LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2010 M. SPALIO 25 D. ĮSAKYMO NR. 3D-942 „DĖL VEIKLOS, SUSIJUSIOS SU KOKYBIŠKŲ ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ POPULIARINIMU IR REALIZAVIMU, FINANSAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“

PAKEITIMO

 

2023 m. birželio 13 d. Nr. 3D-382

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2010 m. spalio 25 d. įsakymą Nr. 3D-942 „Dėl Veiklos, susijusios su kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų populiarinimu ir realizavimu, finansavimo taisyklių patvirtinimo“:

1Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo 8 straipsnio 4 dalimi ir atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. rugsėjo 15 d. nutarimu Nr. 1120 „Dėl Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 14.2 papunktį,“.

2Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintas Veiklos, susijusios su kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų populiarinimu ir realizavimu, finansavimo taisykles:

2.1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Veiklos finansavimo tikslas – didinti kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų gamybos apimtis, ugdant vartotoją ir populiarinant šiuos produktus.

2.2. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Pagal šias taisykles teikiama nereikšminga (de minimis) pagalba (toliau – pagalba), vadovaujantis 2013 m. gruodžio 18 d. Komisijos reglamentu (ES) Nr. 1407/2013 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai, su visais pakeitimais (toliau – Reglamentas (ES) 1407/2013), 2013 m. gruodžio 18 d. Komisijos reglamentu (ES) Nr. 1408/2013 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai žemės ūkio sektoriuje, su visais pakeitimais (toliau –  Reglamentas (ES) Nr. 1408/2013), atsižvelgiant į Valstybės pagalbos žemės ūkiui, maisto ūkiui, žuvininkystei ir kaimo plėtrai ir kitų iš valstybės biudžeto lėšų finansuojamų priemonių bendrąsias administravimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2010 m. lapkričio 8 d. įsakymu Nr. 3D-979 „Dėl Valstybės pagalbos žemės ūkiui, maisto ūkiui, žuvininkystei ir kaimo plėtrai ir kitų iš valstybės biudžeto lėšų finansuojamų priemonių bendrųjų administravimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Bendrosios administravimo taisyklės), ir į Pagrindinių reikalavimų prisiimant įsipareigojimus mokėti paramą iš valstybės biudžeto lėšų žemės ūkio, maisto ūkio ir žuvininkystės srityse aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. rugsėjo 25 d. įsakymu Nr. 3D-652 „Dėl Pagrindinių reikalavimų prisiimant įsipareigojimus mokėti paramą iš valstybės biudžeto lėšų žemės ūkio, maisto ūkio ir žuvininkystės srityse aprašo patvirtinimo.“

2.3. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

4.1. galutinis pagalbos gavėjas – naudą iš pagalbos gaunantis ūkio subjektas, užsiimantis pirmine kokybiškų žemės ūkio produktų gamyba arba jų perdirbimu ir (ar) prekyba savais produktais. Galutinis pagalbos gavėjas gali būti pripažinto žemės ūkio kooperatyvo arba asociacijos narys, kai pareiškėjas yra pripažintas žemės ūkio kooperatyvas arba asociacija, arba ūkio subjektas, kuriam teikiama kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų populiarinimo ir realizavimo paslauga, kai pareiškėjas yra viešąsias paslaugas teikiantis juridinis asmuo;

4.2. kokybiškas žemės ūkio ir maisto produktas – žemės ūkio ir maisto produktas, kuris registruotas ar sertifikuotas ir kontroliuojamas pagal bent vieno iš šių teisės aktų ir jų įgyvendinamųjų teisės aktų reikalavimus:

4.2.1. 2012 m. lapkričio 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1151/2012 dėl žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemų, su visais pakeitimais;

4.2.2. 2018 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2018/848 dėl ekologinės gamybos ir ekologiškų produktų ženklinimo, kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 834/2007, su visais pakeitimais;

4.2.3. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2022 m. gegužės 20 d. įsakymo Nr. 3D-351 „Dėl Nacionalinės maisto kokybės sistemos taisyklių patvirtinimo ir kai kurių žemės ūkio ministro įsakymų pripažinimo netekusiais galios“;

