izx0pa366[2]

 

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS MERAS

 

POTVARKIS

DĖL PAPILDOMŲ KULTŪROS PRIEMONIŲ DALINIO FINANSAVIMO

Nuostatų IR SUTARTIES FORMOS PATVIRTINIMO

 

2023 m. balandžio 24 d. Nr. M-93

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 3 straipsnio 3 dalimi, 6 straipsnio 13 punktu, 27 straipsnio 2 dalies 9 punktu:

Tvirtinu pridedamus:

1.   Papildomų kultūros priemonių dalinio finansavimo nuostatus;

2. Savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo Papildomai kultūros priemonei įgyvendinti sutarties formą.

Šis potvarkis ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas paduodant skundą Lietuvos administracinių ginčų komisijos Šiaulių apygardos skyriui adresu: Dvaro g. 81, Šiauliai, arba Regionų apygardos administraciniam teismui bet kuriuose šio teismo rūmuose.

 

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Artūras Visockas

 


 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės mero

2023 m. balandžio 24 d. potvarkiu Nr. M-93

 

 

PAPILDOMOMŲ KULTŪROS PRIEMONIŲ DALINIO FINANSAVIMO

NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Papildomų kultūros priemonių dalinio finansavimo nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja papildomos kultūros priemonės (toliau – priemonė) teikimo ir dalinio finansavimo iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto (toliau – savivaldybės biudžetas) lėšų skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už gautas lėšas tvarką.

2. Lėšos priemonėms iš dalies finansuoti numatomos Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto Kultūros plėtros programoje (toliau – Programa).

3. Nuostatai taikomi Šiaulių mieste registruotiems ir kultūrinę veiklą vykdantiems ne pelno siekiantiems juridiniams asmenims (toliau – Prašymo teikėjas), ir tik toms priemonėms kurioms neskirtas finansavimas iš kitų Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) programų.

4. Už lėšų priemonėms įgyvendinti skyrimo iš savivaldybės biudžeto tvarką atsakingas Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracijos Kultūros skyrius (toliau – Kultūros skyrius).

 

II SKYRIUS

FINANSAVIMO PRINCIPAI

 

5. Lėšos skiriamos:

5.1. prašymo teikėjams, gavusiems kvietimą dalyvauti renginiuose (festivaliuose, konkursuose ir kt.) einamaisiais metais reprezentuojant miestą, prisidedant prie teigiamo miesto įvaizdžio kūrimo ir garsinimo (iš savivaldybės biudžeto finansuojama iki 20 proc. lėšų nuo priemonės biudžeto);

5.2. priemonėms, gavusioms finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos (toliau – LKT) (išskyrus Tolygios kultūrinės raidos programą) ar LR kultūros ministerijos (toliau – Ministerija) finansuojamų programų (iš savivaldybės biudžeto finansuojama iki 20 proc. programų lėšų, skirtų priemonei įgyvendinti).

 

III SKYRIUS

PRAŠYMO TEIKIMO IR SVARSTYMO TVARKA

 

6. Prašymas dėl savivaldybės biudžeto lėšų skyrimo papildomai kultūros priemonei (toliau – Prašymas; 1 priedas) Kultūros skyriui gali būti teikiamas:

6.1. el. paštu rastine@siauliai.lt (pasirašyta saugiu elektroniniu parašu (ADOC formatu);

6.2. el. paštu rastine@siauliai.lt (vienu elektroniniu laišku (skenuotą);

6.3. popierine forma (originalas), Savivaldybės administracijos priimamajame adresu Vasario 16-osios g. 62. Šiauliai.

7. Kartu su Prašymu pateikiama:

7.1. patvirtinta juridinio asmens registro išrašo kopija;

7.2. Prašymo teikėjo įstatų (nuostatų) kopija (jei prašymo teikėjas Prašymą teikia pirmą kartą);

7.3. kvietimas dalyvauti renginyje (jei prašymas teikiamas pagal 5.1. punktą);

7.4. įsakymo, kuriuo skirtas LKT ar Ministerijos finansavimas, kopija (jei prašymas teikiamas pagal 5.2. punktą);

7.5priemonės vykdytojo, partnerių, rėmėjų indėlį (finansinį ar dalykinį) patvirtinantys dokumentai. Tinkami dokumentai, įrodantys tokį prisidėjimą, yra sutartis, preliminari sutartis, ketinimų protokolas ar raštas, laiškas. Prisidėjimas ir (ar) indėlis, teikiamas natūra prekėmis ir (arba) paslaugomis, išreiškiama pinigine verte (nepiniginio įnašo vertę teisės aktų nustatyta tvarka apskaičiuoja, nustato ir už jos teisingumą atsako Prašymo teikėjas). Visuose indėlį patvirtinančiuose dokumentuose turi būti nurodytas priemonės pavadinimas, finansinio įsipareigojimo rūšis (parama lėšomis ar natūra), finansinio įsipareigojimo vertė eurais.

8. Prašymą analizuoja ir svarsto Šiaulių miesto savivaldybės kultūros taryba (toliau – Kultūros taryba).

9. Kultūros taryba, įvertinusi Prašymą, surašo posėdžio protokolą, kuriame teikia rekomendaciją dėl lėšų skyrimo papildomai priemonei įgyvendinti.

10. Kultūros skyrius, atsižvelgdamas į Kultūros tarybos rekomendaciją, rengia Savivaldybės mero potvarkio projektą dėl priemonės dalinio finansavimo.

