herbas_jb_sm

Joniškio rajono savivaldybės TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL SOCIALINIO DARBO SU SOCIALINĖS RIZIKOS IR STEBIMOMIS ŠEIMOMIS

IR VAIKAIS JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO

PATVIRTINIMO

 

2015 m. spalio 1 d. Nr. T-168

Joniškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 12 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsniu, Socialinių paslaugų katalogu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodika, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94, Darbo su socialinės rizikos šeimomis metodinėmis rekomendacijomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2003 m. gruodžio 17 d. įsakymu Nr. A1-207, Socialinės rizikos vaiko ar likusio be tėvų globos vaiko socialinės globos poreikio nustatymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-179, Joniškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Socialinio darbo su socialinės rizikos ir stebimomis šeimomis ir vaikais Joniškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Joniškio rajono savivaldybė tarybos 2010 m. vasario 4 d. spendimą Nr. T-24 „Dėl Socialinio darbo su socialinės rizikos šeimomis ir vaikais tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo ar Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka ir sąlygomis.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Gediminas Čepulis

 


 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2015 m. spalio 1 d. sprendimu Nr. T-168

 

 

SOCIALINIO DARBO SU SOCIALINĖS RIZIKOS IR STEBIMOMIS ŠEIMOMIS IR VAIKAIS JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1 Socialinio darbo su socialinės rizikos ir stebimomis šeimomis ir vaikais Joniškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja darbo su socialinės rizikos šeimomis, auginančiomis vaikus, bei šeimomis, kurių vaikams nustatyta laikinoji globa (toliau – socialinės rizikos šeimos),  organizavimą ir vykdymą, socialinių paslaugų joms teikimą, prevencinį darbą su šeimomis iki įrašymo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą (toliau – stebimos šeimos) Joniškio rajono savivaldybėje (toliau – savivaldybė). 

2.  Darbo su socialinės rizikos ir stebimomis šeimomis tikslas – atkurti, ugdyti, palaikyti ir stiprinti socialinės rizikos šeimos socialinius įgūdžius bendrauti ir bendradarbiauti šeimoje ir už jos ribų, įveikti krizines situacijas, savarankiškai priimti sprendimus ir užtikrinti visapusišką vaikų poreikių tenkinimą bei jų asmenybės ugdymą.

3Socialinių paslaugų teikimą socialinės rizikos ir stebimoms šeimoms savivaldybėje administruoja savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyrius (toliau – Skyrius), vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais.

4.  Pagrindinės Šio Aprašo sąvokos:

4.1. Socialinės rizikos šeima – šeima, kurioje auga vaikų iki 18 metų ir kurioje bent vienas iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, dėl socialinių įgūdžių stokos nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja prieš juos psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, gaunamą valstybės paramą panaudoja ne šeimos interesams ir todėl iškyla pavojus vaikų fiziniam, protiniam, dvasiniam, doroviniam vystymuisi bei saugumui. Socialinės rizikos šeimai priskiriama ir šeima, kurios vaikui įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta laikinoji globa (rūpyba).

4.2. Stebima šeima –  šeima, kurioje auga vaikų iki 18 metų ir kurios dėl socialinių įgūdžių stokos, sveikatos būklės, žalingų įpročių nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų ir užtikrinti jų vystymosi, patiria socialinę atskirtį, yra konfliktinė, nesugeba integruotis į bendruomenę ir nėra įrašyta į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą.

Kitos šiame tvarkos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose socialines paslaugas, apibrėžtas sąvokas.

5. Šiuo Aprašu privalo vadovautis Skyriaus atsakingi specialistai, seniūnijų atsakingi darbuotojai, paslaugų teikėjai ir gavėjai.

 

II SKYRIUS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO VERTINIMAS

 

6Informaciją apie šeimas, kurios negali tinkamai prižiūrėti vaikų,  seniūnijos socialiniam darbuotojui gali teikti  policija, ugdymo įstaigos, sveikatos priežiūros įstaigos, bendruomenės.

7.  Stebimų šeimų apskaitą tvarko socialinis darbuotojas seniūnijoje, o socialinės rizikos šeimų apskaitą – savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius (toliau – VTAS).