4.3 kitos taisyklėse vartojamos sąvokos apibrėžtos Reglamente (ES) Nr. 1407/2013, Reglamente (ES) Nr. 1408/2013, Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registro nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 19 d. nutarimu Nr. 35 „Dėl Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registro nuostatų patvirtinimo“ (toliau – Registro nuostatai), Bendrosiose administravimo taisyklėse.“

2.4. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Pagal šias taisykles pagalba skiriama kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų, išskyrus žuvininkystės ir akvakultūros produktus, populiarinimui ir jų realizacijai skatinti:

5.1. informacijos apie kokybiškus žemės ūkio ir maisto produktus sklaidai, populiarinimo leidinių apie juos leidybai;

5.2. viešiesiems renginiams, tokiems kaip konferencijos, konkursai ir pan., išskyrus parodas ir muges, Lietuvos Respublikos teritorijoje organizuoti.“

2.5. Papildau 51 punktu:

51. Pagal šias taisykles nefinansuojamos išlaidos, kurioms finansuoti skiriama parama iš kitų nacionalinių ir Europos Sąjungos programų ir priemonių.“

2.6. Pakeičiu 6.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

6.4. renginio atributikoje turi būti nurodytas Žemės ūkio ministerijos (toliau – ministerija), logotipas. Viešojo renginio organizatoriai turi informuoti ministeriją apie planuojamą renginį ir pateikti jo programą.“

2.7. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Pagal šias taisykles paraiškas dėl finansavimo gali teikti  asociacija ar pripažintas žemės ūkio kooperatyvas (toliau – kooperatyvas), kurių nariai, vykdo pirminę kokybiškų žemės ūkio produktų gamybą, jų perdirbimą ir (ar) prekybą savais produktais, yra galutiniai pagalbos gavėjai, arba viešąsias paslaugas teikiantis juridinis asmuo, kurio steigimo dokumentuose yra numatytas produktų populiarinimas ar realizavimas, ir kuris teikia kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų populiarinimo ir realizavimo paslaugas galutiniams pagalbos gavėjams, (toliau – pareiškėjas).“ 

2.8.    Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Pareiškėjas informaciją apie galutinius pagalbos gavėjus turi pateikti paraiškoje: kooperatyvas ir asociacija – apie savo narius, o viešąsias paslaugas teikiantys juridiniai asmenys – apie ūkio subjektus, kurių kokybiškus žemės ūkio ir maisto produktus numatoma populiarinti ir (ar) viešinti, ir nurodyti galutinių pagalbos gavėjų: įmonės pavadinimą / vardą, pavardę; įmonės / asmens kodą; prašomą pagalbos sumą (planuojamos gauti naudos piniginę vertę eurais, kuri apskaičiuojama visą prašomą pagalbos sumą padalijant iš galutinių pagalbos gavėjų skaičiaus); išlaidų rūšies pavadinimus, kurioms finansuoti prašoma pagalbos, bei kiekvieno galutinio pagalbos gavėjo deklaraciją apie atitiktį pagal Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 ir (arba) Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 nuostatas nustatytai „vienos įmonės“ sąvokai.“

2.9.    Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. Galutiniams pagalbos gavėjams, vykdantiems pirminę kokybiškų žemės ūkio produktų (įskaitant maisto produktų, išvardintų Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priede, išskyrus žuvininkystės ir akvakultūros produktus, kuriems taikomas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 104/2000 dėl bendro žuvininkystės ir akvakultūros produktų rinkų organizavimo) gamybą, pagalba teikiama vadovaujantis Reglamentu (ES) Nr. 1408/2013, vykdantiems kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų perdirbimo ir (ar) prekybos veiklą – vadovaujantis Reglamentu (ES) Nr. 1407/2013. Teikiant pagalbą galutiniams pagalbos gavėjams, vykdantiems veiklą ne vienoje srityje (pvz., ne tik pirminės kokybiškų žemės ūkio produktų gamybos srityje), turi būti laikomasi Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 1 straipsnio 2 ir 3 punktuose ir Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 1 straipsnio 2 punkte nustatytų reikalavimų. Teikiant pagalbą galutiniam pagalbos gavėjui, turi būti laikomasi šių reikalavimų:

