Pasvalio rajono savivaldybės taryba

 

Sprendimas

Dėl MOKINIŲ VEŽIOJIMO ORGANIZAVIMO IR KELIONĖS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2015 m. lapkričio 25 d. Nr. T1-175

Pasvalys

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 7 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 straipsnio 1, 2, 3 dalimis, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Pasvalio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Mokinių vežiojimo organizavimo ir kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2005 m. lapkričio 30 d. sprendimą Nr. T1-327 „Dėl Pasvalio rajono savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų mokinių vežiojimo ir jų kelionės išlaidų kompensavimo“.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Gintautas Gegužinskas


 PATVIRTINTA

Pasvalio rajono savivaldybės tarybos

2015 m. lapkričio 25 d. sprendimu Nr. T1-175

 

MOKINIŲ VEŽIOJIMO ORGANIZAVIMO IR KELIONĖS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokinių vežiojimo organizavimo ir kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Pasvalio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) teritorijoje esančių vaikų globos įstaigų, bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos (toliau – Mokykla) mokinių, bei mokinių, gyvenančių kitų savivaldybių teritorijose, vežiojimo organizavimą ir važiavimo išlaidų kompensavimą.

2. Šis Aprašas reglamentuoja ir specialiųjų poreikių mokinių iki 21 metų, kurie gyvena Savivaldybės teritorijoje, bet nepajėgia (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje, kelyje) patys atvykti į Mokyklą, nemokamą atvežimą į ją ir parvežimą į namus.

3. Šio Aprašo tikslas – tobulinti mokinių vežiojimo sistemą, reglamentuojant įvairius vežiojimo būdus ir užtikrinti lėšų, skiriamų mokinių kelionės išlaidoms kompensuoti, efektyvų panaudojimą.

4. Pagrindinės Apraše naudojamos sąvokos:

4.1. mokinių vežiojimas – tai procesas, kurio metu mokiniai nuvežami į mokyklą ir parvežami į namus;

4.2. specialūs reisai – tai reisai, kai vežama speciali keleivių grupė (mokiniai) į Mokyklą ir iš jos;

4.3. Mokyklinis autobusas – skiriamaisiais ženklais pažymėtas autobusas, vežantis vaikus (mokinius) specialiais reisais, priklausantis UAB „Pasvalio autobusų parkas“ arba Mokyklai;

4.4. Geltonasis autobusas – geltonai dažytas, skiriamaisiais ženklais paženklintas, vežantis vaikus (mokinius) specialiais reisais, įsigytas pagal specialias Lietuvos Respublikos Vyriausybės programas;

4.5. reguliarūs reisai – tokie reisai, kuriais keleiviai vežami nustatytu dažnumu ir maršrutu. Kelionės metu keleiviai paimami arba išlaipinami tam tikslui nustatytose stotelėse, laikantis iš anksto nustatytų tvarkaraščių ir tarifų;

4.6. vietinio susisiekimo autobusai – kelių transporto priemonės, vežančios keleivius pagal patvirtintus tvarkaraščius nustatytais maršrutais ne daugiau kaip per dviejų gretimų savivaldybių teritorijas;

4.7. tėvų (globėjų) transportas – tai fiziniam asmeniui, išimties tvarka, Mokyklos komisijos sprendimu, sudariusiems sutartį su Mokykla dėl mokinių, kurie dėl sveikatos būklės negali važiuoti Mokykliniu ar Geltonuoju autobusu, vežiojimo, priklausantis automobilis, kurio išlaidas kompensuoja Savivaldybė;

4.8. stotelė – tai nustatyto pavyzdžio sustojimo ženklais pažymėta vietinio ar tolimojo maršruto vieta, kurią įrengia kelių organizacijos, arba kita vieta, atitinkanti teisės aktais numatytus saugumo reikalavimus, kurioje mokiniai yra įlaipinami ir išlaipinami.

