herbas

 

JAUNIMO REIKALŲ DEPARTAMENTO

prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS IR UKRAINOS JAUNIMO MAINŲ TARYBOS LĖŠOMIS 2017 METAIS FINANSUOJAMŲ PROJEKTŲ KONKURSO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2017 m. gegužės 31 d. Nr. 2V-93 (1.4)

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. A1-244 „Dėl pavedimo Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“ punktu 1.2.1. „Suderinus su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, atstovauti jaunimo politiką tarptautinėse darbo grupėse, institucijose bei organizacijose, inicijuoti ir įgyvendinti tarptautinius protokolus, projektus ir renginius jaunimo politikos srityje, inicijuoti ir įgyvendinti tarpžinybinę ir tarpsektorinę veiklą, programas ir priemones“, 1.7.3. punktu „administruoti Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos veiklą Lietuvoje pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos Vyriausybės susitarimą dėl Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. lapkričio 11 d. nutarimu Nr. 1175 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos vyriausybės susitarimo dėl Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos patvirtinimo“ ir Fondo Komiteto 2017 m. balandžio 20 d. nutarimu Nr. 1 „Dėl konkurso projektams skelbimo“,

tvirtinu Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis 2017 metais finansuojamų projektų konkurso nuostatus.

 

 

 

Direktorius                                                                                                      Vydūnas Trapinskas


 

PATVIRTINTA

Jaunimo reikalų departamento prie

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

direktoriaus 2017 m. gegužės 31 d. įsakymu

Nr. 2V-93 (1.4)

 

LIETUVOS IR UKRAINOS JAUNIMO MAINŲ TARYBOS lėšomis
2017 metais finansuojamų projektų konkurso
NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis 2017 metais finansuojamų projektų konkurso nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja reikalavimus Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis 2017 metais finansuojamų projektų (toliau – Projektai) turiniui, teikėjams, vykdytojams ir dalyviams, paraiškų teikimą Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis 2017 metais finansuojamų projektų konkursui (toliau – Konkursas), Projektų vertinimą, finansavimą, vykdymą ir kontrolę.

2. Konkursą organizuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas). Konkursas organizuojamas vadovaujantis Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. A1-100 „Dėl Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. A1-244 „Dėl pavedimo Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, 2015 m. rugpjūčio 28 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos Vyriausybės susitarimu dėl Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. lapkričio 11 d. nutarimu Nr. 1175 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos Vyriausybės susitarimo dėl Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos patvirtinimo“, Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos komiteto reglamento, patvirtinto komiteto 2016 m. rugsėjo 14 d., 6 straipsnio 7 punktu ir Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos komiteto 2017 m. balandžio 20 d. nutarimu Nr. 1 „Dėl konkurso projektams skelbimo“.

3. Teikiant ir vykdant Konkursui teikiamus Projektus turi būti vadovaujamasi Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatymu.

4. Konkurso tikslas – paremti projektus, kurie įvairiais būdais ir metodais plėtoja Lietuvos ir Ukrainos jaunimo bendradarbiavimą bei ugdo jaunimo socialines kompetencijas.

5. Nuostatuose vartojamos sąvokos:

5.1. Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos komitetas (toliau – Komitetas) – Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybai (toliau – Taryba) vadovaujantis organas.

5.2. Nacionalinė valdymo institucija – Tarybos administracinį ir organizacinį darbą atliekanti institucija: Lietuvos Respublikoje – Departamentas, Ukrainoje – Ukrainos Jaunimo ir sporto ministerija.

5.3. Jaunimo organizacija (toliau – organizacija) – teisės aktų nustatyta tvarka įregistruota asociacija, kurioje ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės ir (ar) į kurią įeina ne mažiau kaip 2/3 asociacijų, kuriose ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės.

5.4. Jaunas žmogus – asmuo nuo 14 iki 29 metų.

5.5. Paraiška – teikėjo pagal Nuostatų priede nustatytą formą užpildytas dokumentas, kuris kartu su visais jo priedais ir papildomais dokumentais yra pateikiamas Departamentui, per Jaunimo ir vaikų informavimo ir konsultavimo informacinę sistemą (toliau – JAVAKIS)  (www.javakis.lt) siekiant gauti finansavimą Projektui įgyvendinti.

5.6. Partnerė organizacija – Ukrainos registruotas juridinis asmuo, kuris atitinka Nuostatuose jam keliamus reikalavimus, su kuriuo teikėjas kartu planuoja įgyvendinti Projektą.