8.  Į stebimų šeimų sąrašus gali būti įrašytos šeimos, auginančios nepilnamečius vaikus, kurios:

8.1. dėl socialinių įgūdžių stokos, sveikatos būklės nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų ir užtikrinti tinkamo jų vystymosi;

8.2. turi žalingų įpročių ir daro neigiamą poveikį vaikams;

8.3. gaunamą valstybės paramą naudoja ne šeimos interesams tenkinti.

9.  Seniūnijos socialinis darbuotojas savo iniciatyva arba gavęs informaciją apie šeimą:

9.1. ją aplanko, tikrina gautą informaciją ir vertina šeimoje susidariusią situaciją;

9.2. nustatęs, kad šeimai reikalingos socialinės priežiūros paslaugos, organizuoja ir įvertina asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį ir vertinimo išvadas teikia Skyriui;

9.3. jei šeima nesutinka su socialinių paslaugų poreikio vertinimu, seniūnijos socialinis darbuotojas gali kreiptis į seniūnijos vaiko gerovės grupę dėl rekomendacijos ir tolimesnių veiksmų šeimos atžvilgiu.

10. Stebimai šeimai socialinės paslaugos gali būti teikiamos iki 6 mėnesių.

11. Socialinės rizikos šeimos socialinių paslaugų poreikio vertinimas:

11.1. seniūnijos socialinis darbuotojas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo VTAS gautos raštiškos informacijos apie šeimos  įrašymą į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą, aplanko socialinės rizikos šeimą ir priima prašymą-paraišką gauti socialines paslaugas.

11.2. per 14 darbo dienų nuo prašymo-paraiškos priėmimo seniūnijos socialinis darbuotojas arba Skyriaus atsakingas specialistas vadovaudamasis teisės aktais vertina asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį ir vertinimo išvadas teikia Skyriui.

 

III SKYRIUS

DARBO SU SOCIALINĖS RIZIKOS IR STEBIMOMIS ŠEIMOMIS ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

12. Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas asmuo per 7 darbo dienas nuo Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo išvadų gavimo dienos priima sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo.

13. Socialines paslaugas socialinės rizikos ir stebimoms šeimoms (toliau – šeima) teikia socialines paslaugas teikianti įstaiga (toliau – Paslaugų teikėjas), kurios pagrindiniai veiklos tikslai yra:

13.1. ugdyti, atkurti ir palaikyti šeimos sugebėjimus savarankiškai spręsti iškylančias socialines problemas, inicijuoti pokyčius šeimos socialiniame gyvenime tam panaudojant šeimos galimybes ir bendruomenės išteklius;

13.2. gerinti šeimų socialinį gyvenimą, mažinant jų socialinę atskirtį ir skatinant socialinę integraciją į visuomenę;

13.3. siekti užkirsti kelią galimoms asmens, šeimos problemoms atsirasti;

13.4. įgalinti šeimas siekti pokyčių asmeniniame, socialiniame gyvenime, randant ir išnaudojant šeimų stipriąsias puses, gebėjimus, įgūdžius.

14. Sprendimas dėl socialinių paslaugų skyrimo ir kiti dokumentai perduodami Paslaugų teikėjui.

15. Paslaugų teikėjas sudaro  socialinės rizikos ar stebimos šeimos bylą, kurioje  kaupiami dokumentai ir informacija apie šeimą:

15.1. dokumentai dėl socialinių paslaugų skyrimo;

15.2. nustatytos formos šeimos kortelė, pildoma gavus sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo (1 priedas);

15.3. nustatytos formos šeimos socialinių įgūdžių ugdymo planas, sudaromas per 1 mėnesį nuo sprendimo dėl socialinių paslaugų skyrimo (2 priedas);

15.4. nustatytos formos darbo su šeima eigos aprašymas, pildomas pagal poreikį po apsilankymo šeimoje (3 priedas);

15.5. nustatytos formos atvejo aprašymas, pildomas, jeigu per apsilankymus pastebėta kokių nors grėsmingų, krizinių situacijų arba apie tai gaunama informacija iš kitų tarnybų, visuomenės ir t. t. (4 priedas);

15.6. ataskaitos, kiti dokumentai.

