herbas_jb_sm

 

Joniškio rajono savivaldybės
TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS JAUNIMO REIKALŲ TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2018 m. spalio 25 d. Nr. T-218

Joniškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi,  Joniškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2017 m. kovo 27 d. sprendimą Nr. T-61 „Dėl Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nuostatų patvirtinimo“ (su pakeitimu, padarytu 2017 m. rugpjūčio 30 d. sprendimu Nr. T-184).

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Gediminas Čepulis

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2018 m. spalio 25 d. sprendimu Nr. T-218

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS JAUNIMO REIKALŲ TARYBOS

NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos tikslus ir funkcijas, teises, sudėtį, darbo organizavimo tvarką bei jaunimo atstovų rinkimų vykdymo tvarką.

2. Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba (toliau – SJRT) yra visuomeninė patariamoji institucija, vadovaujantis lygybės principu sudaroma iš Joniškio rajono savivaldybės

(toliau – savivaldybė) administracijos ir savivaldybės tarybos narių (savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui) ir savivaldybės teritorijoje veikiančių savivaldybės jaunimo organizacijų, su jaunimu dirbančios organizacijų, mokinių ir (ar) studentų savivaldos, veikiančios savivaldybės teritorijoje, išrinktų jaunimo atstovų, kurie renkami dviejų metų kadencijai.

3. SJRT nagrinėja su savivaldybės jaunimo politika susijusius klausimus ir teikia savivaldybės institucijoms ir įstaigoms pasiūlymus dėl jaunimo politikos, jos įgyvendinimo, jaunimo politikos įgyvendinimo priemonių finansavimo prioritetų savivaldybėje, su jaunimo politikos įgyvendinimu savivaldybėje susijusių teisės aktų projektų.

4. SJRT savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos, Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatymais, savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

5. SJRT sudaroma savivaldybės tarybos sprendimu.

 

II SKYRIUS

TIKSLAI IR FUNKCIJOS

 

6. SJRT tikslai:

6.1. bendradarbiaujant su savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriumi (toliau – JRK), padėti įgyvendinti savivaldybės funkcijas jaunimo politikos įgyvendinimo srityse, numatytose Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme ir kituose teisės aktuose;

6.2. įgyvendinti savivaldybės jaunimo politiką;

6.3. užtikrinti jaunų žmonių dalyvavimą sprendžiant savivaldybės jaunimo politikos klausimus;

6.4. stiprinti tvarų bendradarbiavimą tarp savivaldybės institucijų ar įstaigų ir jaunimo bei su jaunimu dirbančių organizacijų, neformalių jaunimo grupių, atvirų jaunimo centrų.

7. Siekdama numatytų tikslų SJRT įgyvendina šias funkcijas:

7.1. renka ir analizuoja informaciją apie jaunimo politikos įgyvendinimą savivaldybės institucijose ir įstaigose, kitą informaciją, susijusią su jaunimu, teikia siūlymus ir rekomendacijas savivaldybės tarybai, jos komitetams ar komisijoms, savivaldybės administracijai ir kitoms institucijoms, susijusioms su jaunimo politikos įgyvendinimu;

7.2. teikia pasiūlymus savivaldybės tarybai dėl jaunimo politikos plėtros krypčių;

7.3. inicijuoja savivaldybės jaunimo politikos padėties, jaunimo poreikių tyrimus ir jaunimo politikos kokybės vertinimą;

7.4. teikia pasiūlymus savivaldybės institucijoms ir įstaigoms, dirbančioms su jaunimu, dėl jaunimo politikai įgyvendinti skirtų programų turinio, projektų finansavimo dydžio ir tvarkos;

7.5. analizuoja užsienio valstybių patirtį sprendžiant jaunimo politikos klausimus ir teikia pasiūlymus ir rekomendacijas savivaldybės tarybai dėl bendradarbiavimo su užsienio šalių institucijomis galimybių;

7.6. teikia pasiūlymus dėl jaunimo politikos įgyvendinimo priemonių įtraukimo į savivaldybės strategiją, dalyvauja rengiant savivaldybės jaunimo politikos strategiją;

7.7. vertina projektus ir teikia pasiūlymus savivaldybės administracijos direktoriui dėl Joniškio rajono savivaldybės jaunimo iniciatyvų, jaunimo savanoriškos tarnybos projektų finansavimo;

7.8. teikia siūlymus dėl jaunimo apdovanojimų, derina su tuo susijusius dokumentus;

7.9. ne rečiau kaip kartą per metus teikia savo veiklos ataskaitą savivaldybės tarybai.

