LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL lietuvos respublikos kultūros ministro 2011 m. gruodžio 28 d. įsakymo Nr. ĮV-809 „DĖL AUTORINIŲ SUTARČIŲ IR ATLIKĖJO INTELEKTINIŲ PASLAUGŲ SUTARČIŲ, SUDAROMŲ SU KULTŪROS MINISTERIJAI PAVALDŽIŲ IR JOS VALDYMO SRIČIAI PRISKIRTŲ TEATRŲ IR KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ VADOVAIS, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ pakeitimo

 

2013 m. vasario 22 d. Nr. ĮV-126

Vilnius

 

P a k e i č i u Autorinių sutarčių ir atlikėjo intelektinių paslaugų sutarčių, sudaromų su Kultūros ministerijai pavaldžių ir jos valdymo sričiai priskirtų teatrų ir koncertinių įstaigų vadovais, tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2011 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. ĮV-809 (Žin., 2012, Nr. 3-75), ir išdėstau jį nauja redakcija (pridedama).

 

 

Kultūros ministras                                                                      Šarūnas Birutis


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2011 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. ĮV-809

(2013 m. vasario 22 d. įsakymo Nr. ĮV-126

redakcija)

 

AUTORINIŲ SUTARČIŲ IR ATLIKĖJO INTELEKTINIŲ PASLAUGŲ SUTARČIŲ, SUDAROMŲ SU KULTŪROS MINISTERIJAI PAVALDŽIŲ IR JOS VALDYMO SRIČIAI PRISKIRTŲ TEATRŲ IR KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ VADOVAIS, TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Autorinių sutarčių ir atlikėjo intelektinių paslaugų sutarčių, sudaromų su Kultūros ministerijai pavaldžių ir jos valdymo sričiai priskirtų teatrų ir koncertinių įstaigų vadovais, tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja autorinių sutarčių (sutarčių dėl autorių turtinių teisių perdavimo ar suteikimo) ir atlikėjo intelektinių paslaugų sutarčių sudarymą su Kultūros ministerijai pavaldžių ir jos valdymo sričiai priskirtų teatrų ir koncertinių įstaigų (toliau – įstaiga) vadovais įstaigose, kuriose jie eina vadovo pareigas.

2. Tvarkos aprašo paskirtis – siekiant išvengti viešųjų ir privačių interesų konflikto, reglamentuoti derinimo su Kultūros ministerija procedūras, kurias privalo vykdyti įstaigų vadovai iškilus klausimui, susijusiam su jų kūrybine veikla pagal autorinę sutartį ar atlikėjo intelektinių paslaugų sutartį įstaigoje, kuriai jie vadovauja.

3. Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje (Žin., 1997, Nr. 67-1659; 2000, Nr. 18-431), Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų (Žin., 2004, Nr. 96-3523), Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių (Žin., 1999, Nr. 50-1598; 2003, Nr. 28-1125) įstatymų nuostatomis, Lietuvos Respublikos darbo kodekso (Žin., 2002, Nr. 64-2569) nuostatomis, Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) nuostatomis ir kitais viešuosius pirkimus lydinčiais teisės aktais, reglamentuojančiais meninio pobūdžio paslaugos, kurią turi suteikti konkretus tiekėjas, pirkimą.

 

II. PRAŠYMŲ PATEIKIMAS IR SVARSTYMAS

 

4. Siekdamas išvengti galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto, įstaigos vadovas ketindamas jo vadovaujamai įstaigai sukurti kūrinį ir perduoti arba suteikti autoriaus turtines teises į sukurtą kūrinį pagal autorinę sutartį arba suteikti paslaugas pagal atlikėjo intelektinių paslaugų sutartį, privalo nusišalinti nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ir priimant su tuo susijusius sprendimus. Asmenys, atsakingi už įstaigos metinės (sezoninės) kūrybinės veiklos programos parengimą, pateikia kultūros ministrui motyvuotą prašymą, pagrindžiantį būtinybę įstaigos vadovui jo vadovaujamoje įstaigoje užsiimti kūrybine veikla pagal autorinę sutartį arba atlikėjo intelektinių paslaugų sutartį (toliau – prašymas). Prašymas teikiamas kartu su įstaigos metinės (sezoninės) kūrybinės veiklos programos projektu.