5.7. Projektas – jaunimo ar su jaunimu dirbančios organizacijos veikla, kuri yra apibrėžta pasirengimo ir įgyvendinimo terminais, tikslais, finansavimo šaltiniais, vykdytojais ir dalyviais.

5.8. Projekto dalyviai (toliau – dalyviai) – asmenys, kuriems yra skirtas Projektas ir kurie jame dalyvauja.

5.9. Projekto teikėjas (toliau – teikėjas) – juridinis asmuo, teikiantis Konkursui paraišką.

5.10. Projekto partneris (toliau – partneris) – juridinis asmuo, su kuriuo teikėjas kartu vykdo Projektą (gali turėti bendradarbiavimo sutartį). Projekto partneriai nėra asmenys, prisidedantys prie Projekto įgyvendinimo finansine ir (ar) ūkine veikla (pvz., rėmėjai).

5.11. Projekto vykdytojai (toliau – vykdytojai) – asmenys, tiesiogiai ir nuolat prisidedantys prie Projekto įgyvendinimo, konkrečiai atsakingi už Projekto ir (ar) tam tikrų jo dalių įgyvendinimą. Vykdytojai nėra asmenys, laikinai prisidedantys prie Projekto įgyvendinimo savo žiniomis, įgūdžiais ir veikla (pvz., lektoriai, meno kolektyvai ir pan.). Projekto rėmėjai, prisidedantys prie Projekto įgyvendinimo skirdami finansinių lėšų, paslaugų, prekių ir pan., taip pat nėra vykdytojai.

6. Kitos Nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme ir Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI PROJEKTŲ TURINIUI

 

7. Konkurso būdu finansuotinos veiklos:

7.1. jaunimo mainai;

7.2. mokymai;

7.3. seminarai;

7.4. susitikimai;

7.5. konferencijos, diskusijos;

7.6. parodos ir plenerai;

7.7. pažintiniai vizitai;

7.8. informaciniai projektai.

8. Konkursui teikiamo Projekto turinys turi atitikti visas šias sąlygas:

8.1. numatoma vykdyti 1 (vieną) iš Nuostatų 9 punkte nurodytų prioritetinių veiklų;

8.2. Projekto metu turi būti užtikrintas jaunų žmonių aktyvus dalyvavimas visuose Projekto etapuose (planavime, pasirengime, įgyvendiname ir vertinime);

8.3. teikėjas bei partneris turi aktyviai ir lygiavertiškai prisidėti prie visų Projekto etapų įgyvendinimo;

8.4. Projekto metu turi būti užtikrintas dalyvių tarpkultūrinis mokymasis;

8.5. Projekto metu turi būti taikomi neformalaus ugdymo metodai, užtikrinantys dalyvių ugdymą (-si);

8.6. Projekte turi būti užtikrintas skirtingas etnines ir tautines grupes atstovaujančio jaunimo dalyvavimas;

8.7. turi būti užtikrintas Projekto metu pasiektų rezultatų viešinimas ir sklaida;

8.8. veiklos suplanuotos nuosekliai, logiškai, racionaliai;

8.9. Projekte turi būti taikomas bent vienas iš Nuostatų 10 punkte nurodytų prioritetų.

9. Prioritetas teikiamas projektams, kurių veiklos:

9.1. organizuoja veiklas padedančias identifikuoti, palaikyti ir populiarinti bendrą istorinį ir kultūrinį paveldą jaunimo tarpe, populiarinti UNSECO ir kitų Jungtinių tautų agentūrų tikslus ir programas;

9.2. organizuoja veiklas, skatinančias Krymo totorių atsikėlimo į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę 620 metų sukakties minėjimą bei domėjimąsi Krymo totorių kultūra, žmogaus teisėmis;

9.3. populiarina europines vertybes, skleidžia patirtį ir prisideda prie integracijos į euroatlantines struktūras, bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Ukrainos stiprinimo Europos Sąjungos, NATO ir ESBO rėmuose.

10. Projektuose turi būti taikomas bent vienas iš šių principų:

10.1. stiprinti tarpkultūrinį dialogą, kurti sąlygas atvirumui ir tolerancijai tarp jaunimo;

10.2. kurti ir stiprinti bendradarbiavimą tarp organizacijų, Lietuvoje ir Ukrainoje dirbančių pilietinio ir patriotinio ugdymo srityje, skatinti jų apsikeitimą patirtimi;

10.3. stiprinti bendradarbiavimą ir apsikeitimą patirtimi darbo su jaunimu srityje;

11. Vykdant Konkursui teikiamus projektus, teorinio mokymo seminarų, sporto varžybų, kultūros ir meno, politinių ir religinių renginių bei renginių, skirtų akademinėms ir profesinėms žinioms ar patirčiai įgyti, organizavimas gali būti tik priemonė projekto tikslams pasiekti, tačiau ne pagrindinis projekto tikslas, uždavinys ir ar rezultatas.