5. Aprašo nuostatos taikomos:

5.1. Savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloms, neformaliojo švietimo, ikimokyklinėms ugdymo įstaigoms, Pasvalio rajono Grūžių vaikų globos namams;

5.2. Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklai, kurios steigėja yra Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.

 

II. VEŽIOJIMO ORGANIZAVIMAS

 

6. Mokiniai į Mokyklą ir atgal į namus gali būti pavežami Mokykliniais, Geltonaisiais, reguliaraus susisiekimo vietiniais autobusais, tėvų (globėjų) transportu.

7. Mokykliniai ir Geltonieji autobusai vežioja Mokyklų nustatytu specialiu reisu į Mokyklas ir atgal į namus:

7.1. mokinius, gyvenančius kaimuose ir miesteliuose;

7.2. specialiųjų poreikių mokinius iki 21 metų.

8. Mokykla, kuriai priskirtas Mokyklinis ar geltonasis autobusas, kiekvienais mokslo metais iki rugsėjo 10 dienos pagal tėvų (globėjų) prašymus, suderinusi su Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriumi, UAB „Pasvalio autobusų parkas“ administracija, sudaro specialų reisą ir patvirtina grafiką.

9. Mokyklos, turinčios Mokyklinį ar Geltonąjį autobusą, privalo tarpusavyje suderinti specialius maršrutus, kad būtų racionaliau panaudojamas transportas ir lėšos.

10. Apie Mokyklinio ar Geltonojo autobuso sustojimo vietas, atitinkančias Aprašo 4.8 punkto reikalavimus ir laiką, informaciją mokiniams, jų tėvams (globėjams) teikia Mokyklos ir UAB „Pasvalio autobusų parkas“.

11. Mokyklinis ar Geltonasis autobusai gali būti naudojami kitoms Mokykloms reikmėms (mokiniams ir mokytojams vykti į olimpiadas, konkursus, varžybas, pažintines ekskursijas, kvalifikacinius renginius, vadovėliams ir kitoms mokymo priemonėms vežti ir kt.), tik laisvu nuo mokinių vežiojimo pagal specialų reisą laiku ir nustatytus steigėjo įkainius.

12. Mokyklinio ar Geltonojo autobuso saugojimo, techninės priežiūros, naudojimo tvarką nustato Mokyklos, UAB „Pasvalio autobusų parkas“, vadovai.

13. Mokinių vykimo į Mokyklą ir atgal laikas (Savivaldybės teritorijoje) negali būti ilgesnis kaip 2 val., todėl maršruto trukmė į vieną pusę negali būti didesnė kaip 1 valanda.

14. Mokyklinių ar Geltonųjų autobusų reisai sudaromi taip, kad į Savivaldybės teritorijoje esančius kaimus ar miestelius būtų vienas reisas. Pagal mokyklos pateiktą prašymą dėl papildomo reiso skyrimo, sprendžia Savivaldybės administracija.

15. Į mokyklą ir atgal vežami kaimuose, miesteliuose toliau kaip 3 kilometrus nuo Mokyklos gyvenantys vaikai (mokiniai), važiuojantys iki 40 km atstumu, besimokantys pagal priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo programas. Priešmokyklinio ugdymo ir 1 – 8 klasių mokiniai vežami į artimiausią atitinkamą ugdymo programą vykdančią Mokyklą.

16. Vaikai (mokiniai), gyvenantys arčiau kaip trys kilometrai iki artimiausios ugdymo įstaigos, nepavežami. Jų atvykimą į Mokyklą ir sugrįžimą iš jos, sprendžia tėvai (globėjai).

17. UAB „Pasvalio autobusų parkas“ ant mokinių pažymėjimų kasmet užklijuoja savo nustatytos formos lipdukus. Nesant nustatytos formos lipduko ant mokinio pažymėjimo, mokiniai nevežami.