11. Lėšos priemonei įgyvendinti skiriamos Savivaldybės mero potvarkiu.

 

IV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ SKYRIMO IR ATSISKAITYMO UŽ JŲ PANAUDOJIMĄ TVARKA

 

12. Su priemonės vykdytoju sudaroma priemonės dalinio finansavimo iš Savivaldybės biudžeto lėšų sutartis (toliau – Sutartis). Sutartis sudaroma Savivaldybės administracijos vardu ir pasirašoma Savivaldybės administracijos direktoriaus pagal Savivaldybės mero patvirtintą formą.

13. Sutartis gali būti pasirašoma:

13.1. elektroninėmis priemonėmis (pasirašyta saugiu elektroniniu parašu (ADOC formatu);

13.2. popierine forma (originalas), pasirašyta Projekto vykdytojo vadovo arba įgalioto asmens, turinčio teisę veikti paraiškos teikėjo vadovo vardu.

14. Lėšos priemonei įgyvendinti pervedamos lėšų gavėjui pagal pasirašytą Sutartį ir Sutarties priedus, atsižvelgiant į Sutartyje nurodytus terminus ir sąlygas.

15. Tinkamomis išlaidos laikomos, jei jos patirtos ir apmokėtos nuo Sutarties pasirašymo dienos iki Sutartyje numatytos priemonės įvykdymo dienos ir pagrįstos priemonės vykdytojo patvirtintomis išlaidų apmokėjimą pagrindžiančių dokumentų kopijomis.

16. Lėšos gali būti naudojamos tik šioms priemonei vykdyti reikalingoms išlaidų rūšims:

16.1. atlygio su mokesčiais išlaidoms (pagal autorines sutartis; pagal sutartis dėl atlikėjų teisių; pagal atlikėjo ir kitų atlygintinų paslaugų sutartis ir kt.);

16.2. paslaugų (patalpų, techninės įrangos nuomos, viešinimo, leidybos, apgyvendinimo, transporto nuomos, kelionių bilietų, kitų atlygintinų paslaugų) išlaidoms; maitinimo paslaugoms ne daugiau kaip 15 Eur 1 asmeniui per dieną;

16.3. prekių įsigijimo išlaidoms, tiesiogiai susijusioms su priemonės įgyvendinama veikla, išskyrus ilgalaikį materialųjį turtą, maisto prekes ir gėrimus;

16.4. kitoms (banko, pašto ar pan.) išlaidoms – ne daugiau kaip 10 proc. priemonei vykdyti skirtų lėšų.

17. Visos kitos išlaidos, nepaminėtos Nuostatų 16 punkte, savivaldybės biudžeto lėšomis nefinansuojamos.

18. Priemonės vykdytojas privalo užtikrinti, kad perkant prekes ar paslaugas biudžeto lėšomis būtų laikomasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų ir kitų įstatymų bei teisės aktų nustatytos tvarkos, tiekėjų lygiateisiškumo, skaidrumo ir nešališkumo principų.

19. Priemonės vykdytojo įsipareigojimai, atsiskaitymo už gautą dalinį finansavimą terminai ir tvarka reglamentuojami Sutartyje.

20. Priemonės ataskaitos gali būti teikiamos:

20.1. el. paštu rastine@siauliai.lt (pasirašytos saugiu elektroniniu parašu (ADOC formatu);

20.2. el. paštu rastine@siauliai.lt (vienu elektroniniu laišku (skenuotos);

20.3. popierine forma (originalas), Savivaldybės administracijos priimamajame adresu Vasario 16-osios g. 62. Šiauliai.

 

V SKYRIUS

KONTROLĖ, ATSAKOMYBĖ IR GINČŲ SPRENDIMO TVARKA

 

21. Priemonės vykdytojas visiškai atsako už priemonės įgyvendinimą ir tikslinį lėšų panaudojimą.

22. Priemonės vykdytojas privalo:

22.1. lėšas naudoti tik Sutartyje nurodytiems tikslams ir griežtai tik pagal išlaidų sąmatoje nurodytą tikslinį lėšų paskirstymą;

22.2. užtikrinti, kad vykdomos priemonės išlaidos būtų tiesiogiai susijusios su numatytomis veiklomis ir (ar) priemonėmis ir būtinos priemonei vykdyti, pagrįstos priemonės įgyvendinimo eiga ir priemonės įgyvendinimo veiklų planu, išlaidų pobūdžiu ir kiekiu;

22.3. užtikrinti, kad išlaidos būtų patirtos ir apmokėtos nuo Sutarties pasirašymo dienos iki Sutartyje numatytos priemonės įvykdymo dienos ir būtų pagrįstos išlaidų apmokėjimą pagrindžiančių dokumentų kopijomis;

22.4. pagal Lietuvos Respublikos įstatymus mokėti visus mokesčius ir rinkliavas, susijusias su gautų lėšų panaudojimu;

22.5. vadovautis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu sudarydamas sutartis su autoriais ir atlikėjais;

22.6. paslaugas ar prekes priemonei vykdyti įsigyti už kainas, ne didesnes už įprastas rinkoje egzistuojančias perkamų paslaugų ar prekių kainas, laikytis racionalaus savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo principo. Viešųjų pirkimų įstatymo 2 straipsnio 25 dalyje nustatytu atveju paslaugas ir prekes įsigyti šio įstatymo nustatyta tvarka;

22.7. buhalterinę apskaitą, susijusią su Priemonės įgyvendinimu, tvarkyti vadovaudamasis Lietuvos Respublikos teisės aktais;