12. Konkursui negali būti teikiami Projektai, kurie:

12.1. tikslingai skirti atostogoms ir turizmui;

12.2. siekia pelno;

12.3. kelia grėsmę žmonių sveikatai, garbei ir orumui, viešajai tvarkai;

12.4. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia nepagarbą Lietuvos ir Ukrainos valstybių tautiniams ir religiniams jausmams ar simboliams;

12.5. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia smurto, prievartos, neapykantos ir psichotropinių medžiagų populiarinimą;

12.6. bet kokiomis kitomis formomis, metodais ir būdais pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus.

 

III SKYRIUS

REIKALAVIMAI TEIKĖJAMS, VYKDYTOJAMS IR DALYVIAMS

 

13. Konkursui Projektus gali teikti teikėjai, atitinkantys visas šias sąlygas:

13.1. yra jaunimo ar su jaunimu dirbanti ne pelno siekianti įstaiga ar nevyriausybinė organizacija, registruota Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka;

13.2. teikėjo planuojama vykdyti veikla atitinka teikėjo įstatuose (nuostatuose ar kt.) aprašytas veiklas ir jų rūšis;

13.3. turi bent vieną partnerį, kuris yra jaunimo ar su jaunimu dirbanti ne pelno siekianti įstaiga ar nevyriausybinė organizacija, registruota Ukrainos teisės aktų nustatyta tvarka.

14. Vykdytojams keliamos sąlygos:

14.1. Tarybos teikiamos lėšos negali teikti finansinio pelno vykdytojams ar tapti jų pajamomis;

14.2. partnerių sutikimas bendradarbiauti (originalas anglų kalba) turi būti pateiktas kartu su paraiška (Nuostatų III dalis). Originalu taip pat pripažįstamas skenuotas arba faksu atsiųstas dokumentas.

15. Konkursui teikiamų Projektų dalyviams keliamos sąlygos:

15.1. Konkurso būdu finansuotuose Projektuose bent 2/3 dalyvių turi būti 14–29 metų amžiaus;

15.2. Projektai grindžiami proporcingo dalyvių iš Lietuvos ir Ukrainos dalyvavimo principu bei lyčių pusiausvyra. Projekte negali dalyvauti daugiau kaip 50 proc. dalyvių iš vienos šalies ir daugiau kaip 50 proc. vienos lyties dalyvių. 

 

IV SKYRIUS

PARAIŠKŲ TEIKIMAS KONKURSUI

 

16. Vienas teikėjas gali pateikti tik vieną paraišką. Jei teikėjas pateikia daugiau negu vieną paraišką, vertinama tik ta paraiška, kurios pateikimo data yra ankstesnė. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą tvarką registruotas teikėjas paraišką Konkursui teikia Departamentui.

17. Konkursui teikiamas Projektas turi būti aprašomas užpildant Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis 2017 metais finansuojamų projektų konkurso paraišką (Nuostatų priedas Nr. 1), esančią JAVAKIS (www.javakis.lt).

18. Paraiška teikiama per JAVAKIS sistemą.

19. Per JAVAKIS sistemą pateikiami šie dokumentai:

19.1. Juridinių asmenų registro išduoto išrašo kopija;

19.2. teikėjo steigimo dokumentų (įstatų, nuostatų, statuto, steigimo sutarties, steigimo akto ir pan.) kopija;

19.3. bendradarbiavimo sutarties (jei yra) kopija;

19.4. dokumentai, įrodantys Projekto papildomą finansavimą (jei yra);

19.5. Projekto vadovo, vykdytojų ir finansininko gyvenimo aprašymai, patvirtinti jų parašais, kuriuose pateikiama informacija apie išsilavinimą, aktualią papildomo mokymo (-si), kvalifikacijos tobulinimo (-si) ar profesinio ir darbo su jaunimu patirtį;

19.6. Teikėjo viešai prieinamą 2016 metų veiklos ataskaitą (ataskaita neteikiama, jei teikėjas veikia trumpiau nei 12 mėn.);

19.7. užpildytą teikėjo deklaraciją (Nuostatų 1 priedo III dalis), pasirašytą teikėjo vadovo arba jo įgalioto asmens ir patvirtintą teikėjo antspaudu, jei antspaudą jis privalo turėti;

19.8. užpildytą partnerių sutikimą bendradarbiauti (originalas anglų kalba) (Nuostatų 1 priedo 3 dalis), pasirašyta partnerių vadovo ar jo įgalioto asmens ir patvirtintą antspaudu, jei antspaudą privalo turėti.

