Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2004 M. GEGUŽĖS 26 D. NUTARIMO NR. 634 „DĖL BEŠEIMININKIO, KONFISKUOTO, VALSTYBĖS PAVELDĖTO, Į VALSTYBĖS PAJAMAS PERDUOTO TURTO, DAIKTINIŲ ĮRODYMŲ, LOBIŲ IR RADINIŲ PERDAVIMO, APSKAITYMO, SAUGOJIMO, REALIZAVIMO, GRĄŽINIMO IR PRIPAŽINIMO ATLIEKOMIS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2011 m. sausio 17 d. Nr. 73

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimą Nr. 634 „Dėl Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 86-3119; 2005, Nr. 12-376, Nr. 109-3978; 2006, Nr. 132-4996; 2008, Nr. 128-4904; 2009, Nr. 154-6967; 2010, Nr. 50-2433, Nr. 97-5032):

1. Išdėstyti 2 punktą taip:

„2. Įpareigoti:

2.1. Valstybinę mokesčių inspekciją prie Finansų ministerijos – patvirtinti su bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimu, apskaitymu, saugojimu, realizavimu, grąžinimu ir pripažinimu atliekomis susijusių dokumentų formas.

2.2. Valstybės ir savivaldybių institucijas, šio nutarimo ir juo patvirtintų taisyklių nustatytais atvejais ir tvarka atliekančias atitinkamas funkcijas, – mutatis mutandis naudoti Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos patvirtintas su bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimu, apskaitymu, saugojimu, realizavimu, grąžinimu ir pripažinimu atliekomis susijusių dokumentų formas, atsižvelgiant į atliekamų funkcijų ar šių institucijų veiklos specifiką.“

2. Nurodytu nutarimu patvirtintose Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklėse:

2.1. Įrašyti 1 punkto:

2.1.1. dešimtojoje pastraipoje vietoj žodžio „neatlygintinai“ žodžius „patikėjimo teise“;

2.1.2. tryliktojoje pastraipoje vietoj žodžio „neatlygintinai“ žodžius „patikėjimo teise“.

2.2. Išdėstyti 2 punktą taip:

„2. Pagal šias Taisykles mokesčių inspekcija priima, apskaito, saugo, realizuoja, grąžina ir pripažįsta atliekomis bešeimininkį, konfiskuotą, valstybės paveldėtą, į valstybės pajamas perduotą turtą, radinius, lobius ir daiktinius įrodymus. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos (toliau – Valstybinė mokesčių inspekcija) kompetentinga atlikti visas šiose Taisyklėse mokesčių inspekcijai pavestas funkcijas arba įgalioti tai padaryti bet kurią mokesčių inspekciją.

Jeigu vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, šiomis Taisyklėmis ar kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais bešeimininkį, konfiskuotą, valstybės paveldėtą, į valstybės pajamas perduotą turtą, radinius, lobius ir daiktinius įrodymus priima, perduoda, apskaito, saugo, realizuoja, grąžina ar pripažįsta atliekomis kita valstybės ar savivaldybės institucija, jai mutatis mutandis taikomos šių Taisyklių nuostatos.“

