Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2005 M. BIRŽELIO 14 D. NUTARIMO NR. 647 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO SUDARYMO IR VYKDYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2008 m. gegužės 7 d. Nr. 443

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sudarymo ir vykdymo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 647 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sudarymo ir vykdymo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 75-2725; 2006, Nr. 35-1249, Nr. 118-4478; 2007, Nr. 80-3260):

1. Papildyti šiuo 71 punktu:

71. Fondo valdyba rengia Fondo biudžeto vykdymo ketvirčio ataskaitas, kurias sudaro:

71.1. Fondo balanso ataskaita;

71.2. Fondo pajamų ir išlaidų ataskaita;

71.3. Fondo pinigų srautų ataskaita;

71.4. Fondo valdybos aiškinamasis raštas.“

2. Papildyti šiuo 72 punktu:

72. Fondo biudžeto vykdymo ketvirčio ataskaitoje rodikliai išdėstomi pagal šių Taisyklių 2 priede pateiktą Valstybinio socialinio draudimo fondo balanso, pajamų ir išlaidų, pinigų srautų ataskaitų struktūrą. Ketvirčio ataskaitos pajamų ir išlaidų straipsniai detalizuojami pagal šių Taisyklių 1 priede pateiktą papildomų lentelių klasifikaciją. Ketvirčio ataskaita parengiama iki kito ketvirčio antrojo mėnesio 15 dienos ir pateikiama Finansų ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir Statistikos departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.“

3. Papildyti šiuo 73 punktu:

73. Fondo valdyba rengia operatyviąją mėnesio ataskaitą, kurią sudaro pinigų srautų ataskaita. Ataskaitos rodikliai išdėstomi pagal šių Taisyklių 2 priede pateiktą Fondo biudžeto pinigų srautų ataskaitos struktūrą. Operatyvioji mėnesio ataskaita parengiama iki kito mėnesio 10 dienos.“

4. Papildyti šiuo 74 punktu:

74. Fondo valdyba kas mėnesį pateikia Finansų ministerijai pinigų srautų operatyviąsias mėnesio ataskaitas, parengtas pagal nacionalinio biudžeto konsoliduotoms ataskaitoms rengti taikomus principus ir pajamų bei išlaidų klasifikaciją. Operatyviosios mėnesio ataskaitos pateikiamos iki kito mėnesio 15 dienos.“

5. Išdėstyti 8.3 punktą taip:

8.3. Fondo biudžeto vykdymo finansinę atskaitomybę sudaro Fondo balanso ataskaita, Fondo pajamų ir išlaidų ataskaita, Fondo pinigų srautų ataskaita, aiškinamasis raštas, Fondo konsoliduotų ataskaitų pastabos, Fondo konsoliduota balanso ataskaita, Fondo konsoliduota pajamų ir išlaidų ataskaita, Fondo nuosavybės pokyčių ataskaita, Fondo konsoliduota pinigų srautų ataskaita. Fondo balanso ataskaitoje, pajamų ir išlaidų ataskaitoje ir pinigų srautų ataskaitoje rodikliai išdėstomi pagal šių Taisyklių 2 priede pateiktą Fondo balanso, pajamų ir išlaidų, pinigų srautų ataskaitų struktūrą ir pagrindinius apskaitos principus – pagal visus Fondo balanso, pajamų ir išlaidų, pinigų srautų ataskaitų klasifikacijos straipsnius. Jeigu atsiranda neatitikimų tarp šių Taisyklių 2 priede pateiktos Fondo balanso ataskaitos, pajamų ir išlaidų ataskaitos, pinigų srautų ataskaitos klasifikacijos straipsnių ir tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų, vadovaujamasi tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais. Fondo balanso ataskaitoje, pajamų ir išlaidų ataskaitoje, pinigų srautų ataskaitoje atskirai išdėstomi Fondo ir konsoliduoti Fondo bei jo kontroliuojamų įmonių veiklos rodikliai. Finansinių ataskaitų pastabos pateikiamos papildomose lentelėse (šių Taisyklių 1 priedo skyrius „III. Papildomos lentelės“).“

6. Įrašyti 19 punkte vietoj žodžių „apskaičiuojamos“ žodžius „priskaičiuojamos“, vietoj žodžio „įgiję“ – žodį „įgyja“.

7. Išdėstyti 20.1 punktą taip:

20.1. Draudėjai socialinio draudimo įmokas skaičiuoja nuo kiekvienam apdraustam asmeniui apskaičiuotos darbo užmokesčio sumos, ne mažesnės kaip minimalioji mėnesinė alga, su darbo santykiais susijusių kompensacinio ar skatinamojo pobūdžio išmokų, neatsižvelgiant į mokėjimo šaltinius.“

8. Įrašyti 20.3 punkte vietoj žodžių „minimalią“, „minimali“, „minimalus“ atitinkamai žodžius „minimaliąją“, „minimalioji“, „minimalusis“.

9. Įrašyti 20.4 punkte vietoj žodžio „minimali“ žodį „minimalioji“.

10. Įrašyti 20.5 punkte vietoj žodžių „minimalią“, „minimalios“ atitinkamai žodžius „minimaliąją“, „minimaliosios“.

11. Įrašyti 20.7 punkte vietoj žodžio „reikalų“ žodį „tarnybos“.