20. Tik viena partnerių organizacija gali kreiptis dėl finansavimo į Departamentą pagal teikėjo registracijos vietą.

21. Teikėjas turi pateikti viena paraišką kartu su Nuostatų 19 punkte išvardytais dokumentais per JAVAKIS sistemą iki 2017 m. birželio 30 d. 15.00 val.

22. Paraiška, įkelta į JAVAKIS sistemą pasibaigus Nuostatų 21 punkte nurodytam terminui, nebus priimta ir/ar vertinama.

23. Nuostatų 18 punkte nurodytų dokumentų kopijos privalo būti patvirtintos laikantis Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo“, reikalavimų.

24. Potencialūs teikėjai negali teikti paraiškų ir jiems negali būti skiriamos lėšos, jei:

24.1. teikėjas yra likviduojamas;

24.2. teikėjas yra neįvykdęs mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus;

24.3. teikėjas paraiškoje arba jos prieduose pateikė klaidinančią arba melagingą informaciją;

24.4. teikėjas bandė gauti konfidencialią informaciją arba daryti įtaką Projektų vertinimo komisijos nariams;

24.5. teikėjas neturi pakankamai žmogiškųjų išteklių ir tinkamų administracinių gebėjimų;

24.6. asmuo, turintis teisę veikti teikėjo vardu, turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą už profesinės veiklos pažeidimus;

24.7. teikėjas nesilaikė įsipareigojimų pagal su Departamentu ir (arba) viešąja įstaiga „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“ sudarytas sutartis: yra gavęs Departamento skirtą finansavimą ir neatsiskaitęs už jo panaudojimą finansavimo sutartyse nustatyta tvarka arba gautas lėšas naudojęs ne pagal tikslinę paskirtį.

25. Paraiškų teikimo klausimais iki birželio 30 d. darbo dienomis nuo 13:00 iki 15:00 val. el. paštu justina.lukaseviciute@jrd.lt ir telefonu (8-5) 2497 355 konsultuoja Departamento direktoriaus įsakymu paskirtas už konkurso organizavimą atsakingas Departamento darbuotojas.

 

V SKYRIUS

PARAIŠKŲ VERTINIMAS

 

26. Jei teikėjo pateikta paraiška neatitinka Nuostatų 8, 13–15 punktuose keliamų reikalavimų, paraiška nevertinama.

27. Jei teikėjas nesilaikė įsipareigojimų pagal su Departamentu ir (arba)
Socialinių paslaugų priežiūros departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD) ir (arba) viešąja įstaiga „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“ sudarytas sutartis, jo paraiška nevertinama.

28. JRD, pagal formaliųjų kriterijų vertinimo formoje nurodytus kriterijus, patikrinęs paraišką su visais pridėtais dokumentais, gali pareikalauti teikėjo pateikti papildomų dokumentų, informacijos, patvirtinančių arba patikslinančių paraiškoje pateiktą informaciją. Teikėjas per 3 darbo dienas turi pateikti papildomus dokumentus ar informaciją JRD, dokumentai ar informacija pateikta vėliau nustatyto termino atmetama ir paraiška toliau nevertinama.

29. Programų turinį vertina JRD direktoriaus įsakymu sudaryta programų vertinimo komisija (toliau – komisija) pagal programų turinio ir lėšų planavimo vertinimo formą.

 

30. Komisiją sudaro ne mažiau kaip 3 (trys) nariai.

31. Komisijos darbą organizuoja ir jai vadovauja komisijos pirmininkas, jo nesant – pirmininko įgaliotas kitas komisijos narys.

32. Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių. Pirmojo komisijos posėdžio metu išrenkamas komisijos pirmininkas ir pavaduotojas.

33. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Kai komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamą balsą turi komisijos pirmininko, o jo nesant – komisijos pirmininko įgalioto kito komisijos nario balsas.

34. Komisijos sprendimai įforminami protokolu, kurį pasirašo komisijos pirmininkas, jam nedalyvaujant – komisijos pirmininko įgaliotas kitas komisijos narys, komisijos pirmininko pavaduotojas, ir komisijos sekretorius. Komisijos narys turi teisę pareikšti savo atskirą nuomonę, kuri pridedama prie protokolo.

