LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS NARKOTINIŲ IR PSICHOTROPINIŲ MEDŽIAGŲ PIRMTAKŲ (PREKURSORIŲ) KONTROLĖS ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO

 

2000 m. gegužės 8 d. Nr. 509

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolės įstatymo (Žin., 1999, Nr. 55-1764) 4, 6, 10, 11 straipsniais ir 16 straipsnio 1 dalies 1, 2 ir 4 punktais, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti pridedamus:

1.1. Veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), licencijavimo, registravimo ir leidimų išdavimo tvarką;

1.2. šalių, į kurias reikia leidimo eksportuoti II ir III kategorijų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakus (prekursorius), sąrašą.

2. Įgalioti Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos vykdyti veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), licencijavimo, registravimo, leidimų išdavimo ir kontrolės funkcijas.

3. Nustatyti, kad subjektai, kurie verčiasi veikla, susijusia su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), per 3 mėnesius nuo šio nutarimo įsigaliojimo privalo įsigyti licencijas ar įregistruoti savo veiklą, laikydamiesi šiuo nutarimu patvirtintos Veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), licencijavimo, registravimo ir leidimų išdavimo tvarkos.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                        ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                 RAIMUNDAS ALEKNA

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2000 m. gegužės 8 d.

nutarimu Nr. 509

 

VEIKLOS, SUSIJUSIOS SU NARKOTINIŲ IR PSICHOTROPINIŲ MEDŽIAGŲ PIRMTAKAIS (PREKURSORIAIS), LICENCIJAVIMO, REGISTRAVIMO IR LEIDIMŲ IŠDAVIMO TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši tvarka reglamentuoja:

1.1. licencijų verstis veikla, susijusia su I kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), išdavimą, atsisakymą jas išduoti, galiojimo sustabdymą, galiojimo sustabdymo panaikinimą, galiojimo panaikinimą, licencijų registravimą ir perregistravimą;

1.2. veiklos, susijusios su II kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir III kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) eksportu į šalis, kurių sąrašą tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė, jeigu eksportuojamo narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) siuntinio svoris viršija Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytąjį, registravimą, atsisakymą ją įregistruoti, veiklos įregistravimo galiojimo sustabdymą, galiojimo sustabdymo panaikinimą, galiojimo panaikinimą, registracijos pažymėjimų išdavimą;

1.3. I kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) importo, eksporto, tranzito, II ir III kategorijų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) eksporto į šalis, kurių sąrašą tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė, jeigu eksportuojamo narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) siuntinio svoris viršija Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytąjį, leidimų išdavimą.

2. Toliau tekste vietoj žodžių „narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakai (prekursoriai)“ vartojamas žodis „pirmtakai“.

 

II. VEIKLOS, SUSIJUSIOS SU I KATEGORIJOS PIRMTAKAIS, LICENCIJAVIMO TVARKA

 

Licencijų rūšys

 

3. Nustatomos šios licencijų verstis veikla, susijusia su I kategorijos pirmtakais, rūšys:

3.1. verstis I kategorijos pirmtakų gamyba, perdirbimu;

3.2. verstis I kategorijos pirmtakų didmenine prekyba, įskaitant prekybos tarpininko veiklą, taip pat importu, eksportu, tranzitu;

3.3. verstis I kategorijos pirmtakų sandėliavimu.

4. Subjektas, įgijęs licenciją verstis I kategorijos pirmtakų gamyba, perdirbimu, turi teisę vykdyti savo produkcijos didmeninę prekybą, eksportą ir ją sandėliuoti.

5. Subjektui, kuris nori verstis veikla, susijusia su I kategorijos pirmtakais, keliuose objektuose ar patalpose, išduodama viena licencija, kurioje įrašomi objektų ir patalpų, kuriuose leidžiama verstis šia veikla, adresai.

6. Licencijas verstis veikla, susijusia su I kategorijos pirmtakais, išduoda, jų galiojimą sustabdo, galiojimo sustabdymą panaikina, licencijos galiojimą panaikina ir licencijas registruoja, perregistruoja Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau vadinama – Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba). Licencijas pasirašo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas, patvirtindamas jas tarnybos antspaudu.

