LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO,

LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL MINIMALIŲ MEDICINOS PAGALBOS TEIKIMO LAIVUOSE REIKALAVIMŲ PATVIRTINIMO

 

2001 m. rugpjūčio 24 d. Nr. 449/254/108

Vilnius

 

Vadovaudamiesi Teisės derinimo priemonių 2001 m. plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. vasario 22 d. nutarimu Nr. 192 „Dėl Lietuvos pasirengimo narystei Europos Sąjungoje programos (Nacionalinė ACQUIS priėmimo programa) Teisės derinimo priemonių ir ACQUIS įgyvendinimo priemonių 2001 m. planų patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 18-554), 3.5.1 punktu:

1. Tvirtiname Minimalius medicinos pagalbos teikimo laivuose reikalavimus (pridedama).

2. Nustatome, kad šie reikalavimai taikomi nuo 2004 m. sausio 1 dienos.

3. Įsakymo vykdymo kontrolę pavedame sveikatos apsaugos viceministrui ir susisiekimo viceministrui pagal kompetenciją.

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                  KONSTANTINAS ROMUALDAS

                                                                                                                                 DOBROVOLSKIS

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                                   ZIGMANTAS BALČYTIS

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS,

PAVADUOJANTIS SOCIALINĖS

APSAUGOS IR DARBO MINISTRĘ                                        KONSTANTINAS ROMUALDAS

                                                                                                                                 DOBROVOLSKIS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministro,

susisiekimo ministro ir

socialinės apsaugos ir darbo ministro

2001 m. rugpjūčio 24 d.

įsakymu Nr. 449/254/108

 

minimalūs MedicinoS PAGALBos teikimo laivuose reikalavimai

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Minimalių medicinos pagalbos teikimo laivuose reikalavimų (toliau – reikalavimai) tikslas – nustatyti darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus, kurie privalo būti įgyvendinti laivuose, siekiant užtikrinti tinkamą medicinos pagalbos teikimą laivų įgulų nariams jūroje.

2. Reikalavimai taikomi visuose laivuose, nurodytuose 4.1 punkte.

3. Reikalavimai parengti vadovaujantis Europos Bendrijos Tarybos 1992 m. kovo 31 d. direktyva 92/29/EEB dėl minimalių saugos ir medicinos pagalbos teikimo laivuose reikalavimų.

4. Vartojamos sąvokos:

4.1. laivas – bet kuris laivas, įregistruotas Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre ir plaukiojantis su Lietuvos valstybės vėliava, išskyrus vidaus vandenų, karo laivus, jachtas, naudojamas ne komerciniais tikslais ir valdomas ne profesionalios įgulos, laivus – vilkikus, dirbančius uosto akvatorijoje.

Laivai skirstomi į tris kategorijas:

A. Laivai, kurių plaukiojimo rajonas neribojamas.

B. Laivai, nuplaukiantys mažiau negu 150 jūrmylių nuo artimiausio uosto, turintys atitinkamą medicinos įrangą ir nuolat esantys gelbėjimo tarnybų sraigtasparnių skraidymo teritorijoje.

C. Uosto pagalbiniai laivai, valtys ir plaustai, plaukiojantys netoli nuo kranto ar neturintys kabinos, išskyrus vairininko būdelę;

4.2. darbuotojas – laivo įgulos narys;

4.3. laivo įgulos narys – laivo kapitonas ar kitas jūrininkas, vykdantis laive užduotis, susijusias su laivo eksploatavimu arba aptarnavimu, ir kurio pavardė yra įrašyta laivo įgulos sąraše;

4.4. laivo valdytojas – asmuo, eksploatuojantis laivą, neatsižvelgiant į tai, ar jis yra laivo savininkas, ar juo naudojasi kitu teisėtu pagrindu;

4.5. medicinos atsargos – medicinos įranga, vaistai ir priešnuodžiai (1 priedas);

4.6. vaistai – gaminiai, kurių sudėtyje yra vaistinių medžiagų, skirti žmonėms gydyti, ligų diagnostikai, profilaktikai arba fiziologinėms funkcijoms paveikti;

4.7. priešnuodis – vaistas, naudojamas neutralizuoti ar gydyti kenksmingą tiesioginį ar netiesioginį poveikį ar poveikius vienos ar daugiau medžiagų, kurios įtrauktos į pavojingų medžiagų sąrašą (2 priedas);

4.8. darbuotojų sauga ir sveikata – visos prevencinės priemonės, skirtos darbuotojų darbingumui, sveikatai ir gyvybei darbe išsaugoti, kurios naudojamos ar planuojamos visuose įmonės veiklos etapuose, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo profesinės rizikos arba ji būtų kiek įmanoma sumažinta;

4.9. medicinos pagalba – kaip Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme (Žin., 1994, Nr. 63-1231; 1998, Nr. 112-3099; 1999, Nr. 108-3128; 2000, Nr. 44-1245, Nr. 61-1810, Nr. 85-2580, Nr. 92-2876).