16. Paslaugų teikėjas su socialinės rizikos ar stebima šeima sudaro sutartį dėl socialinių paslaugų teikimo.

17. Paslaugų teikėjas, padėdamas šeimai spręsti socialines problemas, atlieka šias funkcijas:

17.1. planuoja pagalbą šeimai. Siekdamas geresnio rezultato sudaro individualius socialinio darbo su šeima planus, nustato konkrečias priemones, sutartinius įsipareigojimus;

17.2. moko socialinių įgūdžių;  

17.3. padeda spręsti problemas;

17.4. ugdo ir palaiko šeimos motyvaciją siekti teigiamų pokyčių šeimos gyvenime, ugdo suaugusių šeimos narių gebėjimus pozityviai auklėti ir ugdyti vaikus, taip pat padėti šeimai sukurti palankią aplinką vaikų augimui ir raidai;

17.5. pagal poreikį, bet ne rečiau kaip du kartus per mėnesį lankosi šeimoje;

17.6. renka ir kaupia informaciją apie socialinės rizikos ar stebimos šeimos problemas ir šeimos socialinę aplinką;

17.7. organizuoja kompleksinę pagalbą, specialistų komandos pasitarimus dėl rizikos ar stebimos šeimos socialinių problemų sprendimo;

17.8. telkia tarpinstitucinę komandą darbui su šeimomis, telkia bendruomenę organizuojant pagalbą šeimai;

17.9. tarpininkauja dėl kitų pagalbos priemonių (piniginės socialinės paramos, vaikų teisių apsaugos, užimtumo, sveikatos priežiūros, švietimo ir ugdymo, socialinio būsto, specialiųjų pagalbos priemonių ir kt.);

17.10. socialinių paslaugų teikimo laikotarpiu pakitus turinčioms reikšmę aplinkybėms, tiria šeimos socialinę situaciją ir pakartotinai vertina šeimos pokyčius;

17.11. teikia siūlymus VTAS dėl socialinės rizikos šeimos, kuriai teikiamos paslaugos, išbraukimo iš socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos;

17.12. po 6 mėnesių darbo su stebimomis šeimomis teikia pasiūlymus seniūnijos socialiniam darbuotojui dėl socialinių paslaugų rūšies pakeitimo, nutraukimo ar šeimos įrašymo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą;

17.13. iki vasario 1 d. dienos  Skyriui atsiskaito už darbą su socialinės rizikos ir stebimomis šeimomis, kurioms teikiamos socialinės paslaugos.

18. Socialinis darbuotojas  vykdo ir kitas funkcijas, numatytas  pareigybės aprašyme.   

19. Sprendimą nutraukti socialinių paslaugų teikimą priima savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo.

20. Paslaugų teikėjo socialinis darbuotojas reaguoja į pokyčius šeimoje ir teikia informaciją VTAS apie vaikų teisių pažeidimus šeimoje ar motyvuotus siūlymus dėl šeimos išbraukimo iš socialinės rizikos šeimų apskaitos.

21. Paslaugų teikėjas duomenis apie socialinių paslaugų skyrimą, pakeitimą ir nutraukimą suveda į socialinės paramos informacinę sistemą SPIS.

 

 

IV SKYRIUS

 

SOCIALINĖS RIZIKOS AR LIKUSIO BE TĖVŲ GLOBOS VAIKO SOCIALINĖS GLOBOS ORGANIZAVIMAS

 

22. Kai bendrųjų socialinių paslaugų ir socialinės priežiūros socialinės rizikos vaikui nepakanka, Paslaugų teikėjas:

22.1. vadovaudamasis Socialinės rizikos vaiko ar likusio be tėvų globos vaiko socialinės globos poreikio nustatymo metodika, patvirtinta Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-179, nustato socialinės rizikos vaiko socialinės globos poreikį ir išvadas teikia Skyriui;

22.2. teikia Skyriui informaciją dėl socialinių paslaugų rūšies pakeitimo;

22.3. socialinės globos teikimo laikotarpiu teikia bendrąsias ir socialinės priežiūros paslaugas vaiko šeimai, taip pat bendradarbiauja su socialines paslaugas teikiančių įstaigų atsakingais darbuotojais, dalyvauja sudarant individualų socialinės globos (rūpybos) planą.

 

V SKYRIUS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKĖJŲ TEISĖS, PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ

 

23. Paslaugų teikėjas turi teisę atsisakyti teikti socialines paslaugas, jei tai prieštarauja įstatymams, kitiems teisės aktams, sutarties sąlygoms.

24. Paslaugų teikėjas turi teisę teikti pasiūlymus savivaldybės administracijai dėl socialinių paslaugų teikimo.

25. Socialinis darbuotojas savo darbe privalo vadovautis Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais ir kitais teisės aktais.