 

Dokumentai, kurių reikia licencijai gauti ar perregistruoti

 

7. Subjektas, norintis gauti licenciją verstis veikla, susijusia su I kategorijos pirmtakais, Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai pateikia  šios tarnybos nustatytos formos paraišką. Paraiškoje turi būti nurodyta:

7.1. subjekto pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, įmonės kodas (juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių) arba vardas, pavardė, adresas, asmens kodas, telefono, fakso numeriai (fiziniams asmenims);

7.2. objektų ar patalpų, kuriuose bus vykdoma atitinkama veikla, adresai;

7.3. prašomos licencijos rūšis;

7.4. pirmtakų, su kuriais norima verstis atitinkama veikla, pavadinimai;

7.5. paraiškos pateikimo data;

7.6. asmens, atsakingo už licencijuojamą veiklą, vardas, pavardė, kvalifikacija, pareigos, telefono numeris.

8. Prie paraiškos pridedama:

8.1. subjekto registracijos pažymėjimo ir įstatų (nuostatų) kopijos (juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių) arba paso kopija (fiziniams asmenims);

8.2. subjekto, kuris verčiasi farmacine veikla, susijusia su pirmtakais, – licencijos verstis farmacine veikla kopija;

8.3. objektų ir patalpų, kuriuose numatoma vykdyti veiklą, susijusią su I kategorijos pirmtakais, priėmimo naudoti akto kopija, o subjektams, kurie verčiasi farmacine veikla, susijusia su I kategorijos pirmtakais, – Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pažyma apie objektų ir patalpų, skirtų veiklai su I kategorijos pirmtakais, būklę ir tinkamumą naudoti;

8.4. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos (toliau vadinama – Valstybinė mokesčių inspekcija) pažyma, kad subjektas atsiskaitė su Lietuvos Respublikos valstybės biudžetu, savivaldybės biudžetu ir fondais, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, taip pat Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos pažyma, kad subjektas neskolingas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui. Šios pažymos turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos licencijai gauti pateikimo dienos;

8.5. leidimo – higienos paso verstis komercine–ūkine veikla kopija;

8.6. mokamasis pavedimas su banko žymomis arba kvitas, patvirtinantis, kad sumokėtas nustatyto dydžio žyminis mokestis (pateikiamas priėmus sprendimą išduoti ar perregistruoti licenciją).

9. Licencijai perregistruoti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai pateikiami šios tvarkos 7 ir 8.4 punktuose nurodyti dokumentai, licencija, kurią prašoma perregistruoti, o Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai priėmus sprendimą perregistruoti licenciją – 8.6 punkte nurodytas dokumentas.

10. Norint pakeisti pirmtakų asortimentą ar objektų arba patalpų, kuriuose vykdoma veikla, adresus, turi būti papildoma licencija.

11. Subjektas, norintis papildyti licenciją, pateikia Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai paraišką, kurioje nurodomi nauji pirmtakų pavadinimai arba objektų ir patalpų adresai. Pasikeitus objektų ir patalpų adresams, prie paraiškos pridedami šios tvarkos 8.3 punkte nurodyti dokumentai. Licencija papildoma šios tvarkos 12 punkte nurodytais terminais.

 

Dokumentų, kurių reikia licencijai gauti ar perregistruoti, nagrinėjimas, licencijos

išdavimas ar perregistravimas, atsisakymas išduoti ar perregistruoti licenciją

 

12. Išnagrinėjusi pateiktą paraišką, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo visų reikiamų dokumentų pateikimo dienos priima vieną iš šių sprendimų:

12.1. išduoti licenciją;

12.2. atsisakyti išduoti licenciją;

12.3. perregistruoti licenciją;

12.4. neperregistruoti licencijos.

13. Licencijos išduodamos neterminuotam laikui ir turi būti perregistruojamos kas 5 metus.

14. Už licencijos išdavimą ir perregistravimą imamas žyminis mokestis Lietuvos Respublikos žyminio mokesčio įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų nustatyta tvarka.

15. Praradusiam licenciją ir apie tai paskelbusiam spaudoje subjektui pateikus raštu motyvuotą paaiškinimą, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba išduoda licencijos dublikatą su žyma „Dublikatas“.

