LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL JAUNIMO SOCIALINĖS ATSAKOMYBĖS UGDYMO PROJEKTŲ „AUGINDAMI AUKIME“ 2016 METŲ FINANSAVIMO KONKURSO

 

2016 m. liepos 7 d. Nr. A1-334

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. kovo 24 d. nutarimo Nr. 330 „Dėl ministrams pavedamų valdymo sričių“ 1.6.4 papunkčiu, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. liepos 17 d. nutarimu Nr. 892 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 8.4.9 papunkčiu, Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metų plėtros programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gruodžio 1 d. nutarimu Nr. 1715 „Dėl Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metų plėtros programos patvirtinimo“, 17.5 papunkčiu ir atsižvelgdama į Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. A1-100 „Dėl Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 9.1.4 papunktį:

1. T v i r t i n u Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Augindami aukime“ 2016 metų finansavimo konkurso nuostatus (pridedama).

2. P a v e d u Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos:

2.1. skelbti ir organizuoti Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Augindami aukime“ 2016 metų finansavimo atrankos konkursą;

2.2. tvirtinti konkurso rezultatus ir perduoti atrinktus Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektus „Augindami aukime“ administruoti Socialinių paslaugų ir priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

3. P a v e d u įsakymo vykdymo kontrolę viceministrui pagal veiklos sritį.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                 Algimanta Pabedinskienė


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro

2016 m. liepos 7 d. įsakymu Nr. A1-334

 

 

JAUNIMO SOCIALINĖS ATSAKOMYBĖS UGDYMO PROJEKTŲ „AUGINDAMI AUKIME“ 2016 METŲ FINANSAVIMO KONKURSO NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Augindami aukime“ 2016 metų finansavimo konkurso nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato reikalavimus projektų turiniui, pareiškėjams, projektų vykdytojams ir dalyviams, paraiškų teikimo Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Augindami aukime“ 2016 metų konkursui (toliau – konkursas), projektų vertinimo, finansavimo, vykdymo tvarką ir kontrolę.

2.    Konkursą organizuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas). Informacija apie konkursą viešai skelbiama Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Ministerija) ir Departamento interneto svetainėse www.socmin.lt ir www.jrd.lt.

3.    Teikiant paraiškas konkursui ir vykdant projektus turi būti vadovaujamasi Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatymu.

4.    Konkurso tikslas – skatinti jaunimo socialinę atsakomybę, remiant projektus, skirtus socialiniam atsakingumui ir tėvystės įgūdžiams formuoti ir pozityvių auklėjimo metodų sklaidai šeimoje.

5.    Didžiausia vienam projektui galima skirti suma – 7 500 eurų.

6.    Nuostatuose vartojamos sąvokos:

6.1. Jaunas žmogus – asmuo nuo 14 iki 29 metų.

6.2. Jaunimo organizacija – asociacija, kurioje ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės ir (ar) į kurią įeina ne mažiau kaip 2/3 asociacijų, kurių kiekvienos ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės.

6.3. Su jaunimu dirbanti organizacija – viešasis juridinis asmuo, kurio vienas iš tikslų – į jaunimą orientuota ir jaunimo poreikius tenkinanti veikla.

6.4. Paraiška – Nuostatų 1 priede nustatytos formos konkurso dalyvio užpildytas dokumentas, kuris kartu su visais papildomais dokumentais yra pateikiamas Departamentui, siekiant gauti lėšų projektui įgyvendinti.

6.5. Pozityvi tėvystė – auklėjimo modelis, kai tėvai nebaudžia už netinkamą elgesį, o skatina tinkamą vaiko elgesį, ugdo jį kaip socialiai atsakingą asmenybę.

6.6. Projektas – tikslinės jaunų žmonių grupės, jaunimo ar su jaunimu dirbančios organizacijos veikla, kuri turi nustatytus pasirengimo ir įgyvendinimo terminus, tikslus, finansavimo šaltinius, vykdytojus ir dalyvius.

