LOGOnespalv-maz2

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2015 M. BIRŽELIO 26 D. ĮSAKYMO NR. 3D-538

„DĖL LIETUVOS KAIMO PLĖTROS 2014–2020 METŲ PROGRAMOS PRIEMONĖS „INVESTICIJOS Į MIŠKO PLOTŲ PLĖTRĄ IR MIŠKŲ GYVYBINGUMO GERINIMĄ“ VEIKLOS SRITIES „MIŠKO VEISIMAS“ ĮGYVENDINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. vasario 22 d. Nr. 3D-98

Vilnius

 

 

P a k e i č i u   Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą veiklos srities Miško veisimas įgyvendinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. birželio 26 d. įsakymu Nr. 3D-538 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą veiklos srities Miško veisimas įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo:

1.   Pakeičiu 30 punktą ir jį išdėstau taip:

30. Jeigu miško želdinių ar žėlinių apskaitos metais VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniai miškų pareigūnai nustato, kad želdinių ar žėlinių tankis neatitinka Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų reikalavimų, per artimiausius tris miško želdinimo sezonus nuo šio fakto nustatymo dienos neprigiję miško sodmenys, žuvę želdiniai ar žėliniai turi būti atsodinti sodmenimis laikantis Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų reikalavimų ir projekte nurodytos miško želdinių rūšinės sudėties, kad būtų įvykdyti su paramos paraiška pateikto projekto sprendiniai, nekeičiant paramos sumos. Atsodinęs miško želdinius ar žėlinius paramos gavėjas Agentūrai iki metų, kuriais baigiasi trečiasis miško želdinimo sezonas po miško atsodinimo, gruodžio 15 d. privalo pateikti pasodintų miško sodmenų Pagrindinius miško dauginamosios medžiagos kilmės sertifikatus ar miško dauginamosios medžiagos savininko (pardavėjo) patvirtintas šių sertifikatų kopijas ir jų įsigijimo dokumentus (jei pareiškėjas / paramos gavėjas miško sodmenų nepirko, privalo pateikti jų krovinio važtaraštį ar perdavimo–priėmimo aktą).

2.   Pakeičiu 54 punktą ir jį išdėstau taip:

54. Vienkartinė miško įveisimo, taip pat kasmetinės priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokos apskaičiuojamos kiekvienam projektui atskirai, priklausomai nuo veisiamų želdinių rūšinės sudėties, pagal Taisyklių 2 priedo lentelėje pateiktus atskirų želdinių įkainius:

54.1. miško veisimo išmokų dydžiai (taikytinos sumos ir paramos normos) taikomi 2019 (ir vėlesniaisiais) metais pateiktoms paramos paraiškoms;

54.2. įveisto miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokų dydžiai (taikytinos sumos ir paramos normos) taikomi už 2019 (ir vėlesnius) metus mokamoms kasmetinėms kompensacinėms išmokoms, nepriklausomai nuo paramos paraiškos pateikimo ir miško įveisimo datos.

3.   Pakeičiu 58 punktą ir jį išdėstau taip:

58. Paramos gavėjui Agentūrai pateikus Pagrindinius miško dauginamosios medžiagos kilmės sertifikatus ar miško dauginamosios medžiagos savininko (pardavėjo) patvirtintas šių sertifikatų kopijas, želdinamų medžių įsigijimo dokumentus (jei pareiškėjas miško sodmenų nepirko, jis privalo pateikti jų krovinio važtaraštį ar perdavimo–priėmimo aktą), per 40 kalendorinių dienų nuo dokumentų pateikimo dienos VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniai miškų pareigūnai įveistame miške gali atlikti miško želdinimo darbų kokybės įvertinimą.“

4.   Pakeičiu 59 punktą ir jį išdėstau taip:

59. Parama skiriama nepažeidžiant valstybės pagalbos reikalavimų, vadovaujantis 2013 m. gruodžio 18 d. Komisijos reglamentu (ES) Nr. 1407/2013 dėl Sutarties veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo nereikšmingai (de minimis) pagalbai (taikoma paraiškoms ir kasmetinėms išmokoms). Bendra pagalbos suma, skiriama tai pačiai įmonei, negali viršyti 200 000 Eur (du šimtai tūkstančių eurų) per trejų fiskalinių metų laikotarpį.

5.   Pakeičiu 70 punktą ir jį išdėstau taip:

70. VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniai miškų pareigūnai įveistame miške pagal Agentūros atliktą įveistų plotų atranką gali vykdyti šiuos patikrinimus:“.

