Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2016 M. VASARIO 18 D. NUTARIMO NR. 162 „Dėl NACIONALINĖS ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ STEBĖSENOS PAGRINDŲ APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. balandžio 4 d.Nr. 331

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. vasario 18 d. nutarimą Nr. 162 „Dėl Nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos pagrindų aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija (Nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos pagrindų aprašas nauja redakcija nedėstomas):

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

nutarimas

Dėl NACIONALINĖS ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ STEBĖSENOS PAGRINDŲ APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 121 straipsnio 1 dalimi ir siekdama užtikrinti nuolatinę žmogiškųjų išteklių stebėseną Lietuvoje, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos pagrindų aprašą (pridedama).

2. Nustatyti, kad ministerijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija (toliau – Vyriausybės kanceliarija), Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Vyriausybė) įstaigos ir įstaigos prie ministerijų, kitos Vyriausybei atskaitingos institucijos ir įstaigos savo veikloje turi naudoti nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos informaciją.

3. Rekomenduoti Vyriausybei neatskaitingoms valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms savo veikloje naudoti nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos informaciją.

4. Sudaryti Vyriausybės komisiją nacionalinei žmogiškųjų išteklių stebėsenai koordinuoti (toliau – Komisija) iš Vyriausybės kanceliarijos, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro atstovų.

5. Nustatyti Komisijai šias užduotis:

5.1. nacionaliniu lygiu koordinuoti nacionalinės žmogiškųjų išteklių, įskaitant jų pritraukimą, stebėsenos (toliau – stebėsena) vykdymą ir organizavimą tarp institucijų ir įstaigų;

5.2. vertinti, kiek ir kokių duomenų, rodiklių ir informacijos reikia stebėsenai vykdyti;

5.3. vertinti duomenų rinkimo administracinę ir finansinę naštą;

5.4. vertinti, kaip stebėsenos informacija taikoma 2 punkte nurodytų įstaigų veikloje;

5.5. svarstyti stebėsenos vykdytojų pasiūlytas stebėsenos veiklas;

5.6. nagrinėti kitus su stebėsena susijusius klausimus;

5.7. teikti Vyriausybei žmogiškųjų išteklių srities pasiūlymus dėl:

5.7.1. stebėsenos rodiklių tobulinimo;

5.7.2. stebėsenos vykdytojų veiklos tobulinimo;

5.7.3. stebėsenos veiklos, krypties pasirinkimo;

5.7.4. stebėsenos priemonių pakankamumo, tinkamumo ir efektyvumo;

5.7.5. kitų klausimų, susijusių su žmogiškųjų išteklių sritimi.

6. Nustatyti, kad:

6.1. Komisija pasitvirtina darbo planą ir kartą per metus iki kovo 1 d. pateikia Vyriausybei savo metinę veiklos ataskaitą;

6.2. Vyriausybės kanceliarija ūkiškai ir techniškai aptarnauja Komisiją;

6.3. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras:

6.3.1. teikia Komisijai informaciją, reikalingą jai pavestoms užduotims atlikti;

6.3.2. rengia metinę statistinę stebėsenos būklės ataskaitą ir jos rezultatus skelbia iki balandžio 30 d.

7. Pavesti Ministrui Pirmininkui tvirtinti personalinę Komisijos sudėtį.

8. Įpareigoti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministeriją, suderinus su Lietuvos Respublikos ūkio ministerija ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, tvirtinti Nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos pagrindų aprašo priede nurodytų rodiklių aprašus.“

2. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos pagrindų aprašą:

2.1. Pakeisti 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2. Nacionalinė žmogiškųjų išteklių stebėsena apima nuolatinį duomenų rinkimą, apdorojimą, analizę ir statistinės informacijos skelbimą, siekiant padėti švietimo subjektams (švietimo įstaigos, kiti švietimo teikėjai ir švietimo valdymo subjektai), kurie atlieka švietimo kokybę laiduojančią veiklą, ir kitoms valstybės valdymo institucijoms (toliau – valdymo subjektai) vertinti Lietuvos gyventojų užimtumo, apimančio ūkio, švietimo ir darbo rinkos sritis, būklę, kaitą, procesus įvairiais aspektais ir prognozuoti Lietuvos gyventojų užimtumo, kvalifikacijų poreikio ateities tendencijas, atsižvelgiant į valstybės, savivaldybių, visuomenės ir ūkio poreikius, priimti įrodymais (duomenimis) pagrįstus sprendimus.“

2.2. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos statistikos įstatyme, Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatyme, Lietuvos Respublikos užimtumo įstatyme ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme vartojamas sąvokas.“

2.3. Pakeisti 4.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

4.1.    integralumas – valstybės informacinėse sistemose ir registruose tvarkomų duomenų naudojimas, užtikrinantis valdymo subjektų funkcijoms atlikti reikalingą nuolatinę nacionalinę žmogiškųjų išteklių stebėseną ir analizę įvairiais aspektais;“.

2.4. Pakeisti 4.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

4.3.    tikslingumas – naudojami tik tie duomenys ir informacija, kurių reikia valdymo subjektų veiklai;“.

2.5. Pakeisti 5.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

5.1.    valdymo subjektams įgalinti naudoti nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos informaciją sprendimams jų veikloje priimti;“.

2.6. Pakeisti 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8. Nacionalinę žmogiškųjų išteklių stebėseną vykdo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir jų įgaliotos įstaigos, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras, taip pat Vyriausybės kanceliarija (toliau – stebėsenos vykdytojai).“

2.7. Pakeisti 9.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

9.2. Lietuvos Respublikos ūkio ministerija ir jos įgaliotos įstaigos – žmogiškųjų išteklių srities valstybės politikai įgyvendinti, verslo subjektų konkurencingumo didėjimui skatinti, investicijoms planuoti, pramonės, prekybos, paslaugų, verslo būklės ir raidos tendencijoms analizuoti, visuomenei ir suinteresuotosioms grupėms informuoti apie žmogiškųjų išteklių paklausą, kitoms teisės aktuose nustatytoms funkcijos atlikti;“.

2.8. Pakeisti 9.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

9.4. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras – žmogiškųjų išteklių stebėsenai, statistiniams tyrimams ir prognozavimui atlikti, informacijai ir rekomendacijoms teikti užimtumo, profesinio mokymo, mokslo ir studijų, inovacijų stebėsenai, vertinimams bei kitoms teisės aktuose nustatytoms funkcijoms atlikti;“.

2.9. Papildyti 9.5 papunkčiu:

9.5. Vyriausybės kanceliarija – padėti Vyriausybei ir Ministrui Pirmininkui atlikti žmogiškųjų išteklių srities funkcijas.“

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Saulius Skvernelis

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministrė                                                            Jurgita Petrauskienė