LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1997 M. GEGUŽĖS 8 D. NUTARIMO NR. 442 „DĖL VIEŠO KONKURSO KOMISIJŲ SUDARYMO IR JŲ ĮGALIOJIMŲ PRIVATIZUOJANT ĮMONES, ĮTRAUKTAS Į LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1997 M. VASARIO 11 D. NUTARIMU NR. 109 „DĖL ENERGETIKOS, RYŠIŲ, TRANSPORTO BEI KITŲ DIDESNIŲ ĮMONIŲ PRIVATIZAVIMO“ PATVIRTINTĄ SĄRAŠĄ“ DALINIO PAKEITIMO

 

1997 m. spalio 23 d. Nr. 1157

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. gegužės 8 d. nutarimą Nr. 442 „Dėl viešo konkurso komisijų sudarymo ir jų įgaliojimų privatizuojant įmones, įtrauktas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 109 „Dėl energetikos, ryšių, transporto bei kitų didesnių įmonių privatizavimo“ patvirtintą sąrašą“ (Žin., 1997, Nr. 41-1012):

1. Padaryti šiuos nurodytuoju nutarimu sudarytų komisijų sudėties pakeitimus:

1.1. įrašyti į 1.1 punkte nurodytą viešo konkurso ryšių įmonėms privatizuoti komisiją D. Bublienę – Teisingumo ministerijos Įstatymų departamento vyriausiąją specialistę;

1.2. išbraukti iš 1.2 punkte nurodytos viešo konkurso transporto įmonėms privatizuoti komisijos A. Šakalį, V. Dudėną, R. Gradauską ir įrašyti į ją D. Bublienę – Teisingumo ministerijos Įstatymų departamento vyriausiąją specialistę, R. Petrikį – Lietuvos Respublikos Seimo narį ir A. Račkauską – Susisiekimo ministerijos viceministrą (komisijos pirmininko pavaduotoją);

1.3. išbraukti iš 1.3 punkte nurodytos viešo konkurso energetikos įmonėms privatizuoti komisijos V. Dudėną ir įrašyti į ją R. Petrikį – Lietuvos Respublikos Seimo narį ir D. Bublienę – Teisingumo ministerijos Įstatymų departamento vyriausiąją specialistę.

2. Papildyti nurodytąjį nutarimą šiais 4.5 ir 5 punktais:

4.5. viešo konkurso komisijų narių dalyvavimas posėdžiuose privalomas. Institucijų, kurių darbuotojai yra viešo konkurso komisijų nariai, vadovai turi užtikrinti, kad šie darbuotojai dalyvautų komisijų veikloje. Viešo konkurso komisijų pirmininkai apie komisijos narių valdininkų dalyvavimą komisijų veikloje turi informuoti institucijų vadovus.

5. Patvirtinti Viešo konkurso komisijų energetikos, ryšių ir transporto įmonėms privatizuoti darbo reglamentą (pridedama)“.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              GEDIMINAS VAGNORIUS

 

 

 

EUROPOS REIKALŲ MINISTRĖ                                                              LAIMA ANDRIKIENĖ

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1997 m. gegužės 8 d. nutarimu Nr. 442

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1997 m. spalio 23 d. nutarimo Nr. 1157

redakcija)

 

Viešo konkurso komisijų energetikos, ryšių ir transporto įmonėms privatizuoti darbo reglamentas

 

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šis reglamentas nustato viešo konkurso komisijų energetikos, ryšių ir transporto įmonėms privatizuoti (toliau vadinama – viešo konkurso komisijos, komisijos), sudarytų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. gegužės 8 d. nutarimu Nr. 442 „Dėl viešo konkurso komisijų sudarymo ir jų įgaliojimų privatizuojant įmones, įtrauktas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 109 „Dėl energetikos, ryšių, transporto bei kitų didesnių įmonių privatizavimo“ patvirtintą sąrašą“ (Žin., 1997, Nr. 41-1012), darbo tvarką.

2. Viešo konkurso komisija yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu sudaroma laikinoji institucija, rengianti ir vykdanti privatizavimo programų ir privatizavimo vykdymo viešus konkursus įmonėms, įtrauktoms į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 109 „Dėl energetikos, ryšių, transporto bei kitų didesnių įmonių privatizavimo“ (Žin., 1997, Nr. 14-299, Nr. 31-759, Nr. 41-1002, Nr. 65-1589, Nr. 68-1703) patvirtintą 1997-1998 metais privatizuojamų skelbiant tarptautinį konkursą energetikos, ryšių, transporto bei kitų įmonių sąrašą. Viešo konkurso komisija neturi juridinio asmens teisių.

3. Viešo konkurso komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymu, kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. gegužės 8 d. nutarimu Nr. 442, 1996 m. rugsėjo 18 d. nutarimu Nr. 1075 „Dėl Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo viešo konkurso būdu nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1996, Nr. 90-2096; 1997, Nr. 88-2222), kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais, taip pat šiuo reglamentu.

4. Viešo konkurso komisijos veikla nutraukiama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu arba kai ši komisija baigia savo veiklą įvykdžiusi jai pavestus uždavinius.

 

VIEŠO KONKURSO KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

5. Svarbiausiasis viešo konkurso komisijos uždavinys yra parengti ir vykdyti įmonių, įtrauktų į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 109 patvirtintą sąrašą, privatizavimo programų parengimo ir privatizavimo vykdymo viešus konkursus.

