ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS PETICIJŲ KOMISIJOS NUOSTATŲ TVIRTINIMO

 

2007 m. gruodžio 7 d. Nr. T-253

Alytus

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2006, Nr. 82-3251) 16 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo (Žin., 1999, Nr. 66; 2003, Nr. 5405) 6 straipsnio 2 dalimi, Alytaus miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Tvirtinti Alytaus miesto savivaldybės peticijų komisijos nuostatus (pridedama).

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Česlovas Daugėla

 

PATVIRTINTA

Alytaus miesto savivaldybės tarybos

2007 m. gruodžio7 d.

sprendimu Nr. T-253

 

ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS PETICIJŲ KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja Alytaus miesto savivaldybės peticijų komisijos (toliau – Peticijų komisija) kompetenciją ir darbo organizavimo tvarką.

2. Peticijų komisija yra Alytaus miesto savivaldybės tarybos sudaryta nuolatinė komisija, kuri sprendžia kreipimosi į Savivaldybę pripažinimo peticija bei peticijų priėmimo nagrinėti klausimus, jas nagrinėja ir pateikia išvadas dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimo Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo nustatyta tvarka. Komisiją sudaro 7 nariai.

3. Peticijų komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Peticijų įstatymu, Vietos savivaldos įstatymu, Alytaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, kitais galiojančiais teisės aktais ir šiais nuostatais.

4. Peticijų komisija yra atsakinga ir atskaitinga Alytaus miesto savivaldybės tarybai.

 

II. PETICIJŲ KOMISIJOS KOMPETENCIJA

 

5. Peticijų komisija:

5.1. sprendžia ar kreipimesi iškeltų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas priklauso Alytaus miesto savivaldybės kompetencijai;

5.2. sprendžia kreipimosi pripažinimo peticija ir peticijos priėmimo nagrinėti klausimą;

5.3. nagrinėja peticijas;

5.4. Vietos savivaldos įstatymo ir Alytaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento nustatyta tvarka teikia savivaldybės tarybai išvadas dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimo;

5.5. skelbia peticijų nagrinėjimo vietą ir laiką vietos spaudoje;

5.6. teikia pareiškėjams ar jų atstovams informaciją apie priimtus sprendimus bei kitą Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo nustatytą informaciją.

6. Peticijų komisija turi teisę:

6.1. pasitelkti specialistus (ekspertus);

6.2. kreiptis į valstybės valdymo institucijas, mokslo bei studijų, švietimo įstaigas su prašymu jos nustatytu laiku pateikti duomenis, išvadas, pasiūlymus ar kitą reikiamą medžiagą;

6.3. kviesti į savo posėdžius valstybės valdymo institucijų atstovus iš anksto su jais suderintu laiku ir išklausyti jų informaciją;

6.4. nustačiusi, kad kreipimesi iškeltų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas nepriklauso Alytaus miesto savivaldybės kompetencijai, persiųsti kreipimąsi Peticijų įstatymo 7 straipsnio 1 dalyje nurodytai kompetentingai institucijai;

6.5. sujungti kreipimusis dėl tų pačių reikalavimų bei siūlymų ir nagrinėti juos kaip vieną;

6.6. esant Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 9 straipsnio 8 dalyje nurodytiems trūkumams, nustatyti terminą jiems ištaisyti, taip pat atsisakyti priimti peticiją nagrinėti, jeigu nustatytu laiku šie trūkumai nebuvo ištaisyti;

6.7. teikti Alytaus miesto savivaldybės tarybai išvadas dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimo;

6.8. teikti Alytaus miesto savivaldybės tarybai teisės aktų projektus, siūlyti sudaryti komisiją ar darbo grupę teisės akto projektui parengti.

 

III. PETICIJŲ KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Peticijų komisijos pirmininkas vadovauja šiai komisijai ir vadovauja jos posėdžiams. Peticijos komisijos pirmininko nesant, jo funkcijas vykdo komisijos pirmininko paskirtas komisijos narys.

8. Peticijų komisijos veiklos forma yra posėdžiai, kurie rengiami pagal poreikį, atsižvelgiant į pateiktus kreipimusis ir jų nagrinėjimo terminus.

9. Komisija savo įgaliojimus įgyvendina kolegialiai komisijos posėdžiuose, kurie rengiami atsižvelgiant į pateiktus kreipimusis, jų nagrinėjimo terminus ir turi būti protokoluojami.

Komisijos sprendimai, išvados ir pasiūlymai įforminami protokolu, protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius.

10. Komisijos nariai į posėdžius kviečiami ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas, jiems pateikiami planuojamų nagrinėti kreipimųsi ir su jais susijusių dokumentų kopijos.

11. Komisijos posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų jos narių. Sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma.

12. Komisijos posėdžiuose turi teisę dalyvauti pareiškėjai arba jų atstovai, taip pat pasitelkti specialistai (ekspertai) bei į posėdį pakviesti valstybės institucijų ir savivaldybės įstaigų atstovai.

13. Komisijos posėdžio protokolo kopija siunčiama pareiškėjui ar jo įgaliotam atstovui.

______________