 

II. Vaistai ir medicinos įranga. Patalpa ligoniams. Gydytojas

 

5. Kiekviename laive privalo būti:

5.1. medicinos atsargų, nurodytų 1 priedo 1 ir 3 lentelėse, atsižvelgiant į laivo kategoriją. Vaistų ir medicinos įrangos kiekis turi atitikti Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas normas;

5.2. detalus vaistų ir medicinos įrangos sąrašas, atitinkantis 3 priedo Laivo medicinos atsargų tikrinimo formas A, B ir C kategorijų laivuose;

5.3. narkotinių ir psichotropinių vaistų, kurie turi būti laikomi ir apskaitomi laikantis „Į II ir III sąrašus įrašytų narkotinių ir psichotropinių medžiagų laikymo tarptautinio susisiekimo transporto priemonėse taisyklių“, patvirtintų Sveikatos apsaugos ministerijos 1998 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. 294 (Žin., 1998, Nr. 56-1568) „Dėl narkotinių ir psichotropinių vaistų ir vaistinių medžiagų laikymo tarptautinio susisiekimo transporto priemonėse tvarkos“;

5.4. kiekvienam gelbėjimosi plaustui ar gelbėjimosi valčiai skirtų neperšlampamų vaistinėlių su medicinos atsargomis, kurių nedetalus sąrašas nurodytas 1 priedo 4 lentelėje. Medicinos atsargų kiekis turi atitikti Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas normas;

5.5. vaistinėlių turinio detalus sąrašas, atitinkantis 3 priedo Laivo medicinos atsargų tikrinimo formą C kategorijos laivuose.

6. Laive, kurio bendras tonažas didesnis kaip 500 tonų ir kurio įgulą sudaro 15 ar daugiau narių, o reiso trukmė ilgesnė kaip 3 dienos, privalo būti patalpa ligoniams, atitinkanti higienos reikalavimus ir aprūpinta reikiama medicinos įranga.

7. Laive, kurio įgulą sudaro 50 ar daugiau narių ir kuris tarptautiniame reise išbūna ilgiau negu 3 mėnesius, ir laive, kurio įgula 100 ar daugiau narių ir kuris tarptautiniame reise išbūna ilgiau negu 3 dienas, turi būti įgulos gydytojas, atsakingas už medicinos pagalbos teikimą.

 

III. Priešnuodžiai

 

8. Laive, gabenančiame bet kurią iš 2 priede išvardytų pavojingų medžiagų, neatsižvelgiant į jų formą ir kiekį (net jei tai tik krovinio likučiai ar atliekos), turi būti 1 priedo 2 lentelėje išvardytų priešnuodžių ir medicinos įranga.

9. Kelto tipo laive, pagal kurio darbo sąlygas ne visada iš anksto pakankamai gerai žinomas laive gabenamų pavojingų medžiagų forma ir jų poveikis, medicinos atsargose turi būti 1 priedo 2 lentelėje išvardytų priešnuodžių ir medicinos įranga.

Kai persikėlimas į vieną pusę užtrunka mažiau kaip 2 valandas, laive gali būti tik tų vaistų ir priešnuodžių, kurie turi būti skiriami ypatingos skubos atvejais, laikotarpiui, ne ilgesniam kaip vidutinė persikėlimo trukmė.

10. Laivuose, nurodytuose šių reikalavimų 8 ir 9 punktuose, turi būti detalus priešnuodžių sąrašas, atitinkantis 3 priedo Laivo medicinos atsargų tikrinimo formas A, B ir C kategorijų laivuose, o priešnuodžių kiekis turi atitikti Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas normas.

 

IV. Pareigų paskirstymas

 

11. Laivo valdytojas atsako už tinkamą laivo aprūpinimą ir papildymą medicinos atsargomis savo lėšomis.

12. Kiekviename laive turi būti paskirtas darbuotojas, atsakingas už pirmosios medicinos pagalbos suteikimą, o A ir B kategorijų laivuose – ir už medicininę ligonių slaugą.

13. Laivo kapitonas atsako už medicinos atsargų tvarkymą. Jis gali įgalioti darbuotoją, atsakingą už medicininę ligonių slaugą, saugoti ir vartoti medicinos atsargas. Tačiau tokiu atveju atsakomybė už medicinos atsargų tvarkymą tenka laivo kapitonui.

14. Laivo kapitonas turi užtikrinti, kad medicinos atsargos būtų tinkamai laikomos ir atnaujinamos ar keičiamos atsižvelgiant į jų galiojimo laiką.

15. Ekstremaliu atveju laivo kapitonas, gavęs medicinos išvadą, turi skubiai pasirūpinti reikiamais vaistais ir priešnuodžiais bei medicinos įranga, kurių tuo metu nėra laive.

 

V. Informacija ir apmokymas

 

16. Prie medicinos atsargų turi būti jų vartojimo instrukcijos lietuvių kalba.

17. Visi asmenys, įgyjantys jūrines specialybes ir dirbantys arba ketinantys dirbti laive, turi būti apmokyti teikti medicinos pagalbą pagal Lietuvos Respublikos jūrinių laipsnių diplomų ir kvalifikacijos liudijimų išdavimo taisyklių ir 1978 m. Tarptautinės jūrininkų mokymo, diplomavimo ir budėjimo standartų konvencijos bei jos 1995 m. pataisų reikalavimus. Žinios turi būti atnaujinamos kas 5 metai.

