Joniškio rajono savivaldybės
TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2015 M. LAPKRIČIO 12 D. SPRENDIMO NR. T-203 „DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO PATVIRTINIMO“
PAKEITIMO
2021 m. rugpjūčio 31 d. Nr. T-153
Joniškis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi ir iš dalies atsižvelgdama į Vyriausybės atstovų įstaigos Vyriausybės atstovo Šiaulių ir Telšių apskrityse 2021 m. balandžio 30 d. teikimą Nr. TR5-50 (5.5E) „Dėl Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento papildymo ir nuostatų pakeitimo“, Joniškio rajono savivaldybės taryba
n u s p r e n d ž i a:
Pakeisti Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, patvirtintą Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 12 d. sprendimu Nr. T-203 „Dėl Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ (2020 m. gruodžio 22 d. sprendimo Nr. T-228 redakcija):
1. išdėstyti 29 punktą taip:
2. išdėstyti 39 punktą taip:
„39. Jeigu tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, jiems leidžiama užduoti klausimus pranešėjams ir kalbėti po tarybos narių klausimų pranešėjams. Asmenys, norintys užduoti klausimus pranešėjams ir kalbėti, turi pakelti ranką. Posėdžio pirmininkas kiekvienam asmeniui pasisakyti ir klausimams užduoti skiria iki 5 minučių. Šis laikas gali būti pratęstas tarybos pritarimu, bet ne ilgiau kaip 10 minučių“;
3. išdėstyti 43 punkto 1 ir 2 pastraipas taip:
„43. Išvykdamas iš posėdžio jam nepasibaigus arba laikinai išeidamas iš posėdžių salės, tarybos narys apie tai turi informuoti posėdžio sekretorių. Pasišalindamas (kai posėdis vyksta nuotoliniu būdu) iš posėdžio jam nepasibaigus arba laikinai pasišalindamas (kai posėdis vyksta nuotoliniu būdu), tarybos narys apie tai turi informuoti posėdžio pirmininką ir palikti (atsijungti) nuotoliniu būdu vykstantį tarybos posėdį.
Tarybos narys apie jo išvykimą, laikiną išėjimą, pasišalinimą ar laikiną pasišalinimą privalo informuoti prieš pradedant svarstyti klausimą“;
5. išdėstyti 111 punktą taip:
„111. Tarybos posėdžiai protokoluojami. Posėdžių protokolus ir tarybos sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs meras, jo pavaduotojas ar kitas tarybos narys. Posėdžių protokolus turi pasirašyti ir tarybos sekretorius, o jeigu jo nėra, – mero paskirtas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas arba savivaldybės administracijos direktoriaus (kai yra gautas mero pritarimas) paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis savivaldybės administracijoje pagal darbo sutartį. Sprendimą, nuo kurio svarstymo ir priėmimo nusišalino posėdžiui pirmininkavęs meras arba jo pavaduotojas ar kitas tarybos narys, pasirašo šio sprendimo priėmimo metu posėdžiui pirmininkavęs asmuo“;
6. išdėstyti 157 punktą taip:
„157. Apie komitetų posėdžių datą, laiką ir darbotvarkę ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komiteto posėdžio pradžios skelbiama savivaldybės interneto svetainėje (www.joniskis.lt). Komiteto posėdis negali tęstis ilgiau kaip iki 17.00 valandos. Pertrauka paprastai daroma po 1,5 val. Neišsprendus visų klausimų komiteto posėdyje iki 17.00 val., komitetas priima sprendimą dėl posėdžio pratęsimo. Posėdis gali vykti tą pačią arba kitą darbo dieną“;
8. išdėstyti 168.5 papunkčio 3 pastraipą taip:
– svarsto Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą ir teikia pasiūlymus dėl šio plano projekto pildymo ar pakeitimo. Savivaldybės kontrolierius kitų metų veiklos plano projektą Kontrolės komitetui pateikia iki einamųjų metų spalio 20 d., o Kontrolės komitetas iki einamųjų metų lapkričio 5 d. grąžina šį plano projektą (su komiteto posėdžio protokolo išrašu) savivaldybės kontrolieriui tvirtinti“;
10. papildyti 1721 papunkčiu ir išdėstyti jį taip:
„1721. Antikorupcijos komisija dalyvauja atliekant savivaldybės institucijų parengtų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą tokia tvarka:
1721.1. tarybos iniciatyva – tarybai protokoliniu sprendimu pavedus dalyvauti konkretaus teisės akto projekto antikorupciniame vertinime;
11. papildyti 1861 papunkčiu ir išdėstyti jį taip:
„1861. Tarybos kolegijos (toliau – Kolegija) sudarymas, darbo ir posėdžių organizavimo tvarka:
1861.1. taryba savo įgaliojimų laikui iš tarybos narių gali sudaryti Kolegiją iš 6 narių. Kolegijos veikla vykdoma Kolegijos posėdžiuose. Kolegija yra savivaldybės tarybos patariamasis organas.