26. Socialiniai darbuotojai privalo oriai ir sąžiningai atlikti socialinio darbuotojo pareigas, būti objektyvūs ir nepriklausomi, saugoti profesines paslaptis, nuolat gilinti profesines žinias.

 

VI SKYRIUS

PASLAUGŲ GAVĖJŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

27. Paslaugų gavėjai turi teisę:

27.1. į informacijos apie šeimą konfidencialumą;

27.2. reikalauti kokybiškų paslaugų;

27.3. susipažinti su savo šeimos byloje sukaupta informacija, išskyrus atvejus, kai informacijos atskleidimas gali pakenkti šeimos narių saugumui ar vaikų interesams.

28. Paslaugų gavėjų pareigos:

28.1. teikti socialiniams darbuotojams informaciją, susijusią su šeimos socialinių paslaugų poreikio vertinimu ir atsakyti už pateikiamų vertinti duomenų tikrumą bei informacijos teisingumą;

28.2. vykdyti nustatytus įsipareigojimus.

 

 

VII SKYRIUS

 

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

 

29. Seniūnijos socialinio darbo organizatoriaus asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo išvadas, sprendimą dėl Paslaugų asmeniui skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių), kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti savivaldybės administracijos direktoriui. Šiais atvejais savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu turi būti sudaryta komisija, kuri pakartotinai nustatytų asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį.

30. Paslaugos teikėjas atsako už kokybišką socialinių paslaugų teikimą.

31. Skundų dėl teikiamų paslaugų kokybės nagrinėjimą organizuoja savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo.

32. Šio Aprašo įgyvendinimo kontrolę vykdo savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo.

33. Ginčai dėl savivaldybės administracijos priimtų sprendimų (neveikimo) nagrinėjami Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

____________________

 

 

Socialinio darbo su socialinės rizikos ir

stebimomis šeimomis ir vaikais Joniškio rajono

savivaldybėje tvarkos aprašo

1 priedas

(Šeimos kortelės forma)                 

 

ŠEIMOS KORTELĖ

 

1. Šeimos įrašymo į socialinės rizikos ar stebimų (pabraukti) šeimų sąrašą data _________________________________________________

2. Priežastys, dėl kurios šeima priskirta socialinės rizikos grupei _____________________________________________________________

3. Duomenys apie šeimą:

3.1. Šeimos sudėtis

Giminystės ryšys

Vardas, pavardė

Asmens kodas 

Užimtumas (suaugusių šeimos narių išsilavinimas)

Darbovietė 

mokykla

Kitos įstaigos, organizacijos, specialistai, kurie padeda šeimai, kokią pagalbą teikia (-ė), periodiškumas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2. Kiti asmenys, gyvenantys kartu su šeima

Vardas, pavardė

Ryšys

Gimimo data

Užimtumas (išsilavinimas)

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3. Šeimos adresas (deklaruota gyvenamoji vieta, faktinė gyvenamoji vieta), tel.  ___________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________

 

3.4. Šeimos finansinė padėtis

Data

Šeimos pragyvenimo šaltiniai

Pastabos

Skolos

Pastabos

 

Darbinės pajamos

 

 

 

 

Valstybės išmokos

 

 

 

 

Alimentai

 

 

 

 

Kitos pajamos

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

3.5. Gyvenimo sąlygos_________________________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

3.6. Šeimos narių sveikata _____________________________________________________________________________________________________

 

3.7. Kitos problemos __________________________________________________________________________________________________________

 

3.8. Artimieji, draugai, kt. asmenys, su kuriais šeima palaiko ryšį ____________________________________________________________________

 

3.9. Giminės, draugai, kt. artimi asmenys, su kuriais ryšys nutrūkęs  __________________________________________________________________

 

3.10. Kita reikšminga informacija apie šeimą _____________________________________________________________________________________

 

4. Šeimai nustatytas paslaugų poreikis ir planuojamos teikti paslaugos________________________________________________________________

 

 

Socialinis darbuotojas                                       _______________      __________________________

(parašas) (vardas ir pavardė)

 

 

Šeima išbraukta iš socialinės rizikos ar stebimų (pabraukti) šeimų sąrašo (sprendimo data, išbraukimo priežastys)  ___________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ar šeimai būtinos paslaugos, pagalba po išbraukimo? Jei taip, tai kokios? Tolimesni veiksmai ___________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________

 

_______________________________

 


 

Socialinio darbo su socialinės rizikos ir

stebimomis šeimomis ir vaikais Joniškio rajono

savivaldybėje tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Šeimos socialinių įgūdžių ugdymo plano forma)

 

ŠEIMOS SOCIALINIŲ ĮGŪDŽIŲ UGDYMO  PLANAS

 

20___ m.______________ d.