12. Išdėstyti 20.8 punktą taip:

20.8. Valstybės institucija, perkelianti valstybės tarnautoją į pareigas Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, Lietuvos Respublikos atstovybėje prie tarptautinės organizacijos, užsienio valstybės institucijoje, tarptautinėje organizacijoje ar institucijoje, Europos Sąjungos institucijoje ar įstaigoje, Europos Komisijos ar Tarybos įsteigtoje institucijoje, Europos Komisijos ir Europos Sąjungos valstybių narių bendrai įsteigtoje organizacijoje (konsorciume), civilinėje tarptautinėje operacijoje ar misijoje, pasiuntusi dirbti į specialiąją misiją ar paskyrusi profesinės karo tarnybos karį atlikti karo tarnybą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, Lietuvos Respublikos atstovybėje prie tarptautinės organizacijos, užsienio valstybės ar tarptautinėje karinėje ar gynybos institucijoje, taip pat asmenį delegavusi Lietuvos Respublikos deleguojančioji institucija moka pensijų socialinio draudimo įmokas ir nedarbo socialinio draudimo įmokas už nesukakusį senatvės pensijos amžiaus ir negaunantį pajamų, susijusių su darbo santykiais, deleguoto asmens, valstybės tarnautojo ar profesinės karo tarnybos kario sutuoktinį tuo laikotarpiu, kurį deleguoto asmens, valstybės tarnautojo ar profesinės karo tarnybos kario sutuoktinis praleidžia užsienyje dėl to, kad ten gyvena kartu su deleguotu asmeniu, valstybės tarnautoju ar profesinės karo tarnybos kariu. Deleguotų asmenų sutuoktiniai draudžiami tik tuo atveju, jeigu deleguotam asmeniui darbo užmokestį ir nuo jo socialinio draudimo įmokas moka asmenį delegavusi Lietuvos Respublikos deleguojančioji institucija. Pensijų socialinio draudimo įmokos ir nedarbo socialinio draudimo įmokos mokamos iš valstybės institucijoms patvirtintų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų. Šių įmokų dydis skaičiuojamas nuo 0,5 atitinkamo valstybės tarnautojo ar profesinės karo tarnybos kario pareiginės algos arba pagal delegavimo sutartį deleguoto asmens 0,5 darbo užmokesčio. Šie asmenys pensijų socialiniu draudimu ir nedarbo socialiniu draudimu draudžiami Fondo valdybos nustatyta tvarka. Ši norma netaikoma deleguoto asmens, valstybės tarnautojo ir profesinės karo tarnybos kario sutuoktiniui, sukakusiam senatvės pensijos amžių ar gaunančiam pajamų, susijusių su darbo santykiais.“

13. Įrašyti 20.9 punkte vietoj žodžio „minimalios“ žodį „minimaliosios“.

14. Išdėstyti 20.10 punktą taip:

20.10. Socialinio draudimo įmokas valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinei daliai gauti ar valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinei ir papildomai dalims gauti ir nedarbo socialinio draudimo įmokas pagal Fondo biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatyme nustatytus socialinio draudimo įmokų tarifus moka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš šiam tikslui numatytų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų – už motinas (įmotes), tėvus (įtėvius), auginančias (-us) vaiką, arba vaiko globėjus, auginančius vaiką iki trejų metų, tradicinių ir kitų valstybės pripažintų religinių bendruomenių ir bendrijų dvasininkus ir tik vienuolyne dirbančius vienuolius, nesukakusį senatvės pensijos amžiaus vieną iš neįgalaus asmens, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, tėvų (įtėvių) arba asmenį, nustatytąja tvarka paskirtą šio neįgalaus asmens globėju ar rūpintoju, slaugantį namuose nurodytą neįgalų asmenį (šiame punkte nurodytos įmokos taip pat mokamos už vieną iš tėvų, globėją ar rūpintoją, slaugantį namuose visiškos negalios invalidą, pripažintą tokiu iki 2005 m. liepos 1 dienos). Motinų (įmočių), tėvų (įtėvių) draudimas valstybės lėšomis nuo vaiko gimimo taikomas jo motinai (įmotei), kol vaiko tėvai (įtėviai) neapsisprendžia kitaip. Apsisprendimu kitaip laikomas bendro tėvų (įtėvių) prašymo dėl vieno iš jų draudimo valstybės lėšomis pateikimas Fondo valdybos teritoriniam skyriui, o nepateikus tokio prašymo – vieno iš tėvų (įtėvių) išėjimas atostogų vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai (toliau vadinama – vaiko priežiūros atostogos). Globėjas, auginantis vaiką iki trejų metų, ir nesukakęs senatvės pensijos amžiaus vienas iš neįgalaus asmens, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, tėvų (įtėvių) arba asmuo, nustatytąja tvarka paskirtas šio neįgalaus asmens globėju ar rūpintoju, slaugantis namuose nurodytą neįgalų asmenį, arba vienas iš tėvų, globėjas ar rūpintojas, slaugantis namuose visiškos negalios invalidą, pripažintą tokiu iki 2005 m. liepos 1 d., pensijų socialiniu draudimu draudžiami pagal jų pateiktus prašymus nuo teisės į šį draudimą atsiradimo dienos. Savarankiškai dirbančių asmenų, auginančių vaiką iki trejų metų ar slaugančių namuose neįgalų asmenį, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, draudimas valstybės lėšomis valstybinei socialinio draudimo pensijos pagrindinei ir papildomai dalims gauti vykdomas tik pasibaigus gautų pajamų (pelno) deklaravimo terminui ir nustačius, kad šie asmenys neturi draudžiamųjų pajamų, o draudimas valstybės lėšomis nedarbo socialiniu draudimu vykdomas tik tuo atveju, jeigu šis asmuo pagal įstatymus nėra privalomai draudžiamas nedarbo socialiniu draudimu. Šiame punkte nurodyti asmenys pensijų socialiniu draudimu ar (ir) nedarbo socialiniu draudimu privalomai draudžiami Fondo valdybos nustatyta tvarka.“

15. Išdėstyti 20.17 punktą taip:

20.17. Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įmokas pagal Fondo biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatyme patvirtintą III grupės nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įmokų tarifą nuo minimaliosios mėnesinės algos, taikomos asmens draudžiamųjų pajamų koeficientui apskaičiuoti, moka:

20.17.1. Švietimo ir mokslo ministerija – už profesinių mokyklų mokinius, aukštųjų mokyklų studentus, atliekančius profesinės veiklos praktiką įstaigoje ar įmonėje;

20.17.2. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgaliota Lietuvos darbo birža – už asmenis, teritorinių darbo biržų siųstus profesiniam mokymui ar profesinei reabilitacijai, atliekančius profesinės veiklos praktiką įstaigoje ar įmonėje.“