22.8. neperleisti jokių savo teisių ir įsipareigojimų, kylančių iš Sutarties, tretiesiems asmenims;

22.9. pateikti šiuos Priemonės įvykdymo ir lėšų panaudojimo dokumentus:

22.9.1. Savivaldybės administracijai už pirmą–trečią ketvirčius ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 5 d., o už ketvirtą ketvirtį ne vėliau kaip iki einamųjų biudžetinių metų gruodžio 31 d. pateikti Biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitą (forma Nr. 2, patvirtinta Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 1K-465, su pakeitimais), asignavimus nurodant eurais ir euro centais, Savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimo priemonei įgyvendinti pateikti ketvirčio ataskaitą, išlaidas nurodant eurais ir euro centais, o savivaldybės biudžetinės įstaigos, kurių buhalterinė apskaita yra tvarkoma centralizuotai Šiaulių apskaitos centre, vietoje savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimo ataskaitos turi pateikti FVAIS „Biudžetas VS“ suformuotą apskaitos registrą / ataskaitą, kurioje būtų nurodytas išlaidų ekonominės klasifikacijos straipsnis, mokėjimo data ir numeris, prekių / paslaugų teikėjo pavadinimas, išlaidas pateisinančio dokumento pavadinimas, numeris, data ir išlaidų suma eurais, išlaidas nurodant eurais ir euro centais;

22.9.2. po priemonės įvykdymo per 10 kalendorinių dienų, bet ne vėliau kaip iki einamųjų biudžetinių metų gruodžio 31 d. pateikti Kultūros skyriui priemonės įvykdymo rezultatų ataskaitą (toliau – Rezultatų ataskaita). Prie Rezultatų ataskaitos pridėti turimą, su priemonės įgyvendinimu susijusią medžiagą (pvz., renginio afišą, iš spaudos ar kitą apie vykusį renginį turimą medžiagą).

22.10. Savivaldybės administracijai paprašius, per nurodytą terminą pateikti visą prašomą informaciją, susijusią su priemonės vykdymu ir (ar) išlaidas pateisinančių dokumentų (sąskaitų faktūrų, mokėjimų įrodymų, priėmimo–perdavimo aktų ir kt.) ir apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijas;

22.11. informaciją (pranešimą viešinimui) apie priemonę pateikti Kultūros skyriaus atsakingam darbuotojui el. paštu ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki priemonės vykdymo;

22.12. skelbti informaciją apie finansuotos priemonės vykdymą, t. y. priemonės trumpą aprašymą, nuotraukas ar vaizdo medžiagą iš organizuojamų renginių, ir kitą aktualią informaciją, susijusią su finansuojamos priemonės vykdymu iš savivaldybės biudžeto lėšų, savo interneto svetainėje ar socialinių tinklų paskyrose. Skelbdamas ir skleisdamas informaciją apie priemonę, priemonės vykdytojas turi nepažeisti Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų, laikytis viešosios tvarkos ir nurodyti, kad priemonei lėšų skyrė Savivaldybė bei naudoti Šiaulių miesto savivaldybės logotipą. Viešai skelbiama informacija pateikiama, laikantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (toliau - Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) nuostatų;

22.13. visoje teikiamoje informacijoje ir leidiniuose, nepaisant jų formos ir pateikimo būdo, nurodyti, kad už ją atsakingas tik autorius ir kad Savivaldybė neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą;

22.14. savo jėgomis ir lėšomis pašalinti dėl savo kaltės padarytus trūkumus, pažeidžiančius sutarties sąlygas;

22.15. raštu informuoti Savivaldybės administraciją apie visus su sutarties įgyvendinimu susijusius pakeitimus ir jų priežastis ir (ar), jei negali įvykdyti priemonės arba jei priemonės vykdymą tęsti netikslinga, grąžinti visas skirtas lėšas į Savivaldybės administracijos sąskaitą;

22.16. įgyvendinus priemonę, priemonės vykdytojas nepanaudotas priemonei vykdyti skirtas lėšas per 5 darbo dienas, bet ne vėliau kaip iki einamųjų biudžetinių metų gruodžio 27 d. turi grąžinti į Savivaldybės administracijos sąskaitą. Negrąžintos savivaldybės biudžeto lėšos išieškomos Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka;

22.17. su Sutarties įgyvendinimu susijusius dokumentus saugoti vadovaudamasis Lietuvos Respublikos archyvų įstatymu;

22.18. neatlygintinai skirti Savivaldybės administracijai 1 leidinio egzempliorių (taikoma leidybiniams projektams);

22.19. informuoti priemonės dalyvį, kad priemonės įgyvendinimo metu gali būti fotografuojama, filmuojama, kad dalyvis gali būti matomas nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse;

22.20. Priemonės vykdytojas privalo informuoti priemonės dalyvį, kokiu tikslu yra renkami ir tvarkomi jo asmens duomenys, užtikrinti priemonės dalyvio teisę susipažinti su priemonės vykdytojo saugomais jo asmens duomenimis ir tvarkyti duomenis vadovaudamasis asmens duomenų apsaugą reglamentuojančiais teisės aktais;

22.21. užtikrinti, kad įgyvendinant priemonę asmens duomenys būtų tvarkomi laikantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų tvarkymą, reikalavimų.

