LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2015 M. BIRŽELIO 12 D. ĮSAKYMO NR. 1R-148 „DĖL VALSTYBĖS GARANTUOJAMOS TEISINĖS PAGALBOS TARNYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. rugpjūčio 10 d. Nr. 1R-254

Vilnius

 

 

Pakeičiu Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2015 m. birželio 12 d. įsakymu Nr. 1R-148 „Dėl Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos nuostatų patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Tarnyba veikia asmens teisių ir laisvių apsaugos srityje. Tarnybos paskirtis – pagal kompetenciją užtikrinti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimą ir koordinavimą bei valstybės užtikrinamos neteisminės mediacijos (toliau – mediacija) vykdymą, dalyvauti įgyvendinant valstybės politiką smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo srityje, dalyvauti užtikrinant palankesnes sąlygas tarpvalstybinio išlaikymo išmokų ieškojimo srityje, administruoti psichologų, pageidaujančių padėti apklausti asmenis baudžiamajame procese, sąrašą (toliau – psichologų sąrašas) ir padėti užtikrinti psichologo dalyvavimą vykdant nepilnamečių liudytojų, nukentėjusiųjų, įtariamųjų, kaltinamųjų ar specialių apsaugos poreikių turinčių nukentėjusių asmenų (toliau – specialių apsaugos poreikių turintys asmenys) apklausas baudžiamajame procese.“

2. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Tarnybos savininkė yra valstybė. Tarnybos savininko teises ir pareigas (išskyrus sprendimų dėl Tarnybos reorganizavimo ir likvidavimo priėmimą) įgyvendina Teisingumo ministerija, vykdanti Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatyme nustatytas funkcijas. Teisingumo ministerija taip pat formuoja valstybės politiką valstybės garantuojamos teisinės pagalbos ir smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo srityse, organizuoja, koordinuoja ir kontroliuoja jos įgyvendinimą, tvirtina ir teisės aktų nustatyta tvarka keičia Tarnybos nuostatus, priima sprendimą dėl Tarnybos buveinės pakeitimo ir sprendžia kitus įstatymuose ir kituose teisės aktuose jos kaip Tarnybos savininkės teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos kompetencijai priskirtus klausimus.“

3. Pakeičiu 8.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

8.3. užtikrinti mediacijos vykdymą;“.

4. Pripažįstu netekusiais galios 9.1.7 ir 9.1.8 papunkčius.

5. Buvusius 9.1.9–9.1.14 papunkčius laikau atitinkamai 9.1.7–9.1.12 papunkčiais.

6. Pakeičiu 10.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.2. tikrinti, ar advokatas, nuolat teikiantis antrinę teisinę pagalbą, neteikia teisinių paslaugų asmenims, neturintiems teisės tokią pagalbą gauti, taip pat – tikrinti, ar advokatas, nuolat ar prireikus teikiantis antrinę teisinę pagalbą, neteikia jos už asmens, kuriam teikiama ši pagalba, advokatui mokamą atlygį;“.

7. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:

15. Tarnybai vadovauja direktorius, kurį Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka (ne politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu) priima į pareigas ir atleidžia iš jų teisingumo ministras. Tarnybos direktorius gali būti skiriamas eiti Tarnybos vadovo pareigas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Tarnybos direktorius yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas teisingumo ministrui. Tarnybos direktoriaus darbo vieta yra Tarnybos buveinėje.“

8. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:

16. Tarnybos direktorius gali turėti pavaduotoją, kurį jis priima į pareigas ir atleidžia iš jų Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka. Tarnybos direktorius, kuriam tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas Tarnybos direktoriaus pavaduotojas, nustato jo administravimo sritis ir paveda jam atitinkamas funkcijas. Tarnybos direktoriaus pavaduotojo darbo vieta yra Tarnybos buveinėje.“

 

 

 

Teisingumo ministras                                                                                         Elvinas Jankevičius