16. Išbraukti 20.18 punkte žodžius „aukštesniųjų ir“.

17. Išdėstyti 20.19 punktą taip:

20.19. Fondo valdyba pagal Fondo valdybos teritorinių skyrių duomenis apie profesinės veiklos praktiką atliekančius asmenis, kurie praėjusį kalendorinių metų ketvirtį turėjo teisę būti draudžiami valstybės lėšomis, apskaičiuoja lėšų poreikį iš Švietimo ir mokslo ministerijai ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgaliotai Lietuvos darbo biržai skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų ir ne vėliau kaip iki kito kalendorinių metų ketvirčio antrojo mėnesio 15 dienos teikia lėšų poreikį už praėjusį kalendorinių metų ketvirtį Švietimo ir mokslo ministerijai ir Lietuvos darbo biržai. Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos darbo birža ne vėliau kaip iki kito kalendorinių metų ketvirčio trečiojo mėnesio 15 dienos perveda į Fondą apskaičiuotąją pinigų sumą.“

18. Išdėstyti 21 punktą taip:

21. Apdraustųjų, nurodytų Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 4 straipsnio 1 dalyje ir 2 dalies 1 ir 2 punktuose, socialinio draudimo įmokos skaičiuojamos nuo kiekvienam apdraustam asmeniui apskaičiuotos darbo užmokesčio sumos, ne mažesnės kaip minimalioji mėnesinė alga (šių Taisyklių 20.3 punktas), su darbo santykiais susijusių kompensacinio ar skatinamojo pobūdžio išmokų, nepriklausomai nuo mokėjimo šaltinių, įskaitant:

21.1. apdraustajam apskaičiuotą pagrindinį darbo užmokestį ir visus papildomus uždarbius (konkrečius valandinius tarifinius atlygius; mėnesines algas; padidintus, palyginti su normaliomis sąlygomis, tarifinius atlygius; darbo užmokestį už išsiruošimo į kelionę ir įsikūrimo naujoje vietovėje laiką; kitas darbo apmokėjimo formas; kitas su darbo santykiais susijusias išmokas), nustatytus Darbo kodekse ir kituose teisės aktuose, bet kokiu būdu draudėjo apskaičiuojamus apdraustajam už jo atliktą darbą;

21.2. valstybės tarnautojui apskaičiuojamą darbo užmokestį, kurį sudaro: pareiginė alga, nustatoma pagal pareigybės kategoriją; priedai už tarnybos Lietuvos valstybei stažą, kvalifikacinę klasę arba kvalifikacinę kategoriją, laipsnį arba tarnybinį rangą, diplomatinį rangą ir pareiginės algos dydžio vienkartinis priedas; priemokos už darbą poilsio, švenčių dienomis ir nakties metu, darbą kenksmingomis, labai kenksmingomis ir pavojingomis darbo sąlygomis, įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą ar papildomų užduočių, atliekamų viršijant nustatytą darbo trukmę, atlikimą;

21.3. valstybės politikams, teisėjams ir valstybės pareigūnams apskaičiuotą darbo užmokestį, kurį sudaro: pareiginė alga; priedas už ištarnautus Lietuvos valstybei metus; valstybės pareigūnams (išskyrus prokurorus) – vienkartinė priemoka; prokurorams – priedas už kvalifikacinį rangą;

21.4. priedus ir išeitines išmokas, apskaičiuojamas Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 4 straipsnio 1 dalyje ir 2 dalies 1 ir 2 punktuose nurodytiems asmenims;

21.5. apskaičiuotas kompensacijas už kasmetines, tikslines atostogas (išskyrus nėštumo ir gimdymo atostogas, tėvystės atostogas ir vaiko priežiūros atostogas, kai mokamos motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpos iš Fondo biudžeto), apskaičiuotas pinigines kompensacijas už nepanaudotas kasmetines atostogas ar už prastovos laiką ir ne teismo tvarka Teisingumo ministerijos atlygintą žalą dėl negauto darbo užmokesčio, kai žala atsirado dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų Lietuvos Respublikos žalos, atsiradusios dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų, atlyginimo ir atstovavimo valstybei įstatyme (Žin., 2002, Nr. 56-2228; 2005, Nr. 127-4532) nustatytais atvejais;

21.6. premijas, pašalpas ir kitas išmokas (iš jų laikinojo nedarbingumo, nėštumo ir gimdymo atostogų, tėvystės atostogų ir vaiko priežiūros, kol jam sueis dveji metai, atostogų laikotarpiu mokamą šių Taisyklių 20.7 punkte nurodytų įstaigų, tarnybų ir departamentų statutiniams valstybės tarnautojams ir profesinės karo tarnybos kariams vidutinį jų darbo užmokestį ar pagal įstatymus nustatytą jo dalį), vienkartines pinigines išmokas valstybės tarnautojams skatinti (išskyrus šių Taisyklių 22 punkte nurodytas išmokas).“

19. Išdėstyti 22.1 punktą taip:

22.1. pašalpos, kurią apdraustam asmeniui išmoka darbdavys, mirus šio apdrausto asmens sutuoktiniui, vaikams (įvaikiams), tėvams (įtėviams), taip pat stichinių nelaimių, gaisrų ir sprogimų atvejais, sumos, ne didesnės kaip 5 minimaliosios mėnesinės algos. Suma, nuo kurios neskaičiuojamos socialinio draudimo įmokos, didinama tiek kartų, už kiek mirusių apdraustojo asmens šeimos narių, nurodytų šiame punkte, išmokama pašalpa;“.

20. Išdėstyti 22.15 punktą taip:

22.15. kompensacijų, mokamų valstybės tarnautojų, deleguotų asmenų ar profesinės karo tarnybos karių sutuoktiniams ir vaikams (įvaikiams), išvykusiems į užsienį kartu su minėtaisiais asmenimis, išlaikyti;“.

