LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2005 M. GRUODŽIO 5 D. ĮSAKYMO NR. V-943 „DĖL PIRMINĖS AMBULATORINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO IR APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO BEI PIRMINĖS AMBULATORINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ IR BAZINIŲ KAINŲ SĄRAŠO TVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2008 m. sausio 17 d. Nr. V-48

Vilnius

 

 

Siekdamas mokėjimą už pirminę ambulatorinę asmens sveikatos priežiūrą susieti su darbo rezultatais, efektyviau naudoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas bei atsižvelgdamas į Privalomojo sveikatos draudimo tarybos 2007 m. lapkričio 29 d. nutarimą Nr. 7/10 „Dėl pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros gerų darbo rezultatų rodiklių“, pakeičiu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. gruodžio 5 d. įsakymą Nr. V-943 „Dėl Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo ir apmokėjimo tvarkos aprašo bei Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir bazinių kainų sąrašo tvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 143-5205; 2007, Nr. 30-1106, Nr. 50-1955):

1. Nurodytuoju įsakymu patvirtinto Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo ir apmokėjimo tvarkos aprašo:

1.1. Išdėstau 1 punktą taip:

„1. Pirminė ambulatorinė asmens sveikatos priežiūra (toliau PAASP) – tai nespecializuotų kvalifikuotų asmens sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų pagal Šeimos (bendrosios praktikos) gydytojo ir Bendrosios praktikos slaugytojo bei Bendruomenės slaugytojo ir Akušerio medicinos normų reikalavimus ambulatorinėje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (t.y. įstaigoje, neteikiančioje stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų), pacientų namuose ir globos įstaigose, kompleksas. Paslaugų teikimo pacientų namuose tvarką ir apimtį nustato PAASP įstaigos vadovas. Šios paslaugos mokslo ir tyrimo tikslais gali būti teikiamos ir kitose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.“

1.2. Papildau šiuo 6.4 punktu:

„6.4. papildomas mokėjimas už gerus darbo rezultatus.“

1.3. Išdėstau 28 punktą taip:

„28. Už fiziologinio nėštumo priežiūros paslaugas, teikiamas pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintus nėščiųjų sveikatos tikrinimo reikalavimus, mokama ne daugiau kaip už 7 gydytojo ir 7 akušerės vizitus į namus ar nėščiosios apsilankymus pas šiuos specialistus.“

1.4. Išdėstau 33 punktą taip:

„33. Už slaugos personalo procedūras namuose mokama ne daugiau kaip už 12 kiekvienos rūšies procedūrų per kalendorinius metus. Į paslaugos kainą įskaičiuojama vienkartinių priemonių, išskyrus vaistų bei infuzinių tirpalų, kaina.“

1.5. Išdėstau 35 punktą taip:

„35. Apie pacientui suteiktas skatinamąsias paslaugas į asmens sveikatos istoriją (forma Nr. 025/a), asmens ambulatorinio gydymo apskaitos kortelę (forma Nr. 025/a-LK), nėštumo eigos įrašus (forma Nr. 025-111/a) ir vaiko sveikatos raidos istoriją (forma Nr. 025-112/a) įrašo ir šį įrašą savo antspaudu bei parašu patvirtina jas suteikęs asmuo.“

1.6. Išdėstau 36.1 punktą taip:

„36.1. Pasibaigus ataskaitiniam laikotarpiui, ASPĮ iki kito mėnesio 10 d. teikia TLK ataskaitas, kuriose nurodoma bazinio mokėjimo suma (balais), per ataskaitinį laikotarpį suteiktų kiekvienos rūšies skatinamųjų paslaugų kiekis ir suma (balais) joms apmokėti, paslaugų, suteiktų vykdant prevencines programas, kiekis ir suma (balais) joms apmokėti bei susumuoti gerų darbo rezultatų rodikliai (balais).“

1.7. Papildau šiuo skyriumi:

 

V. PIRMINĖS AMBULATORINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS GERŲ DARBO REZULTATŲ RODIKLIAI IR JŲ APSKAIČIAVIMO TVARKA

 

37. Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros gerų darbo rezultatų rodikliai:

37.1. Darbo intensyvumas:

37.1.1. vaikų priežiūros intensyvumas;

37.1.2. suaugusių pacientų priežiūros intensyvumas.

37.2. Prevencinių programų vykdymas:

37.2.1. Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programos vykdymas;

37.2.2. Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos vykdymas.

37.3. Sergančiųjų lėtinėmis ligomis hospitalizacija:

37.3.1. sergančiųjų arterine hipertenzija hospitalizacija;

37.3.2. sergančiųjų cukriniu diabetu hospitalizacija;

37.3.3. sergančiųjų bronchine astma hospitalizacija;

37.3.4. sergančiųjų lėtine obstrukcine plaučių liga hospitalizacija.

37.4. Sergančiųjų lėtinėmis ligomis konsultacijų skaičius:

37.4.1. sergančiųjų arterine hipertenzija konsultacijų skaičius;

37.4.2. sergančiųjų cukriniu diabetu konsultacijų skaičius;

37.4.3. sergančiųjų bronchine astma konsultacijų skaičius;

37.4.4. sergančiųjų lėtine obstrukcine plaučių liga konsultacijų skaičius.

38. Rodiklis, nurodytas 37.1.1 punkte, nustatomas apskaičiuojant per metus bent vieną kartą apsilankiusių ASPĮ asmenų iki 18 metų dalį, palyginti su visais šio amžiaus prisirašiusiais pacientais. Į šį rodiklį neįskaičiuojami apsilankymai dėl pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros, pirminės ambulatorinės odontologinės asmens sveikatos priežiūros bei dėl vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugų.

