HERBAS2

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL krašto apsaugos ministro 2012 m. sausIO 31 d. įsakymo NR. V-94 „dĖL PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMO, KURIAME DALYVAUJA PROFESINĖS KARO TARNYBOS, AKTYVIOJO REZERVO IR REZERVO KARIAI IR (AR) Į CIVILINĮ MOBILIZACINIO PERSONALO REZERVĄ ĮRAŠYTI ASMENYS, TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO“ paKEITImo

 

2020 m. lapkričio 24 d. Nr. V-911

Vilnius

 

1. P a k e i č i u  Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2012 m. sausio 31 d. įsakymą Nr. V-94 „Dėl Priimančiosios šalies paramos mokymo, kuriame dalyvauja profesinės karo tarnybos, aktyviojo rezervo ir rezervo kariai ir (ar) į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašyti asmenys, tvarkos aprašo tvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

„LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

dėl PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMO, KURIAME DALYVAUJA PROFESINĖS KARO TARNYBOS, SAVANORIŠKOS NENUOLATINĖS KARO TARNYBOS, AKTYVIOJO KARIUOMENĖS PERSONALO REZERVO KARIAI IR Į CIVILINĮ MOBILIZACINIO PERSONALO REZERVĄ ĮRAŠYTI ASMENYS, tvarkos aprašo patvirtinimo

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo 18 straipsnio 3 dalimi,

t v i r t i n u Priimančiosios šalies paramos mokymo, kuriame dalyvauja profesinės karo tarnybos, savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos, aktyviojo kariuomenės personalo rezervo kariai ir į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašyti asmenys, tvarkos aprašą (pridedama).“

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2021 m. sausio 1 d.

 

 

 

Laikinai einantis krašto apsaugos ministro pareigas                                        Raimundas Karoblis

 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

krašto apsaugos ministro

2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. V-94

(Lietuvos Respublikos

krašto apsaugos ministro

2020 m. lapkričio 24 d.

įsakymo Nr. V-911 redakcija)

 

PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMO, KURIAME DALYVAUJA PROFESINĖS KARO TARNYBOS, SAVANORIŠKOS NENUOLATINĖS KARO TARNYBOS, AKTYVIOJO KARIUOMENĖS PERSONALO REZERVO KARIAI IR Į CIVILINĮ MOBILIZACINIO PERSONALO REZERVĄ ĮRAŠYTI ASMENYS,

TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.         Priimančiosios šalies paramos mokymo, kuriame dalyvauja profesinės karo tarnybos, savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos, aktyviojo kariuomenės personalo rezervo kariai ir į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašyti asmenys, tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja priimančiosios šalies paramos (toliau – PŠP) mokymo, kuriame dalyvauja profesinės karo tarnybos, savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos, aktyviojo kariuomenės personalo rezervo kariai (toliau – kariai) ir į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašyti asmenys (toliau – civiliai asmenys), planavimą ir organizavimą.

2.         PŠP mokymą, kuriame dalyvauja kariai ir civiliai asmenys, sudaro teorinis ir praktinis mokymas.

3.         PŠP teorinis mokymas vykdomas organizuojant paskaitas, seminarus ir kitus renginius (konferencijas, pasitarimus, susitikimus ir kt.), kurių metu kariams ir civiliams asmenims suteikiama teorinių žinių apie PŠP nacionalinį ir tarptautinį teisinį reguliavimą, PŠP reglamentuojančius nacionalinius ir tarptautinius dokumentus, PŠP tikslus, uždavinius, PŠP teikimo praktiką užsienio valstybėse, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos, institucijos, dalyvaujančios formuojant mobilizacijos politiką, civilinių mobilizacijos institucijų ir mobilizacinių ūkio subjektų (toliau – Civilinės organizacijos) uždavinius ir funkcijas, teikiant PŠP atvykstančioms pajėgoms, civilių asmenų ir karių bendradarbiavimo pagrindus.

4.         PŠP praktinis mokymas vykdomas organizuojant pratybas, kurių metu kariai ir civiliai asmenys mokomi pritaikyti turimas teorines žinias ir praktiškai atlikti PŠP teikimo veiksmus, bendradarbiauti tarpusavyje ir su atvykstančių pajėgų personalu, tikrinamas jų pasirengimas teikti PŠP tariamomis sąlygomis, tobulinami PŠP teikimo valdymo įgūdžiai.

5.         Pratybos pagal dalyvaujančius asmenis gali būti:

5.1. tarptautinės – Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų Organizacijos, kitų tarptautinių organizacijų, Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių ar susitarimų pagrindu organizuojamos pratybos, kuriose, be Lietuvos Respublikos karių ir civilių asmenų, dalyvauja bent vienos užsienio valstybės kariai ar karinėms pajėgoms priskirti civiliai tarnautojai;

5.2. nacionalinės – Lietuvos Respublikoje kariams ir civiliams asmenims organizuojamos pratybos. Nacionalinės pratybos gali būti teritorinės, organizuojamos tam tikroje savivaldybės arba kelių savivaldybių teritorijoje, arba valstybinės, organizuojamos visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.