21. Išdėstyti 22.16 punktą taip:

22.16. su darbu užsienyje susijusių išlaidų kompensacijų, mokamų valstybės tarnautojams, deleguotiems asmenims ir profesinės karo tarnybos kariams, taip pat atstovybės darbuotojams, kurie yra atstovybės diplomatinio personalo ar administracinio techninio personalo nariai;“.

22. Išdėstyti 22.17 punktą taip:

22.17. kompensacijų ir kitokių išmokų, gautų iš tarptautinės ar Europos Sąjungos institucijos ar užsienio valstybių institucijos, taip pat darbo užmokesčio, gauto iš minėtų institucijų, jeigu nuo jo skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos pagal teisės aktus, kuriais vadovaujantis institucijos moka darbo užmokestį;“.

23. Papildyti šiuo 22.20 punktu:

22.20. draudimo įmokų, darbdavio mokamų draudimo įmonei už darbuotojų gyvybės, nelaimingų atsitikimų ar civilinės atsakomybės draudimą, kai draudimo sutartyje yra numatyta, kad įvykus draudiminiam įvykiui draudimo suma bus išmokėta darbdaviui, o civilinės atsakomybės draudimo atveju – darbdaviui ar trečiajam asmeniui;“.

24. Papildyti šiuo 22.21 punktu:

„22.21. Lietuvos mokslų akademijos savo nariams mokamų mėnesinių išmokų už Lietuvos mokslų akademijos nario vardą ir aukštųjų mokyklų mokamų universiteto senato nustatyto dydžio profesoriaus emerito mėnesinių išmokų;“.

25. Papildyti šiuo 22.22 punktu:

„22.22. darbuotojo gautų iš darbdavio pajamų natūra vertės, neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymą;“.

26. Papildyti šiuo 22.23 punktu:

„22.23. pensijų išmokos, mokamos iš įmonės pensijų fondų ar tam tikslui skirtų lėšų buvusiems darbuotojams;“.

27. Papildyti šiuo 22.24 punktu:

„22.24. draudimo įmokų, kurių mokėjimas privalomas pagal Lietuvos Respublikos įstatymus papildomam darbuotojo gyvybės ir sveikatos draudimui;“.

28. Papildyti šiuo 22.25 punktu:

„22.25. vidutinio darbo užmokesčio, sumokamo atleidžiamam iš darbo darbuotojui už uždelstą laiką, kai su darbuotoju delsiama atsiskaityti ne dėl darbuotojo kaltės;“.

29. Papildyti šiuo 22.26 punktu:

„22.26. tantjemų, kurios išmokamos valdybos ar stebėtojų tarybos nariams.“

30. Išdėstyti 23 punktą taip:

23. Su darbo santykiais susijusioms kompensacinio ar skatinamojo pobūdžio išmokoms nepriskiriamos už nepinigines dovanas bei už gyvybės draudimo įmokas darbdavio darbuotojo naudai sumokėtas gyventojų pajamų mokestis ir apdraustojo socialinio draudimo įmokų dalis, taip pat šių Taisyklių 20.5 punkte numatyta visa papildomai apskaičiuota draudėjo ir apdraustojo socialinio draudimo įmokų suma, mokama iš darbdavio lėšų.“

31. Išdėstyti 25 punktą taip:

25. Draudėjai, skaičiuodami darbo užmokesčio sumas asmenims, dirbantiems pagal darbo sutartis, narystės ar tarnybos pagrindu, taip pat mokėdami socialinio draudimo įmokas šių Taisyklių 20.8 ir 20.9 punktų nustatytais atvejais, apskaičiuoja socialinio draudimo įmokas šių Taisyklių 20.1–20.10 punktuose nustatyta tvarka už kiekvieną mėnesį ir sumoka jas į Fondą ne vėliau kaip iki kito mėnesio 15 dienos, išskyrus šių Taisyklių 26 punkte numatytus atvejus. Mokėjimo nurodymai pateikiami Lietuvos Respublikos kredito įstaigoms už visą atitinkamo laikotarpio socialinio draudimo įmokų sumą, kad ir kiek lėšų būtų draudėjo sąskaitoje.“

32. Išdėstyti 27 punktą taip:

„27. Savarankiškai dirbančių asmenų, išskyrus verslo liudijimus turinčius asmenis, Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 8 straipsnio 2 dalies 1–7 punktuose nurodytus asmenis, taip pat asmenis, nurodytus Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 4 straipsnio 2 dalies 5 ar 6 punktuose (kol vadovaujantis pajamų (pelno) mokesčio deklaracija nėra nustatyta jų prievolė mokėti socialinio draudimo įmokas pagrindinei ir papildomai pensijos dalims), socialinio draudimo įmokos valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinei daliai gauti mokamos kartą per ketvirtį, ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 15 dienos. Savarankiškai dirbančių asmenų, nurodytų Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 8 straipsnio 2 dalies 1–7 punktuose, taip pat asmenų, nurodytų Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 4 straipsnio 2 dalies 5 ar 6 punktuose (kol vadovaujantis pajamų (pelno) mokesčio deklaracija nėra nustatyta jų prievolė mokėti socialinio draudimo įmokas pagrindinei ir papildomai pensijos dalims), socialinio draudimo įmokos valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinei daliai gauti gali būti mokamos tokiais pat terminais ir periodiškumu. Praradus sąlygą, suteikiančią teisę nemokėti socialinio draudimo įmokų valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinei daliai, socialinio draudimo įmokos valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinei daliai gauti už laikotarpį nuo šios sąlygos praradimo dienos turi būti mokamos šiame punkte nustatytais terminais ir periodiškumu. Savarankiškai dirbantys asmenys, išskyrus verslo liudijimus turinčius asmenis, gali avansu mokėti socialinio draudimo įmokas valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinei daliai gauti.“

33. Įrašyti 28 punkte vietoj žodžio „minimalių“ žodį „minimaliųjų“.

