LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2003 M. vasario 25 D. ĮSAKYMO NR. V-117 „Dėl LYTIŠKAI PLINTANČIŲ INFEKCIJŲ, ŽIV NEŠIOJIMO IR ŽIV LIGOS EPIDEMIOLOGINĖS PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. birželio 29 d. Nr. V-1172
Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u Lytiškai plintančių infekcijų, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinės priežiūros tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. vasario 25 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Lytiškai plintančių infekcijų, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinės priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2022 m. liepos 1 d.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                   Arūnas Dulkys

 


 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro

2003 m. vasario 25 d. įsakymu Nr. V-117

(Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro

2022 m. birželio 29 d. įsakymo Nr. V-1170 redakcija)

 

LYTIŠKAI PLINTANČIŲ INFEKCIJŲ, ŽIV NEŠIOJIMO IR ŽIV LIGOS EPIDEMIOLOGINĖS PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lytiškai plintančių infekcijų, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinės priežiūros tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) reglamentuoja lytiškai plintančių infekcijų (toliau – LPI), ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos privalomąjį registravimą, informacijos teikimą ir įstaigų funkcijas vykdant LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinę priežiūrą. Tvarkos aprašo reikalavimai privalomi asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigoms, kitiems juridiniams asmenims, atliekantiems ŽIV laboratorinius tyrimus, nepriklausomai nuo nuosavybės bei teisinės formos, pavaldumo.

2. ŽIV nešiojimo atvejų, ŽIV ligos ir LPI, apie kuriuos duomenys teikiami visuomenės sveikatos priežiūros įstaigoms, sąrašas:

2.1. besimptomis užkrėstumas žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) (Z21);

2.2. žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) liga (B20-24);

2.3. laboratoriniai žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) radiniai. Negalutiniai naujagimių ŽIV mėginio radiniai (R75);

2.4. sifilis (A51-A53), įgimtas sifilis (A50);

2.5. gonokokinė infekcija (A54);

2.6. chlamidijų sukeltos ir lytiškai santykiaujant plintančios ligos (A56);

2.7. venerinė limfogranuloma (VLG) (A55).

 

II SKYRIUS
LPI, ŽIV NEŠIOJIMO IR ŽIV LIGOS PRIVALOMOJI REGISTRACIJA IR INFORMACIJOS TEIKIMAS

 

3. LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos atvejų registravimas asmens sveikatos priežiūros įstaigose:

3.1. Visi medicininiai ir epidemiologinės anamnezės duomenys apie pacientą, sergantį lytiškai plintančia infekcija, ŽIV liga, ar ŽIV nešiotoją, įrašomi atitinkamuose dokumentuose: Asmens sveikatos istorijoje (ambulatorinėje kortelėje, įdėtiniame lape) (forma Nr. 025/a), Gydymo stacionare ligos istorijoje (forma Nr. 003/a), Dienos stacionaro ligonio kortelėje (forma Nr. 003-2/a), Infekcinių susirgimų registravimo žurnale (forma Nr. 060/a) arba įstaigoje naudojamoje informacinėje sistemoje ir Kontakto kortelėje (forma Nr. 047-9/a), nurodytuose Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakyme Nr. 515 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“; Lytiškai plintančios infekcijos, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinio tyrimo protokole (forma Nr. 151-9/a). Sveikatos priežiūros specialistas, suteikęs konsultacinę pagalbą ir paskyręs ŽIV tyrimą pacientui, užpildo Siuntimo laboratoriniam ŽIV tyrimui ir tyrimo rezultato formą Nr. 151-7/a. Sveikatos priežiūros specialistas, paėmęs ėminius, užpildo Ėminių dėl ŽIV registracijos lapą (forma Nr. 151-8/a) ir siunčia į tiriančiąją laboratoriją.

3.2. Gydytojas, diagnozavęs ŽIV nešiojimą, ŽIV ligą ar LPI, įrašytą į ŽIV nešiojimo atvejų, ŽIV ligos ir LPI, apie kuriuos duomenys teikiami visuomenės sveikatos priežiūros įstaigoms, sąrašą, pacientui suteikia konsultacinę pagalbą, užregistruoja atvejį Infekcinių susirgimų registravimo žurnale (forma Nr. 060/a) arba įstaigoje naudojamoje informacinėje sistemoje ir, užpildęs Lytiškai plintančios infekcijos, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinio tyrimo protokolą (forma Nr. 151-9/a), per 7 dienas nuo diagnozės patvirtinimo jį išsiunčia Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC).

