VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TARNYBOS DIREKTORIAUS

Į S A K Y M A S

 

DĖL VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ Tarnybos, GINANČIOS VIEŠĄJĮ INTERESĄ, KREIPIMOSI Į TEISMĄ DĖL VIEŠOJO PIRKIMO–PARDAVIMO SUTARTIES PRIPAŽINIMO NEGALIOJANČIA IR (AR) ALTERNATYVIŲ SANKCIJŲ TAIKYMO taisyklių patvirtinimo

 

2011 m. rugpjūčio 1 d. Nr. 1S-104

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Viešųjų pirkimų tarnybos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2009 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 4-747 (Žin., 2010, Nr. 2-66, Nr. 57-2825), 11.5 punktu ir Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102; 2009, Nr. 93-3986; 2010, Nr. 25-1174; 2011, Nr. 2-36) 8 straipsnio 3 dalies 10 punktu:

1. T v i r t i n u Viešųjų pirkimų tarnybos, ginančios viešąjį interesą, kreipimosi į teismą dėl viešojo pirkimo–pardavimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir (ar) alternatyvių sankcijų taikymo taisykles (pridedama).

2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus 2010 m. kovo 31 d. įsakymą Nr. 1S-45 „Dėl tarnybos kreipimosi į teismą su ieškiniu ginant viešąjį interesą taisyklių patvirtinimo“.

3. N u s t a t a u, kad šis įsakymas gali būti skundžiamas teisės aktų nustatyta tvarka.

 

 

 

Direktorius                                                                              Žydrūnas Plytnikas


PATVIRTINTA

Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus

2011 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. 1S-104

 

VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TARNYBOS, GINANČIOS VIEŠĄJĮ INTERESĄ, KREIPIMOSI Į TEISMĄ DĖL VIEŠOJO PIRKIMO–PARDAVIMO SUTARTIES PRIPAŽINIMO NEGALIOJANČIA IR (AR) ALTERNATYVIŲ SANKCIJŲ TAIKYMO TAISYKLĖS

 

1. Viešųjų pirkimų tarnybos (toliau – Tarnyba), ginančios viešąjį interesą, kreipimosi į teismą dėl viešojo pirkimopardavimo sutarties (toliau – pirkimo sutartis) pripažinimo negaliojančia ir (ar) alternatyvių sankcijų taikymo taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja Tarnybos sprendimų ginti arba atsisakyti ginti viešąjį interesą ir kreiptis į teismą dėl viešojo pirkimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir (ar) alternatyvių sankcijų taikymo priėmimą.

2. Tarnybos teisę kreiptis į teismą dėl pirkimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir (ar) alternatyvių sankcijų taikymo numato Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102; 2009, Nr. 93-3986; 2010, Nr. 25-1174; 2011, Nr. 2-36) (toliau – Viešųjų pirkimų įstatymas) 8 straipsnio 3 dalies 10 punktas.

3. Tarnybai priėmus sprendimą kreiptis į teismą dėl pirkimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir (ar) alternatyvių sankcijų taikymo, ieškinys teismui teikiamas Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekse (Žin., 2002, Nr. 36-1340) (toliau – Civilinio proceso kodeksas) nustatyta tvarka.

4. Sprendimą dėl Tarnybos kreipimosi ar atsisakymo kreiptis į teismą dėl pirkimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir (ar) alternatyvių sankcijų taikymo (toliau – Sprendimas), suderinę su Tarnybos direktoriumi ir Tarnybos direktoriaus pavaduotoju, koordinuojančiu ir kontroliuojančiu Teisės taikymo skyriaus veiklą, priima ir Sprendimo projektą (ieškinio teismui projektą) rengia Teisės taikymo skyriaus valstybės tarnautojai ir (ar) darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, kurių pareigybių aprašymuose nustatyta funkcija rengti Tarnybos ieškinių, ginant viešąjį interesą, dėl pirkimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir (ar) alternatyvių sankcijų taikymo teismams projektus (toliau – Teisės taikymo skyriaus darbuotojai), ir (ar) pavedus Teisės taikymo skyriaus vedėjui. Sprendimo projektas parengiamas objektyviai ir išsamiai įvertinus Tarnybos Kontrolės skyriaus parengtas vertinimo išvadas ir (ar) tikrinimo ataskaitas, kuriose yra nustatyta, kad perkančioji organizacija viešojo pirkimo sutartį sudarė pažeisdama Viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų su jo įgyvendinimu susijusių teisės aktų nuostatas, ir įvertinus šias aplinkybes:

4.1. Tarnybos Kontrolės skyriaus parengtose vertinimo išvadose ir (ar) tikrinimo ataskaitose nustatytų Viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų su jo įgyvendinimu susijusių teisės aktų nuostatų pažeidimų reikšmę asmenų, jų grupių, valstybės ir visuomenės teisėms bei teisėtiems interesams;

4.2. Tarnybos Kontrolės skyriaus parengtose vertinimo išvadose ir (ar) tikrinimo ataskaitose nustatytų Viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų su jo įgyvendinimu susijusių teisės aktų nuostatų pažeidimų įtaką viešojo pirkimo rezultatams;

4.3. Tarnybos Kontrolės skyriaus parengtose vertinimo išvadose ir (ar) tikrinimo ataskaitose nustatytų Viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų su jo įgyvendinimu susijusių teisės aktų nuostatų pažeidimų įtaką tiekėjų pasiūlymų eilei;

4.4. perkančiosios organizacijos pirkimo sutarties, sudarytos pažeidus Viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų su jo įgyvendinimu susijusių teisės aktų nuostatas, trukmę, įvykdymo mastą ir kitas aplinkybes;

4.5. perkančiosios organizacijos spendimo (-ų) įtaką lėšų panaudojimui, kuris galėjo būti neracionalus;

4.6. kitas aplinkybes.

5. Sprendimo projektą (ieškinio projektą) tvirtina Tarnybos direktorius.

6. Jei yra priimamas sprendimas nesikreipti į teismą dėl pirkimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir (ar) alternatyvių sankcijų taikymo ar atsisakyti tvirtinti Sprendimo projektą, toks sprendimas turi būti motyvuotas ir argumentuotas.

7. Tarnybos ieškinio dėl pirkimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir (ar) alternatyvių sankcijų taikymo teismui projektą rengia Teisės taikymo skyriaus darbuotojai.

8. Tarnybos ieškinys dėl pirkimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir (ar) alternatyvių sankcijų taikymo teismui turi būti parengtas nepraleidus Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (Žin., 2000, Nr. 74-2262) 1.125 straipsnio 1 dalyje nustatyto bendro dešimties metų ieškinio senaties termino.

9. Teisės taikymo skyriaus darbuotojai kiekvienų metų pabaigoje parengia praėjusiais metais ginant viešąjį interesą Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka teismams pateiktų procesinių dokumentų apibendrinimą raštu ir šią informaciją teikia Teisės taikymo skyriaus vedėjui bei Tarnybos direktoriaus pavaduotojui, koordinuojančiam ir kontroliuojančiam Teisės taikymo skyriaus veiklą.

 

_________________