23. Savivaldybės administracija turi teisę:

23.1. stebėti, ar priemonės vykdytojas įgyvendina prašyme nurodytas veiklas (lankytis prašyme numatytų priemonių įgyvendinimo vietose);

23.2. prašyti teikti visą informaciją apie vykdomą priemonės eigą, susijusią su sutarties vykdymu, per Savivaldybės administracijos nustatytą terminą;

23.3. tikrinti priemonės vykdytojo pateiktų dokumentų atitiktį priemonės vykdytojo pateiktoms išlaidas pateisinančių ir apmokėjimą įrodančių dokumentų oficialiai patvirtintoms kopijoms, kitiems su priemonės vykdymu susijusiems dokumentams ir medžiagai, įrodantiems jų turinį;

23.4. paaiškėjus, kad priemonės vykdytojas skirtas lėšas panaudojo ne pagal paskirtį arba nesilaikydamas sutarties sąlygų, reikalauti, kad šias lėšas priemonės vykdytojas per 5 darbo dienas, bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų gruodžio 27 d. grąžintų į sutartyje nurodytą Savivaldybės administracijos sąskaitą. Negrąžintos lėšos išieškomos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

24. Savivaldybės administracija taip pat turi teisę nutraukti Sutartį su priemonės vykdytoju, kai:

24.1. gaunama pagrįsta informacija, kad jis nevykdo ar negalės vykdyti Sutarties įsipareigojimų;

24.2. jam iškeliama bankroto byla arba jis likviduojamas, sustabdoma jo ūkinė veikla arba susiklosto situacija, kuri kelia pagrįstų abejonių, kad sutartiniai įsipareigojimai nebus įvykdyti tinkamai.

25. Priemonės vykdytojas, pateikęs klaidingas žinias apie priemonės vykdymą ar ne pagal paskirtį panaudojęs savivaldybės biudžeto lėšas, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

26. Kultūros skyriaus atsakingas darbuotojas vykdo priemonės ataskaitų stebėseną pagal patvirtintą stebėsenos formą (2 priedas).

27. Visi kilę klausimai ar ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

28. Sutarties forma su priedais tvirtinama Mero potvarkiu.

29. Kultūros skyriaus atsakingo darbuotojo priemonių vykdytojams el. paštu siunčiami klausimai ir prašymai, susiję su priemonės įgyvendinimu, laikomi oficialiais.

30. Savivaldybės administracija neprisiima atsakomybės, jei dėl prašyme nurodytų klaidingų ryšiams palaikyti duomenų (adreso, telefono, fakso numerio, elektroninio pašto adreso ir kt.) prašymo

teikėjo nepasiekia laiškai arba negalima susisiekti su jo atstovais.

31. Už informacijos ir pateiktų duomenų tikslingumą, gautų savivaldybės biudžeto lėšų buhalterinės apskaitos tvarkymą atsako prašymo teikėjas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

32. Asmens duomenys, pateikti Savivaldybės administracijai, tvarkomi vadovaujantis Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą.

____________________________

part_c480cbdaaa4b4343882f4917ed04e03e_end


 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės mero

2023 m. balandžio 24 d. potvarkiu Nr. M-93

 

(Sutarties forma)

 

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ NAUDOJIMO

PAPILDOMAI KULTŪROS PRIEMONEI „____________“ ĮGYVENDINTI

SUTARTIS

 

 

20 _ m. __________________ d. Nr. _____

Šiauliai

 

 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau – Savivaldybės administracija), atstovaujama Savivaldybės administracijos direktoriaus ____________, ir _____________________
                                       
                                                (vardas, pavardė)                                     (juridinio asmens pavadinimas)                                                                                                                                                                                     

(toliau – Priemonės vykdytojas), atstovaujamas _____________________________________________,
                                                                                               
(juridinio asmens vadovo pareigos, vardas, pavardė)

toliau vadinami šalimis, vadovaudamiesi Šiaulių miesto savivaldybės mero 20_ m. ______________ d. potvarkiu Nr. ___ „Dėl _____“ (toliau – Nuostatai), 20_ m. ______________ d. potvarkiu Nr. ___ „Dėl _____“ sudarė šią sutartį (toliau – Sutartis).

 

I SKYRIUS

SUTARTIES DALYKAS

 

1. Sutarties dalykas yra Papildomos kultūros priemonės „_______“ (toliau – Priemonė) įgyvendinimas Sutartyje nustatyta tvarka ir sąlygomis.

 

II SKYRIUS

ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI IR TEISĖS

 

2. Savivaldybės administracija įsipareigoja:

2.1. iš dalies finansuoti Priemonę ir skirti                (                                            ) Eur Priemonei

(suma skaitmenimis ir žodžiais)

įgyvendinti pagal prie Sutarties pridėtą Programos sąmatą (forma B-1, patvirtinta Lietuvos Respublikos finansų ministro 2018 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 1K-206) ir Savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo priemonei įgyvendinti išlaidų sąmatą (Sutarties 1 priedas), kurios yra neatskiriamos Sutarties dalys;

2.2. lėšas pervesti į Priemonės vykdytojo (kodas                                                ) atsiskaitomąją sąskaitą Nr. ___________, _________bankas, banko kodas _________, atsižvelgiant į Priemonės vykdymo terminus;

2.3. teikti Priemonės vykdytojui metodinę paramą Priemonės vykdymo ir apskaitos tvarkymo klausimais.