2.3. Išdėstyti 3.2 punkto pirmąją pastraipą taip:

„3.2. Bešeimininkis daiktas apskaitomas pagal įsigaliojusį teismo sprendimą, kuriuo daiktas, neturintis savininko (ar jo savininkas nežinomas), pripažintas bešeimininkiu ir perduotas valstybei ar savivaldybei. Daikto pripažinimo bešeimininkiu procesą inicijuoja ta savivaldybės ar valstybės institucija ar įstaiga, tas fizinis ar juridinis asmuo (toliau – asmuo), kurių žinioje toks daiktas yra arba kurie sužino apie tokio daikto buvimą. Daikto pripažinimo bešeimininkiu procesas inicijuojamas, kai asmuo, kurio žinioje bešeimininkis daiktas yra arba kuris sužino apie tokio daikto buvimą, šių Taisyklių 4 punkte nustatyta tvarka raštu praneša mokesčių inspekcijai ar kitai Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.58 straipsnio 1 dalyje numatytai finansų, kontrolės ar savivaldybės institucijai, kurios pareiškimu, teismui paduodamu suėjus vieniems metams nuo tos dienos, kurią bešeimininkis daiktas įtrauktas į jos apskaitą (jeigu įstatymai nenustato ko kita), teismas gali priimti sprendimą perduoti bešeimininkį daiktą valstybei ar savivaldybei (toliau – Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.58 straipsnio 1 dalyje numatyta institucija), informuodamas apie bešeimininkio daikto buvimą. Iki perduodamas valstybei ar savivaldybei, bešeimininkis daiktas mokesčių inspekcijoje ar kitoje Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.58 straipsnio 1 dalyje numatytoje institucijoje turi būti tik apskaitytas. Jį apskaito Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.58 straipsnio 1 dalyje numatyta institucija, surašydama turto apskaitos dokumentą, o statinių, kurie neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), – aplinkos ministro 2005 m. rugsėjo 16 d. įsakymu Nr. D1-449 „Dėl Statinių, kurie neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), sąrašų, apskaitos aktų, jų registrų (registravimo knygų), skelbimų apie siūlymą pripažinti juos bešeimininkiais formų ir jų pildymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 113-4143) patvirtintos formos (toliau – Aplinkos ministerijos patvirtinta forma) turto apskaitos aktą. Apskaitymo pagrindas – asmens, kurio žinioje toks daiktas yra arba kuris sužino apie tokio daikto buvimą, rašytinis pranešimas mokesčių inspekcijai ar kitai Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.58 straipsnio 1 dalyje numatytai institucijai apie bešeimininkio daikto buvimą.“

2.4. Išdėstyti 4.4 punktą taip:

„4.4. Mokesčių inspekcija, gavusi rašytinį pranešimą apie valstybei perduotiną turtą, per 10 darbo dienų nuo pranešimo gavimo turi iš perduodančiojo asmens perimti turtą, jį įvertinti, prireikus atlikti ekspertizę ir surašyti turto perėmimo dokumentą. Jeigu mokesčių inspekcijai kyla abejonių dėl valstybei perduotino turto vertės, mokesčių inspekcija turi teisę su turtą vertinančia įmone Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka sudaryti rašytinę sutartį dėl šio valstybei perduotino turto vertinimo. Šiuo atveju mokesčių inspekcija valstybei perduotiną turtą perima per 20 darbo dienų nuo pranešimo gavimo, surašydama turto perėmimo dokumentą.“

2.5. Išdėstyti 7 punktą taip:

„7. Mokesčių inspekcija valstybės nuosavybėn perduotiną turtą ir (ar) valstybei perduotiną turtą, kuris nuosavybės teise nepriklauso valstybei, apskaito surašydama turto perėmimo dokumentą.“

2.6. Pripažinti netekusiu galios 8 punktą.

2.7. Įrašyti 102 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.8. Įrašyti 16 punkto pirmojoje pastraipoje vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.9. Įrašyti 16.1 punkto:

2.9.1. antrojoje pastraipoje vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo akto“ žodžius „perėmimo dokumento“;

2.9.2. ketvirtojoje pastraipoje vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo akte“ žodžius „perėmimo dokumente“.

2.10. Įrašyti 16.2 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo akte“ žodžius „perėmimo dokumente“.

2.11. Įrašyti 16.4 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo akto“ žodžius „perėmimo dokumento“.

2.12. Įrašyti 18 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo akto“ žodžius „perėmimo dokumento“.

2.13. Įrašyti 19 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.14. Išdėstyti 20 punktą taip:

„20. Jeigu konfiskuoto turto realizavimo terminas pasibaigęs arba nustatoma, kad šis turtas sugedęs, sugadintas, neidentifikuojamas ar pripažintas nerealizuotinu (netinkamu eksploatuoti, naudoti) turtu ir dėl to negali būti parduodamas, toks turtas į mokesčių inspekcijos apskaitą neįtraukiamas: jis pripažįstamas atliekomis institucijos, kurios žinioje yra konfiskuotas turtas, sprendimu, surašius turto pripažinimo atliekomis dokumentą. Šį dokumentą pasirašo visi asmenys, kurie dalyvauja jį surašant.“

2.15. Įrašyti 23 punkto trečiojoje pastraipoje vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktas“ žodžius „perėmimo dokumentas“.

