lietuvos respublikos krašto apsaugos ministrO

Į S A K Y M A S

 

DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO 2006 m. LIEPOS 11 d. ĮSAKYMO Nr. V-721 „DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2012 m. lapkričio 15 d. Nr. V-1281

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2006 m. liepos 11 d. įsakymą Nr. V-721 „Dėl Krašto apsaugos ministerijos vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“ ir išdėstau jį nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINIStras

ĮSAKYMAS

 

DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (Žin., 1998, Nr. 49-1325) 10 straipsnio 2 dalies 5 punktu ir 3 dalimi, Lietuvos Respublikos karo policijos įstatymo (Žin., 1998, Nr. 98-2713) 5, 10, 13 ir 14 straipsniais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 200 „Dėl Pavyzdinių valstybės institucijų ir įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 27-888),

t v i r t i n u Krašto apsaugos ministerijos vidaus tvarkos taisykles (pridedama).“

 

 

Krašto apsaugos ministrė                                                    Rasa Juknevičienė

 

_________________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2006 m. liepos 11 d. įsakymu Nr. V-721

(Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2012 m. lapkričio 15 d. įsakymo Nr. V-1281

redakcija)

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS vidaus tvarkos taisyklės

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Krašto apsaugos ministerijos vidaus tvarkos taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Krašto apsaugos ministerijoje (toliau – Ministerija) tarnaujančių valstybės tarnautojų, karių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – darbuotojai), darbo ir poilsio laiką, bendruosius vidaus tvarkos, aprangos, išvaizdos ir elgesio reikalavimus, jų atsakomybę, taip pat asmenų įleidimo į Ministerijos pastatus Totorių g. 25 / Benediktinių g. 3, Totorių g. 27, Šv. Ignoto g. 8 / Totorių g. 29, Vilniuje, ir jų vidinius kiemus (toliau – Ministerijos teritorija) tvarką.

2. Šių Taisyklių nuostatos taikomos tiek, kiek šių teisinių santykių nereglamentuoja Lietuvos Respublikos įstatymai arba kiti teisės aktai.

 

II. BENDRIEJI VIDAUS TVARKOS REIKALAVIMAI

 

3. Įėjimo į Ministerijos teritoriją kontrolę ir Ministerijos teritorijos apsaugą, atsižvelgdama į krašto apsaugos ministro 2006 m. gegužės 26 d. įsakymu Nr. V-553 „Dėl Krašto apsaugos sistemos budrumo lygių aprašo patvirtinimo“ nustatytą budrumo lygių įvedimo tvarką ir priemones, taip pat kitus teisės aktus, užtikrina Lietuvos kariuomenės karo policija (toliau – Karo policija).

4. Ministerijos darbuotojai, kuriems skirti tarnybiniai mobiliojo ryšio telefonai, juos privalo turėti su savimi darbo ir tarnybos metu. Per pasitarimus tarnybiniai ar asmeniniai mobiliojo ryšio telefonai paliekami specialiose vietose mobiliojo ryšio telefonams, jei jos įrengtos, arba privalo būti išjungti ar jų garsas pritildytas. Jei patalpos, kuriose vyksta pasitarimai, priskiriamos I ar II saugumo zonoms, tarnybiniai ar asmeniniai mobiliojo ryšio telefonai paliekami specialiai tam tikslui įrengtose vietose.

5. Pasibaigus darbo laikui, darbuotojai sutvarko savo darbo vietas, įslaptintus dokumentus sudeda į metalines rakinamas spintas arba seifus, užrakina kabinetų duris ir, jei yra, įjungia patalpos apsaugos nuo įsilaužimo signalizaciją. Gavęs Ministerijos budėtojo ar jo padėjėjo, atsakingo už Ministerijos teritorijos apsaugą (toliau – Ministerijos budėtojas ar jo padėjėjas), pranešimą, kad patalpos durys neužrakintos ar neįjungta apsaugos nuo įsilaužimo signalizacija, darbuotojas privalo nedelsdamas atvykti į Ministeriją, patikrinti patalpas, jas užrakinti ir įjungti patalpos apsaugos nuo įsilaužimo signalizaciją.

6. Ministerijos teritorijoje leidžiama rūkyti tik tam skirtose, specialiai įrengtose ir pažymėtose vietose.

7. Ministerijos darbuotojams draudžiama:

7.1. darbo metu būti neblaiviems ar apsvaigusiems nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų;

7.2. darbo laiku užrakinti darbo patalpas, kai jose yra asmenų, išskyrus patalpas, esančias I ir II saugumo klasės zonoje; patalpas, kai jose nėra asmenų, privaloma užrakinti;

7.3. leisti pašaliniams asmenims naudotis elektroniniais ryšiais, galiniais įrenginiais, programine įranga, biuro įranga, kanceliarinėmis ir kitomis priemonėmis;

7.4. naudoti KAS institucijų valdomą turtą ne tarnybos užduotims vykdyti.