6.   Pakeičiu 71 punktą ir jį išdėstau taip:

71. Septintaisiais miško želdinių augimo metais VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniai miškų pareigūnai atlieka želdinių kokybės vertinimą. Miško žėlinių, kuriuose papildomai želdinti nereikia, kokybės vertinimas atliekamas septintaisiais jų augimo metais po projekto sudarymo. Miško žėlinių, kuriuose želdinama papildomai, kokybės vertinimas atliekamas kaip miško želdinių.“

7.   Pakeičiu 72.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

72.6. VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniam miškų pareigūnui miško želdinimo darbų kokybės vertinimo metu nustačius, kad bent du iš miško želdinimo darbų (sodmenų kokybė, pasodinimo kokybė, želdinių tankis) įvertinti blogai, miško įveisimo išmoka mažinama 25 proc. Jei ir sodmenų, ir pasodinimo kokybė įvertinama blogai – miško įveisimo išmoka mažinama 50 proc.;“.

8.   Pakeičiu 72.7.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

72.7.1. jei VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniai miškų pareigūnai želdinių ir žėlinių apskaitos metais nustato, kad visos projekte numatytos priežiūros ir apsaugos priemonės neatliktos, miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmoka patikrinimo metais nemokama. Jei Pažymoje apie miško želdinių ir žėlinių apskaitą pateikti nurodymai projekte suprojektuotoms ir netinkamai atliktoms miško želdinių ir (arba) žėlinių apsaugos ir (arba) priežiūros priemonėms įvykdyti, tokiu atveju miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokos suma patikrinimo metais mažinama 50 proc.;“.

9.   Pakeičiu 72.7.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

72.7.4. kai želdinių ir žėlinių kokybės vertinimo metais nepageidaujami (želdiniuose – neprojektuotų, žėliniuose – netikslinių rūšių) medžiai ir krūmai stelbia pušis ir (arba) ąžuolus, o kitų medžių rūšių želdiniuose ir (arba) žėliniuose nepageidaujamų medžių ir krūmų vidutinis aukštis 1,5 karto didesnis už projektuotų ir (ar) tikslinių rūšių medžių vidutinį aukštį, arba projektuotų ar tikslinių (tik žėliniuose) medžių rūšių vidutinis aukštis įvertinamas „blogai“, parama nutraukiama (už atitinkamą plotą) ir paramos gavėjas turi sugrąžinti visas miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokas už atitinkamą plotą, kuriame nustatyti pažeidimai. Kai želdinių ir (arba) žėlinių kokybės vertinimo metais VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniai miškų pareigūnai nustato, kad miško želdinių ir (arba) žėlinių rūšinė sudėtis įvertinama „blogai“, paramos gavėjas turi sugrąžinti miško įveisimo ir miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokos skirtumą, kuris apskaičiuojamas iš paramos gavėjo gautos miško įveisimo ir miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokos atėmus sumą, apskaičiuotą pagal VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybinių miškų pareigūnų nustatytą miško želdinių ir (arba) žėlinių rūšinę sudėtį. Toliau miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokos mokamos pagal VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybinių miškų pareigūnų nustatytą miško želdinių ir (arba) žėlinių rūšinę sudėtį, jei pagal tokią rūšinę sudėtį išmoka mažesnė;“.

10. Pakeičiu 72.8.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

72.8.1. jei VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniai miškų pareigūnai želdinių ir žėlinių apskaitos metais nustato ir Pažymoje apie miško želdinių ir žėlinių apskaitą nurodo, kad visos projekte numatytos priežiūros ir apsaugos priemonės neatliktos, privaloma grąžinti 30 proc. miško įveisimo išmokos. Jei Pažymoje apie miško želdinių ir žėlinių apskaitą VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniai miškų pareigūnai pateikia nurodymus projekte suprojektuotoms ir netinkamai atliktoms miško želdinių ir (arba) žėlinių apsaugos ir (arba) priežiūros priemonėms įvykdyti, privaloma grąžinti 10 proc. miško įveisimo išmokos;“.

11. Pakeičiu 72.8.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

72.8.4. kai želdinių ir žėlinių kokybės vertinimo metais nepageidaujami (želdiniuose – neprojektuotų, žėliniuose –  netikslinių rūšių) medžiai ir krūmai stelbia pušis ir (arba) ąžuolus, o kitų medžių rūšių želdiniuose ir (arba) žėliniuose nepageidaujamų medžių ir krūmų vidutinis aukštis 1,5 karto didesnis už projektuotų ir (ar) tikslinių rūšių medžių vidutinį aukštį, arba projektuotų ar tikslinių (tik žėliniuose) medžių rūšių vidutinis aukštis įvertinamas „blogai“, paramos gavėjas turi sugrąžinti 30 proc. miško įveisimo išmokos už atitinkamą plotą, kuriame nustatyti pažeidimai. Kai želdinių ir (arba) žėlinių kokybės vertinimo metais VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniai miškų pareigūnai miško želdinių ir (arba) žėlinių rūšinę sudėtį įvertina „blogai“, paramos gavėjas turi sugrąžinti miško įveisimo išmokos skirtumą, kuris apskaičiuojamas iš paramos gavėjui išmokėtos miško įveisimo išmokos atėmus sumą, apskaičiuotą pagal VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybinių miškų pareigūnų nustatytą miško želdinių ir (arba) žėlinių rūšinę sudėtį;“.

