Herbas.wmf

 

KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PREKYBOS KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLIŲ IR LEIDIMŲ PREKIAUTI kupiškio rajono SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠO paTVIRTINIMO

 

2012 m. kovo 29 d. Nr. TS-130

Kupiškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr.55-1049; 2008, Nr.113-4290) 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Mažmeninės prekybos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 (Žin., 2001, Nr. 51-1778; 2011, Nr. 154-7282), Kupiškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Prekybos Kupiškio rajono savivaldybės viešosiose vietose taisykles (pridedama).

2. Patvirtinti Leidimų prekiauti Kupiškio rajono savivaldybės viešosiose vietose išdavimo tvarkos aprašą (pridedama).

3. Pripažinti netekusiu galios Kupiškio rajono savivaldybės tarybos 1995 m. liepos 3 d. sprendimo Nr. 32 „Dėl prekybos rajono turgavietėse ir viešosiose vietose“ 2 punktą.

4. Paskelbti apie priimtą sprendimą rajono spaudoje, o visą sprendimą – Savivaldybės interneto svetainėje.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 13-308; 2000, Nr. 85-2566) nustatyta tvarka ir terminais.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Jonas Jarutis

 


PATVIRTINTA

Kupiškio rajono savivaldybės tarybos

2012 m. kovo 29 d. sprendimu Nr. TS-130

 

PREKYBOS KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Prekybos Kupiškio rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklės (toliau – taisyklės) nustato bendruosius mažmeninės prekybos organizavimo viešosiose vietose reikalavimus Kupiškio rajono savivaldybei priklausančioje ar valdytojo teise valdomoje teritorijoje.

2. Šių taisyklių privalo laikytis visi įstatymu nustatyta tvarka įregistravę savo veiklą juridiniai ir fiziniai asmenys, taip pat fiziniai asmenys, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka leidžiama prekiauti be verslo liudijimo, prekiaujantys laikinuose statiniuose ir prie prekybos įrenginių Savivaldybės viešosiose vietose.

3. Jeigu kitos specialiosios mažmeninės prekybos (kai kurių prekių prekybos) taisyklės nustato papildomus ar kitus prekybos tomis prekėmis reikalavimus, taikomi tų taisyklių reikalavimai.

4. Pagrindinės šiose taisyklėse vartojamos sąvokos:

4.1. Viešoji vieta – Savivaldybės teritorijoje esanti Savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise priklausanti ar patikėjimo teise valdoma teritorija (išskyrus išnuomotą ar perduotą naudotis teritoriją), kurioje teikiamos paslaugos, taip pat vykdoma prekyba nuo (iš) laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių ar priekabų, lauko kavinių. Viešąsias vietas, kuriose leidžiama prekiauti ar teikti paslaugas, nurodo Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas darbuotojas, o seniūnijose – seniūnai.

4.2. Laikinieji prekybos įrenginiai – sukomplektuota ir lauke pastatyta įranga (prekystaliai, vežimėliai, stalai, skėčiai, kėdės, pakylos ir pan.), skirta prekybai.

4.3. Lauko kavinė – lauke poilsio ir turizmo sezono metu įrengtas laikinasis nesudėtingų lengvų konstrukcijų statinys be pamatų arba sukomplektuota įranga (staliukai, kėdės, skėčiai, pakylos ir pan.), kurie skirti viešojo maitinimo paslaugoms teikti ir kurie išmontuojami pasibaigus poilsio ir turizmo sezonui.

4.4. Pardavėjas – fizinis arba juridinis asmuo, kuris verčiasi prekyba.

5. Asmenys gali pradėti mažmeninę prekybą Savivaldybės viešosiose vietose tik turėdami Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus (toliau – Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus) ar seniūnų išduotą leidimą.

 

 

 

II. MAŽMENINĖS PREKYBOS VIEŠOSIOSE VIETOSE BŪDAI

 

6. Mažmeninės prekybos viešosiose vietose būdai yra:

6.1. prekyba nuo (iš) laikinųjų prekystalių ar vežimėlių;

6.2. prekyba kioskuose (paviljonuose) ir iš prekybai pritaikytų automobilių ar automobilių priekabų;

6.3. prekyba lauko kavinėse, kurios gali būti prie esamos maitinimo įmonės stacionaraus pastato arba specialiai įrengtose vietose, poilsio ir turizmo sezono metu (nuo gegužės 1 iki spalio 1 d.);

6.4. prekyba renginių, švenčių, mugių metu;

6.5. išvežiojamoji, išnešiojamoji prekyba;

6.6. kiti teisės aktais nedraudžiami prekybos būdai.