6. Pratybos pagal tikslą gali būti:

6.1. stalo – pratybos, kurių metu teoriškai sukuriamos atvykstančių pajėgų buvimo Lietuvos Respublikoje sąlygos, mokomasi atlikti PŠP teikimo veiksmus, taikyti PŠP teikimo priemones, patikrinamas galiojančių nacionalinių PŠP teikimo veiksmų, priemonių ir procedūrų veiksmingumas, karių ir civilių asmenų bendradarbiavimas;

6.2. kompleksinės – pratybos, kurių metu į Lietuvos Respubliką atvyksta užsienio valstybių ginkluotosios pajėgos arba imituojamos tikros atvykstančių pajėgų buvimo Lietuvos Respublikoje sąlygos (transportuojami kariai, personalas, karinė technika, ginkluotė, jie apgyvendinami, sudaromos sąlygos vykdyti atvykstančių pajėgų operacijas arba jų tranzitą Lietuvos Respublikoje, teikiamos maitinimo, transportavimo, medicinos, komunalinės ir kitos PŠP teikimo paslaugos) ir tikrinamas Lietuvos kariuomenės ir Civilinių organizacijų pasirengimas vykdyti PŠP teikimo veiksmus, taikyti PŠP teikimo priemones.

7. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo ir Lietuvos Respublikos tarptautinių operacijų, pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių įstatymo sąvokas.

 

II SKYRIUS

PŠP MOKYMO PLANAVIMAS IR ORGANIZAVIMAS

 

8.   Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas (toliau – Gynybos štabas) iki kalendorinių metų sausio 31 d. parengia ir teikia kariuomenės vadui tvirtinti PŠP teorinio mokymo renginių ir pratybų kariams ir civiliams asmenims (toliau – PŠP mokymo renginiai) 3 metų planą (toliau – Planas) (priedas).

9.   Institucijos, dalyvaujančios formuojant mobilizacijos politiką, vadovas savo iniciatyva arba Civilinių organizacijų teikimu siūlo kariuomenės vadui įtraukti į Planą papildomus PŠP teorinius mokymus ar pratybas, tačiau ne vėliau kaip likus 2 metams iki jų pradžios (toliau – Pratybų rengimo pasiūlymas). Pratybų rengimo pasiūlyme nurodoma pratybų rūšis, užsienio valstybės, jų karinės pajėgos (nurodoma siūlant organizuoti tik tarptautines pratybas), pratybų tikslas, uždaviniai, Civilinės organizacijos ir kariniai vienetai, kurie turėtų dalyvauti šiose pratybose, taip pat nurodoma, ar pratybose turėtų dalyvauti Jungtinis priimančiosios šalies paramos koordinavimo komitetas ir Priimančiosios šalies paramos valdymo grupė, preliminari šių pratybų trukmė, preliminarus materialinių išteklių ir lėšų poreikis šioms pratyboms organizuoti.

10. Gynybos štabas per 1 mėnesį nuo Pratybų rengimo pasiūlymo gavimo dienos įvertina jo pagrįstumą ir teikia išvadą kariuomenės vadui dėl papildomų PŠP teorinių mokymų ar pratybų įrašymo į Planą. Kariuomenės vadui pritarus, Gynybos štabas inicijuoja Plano papildymą ir teikia jį tvirtinti kariuomenės vadui. Per 5 darbo dienas nuo Plano patvirtinimo dienos Gynybos štabas jį pateikia institucijai, dalyvaujančiai formuojant mobilizacijos politiką. 

11. Institucija, dalyvaujanti formuojant mobilizacijos politiką, per 15 darbo dienų nuo Plano gavimo dienos, atsižvelgdama į Plane nurodytus PŠP mokymo renginius, kuriuose dalyvauja kariai ir civiliai asmenys, parengia institucijos, dalyvaujančios formuojant mobilizacijos politiką, einamųjų metų PŠP mokymo renginių planą ir informuoja apie einamųjų metų PŠP mokymo renginius Civilines organizacijas, kurios nurodytos Plane.

12. Civilinės organizacijos per 10 darbo dienų nuo informacijos iš institucijos, dalyvaujančios formuojant mobilizacijos politiką, gavimo dienos įvertina kitų asmenų, įrašytų į Civilinės organizacijos civilinį mobilizacinį personalo rezervą, poreikį dalyvauti einamųjų metų PŠP mokymo renginiuose ir pateikia informaciją apie planuojančius dalyvauti asmenis (nurodomas vardas, pavardė, mobilizacijos metu planuojamos vykdyti funkcijos) institucijai, dalyvaujančiai formuojant mobilizacijos politiką.