12. Pakeičiu 72.11 papunktį ir jį išdėstau taip:

72.11. jei VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniai miškų pareigūnai teisės aktuose numatyta tvarka negali atlikti įveisto miško želdinimo darbų kokybės vertinimo, parama nemokama (paramos paraiška atmetama);“.

13. Pakeičiu 75 punktą ir jį išdėstau taip:

75. Tais atvejais, kai, pritaikius sankciją, yra reikalavimas grąžinti išmokėtas lėšas ir lėšos negrąžinamos per Agentūros nustatytą terminą, palūkanos skaičiuojamos Grąžintinų lėšų, susidariusių įgyvendinant Europos Sąjungos žemės ūkio fondų priemones, administravimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. vasario 13 d. nutarimu Nr. 137 „Dėl Grąžintinų lėšų, susidariusių įgyvendinant Europos Sąjungos žemės ūkio fondų priemones, administravimo taisyklių patvirtinimo“, nustatyta tvarka.

14. Pakeičiu 1 priedo I skyrių ir jį išdėstau taip:

I. INFORMACIJA APIE PAREIŠKĖJĄ

 

..................................................................................................................................................

 

..................................................................................................................................................

                (pareiškėjo vardas, pavardė/juridinio asmens teisinė forma ir pavadinimas)

Gyvenamosios vietos adresas / buveinė:

 

(gyvenamoji vieta ar buveinė, telefonas, faksas, el. paštas, kuriais bus galima susisiekti Paramos paraiškos vertinimo ir projekto įgyvendinimo metu)

Savivaldybės pavadinimas |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

Seniūnijos pavadinimas |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

Gyvenamosios vietovės pavadinimas |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

Gatvės pavadinimas |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

Namo Nr. |_|_|_|

Buto Nr. |_|_|_|

Pašto indeksas |_|_|_|_|_|_|_|

Telefono Nr. |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

Fakso Nr. |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

El. paštas |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

Ar sutinkate, jog informacija apie paraiškos vertinimo rezultatus elektroniniu paštu būtų teikiama ir savivaldybių žemės ūkio skyriams

Taip       Ne

___________________

1 Pildo Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento teritorinio paramos administravimo skyriaus (toliau – Agentūra) darbuotojas.

 

Kokiu būdu norite gauti informaciją apie paramos paraiškos administravimo eigą?

Paštu

Elektroniniu paštu

Informaciniame portale

Ar sutinkate elektroniniu paštu gauti Agentūros interneto svetainėse publikuojamas naujienas?

Taip        Ne

 

1. ŽEMĖS ŪKIO VALDOS DUOMENYS

1.1. Žemės ūkio valdos nustatymo kodas |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

 

(žemės ūkio valdos nustatymo kodas iš VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro išduoto valdos registravimo pažymėjimo)

1.2. Žemės ūkio valdos adresas, jei skiriasi nuo gyvenamosios vietos (buveinės):

 

|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

 

(žemės ūkio valdos nustatymo adresas iš VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro pažymėjimo apie ūkio registravimą)

1.3. Asmens kodas |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

2. JURIDINIO ASMENS DUOMENYS

2.1. Juridinio asmens kodas |_|_|_|_|_|_|_|_|_|

 

(juridinio asmens tapatybės nustatymo kodas iš juridinio asmens įregistravimo pažymėjimo)

2.2. Įsteigimo data |_|_|_|_| |_|_| |_|_|

2.3. Juridinio asmens statusas

2.3.1. Valstybės institucija (valstybinės žemės valdytojas)

2.3.2. Kitas juridinis asmuo

3. PAREIŠKĖJO BANKO REKVIZITAI

 

(nurodyti duomenis, kur pervesti patvirtintą paramos sumą,  banko pavadinimą, banko kodą ir savo atsiskaitomosios sąskaitos numerį (turi būti įrašyti labai aiškiai)

 

3.1. Banko pavadinimas |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

 

3.2. Banko kodas |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

 

3.3. Atsiskaitomosios sąskaitos Nr. |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

 

 

15. Pakeičiu 1 priedo V skyrių ir jį išdėstau taip:

 

V. PATEIKIAMI DOKUMENTAI

 

„Eil. Nr.

Dokumento pavadinimas

Pažymėti X

Puslapių skaičius

1.

Juridinio asmens kompetentingo organo (akcininkų (pajininkų), narių, bendrovės valdymo organų ar pan.) pritarimas dėl dalyvavimo priemonėje

(pateikiamas, jei pareiškėjas yra juridinis asmuo)

|_|_|

2.

Leidimas įveisti mišką, išduotas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritorinio skyriaus

 

Prie leidimo įveisti mišką ne miško žemės sklype turi būti pridėtas žemės sklypo planas, kuriame pažymėtas žemės sklypas ar jo dalis, kurioje leidžiama veisti mišką

|_|_|

3.