 

III. KELIONĖS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS

 

18. Savivaldybė kompensuoja visas vaikų (mokinių) važiavimo išlaidas:

18.1. kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems Mokyklų 9 – 10 klasių (Gimnazijos 1 – 4 klasių) ir neformaliojo švietimo mokyklų mokiniams, šių Mokyklų darbo dienomis važiuojantiems į mokyklą iki 40 km ir atgal Mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio reguliaraus susisiekimo transportu ar mokykliniais autobusais; neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams ši lengvata taikoma ir ne darbo dienomis; priešmokyklinio ugdymo ir 1 – 8 klasių mokiniams kelionės išlaidos kompensuojamos iki artimiausios atitinkamą bendrojo ugdymo programą vykdančios mokyklos;

18.2. Pasvalio rajono Grūžių vaikų globos namuose (toliau – Vaikų globos namai) gyvenantiems našlaičiams ar likusiems be tėvų globos vaikams, važiuojantiems Mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio reguliaraus susisiekimo transportu tik ne pamokų metu vykstantiems į namus ar pas globėjus ir grįžtantiems į Vaikų globos namus.

19. Mokykla iki rugsėjo 10 d. Mokinių registre pagal galiojančius teisės aktus, suveda duomenis apie vežiojamus vaikus (mokinius). Pasikeitus duomenims, raštu informuoja Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrių iki sekančio mėnesio 5 d.

20. Lėšos mokinių vežiojimo išlaidoms kompensuoti skiriamos iš Savivaldybės biudžeto pagal kiekvieno mėnesio Mokyklų pateiktą vežėjui važiavusių vaikų apskaitą.

21. Mokykla, Vaikų globos namai įstaigos vadovo įsakymu paskiria darbuotoją, atsakingą už vaikų (mokinių) vežiojimo apskaitą.

22. Mokykla iki sekančio mėnesio 15 d. pagal elektroninių dienynų ar dienynų mokinių lankomumo suvestines pateikia vežėjui ir Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui praėjusio mėnesio važiavusių mokinių pagal maršrutus skaičių ir patikslina einamojo mėnesio važiuojančių vaikų (mokinių) sąrašus, maršrutus (1 priedas, 2 priedas).

23. Savivaldybės administracijos Apskaitos skyrius pagal pateiktą UAB „Pasvalio autobusų parkas“ sąskaitą sutartyje numatytais terminais perveda vežėjui kompensaciją į sutartyje nurodytą sąskaitą.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Mokyklų ir Vaikų globos namų vadovai atsako už šio Aprašo reikalavimų vykdymą teisės aktų nustatyta tvarka.

25. Mokyklų mokinių vežiojamą koordinuoja Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius.

26. Savivaldybės administracijos Finansų skyrius atsako už ataskaitose nurodytų kompensavimo lėšų pervedimą nustatytu laiku.

27. Ginčai, susiję su vežėjų išlaidų (negautų pajamų) transporto lengvatų kompensavimu, sprendžiami įstatymu nustatyta tvarka.

28. Aprašo įgyvendinimo priežiūrą vykdo Savivaldybės administracijos direktorius.

_________________________________

 


 

Mokinių vežiojimo organizavimo ir kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

(Sąrašo formos pavyzdys)

 

 

 

_________________________________________

 

(įstaigos pavadinimas)

 

VEŽIOJAMŲ MOKINIŲ SĄRAŠAS

20___ m. _________________ mėn.

 

 

 

Eil. Nr.

Mokinio vardas, pavardė

Mokinio pažymėjimo Nr.

Klasė

Maršrutas

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________


Mokinių vežiojimo organizavimo ir kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Ataskaitos formos pavyzdys)

 

 

 

_________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

ATASKAITA APIE VEŽTŲ MOKINIŲ SKAIČIŲ

(SUDERINIMO AKTAS)

20___ m. _________________ mėn.

 

 

 

Eil. Nr.

Mokinio vardas, pavardė

Mokinio pažymėjimo Nr.

Važiavimo maršrutas

Važiavimų skaičius per mėnesį

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________