lietuvos respublikos krašto apsaugos ministrO

Į s a k y m a s

 

DĖL PROFESINĖS KARO TARNYBOS KARIŲ PRAŠYMŲ LEISTI UŽSIIMTI PEDAGOGINE VEIKLA, ĮSKAITANT PEDAGOGINĘ VEIKLĄ PAGAL DARBO SUTARTĮ, AR KŪRYBINE VEIKLA PAGAL DARBO SUTARTĮ NAGRINĖJIMO IR SPRENDIMŲ DĖL LEIDIMO PROFESINĖS KARO TARNYBOS KARIAMS UŽSIIMTI PEDAGOGINE VEIKLA, ĮSKAITANT PEDAGOGINĘ VEIKLĄ PAGAL DARBO SUTARTĮ, AR KŪRYBINE VEIKLA PAGAL DARBO SUTARTĮ PRIĖMIMO IR ATŠAUKIMO tvarkos aprašo patvirtinimo

 

2013 m. lapkričio 29 d. Nr. V-1080

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (Žin., 1998, Nr. 49-1325; 1999, Nr. 11-246; 2012, Nr. 135-6875; 2013, Nr. 76-3856) 36 straipsnio 12 dalimi,

t v i r t i n u Profesinės karo tarnybos karių prašymų leisti užsiimti pedagogine veikla, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį nagrinėjimo ir sprendimų dėl leidimo profesinės karo tarnybos kariams užsiimti pedagogine veikla, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį priėmimo ir atšaukimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                         Juozas Olekas

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro

2013 m. lapkričio 29 d.

įsakymu Nr. V-1080

 

PROFESINĖS KARO TARNYBOS KARIŲ PRAŠYMŲ LEISTI UŽSIIMTI PEDAGOGINE VEIKLA, ĮSKAITANT PEDAGOGINĘ VEIKLĄ PAGAL DARBO SUTARTĮ, AR KŪRYBINE VEIKLA PAGAL DARBO SUTARTĮ NAGRINĖJIMO IR SPRENDIMŲ DĖL LEIDIMO PROFESINĖS KARO TARNYBOS KARIAMS UŽSIIMTI PEDAGOGINE VEIKLA, ĮSKAITANT PEDAGOGINĘ VEIKLĄ PAGAL DARBO SUTARTĮ, AR KŪRYBINE VEIKLA PAGAL DARBO SUTARTĮ PRIĖMIMO IR ATŠAUKIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Profesinės karo tarnybos karių prašymų leisti užsiimti pedagogine veikla, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį nagrinėjimo ir sprendimų dėl leidimo profesinės karo tarnybos kariams užsiimti pedagogine veikla, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį priėmimo ir atšaukimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja profesinės karo tarnybos karių prašymų leisti užsiimti pedagogine veikla, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį pateikimo, nagrinėjimo, sprendimų dėl leidimo profesinės karo tarnybos kariams užsiimti pedagogine ar kūrybine veikla priėmimo ir atšaukimo procedūras.

2. Šiame Tvarkos apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatyme (Žin., 1998, Nr. 49-1325).

 

II. PRAŠYMŲ PATEIKIMAS

 

3. Profesinės karo tarnybos karys (toliau – karys) prašymą leisti užsiimti pedagogine veikla, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį (toliau – prašymas), suderintą pagal pavaldumą, pateikia krašto apsaugos sistemos (toliau – KAS) institucijos ar jos padalinio, kuriame karys tarnauja, personalą administruojančiam padaliniui (toliau – personalo padalinys) ne vėliau kaip prieš 30 darbo dienų iki numatomos pedagoginės veiklos, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybinės veiklos pagal darbo sutartį pradžios arba, kai baigiasi gauto leidimo kariams užsiimti pedagogine veikla, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį (toliau – leidimas) terminas, o karys ketina tęsti veiklą, ne vėliau kaip prieš 30 darbo dienų iki turimo leidimo galiojimo termino pabaigos, išskyrus atvejį, kai leidimas baigia galioti karį perkėlus į kitas pareigas.

