MUITINĖS DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS

GENERALINIS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL MUITINĖS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS GENERALINIO DIREKTORIAUS 2016 M. GRUODŽIO 23 D. ĮSAKYMO NR. 1B-1068 „DĖL KRITERIJŲ, PAGAL KURIUOS ADMINISTRACINIS NUSIŽENGIMAS LAIKOMAS MAŽAI PAVOJINGU, NUSTATYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. kovo 25 d. Nr. 1B-267

Vilnius

 

 

Pakeičiu Kriterijų, pagal kuriuos administracinis nusižengimas laikomas mažai pavojingu, nustatymo tvarkos aprašą, patvirtintą Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2016 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 1B-1068 „Dėl Kriterijų, pagal kuriuos administracinis nusižengimas laikomas mažai pavojingu, nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Generalinio direktoriaus pavaduotojas,

atliekantis generalinio direktoriaus funkcijas                                                                 Jonas Miškinis

 

 

PATVIRTINTA

Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos

finansų ministerijos generalinio direktoriaus

2016 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 1B-1068

(Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos

finansų ministerijos generalinio direktoriaus

2019 m. kovo 25 įsakymo Nr. 1B-267 redakcija)

 

 

KRITERIJŲ, PAGAL KURIUOS ADMINISTRACINIS NUSIŽENGIMAS LAIKOMAS MAŽAI PAVOJINGU, NUSTATYMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

1. Kriterijų, pagal kuriuos administracinis nusižengimas laikomas mažai pavojingu, nustatymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato administracinio nusižengimo požymių turinčios veikos priskyrimo mažai pavojingoms veikoms, dėl kurių Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 22 straipsnio 2 dalies 1 punkte nurodytą administracinės nuobaudos paskirtį galima įgyvendinti netraukiant asmens administracinėn atsakomybėn, sąlygas ir įforminimo tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos 2013 m. spalio 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 952/2013, kuriuo nustatomas Sąjungos muitinės kodeksas (OL 2013 L 269, P.1) (toliau – Sąjungos muitinės kodeksas), 5 straipsnyje, Lietuvos Respublikos muitinės įstatyme, ANK ir kituose teisės aktuose.

3. Aprašo nuostatomis privalo vadovautis muitinės pareigūnai ir valstybės tarnautojai, Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2019 m. vasario 8 d. įsakymu Nr. 1B-108 „Dėl Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų ir valstybės tarnautojų, įgaliotų pradėti administracinę teiseną, atlikti administracinių nusižengimų tyrimą, surašyti administracinių nusižengimų protokolus ir nagrinėti administracinių nusižengimų bylas“ įgalioti pradėti administracinę teiseną, atlikti administracinių nusižengimų tyrimą, surašyti administracinių nusižengimų protokolus ir priimti nutarimus administracinių nusižengimų bylose, kai atlikdami bet kurį muitinės tikrinimą, numatytą Sąjungos muitinės kodekso 46 ir 48 straipsniuose, bei kituose teisės aktuose ir neviršydami ANK nuostatomis suteiktų įgaliojimų, asmens veikoje (veiksmuose ar neveikime) nustatę teisės aktų reikalavimų pažeidimo (nusižengimo) požymių, juos pripažįsta mažai pavojingomis veikomis.

4. Šiame Apraše nustatyti kriterijai taikomi pagal visus Lietuvos Respublikos muitinės kompetencijai priskirtus ANK 12 straipsnio 1 dalyje nurodytus administracinius nusižengimus (187 straipsnio 1 ir 2 d., 212 straipsnio 1 d., 213 straipsnio 1 d.).

5. Nustatę asmenų veikoje (veiksmuose ar neveikime) administracinių nusižengimų, už kuriuos numatyta atsakomybė pagal ANK 187 straipsnio 1 ir 2 d., 212 straipsnio 1 d. ar 213 straipsnio. 1 d., požymių, teisę pradėti administracinio nusižengimo teiseną turintis muitinės pareigūnas ar valstybės tarnautojas jos nepradeda, neteisėtas veikas pripažindamas mažai pavojingomis pagal vieną iš šių kriterijų:

5.1. asmuo pripažįsta padaręs administracinį nusižengimą ir nuoširdžiai gailisi arba padėjo jį išaiškinti (bendradarbiavo su muitine, geranoriškai teikė informaciją ir pan.);

5.2. administracinis nusižengimas yra formalaus pobūdžio, nulemtas dėl padarytos techninės klaidos, kurią asmuo savo iniciatyva ėmėsi ištaisyti;

5.3. dėl padaryto administracinio nusižengimo galinti atsirasti ar atsiradusi mokestinė prievolė neviršija trijų bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių pagal ANK 212 straipsnio 1 d., arba kai neteisėtai gabenamų prekių vertė neviršija penkių bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių pagal ANK 213 straipsnio 1 d., arba padaryta veika (neveikimas) neturėjo įtakos apribojimų ar draudimų netaikymui ir kai asmuo geranoriškai įvykdo atsiradusią mokestinę prievolę ar pašalina nustatytus teisės aktų reikalavimų pažeidimus (neatitikimus);

5.4. Aprašo 5.3 papunktyje nurodytuose straipsniuose minimi nusižengimai ir skola muitinei yra atsiradusi susiklosčius ypatingoms aplinkybėms, kurias įvertinus, pažeidėjo veiksmuose (neveikime) nenustatyta apgaulės, piktnaudžiavimo ar akivaizdaus aplaidumo požymių.

6. Esant galimybei identifikuoti pažeidėją (nustatyti asmens duomenis ir kitą reikalingą informaciją) MDAS priemonėmis ar kitu būdu, neteisėta veika pagal Aprašo 5 punkte nustatytus kriterijus gali būti pripažįstama mažai pavojinga ir administracinė teisena nepradedama. o administracinį nusižengimą padariusiam asmeniui pareiškiama žodinė pastaba ir nekviečiant jo į muitinės įstaigą.

7. Administracinio nusižengimo požymių turinčią veiką pripažinus mažai pavojinga, muitinės pareigūnas ar valstybės tarnautojas, turintis teisę pradėti administracinio nusižengimo teiseną, jos nepradeda ir įstatyme nustatytų poveikio priemonių neskiria, o asmeniui praneša (žodžiu, raštu, MDAS priemonėmis ar kitu būdu) apie jam pareiškiamą žodinę pastabą.

8. Administracinį nusižengimo požymių turinčią veiką pripažinus mažai pavojinga ir ją padariusiam asmeniui pareiškus žodinę pastabą, apie tai pažymima Administracinių nusižengimų registre.

_________________