6.7. Dalyviai – asmenys, kuriems yra skirtas projektas ir kurie jame dalyvauja (pvz., renginių dalyviai, paslaugų gavėjai ir kt.).

6.8. Partneris – viešasis juridinis asmuo, su kuriuo pareiškėjas kartu vykdo projektą (gali turėti bendradarbiavimo sutartį). Projekto partneriai nėra asmenys, prisidedantys prie projekto įgyvendinimo finansiškai ir (ar) paslaugų, prekių ar daiktų teikėjai (pvz., rėmėjai).

6.9.    Vykdytojai – fiziniai asmenys, tiesiogiai ir nuolat vykdantys projektą, konkrečiai atsakingi už projekto ir (ar) tam tikrų jo dalių įgyvendinimą. Vykdytojai nėra asmenys, laikinai prisidedantys prie projekto įgyvendinimo savo žiniomis, įgūdžiais ir veikla (pvz., lektoriai, meno kolektyvai ir kt.).

6.10.  Socialinė atsakomybė – organizacijų ar pavienių piliečių pareiga priimti sprendimus ir imtis veiksmų, kad būtų sustiprinta bendroji gerovė ir apsaugoti visuomenės ar organizacijos interesai.

7.       Kitos Nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų ir Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymuose apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI PROJEKTAMS

 

8.       Konkurso būdu finansuotinos veiklos (gali būti įgyvendinamos kartu su partneriais):

8.1.    ugdančios jaunų žmonių socialinę atsakomybę;

8.2.    formuojančios teigiamą jaunų žmonių požiūrį į atsakingą dalyvavimą visuomenėje;

8.3.    formuojančios teigiamą jaunimo požiūrį į šeimą, motinystę, tėvystę, vaikystę ir gyvybę bei pozityvius auklėjimo metodus šeimoje;

8.4.    skatinančios auklėti vaikus socialiai atsakingomis asmenybėmis.

9.       Konkursui teikiami projektai privalo atitikti visas šias sąlygas:

9.1.    dalyviai yra nepilnamečiai tėvai iš socialinės rizikos šeimų ir (arba) vieniši jauni tėvai ir (arba) vaikų globos namų auklėtiniai;

9.2.    numatoma vykdyti ne mažiau kaip 3 (tris) Nuostatų 8 punkte nurodytas veiklas.

10.     Prioritetas teikiamas projektams, kurių pareiškėjai:

10.1.  veiklas numato vykdyti ne mažiau kaip 3 savivaldybėse, kuriose gyventojų skaičius 2015 m. neviršijo 50 tūkst. asmenų pagal Statistikos departamento duomenis (būtina pateikti bendradarbiavimo sutartis tarp pareiškėjo ir partnerio ar protokolus, įrodančius šių veiklų vykdymą ne mažiau kaip 3 savivaldybėse);

10.2.  įsipareigoja, kad dalyviai turės galimybę gauti tęstines paslaugas (numatomas nuolatinis darbas su vaikais ir jaunimu) pasibaigus projekto įgyvendinimo veikloms;

10.3.  vykdydami veiklas, bendradarbiauja su ne mažiau kaip 2 jaunimo organizacijomis, veikiančiomis vietos, kurioje yra registruota pareiškėjo organizacija, lygmeniu;

10.4.  pareiškėjas 2015 metais vykdė tikslinei grupei, nurodytai Nuostatų 9.1 papunktyje, skirtas veiklas (būtina pateikti 2015 m. veiklos ataskaitos (ar jos dalies) kopiją).

11.     Finansavimą gavę pareiškėjai iki 2016 m. gruodžio 31 d. turi:

11.1.  į projekto veiklas įtraukti ne mažiau kaip 80 unikalių dalyvių (skaičiuojami veiklose nesikartojantys dalyviai);

11.2.  projekto metu individualiai dirbti su ne mažiau kaip 20 asmenų;

11.3.  parengti ir paskelbti žiniasklaidoje ne mažiau kaip 2 publikacijas apie įgyvendinamą projektą;

11.4.  į projektą įtraukti ne mažiau kaip 3 (tris) veiklas pagal Nuostatų 8 punktą.