2.16. Išdėstyti 231.5 punktą taip:

„231.5. Realizuotinus viešojo naudojimo, administracinius ir gyvenamuosius statinius, išskyrus apskaitytuosius savivaldybių, mokesčių inspekcijos pareigūnai apskaito surašydami turto perėmimo dokumentą; kitus statinius, kurie neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), pagal kompetenciją apskaito šių Taisyklių 3.2 punkte nurodyti subjektai, surašydami Aplinkos ministerijos patvirtintos formos statinių apskaitos aktą.“

2.17. Įrašyti 24 punkto antrojoje pastraipoje vietoj žodžių „apskaitos akto“ žodžius „perėmimo dokumento“.

2.18. Išdėstyti 25 punktą taip:

„25. Įsitikinęs, kad turto apskaitymas neprieštaraus norminių teisės aktų reikalavimams, mokesčių inspekcijos pareigūnas surašo turto perėmimo dokumentą. Surašant turto perėmimo dokumentą turi dalyvauti ir jį pasirašyti asmuo, pateikęs pranešimą (arba įstaigos, pateikusios pranešimą, atstovas), ir mokesčių inspekcijos pareigūnas. Jeigu pasirašyti turto perėmimo dokumentą atsisakoma, tai būtina nurodyti turto perėmimo dokumente.“

2.19. Įrašyti 26 punkto pirmojoje pastraipoje vietoj žodžių „apskaitos akte“ žodžius „perėmimo dokumente“.

2.20. Įrašyti 26.1 punkto antrojoje pastraipoje vietoj žodžių „apskaitos aktus“ žodžius „perėmimo dokumentus“.

2.21. Išdėstyti 27 punktą taip:

„27. Jeigu pagal pranešimą apie turtą, kuris neturi savininko (ar kurio savininkas nežinomas), neįmanoma tiksliai nustatyti, koks tai turtas ir kokia jo vertė, turto perėmimo dokumente pakanka surašyti bendruosius požymius (t. y. spalvą, rūšį, kiekį ir panašiai). Mokesčių inspekcijos pareigūnai, surašę turto perėmimo dokumentą, kuriame turto tiksliai neįvardija, po dokumento surašymo turi skirti ekspertizę ar kreiptis į turto vertinimo įmonę, kad būtų tiksliai nustatyta, koks turtas apskaitytas.“

2.22. Įrašyti 30 punkte vietoj žodžių „apskaitos aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.23. Įrašyti 31 punkte vietoj žodžių „apskaitos aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“, o vietoj žodžių „apskaitos akto“ žodžius „perėmimo dokumento“.

2.24. Įrašyti 32 punkte vietoj žodžių „apskaitos akte“ žodžius „perėmimo dokumente“.

2.25. Įrašyti 341 punkte vietoj žodžių „apskaitos aktus“ žodžius „perėmimo dokumentus“.

2.26. Įrašyti 35 punkto pirmojoje pastraipoje vietoj žodžių „apskaitos aktas“ žodžius „perėmimo dokumentas“.

2.27. Išdėstyti 36 punktą taip:

„36. Jeigu turto savininkas atsiranda po to, kai įsigalioja teismo sprendimas pripažinti turtą bešeimininkiu ir turtas jau parduotas, mokesčių inspekcija grąžina savininkui parduoto turto vertės pinigų sumą, išskaičiusi patirtas išlaidas (ekspertizės, turto vertinimo, saugojimo, transportavimo ir kitas). Jeigu turtas neparduodamas, savininkas iki turto grąžinimo privalo atlyginti valstybės ar savivaldybės biudžetui visas valstybės ar savivaldybės institucijų patirtas išlaidas, susijusias su šio turto ekspertize, vertinimu, saugojimu, transportavimu ir panašiai. Jeigu turtas buvo saugomas natūra, savininkui turi būti grąžintas tas pats turtas, kuris saugotas. Jeigu surašytas turto nuvertinimo dokumentas, grąžinama turto nuvertinimo dokumente nurodytos vertės pinigų suma.“

2.28. Įrašyti 37 punkte vietoj žodžių „apskaitos akte“ žodžius „perėmimo dokumente“.

2.29. Įrašyti 38 punkte vietoj žodžių „apskaitos akte“ žodžius „perėmimo dokumente“.

