Aprašas: herbas_jb_sm

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2009 M. SPALIO 8 D.

SPRENDIMO NR. T-229 „DĖL PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO JONIŠKIO

RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TVARKOS APRAŠO IR JONIŠKIO

RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠŲJŲ VIETŲ, KURIOSE GALIMA PREKIAUTI AR

TEIKTI PASLAUGAS, SĄRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2012 m. spalio 4 d. Nr. T-185

Joniškis

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 18 straipsnio 1 dalimi, Pramoginių įrenginių naudojimo ir priežiūros taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. A1-45 „Dėl Pramoginių įrenginių naudojimo ir priežiūros taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2012, Nr. 17-788), 9 punktu ir atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Šiaulių apskrityje 2012 m. rugpjūčio 30 d. reikalavimą Nr. 4-54, Joniškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Prekybos ir paslaugų teikimo Joniškio rajono savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašą, patvirtintą Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2009 m. spalio 8 d. sprendimo Nr. T-229 „Dėl Prekybos ir paslaugų teikimo Joniškio rajono savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašo ir Joniškio rajono savivaldybės viešųjų vietų, kuriose galima prekiauti ar teikti paslaugas, sąrašo patvirtinimo“ 1 punktu, ir išdėstyti jį nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Gediminas Čepulis


PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2009 m. spalio 8 d. sprendimu Nr. T-229

(Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2012 m. spalio 4 d. sprendimo Nr. T-185 redakcija)

 

PREKYBOS IR paslaugų teikimo joniškio rajono savivaldybės
VIEŠOSiose VIETOSE tvarkos APRAšas

 

I. bENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Prekybos ir paslaugų teikimo Joniškio rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) viešosiose vietose tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato bendruosius mažmeninės prekybos ir paslaugų teikimo reikalavimus joniškio rajono savivaldybės viešosiose vietose. šis aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 3D-357 „Dėl Prekybos savo gamybos žemės ūkio ir maisto produktais viešose vietose rekomendacijų aprašo“ (Žin., 2009, Nr. 61-2443), Pramoginių įrenginių naudojimo ir priežiūros taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. A1-45 (Žin., 2012, Nr. 17-788), 9 punktu, reikalavimais prekiautojams, tiekiantiems maistą tiesiogiai galutiniam vartotojui laikinose prekyvietėse, patvirtintais Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. gruodžio 16 d. įsakymu Nr. B1-632 (Žin., 2009, Nr. 8-286).“

2. Apraše vartojamos sąvokos:

Viešoji vieta – atvira gyvenvietės teritorija (gatvės, aikštės, parkai, pėsčiųjų takai ir kitos žmonių susibūrimams skirtos vietos), priklausanti savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise ar valdoma patikėjimo teise.

Ekologiški žemės ūkio ir maisto produktai – žemės ūkio ir maisto produktai, pagaminti ekologinę gamybą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka.

Gyvūniniai maisto produktai – iš gyvūnų gauti ir (ar) pagaminti maisto produktai: mėsa ir valgomieji jos subproduktai, paukštiena, žuvis, vėžiagyviai, moliuskai, pienas ir jų gaminiai, naminių paukščių kiaušiniai, natūralus medus.

Laikinieji prekybos įrenginiai – sukomplektuoti lauke statomi prekybos įrenginiai (prekystaliai, vežimėliai, stalai ir kt.).

Negyvūniniai maisto produktai – iš augalų ir (ar) jų dalių gauti produktai, naudojami maistui: augalai ir jų dalys, javai, valgomosios daržovės, valgomieji vaisiai, uogos, grybai ir iš jų pagaminti gaminiai.

Prekiautojas savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais (toliau – prekiautojas) – fizinis ar juridinis asmuo, prekiaujantis savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais viešojoje vietoje.

Prekiauti savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais skirta viešoji vieta (toliau –  viešoji vieta prekiauti) – savivaldybės nustatyta ir su Joniškio rajono valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba suderinta teritorija prekiauti tik savos gamybos ir žemės ūkio produktais nuo laikinųjų prekybos įrenginių, iš automobilių, specializuotų automobilių ar priekabų.

Savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktai (toliau – produktai) – savo ūkyje išauginti, apdoroti, pagaminti ar perdirbti augalininkystės, gyvulininkystės, paukštininkystės, žvėrininkystės, bitininkystės ir žuvininkystės produktai, taip pat savo ūkyje išauginti ekologiški, išskirtinės kokybės ir tautinio paveldo žemės ūkio ir maisto produktai bei natūraliai užaugusios ar užaugintos miško uogos, arbatžolės, prieskoniai, vaistažolės, grybai, skirti žmonių mitybai ir (ar) paruošti žmonėms vartoti.

Tautinio paveldo žemės ūkio ir maisto produktai (toliau – tautinio paveldo produktai) – nustatyta tvarka sertifikuojami tradiciniai žemės ūkio ir maisto produktai, pasižymintys istoriškai Lietuvoje ar jos atskirame etnografiniame regione susiformavusia produkto tradicine forma, sudėtimi ar kitais kokybiniais ypatumais.

Pramoginis įrenginys (registruojamas Potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registre) – mechaninis įrenginys, skirtas viešai naudoti asmenims linksminti jais pramogaujant, kai keičiama jų padėtis erdvėje, arba skirtas asmenims apžiūrėti vietovę iš skirtingo aukščio (apžvalgos ratas) (toliau – atrakcionai).

Laikinas įrenginys paslaugai teikti – tai sukomplektuota ir lauke pastatyta arba judanti tam tikru nustatytu maršrutu įranga ar priemonė, skirta paslaugai teikti (karietos, bevariklės transporto priemonės, pramoginės transporto priemonės, dviračiai, elektromobiliai, vaikiški elektromobiliai, velomobiliai, kartai, bagiai, mobilieji batutai, pripučiami batutai, vandens dviračiai, valtys ir kt.), kurią leista pastatyti ir naudoti ribotą terminą.

3. Prekiauti, teikti paslaugas savivaldybės viešosiose vietose gali:

3.1. įmonės;

3.2. asmenys, įsigiję verslo liudijimus;

3.3. asmenys, vykdantys individualią veiklą;

3.4. ūkininkai;

3.5. sodininkai, bitininkai;

3.6. kiti asmenys, prekiaujantys savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais.

4. Prekybos viešosiose vietose būdai:

4.1. iš kioskų;

4.2. prekyba nuo laikinųjų prekybos įrenginių;

4.3. prekyba iš automobilių, specializuotų automobilių ar priekabų.

5. Asmenys gali organizuoti prekybą ir teikti paslaugas tik savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, sumokėję rinkliavą pagal savivaldybės tarybos patvirtintus Joniškio rajono savivaldybės vietinių rinkliavų už leidimo prekiauti, teikti paslaugas, organizuoti komercinius renginius viešosiose vietose išdavimą nuostatus ir gavę savivaldybės administracijos leidimą.

6. Už prekybos ir paslaugų teikimo Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje organizavimą (leidimų išdavimą, vietinės rinkliavos surinkimą, prekybos ar paslaugų vietų išvalymą) atsakingi seniūnai, kurių seniūnijų teritorijoje yra prekiaujama ar teikiamos paslaugos:

6.1. Savivaldybės tarybos nustatyta viešoji vieta, kurioje bus vykdoma prekyba savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais, seniūno turi būti suderinta su Joniškio rajono valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba ir turi būti gautas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas.

6.2. Seniūnai turi registruoti prekiautojus, kurie vykdo maisto, tiekiamo tiesiogiai galutiniam vartotojui, tvarkymą laikinose prekyvietėse.

7. Prekiautojai ne maisto produktais ir paslaugų teikėjai prekybos ar paslaugų teikimo vietoje privalo turėti:

7.1. savivaldybės administracijos išduotą leidimą;

7.2. įmonės registravimo dokumento kopiją, verslo liudijimą, nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažymą, asmens tapatybę liudijantį dokumentą.