18. Laivo kapitonas ir darbuotojai, įgalioti saugoti ir naudoti medicinos atsargas, turi būti specialiai apmokyti pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos patvirtintą mokymo programą ir ne rečiau kaip kas penkeri metai atnaujinti žinias pagal Lietuvos Respublikos jūrinių laipsnių diplomų ir kvalifikacijos liudijimų išdavimo taisyklių ir 1978 m. Tarptautinės jūrininkų mokymo, diplomavimo ir budėjimo standartų konvencijos bei jos 1995 m. pataisų reikalavimus.

 

VI. Medicinos konsultacijŲ TEIKIMAS radijO RYŠIU

 

19. Laivo darbuotojams nemokamas medicinos konsultacijas radijo ryšiu turi teikti Klaipėdos jūrininkų ligoninės Jūros medicinos centro gydytojai specialistai.

20. Radijo konsultacinio centro gydytojai specialistai darbuotojų sutikimu gali naudotis duomenimis apie darbuotojų sveikatą. Šie duomenys turi būti konfidencialūs.

 

VII. Kontrolė

 

21. Laive esančios medicinos atsargos bei detalūs atsargų sąrašai, medicinos atsargos gelbėjimosi plaustuose tikrinamos kiekvienais metais pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos patvirtintą Minimalių medicinos pagalbos teikimo laivuose reikalavimų įgyvendinimo ir laikymosi kontrolės tvarką.

 

VIII. Baigiamosios nuostatos

 

22. Asmenys, pažeidę šiuos reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

23. Ginčai dėl reikalavimų taikymo ar jų pažeidimo nagrinėjami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

______________


Minimalių medicinos pagalbos

teikimo laivuose reikalavimų

1 priedas

 

NEDETALUS Medicinos atsargų sąrašas

 

1 lentelė

 

NEDETALUS Vaistų FARMAKOTERAPINIŲ GRUPIŲ sąrašas

 

Vaistų farmakoterapinių grupių pavadinimai

Laivo kategorija

A

B

C

1. Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys

 

 

 

1.1. analeptikai ir simpatomimetikai

 

 

 

1.2. antistenokardiniai

*

*

*

1.3. diuretikai

*

*

 

1.4. antihemoraginiai, įskaitant gimdą tonizuojančius, jei laive yra moterų

*

*

 

1.5. antihipertenziniai

*

*

 

2. Skrandžio ir žarnyno sistemą veikiantys

 

 

 

2.1. skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei gydyti

 

 

 

2.1.1. H2 receptorių antagonistai

*

 

 

2.1.2. antacidiniai gleivinės dengikliai

*

*

 

2.2. vėmimą ir pykinimą slopinantys

*

 

 

2.3. vidurių laisvinamieji

*

 

 

2.4. antidiarėjiniai

*

*

*

2.5. žarnyno infekcinėms ligoms ir uždegiminiams procesams gydyti

*

*

 

2.6. antihemorojiniai

*

*

 

2.7. adsorbentai

*

*

*

2.8. virškinimo fermentai

*

*

 

3. Analgetikai ir antispazminiai

 

0

 

3.1. analgetikai, antipiretikai ir priešuždegiminiai

*

*

*

3.2. stiprūs analgetikai

*

*

 

3.3. spazmolitikai

*

*

 

4. Nervų sistemą veikiantys

 

 

 

4.1. raminamieji

*

*

 

4.2. neuroleptikai

*

 

 

4.3. nuo jūros ligos

*

*

 

4.4. antiepileptiniai

*

 

 

4.5. migdomieji

*

 

 

5. Antialerginiai ir prieššokiniai

 

 

 

5.1. antihistamininiai

*

*

 

5.2. injekciniai gliukokortikoidai

*

 

 

5.3. kraujospūdį keliantys

*

 

 

6. Kvėpavimo sistemą veikiantys

 

 

 

6.1. antiastmatiniai

*

 

 

6.2. nuo kosulio

*

*

 

6.3. nuo peršalimo

*

*

 

7. Antiinfekciniai

 

 

 

7.1. antibiotikai (bent dviejų grupių)

*

*

 

7.2. sulfanilamidai

*

*

 

7.3. urogenitalinę sistemą veikiantys antiinfekciniai

*

 

 

7.4. antimaliariniai

*

 

 

8. Infuziniai tirpalai skysčių kiekiui atstatyti, kalorijoms įsisavinti ir plazmos pakaitalai

*

 

 

9. Išorinio naudojimo

 

 

 

9.1. odos ligoms gydyti

 

 

 

9.1.1. antiseptiniai tirpalai

*

*

*

9.1.2. antibiotiniai tepalai

*

*

 

9.1.3. priešuždegiminiai ir skausmą mažinantys tepalai

*

*

*

9.1.4. priešgrybeliniai tepalai

*

 

 