2.30. Įrašyti 39 punkte vietoj žodžių „apskaitos aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.31. Įrašyti 40 punkte vietoj žodžio „aktai“ žodį „dokumentai“.

2.32. Įrašyti 41.1 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.33. Išdėstyti 41.3 punktą taip:

„41.3. Jeigu iki pripažinimo bešeimininkiu daiktas buvo saugomas natūra ir nei fizinė, nei prekinė jo būklė nepakito, tačiau per saugojimo laiką sumažėjo vertė, toks turtas gali būti įvertintas suma, iki 30 procentų mažesne už turto perėmimo dokumente nustatytą jo vertę. Daikto vertė nustatoma vadovaujantis turto vertinimo ataskaita. Daikto vertės pokytis po jo pripažinimo bešeimininkiu įforminamas turto nuvertinimo dokumentu.“

2.34. Įrašyti 45 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktas“ žodžius „perėmimo dokumentas“.

2.35. Įrašyti 48 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.36. Įrašyti 49 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.37. Įrašyti 52 punkte vietoj žodžių „apskaitos aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.38. Įrašyti 53 punkte vietoj žodžių „apskaitos akte“ žodžius „perėmimo dokumente“.

2.39. Įrašyti 55 punkte vietoj žodžių „apskaitos aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.40. Įrašyti 58 punkte vietoj žodžių „apskaitos akte“ žodžius „perėmimo dokumente“.

2.41. Įrašyti 63 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.42. Įrašyti 64 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo akto“ žodžius „perėmimo dokumento“, o vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.43. Įrašyti 66 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo akto“ žodžius „perėmimo dokumento“.

2.44. Išdėstyti 67 punktą taip:

„67. Surašomas tik to turto, kuris pagal atitinkamų institucijų išvadas arba ekspertizės aktus pripažintas tinkamu parduoti, perėmimo dokumentas. Visos mokesčių inspekcijos patirtos su šiuo turtu susijusios išlaidos apmokamos iš jai skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų. Jeigu turtą mokesčių inspekcija perduoda patikėjimo teise, visas išlaidas turi padengti jį gavęs asmuo.“

2.45. Įrašyti 68 punkto antrojoje pastraipoje vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktas“ žodžius „perėmimo dokumentas“.

2.46. Įrašyti 70 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.47. Įrašyti 76 punkte vietoj žodžio „neatlygintinai“ žodžius „patikėjimo teise“.

2.48. Įrašyti 82 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo akto“ žodžius „perėmimo dokumento“.

2.49. Įrašyti 89 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo akte“ žodžius „perėmimo dokumente“.

2.50. Išdėstyti 95 punktą taip:

„95. Aukciono protokolą pasirašo aukciono pirmininkas, buhalteris, protokolą rašantis asmuo.“

2.51. Įrašyti 100.5 punkte vietoj žodžio „protokolo“ žodį „rezultatų“.

2.52. Pripažinti netekusia galios 105 punkto antrąją pastraipą.

2.53. Įrašyti 106 punkto antrojoje pastraipoje vietoj žodžio „neatlygintinai“ žodžius „patikėjimo teise“.

2.54. Įrašyti 107 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo akto“ žodžius „perėmimo dokumento“.

2.55. Išdėstyti 108 punktą taip:

„108. Konkursą vykdo ir organizuoja mokesčių inspekcijos viršininko arba jo įgalioto asmens įsakymu sudaryta 3 asmenų (pirmininkas ir nariai) konkurso komisija, kuriai dirbant turi būti rašomas konkurso komisijos posėdžio protokolas.“

2.56. Įrašyti 116 punkte po žodžio „įrašoma“ žodžius „konkurso komisijos posėdžio“.

2.57. Išdėstyti 117 punktą taip:

„117. Konkurso metu komisijos pirmininkas visų konkurso dalyvių akivaizdoje turi atplėšti vokus ir garsiai paskelbti už prekę siūlomą kainą. Po to pagal siūlomą kainą – nuo didžiausios iki mažiausios – sudaromas konkurso dalyvių sąrašas. Laimi konkurso dalyvis, už parduodamą prekę pasiūlęs didžiausią kainą. Konkurso rezultatai turi būti įforminti konkurso komisijos posėdžio protokolu, su kuriuo pasirašytinai supažindinami visi konkurso dalyviai. Konkurso dalyviai, nesutinkantys su konkurso rezultatais ar pastebėję procesinių pažeidimų, turi teisę per 3 darbo dienas po rezultatų paskelbimo apskųsti konkurso rezultatus teismui.“

2.58. Įrašyti 118 punkte po žodžio „išduodamas“ žodžius „konkurso komisijos posėdžio“.