35. Komisijos posėdžius protokoluoja komisijos sekretorius.

36. Pradėdami darbą, komisijos nariai privalo pasirašyti:

36.1. konfidencialumo pasižadėjimus dėl konkurso informacijos konfidencialumo užtikrinimo, šios informacijos viešo ne skelbimo ir neplatinimo;

36.2. nešališkumo deklaracijas dėl objektyvių sprendimų priėmimo ir viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto vengimo.

37. Komisijos nariai už konfidencialumo pažeidimus traukiami atsakomybėn teisės aktų nustatyta tvarka. Jeigu yra aplinkybių, galinčių turėti įtakos sprendimui priimti, komisijos narys (nariai), prieš pradėdamas (-i) nagrinėti paraiškas, turi nusišalinti, prieš tai pranešęs (pranešę) komisijos pirmininkui. Jeigu komisijos narys (nariai) nenusišalina, o vėliau dėl to kyla interesų konfliktas, jo (jų) vertinimo rezultatai laikomi negaliojančiais, o paraišką (paraiškas) vertina komisijos pirmininkas ar jo paskirtas kitas komisijos narys.

38. Komisijos darbas reglamentuojamas komisijos darbo reglamentu, tvirtinamu JRD direktoriaus įsakymu.

39. Projekto vertinimas susideda iš šių dalių:

39.1. formaliųjų kriterijų vertinimo;

39.2. Projekto turinio vertinimo;

39.3. lėšų planavimo.

40. Galutinį sprendimą dėl lėšų skyrimo priima Komitetas, remdamasis Departamento pateikta informacija. Komitetui priėmus galutinį sprendimą, Departamento direktorius pasirašo įsakymą dėl Konkurso rezultatų, kurie skelbiami Departamento interneto svetainėje www.jrd.lt.

 

VI SKYRIUS

PROJEKTŲ FINANSAVIMAS, VYKDYMAS IR KONTROLĖ

 

41. Departamentas, skelbdamas įsakymą dėl konkurso rezultatų, paskelbia finansuojamų projektų sąrašą ir finansavimo laukiančiųjų projektų sąrašą. Pastariesiems finansavimas skiriamas, jeigu teikėjas, gavęs finansavimą, atsisako skirto finansavimo, nepasirašo Projekto finansavimo sutarties (toliau – Sutartis) per Nuostatų 48 punkte nurodytą terminą arba finansavimas nutraukiamas teikėjui nevykdant arba netinkamai vykdant Sutarties nuostatas.

42. Lėšos gali būti naudojamos nuo Sutarties pasirašymo dienos, tačiau ne anksčiau kaip nuo 2017 m. rugpjūčio 1 d. iki 2017 m. spalio 31 d. (imtinai).

43. Vykdant Konkursui teikiamus Projektus, taikomi šie specialieji reikalavimai Konkurso būdu finansuotinai veiklai:

43.1. skiriama iki 100 proc. kelionės išlaidoms iki Projekto vietos ir atgal (laikantis Nuostatų 44.3 ir 44.4 papunkčiuose nustatytų tinkamoms finansuoti išlaidoms taikomų reikalavimų);

43.2. Projektui parengti ir įgyvendinti skiriama po 250 eurų Lietuvos ir Ukrainos partneriams (daugiausiai 500 eurų Projektui) bei po 28 eurus vienai dienai vienam žmogui;

43.3. skiriama iki 15 proc. nuo Nuostatų 43.2 papunkčio sumos Projekto rezultatų viešinimui ir sklaidai;

43.4. specialiųjų poreikių turinčio jaunimo dalyvavimui užtikrinti, Projektui gali būti skiriama iki 100 eurų specialiųjų lėšų;

43.5. išankstiniam parengiamajam vizitui skiriama iki 100 proc. kelionės išlaidų bei po 25 eurus vienai dienai vienam žmogui, bet nedaugiau kaip 10 proc. nuo viso projekto pasirengimo ir įgyvendinimo biudžeto;

43.6. dalis Projekto išlaidų turi būti skirtos nacionalinėms veikloms ir perduodamos partnerei organizacijai.

