Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2011 M. BIRŽELIO 29 D. NUTARIMO NR. 768 „DĖL MOKYKLŲ, VYKDANČIŲ FORMALIOJO ŠVIETIMO PROGRAMAS, TINKLO KŪRIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. balandžio 13 d. Nr. 376
Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimą Nr. 768 „Dėl Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija (Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklės nauja redakcija nedėstomos):

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL MOKYKLŲ, VYKDANČIŲ FORMALIOJO ŠVIETIMO PROGRAMAS, TINKLO KŪRIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 28 straipsnio 8 dalimi, 41 straipsnio 7 ir 9 dalimis, 43 straipsnio 7 dalimi ir 67 straipsnio 4 dalies 1 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisykles (pridedama).

2. Pavesti, vadovaujantis šio nutarimo 1 punkte nurodytų taisyklių 35 punktu, iki 2016 m. birželio 1 d. patvirtinti:

2.1. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai – valstybinių bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų, kurių savininko (dalininko) teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendruosius planus;

2.2. savivaldybėms – savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendruosius planus.“

2. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintas Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisykles:

2.1. Pakeisti I skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS“.

2.2. Pakeisti 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

„2. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

2.1. Jungtinė klasė – klasė, sudaryta iš dviejų arba trijų klasių, kuriose mokomasi pagal skirtingo lygio programą.

2.2. Klasė – pastovi mokinių grupė, kuri vienus mokslo metus drauge mokosi pagal to paties lygio pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą.

2.3. Specialioji klasė – dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių klasė.

2.4. Kitos Taisyklėse vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme (toliau – Švietimo įstatymas).“

2.3. Pakeisti II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

II SKYRIUS

MOKYKLŲ TINKLO KŪRIMO TIKSLAS IR ESMINĖS NUOSTATOS“.

2.4. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

„17. Nevalstybinėse mokyklose, visiems dalininkams (savininkui) sutikus, ugdymas grindžiamas savitos pedagoginės sistemos samprata, tvirtinama švietimo ir mokslo ministro. Valstybinėse ir savivaldybių mokyklose gali būti įgyvendinami tam tikri savitos pedagoginės sistemos elementai, nustatyti švietimo ir mokslo ministro patvirtintoje savitos pedagoginės sistemos sampratoje, jeigu jie dera su bendrosiomis ugdymo programomis, bendraisiais ugdymo planais ir yra tėvų (globėjų, rūpintojų) sutikimai. Savitos pedagoginės sistemos samprata rengiama vadovaujantis švietimo ir mokslo ministro tvirtinama Netradicinio ugdymo koncepcija.“

2.5. Pripažinti netekusiu galios 20 punktą.

2.6. Pakeisti III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

III SKYRIUS

BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ PASKIRTIS IR VYKDOMOS PROGRAMOS“.

2.7. Pakeisti 23.5.3.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„23.5.3.3. pasienio ruože, tai yra seniūnijoje, esančioje pasienio ruože pagal Lietuvos Respublikos gyvenamųjų vietovių, priskirtų pasienio ruožui, sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 548 „Dėl Pasienio ruožo ribų ir valstybės sienos apsaugos zonos ribų bei Lietuvos Respublikos gyvenamųjų vietovių, priskirtų pasienio ruožui, sąrašo patvirtinimo“;“.

2.8. Pakeisti IV skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

IV SKYRIUS

BENDRIEJI IR SPECIALIEJI MOKYKLŲ, VYKDANČIŲ BENDROJO UGDYMO PROGRAMAS, KRITERIJAI“.

2.9. Pakeisti 24.3.3.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„24.3.3.5. nepilnamečių tardymo izoliatoriaus ir pataisos įstaigos mokykla, skirta 14 –23 metų asmenims, kuriems laikinai atimta ar apribota laisvė, taip pat areštą atliekantiems nuteistiesiems iki 16 metų mokytis pagal pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo ir profesinio mokymo programas;“.

2.10. Pakeisti 25.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„25.7. Klasės, tam tikrais atvejais jungtinės klasės sudaromos taip, kad užtikrintų bendrųjų ugdymo programų ir bendrųjų ugdymo planų įgyvendinimą ir atitiktų klasių, jungtinių klasių bendrosiose bendrojo ugdymo mokyklose sudarymo mokslo metų pradžioje kriterijus, nurodytus Taisyklių 1 priede, ir klasių, jungtinių klasių bendrojo ugdymo mokyklose specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams sudarymo mokslo metų pradžioje kriterijus, nurodytus Taisyklių 2 priede. Taisyklių 1 ir 2 prieduose nustatytas didžiausias mokinių skaičius klasėje, jungtinėje klasėje per mokslo metus gali būti didinamas ne daugiau kaip dviem mokiniais. Savivaldybės mokykloje, finansuojamoje pagal Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodiką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimu Nr. 785 „Dėl Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“ (toliau – Metodika), klasės mokinių skaičiaus vidurkis pagal bendrojo ugdymo programas gali būti mažesnis už nustatytą Metodikoje, jeigu savivaldybės mokyklos savininkas (dalyvių susirinkimas) bendrojo ugdymo mokyklai papildomai skiria savo lėšų mokymui tiek, kiek jų trūksta iki sumos, nustatytos vidutiniam mokinių skaičiui atitinkamos programos klasėje pagal Metodiką. Valstybinėje mokykloje klasės mokinių skaičiaus vidurkis pagal bendrojo ugdymo programas gali būti mažesnis už nustatytą Metodikoje, jeigu valstybinės mokyklos savininkas (dalyvių susirinkimas) bendrojo ugdymo mokyklai papildomai skiria lėšų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžete jam numatytų asignavimų ir kitų dalininkų lėšų mokymui tiek, kiek jų trūksta iki sumos, nustatytos vidutiniam mokinių skaičiui atitinkamos programos klasėje pagal Metodiką. Nevalstybinėje bendrojo ugdymo mokykloje klasių dydį nustato savininkas (dalininkų susirinkimas).“