12.     Teorinio mokymo seminarų, sporto varžybų, kultūros ir meno, politinių ir religinių renginių bei renginių, skirtų akademinėms ir profesinėms žinioms ar patirčiai įgyti, organizavimas gali būti tik priemonė projektų tikslams pasiekti, tačiau ne pagrindinis projekto tikslas, uždavinys ir rezultatas.

13.     Projekto veiklos gali būti vykdomos tik Lietuvos Respublikoje.

14.     Konkursui negali būti teikiamas projektas, kuris:

14.1.  tikslingai skirtas atostogoms ir (ar) turizmui;

14.2.  siekia pelno;

14.3.  kelia grėsmę žmonių sveikatai, garbei ir orumui, viešajai tvarkai;

14.4.  bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia nepagarbą Lietuvos valstybės tautiniams ir religiniams jausmams, kitokiems simboliams;

14.5.  bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia smurto, prievartos, neapykantos ir psichotropinių medžiagų populiarinimą;

14.6.  bet kokiomis kitomis formomis, metodais ir būdais pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus.

 

 

 

III SKYRIUS

REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJAMS IR VYKDYTOJAMS

 

15.     Konkursui teikiamiems projektams keliama sąlyga – bent 1 vykdytojas yra įgijęs socialinio darbuotojo, socialinio pedagogo, pedagogo arba edukologo, psichologo profesinę kvalifikaciją, sertifikuotas Departamento su jaunimu dirbančių darbuotojų sertifikavimo sistemoje.

16.     Konkursui projektus gali teikti pareiškėjai, atitinkantys visas šias sąlygas:

16.1.  pareiškėjas yra viešasis juridinis asmuo;

16.2.  pareiškėjo planuojama vykdyti veikla turi atitikti pareiškėjo steigimo dokumentuose (įstatuose, nuostatuose, statute ir pan.) aprašytas veiklos rūšis ir (arba) tikslines grupes.

17.     Konkursui teikiamam projektui keliama sąlyga – ne mažiau kaip 2/3 dalyvių turi būti jauni žmonės.

 

IV SKYRIUS

PARAIŠKŲ TEIKIMAS

 

18.     Pareiškėjas konkursui gali pateikti tik vieną paraišką.

19.     Konkursui negali būti teikiama paraiška finansuoti projektą, kuris jau yra arba buvo finansuotas dalyvaujant kituose Departamento, Ministerijos, įstaigų prie Ministerijos ar viešosios įstaigos „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“ projektų finansavimo konkursuose.

20.     Konkursui teikiamas projektas aprašomas užpildant paraiškos formą (Nuostatų 1 priedas), prieinamą Jaunimo ir vaikų konsultavimo ir informavimo sistemoje www.javakis.lt (toliau – JAVAKIS).

21.     Kartu su paraiška privaloma pateikti:

21.1.  pareiškėjo steigimo dokumentų (įstatų, nuostatų, statuto ir pan.) kopiją;

21.2.  dokumentų, įrodančių projekto vadovo ir (ar) vykdytojų turimą kvalifikaciją, kopijas;

21.3.  bendradarbiavimo sutarties (-ių), jei yra, kopijas;

21.4.  įgaliojimo kopiją, jei paraišką teikia ne pareiškėjo vadovas;

21.5.  dokumentų, įrodančių veiklų vykdymą ne mažiau kaip 3 savivaldybėse, jei yra, kopijas;

21.6.  2015 m. veiklos ataskaitos (ar jos dalies), jei yra, kopiją.

22.     Konkursui pareiškėjai turi pateikti du paraiškos egzempliorius. Vienas paraiškos egzempliorius, kurį sudaro užpildyta paraiškos forma (Nuostatų 1 priedas) ir Nuostatų 21 punkte išvardinti dokumentai, yra teikiamas per JAVAKIS. Kitas paraiškos egzempliorius su visais Nuostatų 21 punkte išvardintais dokumentais yra atspausdinamas per JAVAKIS ir teikiamas atskirai, siunčiant registruotu paštu arba pristatant tiesiogiai į Departamentą.

