LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL NUOLATINĖS KELIŲ PRIEŽIŪROS IR PLĖTROS PROGRAMOS KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2002 m. kovo 27 d. Nr. 407

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo (Žin., 2000, Nr. 92-2873; 2001, Nr. 112-4089) 11 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti šią nuolatinę Kelių priežiūros ir plėtros programos komisiją (toliau vadinama – komisija):

susisiekimo viceministras (komisijos pirmininkas);

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos patarėjas susisiekimo klausimais (komisijos pirmininko pavaduotojas);

vidaus reikalų viceministras;

Finansų ministerijos atstovas;

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos generalinis direktorius;

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto Kelių katedros atstovas;

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ atstovas;

Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas;

asociacijos „Lietuvos keliai“ atstovas;

Lietuvos kelininkų veteranų klubo „Kelininkas“ atstovas.

2. Patvirtinti Nuolatinės Kelių priežiūros ir plėtros programos komisijos nuostatus (pridedama).

3. Nustatyti, kad personalinę komisijos sudėtį tvirtina susisiekimo ministras, vadovaudamasis šio nutarimo 1 punkte nurodytų institucijų vadovų rašytiniais teikimais.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                                   ZIGMANTAS BALČYTIS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2002 m. kovo 27 d. nutarimu Nr. 407

 

KELIŲ NUOLATINĖS PRIEŽIŪROS IR PLĖTROS PROGRAMOS KOMISIJOS

NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja nuolatinės Kelių priežiūros ir plėtros programos komisijos (toliau vadinama – komisija) uždavinius, funkcijas, teises ir darbo organizavimą.

2. Komisijos tikslas – kontroliuoti Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo (Žin., 2000, Nr. 92-2873; 2001, Nr. 112-4089) įgyvendinimą.

3. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais, taip pat šiais nuostatais.

 

II. KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

4. Komisijos uždaviniai yra šie:

4.1. užtikrinti, kad visos Kelių priežiūros ir plėtros programoje numatytos nuostatos būtų laiku ir tinkamai vykdomos, kruopščiai įgyvendinama kelių priežiūra ir eismo saugumo priemonės;

4.2. vertinti lėšų, skirtų Kelių priežiūros ir plėtros programai finansuoti, panaudojimo efektyvumą; inicijuoti nepriklausomas technines ir ekonomines ekspertizes.

5. Komisija vykdo šias funkcijas:

5.1. nustatytąja tvarka teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl kelių tinklo plėtojimo, kelių modernizavimo, perspektyvinių ir prioritetinių kelių tinklo plėtojimo krypčių numatymo, derinimo ir tikslinimo;

5.2. teikia valstybės ir savivaldybių institucijoms pasiūlymus dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo ir jos įgyvendinimo;

5.3. analizuoja ir vertina automobilių kelių tiesimo, modernizavimo, taisymo (remonto) ir priežiūros darbų procesus, numatomų atlikti darbų perspektyvą;

5.4. teikia ministerijoms, kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms pasiūlymus, kaip tobulinti įstatymus, įstatymų lydimuosius teisės aktus, susijusius su kelių tinklo plėtra bei modernizavimu, šio tinklo funkcionavimo užtikrinimu, Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įgyvendinimu.

 

III. KOMISIJOS PAREIGOS IR TEISĖS

 

6. Komisija kasmet pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei ataskaitą apie atliktą darbą (ataskaita skelbiama žiniasklaidoje).

7. Komisija, įgyvendindama jai pavestus uždavinius, turi teisę:

7.1. įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš ministerijų, kitų valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų informaciją ir dokumentus, kurių reikia Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimui įgyvendinti, informaciją apie tai, kaip vykdomos programoje numatytos priemonės, taip pat kitą informaciją ir dokumentus, kurių reikia komisijos funkcijoms vykdyti;

7.2. kviesti į komisijos posėdžius suinteresuotų ministerijų, kitų valstybės ir savivaldybių institucijų, mokslo ir studijų institucijų, įmonių, visuomeninių organizacijų, žiniasklaidos atstovus;

7.3. teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei, valstybės ir savivaldybių institucijoms pasiūlymus Kelių priežiūros ir plėtros programos įgyvendinimo, kelių tinklo plėtojimo bei modernizavimo perspektyvos klausimais;

7.4. kasmet apsvarstyti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos ataskaitą apie Kelių priežiūros ir plėtros programos įgyvendinimą.

 

IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Pagrindinė komisijos veiklos forma yra posėdžiai.

9. Komisijos darbui vadovauja ir jos darbą organizuoja komisijos pirmininkas, o komisijos pirmininko nesant – jo pavaduotojas.

10. Komisijos pirmininkas:

10.1. organizuoja komisijos posėdžius ir jiems pirmininkauja;

10.2. skiria iš komisijos narių komisijos sekretorių;

10.3. organizuoja komisijos darbą ir atsako už jos veiklą;

10.4. atstovauja komisijai valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose ir organizacijose arba įgalioja jai atstovauti komisijos narius;

10.5. komisijos pavedimu kviečia dalyvauti komisijos veikloje suinteresuotų ministerijų, kitų valstybės ir savivaldybių institucijų, mokslo ir studijų institucijų, įmonių, visuomeninių organizacijų, žiniasklaidos atstovus.

11. Komisija gali pavesti nagrinėti problemas ir parengti išvadas darbo grupėms, kurios sudaromos komisijos sprendimu.

12. Komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių.

13. Komisijos sprendimai laikomi priimtais, jeigu jiems pritaria daugiau kaip pusė visų posėdyje dalyvavusių komisijos narių. Kai balsavimo metu komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas. Komisijos sprendimai įforminami protokolais, kuriuos pasirašo komisijos pirmininkas ir sekretorius. Protokolai įteikiami visiems komisijos nariams ir suinteresuotoms institucijoms.

14. Komisijos posėdžiai vyksta ne rečiau kaip kartą per metų ketvirtį.

15. Neeiliniai komisijos posėdžiai kviečiami komisijos pirmininko ar kitų komisijos narių iniciatyva.

16. Techniniu ir organizaciniu komisijos aptarnavimu rūpinasi Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

______________