I.    Trumpa informacija apie šeimą _______________________________________________________________________________________________

 

II. 

 

Nr.

 

 

 

 

 

Poreikių / pagalbos sritys

 

 

 

Paslaugų gavėjas

Uždaviniai

 

 

 

Teikimo  dažnumas

Rezultatai

 

(teigiami, neigiami pokyčiai)

Tolimesnė pagalba po peržiūrėjimo, reikalingos paslaugos

1.        

Informavimas

 

 

 

 

 

2.        

Konsultavimas

 

 

 

 

 

3.        

Tarpininkavimas ir atstovavimas

 

 

 

 

 

4.        

Bendravimo įgūdžių ugdymas

 

 

 

 

 

5.        

Maitinimas:

 

5.1. maisto gaminimo įgūdžių ugdymas;

 

5.2. reikalingiausių pirkinių sąrašų sudarymas;

 

5.3. kita

 

 

 

 

 

6.        

Aprūpinimas būtiniausiais drabužiais ir avalyne

 

 

 

 

 

7.        

Transporto organizavimas

 

 

 

 

 

8.        

Asmens higienos (skalbimo, dušo) įgūdžių ugdymas

 

 

 

 

 

9.        

Lydėjimas į įvairias įstaigas

 

 

 

 

 

10.        

Kitos (įrašykite)

 

 

 

 

 

11.        

Kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas:

 

11.1. pagalba buityje ir namų ruošoje;

 

11.2. pagalba apsiperkant;

 

11.3. pagalba mokant mokesčius;

 

11.14. pagalba tvarkant pinigų apskaitą;

 

11.5. kita

 

 

 

 

 

12.        

Darbinių įgūdžių ugdymas:

 

12.1. patalpų tvarkymas;

 

12.2. aplinkos tvarkymas;

 

12.3. siuvimas, mezgimas;

 

12.4. dailės dirbinių gamyba;

 

12.5. kita

 

 

 

 

 

13.        

Socialinių ryšių (su artimaisiais, bendruomenės nariais) kūrimas

 

 

 

 

 

14.        

Laisvalaikio, užimtumo organizavimo įgūdžių ugdymas

 

 

 

 

 

15.        

Žalingų įpročių, priklausomybių (alkoholis, rūkymas, psichotropinės medžiagos) prevencija

 

 

 

 

 

16.        

Kita

 

 

 

 

 

 

Socialinis darbuotojas _______________                   _____________________________

(parašas) (vardas ir pavardė)

 

Paslaugų gavėjas _____________ ___________________________

(parašas)                                      (vardas, pavardė) 

Numatyta plano peržiūra  20____m. ________________ d.

_______________________________


 

Socialinio darbo su socialinės rizikos ir stebimomis šeimomis ir vaikais

Joniškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašo

3 priedas

(Darbo su šeima eigos aprašymo forma)

 

Darbo su šeima eigos aprašymas

 

Laikotarpis nuo 20 ___m._________ d. iki 20___m.____________d.

 

Data

Trumpas darbo eigos aprašymas

Užfiksuoti pokyčiai (teigiami, neigiami)

Tolimesni veiksmai

Kita informacija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokyčių analizė______________________________________________________________________________________________________

 

Tolimesni veiksmai __________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Socialinis  darbuotojas                                               __________________                          _____________________________

(parašas)                                 (vardas, pavardė)

 

 

_______________________________

 

 

Socialinio darbo su socialinės rizikos ir

stebimomis šeimomis ir vaikais Joniškio

rajono savivaldybėje tvarkos aprašo

4 priedas

 

 

(Atvejo aprašymo forma)

 

ATVEJO APRAŠYMAS

 

20__m. __________________d.

 

Klientas ________________________________________________________________________

Susitikimo data __________________________________________________________________

Susitikimo vieta _________________________________________________________________

Atvejo aprašymas ________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Išvados ir rekomendacijos ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Socialinis darbuotojas                          __________                      _______________

(parašas)                           (vardas ir pavardė)

______________________