Paraiškos ir visų dokumentų kopijų lapai turi būti sunumeruoti ir susegti į aplanką, paskutinio lapo antroje pusėje patvirtinti pareiškėjo vadovo ar jo įgalioto asmens parašu, nurodant pasirašančiojo vardą, pavardę, pareigas ir paraišką sudarančių lapų skaičių.

Visi dokumentai turi būti sudėti į vieną voką, ant kurio turi būti užrašytas pareiškėjo ir konkurso pavadinimas. Vokas turi būti antspauduotas pareiškėjo antspaudu, jei jis antspaudą privalo turėti, ir pateiktas adresu: Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, A. Vivulskio g. 5, LT-03162, Vilnius.

Abu paraiškų egzemplioriai turi būti pateikti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo oficialaus Nuostatų paskelbimo Teisės aktų registre (www.e-tar.lt). Siunčiant registruotu paštu, pašto žyma turi rodyti, kad paraiška išsiųsta ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po oficialaus Nuostatų paskelbimo Teisės aktų registre.

23.     Visos Nuostatų 21 punkte išvardytų dokumentų kopijos privalo būti patvirtintos laikantis Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo“, reikalavimų.

24.     Paraiškos, pateiktos pasibaigus Nuostatų 22 punkte nurodytam terminui, nepriimamos. Vokai su pašto žyma, rodančia, kad paraiška išsiųsta pasibaigus Nuostatų 22 punkte nurodytam terminui, neregistruojami ir grąžinami pareiškėjams.

25.     Paraiškų teikimo klausimais darbo dienomis nuo 13.00 iki 16.00 el. paštu ir telefonu konsultuoja Departamento direktoriaus įsakymu paskirtas už konkurso organizavimą atsakingas specialistas.

 

V SKYRIUS

PROJEKTŲ VERTINIMAS

 

26.     Projektų vertinimas susideda iš šių dalių:

26.1.  formaliųjų kriterijų vertinimo;

26.2.  projekto turinio vertinimo;

26.3.  lėšų planavimo vertinimo.

27.     Jei pateikta paraiška neatitinka Nuostatų 15–24 punktuose keliamų reikalavimų, paraiška toliau nevertinama.

28.     Pareiškėjo ir paraiškos atitiktį formaliesiems kriterijams vertina Departamento direktoriaus įsakymu paskirtas už konkurso organizavimą atsakingas specialistas, užpildydamas sistemoje JAVAKIS projekto formaliųjų kriterijų įvertinimo formą (Nuostatų 2 priedas).

29.     Projektų turinį vertina Departamento direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, kurią sudaro ne mažiau kaip 3 nariai. Komisija dirba vadovaudamasi Departamento direktoriaus tvirtinamu darbo reglamentu (toliau – Reglamentas).

30.     Komisijos nariai projekto vertinimus pateikia JAVAKIS užpildydami veiklos projekto turinio ir lėšų planavimo įvertinimo formą (Nuostatų 3 priedas).

31.     Jei pareiškėjas nesilaikė įsipareigojimų pagal su Departamentu ir (arba) Ministerija, ir (arba) įstaiga prie Ministerijos, ir (arba) viešąja įstaiga „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“ sudarytas sutartis, jo paraiška komisijai vertinti neperduodama.

32.     Jei projektui įgyvendinti komisija siūlo skirti lėšų, Departamentas per 3 darbo dienas informuoja pareiškėją apie jam planuojamą skirti lėšų dydį, prireikus nurodo patikslinti sąmatą ir veiklų planą įvardijant, kokia apimtimi bus vykdomas projektas, aiškiai nustatant įgyvendinamam projektui privalomus atlikti darbus, surengti renginius, suteikti paslaugas ir pan. Jei pareiškėjui numatoma skirti dalį paraiškoje prašomų lėšų, pareiškėjas elektroniniu laišku Departamentui, kuris pridedamas prie paraiškos, turi patvirtinti, kad priimtas sprendimas skirti dalį lėšų neturės neigiamos įtakos įgyvendinant projekte numatytus tikslus, ir apie patikslinimus per 3 darbo dienas raštu pranešti Departamentui.