Miško želdinimo ir žėlimo projektas, patvirtintas VĮ Valstybinių miškų urėdijos regioninio padalinio, kurio veiklos teritorijoje yra žemės sklypas, kuriame planuojama veisti mišką, vadovo ar jo įgalioto valstybinio miškų pareigūno, kartu su erdviniais vektoriniais duomenimis ir kitais pridedamais dokumentais

|_|_|

4.

Bendraturčių sutikimas (įgaliojimas), patvirtintas notaro

(pateikiamas, jei žemės sklypas, kuriame planuojama veisti mišką, valdomas bendra daline arba jungtine nuosavybės teise)

|_|_|

5.

Įgaliojimas

(pateikiama, jei pareiškėjas įgalioja kitus asmenis rūpintis paramos gavimu ar kt. klausimais)

|_|_|

6.

Jei miškas veisiamas Natura 2000 teritorijoje, pateikiama išvada / pažyma, išduota saugomos teritorijos direkcijos pagal žemės valdos buvimo vietą, kurioje nurodyta, kad galima veisti mišką Natura 2000 teritorijoje

|_|_|

7.

Jei pareiškėjas priklauso miško ir žemės savininkų asociacijai ar miško savininkų kooperatyvui, pateikiami įrodymo dokumentai

|_|_|

8.

Kiti dokumentai:

 

|_|_|

 

Pastaba. Pareiškėjas privalo pateikti dokumentus lietuvių kalba arba kompetentingų institucijų, atliekančių vertimo paslaugas, patvirtintą vertimą į lietuvių kalbą.

 

16. Pakeičiu 1 priedo VIII skyrių ir jį išdėstau taip:

 

VIII. PAREIŠKĖJO DEKLARACIJA

 

Aš, pareiškėjas, pretenduojantis gauti paramą pagal priemonės „Investicijos į miško plotų plėtra ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisimas“, pasirašydamas šioje paramos paraiškoje, patvirtinu, kad:

 

1. Esu susipažinęs su paramos lėšų teikimo tvarka ir taisyklėmis.

 

2. Šioje paramos paraiškoje ir prie jos pridėtuose dokumentuose pateikta informacija, mano žiniomis ir įsitikinimu, yra teisinga.

 

3. Patvirtinu, kad prieš pateikdamas paramos paraišką užregistravau žemės ūkio valdą VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (toliau – Centro) registre ir žinau, kad tik iš Centro gautus duomenis Agentūra panaudos priimdama sprendimą dėl paramos suteikimo arba nesuteikimo ir (arba) sankcijų taikymo.

 

4. Patvirtinu, kad deklaruoti duomenys sutampa su duomenimis, esančiais VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro tvarkomuose registruose.

 

5. Nesu pažeidęs jokios kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš Europos Sąjungos arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.

 

6. Man neiškelta byla dėl bankroto, nesu likviduojamas.

 

7. Man nežinomos kitos šiame dokumente nenurodytos priežastys, dėl kurių projektas negalėtų būti įgyvendintas ar jo įgyvendinimas būtų atidedamas, arba dėl kurių projektas nebūtų įgyvendintas nustatytu laikotarpiu.

 

8. Žinau, kad paramos paraiška gali būti atmesta, jeigu joje pateikti ne visi prašomi duomenys (įskaitant šią deklaraciją).

 

9. Esu informuotas (-a) ir sutinku, kad mano asmens duomenys yra saugomi iki išmokų mokėjimo, administravimo ir priežiūros laikotarpio pabaigos, vėliau šie duomenys archyvuojami bei perduodami valstybės archyvams.

 

10. Sutinku, kad mano tinkamumas gauti paramą bus vertinamas pagal mano pateiktus, atitinkamais dokumentais pagrįstus duomenis ir viešuosiuose registruose esančius duomenis.

 

11. Esu informuotas (-a) ir sutinku, kad informacija apie mano pateiktą paramos paraišką, nurodant pareiškėjo pavadinimą, paramos paraiškos kodą ir apskaičiuotą paramos sumą, būtų skelbiama įgyvendinančiosios ir tarpinės institucijų interneto svetainėse ir visa su šiuo projektu susijusi informacija būtų naudojama statistikos, vertinimo bei tyrimų tikslais.

 

12. Sutinku, kad visa su šia paramos paraiška susijusi informacija būtų naudojama statistikos tikslais.

 

13. Žinau, kad patvirtintas paramos gavėju privalau įveisti mišką per tris artimiausius miško želdinimo sezonus (rudens sezoną iki einamųjų metų lapkričio 1 d., pavasario sezoną iki einamųjų metų liepos 1 d.) nuo paramos paraiškos pateikimo dienos.

 

14. Įsipareigoju, veisdamas mišką, prižiūrėdamas ir saugodamas jį, laikytis miškų įveisimo, priežiūros, apsaugos ir ugdymo reikalavimų, nustatytų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro patvirtintuose Miško dauginamosios medžiagos nuostatuose, Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatuose ir Miško kirtimo taisyklėse.