3. Priemonės vykdytojas įsipareigoja:

3.1. Sutarties 1 punkte nurodytą Priemonę įvykdyti iki 20 _ m. ____________ d.;

3.2. lėšas naudoti tik Sutartyje nurodytiems tikslams ir griežtai tik pagal nurodytą tikslinį lėšų paskirstymą – Programos sąmatą ir Savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo priemonei įgyvendinti išlaidų sąmatą;

3.3. užtikrinti, kad Priemonės išlaidos būtų tiesiogiai susijusios su Priemonėje numatytomis veiklomis ir būtinos Priemonei vykdyti, pagrįstos Priemonės įgyvendinimo eiga ir Priemonės įgyvendinimo veiklų planu, išlaidų pobūdžiu ir kiekiu;

3.4. užtikrinti, kad išlaidos būtų patirtos ir apmokėtos nuo Sutarties pasirašymo dienos iki Sutartyje numatytos Priemonės įvykdymo dienos ir būtų pagrįstos išlaidų apmokėjimą pagrindžiančių dokumentų kopijomis;

3.5. pagal Lietuvos Respublikos įstatymus mokėti visus mokesčius ir rinkliavas, susijusias su gautų lėšų panaudojimu;

3.6. vadovautis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu sudarydamas sutartis su autoriais ir atlikėjais;

3.7. paslaugas ar prekes Priemonei vykdyti įsigyti už kainas, ne didesnes už įprastas rinkoje egzistuojančias perkamų paslaugų ar prekių kainas, laikytis racionalaus valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo principo. Viešųjų pirkimų įstatymo 2 straipsnio 25 dalyje nustatytu atveju paslaugas ir prekes įsigyti šio įstatymo nustatyta tvarka;

3.8. buhalterinę apskaitą, susijusią su Priemonės įgyvendinimu, tvarkyti vadovaudamasis Lietuvos Respublikos teisės aktais;

3.9. neperleisti jokių savo teisių ir įsipareigojimų, kylančių iš Sutarties, tretiesiems asmenims;

3.10. pateikti šiuos Priemonės įvykdymo ir lėšų panaudojimo dokumentus:

3.10.1. Savivaldybės administracijai už pirmą–trečią ketvirčius ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 5 d., o už ketvirtą ketvirtį ne vėliau kaip iki einamųjų biudžetinių metų gruodžio 31 d. pateikti Biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitą (forma Nr. 2, patvirtinta Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 1K-465, su pakeitimais), asignavimus nurodant eurais ir euro centais, Savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimo priemonei įgyvendinti pateikti ketvirčio ataskaitą (Sutarties 2 priedas), išlaidas nurodant eurais ir euro centais, o savivaldybės biudžetinės įstaigos, kurių buhalterinė apskaita yra tvarkoma centralizuotai Šiaulių apskaitos centre, vietoje savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimo ataskaitos turi pateikti FVAIS „Biudžetas VS“ suformuotą apskaitos registrą / ataskaitą, kurioje būtų nurodytas išlaidų ekonominės klasifikacijos straipsnis, mokėjimo data ir numeris, prekių / paslaugų teikėjo pavadinimas, išlaidas pateisinančio dokumento pavadinimas, numeris, data ir išlaidų suma eurais (Sutarties 3 priedas), išlaidas nurodant eurais ir euro centais;

3.10.2. po Priemonės įvykdymo per 10 kalendorinių dienų, bet ne vėliau kaip iki einamųjų biudžetinių metų gruodžio 31 d. pateikti Savivaldybės administracijos Kultūros skyriui (toliau – Kultūros skyrius) Priemonės įgyvendinimo rezultatų ataskaitą (toliau – Rezultatų ataskaita; Sutarties 4 priedas). Prie Rezultatų ataskaitos pridėti turimą, su Priemonės įgyvendinimu susijusią medžiagą (pvz., renginio afišą, iš spaudos ar kitą apie vykusį renginį turimą medžiagą);

3.11. Savivaldybės administracijai paprašius, per nurodytą terminą pateikti visą prašomą informaciją, susijusią su Priemonės vykdymu, ir (ar) išlaidas pateisinančių dokumentų (sąskaitų faktūrų, mokėjimų įrodymų, priėmimo–perdavimo aktų ir kt.) ir apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijas;

3.12. informaciją (pranešimą viešinimui) apie Priemonę pateikti Kultūros skyriaus atsakingam darbuotojui el. paštu ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Priemonės vykdymo;

3.13. skelbti informaciją apie finansuotos Priemonės vykdymą, t. y. Priemonės trumpą aprašymą, nuotraukas ar vaizdo medžiagą iš organizuojamų renginių, ir kitą aktualią informaciją, susijusią su finansuojamos Priemonės vykdymu iš savivaldybės biudžeto lėšų, savo interneto svetainėje ar socialinių tinklų paskyrose. Skelbdamas ir skleisdamas informaciją apie Priemonę, Priemonės vykdytojas turi nepažeisti Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų, laikytis viešosios tvarkos ir nurodyti, kad Priemonei lėšų skyrė Savivaldybė bei naudoti Šiaulių miesto savivaldybės logotipą. Viešai skelbiama informacija pateikiama, laikantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (toliau - Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) nuostatų;

3.14. visoje teikiamoje informacijoje ir leidiniuose, nepaisant jų formos ir pateikimo būdo, nurodyti, kad už ją atsakingas tik autorius ir kad Savivaldybė neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą;

3.15. savo jėgomis ir lėšomis pašalinti dėl savo kaltės padarytus trūkumus, pažeidžiančius Sutarties sąlygas;

3.16. raštu informuoti Savivaldybės administraciją apie visus su Sutarties įgyvendinimu susijusius pakeitimus ir jų priežastis ir (ar), jei negali įvykdyti Priemonės arba jei Priemonės vykdymą tęsti netikslinga, grąžinti visas skirtas lėšas į Savivaldybės administracijos sąskaitą;