33.     Jei pareiškėjui skirta suma yra mažesnė, negu pareiškėjas prašė paraiškoje, jis turi teisę keisti savo projekto veiklos masto įsipareigojimus, bet neturi teisės keisti paraiškoje aprašytos veiklos turinio ir tikslų, taip pat turi įsipareigoti įgyvendinti Nuostatų 11 punkte numatytas sąlygas.

34.     Už konkurso organizavimą atsakingas specialistas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas komisijos nariams pateikia svarstyti patikslintas sąmatas ir veiklų planus Reglamente nurodyta tvarka. Komisija ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo patikslintų sąmatų ir veiklų planų gavimo priima sprendimą dėl lėšų skyrimo, kuris yra rekomendacinio pobūdžio.

35.     Sprendimą dėl lėšų skyrimo projektams priima Departamento direktorius, remdamasis komisijos siūlymu, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo komisijos pasiūlymo gavimo. Departamento direktoriaus įsakymas dėl konkurso rezultatų skelbiamas Ministerijos interneto svetainėje www.socmin.lt ir Departamento interneto svetainėje www.jrd.lt.

36.     Departamento direktoriaus įsakymu paskirtas už konkurso organizavimą atsakingas specialistas per ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Departamento direktoriaus įsakymo paskelbimo susisiekia elektroniniu paštu su pareiškėjais, kuriems Departamento direktoriaus įsakymu buvo skirtos lėšos projektui įgyvendinti. Departamentui su pareiškėju susisiekus elektroniniu paštu, pareiškėjai per 3 darbo dienas elektroniniu laišku, kuris pridedamas prie paraiškos, Departamentui patvirtina, kad sutinka vykdyti projektą už jam skirtą lėšų sumą.

 

VI SKYRIUS

PROJEKTŲ FINANSAVIMAS, VYKDYMAS IR KONTROLĖ

 

37.     Departamentas, skelbdamas konkurso laimėtojus, paskelbia ir laukiančiųjų sąrašą. Laukiančiųjų sąraše esantiems pareiškėjams finansavimas skiriamas, jeigu pareiškėjas, gavęs finansavimą, atsisako skirto finansavimo, nepasirašo projekto įgyvendinimo sutarties (toliau – sutartis) per Nuostatų 44 punkte nurodytą terminą arba lėšas grąžina.

38.     Lėšos gali būti naudojamos nuo sutarties pasirašymo dienos iki 2016 m. gruodžio 31 d.

39.     Tinkamomis finansuoti laikomos šios išlaidos:

39.1.  projekto vykdytojų darbo užmokestis, įskaitant valstybinio socialinio draudimo įmokas (ne daugiau kaip 10 procentų visos iš Departamento prašomos sumos);

39.2.  ryšio paslaugų (pvz., interneto, fiksuoto ir (ar) mobiliojo telefono ryšio (neviršijant 15 Eur 1 projekto vykdytojui per mėnesį), pašto);

39.3.  transporto išlaikymo (pvz., degalai, tepalai, nuoma);

39.4.  išlaidos projektui įgyvendinti reikalingoms prekėms įsigyti (pvz., kanceliarinės, ūkio prekės, maisto produktai);

39.5.  nuomos išlaidos, skirtos veiklai įgyvendinti (pvz., organizacinės technikos, patalpų renginiams nuoma);

39.6.  komunalinių paslaugų (pvz., elektros, šildymo išlaidų);

39.7.  išlaidos projektui įgyvendinti reikalingoms paslaugoms įsigyti:

39.7.1. paslaugų, teikiamų pagal autorines, atlygintinų paslaugų sutartis, pvz., lektoriams, mokymų vadovams (ne daugiau kaip 14 Eur už 1 val.) (ne daugiau kaip 30 procentų visos iš Departamento prašomos sumos);