1861.2. pagal užimamas pareigas Kolegijos nariai yra meras ir mero pavaduotojas. Kitų Kolegijos narių kandidatūras iš tarybos narių frakcijų, grupių siūlymu tarybai tvirtinti teikia meras. Kolegijos nariais gali būti tarybos komitetų pirmininkai.
1861.3. Kolegija paprastai nagrinėja Vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 4 dalyje nurodytus klausimus.
1861.4. Kolegija klausimus svarsto Kolegijos posėdžiuose. Kolegijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė jos narių. Posėdžiams pirmininkauja meras. Mero pavaduotojas pirmininkauja posėdžiui, kai meras posėdyje nedalyvauja. Kolegijos posėdžiai protokoluojami.
1861.5. Kolegijos posėdžio darbotvarkę sudaro meras. Ji gali būti papildyta ar pakeista mero arba 1/3 posėdyje dalyvaujančių Kolegijos narių siūlymu. Darbotvarkė skelbiama 2 dienas prieš posėdį savivaldybės interneto svetainėje.
1861.6. Kolegijos posėdžiai rengiami prireikus. Kolegijos posėdžiuose turi teisę dalyvauti visi tarybos nariai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovas arba jo įgaliotas Vyriausybės atstovo tarnybos tarnautojas, savivaldybės kontrolierius ir kiti kviestieji asmenys.
1861.7. Kolegijos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, apie tai praneša merui. Negalintys dalyvauti posėdyje Kolegijos nariai gali raštu pateikti svarstomais klausimais savo nuomonę, kuri turi būti paskelbta Kolegijos posėdyje.
1861.8. Kolegijos posėdžiuose išklausomas pranešimas ir Kolegijos narių nuomonė. Posėdžio pirmininko leidimu savo nuomonę gali pareikšti ir kiti posėdžio dalyviai.
1861.9. Kolegijos posėdžio protokole nurodoma data, vieta, posėdžio eilės numeris, posėdžio dalyviai, svarstomų klausimų pavadinimas, klausimą pateikęs pranešėjas bei kalbėtojai, nurodomas siūlymas svarstomu klausimu. Protokolas ne vėliau kaip antrą darbo dieną po posėdžio teikiamas posėdžio pirmininkui pasirašyti. Kolegijos rekomendaciniai sprendimai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje.
12. papildyti 2321 punktu ir išdėstyti jį taip:
13. išdėstyti 235 punktą taip:
„235. Tarybos nariui su jo, kaip tarybos nario, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka savivaldybės administracija, kas mėnesį skiriama iki 100 Eur išmoka atsiskaitytinai.
Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui iki kito mėnesio (po atsiskaitomojo mėnesio) 10 dienos pateikiami išlaidas pateisinantys dokumentai su avansine apyskaita savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatyta tvarka. Nepateikus iki nustatyto termino dokumentų, išmoka neišmokama.
Tarybos narių prašymu savivaldybės administracija privalo sudaryti visiems tarybos nariams vienodas sąlygas susitikti su gyventojais, t. y. paskelbti informaciją gyventojams apie rengiamus susitikimus, parengti patalpas, užtikrinti tvarką ir t. t. Atlyginimas tarybos nariams už sugaištą susitikimuose laiką atskirai nemokamas“;
15. išdėstyti 237 punkto pirmą eilutę taip:
16. išdėstyti 256.1 papunktį taip:
„256.1. tarybos veiklos ataskaita, kurios sudedamoji dalis yra mero veiklos ataskaita, kurią tarybos vardu teikia meras ne rečiau kaip vieną kartą per metus (iki kiekvienų kalendorinių metų liepos 1 d.). Ataskaita paskelbiama laikantis Vietos savivaldos įstatymo 37 straipsnyje nustatytų reikalavimų“;
17. išdėstyti 278 punktą taip:
18. papildyti nauju XIV skyriumi ir jį išdėstyti taip:
„XIV SKYRIUS
PASIŪLYMŲ NUSTATYTI AR PANAIKINTI GYVENAMĄSIAS VIETOVES, NUSTATYTI IR KEISTI JŲ TERITORIJŲ RIBAS, SUTEIKTI IR KEISTI PAVADINIMUS GYVENAMOSIOMS VIETOVĖMS TEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKA
279. Teikti siūlymą (-us) nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms (toliau – siūlymai) turi teisę tų gyvenamųjų vietovių vietos gyventojai, jose veikiantys juridiniai asmenys ir jose esančio nekilnojamojo turto savininkai. Siūlymai teikiami savivaldybės administracijai. Iniciatyvos teisę šiais klausimais turi ir savivaldybės institucijos.