 

III SKYRIUS

TEISĖS IR PAREIGOS

 

8. SJRT turi šias teises ir pareigas:

8.1. gauti iš savivaldybės institucijų ir įstaigų informaciją, kurios reikia SJRT funkcijoms atlikti;

8.2. kviestis į SJRT posėdžius savivaldybės tarybos narius, savivaldybės administracijos valstybės tarnautojus ir darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis, specialistus (ekspertus), prašyti pateikti išvadas, informaciją, susijusią su jaunimo politika;

8.3. dalyvauti savivaldybės tarybos, jos komitetų ar komisijų darbe ir posėdžiuose, kuriuose sprendžiami jaunimo politikos klausimai;

8.4. rengti išplėstinius ir išvažiuojamuosius SJRT posėdžius, siekdama užtikrinti tvaresnį bendradarbiavimą su kitomis institucijomis ir įstaigomis, dirbančiomis jaunimo politikos srityje, jaunimo organizacijomis, atsižvelgdama į jaunimo poreikius, interesus kelti kompetenciją, ugdyti lyderystės įgūdžius ir atsakomybę.

9. SJRT atlieka ir kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas, susijusias su savivaldybėje įgyvendinama nacionaline, regionine ir savivaldybės jaunimo politika.

 

IV SKYRIUS

SJRT SUDĖTIS IR JAUNIMO ATSTOVŲ RINKIMŲ ORGANIZAVIMAS

 

10. SJRT jaunimo atstovai renkami viešo visuotinio jaunimo organizacijų ir su jaunimu dirbančių organizacijų, mokinių ir (ar) studentų savivaldų atstovų, veikiančių savivaldybės teritorijoje, susirinkimo (toliau – visuotinis susirinkimas) metu.

11. Už jaunimo atstovų rinkimų organizavimą atsakingas JRK.

12. SJRT lygiateisės partnerystės pagrindu sudaroma iš 7 jaunimo atstovų, 3 savivaldybės administracijos darbuotojų ir 4 savivaldybės tarybos narių.

13. Kandidatai į SJRT jaunimo atstovus:

13.1. Kandidatus (14–29 m. amžiaus) į SJRT jaunimo atstovus gali siūlyti jaunimo organizacijos, su jaunimu dirbančios organizacijos, mokinių ir (ar) studentų savivaldos, veikiančios savivaldybės teritorijoje, iš savo narių arba kandidatais gali save išsikelti pavieniai asmenys. Kandidatų į SJRT jaunimo atstovus skaičius neribojamas.

13.2. Kandidatų (toliau – kandidatas) į SJRT jaunimo atstovus registracija prasideda ne vėliau kaip likus 14 darbo dienų iki jaunimo atstovų rinkimų ir baigiasi likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki rinkimų. Registracijos metu kiekvienas kandidatas pateikia užpildytą nustatytos formos kandidato į SJRT jaunimo atstovus anketą (1 priedas), prideda trumpą motyvaciją ir mažiausiai vieną rekomendaciją iš jaunimo organizacijos, su jaunimu dirbančios organizacijos, mokinių ir (ar) studentų savivaldos, veikiančios savivaldybės teritorijoje.

13.3. Nuolat atnaujinamas kandidatų į jaunimo atstovus SJRT sąrašas (kandidato vardas, pavardė, amžius ir atstovaujama organizacija (jeigu tokia yra) bei jų pateikta motyvacija ir rekomendacija (-os) tapti SJRT nariu yra viešai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje www.joniskis.lt ir kitose pasirinktose visuomenės informavimo priemonėse. Visi kandidatai į SJRT jaunimo atstovus turi būti viešai paskelbti ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki jaunimo atstovų rinkimų.

14. Jaunimo atstovų rinkimai:

14.1. JRK jaunimo atstovų rinkimų datą skelbia ne vėliau kaip likus 14 darbo dienų iki rinkimų dienos. Informacija apie jaunimo atstovų rinkimus ir organizuojamą visuotinį susirinkimą yra viešai skelbiama savivaldybės interneto svetainėje ir kitose pasirinktose visuomenės informavimo priemonėse. 

14.2. Apie jaunimo atstovų rinkimus JRK informuoja ir kviečia dalyvauti savivaldybėje veikiančias jaunimo organizacijas, su jaunimu dirbančias organizacijas, mokinių ir (ar) studentų savivaldas elektroniniu paštu ir kitomis reikalingomis priemonėmis bei būdais.