34. Išdėstyti 31 punktą taip:

31. Jeigu savarankiškai dirbančių asmenų, išskyrus verslo liudijimus turinčius asmenis, pajamų metinė suma, apskaičiuota šių Taisyklių 28 punkte nustatyta tvarka, lygi arba didesnė už 12 minimaliųjų mėnesinių algų, o valstybiniam socialiniam draudimui deklaruotų pajamų suma, nuo kurios per mokestinius metus savarankiškai dirbantys asmenys, išskyrus verslo liudijimus turinčius asmenis, avansu sumokėjo socialinio draudimo įmokas valstybinės socialinio draudimo pensijos papildomai daliai gauti, yra mažesnė už 12 minimaliųjų mėnesinių algų, šie asmenys privalo papildomai sumokėti socialinio draudimo įmokas nuo jų pačių pasirinktos valstybiniam socialiniam draudimui deklaruojamų pajamų metinės sumos (kuri negali būti mažesnė negu 12 minimaliųjų mėnesinių algų) ir valstybiniam socialiniam draudimui per mokestinius metus deklaruotų pajamų skirtumo. Tais atvejais, kai savarankiškai dirbantys asmenys naudojosi teise socialinio draudimo įmokų nemokėti dėl to, kad atitiko Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 8 straipsnio 2 dalyje nustatytus atvejus, tačiau jų pajamų metinė suma, apskaičiuota šių Taisyklių 28 punkte nustatyta tvarka, už mokestinius metus lygi arba didesnė už 12 minimaliųjų mėnesinių algų, socialinio draudimo įmokos pagrindinei ir papildomai pensijos dalims gauti turi būti sumokėtos nuo jų pačių pasirinktos valstybiniam socialiniam draudimui deklaruojamų pajamų metinės sumos (kuri negali būti mažesnė negu 12 minimaliųjų mėnesinių algų). Socialinio draudimo įmokas jie privalo sumokėti iki metinės pajamų (pelno) mokesčio deklaracijos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai termino paskutinės dienos. Pavėlavus sumokėti socialinio draudimo įmokas (socialinio draudimo įmokų skirtumą) iki nurodytojo termino, Fondo valdybos teritoriniai skyriai skaičiuoja delspinigius ir išieško įsiskolinimus įstatymų nustatyta tvarka.“

35. Įrašyti 33 punkte vietoj žodžio „minimalių“ žodį „minimaliųjų“.

36. Išdėstyti 37 punktą taip:

„37. Ūkinė bendrija Fondo valdybos teritoriniam skyriui turi nurodyti pajamų metinių sumų paskirstymą kiekvienam jos dalyviui atskirai.“

37. Išdėstyti 40 punktą taip:

40. Asmenys, ketinantys įsigyti verslo liudijimus trumpesniam negu 3 mėnesių laikotarpiui, privalo iš anksto sumokėti socialinio draudimo įmokas už visą verslo liudijimo galiojimo laikotarpį. Asmenys, turintys verslo liudijimus, įsigytus 3 mėnesių ar ilgesniam laikotarpiui, socialinio draudimo įmokas moka tokiais pat terminais ir periodiškumu, kurie nustatyti savarankiškai dirbantiems asmenims (šių Taisyklių 27 punktas). Pasikeitus valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinės dalies dydžiui verslo liudijimo galiojimo laikotarpiu, socialinio draudimo įmokos atitinkamai perskaičiuojamos ir jų skirtumo suma sumokama per mėnesį nuo valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinės dalies dydžio pasikeitimo dienos. Valstybinė mokesčių inspekcija ir teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos teikia Fondo valdybai ir jos teritoriniams skyriams informaciją apie verslo liudijimus įsigijusius asmenis.“

38. Išdėstyti 41 punktą taip:

41. Teritorinė valstybinė mokesčių inspekcija, išduodama naują ar pratęsdama anksčiau įsigytą verslo liudijimą asmeniui arba registruodama individualią veiklą pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, patikrina Fondo valdybos teritorinio skyriaus pateiktą asmenų, įsiskolinusių Fondui, sąrašą. Jeigu asmuo, įsigyjantis verslo liudijimą arba registruojantis individualią veiklą, skolingas Fondui, teritorinė valstybinė mokesčių inspekcija verslo liudijimo neišduoda ar nepratęsia arba neregistruoja individualios veiklos, kol nesumokamas įsiskolinimas Fondui ir teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai nepateikiamas tai patvirtinantis dokumentas. Teritorinė valstybinė mokesčių inspekcija negali išduoti verslo liudijimo trumpesniam negu 3 mėnesių laikotarpiui, jeigu asmuo nėra sumokėjęs socialinio draudimo įmokų iš anksto.

39. Išdėstyti 45 punktą taip:

45. Savarankiškai dirbančių asmenų socialinio draudimo įmokų nei valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinei, nei papildomai dalims galima nemokėti (tas laikotarpis bus neįskaitytas į jų valstybinio socialinio draudimo stažą) tik tuo atveju, kai šių asmenų pajamų metinė suma, apskaičiuota šių Taisyklių 28 punkte nustatyta tvarka, yra mažesnė už 12 minimaliųjų mėnesinių algų ir šie asmenys:

45.1. gauna valstybinę socialinio draudimo senatvės ar valstybinę socialinio draudimo netekto darbingumo (invalidumo) pensiją, paskirtą ir (ar) mokamą pagal Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą;

45.2. gauna šalpos pensiją ar šalpos kompensaciją, išskyrus šalpos našlaičių pensiją, pagal Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymą (Žin., 1994, Nr. 96-1873; 2005, Nr. 71-2556);

45.3. gauna su socialinio draudimo santykiais susijusią (socialinio draudimo) senatvės ar netekto darbingumo (invalidumo) pensiją iš Europos Sąjungos valstybės narės, kitos Europos ekonominės erdvės valstybės, Šveicarijos Konfederacijos ar šalies, su kuria Lietuvos Respublika yra sudariusi tarptautinę sutartį dėl socialinės apsaugos taikymo;