3.3. Gydytojas, dirbantis krašto apsaugos sistemos, teisingumo ir vidaus reikalų sistemos uždarosiose įstaigose, diagnozavęs ŽIV nešiojimą, ŽIV ligą ar LPI, įrašytą į ŽIV nešiojimo atvejų, ŽIV ligos ir LPI, apie kuriuos duomenys teikiami visuomenės sveikatos priežiūros įstaigoms, sąrašą, asmeniui, esančiam laisvės atėmimo vietoje ar policijos areštinėje, suteikia konsultacinę pagalbą ir užregistruoja atvejį Infekcinių susirgimų registravimo žurnale (forma Nr. 060/a) (privalomosios pradinės karo tarnybos karių infekciniai susirgimai registruojami Infekcinių susirgimų apskaitos žurnale Nr. KAM 40-60/a, nurodytame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakyme Nr. 515 „Dėl Sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“) arba įstaigoje naudojamoje informacinėje sistemoje, ir, užpildęs Lytiškai plintančios infekcijos, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinio tyrimo protokolą (forma Nr. 151-9/a), per 7 dienas nuo diagnozės patvirtinimo jį išsiunčia NVSC, o apie privalomosios pradinės karo tarnybos karius – Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybai.

3.4. Gydytojas, išaiškinęs LPI ar ŽIV nešiojimo protrūkį, išplitusį tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų (arba esant 5 ir daugiau atvejų, išplitusių lytiniu būdu iš vieno infekcijos šaltinio), arba kiekvieną atvejį, išplitusį per kraują ar jo produktus, žmogaus audinius ir (ar) organus, medicininius instrumentus, kiekvieną atvejį, nustatytą kraujo donorui, staigų šių ligų išplitimą, apėmusį ribotą žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, apie protrūkio ar tokio atvejo vietą, numanomas ar žinomas priežastis ir mechanizmus bei kitą turimą informaciją, taip pat visą turimą informaciją apie maceruotą dėl sifilio negyvagimį, ne vėliau kaip per 12 val. nuo protrūkio ar atvejo išaiškinimo pateikia NVSC telefonu, faksu ar elektroniniu paštu.

3.5. Gydytojas, siųsdamas ėminį į laboratoriją dėl LPI, pildomuose dokumentuose užrašo paciento kodą, esantį Lytiškai plintančios infekcijos, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinio tyrimo protokole (forma Nr. 151-9/a), uždeda savo spaudą ir užrašo savo darbo telefoną.

3.6. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos bei kiti juridiniai asmenys, atliekantys ŽIV ir LPI laboratorinius tyrimus, kiekvieną mėnesį užpildo statistinės ataskaitos formas Nr. 65 – sveikata, mėnesinė, metinė „Duomenys apie nustatytus lytiškai plintančių infekcijų sukėlėjus ir ŽIV“ ir Nr. 67 – sveikata, mėnesinė, metinė „Ataskaita apie ištirtus dėl ŽIV asmenis pagal tiriamąsias grupes“ ir išsiunčia jas NVSC iki kito mėnesio 5 dienos.

4. LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos atvejų registravimas NVSC:

4.1. NVSC LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos atvejai pagal gautus Lytiškai plintančios infekcijos, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinio tyrimo protokolus (forma Nr. 151-9/a) registruojami Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinėje sistemoje (toliau – ULSVIS). Skubūs pranešimai apie ŽIV infekcijos sukėlėją (statistinės apskaitos forma Nr. 151-2/a), gauti iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (toliau – NVSPL), registruojami ir kaupiami laikantis asmens duomenų teisinę apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų.

4.2. Iš asmens, visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų juridinių asmenų gauti duomenys apie praėjusį mėnesį nustatytų LPI sukėlėjų ir ŽIV skaičių, užpildžius statistinės ataskaitos formas Nr. 65 – sveikata, mėnesinė, metinė „Duomenys apie nustatytus lytiškai plintančių infekcijų sukėlėjus ir ŽIV“ ir Nr. 67 – sveikata, mėnesinė, metinė „Ataskaita apie ištirtus dėl ŽIV asmenis pagal tiriamąsias grupes“ iki kito mėnesio 10 d. suvedami į ULSVIS.

