NEW-4

ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ IR SENIŪNIJŲ TRANSPORTO, VEŽANČIO MOKINIUS, NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2017 m. lapkričio 24 d. Nr. T-347

Šakiai

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 26 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Šakių rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti rajono savivaldybės mokyklinių autobusų ir seniūnijų transporto, vežančio mokinius, naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).                   

2. Pripažinti netekusiu galios rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gegužės 27 d. sprendimą Nr. T-196 „Dėl rajono savivaldybės švietimo įstaigų, seniūnijų transporto, vežančio mokinius, ir geltonųjų autobusų naudojimo tvarkos aprašo tvirtinimo“.

Sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Edgaras Pilypaitis

 

 

PATVIRTINTA

Šakių rajono savivaldybės tarybos

2017 m. lapkričio 24 d. sprendimu Nr. T-347

 

RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ IR SENIŪNIJŲ TRANSPORTO, VEŽANČIO MOKINIUS, NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šis tvarkos aprašas reglamentuoja Šakių rajono savivaldybės mokykloms priklausančių visų markių autobusų ir seniūnijoms priklausančių autobusų, kurie veža mokinius, naudojimo tvarką.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-620 „Dėl mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir kitais teisės aktais.

3. Apraše naudojamos sąvokos ir apibrėžimai:

3.1. Mokyklinis autobusas – geltonas vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais paženklintas autobusas, kuriuo vežami švietimo įstaigų mokiniai. Prie mokyklinių autobusų priskiriami ir kitos spalvos švietimo įstaigoms priklausantys autobusai, kuriais vežami vaikai į švietimo įstaigą ar iš jos ir kurie paženklinti vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais;      

3.2. Seniūnijos autobusas - Šakių rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantis ir seniūnijos patikėjimo teise valdomas autobusas

3.3. Saviraiškos renginiai – dalykinės olimpiados, sporto, sveikatos ugdymo, meninės raiškos, turizmo, gamtos, techninės kūrybos ir kitų būrelių, studijų, klubų bei kiti užklasiniai renginiai, skirti meniniams, kalbiniams, sportiniams, moksliniams, technologiniams, socialiniams, ekonominiams ir kitokiems mokinių gebėjimams ugdyti;

3.4. Kvalifikacijos tobulinimo renginys – veikla pagal kvalifikacijos tobulinimo programą, kurioje numatyti mokymo(si) tikslai, uždaviniai, formos, turinys, trukmė, numatyti mokymo(si) metodai ir priemonės, plėtojamos, įgyjamos kompetencijos ir jų vertinimas.

3.5. Pažintinė veikla – viena iš neformaliojo vaikų švietimo formų, skirta skatinti vaikų ir jaunimo tautinį, pilietinį ir kultūrinį ugdymą, lankant sockultūrinę ir meninę vertę turinčius objektus.

3.6. Pareiškėjas – rajono savivaldybės įstaigos ir organizacijos, pageidaujančios pasinaudoti mokykliniu autobusu.

3.7. Artimiausia mokykla – rajono savivaldybės tarybos sprendimu priskirtoje teritorijoje arčiausiai mokinio gyvenamosios vietos esanti mokykla.

 

II. MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ IR SENIŪNIJŲ AUTOBUSŲ, VEŽANČIŲ MOKINIUS, NAUDOJIMAS

 

4. Vežant mokinius mokykliniais ir seniūnijų autobusais, vežėjai turi laikytis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-620 „Dėl mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtinto aprašo reikalavimų.

5. Mokykliniai autobusai ir seniūnijų autobusai, kurie veža mokinius, naudojami:

5.1. Vaikams, kuriems ugdymas pagal ikimokyklinio ugdymo programą švietimo ir mokslo ministro ir socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka ir atvejais yra privalomas.