 

15. Įsipareigoju vykdyti projektą iki mano prisiimtų įsipareigojimų vykdymo pabaigos.

 

16. Jeigu miško želdinių ar žėlinių apskaitos metais VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniai miškų pareigūnai nustato, kad želdinių ar žėlinių tankis neatitinka Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų reikalavimų, privalau atsodinti žuvusius želdinius ir (arba) žėlinius, kad būtų įvykdyti su Paramos paraiška pateikto Miško želdinimo ir žėlimo projekto sprendiniai, nekeičiant paramos sumos, ir Agentūrai iki metų, kuriais baigiasi trečiasis miško želdinimo sezonas po miško atsodinimo, gruodžio 15 d. pristatyti želdinamų medžių rūšių Pagrindinius miško dauginamosios medžiagos kilmės sertifikatus ar miško dauginamosios medžiagos savininko (pardavėjo) patvirtintas šių sertifikatų kopijas ir želdinamų medžių įsigijimo dokumentus.

 

17. Žinau, kad miškui įveisti galiu naudoti tik vietinės kilmės (Lietuvos Respublikos teritorijos) miško dauginamąją medžiagą, o įveisęs mišką per 10 darbo dienų, tačiau ne vėliau nei iki einamųjų metų, kai buvo įveistas miškas, lapkričio 1 d., turiu pateikti želdinamų medžių rūšių Pagrindinius miško dauginamosios medžiagos kilmės sertifikatus ar miško dauginamosios medžiagos savininko (pardavėjo) patvirtintas šių sertifikatų kopijas ir želdinamų medžių ir krūmų įsigijimo dokumentus arba krovinio važtaraštį ar perdavimo–priėmimo aktą.

 

18. Žinau, kad įveisus mišką Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus valstybiniai miškų pareigūnai įveistame miške gali atlikti miško želdinimo darbų kokybės vertinimą, miško želdinių ir žėlinių apskaitą ir miško želdinių ir žėlinių kokybės, ugdymo kirtimų kokybės vertinimą. Taip pat žinau, kad atliekamose įveisto miško patikrose galiu dalyvauti pats ar įgalioti kitą atsakingą asmenį, kuris dalyvautų patikros metu.

 

19. Nurodyta atsiskaitomoji sąskaita priklauso man ir prisiimu visą atsakomybę dėl nuostolių, kurie gali atsirasti klaidingai nurodžius sąskaitos numerį. Įsipareigoju klaidingai Agentūros apskaičiuotą ir pervestą į mano atsiskaitomąją sąskaitą paramos sumą grąžinti Agentūrai.

 

20. Žinau, kad, gavus pranešimą dėl klaidingai išmokėtos paramos grąžinimo Agentūrai, man gali būti pradėti skaičiuoti delspinigiai, jei jos negrąžinsiu per nurodytą terminą.

 

21. Žinau, kad Agentūra gali patikrinti pateiktus duomenis, atlikti patikrą vietoje ir gauti papildomos informacijos apie mano ūkinę veiklą. Pateiktus duomenis kontrolės tikslams gali panaudoti ir kitos susijusios Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos institucijos.

 

22. Žinau, kad, pažeidus įsipareigojimus, man bus taikomos numatytos sankcijos.

 

23. Žinau, kad negaliu pretenduoti gauti paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtra ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisimas“, jei gaunu paramą pagal Kaimo plėtros 2004–2006 metų plano priemonę „Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas“ ar pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“.

 

24. Žinau, kad veisiant mišką Natura 2000 teritorijose, privalau pateikti išvadą / pažymą, išduotą saugomos teritorijos direkcijos pagal žemės valdos buvimo vietą, kurioje nurodyta, kad galima veisti mišką Natura 2000 teritorijoje.

 

25. Esu informuotas ir sutinku, kad Agentūra tikrintų mano asmens duomenis Valstybinės mokesčių inspekcijos ir jos teritorinių įstaigų, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos ir kitose valstybinėse duomenų bazėse ar kituose registruose apie mano skolą valstybės biudžetui ar socialinio draudimo fondui, taip pat kitą informaciją, reikalingą ES paramai administruoti. Esu informuotas (-a) ir sutinku, kad Agentūra tikrins pateiktus duomenis kituose valstybės registruose ir duomenų bazėse. Esu informuotas (-a) ir sutinku, kad esu atsakingas (-a) už reikiamų dokumentų ir (arba) pažymų pateikimą Agentūrai laiku.

 

26. Esu informuotas (-a), kad turiu teisę: žinoti apie savo asmens duomenų tvarkymą, susipažinti su tvarkomais savo asmens duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi, reikalauti ištaisyti, ištrinti savo asmens duomenis („teisė būti pamirštam“), apriboti savo asmens duomenų tvarkymą, kai duomenys tvarkomi nesilaikant Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatų, taip pat nesutikti (teisiškai pagrindžiant), kad būtų tvarkomi mano asmens duomenys, bei teisę į duomenų perkeliamumą. 