11.1. bendra vienai įmonei, kaip ji apibrėžta Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 2 straipsnio 2 dalyje, vykdančiai veiklą kituose sektoriuose nei pirminė žemės ūkio produktų gamyba, suteikta nereikšminga (de minimis) pagalba negali būti didesnė kaip 200 000 Eur (du šimtai tūkstančių eurų) per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį;

11.2. bendra vienai įmonei, kaip ji apibrėžta Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 2 straipsnio 2 dalyje, vykdančiai pirminę žemės ūkio produktų gamybą, suteikta nereikšmingos (de minimis) pagalbos suma negali būti didesnė kaip 25 000 Eur (dvidešimt penki tūkstančiai eurų)  per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį. Bendra nereikšmingos (de minimis) pagalbos, suteiktos vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 nuostatomis, suma pirminės žemės ūkio produktų gamybos sektoriuje veiklą vykdančioms įmonėms per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį negali viršyti Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 II priede nurodytos nacionalinės ribos. Nereikšmingos (de minimis) pagalbos priemonėms, naudingoms tik vieno atskiro produkto sektoriui, kaip jis apibrėžtas Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 2 straipsnio 3 dalyje, bendra teikiamos nereikšmingos (de minimis) pagalbos suma per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį negali viršyti 50 proc. Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 II priede nurodytos nacionalinės ribos;

11.3. jei galutiniam pagalbos gavėjui suteikus apskaičiuotą pagalbos sumą būtų viršijamos 11.1 ir (ar) 11.2 papunkčiuose nurodytos ribos, priimant sprendimą dėl pagalbos suteikimo apskaičiuota pagalba sumažinama tiek, kad pirmiau nurodytos ribos nebūtų viršytos. Agentūra, prieš priimdama sprendimą dėl pagalbos suteikimo, kreipiasi į pareiškėją, ar jis sutinka vykdyti projektą su sumažinta pagalbos suma, ir jei jis sutinka, tuomet pareiškėjas, atsižvelgdamas į sumažintą pagalbos sumą, turi patikslinti paraišką pagal išlaidų rūšis. Agentūra, gavusi patikslintą paraišką, priima sprendimą dėl pagalbos suteikimo. Jei pareiškėjas nesutinka vykdyti projekto su sumažinta pagalbos suma ir neatsiunčia Agentūrai patikslintos paraiškos pagal išlaidų rūšis – pagalba nėra teikiama;

11.4. jei galutinis pagalbos gavėjas vykdo veiklą keliuose sektoriuose, teikiama pagalba sumuojama vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 5 straipsnio 1 dalies ir (ar) Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 5 straipsnio 1 dalies nuostatomis;

11.5. jei per pastaruosius trejus finansinius metus dvi įmonės susijungia arba viena įsigyja kitą arba kai viena įmonė suskaidoma į dvi ar daugiau atskirų įmonių, teikiama pagalba sumuojama vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 3 straipsnio 8 ir 9 dalies ir (ar) Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 3 straipsnio 8 ir 9 dalies nuostatos.

2.10Pakeičiu 12.9 papunktį ir jį išdėstau taip:

12.9. viešojo renginio dalyvių maitinimo (toliau – kavos pertraukos) išlaidos. Jei viešojo renginio trukmė nuo 2 iki 4 val., dengiamos vienos kavos pertraukos išlaidos; jei renginio trukmė ilgesnė nei 4 val. – dviejų kavos pertraukų išlaidos. Kavos pertraukos gali būti derinamos su kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų degustacijomis, kaip nurodyta 12.5 papunktyje;“.

2.11Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

18. Paraiškos forma pateikiama šių taisyklių 1 priede ir skelbiama Agentūros interneto svetainėje, adresu www.nma.lt.“

2.12 Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Paraiškos vertinimas negali trukti ilgiau kaip 20 (dvidešimt) darbo dienų nuo kvietimo teikti paraiškas termino pabaigos, išskyrus atvejus, kai pareiškėjui išsiųstas paklausimas dėl papildomos informacijos ir (arba) dokumentų pateikimo. Gavus atsakymą, paraiškos vertinimas negali trukti ilgiau kaip 10 (dešimt) darbo dienų nuo atsakymo gavimo dienos. Agentūra, vertindama paraišką, vadovaudamasi Registro nuostatais, patikrina, ar galutiniams pagalbos gavėjams (įskaitant su kiekvienu iš jų Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 2 straipsnio 2 dalyje ir (arba) Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 2 straipsnio 2 dalyje nurodytais ryšiais susijusius ūkio subjektus) suteikus pagalbą pagal taisykles nebus viršytos taisyklių 11 punkte nurodytos ribos.“