9.1.5. nudegimams gydyti

*

*

*

9.1.6. antialerginiai tepalai

*

*

 

9.1.7. antiparazitiniai vaistai

*

 

 

9.2. akių ligoms gydyti

 

 

 

9.2.1. antibiotiniai lašai

*

*

 

9.2.2. priešuždegiminiai lašai su antibiotikais

*

*

 

9.2.3. anestezuojamieji lašai

*

 

 

9.3. ausų ligoms gydyti

 

 

 

9.3.1. antibiotiniai lašai

*

*

 

9.3.2. anestezuojamieji ir priešuždegiminiai lašai

*

*

 

9.4. nuo burnos ir gerklės infekcijų

 

 

 

9.4.1. antiseptiniai skiediniai

*

*

 

9.5. Lašai į nosį nuo slogos ir sinusito

*

*

*

9.6. Vietiniai anestetikai

 

 

 

9.6.1. vietiniai anestetikai, šaldomieji

*

*

 

9.6.2. vietiniai anestetikai, leidžiami į poodį

*

 

 

9.6.3. anestetikai dantims

*

*

 

* – vaistai, kurių privalo būti laive.

______________


2 lentelė

 

NEDETALUS PRIEŠNUODŽIŲ GRUPIŲ ir MEDICINOS įrangos sąrašas

 

1. Priešnuodžiai:

1.1. bendrieji;

1.2. širdies kraujagyslių sistemos;

1.3. virškinamojo trakto sistemos;

1.4. nervų sistemos;

1.5. kvėpavimo sistemos;

1.6. infekcijų;

1.7. išorinio naudojimo;

1.8. bendrieji.

2. Medicinos įranga, būtina deguoniui tiekti (įskaitant priežiūros reikalavimus).

______________


3 lentelė

 

MEDICINOS ĮRANGOS sąrašas

 

Medicinos įrangos pavadinimas

Laivo kategorija

A

B

C

1. Gaivinimo priemonės

 

 

 

1.1. rankomis valdomas dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) aparatas

*

*

 

1.2. deguonies tiekimo prietaisai su spaudimą mažinančiu vožtuvu, tokiu, kad būtų galima panaudoti laivo pramoninį deguonį ar deguonies talpas

*

 

 

1.3. Mechaninis siurblys viršutiniams kvėpavimo takams valyti

*

 

 

1.4. Orofaringiniai vamzdeliai

*

*

*

2. Tvarstymo ir siuvimo priemonės

 

 

 

2.1. vienkartiniai siūlai žaizdai susiūti ar krepšys su siūlais ir adatomis

*

 

 

2.2. lipnūs elastiniai tvarsčiai

*

*

*

2.3. bintai

*

*

*

2.4. marlės vamzdeliai pirštams tvarstyti

*

*

 

2.5. sterilūs marliniai kompresai

*

*

 

2.6. vata

*

*

*

2.7. sterili paklodė nukentėjusiems nuo nudegimų

*

 

 

2.8. trikampiai raiščiai rankai parišti

*

*

 

2.9. vienkartinės polietileninės pirštinės

*

*

*

2.10. pleistrai

*

*

*

2.11. sterilūs kompresiniai bintai

*

*

*

3. Instrumentai

 

 

 

3.1. vienkartiniai skalpeliai

*

*

 

3.2. dėžė instrumentams iš nerūdijančio plieno

*

 

 

3.3. žirklės

*

*

 

3.4. anatominiai pincetai

*

*

 

3.5. spaustukai kraujavimui sulaikyti

*

*

 

3.6. adatkotis

*

 

 

3.7. vienkartiniai skutimo peiliukai

*

 

 

4. Tikrinimo ir monitoravimo priemonės

 

 

 

4.1. vienkartinis liežuvio laikiklis

*

*

 

4.2. stetofonendoskopas

*

*

 

4.3. aneroidinis sfigmomanometras

*

*

 

4.4. paprastas medicininis termometras

*

*

*

4.5. hipoterminis termometras

*

 

 

5. Instrumentai injekcijoms, perfuzijai, punkcijai ir kateterizavimui

 

 

 

5.1. instrumentai šlapimo pūslei drenuoti

*

 

 

5.2. klizmavimo instrumentų rinkinys

*

 

 

5.3. vienkartinė skysčių perpylimo sistema

*

 

 

5.4. maišelis šlapimui drenuoti

*

 

 

5.5. vienkartiniai švirkštai ir adatos

*

*

 

5.6. kateteris

*

 

 

6. Kitos medicinos priemonės

 

 

 

6.1. tuštinimosi lovoje indas

*

 

 

6.2. guminė šildyklė

*

*

 

6.3. antelė

*

 

 

6.4. pūslė ledui

*

*

 

7. Imobilizavimo priemonės ir įtvarai

 

 

 

7.1. lankstūs piršto įtvarai

*

*

 

7.2. lankstūs dilbio ir plaštakos įtvarai

*

*

 

7.3. pripučiamieji įtvarai

*

*

 

7.4. šlaunies įtvaras

*

*

 

7.5. apykaklė kaklui imobilizuoti

*

*

 

7.8. Tomo įtvaras ar įdumbantys čiužiniai

*

 

 

8. Dezinfekavimo, vabzdžių naikinimo ir profilaktikos priemonės

 

 

 

8.1. vandens dezinfekavimo mišinys

*

 

 

8.2. skysta priemonė vabzdžiams naikinti

*

 

 

8.3. instrumentų dezinfekavimo tirpalas

*

 

 

* – medicinos įranga, kuri privalo būti laive.