5.2. mokiniams, gyvenantiems toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos, vežioti į mokyklas ir atgal į namus pagal mokyklų direktorių patvirtintus ir su rajono savivaldybės administracija suderintus maršrutus rajono savivaldybės tarybos sprendimu priskirtose mokyklų aptarnavimo teritorijose:

5.2.1. Priešmokyklinio ugdymo ir 1–8 klasių mokiniai mokykliniais ir seniūnijų autobusais vežami tik į artimiausią atitinkamą ugdymo programą vykdančią mokyklą. Mokykliniais ir seniūnijų autobusais atsivežti priešmokyklinio ugdymo ir 1-8 klasių mokinius iš kitos mokyklos aptarnavimo teritorijos draudžiama. Mokiniai, pageidaujantys lankyti mokyklą, kurios aptarnavimo teritorijai rajono savivaldybės tarybos sprendimu nėra priskirta mokinio gyvenamoji vietovė, į savo pasirinktą mokyklą gali važiuoti visuomeniniu transportu pagal rajono savivaldybės tarybos patvirtintą tvarką.

5.2.2. Mokiniams, kurie iki nurodytos autobuso sustojimo vietos gyvena arčiau nei 3 km., pavėžėjimas neorganizuojamas. Šie mokiniai iki maršrutinio autobuso sustojimo vietos turi ateiti savarankiškai.

5.2.3. Mokykliniu ir seniūnijų autobusu galima pavežti mokinius, kurie gyvena arčiau nei 3 km. nuo mokyklos, jei dėl to autobusui nereikia nukrypti nuo patvirtinto maršruto bei autobuse yra laisvų sėdimų vietų.

5.2.4. Mokykliniu ir seniūnijų autobusu galima pavežti mokinius su judėjimo negalia, kurie gyvena arčiau nei 3 km. nuo mokyklos.

5.2.5. Mokykliniu ir seniūnijų autobusu galima pavežti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikus, mokinius, gyvenančius arčiau nei 3 km. nuo mokyklos, kuriems  atėjimas iki mokyklos yra nesaugus.

5.2.6. Nenumatytus mokinių, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų bei šios Tvarkos 5.2.4. ir 5.2.5. punktuose paminėtus vežiojimo atvejus nagrinėja mero potvarkiu sudaryta komisija. Apie komisijos priimtą sprendimą savivaldybės meras pareiškėjus informuoja raštu.

5.3. vežti mokinius ir mokytojus į rajoninius, regioninius bei respublikinius saviraiškos renginius ir iš jų;

5.4. vežti mokinius į brandos egzaminus ir iš jų;

5.5. vežti mokinius į švietimo pagalbos ir kitas įstaigas su jų ugdymu ar socialinėmis problemomis susijusiems klausimams spręsti;

5.6. vežti Paluobių mokyklos-daugiafunkcio centro neįgaliųjų dienos užimtumo centro lankytojus.

5.7. vežti Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro socialinių paslaugų skyriaus lankytojus.

5.8. laisvu nuo mokinių vežimo metu:

5.8.1. vežti mokinius ir mokytojus į pažintinės veiklos, saviraiškos renginius ir iš jų; 

5.8.2. vežti pedagogus į kvalifikacinius renginius ir iš jų;

5.8.3. aprūpinti švietimo įstaigą ugdymo procesui reikalingomis priemonėmis;

5.8.4. vežti mokyklų-daugiafunkcių centrų meno kolektyvus į rajoninius, regioninius bei respublikinius saviraiškos renginius ir iš jų;

5.9. Seniūnijų autobusai, kurie veža mokinius, naudojami vežti mokiniams, išvardintiems šios Tvarkos 5.1. ir 5.2 punktuose. Laisvu nuo mokinių vežimo metu seniūnijų autobusai, kurie veža mokinius, naudojami seniūnijos reikmėms.

 

III. MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ PANAUDOJIMAS KITOMS REIKMĖMS

 

6. Mokykliniais autobusais, laisvu nuo mokinių vežimo metu, leidžiama naudotis kitoms švietimo įstaigoms, suderinus su mokyklos direktoriumi, 5.3 – 5.8 punktuose nurodytoms reikmėms, kompensuojant už pravažiuotus kilometrus pagal įstaigos vadovo įsakymu patvirtintas degalų normas, taip pat kompensuojant autobuso vairuotojo darbą poilsio ir švenčių dienomis bei nedarbo metu.