 

27. Esu informuotas (-a), kad duomenų valdytoja yra Agentūra.

 

28. Paramos gavimo laikotarpiu, Agentūrai paprašius, įsipareigoju teikti papildomą informaciją, susijusią su paramos administravimu.

 

29. Įsipareigoju tuo metu vykstančiu arba artimiausiu tiesioginių išmokų paraiškų teikimo metu, būdamas patvirtintas paramos gavėju ir gaudamas miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokas, Tiesioginių išmokų paraiškoje kasmet iki to laiko, kol teiktina įveisto miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmoka, deklaruoti įveisto miško plotą.

 

30. Žinau, kad Tiesioginių išmokų paraiškoje nedeklaravus įveisto miško ploto, už kurį skiriama miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmoka, einamaisiais metais parama nemokama.

 

31. Žinau, kad Tiesioginių išmokų paraiškoje dvejus metus iš eilės nedeklaravus įveisto miško ploto, už kurį skiriama miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmoka, išmokų mokėjimas nutraukiamas, tačiau privalėsiu vykdyti prisiimtus įsipareigojimus visą Taisyklių 3.3 papunktyje nurodytą įsipareigojimų laikotarpį. Nustačius įsipareigojimų nevykdymą, turėsiu grąžinti visą per įsipareigojimų laikotarpį gautą paramą už miško priežiūrą, apsaugą ir ugdymą (išskyrus atvejus, kai paramos gavėjas mišką veisia valstybinėje žemėje arba sodina greitai augančių medžių plantaciją).

 

32. Įsipareigoju visoje valdoje laikytis kompleksinės paramos, kuri apima reikalavimus, numatytus Valdymo reikalavimų it trąšų bei augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2008 m. sausio 16 d. įsakymu Nr. 3D-23, ir Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų apraše, patvirtintame Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. gruodžio 5 d. Nr. 3D-392, reikalavimų.

 

33. Esu informuotas (-a) ir sutinku, kad duomenys apie mano gaunamą (gautą) paramą bus viešinami visuomenės informavimo tikslais, taip pat gali būti perduoti audito ir tyrimų institucijoms, siekiant apsaugoti Europos Sąjungos finansinius interesus, Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

34. Įsipareigoju informuoti Agentūrą apie savo gyvenamosios vietos / buveinės adreso, telefono ar telefakso numerio, elektroninio pašto ir banko duomenų pakeitimą. Neįvykdęs šio įsipareigojimo, negalėsiu reikšti pretenzijų ar atsikirtimų, jog Agentūros veiksmai, atlikti pagal paskutinius jai žinomus duomenis, neatitinka paramos teikimo sąlygų ar pan.

 

35. Įsipareigoju nekeisti projekto įgyvendinimo vietos ir sąlygų, be Agentūros sutikimo neparduoti ir kitaip neperleisti kitam asmeniui už paramos lėšas įgyto turto visą prisiimtų įsipareigojimų laikotarpį.

 

36. Žinau, kad išlaidos, susijusios su miško želdinimo ir žėlimo projekto įgyvendinimu, negali būti finansuojamos iš kitų nacionalinių programų ir Europos Sąjungos fondų.

 

37. Esu informuotas (-a) ir sutinku, kad paramos paraiškoje ir kituose Agentūrai teikiamuose dokumentuose esantys mano asmens ir (arba) juridinio asmens, kuriam aš atstovauju, duomenys ir kiti duomenys būtų apdorojami ir saugomi paramos priemonių administravimo informacinėse sistemose ir kad Agentūra gautų mano asmens ir (arba) juridinio asmens, kuriam aš atstovauju, duomenis ir kitus duomenis iš kitų fizinių / juridinių asmenų, registrų ar duomenų bazių paramos administravimo klausimais.

 

38. Esu informuotas (-a) ir sutinku, kad Agentūros tvarkomi mano asmens duomenys (kategorijos) bei detalesnė informacija apie mano asmens duomenų tvarkymą yra nurodyta www.nma.lt skiltyje „Asmens duomenų apsauga“.

 