39.7.2. maitinimo paslaugų (ne daugiau kaip 7,6 Eur 1 asmeniui per dieną);

39.7.3. apgyvendinimo paslaugų (ne daugiau kaip 14 Eur 1 asmeniui per parą);

39.7.4. viešinimo (pvz., lankstinukų gamybos, straipsnių spaudoje, televizijos reportažų paslaugų pirkimas);

39.7.5. transporto paslaugų (pvz., autobuso ekonominės klasės ar viešojo transporto bilietai);

39.7.6. kitų paslaugų, kurios yra būtinos siekiant įgyvendinti numatytas veiklas, bet nepatenka į Nuostatų 39.7.1–39.7.5 papunkčiuose išvardytas paslaugų rūšis.

40.     Išlaidoms, išvardytoms Nuostatų 39.1–39.6 papunkčiuose, apmokėti negali būti skirta daugiau kaip 50 procentų nuo visos projektui įgyvendinti skirtos valstybės biudžeto lėšų sumos.

41.     Netinkamomis finansuoti laikomos šios išlaidos:

41.1.  ilgalaikiam materialiajam turtui, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatyme, kurio vertė 500 Eur ir didesnė, kaip tai reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. birželio 10 d. nutarimas Nr. 564 „Dėl minimalios ilgalaikio materialiojo turto vertės nustatymo ir ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) minimalių ir maksimalių ekonominių normatyvų viešojo sektoriaus subjektams patvirtinimo“, įsigijimo išlaidos;

41.2.  statinių ir (arba) patalpų statybos, rekonstrukcijos, kapitalinio ir (arba) einamajo remonto išlaidos;

41.3.  išlaidos, susijusios su veikla, vykdyta iki pateikiant paraišką ir iki pasirašant sutartį, pvz., paraiškos parengimas ir pan.;

41.4.  pareiškėjo įsiskolinimams padengti.

42.     Pareiškėjas, kuriam yra skirtas finansavimas, sutartį, kurioje nustatomi pareiškėjo įsipareigojimai, finansavimo dydis, finansavimo teikimo terminai, lėšų naudojimo, atskaitomybės bei atsakomybės sąlygos, pasirašo su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD).

43.     Departamentas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo Departamento direktoriaus sprendimo skirti lėšas perduoda SPPD finansuotinų organizacijų sąrašą, kuriame nurodomas konkrečiai organizacijai skirtas finansavimas, ir finansavimą gavusių pareiškėjų paraiškų kopijas.

44.     Pareiškėjui, kuriam yra skirtas finansavimas, nepasirašius sutarties per 30 kalendorinių dienų nuo finansuojamų organizacijų sąrašo perdavimo SPPD dienos, Departamento direktoriaus įsakymas dėl lėšų skyrimo šiam pareiškėjui pripažįstamas netekusiu galios.

45.     Pareiškėjas privalo:

45.1.  kiekvienam ketvirčiui pasibaigus, iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 5 dienos, teikti SPPD ketvirtines biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ir veiklos ataskaitas (Nuostatų 4 priedas) bei SPPD nustatytos formos finansines ataskaitas;

45.2.  iki 2017 m. sausio 5 d. pateikti SPPD metinę veiklos ataskaitą (Nuostatų 4 priedas) ir SPPD nustatytos formos finansinę ataskaitą.

46.     Departamentas ir SPPD tikrina, ar laikomasi ir kaip laikomasi sutartyse numatytų įsipareigojimų, atlieka skirtų lėšų panaudojimo bei veiklos vykdymo kontrolę.

47.     Pareiškėjas, gavęs finansavimą, privalo dalyvauti visuose Departamento organizuojamuose, su konkursu susijusiuose renginiuose.

48.     Pareiškėjas, kurio veikla yra daugiau kaip 50 procentų finansuojama iš valstybės, savivaldybių biudžetų, Europos Sąjungos lėšų, laikomas perkančiąja organizacija. Perkančioji organizacija, atlikdama pirkimus, privalo vadovautis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu.