44. Vykdant projektus, tinkamomis laikomos su programos įgyvendinimu susijusios išlaidos, skirtos:

44.1. su projekto vykdymu susijusių asmenų darbo užmokesčiui, įskaitant valstybinio socialinio draudimo įmokas ir įmokas į Garantinį fondą (ne daugiau kaip 25 proc. nuo lėšų suplanuotų pagal Nuostatų 43.2 papunktį);

44.2. ryšio paslaugoms (pvz., interneto, fiksuoto ir (ar) mobiliojo telefono ryšio, pašto paslaugos);

44.3. transporto paslaugoms (važiavimo regioniniu, vietiniu transportu bilietai Lietuvoje ir (arba) Ukrainoje, taip pat lėktuvo ar autobuso bilietai, automobilio ar autobuso su vairuotoju nuoma vykstant iš Lietuvos į Ukrainą (ar atvirkščiai) ir atgal);

44.4. transportui išlaikyti (degalai, transporto be vairuotojo nuoma, taip pat vykstant iš Lietuvos į Ukrainą (ar atvirkščiai) ir atgal);

44.5. kitoms prekėms, būtinoms ir reikalingoms programai įgyvendinti, įsigyti (pvz., kanceliarinės, ūkio prekės, maisto produktai, reprezentacinės prekės);

44.6. nuomos išlaidos, skirtos veiklai įgyvendinti (pvz., organizacinės technikos, patalpų renginiams nuoma);

44.7. apgyvendinimo paslaugoms;

44.8. paslaugoms, teikiamoms pagal autorines sutartis, pvz., lektorių, mokymų vadovų paslaugoms apmokėti (ne daugiau kaip 29 (dvidešimt devyni) eurai už 1 valandą ir ne daugiau kaip 25 proc. nuo lėšų suplanuotų pagal Nuostatų 43.2 papunktį);

44.9. maitinimo paslaugoms (ne daugiau kaip 7 (septyni) eurai ir 60 (šešiasdešimt) centų 1 asmeniui per parą);

44.10. išlaidoms projekto veikloms viešinti (pvz., straipsnių spaudoje, televizijos, radijo reportažų paslaugų pirkimas, internetas, socialiniai tinklai, lankstinukų gamybos paslaugų pirkimas ir ne daugiau kaip 15 proc. nuo lėšų suplanuotų pagal Nuostatų 43.2 papunktį);

44.11. komandiruočių išlaidoms (transporto, apgyvendinimo, ryšio, maitinimo ir kitos komandiruotės išlaidos);

 

44.12. kitoms paslaugoms, kurios yra būtinos siekiant įgyvendinti numatytas veiklas, bet nepatenka į Nuostatų 44.1–44.10 papunkčiuose nurodytas paslaugų rūšis.

45. Negali būti finansuojamos Projekto išlaidos, skirtos:

45.1. dalyvių iš kitų šalių, nei Lietuva ir Ukraina, bet kokioms išlaidoms padengti;

45.2. Projekto įgyvendinimui už Lietuvos ir Ukrainos ribų;

45.3. ilgalaikiam materialiam ir nematerialiam turtui, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatyme, kurio vertė – 500 Eur ir didesnė, įsigyti, kaip tai  reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. birželio 10 d. nutarimu Nr. 564 „Dėl minimalios ilgalaikio materialiojo turto vertės nustatymo ir Ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) minimalių ir maksimalių ekonominių normatyvų viešojo sektoriaus subjektams sąrašo patvirtinimo“;

45.4. patalpų remontui, rekonstrukcijai ir statybai, teritorijos priežiūrai ir aplinkos tvarkymui;

45.5. transporto priemonių techninei priežiūrai, remontui, draudimui;

45.6. išlaidoms, susijusioms su veikla, vykdyta iki pateikiant paraišką ir iki pasirašant Sutartį, pvz.: paraiškos rašymas ir pan., taip pat veikloms, vykdytoms iki 2017 m. rugpjūčio 1 d.;

45.7. teikėjo ir partnerės organizacijos įsiskolinimams padengti;

45.8. kitoms su projekto įgyvendinimu nesusijusioms išlaidoms padengti.

46. Teikėjas, kuriam yra skirtas finansavimas, Sutartį, kurioje aprašomi teikėjo įsipareigojimai, nustatomas finansavimo dydis, finansavimo teikimo terminai, lėšų naudojimo, atskaitomybės bei atsakomybės sąlygos, pasirašo su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD).

47. Jei teikėjui buvo skirtas finansavimas iš dalies, t. y. Fondo skirta suma yra mažesnė, negu teikėjas prašė paraiškoje:

47.1. teikėjas turi teisę keisti savo Projekto veiklos apimčių įsipareigojimus, bet neturi teisės keisti paraiškoje aprašytos veiklos turinio ir tikslų;

47.2. prieš pasirašydamas Sutartį su SPPD, turi elektroniniu paštu per 5 darbo dienas nuo rezultatų paskelbimo dienos suderinti su Departamentu veiklas bei sąmatą;

47.3. elektroninis laiškas, kuriame patvirtinama, kad veiklos ir sąmata yra suderintos su Departamentu, pridedamas prie teikėjo pateiktos paraiškos.