4. Karys, vykdantis KAS institucijos ar jos padalinio vadovo pareigas, prašymą, suderintą pagal pavaldumą, pateikia personalo padaliniui, atsakingam už KAS institucijos ar jos padalinio vadovo administravimą.

5. Prašyme užsiimti pedagogine ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį turi būti nurodyta:

5.1. juridinis asmuo ar kita organizacija arba jos padalinys, kuriame karys ketina užsiimti pedagogine veikla, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį, organizacijos teisinė forma, rūšis, veiklos pobūdis;

5.2. pareigos, kurias karys ketina atlikti;

5.3. patvirtinimas, kad numatoma vykdyti veikla nesukelia viešųjų ir privačių interesų konflikto tarnyboje, nesudaro prielaidų tarnybą panaudoti asmeniniais interesais, nediskredituoja tarnybos autoriteto, nekliudo tinkamai atlikti savo pareigų.

6. Kartu su Tvarkos aprašo 5 punkte nurodytu prašymu pateikiama juridinio asmens ar kitos organizacijos arba jos padalinio, kuriame karys ketina užsiimti pedagogine ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį, išduota pažyma apie funkcijas, kurias karys atliktų, kario privačių interesų deklaracija ir laikantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugpjūčio 7 d. nutarimo Nr. 990 „Dėl darbo laiko nustatymo valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose“ sudarytas individualus kario tarnybos grafikas, patvirtintas KAS institucijos vadovo (jei toks reikalingas).

7. Prašyme užsiimti pedagogine veikla, išskyrus pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį turi būti nurodytas pedagoginės veiklos pobūdis, taip pat patvirtinimas, kad numatoma vykdyti veikla nesukelia viešųjų ir privačių interesų konflikto tarnyboje, nesudaro prielaidų tarnybą panaudoti asmeniniais interesais, nediskredituoja tarnybos autoriteto, nekliudo tinkamai atlikti savo pareigų, taip pat turi būti pateikiama privačių interesų deklaracija ir laikantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugpjūčio 7 d. nutarimo Nr. 990 „Dėl darbo laiko nustatymo valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose“ sudarytas atskiras kario tarnybos grafikas, patvirtintas KAS institucijos, kurioje karys tarnauja, vadovo (jei toks reikalingas).

8. Karys, turintis leidimą ir užsiimantis pedagogine veikla, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį, perkeltas į kitas pareigas, vadovaudamasis Tvarkos aprašo 3–7 punktų nuostatomis pateikia personalo padaliniui atitinkamą prašymą ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo perkėlimo į kitas pareigas dienos.

 

III. PRAŠYMŲ IR INFORMACIJOS NAGRINĖJIMAS

 

9. Personalo padalinys ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo įvertina, ar pagal pateiktus dokumentus pakanka duomenų motyvuotam sprendimui priimti. Jei duomenų nepakanka, surenka papildomus duomenis, reikalingus motyvuotam sprendimui priimti, ir kario prašymą kartu su siūlomu sprendimu ir sprendimo motyvais teikia krašto apsaugos ministrui (toliau – ministras) ar jo įgaliotam asmeniui sprendimui priimti.

10. Personalo padalinys, rinkdamas papildomus duomenis, reikalingus motyvuotam sprendimui priimti, gali kreiptis į prašymą pateikusį karį, jo vadovus, juridinį asmenį ar kitą organizaciją arba jos padalinį, kuriame karys ketina užsiimti pedagogine veikla, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį, ir paprašyti pateikti papildomą informaciją, paaiškinimus ar dokumentus, susijusius su leidimo išdavimu.

11. Personalo padalinio siūlomi sprendimai priimami atsižvelgiant į tai, ar karių prašymuose ir kituose turimuose dokumentuose patvirtinama, kad:

11.1. nurodyta veikla vykdoma laisvu nuo tarnybos metu;

11.2. nurodytas veiklos pobūdis nesukelia viešųjų ir privačių interesų konflikto tarnyboje;

11.3. nurodytas veiklos pobūdis nesudaro prielaidų tarnybą panaudoti asmeniniais interesais;

11.4. nurodytas veiklos pobūdis nediskredituoja tarnybos autoriteto;

11.5. nurodytas veiklos pobūdis nekliudo kariui tinkamai atlikti savo pareigų.