8. Prekiautojai savo gamybos žemės ūkio ir maisto produktais prekybos vietoje privalo turėti:

8.1. savivaldybės administracijos išduotą leidimą;

8.2. asmens medicininę knygelę (sveikatos pasą) (F 048/a), išduotą vadovaujantis Darbuotojų, kuriems leidžiama dirbti tik iš anksto ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamomis ligomis, sveikatos tikrinimosi tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gegužės 7 d. nutarimu Nr. 544 (Žin., 1999, Nr. 41-1294; 2002, Nr. 73-3127);

8.3. vieną iš šių dokumentų:

8.3.1. įmonės, gaminančios maisto produktus, registravimo dokumento kopiją ir maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, išduotą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos;

8.3.2. ūkininkai – ūkininko ūkio pažymėjimo kopiją arba žemės ūkio valdos registravimo pažymėjimo kopiją ir valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro pažymos apie žemės ūkio valdoje vykdomas pagrindinę ir papildomas žemės ūkio ekonomines veiklas kopiją, jeigu prekiauja savos gamybos žemės ūkio ar iš jų pagamintais maisto produktais;

8.3.3. bitininkai, prekiaujantys savo gamybos medumi ir bitininkystės produktais, – bityno paso, išduoto teisės aktų nustatyta tvarka, kopiją arba pažymos apie bičių šeimų registravimą ūkinių gyvūnų registre kopiją, jeigu prekiauja savos gamybos medumi;

8.3.4. ekologiškų žemės ūkio ir maisto produktų prekiautojai – ekologinės gamybos ūkio sertifikato, išduoto teisės aktų nustatyta tvarka, kopiją;

8.3.5. išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų prekiautojai – išskirtinės kokybės produkto sertifikato, išduoto teisės aktų nustatyta tvarka, kopiją;

8.3.6. tautinio paveldo produktų prekiautojai – tautinio paveldo produkto sertifikato, išduoto teisės aktų nustatyta tvarka, kopiją. Tautinio paveldo produktai turi būti pažymėti tautinio paveldo ženklu (vaizdinis žymuo, rodantis, kad gaminys, produktas yra sertifikuotas tautinio paveldo produktas);

8.3.7. savo asmeniniame ūkyje ar sodininkų bendrijos sklype išaugintų daržovių, vaisių, uogų ir gėlių ar surinktų miško gėrybių prekiautojai – asmens tapatybės dokumento kopiją.

9. Prekiaudami ar teikdami paslaugas švenčių, masinių renginių metu, prekybininkai ar paslaugų teikėjai privalo turėti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas tos šventės metu. Prekiautojai alkoholiniais gėrimais – nustatyta tvarka išduotą vienkartinę licenciją.

Švenčių ir renginių organizatoriai (juridiniai ir fiziniai asmenys, kurių teritorijoje vykdomi su maisto tvarkymu susiję renginiai ir šventės) likus ne mažiau kaip 3 darbo dienoms iki šventės ar renginio pradžios Joniškio rajono valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai turi pateikti maisto tvarkymo vietų planą, dalyvaujančių šventėje ir renginyje maisto tvarkymo subjektų sąrašą, nurodydami veiklos rūšį, ir gauti bendrą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą visiems prekeiviams maisto produktais.

 

II. LEIDIMŲ IŠDAVIMAS

 

10. Nustatytos formos leidimai prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose vietose (priedas) išduodami juridiniams ir fiziniams asmenims, kurie pagal šių nuostatų 4–8 punktus kreipiasi į seniūniją, kurios teritorijoje norima prekiauti, teikti paslaugas ar organizuoti komercinius renginius, ir pateikia šiuos dokumentus:

10.1. prašymą;

10.2. juridinio asmens registravimo pažymėjimo, verslo liudijimo kopiją ar individualios veiklos vykdymo pažymą, asmens tapatybę liudijantį dokumentą;

10.3. banko ar kredito unijos kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta vietinė rinkliava;

10.4. dokumentą, patvirtinantį rinkliavos lengvatą, ir jo kopiją (kai turi teisę į rinkliavos lengvatą).