16. Licencija neišduodama ar neperregistruojama, jeigu:

16.1. pateikiami ne visi reikiami dokumentai ar jie neatitinka nustatytų reikalavimų;

16.2. kontroliuojančios valstybės institucijos yra nustačiusios subjekto veiklos, susijusios su pirmtakais, pažeidimų ir jie nepašalinti.

17. Apie sprendimą neišduoti ar neperregistruoti licencijos Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba praneša pareiškėjui raštu per 10 kalendorinių dienų nuo sprendimo priėmimo, nurodydama šio sprendimo motyvus.

18. Pašalinęs priežastis, trukdančias gauti licenciją, subjektas gali pakartotinai kreiptis į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą. Jo paraiška ir kiti reikiami dokumentai nagrinėjami bendra tvarka.

 

Licencijos formos rekvizitai

 

19. Licencijos formą tvirtina Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.

20. Licencijoje nurodoma:

20.1. licenciją išdavusios institucijos pavadinimas;

20.2. licencijos pavadinimas ir numeris;

20.3. licencijos turėtojo pavadinimas ir įmonės kodas (juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių) arba vardas, pavardė ir asmens kodas (fiziniams asmenims);

20.4. licencijos rūšis;

20.5. pirmtakų, su kuriais leidžiama verstis atitinkama veikla, pavadinimai;

20.6. licencijos išdavimo ir perregistravimo datos;

20.7. objektų ir patalpų, kuriuose leidžiama verstis atitinkama veikla, adresai.

 

Licencijos turėtojo teisės

 

21. Licencijos turėtojas turi teisę:

21.1. verstis licencijoje nurodyta veikla su licencijoje įrašytais pirmtakais;

21.2. reikalauti Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos paaiškinimų dėl licencijų galiojimo sustabdymo, panaikinimo, atsisakymo išduoti ar perregistruoti;

21.3. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos sprendimus dėl licencijų galiojimo sustabdymo, panaikinimo, atsisakymo jas išduoti ar perregistruoti apskųsti įstatymų nustatyta tvarka.

 

Licencijos turėtojo pareigos

 

22. Licencijos turėtojas, vykdydamas licencijuojamą veiklą, privalo:

22.1. laikytis tarptautinių sutarčių, Lietuvos Respublikos įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų, kitų teisės aktų, reguliuojančių licencijuojamą veiklą, ir šios tvarkos;

22.2. versdamasis farmacine veikla, susijusia su medžiagų pirmtakais, laikytis farmacinę veiklą reglamentuojančių teisės aktų ir juose nustatytų reikalavimų;

22.3. užtikrinti pirmtakų saugumą, naudoti saugos reikalavimus atitinkančias gamybos technologijas ir įrangą;

22.4. vykdyti veiklą tik su licencijoje nurodytais pirmtakais ir tik licencijoje nurodytuose objektuose ir patalpose;

22.5. gaminti, perdirbti, sandėliuoti (ar verstis jų didmenine prekyba, importu, eksportu, tranzitu) tik tuos pirmtakus, kurių įsigijimas patvirtintas juridinę galią turinčiais dokumentais ir kurie turi kokybę patvirtinančius dokumentus;

22.6. jeigu keičiasi asmuo, atsakingas už veiklą, susijusią su pirmtakais, per 10 dienų nuo naujo atsakingo asmens paskyrimo apie tai informuoti Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą;

22.7. pateikti prašomą informaciją ir dokumentus licencijuojamą veiklą kontroliuojančioms valstybės institucijoms ir sudaryti joms sąlygas nekliudomai kontroliuoti šią veiklą.

 

Licencijos galiojimo sustabdymas, galiojimo sustabdymo

panaikinimas ir galiojimo panaikinimas

 

23. Licencijos galiojimas sustabdomas, jeigu:

23.1. kontroliuojančios valstybės institucijos raštu informuoja, kad licencijos turėtojas nevykdo licencijų turėtojų pareigų;

23.2. paaiškėja, kad licencijai gauti buvo pateikti klaidingi duomenys.

