LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL GAUTŲ ĮPLAUKŲ Į BIUDŽETĄ UŽ REALIZUOTĄ KONFISKUOTĄ TURTĄ IR KONTRABANDOS BŪDU ĮVEŽTĄ AR IŠVEŽAMĄ TURTĄ, KURIO SAVININKAS NENUSTATYTAS, PANAUDOJIMO

 

1994 m. lapkričio 28 d. Nr. 1194

Vilnius

 

Siekdama aktyvinti kovą su neteisėtu prekių įvežimu į Lietuvos Respubliką ir išvežimu iš jos, sugriežtinti prekybos šiomis prekėmis kontrolę, užkirsti kelią kitiems teisės pažeidimams ir sudaryti galimybę stiprinti kontrolės institucijų materialinę bazę, skatinti šių institucijų darbuotojus, kelti jų kvalifikaciją ir šviesti visuomenę mokesčių ir teisės klausimais, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Leisti panaudoti 40 procentų lėšų, kurios nustatytąja tvarka pervedamos į miestų ir rajonų valstybinių mokesčių inspekcijų biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą už realizuotą konfiskuotą turtą ir kontrabandos būdu įvežtą ar išvežamą turtą, kurio savininkas nenustatytas, minėtojo turto sandėliavimo, saugojimo, transportavimo ir kitoms su tuo susijusioms išlaidoms apmokėti, kontrolės institucijų materialinei bazei stiprinti, jų darbuotojų kvalifikacijai kelti, visuomenei šviesti mokesčių ir teisės klausimais (toliau vadinama – 1 punkte nurodytiesiems tikslams), taip pat Lietuvos Respublikos piliečiams skatinti, jeigu pažeidimai atskleisti remiantis jų suteikta informacija. Tais atvejais piliečiams išmokama 10 procentų lėšų, kurios nustatytąja tvarka pervedamos į miestų ir rajonų valstybinių mokesčių inspekcijų biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą už realizuotą konfiskuotą turtą ir kontrabandos būdu įvežtą ar išvežamą turtą, kurio savininkas nenustatytas, tačiau išmokama vienam asmeniui suma kiekvienu atveju neturi būti didesnė kaip 100 tūkst. litų.

2. Nustatyti, kad lėšos, skirtos 1 punkte nurodytiesiems tikslams, pervedamos tai institucijai, kurios darbuotojai iš pažeidėjų paėmė turtą arba uždėjo jam areštą, arba atskleidė, jog kontrabandos būdu įvežtas ar išvežamas turtas, kurio savininkas nenustatytas. Kai šiame darbe (paimant iš pažeidėjų turtą arba uždedant jam areštą, arba atskleidžiant, jog kontrabandos būdu įvežtas ar išvežamas turtas, kurio savininkas nenustatytas) dalyvavo kelių institucijų darbuotojai, lėšos skirtos 1 punkte nurodytiesiems tikslams, paskirstomos šioms institucijoms lygiomis dalimis.

3. Nustatyti, kad kontrolės institucijų darbuotojams skatinti skiriama 30 procentų gautų įplaukų į valstybinių mokesčių inspekcijų biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą už realizuotą konfiskuotą turtą ir kontrabandos būdu įvežtą ar išvežamą turtą, kurio savininkas nenustatytas. Šios lėšos, numatytos kontrolės institucijų darbuotojams skatinti, apskaičiuojamos ir paskirstomos taip:

3.1. teismo antstoliams pervedama 5 procentai gautų įplaukų už realizuotą konfiskuotą turtą ir kontrabandos būdu įvežtą ar išvežamą turtą, kurio savininkas nenustatytas, pagal teismo antstolių įvykdytus nuosprendžius ar nutarimus dėl šio turto konfiskavimo arba perdavimo valstybės naudai;

3.2. valstybinių mokesčių inspekcijų darbuotojams paliekama 5 procentai visų gautų įplaukų į mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą už realizuotą konfiskuotą turtą ir kontrabandos būdu įvežtą ar išvežamą turtą, kurio savininkas nenustatytas;

3.3. institucijai, kurios darbuotojai iš pažeidėjų paėmė turtą arba uždėjo jam areštą, arba atskleidė, jog kontrabandos būdu įvežtas ar išvežamas turtas, kurio savininkas nenustatytas, ir priėmė nutarimą dėl šio turto konfiskavimo arba perdavimo valstybės naudai, pervedama 25 procentai gautų įplaukų į valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą už realizuotą konfiskuotą turtą ir kontrabandos būdu įvežtą ar išvežamą turtą, kurio savininkas nenustatytas.

Jeigu nutarimas dėl šio turto konfiskavimo arba perdavimo valstybės naudai buvo priimtas ne nurodytosios institucijos, nurodytajai institucijai pervedama 20 procentų gautų įplaukų į valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą už realizuotą konfiskuotą turtą ir kontrabandos būdu įvežtą ar išvežamą turtą, kurio savininkas nenustatytas.