45.4. yra laisvės atėmimo vietose (ši nuostata taip pat taikoma, kai asmuo atlieka arešto bausmę arba jam paskirta kardomoji priemonė – kardomasis kalinimas) arba jiems Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (Žin., 2000, Nr. 89-2741) nustatyta tvarka teismo nuosprendžiu yra paskirtos priverčiamosios stacionaraus stebėjimo medicinos priemonės ar auklėjamojo poveikio priemonės specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose;

45.5. yra įregistravę likviduojamos individualios įmonės ar ūkinės bendrijos statusą Juridinių asmenų registre, o visi individualios įmonės ar ūkinės bendrijos darbuotojai atleisti iš darbo;

45.6. privalomai draudžiami valstybiniu socialiniu draudimu pagal Lietuvos Respublikos įstatymus;

45.7. turi būtinąjį valstybinio socialinio draudimo pensijų stažą valstybinei socialinio draudimo senatvės pensijai gauti (30 metų) pagal Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą.“

40. Įrašyti 46 punkte vietoj žodžio „minimalių“ žodį „minimaliųjų“.

41. Įrašyti 47 punkte vietoj žodžio „minimalių“ žodį „minimaliųjų“.

42. Išdėstyti 48.3 punktą taip:

48.3. gauna su socialinio draudimo santykiais susijusią (socialinio draudimo) senatvės ar netekto darbingumo (invalidumo) pensiją iš Europos Sąjungos valstybės narės, kitos Europos ekonominės erdvės valstybės, Šveicarijos Konfederacijos ar šalies, su kuria Lietuvos Respublika yra sudariusi tarptautinę sutartį dėl socialinės apsaugos taikymo;“.

43. Išdėstyti 51 punktą taip:

51. Socialinio draudimo įmoka grąžinama verslo liudijimą turinčiam asmeniui arba įskaitoma būsimajam laikotarpiui tais atvejais, kai teritorinė valstybinė mokesčių inspekcija pateikia duomenis apie pajamų mokesčio įskaitymą arba grąžinimą šiam asmeniui, išskyrus šių Taisyklių 34 punkte numatytus atvejus. Tuo atveju, kai sumokėjusiam socialinio draudimo įmokas asmeniui verslo liudijimas neišduodamas, socialinio draudimo įmokų suma asmeniui grąžinama.“

44. Išdėstyti 52 punktą taip:

52. Sprendimą dėl socialinio draudimo įmokų įskaitymo arba grąžinimo priima Fondo valdybos teritorinio skyriaus direktorius, gavęs verslo liudijimą turinčio asmens prašymą ir teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos sprendimo dėl verslo liudijimo neišdavimo, pajamų mokesčio įskaitymo arba grąžinimo kopiją.“

45. Išdėstyti 55 punktą taip:

55. Teisė mokėti socialinio draudimo įmokos dalį valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinei daliai nustatoma Fondo valdybos teritoriniam skyriui atlikus valstybiniam socialiniam draudimui deklaruotų pajamų sumų sutikrinimą su metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje nurodytomis pajamomis pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis. Fondo valdybos teritorinis skyrius, nustatęs, kad asmens, turinčio meno kūrėjo statusą ir užsiimančio individualia veikla, pajamų metinė suma, apskaičiuota šių Taisyklių 28 punkte nustatyta tvarka, yra mažesnė už 12 minimaliųjų mėnesinių algų, taikomų asmens draudžiamųjų pajamų koeficientui apskaičiuoti, perskaičiuoja šio asmens socialinio draudimo įmokas, įvertindamas socialinio draudimo įmokos dalį, dengiamą valstybės lėšomis.“

46. Išbraukti 58 punkte paskutinį sakinį.

47. Išdėstyti 59 punktą taip:

59. Asmenys, turintys meno kūrėjo statusą ir užsiimantys individualia veikla, nesumokėję už praėjusius mokestinius metus iki kitų metų pirmojo ketvirčio pirmojo mėnesio 15 dienos socialinio draudimo įmokų valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinei daliai gauti, netenka teisės tais metais naudotis šia lengvata.“

48. Išbraukti 61.4 punkte žodžius „ir sankcijų taikymas“.

49. Pripažinti netekusiais galios 61.8 ir 61.9 punktus.

50. Papildyti šiuo 611 punktu:

611. Fondo valdybos teritorinis skyrius gali atidėti savarankiškai dirbantiems asmenims socialinio draudimo įmokų įsiskolinimo Fondui sumokėjimą iki vienerių metų šia tvarka:

611.1. Savarankiškai dirbantys asmenys, mokantys socialinio draudimo įmokas už save, kreipdamiesi dėl socialinio draudimo įmokų įsiskolinimo sumokėjimo atidėjimo, Fondo valdybos teritoriniam skyriui pateikia motyvuotą prašymą, kuriame nurodo įsiskolinimo priežastis ir įsiskolinimo grąžinimo grafiką.

611.2. Fondo valdybos teritoriniai skyriai, gavę savarankiškai dirbančio asmens prašymą, patikslinę įsiskolinimo grąžinimo grafiką, ne vėliau kaip per 20 darbo dienų priima sprendimą dėl socialinio draudimo įmokų įsiskolinimo sumokėjimo atidėjimo ir sudaro su savarankiškai dirbančiu asmeniu socialinio draudimo įmokų įsiskolinimo sumokėjimo atidėjimo sutartį. Sprendimą dėl socialinio draudimo įmokų įsiskolinimo sumokėjimo atidėjimo priima Fondo valdybos teritorinio skyriaus direktorius.