24. Apie priimtą sprendimą sustabdyti licencijos galiojimą Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba per 10 kalendorinių dienų nuo sprendimo priėmimo raštu praneša subjektui ir nurodo licencijos galiojimo sustabdymo motyvus. Sustabdžius licencijos galiojimą, subjektas nustatytas licencijos galiojimo sustabdymo priežastis turi pašalinti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo licencijos galiojimo sustabdymo. Atsižvelgdama į pažeidimo pobūdį, konkretų jo pašalinimo terminą nustato Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.

25. Per nustatytąjį laiką pašalinus pažeidimus, dėl kurių buvo sustabdytas licencijos galiojimas, licencijos galiojimo sustabdymas panaikinamas.

26. Licencijos galiojimas panaikinamas, jeigu:

26.1. kontroliuojančios valstybės institucijos nustato licencijuojamos veiklos pažeidimų;

26.2. subjektas, kurio licencijos galiojimas buvo sustabdytas, per nustatytąjį laiką nepašalina pažeidimų, dėl kurių buvo sustabdytas licencijos galiojimas;

26.3. kontroliuojančios valstybės institucijos raštu informuoja, kad subjektas apgaulingai tvarkė apskaitą, piktybiškai vengė mokėti mokesčius;

26.4. įsiteisėja teismo nuosprendis, kad fizinis asmuo nuteisiamas už nusikaltimus su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jų pirmtakais (jeigu subjektas, vykdantis su pirmtakais susijusią veiklą, yra fizinis asmuo);

26.5. subjektas likviduojamas, bankrutuoja ar reorganizuojamas;

26.6. subjektas pateikia prašymą panaikinti licencijos galiojimą;

26.7. subjektas nesikreipia dėl licencijos perregistravimo.

27. Apie priimtą sprendimą panaikinti licencijos galiojimą Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba per 10 kalendorinių dienų nuo sprendimo priėmimo raštu praneša subjektui ir nurodo galiojimo panaikinimo motyvus.

28. Subjektas, kurio licencijos galiojimas panaikinamas, licenciją grąžina Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai per 5 darbo dienas nuo pranešimo apie sprendimą panaikinti licencijos galiojimą gavimo.

29. Panaikinus licencijos galiojimą, nauja licencija gali būti išduota ne anksčiau kaip po 5 metų nuo licencijos galiojimo panaikinimo dienos, išskyrus šios tvarkos 26.5 ir 26.6 punktuose nurodytus atvejus, kai licencijos išduodamos bendra tvarka.

 

Licencijų registravimas ir informacijos apie licencijų išdavimą skelbimas

 

30. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba licencijas registruoja licencijų registre, kuriame turi būti šie duomenys:

30.1. licencijos numeris;

30.2. licencijos išdavimo, perregistravimo data;

30.3. licencijos rūšis;

30.4. subjekto pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, įmonės kodas (juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių) arba vardas, pavardė, adresas, asmens kodas, telefono, fakso numeriai (fiziniams asmenims);

30.5. objektų ir patalpų, kuriuose leidžiama verstis atitinkama veikla, adresai;

30.6. licencijos galiojimo sustabdymo data ir pagrindas;

30.7. licencijos galiojimo sustabdymo panaikinimo data ir motyvas;

30.8. licencijos galiojimo panaikinimo data ir motyvas.

31. Informacija apie licencijos išdavimą, perregistravimą, galiojimo sustabdymą, galiojimo sustabdymo panaikinimą arba galiojimo panaikinimą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo subjektų įrašymo į licencijų registrą skelbiama „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“; ten nurodomi šie duomenys:

31.1. subjekto pavadinimas, įmonės kodas (juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių) arba vardas, pavardė, asmens kodas (fiziniams asmenims);

31.2. licencijos numeris ir išdavimo data;

31.3. licencijos perregistravimo data (datos);

31.4. licencijos galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo, galiojimo panaikinimo datos.

 

Licencijuojamos veiklos kontrolė

 

32. Licencijuojamą veiklą prižiūri ir kontroliuoja Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba ir kitos kontroliuojančios valstybės institucijos pagal savo veiklos sritį.

33. Teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos ir valstybinio socialinio draudimo įstaigos kiekvienu nustatytu mokesčių, įmokų nesumokėjimo atveju privalo informuoti Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą apie licencijų turėtojų skolas.