2.59. Įrašyti 122 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.60. Išdėstyti 124 punktą taip:

„124. Pinigų sumos, kurias gauna įmonės, pardavusios joms perduotą turtą, per 10 darbo dienų nuo pardavimo (o jeigu parduodama dalimis, – ne rečiau kaip kartą per mėnesį iki kiekvieno kito mėnesio 10 dienos už tą mėnesį parduotą turto dalį) pervedamos šių Taisyklių VIII skyriuje nustatyta tvarka. Pinigai pervedami išrašius mokėjimo nurodymą pagal kiekvieną turto perėmimo dokumentą realizuotam turtui atskirai, bet gali būti pervedami išrašius vieną mokėjimo nurodymą už turtą, realizuotą pagal kelis turto perėmimo dokumentus. Tokiais atvejais nurodoma, kokios sumos pagal kuriuos dokumentus pervedamos.“

2.61. Išdėstyti 128 punktą taip:

„128. Turtą nukainoja mokesčių inspekcijos pareigūnas, dalyvaujant įmonės atstovui. Nukainojimas įforminamas turto nuvertinimo dokumentu. Turtas, neparduotas ir kitą mėnesį nuo jo nukainojimo dienos, gali būti dar kartą nukainojamas ne daugiau kaip 30 procentų, ir taip daroma, kol turtas parduodamas arba nurašomas. Turto nurašymas įforminamas turto pripažinimo atliekomis dokumentu.“

2.62. Išdėstyti IV skyriaus VI skirsnio pavadinimą taip:

VI. TURTO PERDAVIMAS PATIKĖJIMO TEISE“.

2.63. Išdėstyti 130 punkto pirmąją pastraipą taip:

„130. Valstybei priklausantis konfiskuotas, pripažintas bešeimininkiu, valstybės paveldėtas ar į valstybės pajamas perduotas turtas, kuris gali būti patikėjimo teise perduotas valstybei perduoto turto perdavimo patikėjimo teise dokumentu (toliau – turto perdavimo patikėjimo teise dokumentas), išskyrus šių Taisyklių 130.9 punkte numatytą atvejį, patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti juo subjektams, nurodytiems Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 7 straipsnio 2 dalyje, yra:“.

2.64. Įrašyti 130.8 punkte vietoj žodžių „neatlygintinai perduotas“ žodžius „perduotas patikėjimo teise“.

2.65. Išdėstyti 133 punktą taip:

„133. Prieš šaunamųjų ginklų ar šaudmenų perdavimą perduodančios valstybės (savivaldybės) institucijos įgaliotas pareigūnas dviem egzemplioriais surašo turto perdavimo patikėjimo teise dokumentą, kuriame detaliai aprašo perduodamų ginklų markę, modelį ir kitus techninius parametrus, neįvertindamas šių šaunamųjų ginklų ar šaudmenų. Atitinkamos valstybės (savivaldybės) institucijos, perduodančios šaunamuosius ginklus ar šaudmenis, pareigūnas pateikia Ginklų fondui turto perėmimo dokumentą, taip pat dokumentus, pagrindžiančius turto perdavimą. Šaunamieji ginklai arba šaudmenys perduodami nustatytu laiku, kuris raštu suderinamas su Ginklų fondu.“

2.66. Išdėstyti 136 punktą taip:

„136. Kultūros ir meno vertybės ir lobiai, turintys istorinę, kultūrinę ar archeologinę vertę, patikėjimo teise perduodami taip:

136.1. Mokesčių inspekcija, gavusi konfiskuotą ar kitaip valstybei perduotiną kultūros ir meno vertybę arba lobį, turintį istorinę, kultūrinę ar archeologinę vertę, turi kreiptis į Kultūros ministeriją, kad būtų nurodyta, kuriam nacionaliniam muziejui ar kitai kultūros įstaigai turi būti perduotas turtas.