611.3. Nuo šių Taisyklių 611.1 nurodytų dokumentų pateikimo Fondo valdybos teritoriniam skyriui dienos socialinio draudimo įmokų įsiskolinimo išieškojimas sustabdomas.“

51. Išbraukti 64 punkte žodžius „ir sankcijų taikymas jam“.

52. Išdėstyti 66 punktą taip:

66. Fondo valdybos teritoriniai skyriai apie sutarties nutraukimą arba nesudarymą, išskyrus atvejus, kai sutartis nutraukiama arba nesudaroma su savarankiškai dirbančiu asmeniu, per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo raštu informuoja Fondo valdybą ir visais atvejais draudėją, nurodę priežastis, dėl kurių sutartis nutraukta arba nesudaryta.“

53. Išdėstyti 67 punktą taip:

67. Visiems draudėjams, pavėlavusiems sumokėti socialinio draudimo įmokas, skaičiuojami delspinigiai, kurių dydį nustato finansų ministras. Delspinigiai pradedami skaičiuoti nuo kitos dienos po to, kai socialinio draudimo įmokos turėjo būti sumokėtos, ir baigiami skaičiuoti socialinio draudimo įmokų sumokėjimo dieną įskaitytinai. Delspinigiai negali būti skaičiuojami ilgiau kaip 180 dienų nuo teisės priverstinai išieškoti socialinio draudimo įmokas atsiradimo dienos.“

54. Išdėstyti 76 punktą taip:

76. Fondo valdyba draudėjams, mokantiems socialinio draudimo įmokas už apdraustuosius, nurodytus Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 4 straipsnio 1 ir 2 dalyse, gali atidėti delspinigių, apskaičiuotų už pavėluotai sumokėtas socialinio draudimo įmokas, išieškojimo laiką arba atleisti draudėjus nuo apskaičiuotų delspinigių mokėjimo, jeigu buvo aplinkybių, kurios nepriklausė nuo draudėjų valios, kurių jie nenumatė ir negalėjo numatyti, dėl to negalėjo laiku sumokėti socialinio draudimo įmokų į Fondą.“

55. Pripažinti netekusiu galios 78 punktą.

56. Išdėstyti 79.2 punktą taip:

79.2. dokumentus, patvirtinančius įsiskolinimo priežastis;“.

57. Išdėstyti 80 punktą taip:

80. Fondo valdybos teritorinis skyrius ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo dokumentų gavimo juos išnagrinėja, surašo pažymą, patvirtinančią socialinio draudimo įmokų mokėjimo ir delspinigių apskaičiavimo pagal mokėjimo laikotarpius duomenų tikslumą, apsvarsto dokumentais pagrįstas priežastis, dėl kurių nustatytuoju laiku nesumokėtos socialinio draudimo įmokos ir susidarę delspinigiai, parengia išvadas, nuo kokios delspinigių sumos mokėjimo draudėjas, išskyrus savarankiškai dirbantį asmenį, galėtų būti atleidžiamas, kokiai delspinigių sumai galėtų būti sudaryta išieškojimo laiko atidėjimo sutartis, o kokią delspinigių sumą draudėjas turėtų sumokėti, jeigu ji susidarė dėl aplinkybių, kurios priklausė nuo draudėjo valios ir kurias jis numatė ar galėjo numatyti, ir medžiagą pateikia Fondo valdybai.“

58. Papildyti šiuo 801 punktu:

801. Fondo valdybos teritorinis skyrius ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo savarankiškai dirbančio asmens dokumentų gavimo juos išnagrinėja, apsvarsto dokumentais pagrįstas priežastis, dėl kurių nustatytuoju laiku nesumokėtos socialinio draudimo įmokos ir susidarę delspinigiai, priima sprendimą dėl delspinigių išieškojimo laiko atidėjimo ir sudaro su šiuo asmeniu delspinigių išieškojimo laiko atidėjimo sutartį.“

59. Išdėstyti 81 punktą taip:

81. Nuo šių Taisyklių 61.2 punkte nurodytų dokumentų pateikimo Fondo valdybai, o savarankiškai dirbančio asmens – šių Taisyklių 611.1 punkte nurodytų dokumentų pateikimo Fondo valdybos teritoriniam skyriui dienos delspinigių išieškojimas ir tolesnis jų skaičiavimas sustabdomas.“

60. Išdėstyti 85 punktą taip:

85. Fondo valdybos teritoriniai skyriai per 10 darbo dienų nuo Fondo valdybos pranešimo gavimo sudaro su draudėjais, išskyrus savarankiškai dirbančius asmenis, delspinigių išieškojimo laiko atidėjimo sutartis. Vienas sutarties egzempliorius išsiunčiamas Fondo valdybai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po sutarties pasirašymo.“

61. Įrašyti 86 punkte po žodžio „termino“ žodį „pabaigos“.

62. Išdėstyti 87 punktą taip:

„87. Jeigu draudėjas, kuriam Fondo valdybos ar Fondo valdybos teritorinio skyriaus sprendimu atidėtas delspinigių išieškojimas, per nustatytąjį laiką nesudaro su Fondo valdybos teritoriniu skyriumi sutarties, delspinigių išieškojimas atnaujinamas.“

63. Išdėstyti 88 punktą taip:

88. Fondo valdybos teritoriniai skyriai apie sutarties nutraukimą arba nesudarymą, išskyrus atvejus, kai sutartis nutraukiama arba nesudaroma su savarankiškai dirbančiu asmeniu, per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo raštu informuoja Fondo valdybą ir visais atvejais draudėją, nurodę priežastis, dėl kurių sutartis nutraukta arba nesudaryta.“

64. Išdėstyti 89 punktą taip:

89. Jeigu draudėjai socialinio draudimo įmokas neteisėtai sumažina, į Fondą išieškoma visa suma, kuria sumažintos socialinio draudimo įmokos, taip pat pusės šios sumos dydžio bauda.“

65. Išdėstyti 101 punktą taip:

„101. Priėmus sprendimą dėl atsisakymo atidėti baudų sumokėjimą (išieškojimą) arba nutarus sutarties nesudaryti, nutraukti sutartį, atnaujinamas baudų išieškojimas.“

66. Išdėstyti 106 punktą taip:

106. Fondo valdyba Fondo tarybos pritarimu gali atsisakyti arba Fondo valdybos nustatyta tvarka perleisti visus ar dalį kreditorinių finansinių reikalavimų.“

