LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO 2006 M. BIRŽELIO 12 D. ĮSAKYMO Nr. 3-238 „DĖL BENDRŲJŲ EISMO SAUGOS RODIKLIŲ NUSTATYMO“ PAKEITIMO

 

2010 m. rugpjūčio 9 d. Nr. 3-483

Vilnius

 

Pakeičiu Bendrųjų eismo saugos rodiklių nustatymo aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2006 m. birželio 12 d. įsakymą Nr. 3-238 „Dėl Bendrųjų eismo saugos rodiklių nustatymo“ (Žin., 2006, Nr. 70-2604; 2010, Nr. 83-4399):

1. Išdėstau 5 punktą taip:

5. Pateikdama metinėje veiklos ataskaitoje informaciją apie bendruosius eismo saugos rodiklius, Inspekcija kiekvieną didelį eismo įvykį priskiria didelių eismo įvykių grupei, nepaisant to, kad pirminės eismo įvykio sukeltos pasekmės yra sunkesnės, nei kilusios vėliau (pvz., dėl judančių geležinkelių riedmenų kyla gaisras riedmenyse). Taip pat šioje ataskaitoje pateikiama informacija apie kiekvieną grėsmę, dėl kurios įvyko arba neįvyko geležinkelių transporto eismo įvykiai ar dideli geležinkelių transporto eismo įvykiai. Teikiant informaciją apie grėsmę, dėl kurios įvyko geležinkelių transporto eismo įvykis, vadovaujamasi šio aprašo VI skyriaus, o teikiant apie grėsmę, dėl kurios įvyko didelis geležinkelių transporto eismo įvykis, – šio aprašo III skyriaus nuostatomis.“

2. Išdėstau 7.3.2 punktą taip:

7.3.2. sunkiai sužeistų darbuotojų, susijusių su geležinkelių transporto eismu (įskaitant sutarčių šalių personalą ir savarankiškai dirbančius asmenis), skaičiaus ir santykinio sunkiai sužeistų darbuotojų, susijusių su geležinkelių transporto eismu (įskaitant sutarčių šalių personalą ir savarankiškai dirbančius asmenis), skaičiaus (sunkiai sužeistų darbuotojų, susijusių su geležinkelių transporto eismu (įskaitant sutarčių šalių personalą ir savarankiškai dirbančius asmenis), skaičius, tenkantis traukinio nuvažiuotiems kilometrams);“.

3. Išdėstau 29.1.4 punktą taip:

29.1.4. traukinys – viena arba daugiau geležinkelių transporto priemonių, naudojančių trauką, traukiančių vieną arba daugiau geležinkelių riedmenų, ar viena judanti geležinkelių transporto priemonė, naudojanti trauką, kurioms suteiktas numeris arba kurios juda iš vienos paskirties vietos į kitą (traukiniu taip pat laikomas vieninis lokomotyvas – lokomotyvas, kuris netraukia kitų geležinkelių riedmenų);“.

4. Išdėstau 29.1.5 punktą taip:

29.1.5. traukinių susidūrimas, įskaitant susidūrimus su kliūtimis nepažeidžiant jų gabaritų, – priekinis, galinis arba šoninis susidūrimas, kurio metu bet kuri traukinio dalis susiduria su kito traukinio dalimi, kitais manevruojančiais geležinkelių riedmenimis, objektais, stacionariai įtaisytais arba laikinai esančiais geležinkelio kelyje arba šalia jo (išskyrus objektus pervažose, kuriuos pametė pervažą kertanti transporto priemonė arba pervažos naudotojas);“.

5. Išdėstau 29.1.7 punktą taip:

29.1.7. eismo įvykis pervažoje – eismo įvykis, kai geležinkelių riedmenys pervažose susiduria su bent viena pervažą kertančia transporto priemone, kitais pervažos naudotojais, pavyzdžiui, pėsčiaisiais, ar kitais pervažą kertančios transporto priemonės naudotojo pamestais objektais, laikinai esančiais geležinkelio kelyje arba šalia jo;“.

 

 

Susisiekimo ministras                                                                Eligijus Masiulis

_________________