LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS 2005 M. VASARIO 22 D. ĮSAKYMO NR. A1-50 „DĖL VALSTYBINĖS MEDICININĖS SOCIALINĖS EKSPERTIZĖS KOMISIJOS PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS REORGANIZAVIMO“ PAKEITIMO

 

2005 m. gruodžio 16 d. Nr. A1-328

Vilnius

 

 

Pakeičiu Ginčų komisijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. vasario 22 d. įsakymu Nr. A1-50 „Dėl Valstybinės medicininės socialinės ekspertizės komisijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos reorganizavimo“ (Žin., 2005, Nr. 26-846, Nr. 62-2214):

1. Išdėstau 1 punktą taip:

1. Ginčų komisija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau -Komisija) yra biudžetinė įstaiga, finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, nagrinėjanti ginčus tarp asmens, pensiją ar išmoką mokančios institucijos ir Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – NDNT).“.

2. Išdėstau 2 punktą taip:

2. Komisija yra privalomo išankstinio ginčų nagrinėjimo ne teismo tvarka institucija.“.

3. Išdėstau 4 punktą taip:

4. Komisija yra viešasis juridinis asmuo, turintis sąskaitą banke ir antspaudą su Lietuvos Respublikos herbu ir savo pavadinimu. Komisijos adresas – A Vivulskio g. 10-26, Vilnius.“.

4. Išdėstau 6.2 punktą taip:

6.2. nagrinėti ir spręsti ginčus tarp asmens, pensiją ar išmoką mokančios institucijos ir NDNT“.

5. Išdėstau 7.1 punktą taip:

7.1. nagrinėdama skundą (prašymą), įvertina kartu su skundu (prašymu) pateiktus dokumentus bei kitus skundo (prašymo) nagrinėjimui būtinus dokumentus, reikalui esant papildomai pateiktas ekspertų išvadas ir priima vieną iš šių sprendimų:

7.1.1. skundą (prašymą) atmesti NDNT sprendimą paliekant nepakeistą;

7.1.2. skundą (prašymą) patenkinti, įpareigojant NDNT per Komisijos nustatytą laiką pakeisti sprendimą.“.

6. Išdėstau 9 punktą taip:

9. Komisija sudaroma iš 5 narių, iš kurių vienas yra Komisijos pirmininkas. Komisijos pirmininką ir Komisijos narius 5 metams skiria į pareigas ir atleidžia iš jų socialinės apsaugos ir darbo ministras. Komisijos pirmininkas ir Komisijos nariai yra valstybės pareigūnai, jų darbas Komisijoje laikytinas darbu pagrindinėje darbovietėje. Komisijos pirmininkui ir Komisijos nariams draudžiama eiti kitas pareigas, išskyrus dirbti mokslinį ar pedagoginį darbą. Pasibaigus įgaliojimų laikui, Komisijos pirmininkas ir Komisijos nariai pareigas eina, kol paskiriami nauji nariai.

Komisijoje dirba 4 darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis.“.

7. Išdėstau 10 punktą taip:

10. Komisijos pirmininkas ir Komisijos narys gali būti atleistas prieš terminą, kai:

10.1. atsistatydina savo noru;

10.2. praranda Lietuvos Respublikos pilietybę;

10.3. nedirba dėl laikinojo nedarbingumo ilgiau kaip 120 dienų iš eilės ar ilgiau kaip 140 dienų per paskutinius 12 mėnesių;

10.4. įsiteisėja teismo nuosprendis, pagal kurį jis nuteisiamas bausme, dėl kurios negali tęsti darbo;

10.5. šiurkščiai pažeidžia darbo pareigas.“.

 

8. Išdėstau 13.5. punktą taip:

„13.5. tvirtina Komisijos darbe naudojamų dokumentų formas, Komisijos darbo reglamentą, Komisijos vidaus darbo tvarką bei kitus Komisijos dokumentus;“.

9. Išdėstau 13.6. punktą taip:

13.6. atstovauja pagal kompetenciją Komisijai visose valstybės ir savivaldybių institucijose, kitose organizacijose, teismuose arba paveda tai atlikti Komisijos nariams;“.

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