 

VII SKYRIUS

PROJEKTŲ IŠLAIDŲ SĄMATŲ IR VEIKLŲ PLANŲ TIKSLINIMAS

 

49.     Išlaidų sąmata tikslinama pateikiant prašymą SPPD. Norėdamas patikslinti projekto išlaidų sąmatą, pareiškėjas turi pateikti SPPD pagrįstą prašymą tikslinti projekto išlaidų sąmatą ir lyginamąjį tikslinamų išlaidų sąmatos projektą. SPPD, išnagrinėjęs pareiškėjo prašymą, per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo priima sprendimą dėl sąmatos tikslinimo ir apie tai informuoja pareiškėją. Suderinus naujos redakcijos projekto išlaidų sąmatą, ji patvirtinama sutarties šalių (SPPD ir pareiškėjo) parašais.

50.     Prašymai tikslinti projektų išlaidų sąmatas SPPD teikiami 1 kartą per ketvirtį, bet ne vėliau kaip likus 10 dienų iki kito ketvirčio pradžios. Pareiškėjas gali teikti prašymą tik dėl dar nepatirtų išlaidų tikslinimo, išskyrus tinkamų finansuoti išlaidų sumažėjimo atvejus.

51.     Projekto išlaidų sąmatos tikslinimai, darantys reikšmingus pokyčius projekto veiklų plano vykdymui, pareiškėjo privalo būti suderinti su Departamentu Nuostatų 52–53 punktuose nustatyta tvarka.

52.     Veiklų planas tikslinamas pateikiant prašymą Departamentui. Norėdamas patikslinti veiklų planą, pareiškėjas turi pateikti Departamentui pagrįstą prašymą tikslinti veiklų planą, kartu pateikdamas palyginamąjį tikslinamą veiklų planą. Departamento darbuotojas, atsakingas už konkurso organizavimą, išnagrinėjęs pareiškėjo prašymą, per 5 darbo dienas priima sprendimą dėl veiklų plano tikslinimo ir apie sprendimą informuoja pareiškėją. Naujos redakcijos veiklų planas, jį suderinus, Departamento darbuotojo, atsakingo už konkurso organizavimą, patvirtinamas ir paštu pateikiamas SPPD.

53.     Prašymai tikslinti veiklų planą Departamentui gali būti teikiami iki einamųjų metų gruodžio 1 d. Pareiškėjas gali teikti prašymą tik dėl dar neįvykusių veiklų tikslinimo.

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

54.     Departamentas neprisiima atsakomybės, jei dėl pareiškėjo paraiškoje nurodytų klaidingų ryšiams palaikyti duomenų (adreso, telefono, fakso numerio, elektroninio pašto adreso ir kt.) pareiškėjo nepasiekia laiškai arba su pareiškėju negalima susisiekti.

55.     Projektams skiriamų lėšų dydis gali būti tikslinamas, atsižvelgiant į valstybės biudžeto vykdymą.

56.     Pareiškėjui elektroniniu paštu Departamento siunčiami klausimai, prašymai, susiję su paraiškos teikimu konkursui, laikomi oficialiais.

57.     Teikdamas paraišką konkursui, pareiškėjas sutinka, kad informacija, pateikta paraiškoje (išskyrus informaciją, kuri negali būti viešinama teisės aktų nustatyta tvarka), gali būti viešinama su konkursu susijusioje medžiagoje.

58.     Gavęs finansavimą, pareiškėjas įsipareigoja, suderinęs su Departamentu, viešinti vykdomą projektą naudodamas Ministerijos ir Departamento logotipus visuose su veikla susijusiuose dokumentuose ir leidiniuose, taip pat per renginius, nurodydamas finansavimo šaltinį – Ministeriją ir Departamentą. Visoje teikiamoje informacijoje ir leidiniuose, neatsižvelgiant į jų formą ir pateikimo būdą, turi būti nurodoma, kad už ją atsakingas tik autorius ir kad Ministerija bei Departamentas neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą.

59.     Sprendimas dėl projekto finansavimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

_________________________