280. Gyventojų iniciatyvos teisę teikti 279 punkte nurodytus siūlymus turi ne mažiau kaip 10 procentų atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami siūlymai, gyventojų, turinčių teisę rinkti tarybą. Gyventojai siūlymus teikia savivaldybės administracijai, pagrįsdami siūlymų aktualumą ir reikalingumą bei pateikdami šiame punkte nurodyto kiekio gyventojų, pritariančių siūlymams, parašų. Gyventojai, pritariantys siūlymams, pasirašydami turi nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo metus ir gyvenamąją vietą ir pasirašyti.
281. Juridiniai asmenys, veikiantys gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami siūlymai, kartu su siūlymais turi pateikti atitinkamo savo valdymo organo, kuris pagal atitinkamų juridinių asmenų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, įstatus (nuostatus) yra kompetentingas atstovauti juridiniam asmeniui, rašytinį kreipimąsi, pasirašytą juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens. Siūlymai turi būti argumentuoti, pagrįstas jų aktualumas ir reikalingumas. Juridiniai asmenys su siūlymais savivaldybės administracijai pateikia savo įregistravimo Juridinių asmenų registre pažymėjimo kopiją, patvirtintą teisės aktų nustatyta tvarka, taip pat duomenis, kurie pagrįstų, kad juridinis asmuo vykdo veiklą atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami siūlymai, teritorijoje. Taip pat pateikiamas dokumentas dėl juridinio asmens vadovo skyrimo, o jei siūlymus pasirašo įgaliotas asmuo – ir įgaliojimas pasirašyti siūlymus.
282. Gyvenamojoje vietovėje esančio nekilnojamojo turto savininkai argumentuotus siūlymus teikia savivaldybės administracijai, pagrįsdami siūlymų aktualumą ir reikalingumą. Gyvenamojoje vietovėje esančio nekilnojamojo turto savininkai kartu su siūlymu turi pateikti teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą Nekilnojamojo turto registro išrašo kopiją, pagrindžiančią nekilnojamojo turto buvimą atitinkamoje gyvenamojoje vietovėje faktą.
283. Savivaldybės administracijos direktorius, pagrįstai manydamas, kad yra tikslinga teikti siūlymus, savo įsakymu sudaro darbo grupę iš savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų, darbuotojų, kitų asmenų, kurie yra kompetentingi nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu ir panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu, kuri ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo darbo grupės sudarymo dienos pateikia savivaldybės administracijos direktoriui rašytinį įvertinimą, ar siūlymai atitinka teisės aktų reikalavimus ir galimybes įgyvendinti šiuos siūlymus.
284. Taryba siūlymų iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 tarybos narių grupės reikalavimu, kuriame išdėstoma problemos esmė, pagrindžiama, kodėl siūlymai yra aktualūs ir reikalingi.
285. Reglamento 280–284 punktuose nurodytų subjektų siūlymus preliminariai nagrinėja savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta darbo grupė iš savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, mero deleguotų tarybos narių, kitų asmenų, kurie yra kompetentingi nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu ir panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu. Jei nustatomi trūkumai, savivaldybės administracijos direktorius raštu paprašo siūlymus pateikusių subjektų per 5 kalendorines dienas ištaisyti trūkumus.
286. Savivaldybės administracija, gavusi reglamento nustatyta tvarka išnagrinėtus siūlymus, savivaldybės interneto svetainėje paskelbia konsultacijos vietą, laiką ir laikotarpį (nuo 1 iki 2 mėnesių), per kurį vietos gyventojai gali susipažinti su siūlymais ir kitais Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklėse nurodytais dokumentais bei pareikšti nuomonę apie teikiamus siūlymus.
287. Savivaldybės administracija, atsižvelgdama į reglamento nustatyta tvarka išnagrinėtus siūlymus ir gyventojų nuomonę, prireikus organizuoja gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų planų (M 1:10000 ir M 1:50000) parengimą ir suderinimą su Aplinkos ministerija, Susisiekimo ministerija, Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos ir valstybės įmone Registrų centru, parengia tarybos sprendimo ir aiškinamojo rašto projektus. Parengtus dokumentus savivaldybės administracijos direktorius įteikia merui, kuris teikia juos svarstyti tarybos posėdyje.
288. Tarybai priėmus sprendimą pritarti savivaldybės administracijos parengtiems dokumentams, jeigu reikia, ir planams, Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių nustatyta tvarka teikiamas siūlymas Lietuvos Respublikos Vyriausybei priimti atitinkamą sprendimą“;
19. buvusius XIV ir XV skyrius laikyti atitinkamai XV ir XVI skyriais, o buvusius 279–285 punktus – 289–295 punktais.