2.13Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:

24. Sprendimą dėl pagalbos skyrimo arba neskyrimo priima Agentūra Agentūros direktoriaus įsakymu patvirtinta tvarka. Sprendime dėl pagalbos skyrimo nurodoma skirtos pagalbos suma, diskontuota pagalbos vertė (kai pagalba išmokama dalimis), pažymima, kad yra teikiama nereikšminga (de minimis) pagalba, ir pateikiama aiški nuoroda į Reglamentą (ES) Nr. 1407/2013 ir (ar) Reglamentą (ES) Nr. 1408/2013, t. y. nurodomas reglamento pavadinimas bei skelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje numeris.“

2.14Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:

25. Agentūra, priėmusi sprendimą skirti pagalbą, vadovaudamasi Registro nuostatais, pateikia Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registrui duomenis apie galutiniams pagalbos gavėjams skirtą pagalbą (išmokant pagalbą dalimis nurodoma diskontuota skirtos pagalbos vertė) ir per 5 (penkias) darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos informuoja pagalbos gavėją apie sprendimą skirti pagalbą. Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registrui pateikta informacija apie skirtą pagalbą tikslinama Registro nuostatuose nustatyta tvarka.“

2.15Papildau 261 punktu:

261 Vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 3 straipsnio 6 dalies ir (arba) Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 3 straipsnio 6 dalies nuostatomis, keliomis dalinėmis išmokomis teikiama pagalba diskontuojama pagalbos skyrimo dieną. Diskontuota pagalbos vertė apskaičiuojama pagal Valstybės pagalbos ar nereikšmingos (de minimis) pagalbos sumos (eurais) per visą pagalbos mokėjimo laikotarpį apskaičiavimą, nurodytą Bendrųjų administravimo taisyklių 3 priede.“

2.16Pakeičiu 33.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

33.2. kartu su galutiniu mokėjimo prašymu ataskaitą apie projekto įgyvendinimo rezultatus. Jei projekto metu buvo organizuoti viešieji renginiai, ataskaitoje turi būti nurodyta, kiek suorganizuota renginių, kiek ir kokie kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų gamintojai, perdirbėjai ir (ar) prekiautojai dalyvavo renginyje, kokie kokybiški žemės ūkio ir maisto produktai buvo pristatomi ir (ar) parduodami renginio metu, kokie konkursai ar degustacijos buvo organizuotos renginio metu, konferencijos programa, pranešimai, konferencijos dalyvių skaičius, pridedant dalyvių pasirašytus sąrašus arba patvirtintas jų kopijas, nuotraukas ir kitus įrodymus. Jei projekto metu buvo vykdoma kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų populiarinimo veikla, ataskaitoje turi būti nurodytos ir aprašytos visos vykdytos priemonės, pridedant to patvirtinimo įrodymus, atspausdintus ir (ar) įrašytus į kitą patvariąją laikmeną;“.

2.17Pakeičiu 29 punktą ir jį išdėstau taip:

29. Mokėjimo prašymo forma pateikiama šių taisyklių 3 priede ir skelbiama Agentūros interneto svetainėje adresu www.nma.lt.“

2.18Pakeičiu 47 punktą ir jį išdėstau taip

47. Nustačius taisyklių 6.1, 6.2, 6.3 (nors renginio keitimas buvo suderintas su Agentūra), 6.4 papunkčių, 21 ar 37 punktų reikalavimų pažeidimus, pagalbos suma mažinama 20 proc.“

2.19Pakeičiu 1 priedo I skyriaus 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Informacija apie galutinių pagalbos gavėjų atitiktį Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 2 straipsnio 2 dalyje ir (arba) Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 2 straipsnio 2 dalyje nustatytiems reikalavimams

 

Pagal Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 ir (arba) Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 nuostatas „viena įmonė“ apima visas įmones[1], kurių tarpusavio santykiai (teisiškai ar de facto) yra bent vienos rūšies iš toliau išvardytų

(pildant lentelę, visos eilutės turi būti pažymėtos „Taip“ arba „Ne“. Būtina nurodyti visas įmones, kurios laikomos „viena įmone“)

Eil.