3.17. įgyvendinus Priemonę, nepanaudotas Priemonei įgyvendinti skirtas lėšas per 5 darbo dienas, bet ne vėliau kaip iki einamųjų biudžetinių metų gruodžio 27 d. grąžinti į Savivaldybės administracijos sąskaitą. Negrąžintos savivaldybės biudžeto lėšos išieškomos Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka;

3.18. su Sutarties įgyvendinimu susijusius dokumentus saugoti vadovaudamasis Lietuvos Respublikos archyvų įstatymu;

3.19. neatlygintinai skirti Savivaldybės administracijai 1 leidinio egzempliorių (taikoma leidybiniams projektams);

3.20. informuoti Priemonės dalyvį, kad Priemonės įgyvendinimo metu gali būti fotografuojama, filmuojama, kad dalyvis gali būti matomas nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse;

3.21. Priemonės vykdytojas privalo informuoti Priemonės dalyvį, kokiu tikslu yra renkami ir tvarkomi jo asmens duomenys, užtikrinti Priemonės dalyvio teisę susipažinti su Priemonės vykdytojo saugomais jo asmens duomenimis ir tvarkyti duomenis vadovaudamasis asmens duomenų apsaugą reglamentuojančiais teisės aktais;

3.22. užtikrinti, kad įgyvendinant Priemonę asmens duomenys būtų tvarkomi laikantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų tvarkymą, reikalavimų.

4. Kultūros skyriaus atsakingas darbuotojas, patikrinęs ir suderinęs 3.10.1 papunktyje nurodytas ataskaitas, pateikia jas Savivaldybės administracijos Apskaitos skyriui.

5. Savivaldybės administracija turi teisę:

5.1. stebėti ar Priemonės vykdytojas įgyvendina prašyme nurodytas veiklas (lankytis prašyme numatytų priemonių įgyvendinimo vietose);

5.2. prašyti teikti visą informaciją apie vykdomą Priemonės eigą, susijusią su Sutarties vykdymu, per Savivaldybės administracijos nustatytą terminą;

5.3. tikrinti Priemonės vykdytojo pateiktų dokumentų atitiktį Priemonės vykdytojo pateiktoms išlaidas pateisinančių ir apmokėjimą įrodančių dokumentų oficialiai patvirtintoms kopijoms, kitiems su Priemonės įgyvendinimu susijusiems dokumentams ir medžiagai, įrodantiems jų turinį, įvertinti lėšų panaudojimo tikslingumą;

5.4. paaiškėjus, kad Priemonės vykdytojas skirtas lėšas panaudojo ne pagal paskirtį arba nesilaikydamas Sutarties sąlygų, reikalauti, kad šias lėšas Priemonės vykdytojas per 5 darbo dienas, bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų gruodžio 27 d. grąžintų į Sutartyje nurodytą Savivaldybės administracijos sąskaitą. Negrąžintos lėšos išieškomos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

6. Priemonės vykdytojas turi teisę:

6.1. perskirstyti Savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo priemonei įgyvendinti išlaidų sąmatoje nurodytas lėšas tarp nurodytų išlaidų grupių (eilučių), jei lėšų skirtumas neviršija 0,1 tūkst. Eur;

6.2. jei lėšų skirtumas viršija 0,1 tūkst. Eur, ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Priemonės įvykdymo termino pabaigos, pateikti Kultūros skyriui argumentuotą prašymą tikslinti sąmatą. Prie prašymo turi būti pridėti patikslintos Savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo priemonei įgyvendinti išlaidų sąmatos du egzemplioriai.

7. Praleidus sąmatų tikslinimo terminą ar kitaip pažeidus sąmatų tikslinimo tvarką, sąmatų tikslinti negalima. Tokiu atveju išlaidos, viršijančios 0,1 tūkst. Eur, pripažįstamos netinkamomis ir turi būti grąžintos į Savivaldybės administracijos sąskaitą iki einamųjų biudžetinių metų gruodžio 27 d. arba priverstinai išieškotos teisės aktų nustatyta tvarka.

8. Priemonei vykdyti skirtos lėšos negali būti perkeliamos į kitus biudžetinius metus.

 

III SKYRIUS

ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ IR GINČŲ SPRENDIMO TVARKA

 

9. Priemonės vykdytojas, pateikęs klaidingus duomenis apie Priemonės vykdymą ar ne pagal paskirtį panaudojęs savivaldybės biudžeto lėšas, atsako Papildomų kultūros priemonių dalinio finansavimo nuostatų ar kitų Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

10. Priemonės vykdytojas atsako už savo teiktų rekvizitų ir duomenų tikslumą ir teisingumą. Savivaldybės administracija neatsako už Sutarties vykdymo nesklandumus, kylančius dėl Sutartyje neteisingai nurodytų Priemonės vykdytojo rekvizitų ir kitų duomenų. Pasikeitus šalių kontaktiniams duomenims ir (ar) rekvizitams, šalys nedelsdamos turi raštu apie tai informuoja viena kitą.

11. Už informacijos ir pateiktų duomenų tikslumą, teisingumą, išsaugojimą, jų pateikimą laiku, gautų lėšų buhalterinės apskaitos tvarkymą Priemonės vykdytojas atsako Sutarties ar Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

12. Už sutartinių įsipareigojimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą šalys atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

13. Šalys dėl Sutarties kylančius ginčus ar nesutarimus sprendžia konsultacijų ir derybų būdu.