______________


4 lentelė

 

GELBĖJIMOSI VALČIŲ IR PLAUSTŲ VAISTINĖLIŲ SUDĖTIS

(20 ŽMONIŲ)

 

Eil. Nr.

Vaistų farmakoterapinių grupių ir medicinos įrangos pavadinimas

Kiekis

Vidinio naudojimo vaistai

1.

Analgetikai

30 tab.

2.

Antipiretikai

30 tab.

3.

Adsorbentai (anglies tabletės)

ne mažiau kaip 40 tab.

4.

Vaistai nuo jūros ligos

po 6 tab. kiekvienam įgulos nariui

5.

Raminamieji

50-100 tab.

6.

Neuroleptikai

20 tab.

7.

Antistenokardiniai

1 įpakavimas

8.

Antibiotikai (plataus veikimo spektro)

2 gydymo kursams

Išorinio naudojimo vaistai

9.

Antiseptinis tirpalas

2 flakonai po 10 ml

10.

Tepalas nudegimams, nušalimams, žaizdoms gydyti

2 įpakavimai

Tvarstomosios medžiagos

11.

Sterilios servetėlės 10x 10

2 įpakavimai

12.

Sterilūs tvarsčiai 5x7

2 vnt.

13.

Sterilūs tvarsčiai 5x10

2 vnt.

14.

Sterilūs tvarsčiai 14x7

2 vnt.

15.

Vata 50 g

1 vnt.

16.

Leikopleistras

1 rulonėlis

17.

Bakteriocidinis pleistras

5 vnt.

18.

Trikampė skarelė

1 vnt.

Kitos priemonės

19.

Žirklės

1 vnt.

20.

Skalpelis

1 vnt.

21.

Varžtis

1 vnt.

22.

Segtukai

5 vnt.

1. Vaistinėlėse turi būti:

1.1. Vaistų vartojimo instrukcija;

1.2. Sertifikatas, kuriame nurodytas vaistinėlės galiojimo laikas.

2. Vaistai turi būti saugomi sandarioje, neperšlampamoje taroje.

______________


Minimalių medicinos pagalbos

teikimo laivuose reikalavimų

2 priedas

 

PavojingŲ medžiagŲ SĄRAŠAS

 

1. Sprogstamosios medžiagos ir preparatai.

2. Dujos.

3. Lengvai užsiliepsnojantys skysčiai.

4. Lengvai užsidegančios kietos medžiagos.

5. Savaime užsidegančios medžiagos.

6. Medžiagos, kurios sąlyčio su vandeniu metu išskiria lengvai užsiliepsnojančias dujas.

7. Oksiduojančios medžiagos.

8. Organiniai peroksidai.

9. Toksiškos medžiagos.

10. Infekcinės medžiagos.

11. Radioaktyviosios medžiagos.

12. Ėdžios medžiagos.

13. Įvairios pavojingos medžiagos ir gaminiai.

______________


Minimalių medicinos pagalbos

teikimo laivuose reikalavimų

3 priedas

 

Laivo medicinos atsargų tikrinimo FORMOS

 

medicinos atsargų tikrinimo A KATEGORIJOS LAIVUOSE FORMA

 

Laivo duomenys

Pavadinimas:...........................................................................................................................................

Vėliava:...................................................................................................................................................

Registracijos uostas:...............................................................................................................................

 

Medicinos atsargų sąrašas

 

Medicinos atsargos

Reikalingas kiekis

Gabenamas kiekis

Pastabos (galiojimo terminai)

1. Vaistai

 

 

 

1.1. širdies kraujagyslių sistemą veikiantys

 

 

 

1.1.1. analeptikai ir simpatomimetikai

 

 

 

1.1.2. nuo stenokardijos

 

 

 

1.1.3. diuretikai

 

 

 

1.1.4. antihemoraginiai, įskaitant gimdą stimuliuojančius,

 

 

 

jei laive yra moterų

 

 

 

1.1.5. antihipertenziniai

 

 

 

1.2. Skrandžio ir žarnyno sistemą veikiantys

 

 

 

1.2.1. skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei gydyti

 

 

 

1.2.1.1. H2 receptorių antagonistai

 

 

 

1.2.1.2. antacidiniai

 

 

 

1.2.2. antiemetiniai

 

 

 

1.2.3. vidurių laisvinamieji

 

 

 

1.2.4. antidiarėjiniai

 

 

 

1.2.5. žarnyno infekcinėms ligoms ir uždegiminiams

 

 

 

procesams gydyti

 

 

 

1.2.6. antihemorojiniai

 

 

 

1.2.7. adsorbentai

 