Muitinės įstaigoms ar administracinėms komisijoms, kurios tik priėmė nutarimus dėl nurodytojo turto konfiskavimo ar perdavimo valstybės naudai, pervedama 5 procentai gautų įplaukų į biudžetą už realizuotą konfiskuotą ar kitaip valstybės naudai perduotą turtą;

3.4. kai nuosprendžius ar nutarimus dėl turto konfiskavimo arba dėl kontrabandos būdu įvežto ar išvežamo turto, kurio savininkas nenustatytas, vykdo teismo antstoliai, tai institucijai, kurios darbuotojai iš pažeidėjų paėmė turtą arba uždėjo jam areštą, arba atskleidė, jog kontrabandos būdu įvežtas ar išvežamas turtas, kurio savininkas nenustatytas, pervedama 20 procentų įplaukų į valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą už realizuotą konfiskuotą turtą arba kontrabandos būdu įvežtą ar išvežamą turtą, kurio savininkas nenustatytas.

Kai šiame darbe (paimant iš pažeidėjų turtą arba uždedant jam areštą, arba atskleidžiant, jog kontrabandos būdu įvežtas ar išvežamas turtas, kurio savininkas nenustatytas) dalyvavo kelių institucijų darbuotojai, jiems skatinti priklausanti suma paskirstoma po lygiai.

Teismai, muitinės, administracinės komisijos ar kitos institucijos, perduodamos realizuoti konfiskuotą turtą ir kontrabandos būdu įvežtą ar išvežamą turtą, kurio savininkas nenustatytas, privalo nurodyti valstybinėms mokesčių inspekcijoms, kurių institucijų darbuotojai atliko šį darbą (iš pažeidėjų paėmė turtą arba uždėjo jam areštą, arba atskleidė, jog kontrabandos būdu įvežtas ar išvežamas turtas, kurio savininkas nenustatytas) pagal kiekvieną nuosprendį ar nutarimą dėl šio turto konfiskavimo ar perdavimo valstybės naudai;

3.5. nurodytosios 3 punkte lėšos naudojamos skatinti muitinių įstaigų, Vidaus reikalų ministerijos bei jai pavaldžių institucijų, Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros, miestų ir rajonų prokuratūrų, Valstybės saugumo departamento darbuotojams, kurie iš pažeidėjų paėmė turtą arba uždėjo jam areštą, arba atskleidė, jog kontrabandos būdu įvežtas ar išvežamas turtas, kurio savininkas nenustatytas. Minėtųjų institucijų darbuotojams, tiesiogiai dalyvavusiems šiame darbe, išmokama 10 procentų lėšų, kurios nustatytąja tvarka pervedamos į miestų ir rajonų valstybinių mokesčių inspekcijų biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą už realizuotą konfiskuotą turtą ir kontrabandos būdu įvežtą ar išvežamą turtą, kurio savininkas nenustatytas, tačiau išmokama vienam asmeniui suma kiekvienu atveju neturi būti didesnė kaip 100 tūkst. litų. Be to, turi būti skatinami teismo antstoliai, vykdantys teismo nuosprendžius ar nutarimus dėl turto konfiskavimo bei perdavimo valstybės naudai, valstybinių mokesčių inspekcijų darbuotojai, kurie organizuoja konfiskuoto ar kitaip valstybės naudai perduoto turto apskaitą, įkainojimą bei realizavimą. Gali būti skatinami muitinių viršininkai (pavaduotojai), administracinių komisijų darbuotojai, kurie priima nutarimus dėl prekių konfiskavimo ir perdavimo valstybės naudai, bei darbuotojai, kurie rengia tokius nutarimus, atstovauja teismuose nagrinėjant pažeidėjų skundus dėl priimtų nutarimų, rengia priežiūrinius skundus dėl teismo nutarimų užprotestavimo.

Darbuotojai skatinami pagal atitinkamos institucijos vadovo įsakymą.

4. Įpareigoti miestų (rajonų) valstybines mokesčių inspekcijas, pasibaigus kiekvienam ketvirčiui, per 15 dienų pervesti 1 ir 3 punktuose nurodytosioms institucijoms nustatytų dydžių sumas.

Kai kontrolės institucijoms priklausančios sumos už realizuotą konfiskuotą arba kitaip valstybės naudai perduotą turtą yra pervestos, o nuosprendžiai ar nutarimai dėl šio turto panaikinami, valstybinės mokesčių inspekcijos privalo 1 punkte nurodytiesiems tikslams skirtas, kontrolės institucijų darbuotojams skatinti pervestas, taip pat prekybos organizacijoms paliktas sumas (15 procentų lėšų, gautų už realizuotą konfiskuotą ar kitaip valstybės naudai perduotą turtą) atskaityti iš sumų, apskaičiuotų per kitus ketvirčius.

5. Pripažinti netekusiais galios:

5.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1990 m. spalio 4 d. nutarimo Nr. 305 „Dėl konfiskuoto turto realizavimo ir kontroliuojančiųjų organizacijų skatinimo“ (Žin., 1990, Nr.) 3 punktą;

5.2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. spalio 6 d. nutarimo Nr. 947 „Dėl priemonių alkoholinių gėrimų, tabako gaminių ir naftos produktų gamybos, importo, tranzito ir prekybos kontrolei stiprinti, mokesčių rinkimui gerinti“ (Žin., 1994, Nr. 79-1493) 14 ir 15 punktus.

6. Šis nutarimas taikomas nuo 1994 m. gruodžio 1 dienos.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                Adolfas Šleževičius

 

 

 

Ekonomikos ministras,

pavaduojantis finansų ministrą                          Aleksandras Vasiliauskas