2.11. Pakeisti 26.8.1.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„26.8.1.1. Sudaro ne mažiau kaip dvi vienuoliktąsias klases, išskyrus atvejus, nustatytus Taisyklių 26.8.1.2–26.8.1.5 papunkčiuose, jeigu klasės mokinių, besimokančių pagal vidurinio ugdymo programą, skaičiaus vidurkis yra ne mažesnis kaip 25.“

2.12. Pakeisti 26.10 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„26.10. Gimnazijos tipo mokykla, sudarydama III ir IV gimnazijos klases, turi vadovautis Taisyklių 26.9.1–26.9.7 papunkčiuose nustatytais klasių skaičiaus ir klasės mokinių, besimokančių pagal vidurinio ugdymo programą, skaičiaus vidurkio reikalavimais.“

2.13. Pakeisti V skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

V SKYRIUS

GIMNAZIJOS TIPUI PRISKIRIAMOS MOKYKLOS, VYKDANČIOS SPECIALIZUOTO UGDYMO KRYPTIES PROGRAMĄ, KURIAI REIKIA UGDYMO NUOSEKLUMO, KRITERIJAI“.

2.14. Pakeisti 27.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„27.1. atitinka Taisyklių 25 punkte ir 26.8.2.1 papunktyje nustatytus kriterijus;“.

2.15. Pakeisti VI skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

VI SKYRIUS

SAVIVALDYBIŲ MOKYKLŲ (KLASIŲ), SKIRTŲ ŠALIES (REGIONO) MOKINIAMS, TURINTIEMS SPECIALIŲJŲ UGDYMOSI POREIKIŲ, KURIOMS SKIRIAMA ŪKIO LĖŠŲ IŠ LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS BIUDŽETO, PASKIRTIS IR KRITERIJAI“.

2.16. Pakeisti 29.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„29.1. atitinka Taisyklių 25 punkte, 27.2–27.9 papunkčiuose nustatytus kriterijus;“.

2.17. Pakeisti 30.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„30.2. ji atitinka Taisyklių 25 punkte, 26.1–26.3 ir 26.8.2.2 papunkčiuose nustatytus kriterijus.“

2.18. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:

„31. Jaunimo namams, sanatorijos mokyklai (sanatorijos klasei), ligoninės mokyklai (ligoninės klasei), nepilnamečių tardymo izoliatoriaus ir pataisos įstaigos mokyklai (nepilnamečių tardymo izoliatoriaus ir pataisos įstaigos klasei), tardymo izoliatoriaus ir (ar) pataisos įstaigos suaugusiųjų mokyklai (suaugusiųjų klasei) ūkio lėšų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto skiriama, jeigu ji atitinka Taisyklių 25 punkte ir 26.8.2.3 papunktyje nustatytus kriterijus.“ 

2.19. Pakeisti VII skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

VII SKYRIUS

MOKYKLŲ TINKLO PERTVARKOS BENDRŲJŲ PLANŲ RENGIMAS IR ĮGYVENDINIMAS“.

2.20. Pakeisti 35.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„35.2. Mokyklų tinklo pertvarkos bendrajam planui įgyvendinti rengiamas priedas – Mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ir struktūrinių pertvarkymų planas. Kai dėl mokyklų tinklo pertvarkos reikia spręsti mokytojų įdarbinimo klausimus, papildomai rengiamas priedas – Mokytojų kvalifikacijų atnaujinimo ir įdarbinimo planas, kai reikia spręsti mokinių vežiojimo klausimus, papildomai rengiamas priedas – Mokinių vežiojimo užtikrinimo planas.“

2.21. Pakeisti 35.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„35.3. Konsultuojamasi dėl mokyklų tinklo kūrimo, Mokyklų tinklo pertvarkos bendrojo plano projektas derinamas su įvairiomis interesų grupėmis pagal Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymą. Savivaldybių profesinio mokymo įstaigų ir savivaldybių mokyklų (klasių), skirtų šalies (regiono) mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, kurioms ūkio lėšų skiriama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ir struktūrinių pertvarkymų planus savivaldybės derina su švietimo ir mokslo ministru; valstybinių mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ir struktūrinių pertvarkymų planus švietimo ir mokslo ministras derina su savivaldybėmis, kurių teritorijose yra Mokyklos.“

2.22. Pakeisti 36 punktą ir jį išdėstyti taip:

„36. Įgyvendinimo stadijoje savivaldybės ir Švietimo ir mokslo ministerija priima ir įgyvendina sprendimus dėl konkrečių Mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ar jų struktūrinių pertvarkymų pagal Mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ir struktūrinių pertvarkymų planą, o Mokytojų kvalifikacijų atnaujinimo ir įdarbinimo planą ir Mokinių vežiojimo užtikrinimo planą, jeigu tokie planai rengiami.“

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Algirdas Butkevičius

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministrė                                                            Audronė Pitrėnienė