34. Muitinės įstaigos vykdo pirmtakų  importo, eksporto ir tranzito kontrolę pagal Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos išduotus importo, eksporto ir tranzito leidimus.

35. Kontroliuojančios valstybės institucijos privalo nedelsdamos raštu informuoti licenciją išdavusią instituciją apie nustatytus licencijuojamos veiklos pažeidimus.

 

III. VEIKLOS, SUSIJUSIOS SU II IR III KATEGORIJOS PIRMTAKAIS, REGISTRAVIMO TVARKA

 

Bendrosios veiklos įregistravimo sąlygos ir dokumentai, kurių reikia veiklai įregistruoti

 

36. Jeigu eksportuojamo pirmtakų siuntinio svoris viršija Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytąjį, subjektai turi teisę verstis veikla, susijusia su II kategorijos pirmtakais ir III kategorijos pirmtakų eksportu į tas šalis, kurių sąrašą tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė, tik įregistravę savo veiklą.

37. Veiklą, nurodytą šios tvarkos 36 punkte, įregistruoja ir perregistruoja, išduoda registracijos pažymėjimus, taip pat sustabdo įregistravimo galiojimą, panaikina galiojimo sustabdymą, panaikina įregistravimo galiojimą Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba. Registracijos pažymėjimus pasirašo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas, patvirtindamas juos tarnybos antspaudu.

38. Subjektas, norėdamas įregistruoti veiklą, pateikia Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai paraišką, kurioje turi būti nurodyta:

38.1. subjekto pavadinimas, pagrindinės buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, įmonės kodas (juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių) arba vardas, pavardė, adresas, asmens kodas, telefono, fakso numeriai (fiziniams asmenims);

38.2. pirmtakų, su kuriais norima verstis atitinkama veikla, pavadinimai;

38.3. veiklos pagal šios tvarkos 36 punktą pobūdis;

38.4. objektų ir patalpų, kuriuose bus vykdoma veikla, susijusi su II kategorijos pirmtakais ar III kategorijos pirmtakų eksportu, adresai;

38.5. asmens, atsakingo už registruojamą veiklą, vardas, pavardė, kvalifikacija, pareigos, telefono numeris;

38.6. paraiškos pateikimo data.

39. Prie paraiškos pridedama subjekto įregistravimo pažymėjimo ir įstatų (nuostatų) kopijos (juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių) arba paso kopija (fiziniams asmenims).

40. Jeigu pateikti ne visi dokumentai arba nurodyti netikslūs duomenys, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba gali pareikalauti juos patikslinti.

 

Veiklos įregistravimas ar perregistravimas, registracijos pažymėjimų išdavimas

 

41. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, gavusi ir išnagrinėjusi paraišką ir dokumentus, sprendimą dėl veiklos įregistravimo ar perregistravimo priima ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo reikiamų dokumentų gavimo dienos. Jeigu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos reikalavimu buvo pateikti papildomi duomenys (pagal šios tvarkos 40 punktą), sprendimas priimamas ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo patikslintų duomenų gavimo dienos.

42. Priėmus sprendimą įregistruoti veiklą, subjektui išduodamas Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos nustatytos formos registracijos pažymėjimas.

43. Registracijos pažymėjime nurodoma:

43.1. registracijos pažymėjimą išdavusios institucijos pavadinimas;

43.2. subjekto pavadinimas ir įmonės kodas (juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių) arba vardas, pavardė, adresas, asmens kodas (fiziniams asmenims);

43.3. registracijos pažymėjimo išdavimo ir perregistravimo datos;

43.4. registracijos pažymėjimo numeris;

43.5. veiklos, susijusios su pirmtakais, pobūdis;

43.6. pirmtakų, su kuriais leidžiama verstis atitinkama veikla, pavadinimas;

43.7. objektų ir patalpų, kuriuose leidžiama verstis veikla, susijusia su II kategorijos pirmtakais ar III kategorijos pirmtakų eksportu, adresai.

44. Veikla įregistruojama neterminuotam laikui ir turi būti perregistruojama kas 5 metai, skaičiuojant nuo registracijos pažymėjimo išdavimo dienos. 