39. Esu informuotas (-a) ir sutinku, kad mano asmens duomenys yra tvarkomi šiais asmens duomenų tvarkymo tikslais bei teisiniais pagrindais: asmens, teikiančio paramos paraišką tapatybės nustatymo, paramos administravimo, mokėjimo ir kontrolės,  paramos viešinimo tikslais įgyvendinant 2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 1303/2013, kuriuo nustatomos Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui, Europos žemės ūkio fondui kaimo plėtrai ir Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondui bendros nuostatos ir Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui ir Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondui taikytinos bendrosios nuostatos ir panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1083/2006 (OL 2013 L 347, p. 320), 2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 1305/2013 dėl paramos kaimo plėtrai, teikiamos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) lėšomis, kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1698/2005 (OL 2013 L 347, p. 487), 2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 1306/2013 dėl bendros žemės ūkio politikos finansavimo, valdymo ir stebėsenos, kuriuo panaikinami Tarybos reglamentai (EEB) Nr. 352/78, (EB) Nr. 165/94, (EB) Nr. 2799/98, (EB) Nr. 814/2000, (EB) Nr. 1290/2005 ir (EB) Nr. 485/2008 (OL 2013 L 347, p. 549), 2014 m. rugpjūčio 6 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentą (ES) Nr. 908/2014, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1306/2013 taikymo taisyklės, susijusios su mokėjimo agentūromis ir kitomis įstaigomis, finansų valdymu, sąskaitų patvirtinimu, patikrų taisyklėmis, užstatais ir skaidrumu (OL 2014 L 255, p. 59), priemonės įgyvendinimo taisykles.

 

40. Žinau, kad negaliu pretenduoti gauti paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtra ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisimas“, jei miškas jau buvo įveistas iki paramos paraiškos pateikimo, arba miškas veisiamas ne Lietuvos teritorijoje.

 

41. Žinau, kad negaliu pretenduoti gauti paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtra ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisimas“, jei atkuriamas miškas arba miškas veisiamas plote, kuriame plynai iškirsti savaime mišku apaugantys ar apaugę plotai yra įrašyti į Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastrą arba VMT duomenų bazę kaip miškas arba žemė, apauganti mišku.

 

42. Žinau, kad negaliu pretenduoti gauti paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtra ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisimas“, jei projekte suprojektuotas želdinimo ir (arba) žėlimo plotas sudaro mažiau nei 70 procentų viso veisiamo ploto.

 

43. Žinau, kad negaliu pretenduoti gauti paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtra ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisimas“, jei miškas veisimas kaip kompensacija už verčiamą kitomis naudmenomis miško žemės plotą pagal Miškų įstatymo 11 str.

 

44. Žinau, kad Tiesioginių išmokų paraiškoje deklaravus mažesnį plotą už nurodytąjį paramos paraiškoje, įsipareigojimus turėsiu vykdyti veisiamo miško plote, už kurį yra patvirtinta parama. Jei patikros vietoje metu bus nustatytas mažesnis veisiamo miško plotas ir plotas, už kurį mokamos išmokos, bus sumažintas, įsipareigojimus turėsiu vykdyti patikros vietoje metu nustatytame veisiamo miško plote.

 

45. Įsipareigoju vykdyti kartu su paramos paraiška pateiktą projektą ir kitas miškų ūkio veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose nurodytas nuostatas.

 

46. Įsipareigoju viešinti paramą, kaip numatyta Suteiktos paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą viešinimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-925 „Dėl Suteiktos paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą viešinimo taisyklių patvirtinimo“.

 

47. Įsipareigoju sudaryti sąlygas asmenims, turintiems teisę audituoti ir (arba) kontroliuoti, tikrinti, kaip yra vykdoma veikla, ar laikomasi sąlygų.

 

48. Įsipareigoju teikti visą informaciją ir duomenis, reikalingus statistikos tikslams ir Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos įgyvendinimo stebėsenai bei reikalingiems vertinimams atlikti.

 

49. Žinau, kad privalau laikytis Lietuvos Respublikos miškų įstatyme ir jo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

______________

 

_________________________ (pareiškėjo ar jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas)

__________

(parašas)

_______________

(vardas, pavardė)

 

Jei projektą parengė ir Paramos paraišką padėjo užpildyti konsultantas, nurodykite:

 

Konsultanto vardas ir pavardė

 

|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

 

Institucijos pavadinimas

 

|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

 

Telefono ir fakso Nr.

 

|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

 

Elektroninio pašto adresas

 

|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

 

Pastaba. Pareiškėjo pateikti duomenys bus apdoroti elektroniniu būdu, juos kontrolės, priežiūros ir vertinimo tikslais gali panaudoti Agentūra, Žemės ūkio ministerija, su Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai administravimu susijusios Lietuvos Respublikos ir ES institucijos.

 

17. Pakeičiu 2 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                  Giedrius Surplys

 

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos srities „Miško veisimas“ įgyvendinimo taisyklių

2 priedas

 

MIŠKO ĮVEISIMO, ĮVEISTO MIŠKO PRIEŽIŪROS, APSAUGOS IR UGDYMO IŠMOKŲ APSKAIČIAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

Medžių rūšys*

Miško įveisimo išmoka Eur už 1 ha

Miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo kasmetinė išmoka (mokama 12 metų) Eur už 1 ha

Paprastoji pušis

1273

405

Paprastoji eglė

1169

326

Karpotasis ir plaukuotasis beržai, paprastasis skroblas

1192

150

Juodalksnis

1196

150

Europinis ir plačiažvynis maumedžiai

2512

258

Paprastasis klevas, paprastasis uosis, kalninė guoba, paprastasis skirpstas, paprastoji vinkšna

3116

278

Mažalapė liepa

3182

221

Bekotis ir paprastasis ąžuolai, paprastasis bukas

3576

294

Drebulė

2121

173

Hibridinė drebulė

2763

189

 

Pastabos:

1. Į miško įveisimo išmoką įtrauktos ir projektuotų miško apsaugos priemonių (tvorų įrengimo ir pan.) išlaidos.