 

III. PREKYBOS REGLAMENTAVIMAS IR APRIBOJIMAI

 

7. Leidimą prekiauti viešojoje vietoje išduoda Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus atsakingas specialistas ir seniūnijos, kurioje yra prekybos vieta, seniūnas, remdamiesi Kupiškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintomis Kupiškio rajono savivaldybės vietinių rinkliavų už prekybą ar paslaugų teikimą viešosiose vietose nuostatais. Prekiauti galima tik nustatytose viešosiose vietose ir tik turint išduotą leidimą prekiauti.

8. Prekybos viešąsias vietas prekiauti iš automobilių seniūnijose nustato seniūnas.

9. Masinių renginių metu prekybos vietų skaičių ir jų išdėstymo schemą nustato renginio organizatorius.

10. Pardavėjui draudžiama:

10.1. parduoti prekes, kurių mažmeninė prekyba viešosiose vietose yra uždrausta įstatymais ir kitais teisės aktais;

10.2. parduoti prekes, kurių įsigijimas teisės aktų nustatyta tvarka nepatvirtintas prekių įsigijimą patvirtinančiais dokumentais;

10.3. parduoti prekes be jų atitikties privalomiesiems reikalavimams dokumentų, jeigu teisės aktuose nustatyta, kad tokie dokumentai privalomi;

10.4. parduoti prekes, kurios nepaženklintos teisės aktų nustatyta tvarka;

10.5. parduoti prekes, kurių tinkamumo naudoti terminas pasibaigęs;

10.6. parduoti prekes, kurios buvo iš naujo perženklintos, perfasuotos (perpakuotos) ar kitaip apdorotos siekiant pratęsti jų tinkamumo naudoti terminą.

11. Parduodamos prekės turi būti saugios, t. y. prekė turi atitikti Lietuvos Respublikos įstatymuose, tai prekei taikomuose techniniuose reglamentuose ir kituose teisės aktuose nustatytus saugos reikalavimus.

12. Parduodamos prekės turi būti tinkamos kokybės, t. y. prekė turi atitikti prekės gamintojo nurodytus pateikiamų normatyvinių dokumentų reikalavimus; prekė turi tikti naudoti tam, kam tokios rūšies prekės paprastai naudojamos; prekė turi atitikti kokybės rodiklius, kurių galima tikėtis atsižvelgiant į prekės prigimtį ir prekės gamintojo, jo atstovo ar pardavėjo viešai paskelbtus pareiškimus dėl prekės kokybės.

13. Parduodamos prekės turi būti sukomplektuotos taip, kad atitiktų prekybos papročių ir įprastai reiškiamus reikalavimus.

14. Svarsčiai, svarstyklės ir kiti matavimo prietaisai, kurių reikia atsiskaityti su pirkėju, turi būti su galiojančiu patikros žymeniu ir tikti pagal matavimo ribas bei tikslumą. Matavimo prietaisai tikrinami Valstybinės metrologijos tarnybos nustatyta tvarka.

 

IV. PARDAVĖJO PAREIGOS

 

15. Pardavėjas privalo:

15.1. turėti prekybos vietoje Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus atsakingo specialisto ar seniūno išduotą leidimą prekiauti, verslo liudijimą (asmenims, kuriems pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus verslo liudijimas yra privalomas) ar darbo sutarties kopiją, patvirtintą įmonės antspaudu ir vadovo parašu, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, prekių įsigijimą ir prekių kokybę liudijančius dokumentus, maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (jeigu tų prekių prekybai jis yra privalomas) ir jei prekiauja maisto prekėmis ar žaislais –  asmens medicininę knygelę;

15.2. pardavėjai, prekiaujantys maisto prekėmis, privalo laikytis švaros ir higienos reikalavimų, nustatytų Lietuvos higienos normoje HN15:2005 „Maisto higiena“, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 „Dėl Lietuvos higienos normos HN15:2005 „Maisto higiena“ patvirtinimo“;

15.3. pardavėjai privalo laikytis mažmeninės prekybos reikalavimų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr.697 „Dėl mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2001, 51-1778; 2011, 154-7282);

15.4. parduodamos prekės turi būti ženklinamos Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklėse nustatyta tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr.170 „Dėl Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklų“ (Žin., 2002, 50-1927; 2010, 15-724).