39. Rodiklis, nurodytas 37.1.2 punkte, nustatomas apskaičiuojant per metus bent vieną kartą apsilankiusių ASPĮ suaugusių asmenų dalį, palyginti su visais šio amžiaus prisirašiusiais pacientais. Į šį rodiklį neįskaičiuojami apsilankymai dėl pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros ir pirminės ambulatorinės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų.

40. Rodiklis, nurodytas 37.2.1 punkte, apskaičiuojamas nustatant pacienčių, kurioms buvo suteikta gimdos kaklelio citologinio tepinėlio paėmimo ir rezultatų įvertinimo paslauga per programoje nustatytą laikotarpį, dalį, palyginti su visais prisirašiusiais prie ASPĮ asmenimis, dalyvaujančiais šioje programoje.

41. Rodiklis, nurodytas 37.2.2 punkte, apskaičiuojamas nustatant pacientų, kuriems buvo suteikta informavimo apie ankstyvąją priešinės liaukos vėžio diagnostiką ir prostatos specifinio antigeno nustatymo paslauga per programoje nustatytą laikotarpį, dalį, palyginti su visais prisirašiusiais prie ASPĮ asmenimis, dalyvaujančiais šioje programoje.

42. Rodiklis, nurodytas 37.3.1 punkte, apskaičiuojamas nustatant hospitalizacijos dėl arterinės hipertenzijos atvejų per ataskaitinį laikotarpį ir prisirašiusių pacientų, kuriems diagnozuota ši liga, santykį.

43. Rodiklis, nurodytas 37.3.2 punkte, apskaičiuojamas nustatant hospitalizacijos dėl cukrinio diabeto atvejų per ataskaitinį laikotarpį ir prisirašiusių pacientų, kuriems diagnozuota ši liga, santykį.

44. Rodiklis, nurodytas 37.3.3 punkte, apskaičiuojamas nustatant hospitalizacijos dėl bronchinės astmos atvejų per ataskaitinį laikotarpį ir prisirašiusių pacientų, kuriems diagnozuota ši liga, santykį.

45. Rodiklis, nurodytas 37.3.4 punkte, apskaičiuojamas nustatant hospitalizacijos dėl lėtinės plaučių ligos atvejų per ataskaitinį laikotarpį ir prisirašiusių pacientų, kuriems diagnozuota ši liga, santykį.

46. Rodiklis, nurodytas 37.4.1 punkte, apskaičiuojamas nustatant konsultacijų dėl arterinės hipertenzijos atvejų per ataskaitinį laikotarpį ir prisirašiusių pacientų, kuriems diagnozuota ši liga, santykį.

47. Rodiklis, nurodytas 37.4.2 punkte, apskaičiuojamas nustatant konsultacijų dėl cukrinio diabeto atvejų per ataskaitinį laikotarpį ir prisirašiusių pacientų, kuriems diagnozuota ši liga, santykį.

48. Rodiklis, nurodytas 37.4.3 punkte, apskaičiuojamas nustatant konsultacijų dėl bronchinės astmos atvejų per ataskaitinį laikotarpį ir prisirašiusių pacientų, kuriems diagnozuota ši liga, santykį.

49. Rodiklis, nurodytas 37.4.4 punkte, apskaičiuojamas nustatant konsultacijų dėl lėtinės plaučių ligos atvejų per ataskaitinį laikotarpį ir prisirašiusių pacientų, kuriems diagnozuota ši liga, santykį.

50. Kiekvienos ASPĮ pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros gerų darbo rezultatų rodikliai nustatomi kartą per pusmetį.

51. Pagal nustatytus ASPĮ rodiklius apskaičiuojami vidutiniai rodiklių dydžiai.

52. Kiekvienos ASPĮ rodiklis lyginamas su atitinkamo rodiklio vidutiniu dydžiu. Pagal balais įvertintus rodiklius nustatoma kiekvienai ASPĮ tenkanti balų suma.

53. Vieno balo vertė litais nustatoma bendrą sumą, skiriamą už gerus pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros darbo rezultatus, dalinant iš visų ASPĮ surinktos balų sumos.

54. Kiekvienai ASPĮ tenkanti suma už gerus pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros darbo rezultatus nustatoma vieno balo vertę litais dauginant iš ASPĮ surinktos balų sumos. Ši suma išmokama lygiomis dalimis per 6 mėnesius.“

2. Nurodytuoju įsakymu patvirtinto Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir bazinių kainų sąrašo:

2.1. Išdėstau I skyriaus „Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų metinės bazinės kainos“ pastabų 2.1 punktą taip:

„2.1. už pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros (be psichikos ir odontologinės sveikatos priežiūros paslaugų) gerus darbo rezultatus – 10,0 balo, paskirstant visą sumą pagal šiuo įsakymu patvirtintą Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros gerų darbo rezultatų rodiklių apmokėjimo tvarką.“

2.2. II skyriaus „Skatinamųjų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašas ir bazinės kainos“ lentelės:

2.2.1. išdėstau 4.2 punktą taip:

 

4.2.

pirmas ir antras akušerio vizitai (mokama už kiekvieną vizitą)

7,4

 

2.2.2. išdėstau 4.4 punktą taip:

 

4.4.

trečias–šeštas akušerio vizitai (mokama už kiekvieną vizitą)

4,9

 

2.2.3. išdėstau 5.3 punktą taip:

 

5.3.

naujagimių priežiūra mieste (pirmas–ketvirtas slaugytojo ar akušerio vizitai, mokama už kiekvieną vizitą)

9,8

 

2.2.4. išdėstau 5.4 punktą taip:

 

5.4.

naujagimių priežiūra kaime (pirmas–ketvirtas slaugytojo ar akušerio vizitai, mokama už kiekvieną vizitą)

14,6

 

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                  RIMVYDAS TURČINSKAS