4.3. Informacija apie išaiškintą LPI ar ŽIV nešiojimo protrūkį, išplitusį tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų (arba esant 5 ir daugiau atvejų, išplitusių lytiniu būdu iš vieno infekcijos šaltinio), arba kiekvieną atvejį, išplitusį per kraują ar jo produktus, žmogaus audinius ir (ar) organus, medicininius instrumentus, kiekvieną atvejį, nustatytą kraujo donorui, staigų šių ligų išplitimą, apėmusį ribotą žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, bei apie maceruotą dėl sifilio negyvagimį pateikiama Sveikatos apsaugos ministerijai ne vėliau kaip per 12 val. žodžiu (telefonu) ir ne vėliau kaip per 72 val. raštu, faksu arba elektroniniu paštu.

4.4. LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinės situacijos analizė (metinė) iki rugpjūčio 31 d. teikiama Sveikatos apsaugos ministerijai, savivaldybių administracijų direktoriams, Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas), Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Medicinos centrui ir NVSPL.

5. LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos atvejų registravimas Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje:

5.1. Pirmąją ataskaitinio mėnesio dieną Infekcinių susirgimų apskaitos žurnale (forma Nr. KAM 40-060/a) arba įstaigoje naudojamoje informacinėje sistemoje užregistruoti duomenys apie praėjusį mėnesį susirgusius LPI, ŽIV liga bei ŽIV nešiotojus sumuojami ir bendras per mėnesį užregistruotų susirgimų skaičius pagal galutines diagnozes įtraukiamas į statistinę ataskaitą (forma Nr. 4 – sveikata, mėnesinė, metinė „Sergamumas užkrečiamosiomis ligomis“), ir šios ataskaitos formoje nurodytais terminais pateikiamas NVSC.

5.2. Per praėjusį mėnesį užregistruotų Lytiškai plintančios infekcijos, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinio tyrimo protokolų kopijos (forma Nr. 151–9/a) pateikiamos NVSC iki kito mėnesio 3 dienos.

5.3. Duomenys apie praėjusį mėnesį laboratorijose nustatytus LPI ir ŽIV sukėlėjus, užpildžius statistinės ataskaitos formas Nr. 65 – sveikata, mėnesinė, metinė „Duomenys apie nustatytus lytiškai plintančių infekcijų sukėlėjus ir ŽIV“ ir Nr. 67 – sveikata, mėnesinė, metinė „Ataskaita apie ištirtus dėl ŽIV asmenis pagal tiriamąsias grupes“, pateikiami NVSC kiekvieną mėnesį iki kito mėnesio 5 dienos.

5.4. Informacija apie išaiškintą LPI ar ŽIV nešiojimo protrūkį, išplitusį tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų (arba esant 5 ir daugiau atvejų, išplitusių lytiniu būdu iš vieno infekcijos šaltinio), arba kiekvieną atvejį, išplitusį per kraują ar jo produktus, žmogaus audinius ir (ar) organus, medicininius instrumentus, kiekvieną atvejį, nustatytą kraujo donorui, staigų šių ligų išplitimą, apėmusį ribotą žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, bei apie maceruotą dėl sifilio negyvagimį pateikiama NVSC ne vėliau kaip per 12 val. žodžiu (telefonu) ir ne vėliau kaip per 72 val. raštu (faksu arba elektroniniu paštu).

6. Atliktų LPI ir ŽIV laboratorinių tyrimų registravimas NVSPL:

6.1. NVSPL, atlikusi ŽIV laboratorinius tyrimus, užpildo atitinkamą Siuntimo laboratoriniam ŽIV tyrimui ir tyrimo rezultato (forma Nr. 151-7/a) dalį ir, užtikrindama konfidencialumą, grąžina asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojui, atsiuntusiam ėminį.

6.2. NVSPL yra kaupiamų duomenų šaltinis (duomenų teikėjas). Patvirtinusi ŽIV infekcijos laboratorinę diagnozę, NVSPL užpildo apskaitos formą Nr. 151-2/a „Skubus pranešimas apie ŽIV infekcijos sukėlėją“ ir šios apskaitos formoje nurodytais terminais, užtikrindama konfidencialumą, ją pateikia NVSC. Atlikus ŽIV sukėlėjo papildomus laboratorinius tyrimus pildoma nauja statistinės apskaitos forma Nr. 151-2/a.