45. Veiklai perregistruoti turi būti pateikta paraiška ir dokumentai, nurodyti šios tvarkos 39 punkte.

46. Jeigu dėl perregistravimo pateikti ne visi dokumentai arba nurodyti netikslūs duomenys, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba turi teisę pareikalauti juos pateikti (patikslinti) per 10 kalendorinių dienų.

47. Subjekto veikla neregistruojama arba neperregistruojama, jeigu:

47.1. pateikiami ne visi reikiami dokumentai arba jie neatitinka nustatytų reikalavimų;

47.2. kontroliuojančios valstybės institucijos yra nustačiusios subjekto veiklos, susijusios su pirmtakais, pažeidimų ir jie nepašalinti.

48. Apie atsisakymą įregistruoti ar perregistruoti veiklą Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba praneša pareiškėjui raštu per 10 kalendorinių dienų nuo sprendimo priėmimo dienos, nurodydama šio sprendimo motyvus.

49. Norint pakeisti pirmtakų asortimentą arba objektų ar patalpų, kuriuose vykdoma atitinkama veikla, adresus, turi būti papildomas registracijos pažymėjimas. Tuo tikslu subjektas turi pateikti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai paraišką, kurioje nurodomi nauji pirmtakų pavadinimai arba objektų ar patalpų adresai. Sprendimas dėl registracijos pažymėjimo papildymo priimamas šios tvarkos 41 punkte nurodytais terminais.

 

Veiklos įregistravimo galiojimo sustabdymas, galiojimo sustabdymo panaikinimas ir galiojimo panaikinimas

 

50. Veiklos įregistravimo galiojimas sustabdomas ne ilgiau kaip 3 mėnesiams, jeigu:

50.1. subjektas nesilaiko Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolės įstatymo ir šios tvarkos nuostatų, nors jo veiklą kontroliuojančios valstybės institucijos apie tai jau buvo raštu jam pranešusios;

50.2. paaiškėja, kad veiklai įregistruoti buvo pateikti klaidingi duomenys.

51. Per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos nustatytą laikotarpį pašalinus pažeidimus, dėl kurių buvo sustabdytas veiklos įregistravimo galiojimas, subjektui panaikinamas veiklos įregistravimo galiojimo sustabdymas.

52. Veiklos įregistravimo galiojimas panaikinamas, jeigu:

52.1. subjektas pateikia prašymą panaikinti veiklos įregistravimo galiojimą;

52.2. subjektas likviduojamas, bankrutuoja ar reorganizuojamas;

52.3. subjektas per nustatytąjį laikotarpį nepašalino nustatytų pažeidimų;

52.4. subjektas nesikreipė dėl veiklos perregistravimo.

53. Panaikinus veiklos įregistravimo galiojimą pagal šios tvarkos 52.3 punktą, pakartotinai veikla gali būti įregistruojama ne anksčiau kaip po vienerių metų nuo jos įregistravimo galiojimo panaikinimo.

54. Apie veiklos įregistravimo galiojimo sustabdymą ar panaikinimą Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba subjektui praneša per 10 kalendorinių dienų nuo sprendimo priėmimo dienos, nurodydama motyvus.

55. Subjektas, kurio veiklos įregistravimo galiojimas panaikinamas, registracijos pažymėjimą grąžina Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai per 15 kalendorinių dienų nuo sprendimo panaikinti veiklos įregistravimo galiojimą gavimo.

 

Registracijos knygos pildymas

 

56. Registracijos pažymėjimai, kurie išduodami subjektams, įregistruojantiems savo veiklą, įrašomi Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pildomoje registracijos knygoje.

57. Registracijos knygoje nurodomi šie duomenys:

57.1. subjekto pavadinimas, pagrindinės buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, įmonės kodas (juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių) arba vardas, pavardė, adresas, asmens kodas, telefono, fakso numeriai (fiziniams asmenims);

57.2. registracijos pažymėjimo numeris;

57.3. veiklos įregistravimo ir perregistravimo datos;

57.4. objekto ir patalpų, kur vykdoma veikla, adresas, telefono, fakso numeriai;

57.5. subjekto veiklos, susijusios su II ir III kategorijos pirmtakais, pobūdis;

57.6. pirmtakų, su kuriais leidžiama verstis atitinkama veikla, pavadinimai;

57.7. veiklos įregistravimo galiojimo sustabdymo data ir motyvas;

57.8. veiklos įregistravimo galiojimo sustabdymo panaikinimo data ir motyvas;

57.9. veiklos įregistravimo galiojimo panaikinimo data ir motyvas.

