VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS
ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL LEIDIMŲ ĮVEŽTI, ĮSIGYTI, LAIKYTI, VEISTI AR PARDUOTI PAVOJINGUS ŠUNIS IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO
2023 m. rugsėjo 21 d. Nr. 30-2172/23
Vilnius
1. T v i r t i n u Leidimų įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ar parduoti pavojingus šunis išdavimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažįstu netekusiu galios Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2013 m. liepos 10 d. įsakymą Nr. 30-1630 „Dėl Leidimų įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ar parduoti pavojingus šunis išdavimo tvarkos aprašo tvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Vilniaus miesto savivaldybės
administracijos direktoriaus
2023 m. rugsėjo 21 d.
įsakymu Nr. 30-2172/23
leidimų įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ar parduoti
pavojingus šunis išdavimo tvarkos aprašas
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Leidimų įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ar parduoti pavojingus šunis išdavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 3 straipsnio 10 dalies 5 punktu, 8 straipsnio 3 ir 6 dalimis, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. B1-5 „Dėl Kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašo patvirtinimo“, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. B1-290 „Dėl Pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos, laikymo ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2005 m. kovo 1 d. įsakymu Nr. B1-146 „Dėl Valstybinės veterinarinės kontrolės objektų, išskyrus maisto tvarkymą, veterinarinio patvirtinimo reikalavimų patvirtinimo“.
2. Aprašo tikslas – nustatyti leidimų įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ar parduoti pavojingus šunis išdavimo fiziniams asmenims, nuolat gyvenantiems Vilniaus miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) teritorijoje, tvarką.
3. Aprašas taikomas fiziniams ir juridiniams asmenims (toliau – asmuo), kurie įveža, įsigyja, laiko, veisia ar parduoda pavojingus šunis, ir Savivaldybės administracijos padaliniams, vykdantiems Aprašo nuostatas.
4. Apraše vartojamos sąvokos:
4.1. leidimas – Savivaldybės mero įgalioto Savivaldybės administracijos tarnautojo išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo turi teisę įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ar parduoti pavojingą šunį;
II. LEIDIMŲ IŠDAVIMAS
5. Fizinis asmuo, siekdamas gauti leidimą, Viešosios tvarkos grupei per E. pristatymo sistemą, kitomis elektroninių ryšių priemonėmis (bendruoju Savivaldybės elektroniniu paštu savivaldybe@vilnius.lt arba naudodamasis Savivaldybės elektroninių paslaugų teikimo sistema https://paslaugos.vilnius.lt/), paštu, kreipiantis asmeniškai arba per atstovą pateikia:
5.2. asmens dokumentą (asmens tapatybės kortelę, Lietuvos Respublikos piliečio pasą, vairuotojo pažymėjimą ar kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą);
5.3. dokumentus, patvirtinančius, kad fizinis asmuo ir kartu gyvenantys asmenys nėra įrašyti į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos, psichinės ligos;
5.4. dokumentus, patvirtinančius, kad fizinis asmuo ir kartu gyvenantys asmenys nėra teisti už tyčinius smurtinius nusikaltimus arba kad jų teistumas yra išnykęs ar panaikintas;
5.5. Tarptautinės kinologų federacijos pripažįstamą dokumentą, patvirtinantį pavojingo šuns kilmę ir veislę;
5.7. dokumentą, patvirtinantį pavojingo šuns skiepijimą, o ketinant įvežti pavojingą šunį – tarptautinio paskiepijimo (vakcinavimo) pažymėjimą;
5.8. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento patvirtinimą, kad pavojingų šunų veisėjas yra įrašytas į Valstybinės veterinarinės kontrolės subjektų, išskyrus maisto tvarkymo subjektus, sąrašą ir turi registravimo numerį, kai fizinis asmuo siekia gauti leidimą veisti pavojingus šunis.
6. Viešosios tvarkos grupės darbuotojas, gavęs fizinio asmens prašymą ir Aprašo 5.2–5.8 papunkčiuose nurodytus dokumentus, sutikrina duomenis ir rengia leidimo projektą.
