LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1992 M. SAUSIO 27 D. NUTARIMO NR. 45 DALINIO PAKEITIMO

 

1993 m. kovo 15 d. Nr. 164

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeičiant Prekių aukcionų rengimo bendruosius nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. sausio 27 d. nutarimu Nr. 45 „Dėl Prekių aukcionų rengimo bendrųjų nuostatų“ (Žin., 1992, Nr. 11-293):

1. Išdėstyti 1 punkto pirmąjį sakinį taip:

„Šie nuostatai reglamentuoja ne maisto prekių, gamybinės techninės produkcijos, šiuolaikinių ir antikvarinių (senesnių kaip 40 metų) kultūros bei meno vertybių (toliau vadinama – prekės) aukcionų organizavimą“.

2. Išdėstyti 7 ir 8 punktus taip:

7. Rengiant aukcioną, turi būti sudaromas ir išplatinamas prekių katalogas (sąrašas), o rengiant kultūros ir meno vertybių aukcionus – privalomieji jo egzemplioriai su vertybių fotonuotraukomis pateikiami Kultūros ir švietimo ministerijai bei Lietuvos Respublikos kultūros paveldo inspekcijai, kurių atstovai dalyvauja vertinimo komisijos darbe. Kultūros ir meno vertybių kataloge (sąraše) turi būti nurodomas vertybės pavadinimas, autorius (mokykla), vertybės sukūrimo laikas, medžiaga, atlikimo technika, matmenys, taip pat apibūdinama būklė. Jeigu kultūros ir meno vertybė įrašyta į valstybinę istorijos ir kultūros paminklų apskaitą (šią apskaitą sudaro laikinoji istorijos ir kultūros paminklų apskaita, naujai išaiškintų istorijos ir kultūros paminklų sąrašas bei istorijos ir kultūros paminklų sąrašas), tai turi būti nurodyta kultūros ir meno vertybių kataloge (sąraše).

8. Ne vėliau kaip prieš 10 dienų apie aukcioną turi būti pranešta miesto (rajono) valdybai bei paskelbta miesto (rajono) spaudoje. Apie rengiamą kultūros ir meno vertybių aukcioną ne vėliau kaip prieš mėnesį turi būti pranešta miesto (rajono) valdybai, Lietuvos Respublikos kultūros paveldo inspekcijai bei Kultūros ir švietimo ministerijai. Parduodamas aukcione kultūros ir meno vertybes Lietuvos Respublikos kultūros paveldo inspekcija (šios inspekcijos bei Kultūros ir švietimo ministerijos ekspertams pasiūlius) turi teisę įrašyti į laikinąją istorijos ir kultūros paminklų apskaitą“.

3. Išbraukti 10 punkte žodžius „(o organizuodami vertybių aukcionus – privalo)“.

4. Papildyti 11 punktą šiuo antruoju sakiniu:

„Kultūros ir meno vertybės informacinėje kortelėje turi būti nurodytas kultūros vertybės numeris kataloge (sąraše) ir informacija apie tai, ar ši vertybė įrašyta į valstybinę istorijos ir kultūros paminklų apskaitą (įrašytas į šią apskaitą vertybes draudžiama išvežti už Lietuvos Respublikos ribų)“.

5. Papildyti 23 punktą šiuo sakiniu:

„Kultūros ir meno vertybė, įrašyta į valstybinę istorijos ir kultūros paminklų apskaitą, grąžinama savininkui tik įstatymų nustatyta tvarka surašius įsipareigojimą saugoti šią vertybę“.

6. Papildyti 26 punktą šiuo sakiniu:

„Kultūros ir meno vertybė, įrašyta į valstybinę istorijos ir kultūros paminklų apskaitą, išduodama pirkėjui tik įstatymu nustatyta tvarka surašius įsipareigojimą saugoti šią vertybę“.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                   BRONISLOVAS LUBYS

 

 

 

KULTŪROS IR ŠVIETIMO MINISTRAS                                                DAINIUS TRINKŪNAS