 

 

1.2.8. virškinimo fermentai

 

 

 

1.3. Analgetikai ir antispazminiai vaistai

 

 

 

1.3.1. analgetikai, antipiretikai, priešuždegiminiai

 

 

 

1.3.2. stiprūs analgetikai

 

 

 

1.3.3. spazmolitikai

 

 

 

1.4. Nervų sistemą veikiantys

 

 

 

1.4.1. raminamieji

 

 

 

1.4.2. neuroleptikai

 

 

 

1.4.3. nuo jūros ligos

 

 

 

1.4.4. antiepileptiniai

 

 

 

1.4.5. migdomieji

 

 

 

1.5. Antialerginiai ir prieššokiniai

 

 

 

1.5.1. antihistamininiai

 

 

 

1.5.2. injekciniai gliukokortikoidai

 

 

 

1.5.3. kraujospūdį keliantys

 

 

 

1.6. Kvėpavimo sistemą veikiantys

 

 

 

1.6.1. antiastmatiniai

 

 

 

1.6.2. nuo kosulio

 

 

 

1.6.3. nuo peršalimo

 

 

 

1.7. Antiinfekciniai

 

 

 

1.7.1. antibiotikai (bent dviejų grupių)

 

 

 

1.7.2. sulfanilamidai

 

 

 

1.7.3. urogenitalinę sistemą veikiantys antiinfekciniai

 

 

 

1.7.4. antimaliariniai

 

 

 

1.8. Infuziniai tirpalai skysčių kiekiui atstatyti, kalorijoms įsisavinti

 

 

 

ir plazmos pakaitalai

 

 

 

1.9. Išorinio naudojimo

 

 

 

1.9.1. odos ligoms gydyti:

 

 

 

antiseptiniai tirpalai

 

 

 

antibiotiniai tepalai

 

 

 

priešuždegiminiai ir skausmą mažinantys tepalai

 

 

 

priešgrybeliniai tepalai

 

 

 

nudegimams gydyti

 

 

 

antialerginiai tepalai

 

 

 

antiparazitiniai vaistai

 

 

 

1.9.2. akių ligoms gydyti

 

 

 

antibiotiniai lašai

 

 

 

priešuždegiminiai lašai su antibiotikais

 

 

 

anestezuojamieji lašai

 

 

 

1.9.3. ausų ligoms gydyti

 

 

 

antibiotiniai lašai

 

 

 

anestezuojamieji ir priešuždegiminiai lašai

 

 

 

1.9.4. nuo burnos ir gerklės infekcijų

 

 

 

antiseptiniai skiediniai

 

 

 

1.9.5. lašai į nosį nuo slogos ir sinusito

 

 

 

1.9.6. vietiniai anestetikai:

 

 

 

vietiniai anestetikai, šaldomieji

 

 

 

vietiniai anestetikai, leidžiami į poodį

 

 

 

anestetikai dantims

 

 

 

2. Medicinos įranga

 

 

 

2.1. Gaivinimo priemonės:

 

 

 

rankomis valdomas DPV aparatas

 

 

 

deguonies tiekimo prietaisai su spaudimą mažinančiu vožtuvu,

 

 

 

tokie, kad galima būtų naudoti laivo pramoninį deguonį

 

 

 

ar deguonies talpas

 

 

 

mechaninis siurblys viršutiniams kvėpavimo takams valyti

 

 

 

orofaringiniai vamzdeliai

 

 

 

2.2. Tvarstymo ir siuvimo priemonės:

 

 

 

vienkartiniai siūlai žaizdai susiūti ar krepšelis su siūlais ir adatomis

 

 

 

lipnūs elastiniai tvarsčiai

 

 

 

bintai

 

 

 

marliniai vamzdeliai pirštams tvarstyti

 

 

 

sterilūs marliniai kompresai

 

 

 

vata

 

 

 

sterili paklodė nukentėjusiesiems nuo nudegimo

 

 

 

trikampiai raiščiai rankai parišti

 

 

 

vienkartinės polietileninės pirštinės

 

 

 

pleistrai

 

 

 

sterilūs kompresiniai bintai

 

 

 

2.3. Instrumentai:

 

 

 

vienkartiniai skalpeliai

 

 

 

nerūdijančio plieno dėžė instrumentams

 

 

 

žirklės

 

 

 

anatominiai pincetai

 

 

 

spaustukai kraujavimui sulaikyti

 

 

 

adatkočiai

 

 

 

vienkartiniai skutimo peiliukai

 

 

 

2.4. Tyrimo ir monitoravimo priemonės:

 

 

 

vienkartinis liežuvio laikiklis

 

 

 

stetofonendoskopas

 

 

 

aneroidinis sfigmomanometras

 

 

 

paprastas medicininis termometras

 

 

 

hipoterminis termometras

 

 

 

2.5. Priemonės injekcijoms, perfuzijai, punkcijai ir kateterizavimui:

 

 

 

instrumentai šlapimo pūslei drenuoti

 

 

 

klizmavimo instrumentų rinkinys

 

 

 

vienkartinė skysčių perpylimo sistema

 