11. Asmenys, teikiantys paslaugas laikinais įrenginiais, papildomai pateikia: veiklos aprašymą, įrenginių pavadinimą ir jų naudojimo instrukcijas, įrenginių nuosavybės dokumentų arba sutarties su atrakcionų savininkais nuorašus.

12. Asmenys, teikiantys paslaugas pramoginiais įrenginiais (registruojamais Potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registre) viešosiose vietose, seniūnijai papildomai pateikia:

12.1. Potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registro pažymą;

12.2. atrakcionams valdyti savininko paskirto operatoriaus pareiginę instrukciją, kurioje numatytos jo funkcijos, pareigos, atsakomybė;

12.3. įgaliotos įrenginių techninės būklės tikrinimo įstaigos išvadą (išduotą ne anksčiau kaip prieš 1 mėn.), kad atrakcionų įrenginiai yra tinkami saugiai naudoti visam leidimo galiojimo laikotarpiui, jeigu eksploatavimo trukmė neviršija vienerių metų sezono. Ilgesnės eksploatavimo trukmės atveju nauja išvada seniūnijai pateikiama likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki galiojančios išvados galiojimo termino pabaigos ir atrakcionų eksploatavimo sezono pradžios (kai atrakcionai eksploatuojami tik sezono metu);

12.4. įsigaliojusį veiklos civilinės atsakomybės draudimo polisą, galiojantį ilgiau negu leidimas (draudimo polisas turi galioti visą atrakcionų įrenginių buvimo viešojoje vietoje laiką, nesvarbu, kokia atrakcionų veikimo (eksploatacijos) sezono kalendoriniais metais trukmė);

13. Leidimas išduodamas per 3 darbo dienas nuo visų reikalingų dokumentų pateikimo.

14. Leidimai išduodami vyresniems nei 18 metų asmenims.

15. Prašymai išduoti leidimus registruojami žurnale (ar kompiuterinėse laikmenose): nurodomas pareiškėjo vardas, pavardė, gyvenamoji vieta, prekybos ar paslaugų teikimo laikas, vietinės rinkliavos dydis ir išduoto leidimo numeris bei data.

16. Leidimas panaikinamas:

16.1. jei leidimo turėtojas (fizinis asmuo ar juridinio asmens darbuotojas, savininkas ar vadovas) du kartus toje pačioje prekybos ar paslaugų teikimo viešojoje vietoje per leidimo galiojimo laikotarpį pažeidė šio Tvarkos aprašo reikalavimus ir jam paskirtos administracinės nuobaudos už šio Tvarkos aprašo pažeidimus;

16.2. jei leidimo turėtojas raštu ar elektroninėmis priemonėmis seniūnijai pateikia prašymą dėl leidimo panaikinimo, nes dėl priimtų įstatymų ar kitų teisės aktų pasikeitimo nebegali pasinaudoti išduoto leidimo prekiauti ar teikti paslaugas suteiktomis teisėmis;

16.3. jei nustatoma (paaiškėja), kad atrakcionai įrengti nesilaikant Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų;

16.4. jei nustatoma (paaiškėja), kad asmuo, teikiantis atrakcionų paslaugą, nustatyta tvarka neužtikrina priešgaisrinės saugos ir (ar) lankytojų gyvybės ir sveikatos apsaugos;

16.5. jei nustatoma (paaiškėja), kad atrakcionai įrengti nesilaikant leidime nurodyto užimamo ploto.

17. Sprendimas panaikinti leidimą gali būti ginčijamas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

III. REIKALAVIMAI PREKIAUTOJAMS

 

18. Prekiautojai privalo:

18.1. laikytis darbo saugos, priešgaisrinės apsaugos, higienos reikalavimų;

18.2. užtikrinti parduodamų maisto produktų ir teisės aktų nustatytų ženklinimo reikalavimų atitikimą, pateikti pirkėjui tik saugius ir kokybiškus produktus;

18.3. dėvėti tvarkingą ir švarią aprangą, segėti kortelę, kurioje nurodytas prekiautojo vardas, pavardė (jei fizinis asmuo) ir juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinė, pareigos, vardas, pavardė (jei juridinis asmuo);