7. Juridinis asmuo, siekdamas gauti leidimą, Viešosios tvarkos grupei per E. pristatymo sistemą, kitomis elektroninių ryšių priemonėmis (bendruoju Savivaldybės elektroniniu paštu savivaldybe@vilnius.lt arba naudodamasis Savivaldybės elektroninių paslaugų teikimo sistema https://paslaugos.vilnius.lt/), paštu, kreipiantis asmeniškai arba per atstovą pateikia:
7.2. juridinio asmens darbuotojo, kuris rūpinsis pavojingo šuns laikymu (toliau – juridinio asmens darbuotojas), asmens dokumentą (asmens tapatybės kortelę, Lietuvos Respublikos piliečio pasą, vairuotojo pažymėjimą ar kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą);
7.3. dokumentus, patvirtinančius, kad juridinio asmens darbuotojas ir kartu su juo gyvenantys asmenys nėra įrašyti į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos, psichinės ligos;
7.4. dokumentus, patvirtinančius, kad juridinio asmens darbuotojas ir kartu su juo gyvenantys asmenys nėra teisti už tyčinius smurtinius nusikaltimus arba kad jų teistumas yra išnykęs ar panaikintas;
7.5. Tarptautinės kinologų federacijos pripažįstamą dokumentą, patvirtinantį pavojingo šuns kilmę ir veislę;
7.7. dokumentą, patvirtinantį pavojingo šuns skiepijimą, o ketinant įvežti pavojingą šunį – tarptautinio paskiepijimo (vakcinavimo) pažymėjimą;
7.8. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento patvirtinimą, kad pavojingų šunų veisėjas yra įrašytas į Valstybinės veterinarinės kontrolės subjektų, išskyrus maisto tvarkymo subjektus, sąrašą ir turi registravimo numerį, kai juridinis asmuo siekia gauti leidimą veisti pavojingus šunis.
8. Viešosios tvarkos grupės darbuotojas, gavęs juridinio asmens prašymą ir Aprašo 7.2–7.8 papunkčiuose nurodytus dokumentus, sutikrina duomenis (dokumentus) ir rengia leidimo projektą.
9. Gavęs dokumentų originalus, Viešosios tvarkos grupės darbuotojas padaro jų kopijas ir ne vėliau kaip kitą darbo dieną pateikia prašymą ir gautų dokumentų kopijas registruoti Savivaldybės administracijos Paslaugų skyriui.
10. Prašymas išduoti leidimą nagrinėjamas Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.
11. Jei asmuo pateikia ne visus duomenis (dokumentus), reikalingus leidimui išduoti, Viešosios tvarkos grupė nedelsdama, bet ne vėliau kaip per penkias darbo dienas praneša asmeniui, kokius duomenis (dokumentus) jis privalo pateikti, o prašymo nagrinėjimo terminas skaičiuojamas nuo visų duomenų (dokumentų) pateikimo dienos.
12. Savivaldybės mero įgaliotas Savivaldybės administracijos tarnautojas įsakymu įformina leidimą tik po to, kai asmuo pateikia visus leidimui gauti būtinus duomenis (dokumentus).
III. LEIDIMŲ NEIŠDAVIMO Priežastys
15. Leidimas neišduodamas, jeigu fizinis asmuo arba juridinio asmens darbuotojas:
15.2. įrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos;
15.5. nepateikia Tarptautinės kinologų federacijos pripažįstamo dokumento, patvirtinančio pavojingo šuns kilmę ir veislę;
15.7. nepateikia dokumentų, patvirtinančių pavojingo šuns skiepijimą, arba skiepų galiojimas yra pasibaigęs;
15.8. neturi pavojingo šuns tarptautinio paskiepijimo (vakcinavimo) pažymėjimo su įrašytu identifikavimo numeriu, jei pavojingą šunį ketina įvežti į Lietuvos Respubliką;
16. Asmuo, norintis įsigyti ir įvežti pavojingą šunį į Lietuvos Respubliką, turi gauti leidimą prieš įsigydamas ir įveždamas pavojingą šunį.
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
18. Gyvūnų augintinių registre pavojingas šuo registruojamas po to, kai asmeniui išduodamas leidimas.
19. Savivaldybės mero įgalioti Viešosios tvarkos grupės pareigūnai vykdo kovinių šunų, kovinių šunų mišrūnų, pavojingų šunų ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo kontrolę Savivaldybės teritorijoje.
20. Kai Savivaldybės mero įgalioti Viešosios tvarkos grupės pareigūnai nustato pavojingų šunų laikymo reikalavimų pažeidimus, privalo organizuoti pavojingo šuns paėmimą ir perdavimą jį laikinai laikyti uždarosios akcinės bendrovės „Grinda“ Vilniaus gyvūnų globos namams ar kitam gyvūnų globėjui, kol atsiradę pažeidimai bus pašalinti.
21. Apraše nurodyti Savivaldybės administracijos darbuotojų veiksmai (neveikimas) ir priimti sprendimai gali būti skundžiami teisės aktų nustatyta tvarka.