14. Nepavykus ginčo išspręsti, ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos teismuose.

 

IV SKYRIUS

SUTARTIES GALIOJIMAS, PAKEITIMAS IR NUTRAUKIMAS

 

15. Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos (Sutarties pasirašymo diena laikoma data, kai Sutartį pasirašo paskutinė šalis) ir galioja iki visiško šalių įsipareigojimų įvykdymo, bet ne vėliau, nei iki einamųjų biudžetinių metų gruodžio 31 d. Pasibaigus sutarčiai, lieka šalių įsipareigojimai dėl tarpusavio atsiskaitymo.

16. Neatsiejamos Sutarties dalys yra Sutarties 1, 2, 3 ir 4 priedai:

16.1. Savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo Papildomai kultūros priemonei įgyvendinti išlaidų sąmata (Sutarties 1 priedas);

16.2. Savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimo Papildomai kultūros priemonei įgyvendinti ketvirčio ataskaita (Sutarties 2 priedas);

16.3. Mokėjimo dokumentų sąrašas (Sutarties 3 priedas);

16.4. Papildomos kultūros priemonės įvykdymo rezultatų ataskaita (Sutarties 4 priedas).

17. Sutartis gali būti papildyta, keičiama, nutraukta papildomu raštišku šalių susitarimu, kuris, patvirtintas abiejų šalių atstovų parašais ir antspaudais, yra neatskiriama Sutarties dalis.

18. Sutartis gali būti nutraukta:

18.1. šalių susitarimu;

18.2. kai šalys nevykdo savo įsipareigojimų;

18.3. teisės aktuose numatytais pagrindais.

19. Jei Priemonės vykdytojas nesilaiko Sutartyje numatytų sąlygų, Savivaldybės administracija turi teisę vienašališkai nutraukti Sutartį ne vėliau kaip prieš 10 dienų raštiškai įspėjusi Projekto vykdytoją apie Sutarties nutraukimą.

20. Jei Savivaldybės administracija nesilaiko Sutartyje numatytų sąlygų, Priemonės vykdytojas turi teisę vienašališkai nutraukti Sutartį ne vėliau kaip prieš 10 dienų raštiškai įspėjęs Savivaldybės administraciją apie Sutarties nutraukimą.

 

 

 

 

 

V SKYRIUS

NENUGALIMOS JĖGOS (FORCE MAJEURE) APLINKYBĖS

 

21. Nė viena šalis nėra laikoma pažeidusi Sutartį arba nevykdanti savo įsipareigojimų pagal ją, jei įsipareigojimus vykdyti jai trukdo nenugalimos jėgos aplinkybės, atsiradusios po Sutarties įsigaliojimo dienos.

22. Nenugalimos jėgos aplinkybių sąvoka apibrėžiama ir šalių teisės, pareigos ir atsakomybė, esant šioms aplinkybėms, reglamentuojamos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.212 straipsniu ir Atleidimo nuo atsakomybės, esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms, taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 15 d. nutarimu Nr. 840 „Dėl Atleidimo nuo atsakomybės, esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms taisyklių patvirtinimo“.

23. Jei kuri nors šalis mano, kad atsirado nenugalimos jėgos aplinkybės, dėl kurių ji negali vykdyti savo įsipareigojimų, ji nedelsdama, bet ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo tokių aplinkybių atsiradimo dienos, informuoja apie tai kitą šalį, pateikdama įrodymus, taip pat įrodymus, kad ėmėsi visų pagrįstų atsargumo priemonių ir dėjo visas pastangas, jog sumažintų išlaidas ar neigiamas pasekmes, ir pranešdama apie aplinkybių pobūdį, galimą trukmę ir tikėtiną poveikį.

24. Pasibaigus nenugalimos jėgos aplinkybėms, šalis, dėl nenugalimos jėgos negalėjusi vykdyti savo prisiimtų įsipareigojimų, privalo nedelsdama raštu informuoti kitą šalį apie tai, kad negalėjo įvykdyti savo įsipareigojimų, ir atnaujinti  Sutartimi prisiimtų įsipareigojimų vykdymą.

25. Jeigu nenugalimos jėgos aplinkybės trunka ilgiau kaip 90 (devyniasdešimt) dienų, bet kuri šalis turi teisę nutraukti Sutartį, įspėjusi apie tai kitą šalį prieš 10 (dešimt) darbo dienų. Jeigu pasibaigus šiam 10 (dešimt) darbo dienų terminui nenugalimos jėgos aplinkybės vis dar tęsiasi, Sutartis nutraukiama ir pagal Sutarties sąlygas šalys atleidžiamos nuo tolesnio Sutarties vykdymo.

26. Jeigu šalis laiku kitos šalies neinformavo apie tai, kad negalėjo vykdyti savo įsipareigojimų dėl nenugalimos jėgos aplinkybių, ji privalo kompensuoti kitai šaliai žalą, kurią ši patyrė dėl laiku nepateiktos informacijos.

 

VI SKYRIUS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS

 

27. Vykdydamos Sutartį, šalys įsipareigoja asmens duomenų tvarkymą vykdyti teisėtai, laikantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų tvarkymą.

28. Abi šalys yra asmens duomenų valdytojos, tvarkančios savo darbuotojų asmens duomenis teisėto intereso ir sudarytos darbo sutarties pagrindu. Kiekviena šalis kitos šalies pateiktus jos darbuotojų, įgaliotų asmenų, subrangovų darbuotojų ar kitų atstovų, taip pat kitų asmenų duomenis tvarko Sutarties vykdymo, teisėto intereso, siekiant pareikšti ar apsiginti nuo ieškinių ar kitų reikalavimų, taip pat siekiant įvykdyti šaliai taikomuose teisės aktuose numatytas teisines prievoles, tikslais ir juos atitinkančiais teisiniais pagrindais.

