OLE-object

 

LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2018 M. LIEPOS 2 D. ĮSAKYMO NR. 5-V-611 „DĖL POLICIJOS PAREIGŪNŲ REAGAVIMO Į PRANEŠIMUS APIE SMURTĄ ARTIMOJE APLINKOJE, TEISMO SPRENDIMO DĖL LAIKINŲJŲ SMURTĄ PATYRUSIO ASMENS APSAUGOS UŽTIKRINIMO PRIEMONIŲ SKYRIMO VYKDYMO IR ŠIO SPRENDIMO VYKDYMO KONTROLĖS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. vasario 26 d. Nr. 5-V-196

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u  Policijos pareigūnų reagavimo į pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje, teismo sprendimo dėl laikinųjų smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių skyrimo vykdymo ir šio sprendimo vykdymo kontrolės tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos policijos generalinio komisaro 2018 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. 5-V-611 „Dėl Policijos pareigūnų reagavimo į pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje, teismo sprendimo dėl laikinųjų smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių skyrimo vykdymo ir šio sprendimo vykdymo kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Visais atvejais, nesvarbu, ar pasitvirtins smurto artimoje aplinkoje atvejis, ar ne,  policijos pareigūnai mobiliosiomis vaizdo fiksavimo priemonėmis turi fiksuoti įvykio aplinką, joje esančių asmenų būklę, jų kūno sužalojimus, patalpų ar aplinkos, kur įvyko įvykis, būklę (tvarkinga ar ne, išmėtyti daiktai), sugadintą ar apgadintą turtą ir kitas aplinkybes, turinčias reikšmės įvykio tyrimui.“;

1.2. pakeičiu 8.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

8.1. policijos pareigūnai, reagavę į įvykį, Policijos registruojamų įvykių registro (toliau – PRĮR) lange „Papildoma informacija apie patikrinimą“ nurodo: vaizdo stebėjimo priemonės kategoriją (pavyzdžiui, mobilioji vaizdo stebėjimo priemonė, dronas ar judriojo ryšio telefonas ir pan.) ir identifikacinį numerį, kas kreipėsi pagalbos, ar įvykio dalyvius sieja arba praeityje siejo santuokiniai, partnerystės, svainystės ar kiti artimi ryšiai, ar jie gyvena kartu ir tvarko bendrą ūkį (nurodant ryšį tarp artimos aplinkos subjektų), ar buvo kilęs konfliktas, kuo jis pasireiškė ir jo priežastis, jei yra matomų kūno sužalojimų arba turto sugadinimo požymių, ar tai susiję su tikrinamu įvykiu, ar yra artimoje aplinkoje vaikų, ar jie matė konfliktą, ar artimos aplinkos nariai blaivūs, neapsvaigę pagal išorinius požymius, ar yra anksčiau buvę smurto artimoje aplinkoje atvejų, ar artimos aplinkos nariams anksčiau buvo taikytos laikinosios smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo arba kardomosios priemonės, taip pat kitos svarbios aplinkybės. Jei pareigūnai dėl objektyvių priežasčių negali tikrintos informacijos rezultatų iš karto pažymėti PRĮR, apie tai privalo informuoti operatyvaus valdymo padalinį ir patikrinimo rezultatus PRĮR pažymėti nedelsdami, kai tik turės galimybę, bet ne vėliau kaip iki tarnybos pamainos pabaigos.

Jei nustatomas kitas su smurtu artimoje aplinkoje nesusijęs pažeidimas, nurodoma, koks pažeidimas nustatytas. Trumpas konstatavimas be aplinkybių nurodymo, pavyzdžiui, „informacija nepasitvirtino“, negalimas.

Už pateikiamos informacijos apie įvykį išsamumą ir kokybę atsakingi į įvykį reagavę pareigūnai, už informacijos turinio pagal išvardytus reikalavimus atitikties PRĮR kontrolę atsakingi operatyvaus valdymo padalinio pareigūnai;“

1.3. pripažįstu netekusiu galios 1 priedą.

2. S k e l b i u šį įsakymą Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.

 

 

 

 

Policijos generalinis komisaras                                                                                 Renatas Požėla