18.4. neprekiauti, jei serga ar įtaria, kad serga, ir turi bent vieną iš šių požymių: viduriavimas, vėmimas, karščiavimas, užkrėsta ar atvira žaizda, odos liga arba yra ligų, kurios gali būti perduodamos per maistą, nešiotojas;

18.5. naudoti svarsčius, svarstykles ir kitus matavimo prietaisus, naudojamus prekių masei, tūriui, ilgiui nustatyti, su galiojančiu patikros žymeniu;

18.6. garantuoti kultūringą pirkėjų aptarnavimą, tiksliai sverti ir atsiskaityti;

18.7. tvarkyti paskirtą prekybos vietą, neteršti jos atliekomis ir šiukšlėmis.

 

IV. REIKALAVIMAI GYVŪNINIų MAISTO PRODUKTų PREKIAUtojams

 

19. Prekiautojų, norinčių prekiauti gyvūniniais maisto produktais, produktai turi būti pagaminti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintuose gyvūninio maisto tvarkymo subjektuose, kuriems suteiktas veterinarinio patvirtinimo numeris, vadovaujantis Gyvūninio maisto tvarkymo subjektų veterinarinio patvirtinimo ir registravimo tvarkos aprašu, patvirtintu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2005 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. B1-738 (Žin., 2006 Nr. 8-312):

19.1. Pieno produktai turi atitikti Reikalavimus gamybai ūkiuose ir jų pardavimui, patvirtintus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. B1-251 (Žin., 2008, Nr. 56-2138; 2010, Nr. 42-2054).

19.2. Žuvies produktais turi atitikti Mažais kiekiais sugautų žuvų tiekimo vietinei rinkai veterinarijos reikalavimus, patvirtintus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2005 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. B1-726 (Žin., 2006, Nr. 2-34).

19.3. Paukštiena turi atitikti Paukščių ir kiškinių gyvūnų šviežios mėsos tiekimo mažais kiekiais vietinei rinkai veterinarijos reikalavimus, patvirtintus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2012 m. vasario 13 d. įsakymu Nr. B1-126 (Žin., 2012, Nr. 23-1098).

19.4. Laukinių medžiojamų gyvūnų mėsa turi atitikti Laukinių medžiojamų gyvūnų mėsos tiekimo mažais kiekiais vietinei rinkai veterinarijos reikalavimus, patvirtintus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2005 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. B1-725 (Žin., 2006, Nr. 2-33).

19.5. Kiaušiniai, laikant ne daugiau kaip 50 vištų dedeklių, – turi atitikti Europos Tarybos 2007 m. spalio 22 d. reglamento (EB) Nr. 1234/2007, nustatančio bendrą žemės ūkio rinkų organizavimą ir konkrečias tam tikriems žemės ūkio produktams taikomas nuostatas (Bendras bendro žemės ūkio rinkų organizavimo reglamentas (OL 2007 L 299, p. 1), su pakeitimais, padarytais 2009 m. kovo 6 d. Europos Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1831/2009 (OL 2009 L 63, p. 9), reikalavimus.

19.6. Bitininkystės produktai, tiekiami tiesiogiai galutiniam vartotojui, turi būti tiekiami tik iš bityno, turinčio bityno pasą, išduotą vadovaujantis Bitynų, bitininkystės produktų ir bičių užkrečiamųjų ligų kontrolės reikalavimais, patvirtintais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2005 m. kovo 18 d. įsakymu Nr. B1-180 (Žin., 2005, Nr. 38-1266; 2011, Nr. 13-593).

20. Produktai, kurie nėra išvardyti 11 punkte, turi atitikti gyvūniniam maistui keliamus reikalavimus, nustatytus 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 853/2004, nustatančio konkrečius gyvūninės kilmės maisto produktų higienos reikalavimus (OL 2004 m. specialusis leidimas, 3 skyrius, 45 tomas, p. 14, su pakeitimais, padarytais 2009 m. kovo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 219/2004 (OL 2004 L 87, p. 109).