Nr.

Įmonių tarpusavio santykių rūšys

1.

Mano įmonė turi kitos įmonės akcininkų arba narių balsų daugumą, arba kita įmonė turi mano įmonės akcininkų arba narių balsų daugumą[2]

(Jeigu pažymima „Taip“, žemiau esančioje eilutėje nurodomi įmonių pavadinimai / vardai ir pavardės, įmonių / asmens kodai ir atitinkamai balsų skaičius procentine išraiška)

Taip

Ne

1.

2.

n.

2.

Mano įmonė turi teisę paskirti arba atleisti daugumą kitos įmonės administracijos, valdymo arba priežiūros organo narių arba kita įmonė turi teisę paskirti arba atleisti daugumą mano įmonės administracijos, valdymo arba priežiūros organo narių

(Jeigu pažymima „Taip“, žemiau esančioje eilutėje nurodomas teisinis pagrindas (sutartys, įstatai ar kt.), įmonių pavadinimai / vardai ir pavardės, įmonių / asmens kodai)

Taip

Ne

 

1.

2.

n.

3.

Pagal sutartį arba vadovaujantis steigimo sutarties ar įstatų nuostata mano įmonei suteikiama teisė daryti kitai įmonei lemiamą įtaką[3] arba kitai įmonei suteikiama teisė daryti mano įmonei lemiamą įtaką

(Jeigu pažymima „Taip“, žemiau esančioje eilutėje nurodomas teisinis pagrindas (sutartys, įstatai ar kt.), įmonių pavadinimai / vardai ir pavardės, įmonių / asmens kodai)

Taip

Ne

 

1.

2.

n.

4.

Mano įmonė, būdama kitos įmonės akcininkė arba narė, vadovaudamasi su tos įmonės kitais akcininkais ar nariais sudaryta sutartimi, viena kontroliuoja tos kitos įmonės akcininkų arba narių balsavimo teisių daugumą, arba kita įmonė, būdama mano įmonės akcininkė arba narė, vadovaudamasi su mano įmonės kitais akcininkais ar nariais sudaryta sutartimi, viena kontroliuoja mano įmonės akcininkų arba narių balsavimo teisių daugumą

(Jeigu pažymima „Taip“, žemiau esančioje eilutėje nurodomas teisinis pagrindas (sutartys, įstatai ar kt.), įmonių pavadinimai / vardai ir pavardės, įmonių / asmens kodai)

Taip

Ne

1.

2.

n.

Informacija apie galutinių pagalbos gavėjų atitiktį Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 3 straipsnio 8 ir 9 dalyje ir (arba) Reglamento (ES) Nr. 1408/2013 3 straipsnio 8 ir 9 dalyje nustatytiems reikalavimams

Eil. Nr.

Įmonių susijungimas, įsigijimas ir skaidymas per trejus finansinius[4] metus

Pažymėti

1.

Mano įmonė per pastaruosius trejus finansinius metus susijungė su kita įmone arba mano įmonė įsigijo kitą įmonę, arba kita įmonė įsigijo mano įmonę

(Jeigu pažymima „Taip“, žemiau esančioje eilutėje nurodomi susijusių įmonių pavadinimai / vardai ir pavardės, įmonių / asmens kodai)

Taip

Ne

1.

2.

n.

2.

Mano įmonė per pastaruosius trejus finansinius metus buvo įkurta suskaidžius kitą įmonę

(Jeigu pažymima „Taip“, žemiau esančioje eilutėje nurodoma suskaidymo data, suskaidytos įmonės pavadinimas, įmonės kodas, taip pat iki suskaidymo veikusiai įmonei suteiktos nereikšmingos (de minimis) pagalbos (jeigu tokia pagalba buvo suteikta) dydis pagal Reglamentą (ES) Nr. 1407/2013 ir (arba) Reglamentą (ES) Nr. 1408/2013 ir kokiai veiklai (jeigu vykdo kelias veiklas) ji buvo panaudota)

Taip

Ne

 

 

4 Treji finansiniai metai suprantami kaip praėjusių dvejų finansinių metų ir atitinkamų (einamųjų) finansinių metų laikotarpis.

