĖS MOKESČIŲ MOKĖJIMAS TARPTAUTINĖMS ORGANIZACIJOMS

 

35. Valstybės institucijos ir įstaigos atitinkamų metų planavimo dokumentuose ir programų sąmatose numato Lietuvos Respublikos narystės mokesčiams tarptautinėms organizacijoms, kurios priskirtos pagal valstybės institucijos ir įstaigos veiklos sritį, mokėti reikalingus asignavimus.

36. Valstybės institucijos ir įstaigos apie nesumokėtus Lietuvos Respublikos narystės mokesčius tarptautinėms organizacijoms kasmet iki vasario 1 d. informuoja Vyriausybę ir Užsienio reikalų ministeriją, nurodydamos nesumokėtų mokesčių dydį, nesumokėjimo priežastį (-is) ir su tuo susijusius galimus neigiamus padarinius Lietuvos Respublikai. Kartu nurodoma, kada planuojama sumokėti Lietuvos Respublikos narystės mokesčius tarptautinėms organizacijoms.

 

__________________________

 

part_44cd55e18bf44798856265e861a0cb80_end


 

Lietuvos Respublikos valstybės institucijų

ir įstaigų veiklos tarptautinėse

organizacijose ir kituose tarptautiniuose

daugiašalio bendradarbiavimo formatuose

tvarkos aprašo

priedas

 

(Dalyvavimo Lietuvos Respublikai prioritetiniame tarptautinės organizacijos renginyje ataskaitos forma)

 

DALYVAVIMO LIETUVOS RESPUBLIKAI PRIORITETINIAME TARPTAUTINĖS ORGANIZACIJOS RENGINYJE ATASKAITA

 

RENGINIO PAVADINIMAS

 

1.   Renginio vieta, laikas, trukmė.

 

2.   Renginio dalyviai ir darbotvarkė.

 

3.   Ataskaitos rengėjo kontaktiniai duomenys.

 

4.   Renginyje nagrinėtos problemos, jų sprendimo būdai.

 

5.   Europos Sąjungos pozicija ir, jei buvo atskirai formuojama Lietuvos Respublikos pozicija, jos pristatymo eiga.

 

6.   Renginyje priimti sprendimai, priimtų sprendimų svarba Lietuvos Respublikai.

 

7. Pasiūlymai dėl Lietuvos Respublikos pozicijos tolesniuose procesuose.

 

8.    Papildoma informacija (jei reikia).

 

 

____________________________

 

part_5fdea53d66734ae9ad0bb92b0dae0d23_end