13. Institucija, dalyvaujanti formuojant mobilizacijos politiką, gavusi Aprašo 12 punkte nurodytą informaciją, per 5 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo dienos įvertina poreikio dalyvauti einamųjų metų PŠP mokymo renginiuose kitiems Civilinės organizacijos asmenims, įrašytiems į Civilinės organizacijos civilinį mobilizacinį personalo rezervą, pagrįstumą ir, jei šiam poreikiui pritaria, įrašo šiuos asmenis į institucijos, dalyvaujančios formuojant mobilizacijos politiką, einamųjų metų PŠP mokymo renginių plane nurodytą dalyvių sąrašą ir pateikia planą tvirtinti institucijos vadovui. Institucija, dalyvaujanti formuojant mobilizacijos politiką, per 5 darbo dienas nuo institucijos, dalyvaujančios formuojant mobilizacijos politiką, einamųjų metų PŠP mokymo renginių plano patvirtinimo dienos informuoja apie numatytus einamųjų metų PŠP mokymo renginius juose planuojančius dalyvauti asmenis, Civilines organizacijas, įtrauktas į šį planą.

14. Institucija, dalyvaujanti formuojant mobilizacijos politiką, su Civilinėmis organizacijomis suderina į pratybų planavimo ir organizavimo grupės personalinę sudėtį siūlomas įrašyti civilių asmenų kandidatūras ir ne vėliau kaip likus 7 mėnesiams iki pratybų pradžios teikia jas Gynybos štabui. 

15. Gynybos štabas ne vėliau kaip likus 6 mėnesiams iki pratybų pradžios parengia įsakymo dėl pratybų planavimo ir organizavimo grupės sudarymo ir personalinės jos sudėties patvirtinimo projektą, teikia jį kariuomenės vadui.

16. Gynybos štabas nustato Plane numatyto PŠP mokymo renginio vietą, rengia medžiagą, darbotvarkę ir sprendžia kitus PŠP mokymo renginio organizavimo ir vykdymo klausimus. Gynybos štabas, suderinęs su krašto apsaugos sistemos institucijų ar jų padalinių vadovais (vadais), gali pasitelkti karius ar specialistus iš kitų krašto apsaugos sistemos institucijų ar jų padalinių medžiagai PŠP mokymo renginiui parengti, paskaitoms ar pranešimams PŠP teorinio mokymo renginiuose skaityti. Likus ne mažiau kaip 1 mėnesiui iki PŠP mokymo renginio, Gynybos štabas krašto apsaugos sistemos institucijoms ar jų padaliniams išsiunčia kvietimus dalyvauti PŠP mokymo renginyje, pateikdamas PŠP mokymo renginio darbotvarkę.

17. Gynybos štabo prašymu medžiagai PŠP mokymo renginiui parengti, paskaitoms ar pranešimams PŠP mokymo renginyje skaityti institucija, dalyvaujanti formuojant mobilizacijos politiką, organizuoja specialistų iš valstybės, savivaldybių institucijų ar įstaigų, išskyrus krašto apsaugos sistemos institucijas ir jų padalinius, pasitelkimą. Likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki PŠP mokymo renginio, institucija, dalyvaujanti formuojant mobilizacijos politiką, išsiunčia Civilinėms organizacijoms kvietimus dalyvauti PŠP mokymo renginyje, pateikdama PŠP mokymo renginio darbotvarkę.

18. Gynybos štabas koordinuoja karių dalyvavimą, institucija, dalyvaujanti formuojant mobilizacijos politiką, – civilių asmenų dalyvavimą PŠP mokymo renginiuose.

19. Įgyvendinant šį aprašą, Institucija, dalyvaujanti formuojant mobilizacijos politiką į civilinį mobilizacinį rezervą įrašytų asmenų asmens duomenis tvarko pasirengimo mobilizacijai ir mobilizacijos vykdymo tikslais, siekiant užtikrinti nacionalinį saugumą ir gynybą, vadovaudaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų, tvarkomų nusikalstamų veikų prevencijos, tyrimo, atskleidimo ar baudžiamojo persekiojimo už jas, bausmių vykdymo arba nacionalinio saugumo ar gynybos tikslais, teisinės apsaugos įstatymu ir Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymu. Gynybos štabas ir civilinės organizacijos asmens duomenis tvarko PŠP mokymo tikslais, siekiant pasirengti mobilizacijai, vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d.  Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.

_____________________________

 

 

 

 

Priimančiosios šalies paramos mokymo,

kuriame dalyvauja profesinės karo

tarnybos, savanoriškos nenuolatinės

karo tarnybos, aktyviojo kariuomenės

personalo rezervo kariai ir į civilinį

mobilizacinio personalo rezervą įrašyti

asmenys, tvarkos aprašo

priedas

 

 

(Priimančiosios šalies paramos mokymo renginių kariams ir civiliams asmenims plano forma)

 

 

PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMO

RENGINIŲ KARIAMS IR CIVILIAMS ASMENIMS PLANAS

20...– 20... m.

 

Eil. Nr.

Mokymo renginys

Mokymo renginio data

Mokymo renginio

tikslas

Krašto apsaugos sistemos institucijos ar jų padaliniai, civilinės organizacijos, dalyvaujančios mokymo renginyje

Atsakingi asmenys (vardas, pavardė, planuojamos vykdyti funkcijos)

____________________________