 

V. REIKALAVIMAI NEGYVŪNINIų MAISTO PRODUKTų PREKIAUtojams

 

21. Prekiautojai, kurie prekiauja arbatžolėmis ir (arba) prieskoniais, privalo užtikrinti, kad arbatžolės ir (arba) prieskoniai atitiktų Mažais kiekiais surenkamų Lietuvos Respublikos rinkai tiekiamų arbatžolių ir (arba) prieskonių tvarkymo reikalavimus, patvirtintus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. rugsėjo 11 d. įsakymu Nr. B1-468 (Žin., 2008, Nr. 109-4190).

22. Prekiautojai, kurie prekiauja šviežiais vaisiais, uogomis ir daržovėmis, turi:

22.1. tiekti šviežius vaisius, uogas ir daržoves tinkamos išvaizdos, be fiziologinių trūkumų, be mechaninių pažeidimų, be ligų ar puvinio požymių, švarius, be pašalinio kvapo, nesušalusius;

22.2. pateikti informaciją galutiniam vartotojui apie parduodamų šviežių vaisių, uogų ir daržovių auginimo vietovę – nurodyti savo vardą, pavardę, pavadinimą žodžiu arba raštu (iškaboje).

23. Prekiautojai, kurie prekiauja Lietuvos miškų gėrybėmis (uogomis, grybais), turi jas tiekti tik šviežias, švarias, tinkamos išvaizdos, be puvinio, gedimo požymių. Prekiaujantieji grybais negali prekiauti sumaišytais šviežiais arba sūdytais, raugintais ar džiovintais grybais.

24. Prekiautojai, kurie prekiauja negyvūniniais maisto produktais (duonos, pyrago gaminiais, sultimis ir pan.), turi užtikrinti, kad negyvūniniai maisto produktai, tiekiami galutiniam vartotojui, yra pagaminti turint maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, išduotą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pagal Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimus, patvirtintus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. B1-527 (Žin., 2008, Nr. 123-4693).

 

vI. REIKALAVIMAI PASLAUGŲ TEIKĖJAMS

 

25. Paslaugų teikėjas privalo laikytis:

25.1. leidime nurodytų apribojimų;

25.2. Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių pramoginių įrenginių naudojimą ir priežiūrą, reikalavimų;

26. Laikini įrenginiai ir atrakcionai turi būti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų pasibaigus leidimo galiojimo laikotarpiui arba leidimą panaikinus savo lėšomis išvežti (nukelti),  sutvarkyta aplinka (viešoji vieta turi būti tvarkinga, estetiškai nepakitusi, dirvožemis (danga) nepažeista). Neįvykdžius minėto reikalavimo, įrenginių išvežimą (nukėlimą) ir saugojimą organizuoja Joniškio rajono savivaldybės administracija, o patirtas išlaidas apmoka asmuo, kuriam buvo išduotas leidimas, neatsižvelgiant į tai, kam įranga nuosavybės teise priklauso.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

27. Asmenys, pažeidę šį tvarkos aprašą, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

28. Raštišku tikrinančių įstaigų teikimu leidimą prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose vietose už šių taisyklių pažeidimus panaikina Joniškio rajono savivaldybės administracija.

_________________________

 


Prekybos ir paslaugų teikimo

 

Joniškio rajono savivaldybės

viešosiose vietose tvarkos

aprašo priedas

 

Joniškio rajono savivaldybės administracija

 

Leidimas

prekiauti ar teikti paslaugas Viešosiose vietose

 

_____________________ Nr. ______

Joniškis

 

 

Leidimas prekiauti ar teikti paslaugas Joniškio rajono viešosiose vietose išduotas

 

_____________________________________________________________________________
(Juridinio asmens pavadinimas, įmonės kodas / fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas)

 

_____________________________________________________________________________
(Adresas, telefonas)

 

Prekių asortimentas ______________________________________________________

Paslaugos pavadinimas ____________________________________________________

Prekybos / paslaugos teikimo vieta __________________________________________

Leidimas galioja _________________________________________________________

Mokestis už leidimą ___________________ Lt

 

 

 

 

________________________________        ________________    _______________________
(Leidimą išdavusio asmens pareigos)                              (Parašas)                               (Vardas, pavardė)

 

 

 

 

A.V.

 

 

 

 

_______________________