6. Viešo konkurso komisija, įgyvendindama jai pavestą uždavinį:

6.1. sudaro objekto privatizavimo etapų planą-grafiką;

6.2. nustato privatizavimo programos parengimo kriterijus ir pateiktų pasiūlymų vertinimo sistemą;

6.3. nagrinėja gautus pasiūlymus dėl privatizavimo programų rengimo, juos įvertina pagal komisijos nustatytus kriterijus;

6.4. išrenka konkurso privatizavimo programoms parengti nugalėtoją ir bendradarbiauja su juo rengiant privatizavimo programą;

6.5. teikia tvirtinti privatizavimo programas Privatizavimo komisijai;

6.6. nustato objekto privatizavimo sąlygas ir pateiktų pasiūlymų vertinimo sistemą;

6.7. nagrinėja privatizavimo konkurso metu gautus pasiūlymus, juos įvertina pagal komisijos nustatytus kriterijus;

6.8. išrenka privatizavimo konkurso nugalėtoją;

6.9. teikia viešo konkurso rezultatus tvirtinti Privatizavimo komisijai.

7. Viešo konkurso komisija turi teisę:

7.1. supaprastinti viešo konkurso procedūrą, kai privatizuojamos smulkesnės įmonės;

7.2. nustatyti įmonių veiklos apribojimus;

7.3. gauti visus dokumentus ir informaciją apie privatizuojamą objektą ir kitą privatizavimo procesui svarbią informaciją.

 

VIEŠO KONKURSO KOMISIJOS VEIKLA

 

8. Viešo konkurso komisijos posėdžius organizuoja ir jiems vadovauja viešo konkurso komisijos pirmininkas, o jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojas. Jeigu komisijos pirmininkas ir jo pavaduotojas negali atvykti į komisijos posėdį, posėdžiui turi teisę vadovauti pačios komisijos išrinktas posėdyje dalyvaujantis narys.

9. Viešo konkurso komisijos posėdžiai uždari. Prireikus viešo konkurso komisija gali kviestis į posėdį įmonių atstovus, ministerijos, kuri yra atitinkamos įmonės akcijų valdytoja, atstovus ir kitus pareigūnus. Viešo konkurso komisijai sutikus, jos posėdžiuose gali dalyvauti ir kiti asmenys.

10. Viešo konkurso komisijos posėdžiai vyksta lietuvių kalba. Per derybas ar susitikimus su užsienio firmų atstovais gali būti vartojama ir kuri nors užsienio kalba, tačiau bent vieno viešo konkurso komisijos nario reikalavimu turi būti užtikrintas vertimas į lietuvių kalbą. Užsienio firmų pateikti ar joms rengiami dokumentai nagrinėjami originalo kalba, prireikus turi būti parengta jų santrauka ar visas tekstas lietuvių kalba.

11. Visi viešo konkurso komisijos nariai ir sekretorius turi raštu įsipareigoti saugoti visą informaciją apie viešo konkurso komisijos veiklos srityje esančių įmonių privatizavimo eigą, konkursinius pasiūlymus, pramonines ir komercines privatizuojamų objektų paslaptis bei kitokią konfidencialią informaciją ir jos neskelbti.

12. Apie rengiamą viešo konkurso komisijos posėdį komisijos nariams turi būti pranešta raštu ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas. Prireikus skubiai surengti viešo konkurso komisijos posėdį, komisijos nariai gali būti pakviečiami žodžiu ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki posėdžio. Per šį laiką viešo konkurso komisijos nariai turi gauti būsimojo posėdžio darbotvarkę ir informaciją svarstomais klausimais (dokumentų kopijas). Vykstant deryboms, viešo konkurso komisija iki derybų pradžios turi suformuoti bendrą komisijos nuomonę svarstomu klausimu, remdamasi iš anksto (ne vėliau kaip prieš 2 dienas) gautais dokumentais.

13. Viešo konkurso komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių. Komisijos sprendimai priimami paprastąja visų komisijos narių balsų dauguma. Jeigu balsuojant balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamas komisijos pirmininko balsas.

14. Viešo konkurso komisijos pirmininkui arba ne mažiau kaip 3 komisijos nariams pareikalavus, svarstomu klausimu gali būti rengiamas slaptas balsavimas.

15. Viešo konkurso komisijos narys neturi teisės balsuoti svarstomu klausimu, jeigu jis ar jo šeimos nariai yra suinteresuoti sprendimo rezultatais. Kad yra suinteresuotas svarstomu klausimu, viešo konkurso komisijos narys privalo informuoti posėdžio dalyvius.

16. Viešo konkurso komisijos narys turi teisę balsuoti raštu dėl iš anksto paskelbto posėdžio darbotvarkės klausimo.

17. Visi viešo konkurso komisijos posėdžiai protokoluojami. Komisijos nario reikalavimu asmeniška jo nuomonė svarstomu klausimu turi būti įrašyta į posėdžio protokolą. Kiekvieno posėdžio protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius. Posėdžio sekretorius nėra viešo konkurso komisijos narys. Komisijos nariui įvykusio posėdžio protokolas pateikiamas per 3 dienas.

18. Viešo konkurso komisiją techniškai aptarnauja Europos reikalų ministerija. Viešo konkurso komisijos sekretorius yra Europos reikalų ministerijos darbuotojas.

_____________