 

 

šlapimo drenavimo maišelis

 

 

 

vienkartiniai švirkštai ir adatos

 

 

 

kateteris

 

 

 

2.6. Kitos medicininės priemonės:

 

 

 

tuštinimosi lovoje indas

 

 

 

guminė šildyklė

 

 

 

antelė

 

 

 

pūslė ledui

 

 

 

2.7. Imobilizavimo priemonės ir įtvarai:

 

 

 

lankstūs piršto įtvarai

 

 

 

lankstūs dilbio ir plaštakos įtvarai

 

 

 

pripučiamieji įtvarai

 

 

 

šlaunies įtvaras

 

 

 

apykaklė kaklui imobilizuoti

 

 

 

Tomo įtvaras ar įdumbantys čiužiniai

 

 

 

2.8. Dezinfekcija, vabzdžių naikinimas ir profilaktika:

 

 

 

mišinys vandeniui dezinfekuoti

 

 

 

skysta priemonė vabzdžiams naikinti

 

 

 

dezinfekcinis tirpalas instrumentams

 

 

 

3. Priešnuodžiai

 

 

 

3.1. bendri

 

 

 

3.2. širdies kraujagyslių sistemai

 

 

 

3.3. virškinamojo trakto sistemai

 

 

 

3.4. nervų sistemai

 

 

 

3.5. kvėpavimo sistemai

 

 

 

3.6. priešinfekciniai

 

 

 

3.7. išoriniam naudojimui

 

 

 

3.8. kitokie

 

 

 

3.9. medicinos įranga, būtina deguoniui tiekti

 

 

 

 

 

Pasirašymo vieta ir data:..............................................................................................................

 

Kapitono parašas:........................................................................................................................

                                                                  (Parašas)                           (Vardas, pavardė)

 

Kontroliuojančio asmens parašas:................................................................................................

                                                                                 (Parašas)                       (Vardas, pavardė)

______________


medicinos atsargų tikrinimo B KATEGORIJOS LAIVUOSE FORMA

 

Laivo duomenys

Pavadinimas:...........................................................................................................................................

Vėliava:...................................................................................................................................................

Registracijos uostas:...............................................................................................................................

 

Medicinos atsargų sąrašas

 

Medicinos atsargos

Reikalingas kiekis

Gabenamas kiekis

Pastabos (galiojimo terminai)

1. Vaistai

 

 

 

1.1. širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys

 

 

 

1.1.1. nuo stenokardijos

 

 

 

1.1.2. diuretikai

 

 

 

1.1.3. antihemoraginiai, įskaitant gimdą stimuliuojančius,

 

 

 

jei laive yra moterų

 

 

 

1.1.4. antihipertenziniai

 

 

 

1.2. Virškinamojo trakto sistemą veikiantys

 

 

 

1.2.1. skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei gydyti – antacidiniai

 

 

 

1.2.2. nuo viduriavimo

 

 

 

1.2.3. žarnyno antiseptikai

 

 

 

1.2.4. nuo hemorojaus

 

 

 

1.2.5. adsorbentai

 

 

 

1.2.6. virškinimo fermentai

 

 

 

1.3. Analgetikai ir antispazminiai vaistai

 

 

 

1.3.1. analgetikai, antipiretikai, priešuždegiminiai

 

 

 

1.3.2. stiprūs analgetikai

 

 

 

1.3.3. spazmolitikai

 

 

 

1.4. Nervų sistemą veikiantys

 

 

 

1.4.1. raminamieji

 

 

 

1.4.2. vaistai nuo jūros ligos

 

 

 

1.5. Antialerginiai

 

 

 

1.5.1. antihistamininiai

 

 

 

1.6. Kvėpavimo sistemą veikiantys

 

 

 

1.6.1. nuo kosulio

 

 

 

1.6.2. nuo peršalimo

 

 

 

1.7. Priešinfekciniai

 

 

 

1.7.1. antibiotikai

 

 

 

1.7.2. sulfanilamidai

 

 

 

1.8. išorinio naudojimo

 

 

 

1.8.1. odos ligoms gydyti

 

 

 

antiseptiniai tirpalai

 

 

 

antibiotikų tepalai

 

 

 

priešuždegiminiai ir analgetiniai tepalai

 

 

 

nudegimams gydyti

 

 

 

antialerginiai tepalai

 

 

 

1.8.2. akių ligoms gydyti

 

 

 

antibiotikų lašai

 

 

 

priešuždegiminiai lašai su antibiotikais

 

 

 

1.8.3. ausų ligoms gydyti

 

 

 

antibiotikų lašai

 

 

 

anestezuojantys ir priešuždegiminiai tirpalai

 

 

 

1.8.4. nuo burnos ir gerklės infekcijų

 

 

 

antiseptiniai skiediniai

 

 

 

1.8.5. lašai į nosį nuo slogos

 

 

 

1.8.6. vietiniai anestetikai

 

 

 

vietiniai šaldomieji anestetikai

 

 

 

dantų anestetikai

 

 

 

2. Medicinos įranga

 