8. Ministerijos darbuotojai:

8.1. neturi laikyti jokių asmeninių maisto produktų ir gėrimų matomoje asmenų aptarnavimo vietoje ir vartoti maisto produktų ar gėrimų aptarnaudami piliečius ir kitus asmenis;

8.2. turi užtikrinti, kad pašaliniai asmenys jų darbo vietoje būtų tik esant Ministerijos darbuotojui;

8.3. turi racionaliai ir taupiai naudoti darbo priemones, transportą, elektros energiją ir kitus materialinius išteklius;

8.4. gali naudotis Ministerijos elektroniniais ryšiais, galiniais įrenginiais, programine įranga, biuro įranga, transportu, kanceliarinėmis ir kitomis priemonėmis tik su darbu susijusiais tikslais.

9. Kompiuterių, ryšių technikos priežiūrą bei remontą ir taikomosios programinės įrangos diegimą organizuoja ir šiuos darbus atlieka už tai atsakinga Ryšių ir informacinių sistemų tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos.

 

III. DARBO IR POILSIO LAIKAS

 

10. Darbo laikas Ministerijoje nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksu (Žin., 2002, Nr. 64-2569) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugpjūčio 7 d. nutarimu Nr. 990 „Dėl darbo laiko nustatymo valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose“ (Žin., 2003, Nr. 79-3593).

11. Ministerijos darbuotojų poilsio laikas nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksu (Žin., 2002, Nr. 64-2569), Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymu (Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2002, Nr. 45-1708), Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu (Žin., 1998, Nr. 49-1325), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugpjūčio 7 d. nutarimu Nr. 990 „Dėl darbo laiko nustatymo valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose“ (Žin., 2003, Nr. 79-3593) ir Karo tarnybos statutu, patvirtintu Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2008 m. vasario 29 d. įsakymu Nr. V-163 „Dėl Karo tarnybos statuto patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 30-1057), kiek tai susiję su šiuo klausimu.

12. Ministerijos darbuotojai privalo laikytis nustatyto darbo laiko režimo.

13. Ministerijos darbuotojo prašymu ir Ministerijos administracijos padalinio vadovo, kuriame šis darbuotojas tarnauja (dirba), sutikimu, nepažeidžiant įprastinį dienos darbo laiką reglamentuojančių Lietuvos Respublikos darbo kodekso nuostatų, darbuotojui gali būti nustatytas atskiras darbo laiko grafikas (1 priedas). Ministerijos administracijos padalinių atskiri darbo laiko grafikai pateikiami Personalo departamentui, kuris įvertina atskirus darbo laiko grafikus ir teikia siūlymus Ministerijos vadovybei dėl darbo laiko apskaitos tobulinimo. Ministerijos administracijos padalinių vadovai privalo užtikrinti, kad jų vadovaujamų padalinių funkcijos būtų vykdomos visą Ministerijos darbo laiko trukmę.

14. Jei Ministerijos darbuotojams savo iniciatyva arba tiesioginio vadovo nurodymu reikia atlikti darbo pareigas ne darbo metu, poilsio ar švenčių dienomis, šie darbuotojai buvimo Ministerijoje laiką privalo suderinti su Ministerijos administracijos padalinio vadovu. Karo policija kiekvieno mėnesio pirmą savaitę pateikia Ministerijos Administracijos departamentui informaciją apie asmenis, kurie Ministerijos pastate buvo darbo dienomis po 19.00 val., poilsio ar švenčių dienomis: nurodomas asmenų buvimo Ministerijos teritorijoje laikas (2 priedas). Ministerijos Administracijos departamentas apibendrina informaciją, parengia su tuo susijusias išvadas ir siūlymus ir teikia Ministerijos kancleriui.

15. Profesinės karo tarnybos kariams Ministerijos darbo laiku skiriamas Karo tarnybos organizavimo kariniame vienete rekomendacijose, patvirtintose kariuomenės vado 2010 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. V-35 „Dėl karo tarnybos organizavimo kariniame vienete rekomendacijų tvirtinimo“, nustatytos trukmės laikas individualiam fiziniam pasirengimui tarnybos metu pagal grafikus, patvirtintus Ministerijos administracijos padalinių, kuriuose kariai tarnauja, vadovų.

16. Ministerijos darbuotojai, palikdami tarnybos ar darbo vietą tarnybos ar darbo tikslais, turi apie tai informuoti savo tiesioginį vadovą ir nurodyti išvykimo tikslą ir trukmę. Norėdami išvykti ne darbo tikslais, darbuotojai turi gauti tiesioginio vadovo sutikimą.

