LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO

2017 M. GEGUŽĖS 23 D. ĮSAKYMO NR. A1-257 „DĖL UŽIMTUMO DIDINIMO PROGRAMŲ RENGIMO IR JŲ FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. birželio 28 d. Nr. A1-442

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u  Užimtumo didinimo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. A1-257 „Dėl Užimtumo didinimo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 48 straipsnio 3 dalyje nurodytos institucijos ir (ar) įstaigos (toliau kartu – institucijos ir (ar) įstaigos), siekdamos didinti užimtumą asmenų, nurodytų Užimtumo įstatymo 20 straipsnio 2 ir 5 dalyse ir 48 straipsnio 2 dalyje (toliau – asmenų tikslinės grupės), rengia užimtumo didinimo programas. Savivaldybė, vykdydama Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 18 punkte numatytą valstybinę (valstybės perduotą savivaldybėms) funkciją, rengia užimtumo didinimo programą, skirtą toje savivaldybėje gyvenančių asmenų tikslinei grupei.

1.2. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Institucijos ir (ar) įstaigos, įgyvendinančios užimtumo didinimo programas ir norinčios gauti bei pateikti informaciją apie užimtumo didinimo programose dalyvaujančius asmenis, turi registruotis Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo tarnyba) valdomoje informacinėje sistemoje kaip elektroninių paslaugų vartotojos ir susikurti vartotojų paskyras. Institucijos ir (ar) įstaigos, vadovaudamosi Užimtumo įstatymo 22 straipsnio 9 dalies 3 punktu, 24 straipsnio 4 dalies 5 ir 6 punktais, gavusios Užimtumo tarnybos suformuotą pasiūlymą asmeniui dalyvauti užimtumo didinimo programoje, per 3 darbo dienas vartotojo paskyroje elektroniniu būdu pateikia informaciją apie sprendimą dėl asmens dalyvavimo užimtumo didinimo programoje ir informuoja Užimtumo tarnybą apie asmenis, kurie be svarbių priežasčių atsisako arba neatvyksta dalyvauti užimtumo didinimo programose.

1.3. Pakeičiu 6.2.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

6.2.3. asmenų tikslinės grupės užimtumo didinimo poreikiai, jiems tenkinti tinkamos paslaugos (paslaugos, teikiamos asmeniui, siekiant padėti jam gauti socialines, sveikatos, švietimo ar su įdarbinimu susijusias paslaugas, įskaitant ir palaikymą darbo vietoje, reikalingą siekiant padėti išspręsti darbe kylančias problemas, taip pat socialinės paslaugos, nurodytos Socialinių paslaugų kataloge, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 „Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“, bei kitos paslaugos, kurias teikiant šalinamos įsidarbinimą ribojančios aplinkybės, padedama atkurti darbo įpročius ir (ar) įgyti darbo paieškos įgūdžių, gerinti asmenų pasirengimą darbo rinkai), užimtumą skatinančios, laikiną ar nuolatinį užimtumą užtikrinančios priemonės;“.

2. R e k o m e n d u o j u  savivaldybių administracijoms, kurios patvirtinusios 2022 metų užimtumo didinimo programas, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 20 straipsnio 5 dalį ir 48 straipsnio 2 dalies 11 punktą, pakeisti šias užimtumo didinimo programas, į asmenų tikslines grupes įtraukiant darbo rinkai besirengiančius asmenis.

3. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2022 m. liepos 1 d.

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                                    Monika Navickienė