7. Mokykliniais autobusais, laisvu nuo mokinių vežimo metu, leidžiama naudotis kitoms rajono savivaldybės įstaigoms ir organizacijoms, suderinus su mokyklos direktoriumi, kompensuojant už pravažiuotus kilometrus pagal įstaigos vadovo įsakymu patvirtintas degalų normas, taip pat kompensuojant autobuso vairuotojo darbą poilsio ir švenčių dienomis bei nedarbo metu.

8. Pareiškėjas pateikia mokyklos vadovui prašymą, kuriame nurodo asmenis, atsakingus už kelionę, vykstančių asmenų skaičių, išvykimo laiką ir vietą, kelionės maršrutą ir tikslą. Vykstančių asmenų skaičius neturi viršyti autobuse esančių sėdimų vietų skaičiaus.

9. Autobuso skyrimą mokyklos direktorius įformina įsakymu, kurio kopija įteikiama vairuotojui. Įsakyme nurodomas asmuo, atsakingas už kelionę, keleivių skaičius, išvykimo tikslas, ir laikas, kelionės maršrutas. Lėšos, gautos iš pareiškėjo, skiriamos autobuso išlaikymui.

10. Mokykliniais autobusais, laisvu nuo mokinių vežimo metu, leidžiama naudotis mokyklos mokiniams ir mokytojams, vykstantiems į renginius, kurie nenurodyti šios Tvarkos 5.8.1 ir 5.8.2 punktuose, kompensuojant įstaigos vadovo įsakymu patvirtinta tvarka už pravažiuotus kilometrus pagal įstaigos vadovo įsakymu patvirtintas degalų normas. Autobuso skyrimą mokyklos direktorius įformina įsakymu, kurio kopija įteikiama vairuotojui. Įsakyme nurodomas asmuo, atsakingas už kelionę, keleivių skaičius, išvykimo tikslas, ir laikas, kelionės maršrutas. Vykstančių asmenų skaičius neturi viršyti autobuse esančių sėdimų vietų skaičiaus.

11. Kelionės lape pasirašo atsakingas už kelionę asmuo. 

 

IV. TRANSPORTO NAUDOJIMO APMOKĖJIMAS

 

12. 5.1. ir 5.2. punktuose nurodytam transporto naudojimui savivaldybės taryba, atsižvelgdama į švietimo įstaigos direktoriaus įsakymu patvirtintus ir su savivaldybės administracija suderintus maršrutus, tvirtinant biudžetą, skiria lėšas mokykloms ir seniūnijoms mokinių vežimui, transporto eksploatacijai, atsižvelgiant į transporto priemonės pagaminimo metus, kelių būklę. Rimtiems transporto gedimams šalinti lėšos skiriamos iš rajono savivaldybės biudžeto asignavimų, numatytų mokinių vežiojimui.

13. 5.3. punkte nurodytam transporto naudojimui savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į mokyklų direktorių prašymus, skiria lėšas iš mokymosi visą gyvenimą ir sporto programos rajono reprezentacijai skiriamų lėšų.

14. 5.4-5.7. punktuose nurodytam transporto naudojimui savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į mokyklų direktorių prašymus, skiria lėšas iš savivaldybės biudžeto asignavimų, numatytų mokinių vežiojimui.

15. 5.8.1. punkte nurodytam transporto naudojimui mokykla skiria savo mokinio krepšelio lėšas.

16. 5.8.2.-5.8.4. punktuose nurodytam transporto naudojimui mokykla skiria savo ugdymo aplinkos finansavimo lėšas.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

17. Už mokyklinių autobusų saugojimą, eksploatavimo kontrolę bei naudojimą atsakingas mokyklos direktorius, seniūnijos transporto - seniūnas;

18. Mokyklos, atsižvelgdamos į šią tvarką, parengia savo mokyklinių autobusų naudojimo tvarką, kurioje turi būti numatyta transporto naudojimo kontrolė, saugojimas, atsakomybė, kelionės lapų pildymo taisyklės.  

19. Už rajono savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintų mokinių vežiojimo maršrutų ir šios Tvarkos laikymosi kontrolę atsakingas rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius.         

______________________