136.2. Kompetentingos valstybės institucijos, kurių žinioje yra valstybei perduotinos kultūros ir meno vertybės ar lobis, turintis istorinę, kultūrinę ar archeologinę vertę, privalo organizuoti šių kultūros ir meno vertybių ar lobio, turinčio istorinę, kultūrinę ar archeologinę vertę, vertinimą (ekspertizę), iš kompetentingų asmenų gauti turto vertinimo ataskaitą (ekspertizės išvadą) ir gautą turto vertinimo ataskaitą (ekspertizės išvadą) iki mokesčių inspekcijos vykdomo šių kultūros ir meno vertybių ar lobio, turinčio istorinę, kultūrinę ar archeologinę vertę, perdavimo patikėjimo teise kitiems asmenims momento pateikti mokesčių inspekcijai, kad ji, iki surašomas turto perdavimo patikėjimo teise dokumentas, šias kultūros ir meno vertybes ar lobį, turintį istorinę, kultūrinę ar archeologinę vertę, galėtų įtraukti į apskaitos dokumentus.“

2.67. Išdėstyti 139 punktą taip:

„139. Turtas, kurio vertė mažesnė arba nedaug didesnė už galimas išlaidas, susijusias su jo realizavimu, turto perdavimo patikėjimo teise dokumentu gali būti perduodamas patikėjimo teise globos ir rūpybos įstaigoms naudoti pagal paskirtį.“

2.68. Išdėstyti 140 punktą taip:

„140. Kitas turtas, nurodytas šių Taisyklių 130.1, 130.5, 130.6, 130.9 ir 130.10 punktuose, perduodamas patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti juo Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo nustatyta tvarka.

Visas patirtas išlaidas, susijusias su perduodamu patikėjimo teise turtu (ekspertizės, turto vertinimo, saugojimo, transportavimo ir kitas), turi padengti šį perduodamą patikėjimo teise turtą gaunantis asmuo.

Jeigu turtas patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti juo perduodamas mokesčių inspekcijos sprendimu, tokie sprendimai turi būti suderinti su Valstybine mokesčių inspekcija, vadovaujantis Valstybinės mokesčių inspekcijos patvirtintomis tokių sprendimų derinimo taisyklėmis.“

2.69. Įrašyti 143 punkte vietoj žodžio „neatlygintinai“ žodžius „patikėjimo teise“.

2.70. Įrašyti 144 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktą“ žodžius „perėmimo dokumentą“.

2.71. Įrašyti 150 punkte vietoj žodžio „neatlygintinai“ žodžius „patikėjimo teise“.

2.72. Išdėstyti 152 punktą taip:

„152. Turtas arba jį realizavus gauti pinigai grąžinami valstybei perduoto turto grąžinimo dokumentu per 30 darbo dienų nuo to momento, kai savininkas ar jo atstovas pateikia mokesčių inspekcijai prašymą grąžinti turtą ir dokumentus (tinkamai patvirtintas jų kopijas), kuriais remiantis savininkui grąžinamas turtas.“

2.73. Išdėstyti 158 punktą taip:

„158. Visos operacijos (turto apskaitymas, saugojimas ir panašiai) fiksuojamos atitinkamuose dokumentuose. Ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo atitinkamo dokumento surašymo šių aktų turinys turi būti suvestas į atitinkamas mokesčių inspekcijos kompiuterines programas.“

2.74. Išdėstyti 159 punktą taip:

„159. Visi turto apskaitos dokumentai (iš turtą perdavusių asmenų gauti pranešimai, turto aprašo kopijos, atitinkami dokumentai, kuriais remiantis turtas apskaitytas mokesčių inspekcijoje, vertinimo, nukainojimo ir kiti dokumentai), susiję su valstybei perduotinu turtu, registruojami atskiroje registracijos knygoje ir segami į atskiras tam tikram turtui pradėtas bylas.“

2.75. Įrašyti 160 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktus“ žodžius „perėmimo dokumentus“.

2.76. Įrašyti 161 punkte vietoj žodžių „apskaitos ir perdavimo aktai“ žodžius „perėmimo dokumentai“.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

 

FINANSŲ MINISTRĖ                                                                         INGRIDA ŠIMONYTĖ