67. Išdėstyti 113 punktą taip:

113. Į Fondą nesumokėtų draudėjų ir apdraustųjų asmenų socialinio draudimo įmokų ir apskaičiuotų delspinigių bei baudų priverstinio išieškojimo senaties terminas yra 5 metai. Teisė priverstinai išieškoti socialinio draudimo įmokas, delspinigius ir baudas atsiranda nuo kitos dienos, kai socialinio draudimo įmokos, delspinigiai ir baudos turėjo būti sumokėti. Priverstinio išieškojimo senaties terminas pradedamas skaičiuoti nuo teisės priverstinai išieškoti laiku nesumokėtas socialinio draudimo įmokas, delspinigius ir baudas atsiradimo dienos. Priverstinio išieškojimo senaties terminas taikomas tik nuo 2005 m. sausio 1 d. atsiradusioms socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų skoloms. Suėjus laiku nesumokėtų socialinio draudimo įmokų priverstinio išieškojimo senaties terminui, pasibaigia ir su jomis susijusių priskaičiuotų delspinigių ir (ar) baudų priverstinio išieškojimo senaties terminas. Suėjus priverstinio išieškojimo senaties terminui, socialinio draudimo įmokos, delspinigiai ir baudos nurašomi Fondo valdybos nustatyta tvarka. Socialinio draudimo įmokos gali būti tikslinamos už ne didesnį kaip 5 metų laikotarpį nuo draudėjo kreipimosi datos. Šis terminas taikomas įvykiams, atsiradusiems po Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimo įstatymo (Žin., 2004, Nr. 171-6295) įsigaliojimo. Įvykiams, buvusiems iki šio įstatymo įsigaliojimo, taikomi tuo metu galioję terminai.“

68. Papildyti šiuo 1131 punktu:

1131. Jeigu Fondo valdybos teritorinis skyrius laiku nesumokėtas socialinio draudimo įmokas, delspinigius ir baudas pradėjo išieškoti priverstine tvarka duodamas nurodymą kredito įstaigai nesumokėtas socialinio draudimo įmokas, delspinigius ir baudas nurašyti iš draudėjo sąskaitos toje kredito įstaigoje arba duodamas nurodymą skolininko darbdaviui, pensijos, stipendijos ar pašalpos mokėtojui išieškoti nesumokėtas socialinio draudimo įmokas, delspinigius ir baudas į Fondą, arba duodamas nurodymą kredito įstaigai laiku nesumokėtas socialinio draudimo įmokas, delspinigius ir baudas nurašyti iš draudėjo indėlių kredito įstaigoje ir priklausančių palūkanų, arba inicijuodamas bankroto bylos iškėlimą, tai pradėtasis laiku nesumokėtų socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų išieškojimas priverstine tvarka užbaigiamas, o priverstinio išieškojimo senaties termino skaičiavimas nutraukiamas. Priverstinio išieškojimo senaties terminas prasideda iš naujo nuo to momento, kai išnyko aplinkybės, kurios buvo pagrindas priverstinio išieškojimo senaties terminui nutraukti. Iki senaties termino nutraukimo praėjęs laikas į naują senaties terminą neįskaičiuojamas.“

69. Išdėstyti 130 punktą taip:

130. Draudėjai, privalantys mokėti socialinio draudimo įmokas, privalo kiekvieną ketvirtį pateikti Fondo valdybos teritoriniams skyriams socialinio draudimo pranešimus apie apdraustiesiems asmenims apskaičiuotas draudžiamųjų pajamų sumas ir socialinio draudimo įmokas. Savarankiškai dirbantys asmenys, privalantys mokėti socialinio draudimo įmokas valstybinės socialinio draudimo pensijos pagrindinei daliai, socialinio draudimo pranešimų gali neteikti.

70. Išdėstyti 131 punktą taip:

131. Fondo valdyba rengia operatyviąją savaitės pinigų srautų ataskaitą, kurią teikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, taip pat (ministerijos prašymu) teikia paaiškinimus dėl šių Taisyklių nuostatų taikymo praktikoje.“

71. Pripažinti netekusiais galios 132–134 punktus.

72. 1 priede:

72.1. Papildyti II skyrių naujais 1.1.1.1.7 ir 1.1.1.1.8 punktais (ankstesnį 1.1.1.1.7 punktą laikyti 1.1.1.1.9 punktu):

1.1.1.1.7. Pensijos pagrindinės ir papildomos dalių draudimui valstybės lėšomis

1.1.1.1.8. Nedarbo socialiniam draudimui valstybės lėšomis.“

72.2. Papildyti III skyrių naujais 1.1.7 ir 1.1.8 punktais (ankstesnį 1.1.7 punktą laikyti 1.1.9 punktu):

1.1.7. Pensijos pagrindinės ir papildomos dalių draudimui valstybės lėšomis.

1.1.8. Nedarbo socialiniam draudimui valstybės lėšomis.“

72.3. Papildyti III skyrių šiais 2.2.1.3.1–2.2.1.3.4 punktais:

2.2.1.3.1. Viso dydžio motinytės (tėvystės) pašalpos iki vaikui sukaks vieneri metai

2.2.1.3.2. Viso dydžio motinytės (tėvystės) pašalpos už vaiką nuo vienerių iki dvejų metų

2.2.1.3.3. Motinytės (tėvystės) pašalpos, mokamos draudžiamųjų pajamų turintiems asmenims iki vaikui sukaks vieneri metai

2.2.1.3.4. Motinytės (tėvystės) pašalpos, mokamos draudžiamųjų pajamų turintiems asmenims už vaiką nuo vienerių iki dvejų metų.“

73. 2 priedo V skyriuje:

73.1. Įrašyti 1.1 punkto antrojoje pastraipoje vietoj žodžio „reikalų“ žodį „tarnybos“.

73.2. Išdėstyti 1.5 punktą taip:

1.5. Baudos ir delspinigiai

Šiame straipsnyje apskaitomos apskaičiuotos baudos ir delspinigiai.“

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                                      Gediminas Kirkilas

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                              Vilija Blinkevičiūtė