48. Departamentas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Departamento direktoriaus sprendimo skirti lėšas perduoda SPPD finansuotinų organizacijų sąrašą, kuriame nurodomas konkrečiai organizacijai skirtas finansavimas, ir finansavimą gavusių teikėjų paraiškų kopijas, taip pat patikslintus dokumentus ir patikslintas išlaidų sąmatas.

49. Teikėjui, kuriam yra skirtas finansavimas, nepasirašius Sutarties per 35 kalendorines dienas nuo finansuojamų organizacijų sąrašo perdavimo SPPD dienos, Departamento direktoriaus įsakymas dėl lėšų skyrimo šiam teikėjui pripažįstamas netekusiu galios.

50. Projektams skiriamų lėšų sumos dydis gali būti koreguojamas, atsižvelgiant į valstybės biudžeto vykdymą.

51. Teikėjas privalo:

51.1. kiekvienam ketvirčiui pasibaigus, iki kito mėnesio 5 dienos, o pasibaigus metams iki kitų metų po ataskaitinių metų sausio 5 d. SPPD pateikti biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitą, išlaidas nurodant euro ir euro centų tikslumu, pagal SPPD pateiktą formą;

51.2. kiekvienam ketvirčiui pasibaigus, iki kito mėnesio 5 dienos, o pasibaigus metams iki kitų metų po ataskaitinių metų sausio 5 d pateikti SPPD atitinkamai ketvirtines ar metines Projekto veiklos ataskaitas (Nuostatų 2 priedas) ir finansines ataskaitas pagal SPPD nustatytas formas, taip pat ketvirčio buhalterinės apskaitos dokumentų, patvirtinančių lėšų panaudojimą, suvestinę. Teikiant metines Projekto veiklos ataskaitas prie jų turi būti pridėta rašytinė ir vaizdinė medžiaga, susijusi su Projekto įgyvendinimu, Projekto įgyvendinimo santrauka lietuvių ir anglų kalbomis.

52. SPPD turi teisę tikrinti, ar finansavimą gavęs vykdytojas laikosi Sutartyje numatytų finansinių įsipareigojimų ir atlikti Tarybos skirtų lėšų panaudojimo kontrolę.

53. Departamentas turi teisę atlikti paraiškoje numatyto Projekto turinio įgyvendinimo vertinimą.

54. Teikėjas, gavęs finansavimą, privalo dalyvauti visuose Departamento organizuojamuose su šiuo Konkursu susijusiuose renginiuose.

55. Išlaidų sąmata tikslinama pateikiant prašymą SPPD. Norėdamas patikslinti projekto išlaidų sąmatą, teikėjas turi pateikti SPPD pagrįstą prašymą tikslinti projekto išlaidų sąmatą ir lyginamąjį tikslinamų išlaidų sąmatos projektą. SPPD, išnagrinėjęs teikėjo prašymą, per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo priima sprendimą dėl sąmatos tikslinimo ir apie tai informuoja teikėją. Suderinus naujos redakcijos Projekto išlaidų sąmatą, ji patvirtinama Sutarties šalių (SPPD ir teikėjo) parašais.

56. Prašymai tikslinti Projekto išlaidų sąmatą SPPD teikiami 1 kartą per ketvirtį, bet ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki kito ketvirčio pradžios. Teikėjas gali teikti prašymą tik dėl dar nepatirtų išlaidų tikslinimo, išskyrus tinkamų finansuoti išlaidų sumažėjimo atvejus.

57. Projekto išlaidų sąmatos tikslinimai, darantys reikšmingus pokyčius Projekto veiklų plano vykdymui, teikėjo privalo būti suderinti su SPPD ir Departamentu Nuostatų 55 punkte nustatyta tvarka.

58. Veiklų planas tikslinamas pateikiant prašymą Departamentui. Norėdamas patikslinti veiklų planą, teikėjas turi pateikti Departamentui pagrįstą prašymą tikslinti veiklų planą, kartu pateikdamas lyginamąjį tikslinamą veiklų planą. Departamento darbuotojas ar valstybės tarnautojas, atsakingas už Konkurso organizavimą, išnagrinėjęs teikėjo prašymą, per 5 darbo dienas priima sprendimą dėl veiklų plano tikslinimo ir apie sprendimą informuoja teikėją. Naujos redakcijos veiklų planas, teikėjui jį suderinus su Departamento darbuotoju ar valstybės tarnautoju, atsakingu už Konkurso organizavimą, patvirtinamas ir paštu pateikiamas SPPD.