17. Ministerijos darbuotojai, negalintys laiku atvykti arba visai negalintys atvykti į tarnybos ar darbo vietą, apie tai nedelsdami turi informuoti savo tiesioginį vadovą ir nurodyti vėlavimo ar neatvykimo priežastis. Jeigu darbuotojai apie savo neatvykimą dėl tam tikrų priežasčių negali pranešti patys, tai gali padaryti kiti asmenys.

 

IV. ĮLEIDIMO Į MINISTERIJOS TERITORIJĄ TVARKA

 

18. Ministerijos darbuotojai ar kiti asmenys (toliau visi kartu – asmenys) prieš patekdami į Ministerijos teritoriją, Ministerijos budėtojui ar jo padėjėjui pareikalavus, turi pateikti apžiūrai bagažą, asmens ir transporto priemonių dokumentus, leisti patikrinti transporto priemones.

19. Į Ministerijos teritoriją asmenims draudžiama įnešti ar įvežti:

19.1. krašto apsaugos sistemos institucijoms (toliau – KAS) ar jų padaliniams nepriklausančius ar panaudos pagrindais neperduotus valdyti ar naudoti informacijos fiksavimo prietaisus ar elektronines laikmenas (reikalavimas netaikomas mobiliojo ryšio telefonams);

19.2. sprogmenis, chemines, toksines ir degiąsias medžiagas (reikalavimas netaikomas patalpų valymo priemonėms), psichiką veikiančias medžiagas, kitas priemones, galinčias kelti pavojų žmogaus gyvybei ir sveikatai;

19.3. ginklus ir šaudmenis (reikalavimas netaikomas KAS darbuotojų tarnybiniams ginklams ir šaudmenims).

20. Prieš įeidami į Ministerijos teritoriją asmenys šių Taisyklių 19.1 punkte įvardytus daiktus privalo palikti Ministerijos budėtojo poste esančioje saugykloje. Jei šių Taisyklių 19.1 punkte įvardytų daiktų paskirtis ir savybės atitinka asmens buvimo Ministerijos teritorijoje tikslą (pvz., kai informacijos fiksavimo prietaisai ar elektroninės laikmenos reikalingi spaudos konferencijai vesti, pranešimui perskaityti ir pan.), leidimą juos įnešti suteikia vizuodamas asmens prašymą Ministerijos administracijos padalinio, į kurį atvyko asmuo arba kuriame dirba darbuotojas, vadovas.

21. Asmenys, kuriems nustatyta tvarka yra išduotas elektroninis leidimas, į Ministerijos teritoriją įleidžiami ir išleidžiami leidimus jiems pažymėjus savarankiškai.

22. Asmenys, kurie neturi elektroninio leidimo įeiti į Ministerijos teritoriją, įleidžiami jiems išdavus svečio elektroninį leidimą. Svečio elektroninis leidimas išduodamas pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, tapatybės kortelę, vairuotojo ar darbuotojo pažymėjimą). Tokie asmenys privalo pažymėti šiuos leidimus prieš įeidami į Ministerijos teritoriją ar išeidami iš jos. Asmenys, išeidami iš Ministerijos teritorijos, svečio elektroninį leidimą turi grąžinti Ministerijos budėtojui ar jo padėjėjui.

23. Asmenį, kuris nedirba (netarnauja) KAS ir kuriam išduodamas svečio elektroninis leidimas, visą jo buvimo Ministerijos teritorijoje laiką privalo lydėti jį priimantis Ministerijos teritorijoje veikiančio KAS institucijos ar jos padalinio darbuotojas. KAS darbuotojas, kuriam išduodamas svečio leidimas, nelydimas.

24. KAS darbuotojai gali būti įleidžiami į Ministerijos teritoriją neišduodant svečio elektroninio leidimo, o pagal Ministerijos administracijos padalinio, į kurį KAS darbuotojai atvyksta, vadovo ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas Ministerijos budėtojui ar jo padėjėjui pateiktus vardinius sąrašus.

25. Ne KAS darbuotojai gali būti įleidžiami į Ministerijos konferencijų ir Baltąją sales ir prie Baltosios salės esantį vidinį kiemą neišduodant svečio elektroninio leidimo, o pagal renginį organizuojančio Ministerijos administracijos padalinio vadovo ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas Ministerijos budėtojui ar jo padėjėjui pateiktus vardinius sąrašus.

26. Į renginį atvykę ir į vardinius sąrašus neįtraukti asmenys įleidžiami šių Taisyklių 22 punkte nustatyta tvarka.

27. Į Ministerijos konferencijų salės reprezentacinę patalpą visi asmenys gali būti įleidžiami Ministerijos administracijos padalinio, organizuojančio renginį, vadovo sprendimu neišduodant elektroninių leidimų ir nesudarant sąrašų.

28. Elektroninį leidimą ar svečio elektroninį leidimą privaloma nešioti taip, kad jis būtų gerai matomas visą buvimo Ministerijos teritorijoje laiką.