29. Šalys įsipareigoja įgyvendinti tinkamas organizacines ir technines priemones, užtikrinančias tvarkomų asmens duomenų apsaugą. Šalys užtikrina gautų asmens duomenų apsaugą nuo neteisėtos prieigos prie jų, nuo neteisėto atskleidimo, sunaikinimo, pakeitimo ir kitokio neteisėto asmens duomenų tvarkymo. Nurodytos priemonės turi užtikrinti iškilusią riziką atitinkantį saugumo lygį.

30. Šalys asmens duomenis saugo ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai ar numato teisės aktai, jeigu juose yra nustatytas ilgesnis duomenų saugojimo terminas. Asmens duomenys turi būti saugomi tol, kol iš sutartinių santykių gali kilti pagrįstų reikalavimų, arba kiek tai reikalinga šalių teisėtiems interesams įgyvendinti ir apsaugoti. Nebereikalingi asmens duomenys sunaikinami.

31. Gali būti tvarkomi šie šalių vadovų, kitų darbuotojų, atsakingų asmenų ar atstovų, atstovaujančių šalims, duomenys: (I) vardas, pavardė; (II) kontaktiniai duomenys (darbo telefono numeris, darbo el. paštas, darbovietės adresas; (III) einamos pareigos; (IV) įgaliojimų (atstovavimo) duomenys, įskaitant atstovų asmens kodus, adresus; (V) šalių vardu ir interesais vykdomas susirašinėjimas ar kiti duomenys, suformuojami Sutarties vykdymo metu.

32. Tvarkomus duomenis gali gauti: (I) šalių darbuotojai, atsakingi už šalių tarpusavio bendradarbiavimą ir ryšių palaikymą, taip pat vykdantys buhalterinės apskaitos, informacinių sistemų priežiūros funkcijas; (II) informacinių sistemų, kurias šalys naudoja tarpusavio santykiams valdyti, teikėjai ir prižiūrėtojai; (III) mokesčių inspekcija; (IV) bankai; (V) šalių pasitelkiami kiti asmenys, susiję su Sutarties vykdymu.

33. Jei šalys ketina pasinaudoti kitų tolesnių duomenų tvarkytojų paslaugomis, šalys perduoda kitai šaliai informaciją apie tolesnį duomenų tvarkytoją. Tokiu atveju šalys privalo užtikrinti, kad tolesnis duomenų tvarkytojas vykdys bent tuos pačius įsipareigojimus ir įgaliojimus, kuriuos nustato Sutartis. Taip pat šalys supranta, kad jos pačios atsakys už tolesnių duomenų tvarkytojų veiksmus ir neveikimą.

34. Kiekviena šalis įsipareigoja tinkamai informuoti savo darbuotojus ir kitus asmenis, kurie bus pasitelkti Sutarčiai su šalimis vykdyti, apie jų asmens duomenų tvarkymą, vykdomą kitos šalies Sutarties sudarymo ir vykdymo tikslais, pateikdama visą duomenų apsaugos reglamento 13 ar 14 straipsnyje nurodytą informaciją. Informuojančioji šalis su anksčiau nurodyta informacija privalo supažindinti pasirašytinai arba el. paštu (jei pagal el. pašto adresą įmanoma identifikuoti gavėją), išsaugoti su tuo susijusią informaciją ir, kitai šaliai pareikalavus, ją nedelsiant pateikti.

35. Šalys Sutartimi susitaria, kad po Sutarties nutraukimo ar pasibaigimo jos sunaikins arba grąžins visus joms patikėtus tvarkyti asmens duomenis pagal Sutartį ir jų kopijas, nebent Europos Sąjungos ar jų šalies įstatymai nustato reikalavimą saugoti asmens duomenis.

 

VII SKYRIUS

KITOS SĄLYGOS

 

36. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais lietuvių kalba, turinčiais vienodą juridinę galią, po vieną kiekvienai šaliai. Sutarties papildymai ir pakeitimai galioja tik patvirtinti šalių atstovų parašais ir antspaudais (jei Priemonės vykdytojas antspaudą privalo turėti).

37. Priemonės vykdytojas patvirtina, kad yra susipažinęs su Papildomų kultūros priemonių dalinio finansavimo nuostatais ir Sutarties sąlygomis, jų turinys jam yra žinomas, aiškus, suprantamas ir priimtinas.

 

VIII SKYRIUS

ŠALIŲ REKVIZITAI IR PARAŠAI

 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija

Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai

Tel.: (8 41) 59 62 00, (8 41) 59 63 05

El. p. rastine@siauliai.lt

Įmonės kodas 188771865

AB bankas „Swedbank“

Banko kodas 73000

Ats. s. LT30 7300 0100 9374 1771

Juridinio asmens pavadinimas

Juridinio asmens adresas

Tel. __________________________

El. p. _________________________

Juridinio asmens kodas ___________

________________________ bankas

Banko kodas ___________________

Ats. s. _________________________

 

 

 

                             (pareigų pavadinimas)      A. V.

 

 


(parašas)          

 

_____________________________________

(vardas ir pavardė)

 

                             (pareigų pavadinimas)      A. V.

 

 


(parašas)          

 

 


(vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

 

                            (Sutarties kuratorius)

________

 

part_63678d04c4ef4f728965c0facc899306_end