 

 

2.1. Gaivinimo priemonės

 

 

 

rankomis valdomas DPV aparatas

 

 

 

orofaringiniai vamzdeliai

 

 

 

2.2. Tvarstymo priemonės

 

 

 

elastiniai tvarsčiai

 

 

 

sterilūs marliniai kompresai

 

 

 

vata

 

 

 

trikampiai raiščiai rankai parišti

 

 

 

vienkartinės polietileninės pirštinės

 

 

 

pleistrai

 

 

 

sterilūs kompresiniai bintai

 

 

 

2.3. Instrumentai

 

 

 

Žirklės

 

 

 

anatominiai pincetai

 

 

 

spaustukai kraujavimui sulaikyti

 

 

 

2.4. Tikrinimo ir monitoravimo priemonės

 

 

 

vienkartinis liežuvio laikiklis

 

 

 

stetofonendoskopas

 

 

 

aneroidinis sfigmomanometras

 

 

 

paprastas medicininis termometras

 

 

 

2.5. Priemonės injekcijoms

 

 

 

vienkartiniai švirkštai ir adatos

 

 

 

2.6. Imobilizavimo priemonės ir įtvarai

 

 

 

lankstūs piršto įtvarai

 

 

 

lankstūs dilbio ir plaštakos įtvarai

 

 

 

pripučiamieji įtvarai

 

 

 

šlaunies įtvaras

 

 

 

apykaklė kaklui imobilizuoti

 

 

 

3. Priešnuodžiai

 

 

 

3.1. bendri

 

 

 

3.2. širdies kraujagyslių sistemai

 

 

 

3.3. virškinamojo trakto sistemai

 

 

 

3.4. nervų sistemai

 

 

 

3.5. kvėpavimo sistemai

 

 

 

3.6. priešinfekciniai

 

 

 

3.7. išorinio naudojimo

 

 

 

3.8. kitokie

 

 

 

3.9. medicinos įranga, būtina deguoniui tiekti

 

 

 

 

 

Pasirašymo vieta ir data:.............................................................................................................

 

Kapitono parašas:........................................................................................................................

                                                                 (Parašas)                            (Vardas, pavardė)

 

Kontroliuojančio asmens parašas:...............................................................................................

                                                                                   (Parašas)                   (Vardas, pavardė)

______________


medicinos atsargų tikrinimo C KATEGORIJOS LAIVUOSE FORMA

 

Laivo duomenys

Pavadinimas:...........................................................................................................................................

Vėliava:...................................................................................................................................................

Registracijos uostas:...............................................................................................................................

 

Medicinos atsargų sąrašas

 

Medicinos atsargos

Reikalingas kiekis

Gabenamas kiekis

Pastabos (galiojimo terminai)

1. Vaistai

 

 

 

1.1. Širdies kraujagyslių sistemą veikiantys

 

 

 

1.1.1. nuo stenokardijos

 

 

 

1.2. Skrandžio ir žarnyno sistemą veikiantys

 

 

 

1.2.1. nuo viduriavimo

 

 

 

1.2.2. adsorbentai

 

 

 

1.3. Analgetikai ir antispazminiai vaistai

 

 

 

1.3.1. analgetikai, antipiretikai, priešuždegiminiai

 

 

 

1.4. Išorinio naudojimo

 

 

 

1.4.1. odos ligoms gydyti

 

 

 

1.4.2. antiseptiniai tirpalai

 

 

 

1.4.3. nudegimams gydyti

 

 

 

1.4.4. lašai į nosį nuo slogos

 

 

 

2. Medicinos įranga

 

 

 

2.1. Gaivinimo priemonės

 

 

 

orofaringiniai vamzdeliai

 

 

 

2.2. Tvarstymo priemonės

 

 

 

elastiniai tvarsčiai

 

 

 

sterilūs marliniai tvarsčiai

 

 

 

vienkartinės polietileninės pirštinės

 

 

 

pleistrai

 

 

 

vata

 

 

 

3. Priešnuodžiai

 

 

 

3.1. bendri

 

 

 

3.2. širdies kraujagyslių sistemai

 

 

 

3.3. virškinamojo trakto sistemai

 

 

 

3.4. nervų sistemai

 

 

 

3.5. kvėpavimo sistemai

 

 

 

3.6. priešinfekciniai

 

 

 

3.7. išorinio naudojimo

 

 

 

3.8. kitokie

 

 

 

3.9. medicinos įranga, būtina deguoniui tiekti

 

 

 

 

 

Pasirašymo vieta ir data:.............................................................................................................

 

Kapitono parašas:........................................................................................................................

                                                                 (Parašas)                            (Vardas, pavardė)

 

Kontroliuojančio asmens parašas:...............................................................................................

                                                                                    (Parašas)                    (Vardas, pavardė)

 

PASTABA. Patvirtintose Laivo medicinos atsargų tikrinimo formose (3 priedas) nurodytos Vaistų farmakoterapinės grupės. Tikrinant reikia vadovautis sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintais detaliais vaistų sąrašais, parengtais prisilaikant šių reikalavimų.

______________