6.3. NVSPL kiekvieną mėnesį pildomos statistinės ataskaitos formos Nr. 65 – sveikata, mėnesinė, metinė „Duomenys apie nustatytus lytiškai plintančių infekcijų sukėlėjus ir ŽIV“ ir Nr. 67– sveikata, mėnesinė, metinė „Ataskaita apie ištirtus dėl ŽIV asmenis pagal tiriamąsias grupes“ ir išsiunčiamos NVSC iki kito mėnesio 5 dienos.

 

III SKYRIUS
ĮSTAIGŲ FUNKCIJOS VYKDANT LPI, ŽIV NEŠIOJIMO IR ŽIV LIGOS EPIDEMIOLOGINĘ PRIEŽIŪRĄ

 

7. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos:

7.1. organizuoja arba atlieka sergančiųjų ar įtariamų sergant LPI, ŽIV liga bei ŽIV nešiotojų klinikinius ir laboratorinius diagnostinius tyrimus. Atlikę ŽIV antikūnų tyrimą ir gavę teigiamą rezultatą, asmens sveikatos priežiūros specialistai užpildo Siuntimo laboratoriniam ŽIV tyrimui ir tyrimo rezultato formą Nr. 151-7/a ir organizuoja ėminio pristatymą į NVSPL ŽIV laboratorinei diagnozei patvirtinti;

7.2. gydytojas, diagnozavęs ar įtaręs LPI, ŽIV nešiojimą ar ŽIV ligą, diagnozei patikslinti gali siųsti pacientą konsultuotis pas gydytoją specialistą;

7.3. teikia informaciją šio įsakymo ar kitų teisės aktų nustatyta tvarka;

7.4. aiškinasi kontaktinius asmenis. Gydytojas, užpildęs Kontakto kortelę (forma Nr. 047-9/a), imasi priemonių, kad asmuo, kontaktavęs su sergančiuoju LPI, ŽIV liga ar ŽIV nešiotoju, atvyktų į asmens sveikatos priežiūros įstaigą pasitikrinti sveikatos. Tirtinų kontaktinių asmenų skaičių nustato LPI, ŽIV nešiojimo ar ŽIV ligos atvejį įtaręs ar diagnozavęs gydytojas;

7.5. perduoda bendrąją informaciją (socialinė padėtis, priklausymas rizikos grupei, lytis, amžius) apie išaiškintus kontaktinius asmenis, per 14 dienų nuo Kontakto kortelės (forma Nr. 047-9/a) užpildymo neatvykusius į asmens sveikatos priežiūros įstaigą pasitikrinti dėl LPI ir ŽIV nešiojimo, NVSC, kad būtų galima taikyti bendrąsias poveikio priemones (organizuoti akcijas, tos grupės asmenų mokymą, konsultacijas);

7.6. pagal savo kompetenciją dalyvauja aiškinantis LPI, ŽIV ligos bei ŽIV nešiotojų židinių priežastis;

7.7. prireikus organizuoja rizikos grupių asmenų (švirkščiamųjų narkotikų vartotojų, asmenų, teikiančių seksualines paslaugas už atlygį, vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais ir t. t.) kraujo ėmimą ir jo siuntimą ištirti dėl ŽIV;

7.8. pagal savo kompetenciją vykdo užkrečiamųjų ligų profilaktikos programas;

7.9. atsako už duomenų apie LPI, ŽIV ligonius bei ŽIV nešiotojus tikslumą ir jų pateikimą reikiamoms institucijoms nustatytu laiku;

7.10. pagal kompetenciją teikia metodinę pagalbą kitų specialybių gydytojams, organizuoja visuomenės sveikos gyvensenos mokymą, rengia konferencijas, seminarus, pasitarimus, susijusius su LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos profilaktika, juose dalyvauja. Pagal kompetenciją dalyvauja asmens ir visuomenės sveikatos specialistų rengimo bei kvalifikacijos kėlimo priemonėse.

