Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL PARAMOS TEIKIMO Į ANTROSIOS PAKOPOS NUOLATINĖS STUDIJŲ FORMOS STUDIJŲ PROGRAMAS LIETUVOS AUKŠTOSIOSE MOKYKLOSE PRIIMTŲ UŽSIENIEČIŲ STUDIJOMS tvarkos aprašo patvirtinimo

 

2011 m. balandžio 27 d. Nr. 476

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo (Žin., 2009, Nr. 54-2140) 75 straipsnio 4 dalimi ir siekdama, kad Lietuvos aukštasis mokslas įgautų vis didesnį tarptautinį pobūdį, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Paramos teikimo į antrosios pakopos nuolatinės studijų formos studijų programas Lietuvos aukštosiose mokyklose priimtų užsieniečių studijoms tvarkos aprašą (pridedama).

2. Nustatyti, kad 2011 metais švietimo ir mokslo ministras, atsižvelgdamas į Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo prioritetus, per 20 dienų nuo šio nutarimo įsigaliojimo patvirtina 2011 metais teikiamų stipendijų ir išmokų skaičių ir užsienio valstybę (valstybes), kurios (kurių) piliečiai gali pretenduoti į skiriamą paramą, ir apie tai informuoja Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę (diplomatines atstovybes) užsienio valstybėje (valstybėse), kuri (kurios) šią informaciją perduoda atitinkamoms tos valstybės (tų valstybių) institucijoms.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                               GINTARAS STEPONAVIČIUS

 


 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2011 m. balandžio 27 d.

nutarimu Nr. 476

 

PARAMOS TEIKIMO Į ANTROSIOS PAKOPOS NUOLATINĖS STUDIJŲ FORMOS STUDIJŲ PROGRAMAS LIETUVOS AUKŠTOSIOSE MOKYKLOSE PRIIMTŲ UŽSIENIEČIŲ STUDIJOMS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Paramos teikimo į antrosios pakopos nuolatinės studijų formos studijų programas Lietuvos aukštosiose mokyklose priimtų užsieniečių studijoms tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja stipendijų ir išmokų studijų kainai padengti (toliau – išmokos) trečiųjų valstybių piliečiams, priimtiems į Lietuvos aukštųjų mokyklų antrosios pakopos nuolatinės studijų formos studijas (toliau – užsieniečiai), dydį, skyrimą ir išmokėjimą.

2. Stipendijų ir išmokų (toliau – parama) teikimo tikslas – pritraukti talentingus užsieniečius studijuoti Lietuvoje.

3. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme (Žin., 2009, Nr. 54-2140).

4. Paramą užsieniečiams skiria švietimo ir mokslo ministras, o jos išmokėjimą administruoja švietimo ir mokslo ministro įgaliota institucija (toliau – įgaliota institucija).

5. Įgaliota institucija turi teisę iš kitų valstybės institucijų ir įstaigų, valstybės ar žinybinių registrų, informacinių sistemų, aukštųjų mokyklų ir kitų asmenų gauti informaciją, kurios reikia paramos išmokėjimui administruoti teisės aktų nustatyta tvarka.

6. Stipendijos dydis – 10 bazinių socialinių išmokų per mėnesį.

7. Išmokos dydis lygus norminei studijų kainai, kai aukštosios mokyklos nustatyta studijų kaina viršija norminę studijų kainą, arba už studijas mokėtinai metinei studijų kainai, kai aukštosios mokyklos nustatyta studijų kaina neviršija norminės studijų kainos. Jeigu aukštosios mokyklos nustatyta studijų kaina viršija norminę studijų kainą, užsienietis, gavęs išmoką, pats padengia aukštosios mokyklos nustatytos ir norminės studijų kainos skirtumą.

8. Užsienietis gali gauti stipendiją ir išmoką arba tik stipendiją. Stipendija ir išmoka ar stipendija skiriamos visam studijų laikotarpiui.

9. Lėšos užsieniečių paramai skiriamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų, skirtų Švietimo ir mokslo ministerijai arba kitiems asignavimų valdytojams.

 

II. REIKALAVIMAI PRETENDENTAMS IR JŲ ATRANKA

 

10. Švietimo ir mokslo ministras iki einamųjų metų kovo 1 dienos, atsižvelgdamas į Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo prioritetus, patvirtina teikiamų stipendijų ir išmokų skaičių ir užsienio valstybę (valstybes), kurios (kurių) piliečiai gali pretenduoti į skiriamą paramą, nurodo, kokius dokumentus, kaip ir kokiais terminais turi pateikti užsieniečiai, ir apie tai informuoja Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę (diplomatines atstovybes) užsienio valstybėje (valstybėse), kuri (kurios) šią informaciją perduoda atitinkamoms tos valstybės (tų valstybių) institucijoms.