Pastaba. Jeigu deklaracijos eilutėse nepakanka vietos, informaciją galima teikti atskirai pridedamame lape.“

2.20.    Pakeičiu 1 priedo II skyriaus 5.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

5.2. Pagal galutinius pagalbos gavėjus:

Eil.

Nr.

Fizinio asmens vardas ir pavardė arba juridinio asmens pavadinimas

Fizinio asmens kodas arba juridinio asmens kodas

Vykdoma veikla (pirminė gamyba ar kita veikla)

Prašoma pagalba,

Eur

Išlaidų rūšių pavadinimai

Pastabos.“

1.

 

 

 

 

 

 

n

 

 

 

 

 

 

 

2.21Pakeičiu 1 priedo II skyriaus 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Projekto pagrindimas

 

Nurodykite projekto tikslą, uždavinius, siekiamus rezultatus ir priemones tam pasiekti.

Trumpai pateikite informaciją apie vykdomą veiklą ir turimą patirtį vykdant veiklą, susijusią su produktų, skirtų vartoti žmonėms, populiarinimu ir viešųjų renginių organizavimu. Detaliai aprašykite numatomas priemones kokybiškiems žemės ūkio ir maisto produktams populiarinti bei viešajam (-iesiems) renginiui (-iams) organizuoti, kurioms prašote pagalbos. Pagrįskite 5.1 lentelėje nurodytas išlaidas, kurioms prašote pagalbos.

Nurodykite planuojamo (-ų) viešojo renginio (-ių) vietą (-as), datą (-as) ir laiką (-us).

Pagal taisyklių 10 punkto nuostatas, pateikite, užpildant 5.2 lentelę, informaciją apie galutinius pagalbos gavėjus: kooperatyvas ir asociacija – apie savo narius, o viešąsias paslaugas teikiantys juridiniai asmenys – apie ūkio subjektus, kurių kokybiškus žemės ūkio ir maisto produktus numatoma populiarinti ir (ar) viešinti, nurodant galutinių pagalbos gavėjų: įmonės pavadinimą  /vardą, pavardę; įmonės / asmens kodą; veiklos srities ar išlaidų rūšies pavadinimus, kurioms finansuoti prašoma pagalbos, prašomą pagalbos sumą (planuojamos gauti naudos piniginę vertę Eur, kuri apskaičiuojama visą prašomą pagalbos sumą padalijant iš galutinių pagalbos gavėjų skaičiaus); bei pateikite 2 lentelėje kiekvieno galutinio pagalbos gavėjo užpildytą deklaraciją apie atitiktį Reglamente (ES) Nr. 1407/2013 ir (arba) Reglamente (ES) Nr. 1408/2013 nustatytai „vienos įmonės“ sąvokai.“

 

2.22Pakeičiu 1 priedo II skyriaus 8 punkto „Pareiškėjo deklaracija“ 1.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

1.3. nesu gavęs paramos iš kitų nacionalinių ir ES programų ir priemonių išlaidoms, numatytoms projekte pagal šias taisykles, finansuoti;“.

2.23Pakeičiu 1 priedo II skyriaus 8 punkto „Pareiškėjo deklaracija“ 3.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.5. nesiekti:

3.5.1. paramos iš kitų nacionalinių ir ES programų ir priemonių išlaidoms, numatytoms projekte pagal šias taisykles, finansuoti;

3.5.2. susigrąžinti PVM iš valstybės biudžeto, jei PVM pripažintas tinkama finansuoti išlaida.“

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                                 Kęstutis Navickas



[1] Bet kuris ekonominę veiklą vykdantis subjektas, nepaisant jo teisinio statuso ir finansavimo būdų.

[2] Dauguma dalyvių (akcininkų, savininkų, narių) balsų suprantama kaip daugiau nei 50 proc. dalyvių balsų.

[3] Lemiama įtaka suprantama kaip turima teisė, neturint įmonės akcininkų ar narių balsų daugumos, skirti (atšaukti) įmonės valdymo organų narius, veto teisė priimant įmonei svarbius sprendimus ar pan.