29. Jei svečio elektroninis leidimas Ministerijos teritorijoje prarandamas, Ministerijos budėtojui ar jo padėjėjui pateikiamas raštiškas paaiškinimas, kuriame nurodoma svečio elektroninio leidimo praradimo vieta, laikas ir aplinkybės.

30. Darbuotojas, praradęs elektroninį leidimą, apie tai raštu praneša Karo policijai ir savo tiesioginiam vadovui. Paskelbus prarastą leidimą negaliojančiu, kitas elektroninis leidimas darbuotojui išduodamas krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka.

31. Ministerijos teritorijoje esantys asmenys privalo vykdyti visus teisėtus Ministerijos pastatų ir jų vidinių kiemų apsaugą vykdančių asmenų reikalavimus dėl vidaus saugumo užtikrinimo.

 

V. APRANGOS REIKALAVIMAI

 

32. Ministerijoje tarnaujantys profesinės karo tarnybos kariai uniformas dėvi vadovaudamiesi krašto apsaugos ministro patvirtinta tikrosios karo tarnybos karių uniformų dėvėjimo tvarka.

33. Ministerijos darbuotojų išvaizda turi būti tvarkinga, jų apranga – švari ir dalykinio stiliaus.

34. Ministerijos darbuotojai, tiesiogiai neaptarnaujantys asmenų, nedalyvaujantys posėdžiuose, komisijų ar kitoje veikloje, susijusioje su atstovavimu Ministerijai, penktadieniais gali dėvėti darbinei aplinkai derančius laisvo stiliaus drabužius.

35. Jei Ministerijos darbuotojo apranga ir išvaizda neatitinka šių Taisyklių 32–34 punktų reikalavimų, Ministerijos administracijos padalinio vadovas, kuriam pavaldus toks darbuotojas, įpareigoja jį ateityje rengtis tinkamai ir būti tvarkingos išvaizdos.

 

VI. ELGESIO REIKALAVIMAI

 

36. Ministerijos darbuotojai savo elgesiu turi reprezentuoti Ministeriją.

37. Ministerijos teritorijoje darbuotojai ir į Ministeriją atvykę asmenys turi nekelti triukšmo, palaikyti dalykinę darbo atmosferą, Ministerijos darbuotojai turi pagarbiai elgtis su kolegomis ir aptarnaujamais asmenimis.

38. Ministerijos darbuotojams darbo metu draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius ir posakius.

39. Ministerijos darbuotojams draudžiama darbo vietoje laikyti necenzūrinio arba žeminančio asmens garbę ir orumą turinio informaciją.

 

VII. MINISTERIJOS DARBUOTOJŲ ATSAKOMYBĖ

 

40. Ministerijos Personalo departamentas užtikrina, kad visi Ministerijos darbuotojai pasirašytinai būtų supažindinami su šiomis Taisyklėmis. Ministerijos darbuotojai už šių Taisyklių nesilaikymą atsako asmeniškai.

41. Ministerijos darbuotojui, pažeidusiam šias Taisykles, taikoma tarnybinė ar drausminė atsakomybė.

42. Ministerijos darbuotojų tarnybinę ar drausminę atsakomybę reglamentuoja Kariuomenės drausmės statutas, Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas ir Lietuvos Respublikos darbo kodeksas.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

43. Šios Taisyklės skelbiamos Ministerijos interneto svetainėje.

 

_________________

 


Krašto apsaugos ministerijos vidaus tvarkos taisyklių

1 priedas

 

TVIRTINU

________________

Ministerijos administracijos padalinio vadovas

20      m.         d.

 

__________________________________________________________________________

Ministerijos administracijos padalinio pavadinimas

 

VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ, KARIŲ IR DARBUOTOJŲ ATSKIRAS DARBO LAIKO GRAFIKAS

_________________________

(galiojimo laikotarpis)

 

20    m.       d. Nr.     VL-

Vilnius

 

Eil. Nr.

Pareigos

Vardas, pavardė

Savaitės dienos, laikas

I–IV

V

pietų pertrauka

 

 

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

Sudarė ____________________________

(vardas, pavardė, data)

 

_________________

 


Krašto apsaugos ministerijos vidaus tvarkos taisyklių

2 priedas

 

INFORMACIJA APIE ASMENIS, KURIE

NUO 20    -    -     IKI 20    -    -

BUVO MINISTERIJOS PASTATE

DARBO DIENOMIS PO 19.00 VAL. IR POILSIO AR ŠVENČIŲ DIENOMIS

 

20     m.        d. Nr.

Vilnius

 

Eil. Nr.

Vardas, pavardė

Padalinys

Data

Laikas

nuo iki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lietuvos kariuomenės karo policijos vadas

ar jo įgaliotas asmuo

 

_________________