14.3. Visuotinio susirinkimo skelbime / informacijoje turi būti nurodyta susirinkimo vieta, laikas, preliminari darbotvarkė, kandidatų į jaunimo atstovus SJRT ir visuotinio susirinkimo dalyvių registravimo tvarka bei terminai.

14.4. Visuotiniame susirinkime dalyvauja ir sprendžiamojo balso teisę turi vienas atstovas iš kiekvienos jaunimo organizacijos, su jaunimu dirbančios organizacijos, mokinių ir (ar) studentų savivaldos, veikiančios savivaldybės teritorijoje. Apie savo dalyvavimą visuotiniame susirinkime kiekviena organizacija / savivalda turi pranešti JRK ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki visuotinio susirinkimo. Atstovas į visuotinį susirinkimą deleguojamas pateikiant delegavimo raštą, kuriame turi būti nurodyta deleguojamo asmens vardas, pavardė, einamos pareigos organizacijoje / savivaldoje ir kontaktinė informacija. Delegavimo raštas turi būti pasirašytas organizacijos / savivaldos vadovo ar jo įgalioto asmens.

14.5. Visuotiniame susirinkime dalyvaujančių organizacijų ir savivaldų sąrašas turi būti skelbiamas savivaldybės interneto svetainėje ir kitose pasirinktose visuomenės informavimo priemonėse ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki rinkimų.

14.6. Prieš visuotinio susirinkimo pradžią rengiama dalyvių registracija.

14.7. Visuotinio susirinkimo pradžioje tvirtinama darbotvarkė, tada išrenkamas visuotinio susirinkimo pirmininkas. Visuotinio susirinkimo sekretoriaus funkcijas atlieka JRK.

14.8. Visuotinis susirinkimas yra protokoluojamas.

14.9.Visuotinio susirinkimo metu išrenkama balsų skaičiavimo komisija, kurią sudaro ne mažiau kaip 3 nariai ir kuri iš savo narių paprasta balsų dauguma išsirenka balsų skaičiavimo komisijos pirmininką. Kol neišrinkta balsų skaičiavimo komisija, balsus skaičiuoja visuotinio susirinkimo pirmininkas.

14.10. Visuotinio susirinkimo pirmininkas paskelbia kandidatų į SJRT jaunimo atstovus sąrašą. Kiekvienas kandidatas (abėcėlės tvarka pagal pavardę) prisistato iki 5 min. Kiekvienas susirinkimo dalyvis turi teisę užduoti po du klausimus kiekvienam iš kandidatų.

14.11. Jaunimo atstovai į SJRT visuotiniame susirinkime renkami slaptu balsavimu.

14.12. Prieš pradedant balsavimą, balsų skaičiavimo komisija remdamasi visuotinio susirinkimo dalyvių registracijos sąrašu patikrina, ar yra kvorumas.

14.13. Paskelbus balsavimo pradžią, deleguotiems jaunimo organizacijų, su jaunimu dirbančios organizacijų, mokinių ir (ar) studentų savivaldų atstovams išduodami iš anksto parengti nustatytos formos slapto balsavimo biuleteniai (2 priedas). Balsavimo biuleteniai išduodami tik tiems organizacijų / savivaldų asmenims, kurių dalyvavimas visuotiniame susirinkime yra patvirtintas delegavimo raštu. Jeigu organizacija / savivalda iki visuotinio susirinkimo pradžios nepateikė delegavimo rašto, balsavimo biuletenis gali būti išduotas tik organizacijos / savivaldos vadovui. Vienam organizacijos / savivaldos atstovui gali būti išduodamas tik vienas balsavimo biuletenis.

14.14. Į balsavimo patalpą užeina tik po vieną susirinkimo dalyvį.

14.15. Visuotinio susirinkimo dalyviai renka tiek jaunimo atstovų, kiek reglamentuoja SJRT nuostatai, balsuodami už balsavimo biuletenyje nurodytus kandidatus, pažymint ties pasirinktais kandidatais. Balsuojama ne daugiau kaip už tiek kandidatų, kiek yra renkamų SJRT jaunimo atstovų. Biuletenis su atžymomis įmetamas į balsadėžę.

14.16. Pasibaigus slaptam balsavimui, balsų skaičiavimo komisija suveda balsavimo rezultatus ir užpildytą nustatytos formos slapto balsavimo protokolą (3 priedas) perduoda visuotinio susirinkimo pirmininkui. Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas paskelbia rezultatus visuotiniam susirinkimui.