5. Prašyme turi būti nurodyta:

5.1. planuojamas sutarties dalykas:

5.1.1. įstaigos vadovo planuojamos režisuoti pjesės autorius, pjesės pavadinimas, spektaklio pavadinimas;

5.1.2. įstaigos vadovo planuojamo atlikti vaidmens pavadinimas, spektaklio pavadinimas, pjesės pavadinimas, pjesės autorius;

5.1.3. įstaigos vadovo planuojamos sukurti koncerto, literatūros, meno programos pavadinimas, programą sudarančių kūrinių autoriai ir kūrinių pavadinimai;

5.1.4. įstaigos vadovo planuojamos atlikti koncerto, literatūros, meno programos pavadinimas, programą sudarančių kūrinių autoriai ir kūrinių pavadinimai;

5.1.5. įstaigos vadovo planuojamo atlikti muzikos kūrinio pavadinimas ir autorius;

5.1.6. įstaigos vadovo kitas planuojamas sukurti kūrinys, kurio autoriaus turtines teises planuoja įsigyti įstaiga, taip pat kitas įstaigos vadovo planuojamas atlikti kūrinys;

5.2. argumentai, kuriais grindžiama būtinybė įstaigos vadovui jo vadovaujamoje įstaigoje užsiimti kūrybine veikla pagal autorinę sutartį arba atlikėjo intelektinių paslaugų sutartį;

5.3. laikas, kurio metu įstaigos vadovas užsiims kūrybine veikla pagal autorinę sutartį arba atlikėjo intelektinių paslaugų sutartį (darbo metu, po darbo, atostogų metu);

5.4. numatomas išmokėti atlyginimo dydis.

6. Pateiktą prašymą, išskyrus šios tvarkos 5.4 punkte numatomą pateikti informaciją, svarsto Teatrų ir koncertinių įstaigų taryba (toliau – Taryba), veikianti pagal nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2012 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. ĮV-571 (Žin., 2012, Nr. 103-5252). Taryba vertina, ar tikslinga, kad įstaigos vadovas jo vadovaujamoje įstaigoje užsiimtų kūrybine veikla pagal autorinę sutartį arba atlikėjo intelektinių paslaugų sutartį.

7. Taryba ne vėliau kaip per 20 kalendorinių dienų nuo prašymo Tarybai pateikimo dienos pateikia kultūros ministrui protokolu įformintą išvadą, kurioje nurodo, ar įstaigos vadovui jo vadovaujamoje įstaigoje yra tikslinga užsiimti kūrybine veikla.

8. Sprendimą dėl įstaigos vadovo kūrybinės veiklos jo vadovaujamoje įstaigoje, įforminamą įsakymu, priima kultūros ministras per 7 kalendorines dienas nuo Tarybos protokolo pateikimo dienos.

 

III. SUTARTIES SU ĮSTAIGOS VADOVU SUDARYMAS

 

9. Kultūros ministrui, priėmus Tarybos rekomendaciją, įstaigos vadovo įgaliotas asmuo privalo atlikti Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme numatytas procedūras: nustatyti pirkimo būdą ir atlikti su tuo susijusias pirkimo procedūras.

10. Autorinę sutartį arba atlikėjo intelektinių paslaugų sutartį galima pasirašyti tik tuo atveju, kai yra atliktos visos Viešųjų pirkimų įstatyme nustatytos procedūros.

11. Autorinių sutarčių ir atlikėjo intelektinių paslaugų sutarčių objektas ir turinys turi atitikti Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (Žin., 2000, Nr. 74-2262) ir Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo nuostatas.

12. Sudarant su įstaigos vadovu autorinę sutartį arba atlikėjo intelektinių paslaugų sutartį rekomenduojama vadovautis Autorinių sutarčių ir atlikėjo intelektinių paslaugų sutarčių sudarymo rekomendacijomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2010 m. spalio 22 d. įsakymu Nr. ĮV-527 (Žin., 2010, Nr. 128-6550).

 

IV. SUTARČIŲ VYKDYMO LAIKAS

 

13. Sudarytos autorinės sutartys arba atlikėjo intelektinių paslaugų sutartys turi būti vykdomos ir papildoma kūrybine veikla užsiimama tik po darbo ar atostogų metu.

14. Kai dėl svarbių priežasčių autorinių sutarčių arba atlikėjo intelektinių paslaugų sutarčių vykdymo laikas neišvengiamai sutampa su įstaigos vadovo darbo laiku, įstaigos vadovui nustatomas ne visas darbo dienos ar darbo savaitės darbo laikas, kuriam sutrumpėjus, tai privalo atsispindėti darbo laiko apskaitos žiniaraštyje, ir atitinkamai įstaigos vadovui darbo užmokestis mokamas proporcingai dirbtam laikui arba sudaromas atskiras darbo laiko grafikas.

 

_________________