ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL MAŽMENINĖS PREKYBOS AUTOMOBILIUOSE-PARDUOTUVĖSE,

APTARNAUJANČIOSE KAIMO GYVENTOJUS, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2011 m. liepos 21 d. Nr. T-197

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 6 straipsnio 1 dalies 39 punktu ir 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo (Žin., 1995, Nr. 44-1073; 2004, Nr. 47-1548) 30 straipsniu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 20 d. nutarimu Nr. 618 „Dėl Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisyklių ir Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 84-3050), Šiaulių rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1.    Patvirtinti Mažmeninės prekybos automobiliuose-parduotuvėse, aptarnaujančiose kaimo gyventojus, tvarkos aprašą (pridedama).

2.    Pripažinti netekusiu galios Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2004 m. rugpjūčio 26 d. sprendimo Nr. T-165 „Dėl Mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo ir Mažmeninės prekybos automobiliuose-parduotuvėse, aptarnaujančiose kaimo gyventojus, tvarkos patvirtinimo“ 1.2 punktą.

3.    Paskelbti oficialų informacinį pranešimą vietinėje spaudoje apie Mažmeninės prekybos automobiliuose-parduotuvėse, aptarnaujančiose kaimo gyventojus, tvarkos aprašo patvirtinimą ir visą šio sprendimo tekstą Šiaulių rajono savivaldybės interneto tinklalapyje.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                            Algimantas Gaubas


 

PATVIRTINTA

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos

2011 m. liepos 21 d. sprendimu

Nr. T-197

 

MAŽMENINĖS PREKYBOS AUTOMOBILIUOSE-PARDUOTUVĖSE,

APTARNAUJANČIOSE KAIMO GYVENTOJUS, TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Mažmeninės prekybos automobiliuose-parduotuvėse, aptarnaujančiose kaimo gyventojus, tvarkos aprašas (toliau vadinama tvarkos aprašas) nustato mažmeninės prekybos alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento (toliau vadinama alumi, alaus mišiniais ir sidru) automobilių-parduotuvių, kurios aptarnauja kaimo gyventojus, prekybos reikalavimus.

2.    Tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatyme, Lietuvos Respublikos vyriausybės patvirtintose Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisyklėse, Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse taisyklėse ir Mažmeninės prekybos taisyklėse nurodytas sąvokas.

3.    Mažmeninę prekybą alumi, alaus mišiniais ir sidru automobiliuose-parduotuvėse gali vykdyti tik įmonės, turinčios licencijas, išduotas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 20 d. nutarimu Nr. 618 „Dėl Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisyklių ir Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse taisyklių patvirtinimo“.

4.    Įmonė, įsigijusi licenciją mažmeninei prekybai alumi, alaus mišiniais ir sidru automobilyje- parduotuvėje gali aptarnauti tik kaimo gyventojus.

5.    Licencija suteikia teisę prekiauti alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento, tik tuose kaimuose, kurie įrašyti į licenciją .

 

II. PREKYBOS AUTOMOBILYJE-PARDUOTUVĖJE TVARKA

 

6.    Įmonė, įsigijusi licenciją verstis prekyba alumi, alaus mišiniais ir sidru automobilyje-parduotuvėje:

6.1. Gali aptarnauti tik tuos kaimus, kurių pavadinimai įrašyti licencijoje;

6.2. Privalo licencijos originalą laikyti automobilyje-parduotuvėje;

6.3. Griežtai laikytis Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijavimo tvarkos, darbo su kasos aparatu bei higienos ir sanitarijos taisyklių prekybos vietoje;

6.4. Užtikrinti pakavimo atliekų surinkimą prekybos vietoje;

6.5. Gali prekiauti alumi, alaus mišiniais ir sidru, gaunamu tik iš įmonių, kurios turi licencijas gaminti, importuoti į Lietuvos Respubliką ar verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais.

7.    Automobilio-parduotuvės darbo grafikas nėra reglamentuojamas, išskyrus tuos atvejus, jei yra seniūno ar gyventojų siūlymai. Prekybos vieta kaimo teritorijoje nėra fiksuota.

8.    Vykdant prekybą automobiliuose-parduotuvėse draudžiama:

8.1. Parduoti alų, alaus mišinius ir sidrą be teisės aktų nustatyta tvarka išduoto maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo;

8.2. Prekiauti kitų rūšių alkoholiniais gėrimais;

8.3. Parduoti alų, alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija didesnė kaip 8,5 procento;

8.4. Pardavinėti alų, alaus mišinius ir sidrą, kurių ženklinimas neatitinka Lietuvos Respublikoje galiojančių reikalavimų;

8.5. Prekiauti kontrabandiniu alumi, alaus mišiniais ir sidru;

8.6. Pardavinėti namų gamybos ar falsifikuotus alų, alaus mišinius ir sidrą;

8.7. Parduoti alų, alaus mišinius ir sidrą jaunesniems kaip 18 metų ir neblaiviems asmenims. Pardavėjas turi teisę, o kai kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų, privalo iš perkančio alų, alaus mišinius ir sidrą reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą;

9.    Draudžiama prekiauti:

9.1. Sveikatos priežiūros, ugdymo, sporto įstaigų teritorijoje, prie maldos namų;

9.2. Magistralinių ir krašto kelių pakelėse.

 

III. PREKYBOS KONTROLĖ IR ATSAKOMYBĖ UŽ PREKYBOS TVARKOS PAŽEIDIMUS

 

10.  Įmonių, turinčių licencijas, veiklą pagal savo kompetenciją kontroliuoja ir prižiūri, kaip jose laikomasi licencijuojamos veiklos sąlygų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, rajono savivaldybės administracija, Valstybinė mokesčių inspekcija, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos, teritorinės muitinės, teritorinės ir specializuotos policijos įstaigos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kitos valstybinės priežiūros ir teisėsaugos institucijos.

11.  Už licencijuojamos veiklos sąlygų pažeidimus taikomos Lietuvos Respublikos įstatymais nustatytos sankcijos.

12.  Tvarkos aprašo įgyvendinimo kontrolę vykdo Savivaldybės administracijos direktorius, Centralizuotas vidaus audito skyrius ir Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

13.  Tvarkos aprašą tvirtina Šiaulių rajono savivaldybės taryba (toliau – Savivaldybės taryba). Šis tvarkos aprašas gali būti keičiamas ir pildomas Savivaldybės tarybos sprendimu.

14.  Tvarkos aprašas skelbiamas vietinėje spaudoje ir Šiaulių rajono savivaldybės interneto tinklalapyje.

15.  Tvarkos aprašo normos, prieštaraujančios galiojantiems Lietuvos Respublikos įstatymams ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimams netaikomos, kol bus pakeistos Savivaldybės tarybos sprendimu.

______________________________