14.17. Išrinktais į SJRT jaunimo atstovais laikomi tie kandidatai, kurie surinko daugiausia balsų. Jeigu keli kandidatai surenka vienodą skaičių balsų ir tai lemia, kuris kandidatas turi tapti SJRT jaunimo atstovu, organizuojamas papildomas slaptas balsavimas, kurio metu balsuojama tik už kandidatus, surinkusius vienodą skaičių balsų.

14.18. Jaunimo atstovų rinkimų rezultatai įforminami visuotinio susirinkimo protokolu, kurį pasirašo susirinkimo pirmininkas ir sekretorius. Visuotinio susirinkimo protokolas pateikiamas JRK ir saugomas Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka iki nustatytų terminų.

14.19. Jaunimo atstovų rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu visuotiniame susirinkime dalyvauja ne mažiau kaip 1/2 apie savo dalyvavimą pranešusių ir savo atstovą balsavimui delegavusių jaunimo organizacijų, su jaunimu dirbančių organizacijų, mokinių ir (ar) studentų savivaldų, veikiančių savivaldybės teritorijoje.

14.20. Neįvykus jaunimo atstovų rinkimams, pakartotiniai rinkimai organizuojami ne vėliau kaip po 2 savaičių.

14.21. Nutrūkus SJRT nario, jaunimo atstovo, įgaliojimams, jo vietą užima daugiausia balsų visuotinio susirinkimo metu surinkęs, tačiau į SJRT nepatekęs kandidatas. Jeigu tokio kandidato nėra arba kandidatas atsisako tapti SJRT nariu, organizuojami pakartotiniai jaunimo atstovų rinkimai.

15. Savivaldybės administracijos direktorius raštiškai ar žodžiu deleguoja 3 atstovus į SJRT iš savivaldybės administracijos.

 

16. Meras arba savivaldybės tarybos komitetai raštiškai deleguoja po vieną atstovą į SJRT. Komitetai sprendimus dėl atstovų delegavimo į SJRT priima savivaldybės tarybos veiklos reglamento nustatyta tvarka.

 

 

V SKYRIUS

SJRT NARIŲ PAREIGOS IR FUNKCIJOS

 

17. SJRT pirmininką ir pavaduotoją susirinkę išsirenka SJRT nariai pirmo posėdžio metu. Pirmininku išrenkamas daugiau kaip pusę balsų surinkęs kandidatas. Jei balsų daugumos nesurenka nei vienas kandidatas, organizuojamas antrasis rinkimų turas, kuriame dalyvauja du daugiausiai balsų surinkę kandidatai. Išrinktu laikomas antrame ture daugiausiai balsų surinkęs kandidatas. SJRT pirmininku išrinkus savivaldybės institucijos ar įstaigos atstovą, SJRT pirmininko pavaduotoju turi būti išrinktas jaunimo organizacijų atstovas ir atvirkščiai.

18. SJRT pirmininkas:

18.1. planuoja ir organizuoja SJRT darbą;

18.2. ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius kviečia SJRT posėdžius ir jiems pirmininkauja;

18.3. pasirašo SJRT posėdžių protokolus ir kitus su SJRT veikla susijusius dokumentus;

18.4. teisės aktų nustatyta tvarka dalyvauja savivaldybės tarybos komitetų ir tarybos posėdžiuose, renginiuose, kuriuose svarstomi su SJRT kompetencija susiję klausimai;

18.5. artimiausiame SJRT posėdyje informuoja SJRT narius apie atstovavimą Nuostatų 16.4 papunktyje nustatyta tvarka;

18.6. rengia SJRT veiklos ataskaitą ir ją pristato savivaldybės tarybai.

19. SJRT pirmininko pavaduotojas pirmininkui susirgus, išvykus ar esant kitoms aplinkybėms, dėl kurių SJRT pirmininkas negali eiti savo pareigų, atlieka visas pareigas, numatytas šių nuostatų 13 punkte.

20. SJRT sekretoriaus funkcijas atlieka savivaldybės administracijos darbuotojas, atsakingas už savivaldybės jaunimo reikalų koordinavimą. Jis nėra SJRT narys.