12. Personalo padalinys siūlo vieną iš šių sprendimų:

12.1. išduoti leidimą;

12.2. neišduoti leidimo.

 

IV. SPRENDIMŲ DĖL LEIDIMŲ IŠDAVIMO PRIĖMIMAS

 

13. Sprendimą dėl leidimo išdavimo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo personalo padalinio siūlymo gavimo priima ministras arba jo įgaliotas asmuo, įvertinęs siūlomą sprendimą ir nurodytus motyvus, įrašydamas rezoliuciją kario prašyme.

14. Jeigu karys, turintis leidimą ir užsiimantis pedagogine veikla, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybine veikla pagal darbo sutartį, perkeliamas į kitas pareigas, laikoma, kad jis turi leidimą užsiimti veikla 35 darbo dienas nuo perkėlimo į kitas pareigas dienos.

 

V. LEIDIMŲ ATŠAUKIMAS

 

15. Atsiradus aplinkybėms, keliančioms abejonių dėl pedagoginės veiklos, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybinės veiklos pagal darbo sutartį atitikties Tvarkos aprašo 11 punkte nurodytiems kriterijams, karys privalo sustabdyti veiklą, iki bus priimtas Tvarkos aprašo 16 punkte nurodytas atitinkamas sprendimas, ir nedelsdamas informuoti savo tiesioginį vadovą ir personalo padalinį.

16. Personalo padalinys, gavęs duomenų ar paaiškėjus aplinkybėms, keliančioms abejonių dėl kario pedagoginės veiklos, įskaitant pedagoginę veiklą pagal darbo sutartį, ar kūrybinės veiklos pagal darbo sutartį atitikties Tvarkos aprašo 11 punkte nurodytiems kriterijams, nedelsdamas apie tai informuoja karį (jeigu informaciją gavo ne iš paties kario) ir šiuos duomenis pateikia ministrui arba jo įgaliotam asmeniui kartu su motyvuota rekomendacija priimti sprendimą:

16.1. leidimą atšaukti;

16.2. leidimą palikti galioti.

17. Sprendimą priima ministras arba jo įgaliotas asmuo, įrašydamas rezoliuciją personalo padalinio pateiktame rašytiniame pranešime.

 

VI. SPRENDIMŲ ĮGYVENDINIMAS

 

18. Tvarkos aprašo 13 ir 17 punktuose nurodyti sprendimai išduoti leidimą, neišduoti leidimo ar leidimą atšaukti įforminami sprendimą priėmusio asmens įsakymu, kuriame nurodoma:

18.1. leidimo išdavimo, neišdavimo, atšaukimo pagrindas;

18.2. išduodamo leidimo galiojimo terminas;

18.3. teisės aktais pagrįstas terminas, per kurį karys, turintis leidimą, privalo nutraukti įsipareigojimus, kylančius iš civilinių santykių sudarymo vykdant veiklą pagal leidimą;

18.4. sprendimo apskundimo tvarka.

19. Personalo padalinys:

19.1. įsakymo dėl leidimo išdavimo, neišdavimo, atšaukimo projektą derina su kario tiesioginiu ir aukštesniuoju vadovais. Jei karys tarnauja Krašto apsaugos ministerijoje – su tiesioginiu vadovu, padalinio vadovu ir padalinio veiklą koordinuojančiu ar kuruojančiu asmeniu;

19.2. ne vėliau kaip per 2 darbo dienas supažindina karį su Tvarkos aprašo 18 punkte nurodytu įsakymu;

19.3. informaciją apie leidimo išdavimą arba atšaukimą suveda į Personalo valdymo informacinę sistemą (Per Vis).

 

VII. SPRENDIMŲ APSKUNDIMAS

 

20. Kariai priimtus sprendimus turi teisę apskųsti Kariuomenės drausmės statuto (Žin., 1999, Nr. 51-1635) nustatyta tvarka.

 

_________________