8. NVSC:

8.1. vykdo LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinę priežiūrą, kontrolę šalyje ir administracinėse teritorijose ir pagal kompetenciją taiko prevencijos priemones (taip pat ir Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose, vidaus reikalų ministro valdymo sričių įstaigose);

8.2. pagal ULSVIS nuostatų reikalavimus ir laikydamasis asmens duomenų teisinę apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų renka duomenis apie LPI, ŽIV nešiojimą ir ŽIV ligą, kaupia ir sistemina juos ULSVIS ir teikia informaciją šio įsakymo ar kitų teisės aktų nustatyta tvarka;

8.3. gavęs informaciją iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų apie LPI ar ŽIV nešiojimo protrūkį, išplitusį tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų (arba esant 5 ir daugiau atvejų, išplitusių lytiniu būdu iš vieno infekcijos šaltinio), arba kiekvieną atvejį, išplitusį per kraują ar jo produktus, žmogaus audinius ir (ar) organus, medicininius instrumentus, kiekvieną atvejį, nustatytą kraujo donorui, staigų šių ligų išplitimą, apėmusį ribotą žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, kartu su asmens sveikatos priežiūros įstaigos specialistais vykdo epidemiologinį protrūkio, jo priežasčių ar tokio atvejo tyrimą. Pagal kompetenciją inicijuoja tarpžinybinės darbo grupės epidemiologiniam tyrimui atlikti sudarymą. Apibendrintą protrūkio ar tokio atvejo tyrimo informaciją, rezultatus ir išvadas NVSC pateikia Sveikatos apsaugos ministerijai per 10 darbo dienų nuo protrūkio ar atvejo tyrimo pabaigos;

8.4. gavęs iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir apibendrinęs bendrąją informaciją apie išaiškintus kontaktinius asmenis, neatvykusius į asmens sveikatos priežiūros įstaigą pasitikrinti sveikatos, nustato tikslines grupes, teikia siūlymus ir rekomendacijas suinteresuotoms institucijoms dėl bendrųjų poveikio priemonių (akcijos, tos grupės asmenų mokymas, konsultacijos) taikymo ir jas organizuoja;

8.5. teikia epidemiologinės analizės išvadas ir siūlymus, kaip spręsti LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos problemas, savivaldybėms, Sveikatos apsaugos ministerijai. Kilus LPI, ŽIV nešiojimo ar ŽIV ligos epidemijų pavojui, teikia siūlymus Sveikatos apsaugos ministerijai, kitoms suinteresuotoms institucijoms dėl papildomų epidemiologinės priežiūros priemonių įgyvendinimo;

8.6. vykdo LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos prevencijos priemones;

8.7. pagal kompetenciją vykdo užkrečiamųjų ligų profilaktikos programas;

8.8. pagal kompetenciją teikia metodinę pagalbą asmens sveikatos priežiūros įstaigoms LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinės priežiūros klausimais;

8.9. pagal kompetenciją organizuoja rizikos grupių asmenų ištyrimą dėl biologinių ŽIV infekcijos paplitimo žymeklių;

8.10. pagal kompetenciją stebi ir analizuoja valstybės, savivaldybių įgyvendinamų profilaktikos programų, susijusių su LPI, ŽIV nešiojimu ir ŽIV liga, rezultatus ir teikia apibendrintus duomenis teisės aktų nustatyta tvarka;

8.11. pagal kompetenciją rengia ar teikia siūlymus rengiamiems teisės aktų projektams LPI, ŽIV nešiojimo bei ŽIV ligos epidemiologinės priežiūros klausimais;

8.12. organizuoja LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos profilaktikos klausimais konferencijas, seminarus, pasitarimus ir juose dalyvauja. Pagal kompetenciją dalyvauja visuomenės sveikatos specialistų rengimo bei kvalifikacijos kėlimo priemonėse;

8.13. kontroliuoja LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos atvejų ir sukėlėjų apskaitos tikslumą asmens sveikatos priežiūros įstaigose;

8.14. bendradarbiauja ir teikia informaciją apie LPI ir ŽIV infekciją ES institucijoms, PSO, kitoms tarptautinėms organizacijoms, Lietuvos ir kitų šalių kompetentingoms institucijoms. Pagal kompetenciją dalyvauja rengiant teisės aktų projektus dėl ES direktyvų ir PSO rekomendacijų perkėlimo ir įgyvendinimo.

9. Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba planuoja, organizuoja ir vykdo LPI, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinę priežiūrą, kontrolę ir prevencijos priemones savo kontroliuojamose įstaigose.

 

_________________

 

part_296dd84f975743d690eeab617e934e40_end