VALSTYBINĖS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBOS DIREKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL VALSTYBINĖS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBOS DIREKTORIAUS 2008 M. RUGSĖJO 30 D. ĮSAKYMO NR. 1-169 „DĖL VALSTYBINĖS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2009 m. birželio 1 d. Nr. 1-90

Vilnius

 

Vadovaudamasis Vartotojų teisių apsaugos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 94-1833; 2007, Nr. 12-488 ) 11 straipsnio 5 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. balandžio 11 d. nutarimu Nr. 359 (Žin., 2007, Nr. 44-1680) patvirtintų Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nuostatų 12 punktu ir teisingumo ministro 2009 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. 1R-15:

1. Papildau Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus 2008 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. 1-169 (Žin., 2008, Nr. 117-4471) patvirtinto Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos darbo reglamento:

1.1. 202.6 punktą ir išdėstau jį taip:

„202.6. rengiamų norminių teisės aktų projektus teisingumo ministro 2009 m. sausio 15 d. įsakymo Nr. 1R-15 nustatyta tvarka.“

1.2. 236 punktą ir išdėstau jį taip:

„236. Elektroniniu būdu pateikti asmenų prašymai registruojami ir nagrinėjami tik, kai jie pasirašyti elektroniniu parašu. Elektroniniu paštu gautų asmenų paklausimų apskaitą, naudodamasis „Dovo“ sistema, organizuoja Vartotojų priėmimo skyriaus vedėjas. Elektroniniu būdu pateikti asmenų prašymai, paklausimai, nepasirašyti elektroniniu parašu, reikalaujantys skubių kontrolės institucijų veiksmų, pagal kompetenciją elektroniniu paštu persiunčiami šioms institucijoms ne vėliau kaip per 2 darbo dienas.“

2. Keičiu Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus 2008 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. 1-169 patvirtinto Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos darbo reglamento:

2.1. 18 punktą ir išdėstau jį taip:

„18. Įsakymus personalo klausimais nustatyta tvarka registruoja ir jų originalus saugo Teisėkūros ir personalo skyrius. Įsakymui suteikiamas eilės numeris pagal bendrąją numeraciją nuo metų pradžios iki pabaigos.“

2.2. 22 punktą ir išdėstau jį taip:

„22. Su įsakymais personalo klausimais ir jais patvirtintais dokumentais Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos valstybės tarnautojus ir darbuotojus, kurie yra minimi atitinkamame įsakyme personalo klausimais arba atsakingi už tokio įsakymo vykdymą ir kontrolę, pasirašytinai supažindina Teisėkūros ir personalo skyrius ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo šio įsakymo įregistravimo.“

2.3. 38 punktą ir išdėstau jį taip:

„38. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos veiklos klausimai aptariami kiekvieną pirmadienį Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus, direktoriaus pavaduotojų, departamentų direktorių ir skyrių vedėjų pasitarimuose. Kartą per ketvirtį pasitarimuose dalyvauja ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos apskričių skyrių vedėjai bei Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos įsteigtų viešųjų įstaigų vadovai. Prireikus į pasitarimą gali būti kviečiami ir kiti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ar jos įsteigtų viešųjų įstaigų valstybės tarnautojai ir darbuotojai. Iškilus būtinybei, gali būti organizuojami neeiliniai pasitarimai.“

2.4. 47 punktą ir išdėstau jį taip:

„47. Už Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo vykdymo kontrolę ir privačių interesų deklaracijų surinkimą bei jų saugojimą atsako Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus įsakymu paskirtas Teisėkūros ir personalo skyriaus vedėjas.“

2.5. 49 punktą ir išdėstau jį taip:

„49. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos valstybės tarnautojai privačių interesų deklaracijas per vieną mėnesį nuo priėmimo ar paskyrimo į tarnybą dienos pateikia Teisėkūros ir personalo skyriaus vedėjui, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus įsakymu paskirtam atsakingu už privačių interesų deklaracijų priėmimą ir saugojimą. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius, jo pavaduotojai, departamentų direktoriai ir skyrių vedėjai privačių interesų deklaracijas pateikia Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Paaiškėjus naujoms aplinkybėms, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, deklaracijos pateikiamos nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas, po šių aplinkybių paaiškėjimo. Jeigu pateiktoje deklaracijoje nurodyti duomenys apie deklaruojančio asmens ir jo sutuoktinio (sugyventinio, partnerio) privačius interesus pasikeitė, deklaruojantis asmuo privalo deklaraciją patikslinti per 30 kalendorinių dienų nuo duomenų pasikeitimo.“

2.6. 54 punktą ir išdėstau jį taip:

„54. Naujai priimamus Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos valstybės tarnautojus ir darbuotojus Teisėkūros ir personalo skyrius pasirašytinai supažindina su Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos struktūra, struktūrinio padalinio nuostatais, reglamentu, pareigybės aprašymu bei kitais dokumentais.“

2.7. 58 punktą ir išdėstau jį taip:

„58. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriui teikiamus pasirašyti direktoriaus įsakymus, sutartis, procesinius dokumentus, įgaliojimus, teisės aktų projektus turi vizuoti Teisėkūros ir personalo skyriaus vedėjas. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus įsakymo ar teisės akto projektą parengęs valstybės tarnautojas ar darbuotojas vizuoja paskutinius įsakymo ir jo priedų lapus. Priedų lapai numeruojami. Sutartys ir dokumentai, susiję su piniginiais ištekliais, darbo užmokesčio mokėjimu, apskaita ir finansavimu, turi būti vizuoti Finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjo arba jo funkcijas atliekančio kito valstybės tarnautojo ar darbuotojo. Sutartys taip pat turi būti vizuotos Teisėkūros ir personalo skyriaus vedėjo ir su sutarties objektu susijusio struktūrinio padalinio vadovo(-ų). Sutartis, parengtas vykdant viešąjį pirkimą, taip pat vizuoja viešojo pirkimo komisijos pirmininkas ar pirkimų organizatorius ir už viešųjų pirkimų rengiamų dokumentų teisinę priežiūrą atsakingas asmuo. Elektroninių dokumentų pasirašomi ir vizuojami visi egzemplioriai.“

2.8. 153.6 punktą ir išdėstau jį taip:

„153.6. kad įtariamo pažeidėjo ir (ar) jo atstovo, jeigu jis buvo laiku ir tinkamai šio reglamento 153 punkte nustatyta tvarka informuotas apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką, neatvykimas į bylos nagrinėjimą nekliudo ją nagrinėti;“.

2.9. 174 punktą ir išdėstau jį taip:

„174. Paskirtu laiku bylų nagrinėjimo posėdį pradeda Komisijos pirmininkas ir paskelbia, kokia byla bus nagrinėjama, kas atvyko į Komisijos posėdį. Komisijos pirmininkas nustato atvykusiųjų tapatybę, patikrina pareigūnų ir atstovų įgaliojimus. Jei kas nors iš bylos nagrinėjimo proceso dalyvių ar jų atstovų neatvyksta, bylų nagrinėjimo posėdžių sekretorius informuoja, ar jie buvo tinkamai ir laiku šio reglamento 153 punkte nustatyta tvarka informuoti apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką, o Komisija nutaria, ar galima be jų nagrinėti bylą.“

2.10. 191.1 punktą ir išdėstau jį taip:

„191.1. nesant įstatymo pažeidimo ar praėjus Produktų saugos įstatymo 25 straipsnyje nustatytam baudų skyrimo terminui, nutraukti bylą;“.

2.11. 220 punktą ir išdėstau jį taip:

„220. Pavedimų dėl personalo valdymo vykdymo terminus kontroliuoja Teisėkūros ir personalo skyrius.“

2.12. 244 punktą ir išdėstau jį taip:

„244. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos valstybės tarnautojus ir darbuotojus pasirašytinai supažindinant su tvarkomaisiais-organizaciniais dokumentais, supažindinimo žymos rašomos dokumento pabaigoje esančiame laisvame plote arba dokumento paskutinio lapo antroje pusėje. Naujai priimtiems darbuotojams Dokumentų valdymo skyrius ir Teisėkūros ir personalo skyrius pagal sritį formuoja tvarkomųjų-organizacinių dokumentų supažindinimo bylų kopijas.“

2.13. 250 punktą ir išdėstau jį taip:

„250. Darbo sutartis registruoja Teisėkūros ir personalo skyrius „Darbo sutarčių registracijos žurnale (registre).“ “

2.14. 275 punktą ir išdėstau jį taip:

„275. Teisėkūros ir personalo skyrius kaupia ir apibendrina informaciją apie Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos valstybės tarnautojų ir darbuotojų mokymąsi ir kvalifikacijos kėlimą kiekvienais metais ir iki einamųjų metų vasario 1 d. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriui teikia išsamius pasiūlymus dėl valstybės tarnautojų ir darbuotojų mokymosi ir kvalifikacijos kėlimo būtinumo, periodiškumo ir egzistuojančių mokymosi ir kvalifikacijos kėlimo galimybių (pasiūlymų), taip pat atlieka Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos personalo mokymo efektyvumo analizę.“

2.15. 278 punktą ir išdėstau jį taip:

„278. Kasmet iki vasario 1 d. Teisėkūros ir personalo skyriui Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus pavaduotojai, departamentų direktoriai praneša apie savo, o skyrių vedėjai – apie savo ir skyriaus valstybės tarnautojų ir darbuotojų planuojamas atostogas.“

2.16. 305 punktą ir išdėstau jį taip:

„305. Už valstybės tarnautojų pažymėjimų ir darbo pažymėjimų išdavimą, keitimą, Darbo pažymėjimų registravimo žurnalo tvarkymą atsakingas Teisėkūros ir personalo skyriaus vedėjas.“

 

 

DIREKTORIUS                                                                             FELIKSAS PETRAUSKAS