LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS IR EGIPTO ARABŲ RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS

 

SUTARTIS

DĖL EKONOMINIO, TECHNINIO IR MOKSLINIO BENDRADARBIAVIMO*

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Egipto Arabų Respublikos Vyriausybė (toliau vadinamos „Susitariančiosiomis Šalimis“),

- norėdamos toliau stiprinti draugiškus ryšius tarp Susitariančiųjų Šalių;

- norėdamos skatinti ekonominio, techninio ir mokslinio bendradarbiavimo tarp Susitariančiųjų Šalių plėtojimą,

susitarė:

 

1 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys pagal savo įstatymus ir kitus teisės aktus skatina ir siekia plėtoti abipusį ekonominį, techninį ir mokslinį bendradarbiavimą tarp suinteresuotų įstaigų, organizacijų ir piliečių.

 

2 straipsnis

 

Bendradarbiavimo pagal šią Sutartį formos, rūšys ir sąlygos yra nustatomos derybomis ir susitarimais tarp įstaigų, organizacijų, įmonių ir kitų suinteresuotų šalių remiantis Susitariančiųjų Šalių įstatymais ir kitais teisės aktais.

 

3 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys siekia palengvinti procedūras, susijusias su bendradarbiavimo pagal šią Sutartį paruošimu ir įgyvendinimu.

 

4 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys skatina kapitalo investavimą ir Susitariančiųjų Šalių piliečių ar bendrovių tarpusavio prekybą.

 

5 straipsnis

 

Steigiamas ekonominio, techninio ir mokslinio bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos ir Egipto Arabų Respublikos Tarpvyriausybinis mišrusis komitetas.

Mišriojo komiteto sudėtyje gali būti Susitariančiųjų Šalių įstaigų, organizacijų, įmonių ir kitų suinteresuotų šalių atstovų.

Mišriojo komiteto pakomitetis, susidedantis iš Susitariančiųjų Šalių ekonominės ir finansinės politikos ekspertų, keičiasi nuomonėmis ir patirtimi ekonominės reformos srityje ir kiekvienos Susitariančiosios Šalies prašymu teikia išvadas ir rekomendacijas Susitariančiųjų Šalių kompetentingoms įstaigoms.

 

6 straipsnis

 

Mišrusis komitetas apžvelgia ekonominius, techninius ir mokslinius ryšius tarp Lietuvos Respublikos ir Egipto Arabų Respublikos.

Palaikydamas šiuos ryšius, jis siekia nustatyti bendrų interesų sferas, kurios apima pramonę, prekybą, žemės ūkį, energetiką, telekomunikacijas, transportą, švietimą, kultūrą, mokslinius tyrinėjimus, turizmą, aplinkos apsaugą, sportą, bendras įmones ir kitas sritis, dėl kurių Susitariančiosios Šalys susitarė, ir ruošia susitarimus dėl konkrečių projektų ir programų įgyvendinimo.

 

7 straipsnis

 

Mišrusis komitetas naudojamas kaip priemonė pasikeisti informacija ir konsultacijoms jo kompetencijos klausimais. Mišrusis komitetas skatina ir palengvina kontaktus tarp abiejų šalių įmonių.

 

8 straipsnis

 

Mišrusis komitetas renkasi vieną kartą per metus paeiliui Vilniuje ir Kaire.

 

9 straipsnis

 

Sutartis įsigalioja tą dieną, kai Susitariančiosios Šalys praneša viena kitai, kad visi įsigaliojimui reikalingi juridiniai formalumai yra įvykdyti, ir galioja penkerius (5) metus. Pasibaigus šiam laikotarpiui, Sutartis automatiškai pratęsiama tolesniems penkerių (5) metų laikotarpiams, išskyrus kai viena iš Susitariančiųjų Šalių ne vėliau kaip prieš šešis (6) mėnesius iki Sutarties galiojimo pabaigos praneša apie jos nutraukimą.

Sudaryta Kaire 1996 m. kovo 10 d. dviem egzemplioriais lietuvių, arabų ir anglų kalbomis, visi tekstai vienodos teisinės galios. Kilus nesutarimams dėl Sutarties aiškinimo, remtis tekstu anglų kalba.

 

 

Lietuvos Respublikos

Vyriausybės vardu

Egipto Arabų Respublikos

Vyriausybės vardu

______________



* Įsigaliojo 1997 m. sausio 9 d.