2. Veisiant medžių rūšis, nenurodytas lentelėje, taikoma mažiausia miško įveisimo išmoka (1169 Eur už 1 ha), įveisto miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmoka (150 Eur už 1 ha).

3. Vieno hektaro miško įveisimo, miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokos (kai želdinamame plote nėra savaime augančių medžių) apskaičiuojamos vadovaujantis projektuose nurodytomis želdinių rūšinės sudėties formulėmis, išskaičiuojant išmokų dalis pagal formulėse nurodytus želdinių kiekius, išreikštus skaičiais nuo 1 iki 10. Pvz., pagal formulę 7P3B vieno hektaro miško įveisimo išmoka apskaičiuojama taip: 70 proc. paprastosios pušies miško įveisimo išmokos (891,1 Eur) + 30 proc. beržo miško įveisimo išmokos (357,6 Eur) = 1248,7 Eur už ha; pagal formulę 7P3B vieno hektaro miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmoka apskaičiuojama taip: 70 proc. paprastosios pušies miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokos (283,5 Eur) + 30 proc. beržo miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokos (45 Eur) = 328,5 Eur už ha.

4. Vieno hektaro miško įveisimo išmokos iš dalies apaugusiame plote apskaičiuojamos vadovaujantis projektuose nurodytomis želdinių rūšinės sudėties formulėmis ir želdinamame plote esančių savaiminukų skaičiumi, išskaičiuojant proporcingas išmokų dalis. Pvz., pagal formulę 7P3B esant 2000 vnt. paprastosios pušies savaiminukų ir papildomai sodinant 2000 vnt. paprastosios pušies sodmenų, vieno hektaro paprastosios pušies išmoka mažinama proporcingai savaiminukų kiekiui, t. y. 50 proc. Atitinkamai formulėje nurodytas paprastosios pušies koeficientas (7) taip pat mažinamas 50 proc. ir vieno hektaro paprastosios pušies miško įveisimo išmoka sudaro 445,55  Eur, o pagal formulę 7P3B paskaičiuota bendra išmoka būtų: 70 proc. paprastosios pušies miško įveisimo išmoka esant 50 proc. paprastosios pušies savaiminukų (445,55  Eur) + 30 proc. beržo miško įveisimo išmokos (357,6  Eur) = 803,15  Eur už ha. Vieno hektaro įveisto miško priežiūros, apsaugos ir ugdymo išmokos iš dalies apaugusiame plote apskaičiuojamos neatsižvelgiant į esamų savaiminukų skaičių, o vadovaujantis projektuose nurodytomis želdinių rūšinės sudėties formulėmis, išskaičiuojant išmokų dalis pagal formulėse nurodytus želdinių ir žėlinių skaičius, išreikštus skaičiais nuo 1 iki 10 (pavyzdys pateiktas 3 pastaboje).

5. Ekstremaliojo įvykio pirmaisiais želdinių ir (arba) žėlinių augimo metais pažeistam miškui atsodinti teikiama miško įveisimo išmoka apskaičiuojama vadovaujantis projektuose nurodytomis želdinių rūšinės sudėties formulėmis ir želdinių kiekiais bei reikiamais atsodinti želdinių kiekiais pagal rūšis. Pvz., pagal formulę 5E5J buvo projektuota 3000 vnt. paprastųjų eglių ir 3000 vnt. juodalksnių, želdinamas plotas 1,9 ha. Už tokio miško įveisimą paramos gavėjui buvo išmokėta 2246,75  Eur parama (50 proc. paprastųjų eglių miško įveisimo išmokos (1169  Eur) ir 50 proc. juodalksnių įveisimo išmokos (1196  Eur) suma padauginta iš 1,9 ha). Pažeistame miške reikia atsodinti 1400 vnt. juodalksnio sodmenų. Pirmiausia apskaičiuojama, kad už 3000 vnt. juodalksnių įveisimą buvo išmokėta 1136,2  Eur parama (50 proc. juodalksnių įveisimo išmokos (1196  Eur) dalis padauginta iš 1,9 ha). Proporcingai apskaičiuojama, kad už 1400 vnt. juodalksnio sodmenų atsodinimą išmokos dydis turėtų būti 530,23  Eur (už juodalksnių įveisimą išmokėta paramos suma (1136,2  Eur) padalijama iš pasodintų juodalksnių skaičiaus (3000 vnt.) ir padauginama iš reikiamų atsodinti juodalksnių skaičiaus (1400 vnt.).

 

______________________________