21. SJRT sekretorius:

21.1. vykdo SJRT pirmininko pavedimus, praneša apie SJRT posėdį, nurodo posėdžio laiką, vietą ir pateikia parengtą ir su pirmininku suderintą posėdžio darbotvarkę ir kitą medžiagą;

21.2. surašo SJRT protokolus ir juos pasirašo;

21.3. priima SJRT nario išreikštą nuomonę dėl sprendimo priėmimo, t. y. balsavimą, elektroniniu paštu;

21.4. kaupia, sistemina ir tvarko su SJRT darbu susijusius dokumentus ir perduoda archyvui.

22. SJRT narys:

22.1. turi teisę siūlyti klausimus posėdžiui;

22.2. privalo dalyvauti SJRT posėdžiuose. Jeigu negali atvykti į posėdį, apie tai žodžiu ar raštu praneša SJRT pirmininkui ir nurodo nedalyvavimo priežastį;

22.3. privalo balsuoti priimant sprendimus;

22.4. jei negali dalyvauti posėdyje, turi teisę išreikšti savo nuomonę, t. y. balsuoti, elektroniniu paštu;

22.5. turi teisę gauti iš SJRT pirmininko ar sekretoriaus SJRT sprendimų projektus ir su jais susijusią medžiagą;

22.6. per 3 darbo dienas nuo dokumentų išsiuntimo elektroniniu paštu dienos, turi teisęs ir pareigą pareikšti nuomonę dėl jaunimo politikos įgyvendinimo, sprendimo, nutarimo projekto. Atsakant būtina persiųsti elektroninį laišką ir pareikšti vieną iš galimų nuomonių: „pritariu“, „nepritariu“, „susilaikau“ bei galimas pastabas;

22.7. turi teisę ir pareigą vertinti projektus ir teikti pasiūlymus savivaldybės administracijos direktoriui dėl savivaldybės jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo, vadovaudamasis Joniškio rajono savivaldybės jaunimo iniciatyvų  projektų finansavimo tvarkos aprašu, jaunimo savanoriškos tarnybos projektų finansavimo, vadovaudamasis Joniškio rajono savivaldybės jaunimo savanoriškos tarnybos aprašu.

22.8. privalo informuoti SJRT apie galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą ir nusišalinti nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ar priimant SJRT sprendimus, kurie gali tokį konfliktą sukelti, ir nusišalinimo faktą fiksuoti dokumentuose.

23. SJRT nario teisės ir pareigos nutrūksta, jeigu:

23.1. jis atsistatydina savo noru anksčiau, negu pasibaigia SJRT kadencija, pateikęs prašymą;

23.2. nutrūksta jo darbo (tarnybos) santykiai atstovaujamoje savivaldybės institucijoje, įstaigoje ar jaunimo organizacijoje;

23.3. jis atšaukiamas jį delegavusios institucijos / organizacijos iniciatyva;

23.4. jis miršta.

24. Savivaldybės tarybos sprendimu į SJRT nario, kurio pareigos nutrūko, vietą SJRT renkamas kitas asmuo.

VI SKYRIUS

SJRT VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

25. SJRT darbo forma yra posėdžiai.

26. SJRT posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 SJRT narių.

27. SJRT sprendimus priima posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia SJRT pirmininko (jo nesant – SJRT pirmininko pavaduotojo) balsas.

28. SJRT  sprendimai įforminami protokolais. Protokolus pasirašo SJRT pirmininkas, jo nesant – SJRT pirmininko pavaduotojas, ir SJRT sekretorius. Protokolų kopijos įteikiamos SJRT nariams ir suinteresuotoms institucijoms.

29. SJRT sprendimai viešinami savivaldybės interneto svetainėje www.joniskis.lt skiltyje „Jaunimas“.

30. SJRT išplėstiniuose ar išvažiuojamuosiuose posėdžiuose gali dalyvauti kiti visuomenės atstovai ir teikti pasiūlymus jaunimo politikai gerinti.

31. SJRT sprendimų įgyvendinimą organizuoja ir darbą koordinuoja Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

32. Savivaldybės administracija SJRT posėdžiams suteikia patalpas.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

33. SJRT posėdžių protokolai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka ir iki numatytų terminų.

34. SJRT nuostatų vykdymo kontrolę atlieka Švietimo, kultūros ir sporto skyrius teisės aktų nustatyta tvarka.

35. SJRT nuostatai tvirtinami ir keičiami savivaldybės tarybos sprendimu savivaldybės tarybos veiklos reglamento nustatyta tvarka.

36. Ginčai dėl šio Nuostatų taikymo sprendžiami Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

_______________________