LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2003 M. GRUODŽIO 24 D. NUTARIMO NR. 1687 „DĖL VALSTYBINĖS KALBOS IR LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS PAGRINDŲ EGZAMINŲ IR PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2004 m. lapkričio 15 d. Nr. 1448

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimą Nr. 1687 „Dėl Valstybinės kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminų ir pažymėjimų išdavimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 123-5617):

1. Įrašyti antraštėje vietoj žodžio „tvarkos“ žodį „taisyklių“.

2. Įrašyti preambulėje po žodžio „dalimi“ žodžius „ir siekdama įgyvendinti Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (Žin., 2004, Nr. 73-2539) 53 straipsnio 6 dalį“.

3. Išdėstyti 1 punktą taip:

1. Patvirtinti Valstybinės kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminų ir pažymėjimų išdavimo taisykles (pridedama).“.

4. Nurodytuoju nutarimu patvirtintą Valstybinės kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminų ir pažymėjimų išdavimo tvarką išdėstyti nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                               ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                              ALGIRDAS MONKEVIČIUS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybė

2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu

Nr. 1687

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. lapkričio 15 d. nutarimo

Nr. 1448 redakcija)

 

VALSTYBINĖS KALBOS IR LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS PAGRINDŲ EGZAMINŲ IR PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMO TAISYKLĖS

 

1. Valstybinės kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminų ir pažymėjimų išdavimo taisyklės (toliau vadinama – šios Taisyklės) nustato valstybinės kalbos egzamino, kurį laiko asmenys, siekiantys pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo (Žin., 2002, Nr. 95-4087) nuostatas įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę ar Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (Žin., 2004, Nr. 73-2539) 53 straipsnio 6 dalyje numatytu atveju gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzamino, kurį laiko asmenys, siekiantys įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę, organizavimą ir pažymėjimų apie išlaikytus egzaminus išdavimą.

2. Valstybinės kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminus (toliau vadinama – egzaminai) organizuoja, asmenis, siekiančius įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę ar gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, egzaminuoja ir pažymėjimus apie išlaikytus egzaminus išduoda valstybinės kalbos mokėjimo kvalifikavimo komisijos (toliau vadinama – Komisija).

3. Asmuo, siekiantis įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę ar gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir ketinantis laikyti egzaminus (-ą), pateikia Komisijai prašymą leisti laikyti egzaminus (-ą). Komisija per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos turi paskirti egzaminų (-o) vietą ir laiką ir apie tai informuoti prašymą pateikusį asmenį. Egzaminai (-as) turi įvykti per 2 mėnesius nuo prašymo gavimo dienos.

4. Asmuo, ketinantis laikyti egzaminus (-ą), turi pateikti Komisijai šiuos dokumentus:

4.1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

4.2. dokumentą, patvirtinantį, kad už egzaminų (-o) laikymą sumokėta Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės rinkliava.

5. Asmuo, siekiantis įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę, pirmiausia laiko valstybinės kalbos egzaminą. Asmuo, siekiantis gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, laiko tik valstybinės kalbos egzaminą. Valstybinės kalbos egzaminą sudaro dvi dalys – testas ir pokalbis. Valstybinės kalbos mokėjimui taikoma pirmoji valstybinės kalbos mokėjimo kategorija.

6. Valstybinės kalbos egzamino laikyti nereikia tiems asmenims, kurie turi pirmąją, antrąją arba trečiąją valstybinės kalbos mokėjimo kategoriją ir pateikia tai patvirtinantį dokumentą, taip pat tiems asmenims, kurie siekia įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę ir yra nurodyti Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 14 straipsnio 2 dalyje.

7. Siekiantis įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę asmuo, išlaikęs valstybinės kalbos egzaminą, laiko Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminą. Egzaminas laikomas raštu (testo forma). Dėl objektyvių priežasčių (pvz., neįgalumo) neįstengiantis laikyti egzamino raštu asmuo gali laikyti egzaminą žodžiu.

8. Komisija valstybinės kalbos ar Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzamino rezultatus paskelbia ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo egzamino laikymo dienos. Gavęs neigiamą valstybinės kalbos egzamino ar Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzamino įvertinimą asmuo, siekiantis įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę ar gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, turi teisę neišlaikytą egzaminą laikyti iš naujo. Egzamino laikymo skaičius neribojamas.

9. Siekiantis įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę ar gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje asmuo, nesutinkantis su neigiamu kartotinio egzamino (-ų) įvertinimu, turi teisę per 5 darbo dienas nuo egzamino (-ų) laikymo dienos pateikti švietimo ir mokslo ministrui skundą dėl neigiamo egzamino (-ų) įvertinimo. Švietimo ir mokslo ministro sprendimas gali būti apskųstas įstatymų nustatyta tvarka.

10. Asmeniui, išlaikiusiam valstybinės kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminus ir siekiančiam įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę, Komisija per 5 darbo dienas nuo egzaminų išlaikymo dienos išduoda švietimo ir mokslo ministro nustatytos formos pažymėjimą apie išlaikytus egzaminus.

11. Asmeniui, išlaikiusiam valstybinės kalbos egzaminą ir siekiančiam gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, Komisija per 5 darbo dienas nuo egzamino išlaikymo dienos išduoda švietimo ir mokslo ministro nustatytos formos pažymėjimą apie išlaikytą egzaminą.

______________

 

part_a80de26e9c754a4f850501d2855f5d14_end