59. Teikėjas, kurio veikla yra daugiau kaip 50 proc. finansuojama iš valstybės, savivaldybių biudžetų lėšų, Europos Sąjungos lėšų, yra laikomas perkančiąja organizacija. Perkančioji organizacija atlikdama pirkimus privalo vadovautis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu.

60. Teikėjas, gavęs finansavimą Projekto įgyvendinimui, įgyvendindamas Projektą įsipareigoja jokiais būdais, metodais ar veiklomis nepažeisti Nuostatų 11 punkto reikalavimų, taip pat savo veikloje nevartoti dviprasmiškų žodžių, posakių, kurie galėtų pažeisti žmogaus garbę ir orumą.

61. Vykdant Konkursui teikiamus Projektus, taikomi šie specialieji rodikliai ir kriterijai:

61.1. veiklos turi trukti nuo 4 iki 7 dienų, neįskaitant kelionės dienų;

61.2. Projekte turi dalyvauti ne mažiau kaip 10 dalyvių, įskaitant grupės vadovus / jaunimo lyderius, kurių, atsižvelgiant į grupės dydį ir specifiką, turi būti ne daugiau kaip 4 asmenys;

61.3. išankstinis parengiamasis vizitas gali trukti iki 2 dienų, neįskaitant kelionės dienų;

61.4. išankstiniame parengiamajame vizite gali dalyvauti ne daugiau nei po 2 dalyvius iš Lietuvos ir Ukrainos pusės, iš kurių 1 yra grupės vadovas ir 1 jaunimo atstovas;

61.5. nemažiau kaip 2/3 Projekto dalyvių turi būti jaunimas;

61.6. vienos šalies (Lietuvos ar Ukrainos) dalyvių negali dalyvauti daugiau kaip 50 proc.;

61.7. veiklos suplanuotos nuosekliai, logiškai, racionaliai;

61.8. užtikrintas jaunų žmonių aktyvus dalyvavimas visuose Projekto etapuose (planavime, pasirengime, įgyvendiname ir vertinime);

61.9. aktyvus ir lygiavertis teikėjo ir partnerių dalyvavimas visuose Projekto įgyvendinimo etapuose;

61.10. taikomi neformalaus ugdymo metodai, užtikrinantys dalyvių ugdymą (-si);

61.11. užtikrintas skirtingas etnines ir tautines grupes atstovaujančio jaunimo dalyvavimas;

61.12. pasiektų rezultatų viešinimas ir sklaida.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

62. Projektų vykdytojai raštu nedelsiant informuoja Departamentą ir SPPD, jei dėl nenumatytų priežasčių reikia daryti paraiškoje nurodytų Projekto veiklų, Projekto dalyvių ir / ar partnerės organizacijos pakeitimus. Teikėjas neturi teisės keisti paraiškoje aprašytos veiklos turinio ir tikslų. Tik gavęs Departamento pritarimą, Projektų vykdytojas gali keisti Projekto veiklas, Projekto dalyvius ir / ar partneres organizacijas.

63. Departamentas neprisiima atsakomybės, jei dėl teikėjo paraiškoje nurodytų klaidingų kontaktinių duomenų (adreso, telefono, elektroninio pašto adreso ir kt.), teikėjo nepasiekia laiškai arba su teikėju negalima susisiekti telefonu.

64. Teikėjui elektroniniu paštu Departamento siunčiami klausimai, prašymai, susiję su paraiškos teikimu Konkursui, laikomi oficialiais.

65. Teikdamas paraišką Konkursui teikėjas sutinka, kad informacija, pateikta paraiškoje (išskyrus informaciją, kuri negali būti viešinama teisės aktų nustatyta tvarka), gali būti viešinama su Konkursu susijusioje informacijoje, medžiagoje.

66. Gavęs finansavimą teikėjas įsipareigoja, prieš tai suderinęs su Departamentu, viešinti vykdomą Projektą naudodamas Tarybos logotipą visuose su veikla susijusiuose naudojamuose dokumentuose ir leidiniuose, taip pat renginių metu bei nurodyti finansavimo šaltinį – Tarybą. Visoje teikiamoje informacijoje ir leidiniuose, nepriklausomai nuo jų formos ir pateikimo būdo, turi būti nurodoma, kad už ją atsakingas tik autorius ir kad Taryba neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą.

_________________