LOŠIMŲ PRIEŽIŪROS TARNYBOS

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LOŠIMŲ PRIEŽIŪROS TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2018 M. VASARIO 9 D. ĮSAKYMO NR. V-2 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PINIGŲ PLOVIMO IR TERORISTŲ FINANSAVIMO PREVENCIJOS ĮSTATYMO PAŽEIDIMŲ NAGRINĖJIMO, SPRENDIMO PRIĖMIMO IR VYKDYMO LOŠIMŲ PRIEŽIŪROS TARNYBOJE PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS TVARKOS APRAŠO

PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2021 m. spalio 5 d. Nr. V-22

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pažeidimų nagrinėjimo, sprendimo priėmimo ir vykdymo Lošimų priežiūros tarnyboje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos tvarkos aprašą, patvirtintą Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos direktoriaus 2018 m. vasario 9 d. įsakymu Nr. V-2 „Dėl Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pažeidimų nagrinėjimo, sprendimo priėmimo ir vykdymo Lošimų priežiūros tarnyboje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Galimiems Įstatymo pažeidimams nagrinėti Priežiūros tarnybos direktorius įsakymu sudaro nuolatinę Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pažeidimų nagrinėjimo komisiją (toliau – Komisija) iš Priežiūros tarnybos valstybės tarnautojų, iš Komisijos narių skiria Komisijos pirmininką bei Komisijos sekretorių. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 5 narių (Komisijos sekretorius nėra Komisijos narys). Visi Komisijos sprendimai priimami Komisijos narių balsų dauguma, dalyvaujant ne mažiau kaip pusei Komisijos narių. Komisijos nariai neturi teisės atsisakyti balsuoti arba susilaikyti balsuojant. Balsams pasidalijus po lygiai, lemiamas yra Komisijos pirmininko balsas.“

2. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Galimų Įstatymo pažeidimų nagrinėjimo posėdžius (toliau – posėdis) organizuoja ir jiems pirmininkauja Komisijos pirmininkas, o jo nesant – jį pavaduojantis Komisijos narys, kuris skiriamas Priežiūros tarnybos direktorius įsakymu. Komisijos pirmininku turi būti skiriamas asmuo, turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą (bakalauro ir magistro kvalifikacinis laipsnis arba vientisųjų teisės studijų mokslų kvalifikaciją). Komisijos nariui, pavaduojančiam Komisijos pirmininką, taikomi tokie patys kvalifikacijos reikalavimai.“

3. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Komisijos pirmininkas, o jo nesant – jį pavaduojantis Komisijos narys, subjektui elektroniniu paštu ir registruotąja pašto siunta buveinės adresu, o jeigu žinomas – faktinės veiklos adresu, praneša apie galimus Įstatymo pažeidimus ir nustato ne trumpesnį kaip 14 darbo dienų nuo šio pranešimo išsiuntimo dienos terminą paaiškinimams pateikti, paprašo galimų Įstatymo pažeidimų nagrinėjimui reikalingos informacijos, pasiūlo pateikti informaciją dėl Įstatymo 37 straipsnio 2 dalyje nurodytų aplinkybių. Šis terminas Komisijos motyvuotu sprendimu gali būti pratęstas vieną kartą ne ilgiau kaip 5 darbo dienoms.“

4. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Komisijos pirmininkas, o jo nesant – jį pavaduojantis Komisijos narys, praneša subjektui elektroniniu paštu ir registruotąja pašto siunta buveinės adresu, o jeigu žinomas – faktinės veiklos adresu, apie posėdžio vietą, datą ir laiką ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki posėdžio dienos nuo šio pranešimo išsiuntimo dienos. Pranešime nurodoma, kad subjektas, jo atstovai turi teisę dalyvauti posėdyje, susipažinti su turima medžiaga, kuria grindžiami galimi Įstatymo pažeidimai (išskyrus informaciją, kuri sudaro valstybės, tarnybos, komercinę arba kitą įstatymų saugomą paslaptį), duoti paaiškinimus, pateikti įrodymus, naudotis advokato arba kito įgalioto atstovo paslaugomis.“

5. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. Komisijos pirmininkas, o jo nesant – jį pavaduojantis Komisijos narys, kitiems asmenims, kurių dalyvavimas posėdyje būtinas, pranešimą apie posėdžio vietą, datą ir laiką siunčia elektroniniu paštu ar registruotąja pašto siunta gyvenamosios vietos ar darbovietės adresu ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki posėdžio dienos nuo šio pranešimo išsiuntimo dienos. Kitam asmeniui apie posėdžio vietą, datą ir laiką gali būti pranešama prieš trumpesnį laiką, jeigu toks pranešimo terminas suderintas su kitu asmeniu.“

6. Pakeičiu 41 punktą ir jį išdėstau taip:

41. Komisijos sekretorius nedelsdamas perduoda Komisijos išvadą ir Komisijos parengtą Priežiūros tarnybos direktoriaus įsakymo projektą Priežiūros tarnybos direktoriui.“

7. Pakeičiu 42.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

42.1. patvirtina Komisijos išvadą ir pasirašo Priežiūros tarnybos direktoriaus įsakymo projektą;“

8. Pakeičiu 42.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

42.2. Komisijos išvadą grąžina Komisijai papildomam galimų Įstatymo pažeidimų įvertinimui, jeigu nepasibaigę Įstatymo 37 straipsnio 13 dalyje nustatyti terminai. Tokiu atveju mutatis mutandis taikomos Aprašo 30–32 punktų nuostatos. Jeigu Įstatymo 37 straipsnio 13 dalyje nustatyti terminai yra pasibaigę, Priežiūros tarnybos direktorius pats priima sprendimą (įsakymą) ir išdėsto jo priėmimo motyvus.“

9. Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:

43. Nesutinkant su Komisijos išvada, Priežiūros tarnybos direktorius nepritaria Komisijos išvadai, išdėstydamas nesutikimo su Komisijos išvada motyvus, ir pats priima sprendimą (įsakymą) ir išdėsto jo priėmimo motyvus.“

10. Pakeičiu 47 punktą ir jį išdėstau taip:

47. Priežiūros tarnybos direktoriaus įsakymo nuorašas per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos elektroniniu paštu ir registruotąja pašto siunta buveinės adresu, o jeigu žinomas – faktinės veiklos adresu, išsiunčiamas subjektui ir (ar) jo įgaliotam atstovui arba įteikiamas pasirašytinai.“

 

 

 

Direktorius                                                                                                               Virginijus Daukšys