 

V. REIKALAVIMAI PREKYBOS VIETAI

 

 

16. Prekybos vietoje naudojama įranga turi būti sukomplektuota, švari, tvarkinga, nesurūdijusi, nudažyta.

17. Draudžiama prekiauti nuo dėžių, turėklų, atramų, grindinio ir panašiai.

18. Prekės ir jų atsargos turi būti laikomos tik prekybos įrangoje.

19. Prekybos vieta negali trukdyti eismui, ji turi būti valoma, švari ir tvarkinga. Prekybos vietoje privalo būti šiukšlių dėžė.

 

VI. KONTROLĖ IR ATSAKOMYBĖ

 

20. Pardavėjų veiklą, jų parduodamų prekių saugą ir kokybę gali tikrinti policijos pareigūnai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos, Valstybinė mokesčių inspekcija, Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas specialistas, kitų institucijų darbuotojai teisės aktų nustatyta tvarka.

21. Pardavėjas, kontrolę atliekančių institucijų darbuotojų supažindintas su tikrinimo rezultatais, privalo nustatytais terminais pašalinti rastus trūkumus ir apie tai informuoti kontroliuojančias institucijas.

22. Pardavėjai, pažeidę šias taisykles, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________________________________

 

 


PATVIRTINTA

Kupiškio savivaldybės tarybos 2012 m.

kovo 29 d. sprendimu Nr. TS-130

 

LEIDIMŲ PREKIAUTI KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

1. Leidimas prekiauti Kupiškio rajono savivaldybės viešosiose vietose (toliau – leidimas) – dokumentas, suteikiantis asmeniui teisę verstis mažmenine prekyba konkrečioje Savivaldybės viešojoje vietoje.

2. Leidimai išduodami juridiniams ir fiziniams asmenims, įstatymų nustatyta tvarka įregistravusiems savo veiklą, ir fiziniams asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka leidžiama prekiauti be verslo liudijimo ar individualios veiklos vykdymo pažymos.

3. Leidimus 2 punkte nurodytiems asmenims išduoda Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto ir turto valdymo skyrius ir seniūnai, vadovaudamiesi Kupiškio rajono savivaldybės tarybos patvirtintomis Prekybos Kupiškio rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklėmis ir šiuo aprašu.

4. Už leidimų išdavimą imama Kupiškio rajono savivaldybės tarybos nustatyta vietinė rinkliava, išskyrus:

4.1. prekiaujančius asmeninės nuosavybės ar nuomos (panaudos) sutarties pagrindu valdomuose žemės sklypuose;

4.2. Lietuvos tautodailininkų sąjungos narius, prekiaujančius savo gaminiais (masinio renginio metu);

4.3. rajono gyventojai, prekiaujantys savo išauginta žemės ūkio produkcija ir surinktomis miško ir lauko gėrybėmis;

4.4. Kupiškio rajono savivaldybės švietimo įstaigų mokinius, prekiaujančius savos gamybos gaminiais (pagal raštišką įstaigų vadovų patvirtinimą).

5. Leidimas išduodamas laikotarpiui nuo vienos dienos iki vieno mėnesio.

 

II. LEIDIMUI GAUTI REIKALINGI DOKUMENTAI

 

6. Norint gauti leidimą Ekonomikos ir turto valdymo skyriui ir seniūnui reikia pateikti šiuos dokumentus:

6.1. fiziniam asmeniui – asmens tapatybės dokumentą;

6.2. juridiniam asmeniui – įmonės įregistravimo pažymėjimą;

6.3. vietinės rinkliavos sumokėjimą patvirtinantį dokumentą.

 

III. LEIDIMO IŠDAVIMAS

 

7. Leidimas išduodamas tą pačią dieną, pateikus reikalingus leidimui gauti dokumentus.

8. Leidimą pasirašo ir antspaudu tvirtina Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus atsakingas darbuotojas, seniūnijoje – seniūnas.

9. Leidimas išduodamas vienai prekybos vietai.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

10. Duomenys apie išduotus leidimus saugomi Ekonomikos ir turto valdymo skyriuje ir seniūnijose.

 

_____________________________