11. Užsieniečiai, siekiantys gauti paramą, turi būti baigę pirmosios pakopos universitetines studijas ir turėti Lietuvos aukštosios mokyklos patvirtinimą, kad yra priimti į antrosios pakopos nuolatinės studijų formos studijų programą.

12. Sprendimas skirti paramą konkretiems asmenims priimamas atsižvelgiant į pirmosios pakopos išsilavinimą liudijančiame diplome ar jo priedėlyje įrašytų dalykų aritmetinį vidurkį, sudarantį 70 procentų konkursinio balo, studijų kalbos mokėjimo lygį, sudarantį 20 procentų konkursinio balo, ir mokslinės veiklos pasiekimus, sudarančius 10 procentų konkursinio balo.

13. Užsieniečių, siekiančių gauti paramą, atranką koordinuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Užsienietis pirmosios pakopos išsilavinimą liudijančio dokumento, studijų kalbos mokėjimo lygį įrodančio (įrodančių) dokumento (dokumentų), mokslinės veiklos pasiekimus liudijančio (liudijančių) dokumento (dokumentų) kopijas, patvirtintas teisės aktų nustatyta tvarka, Lietuvos aukštosios mokyklos patvirtinimą, kad yra priimtas į antrosios pakopos nuolatinės studijų formos studijų programą, ir kitus švietimo ir mokslo ministro nurodytus dokumentus pateikia Švietimo ir mokslo ministerijai asmeniškai arba per Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę (diplomatines atstovybes) užsienio valstybėje (valstybėse).

14. Švietimo ir mokslo ministras tvirtina paramos gavėjų sąrašą, kuriame nurodoma: užsieniečio vardas, pavardė, skiriamos paramos dydis, paramos rūšis, laikotarpis, kuriam skiriama parama, aukštoji mokykla, kurioje studentas užsienietis studijuoja, studijų programos, kurią užsienietis studijuoja, pavadinimas, studijų programos valstybinis kodas. Švietimo ir mokslo ministras paveda įgaliotai institucijai administruoti paramos išmokėjimą ir apie tai raštu informuoja atitinkamas aukštąsias mokyklas ir paramą gavusius užsieniečius.

 

III. STIPENDIJŲ IR IŠMOKŲ IŠMOKĖJIMAS

 

15. Įgaliotos institucijos prašymu aukštoji mokykla, kurioje studijuoja užsieniečiai, nurodo sąskaitą, į kurią turi būti pervedamos išmokos, ir kitą paramos išmokėjimui administruoti būtiną informaciją.

16. Stipendijos mokamos visą studijų laikotarpį (taip pat ir per atostogas), lėšos kiekvieną mėnesį pervedamos į asmeninę užsieniečio sąskaitą banke Lietuvoje.

17. Išmokos pervedamos į Lietuvos aukštosios mokyklos, kurioje studijuoja užsienietis, sąskaitą 2 kartus per metus (iki lapkričio 1 dienos už rudens semestrą ir iki balandžio 1 dienos už pavasario semestrą).

18. Paramos išmokėjimas nutraukiamas, jeigu:

18.1. užsienietis:

18.1.1. turi akademinių skolų;

18.1.2. išeina akademinių atostogų;

18.1.3. nutraukia studijas arba pašalinamas iš aukštosios mokyklos jos nustatyta tvarka;

18.2. atsiranda ar paaiškėja aplinkybių, dėl kurių negalėjo būti skirta stipendija ir (arba) išmoka.

19. Atsiradus Aprašo 18 punkte nurodytoms aplinkybėms, aukštoji mokykla ir užsienietis privalo per 3 darbo dienas įgaliotą instituciją informuoti apie šių aplinkybių atsiradimą. Laiku nepranešus apie šias aplinkybes ar dėl kitų priežasčių permokėtą paramos sumą atitinkamai aukštoji mokykla arba užsienietis grąžina įgaliotai institucijai arba ji išieškoma teisės aktų nustatyta tvarka.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

20. Užsieniečiai, gavę paramą antrosios pakopos nuolatinėms studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose Aprašo nustatyta tvarka, savarankiškai pasirūpina kelionės ir apgyvendinimo išlaidomis.

21. Visus pranešimus, susijusius su paramos išmokėjimu, įgaliota institucija užsieniečiui siunčia nurodytu gyvenamosios vietos adresu Lietuvoje ir (arba) nurodytu elektroniniu pašto adresu.

22. Užsienietis paramą antrosios pakopos nuolatinės studijų formos studijoms Lietuvoje gali gauti tik vieną kartą.

23. Ginčai, kylantys dėl paramos išmokėjimo, sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________