 

Informacijos skelbimas

 

58. Informacija apie veiklos įregistravimą, perregistravimą, registracijos pažymėjimų išdavimą, veiklos įregistravimo galiojimo sustabdymą, galiojimo sustabdymo panaikinimą arba galiojimo panaikinimą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo subjektų įrašymo registracijos knygoje skelbiama „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“; ten nurodomi šie duomenys:

58.1. subjekto pavadinimas, įmonės kodas (juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių) arba vardas, pavardė, asmens kodas (fiziniams asmenims);

58.2. registracijos pažymėjimo numeris ir išdavimo data;

58.3. veiklos perregistravimo data (datos);

58.4. veiklos įregistravimo galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir galiojimo panaikinimo datos.

 

IV. IMPORTO, EKSPORTO IR TRANZITO LEIDIMŲ IŠDAVIMO TVARKA

 

Bendrosios leidimų išdavimo sąlygos ir dokumentai, kurių reikia leidimui gauti

 

59. Kiekvienam I kategorijos  pirmtakų importo, eksporto ir tranzito atvejui reikia vienkartinio importo, eksporto ar tranzito leidimo.

60. I kategorijos pirmtakų importo, eksporto ar tranzito leidimas išduodamas tik subjektams, turintiems šios tvarkos 3.1 ir 3.2 punktuose nurodytas licencijas.

61. Išvežant II ir III kategorijos pirmtakus iš Lietuvos Respublikos, eksporto leidimo reikia tik tuo atveju, jeigu jie eksportuojami į tas šalis, kurių sąrašas patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės, ir jeigu eksportuojamo pirmtakų siuntinio svoris viršija Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytąjį.

62. II ir III kategorijos pirmtakų eksporto leidimas išduodamas tik subjektams, įregistravusiems veiklą pagal šios tvarkos III skyriaus „Veiklos, susijusios su II ir III kategorijos pirmtakais, registravimo tvarka“ reikalavimus.

63. Importo, eksporto ir tranzito leidimus išduoda, jų galiojimą sustabdo ar panaikina Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba. Leidimus pasirašo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas, patvirtindamas juos tarnybos antspaudu.

64. Importo, eksporto ar tranzito leidimui gauti turi būti pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos nustatytos formos paraiška, kurioje nurodoma:

64.1. subjekto pavadinimas, adresas, telefono, fakso numeriai, įmonės kodas (juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių) arba vardas, pavardė, adresas, asmens kodas, telefono, fakso numeriai (fiziniams asmenims);

64.2. licencijos verstis veikla, susijusia su I kategorijos pirmtakais, numeris ir data arba registracijos pažymėjimo numeris ir data;

64.3. numatomos operacijos (importas, eksportas, tranzitas) su pirmtakais pobūdis;

64.4. pirmtako pavadinimas, pakuotė, jos dydis, pakuočių kiekis, mišinio komercinis pavadinimas, pirmtako procentas mišinyje, pirmtako tarptautinis arba cheminis pavadinimas, pirmtako svoris siuntinyje;

64.5. įvežamų pirmtakų panaudojimo tikslas, galutinis gavėjas;

64.6. transportavimo būdas ir maršrutas;

64.7. muitinės posto valstybės sienos perėjimo vietoje pavadinimas.

65. Prie paraiškos pridedama:

65.1. I kategorijos pirmtakų eksporto leidimui gauti – importuojančios šalies importo leidimas;

65.2. tranzito leidimui gauti – eksportuojančios šalies eksporto ir importuojančios šalies importo leidimai.

 

Leidimų išdavimas

 

66. Sprendimą dėl leidimo išdavimo Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba priima per 10 kalendorinių dienų nuo paraiškos  ir visų reikiamų dokumentų gavimo dienos.

67. Importo, eksporto ar tranzito leidimo formą tvirtina Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba. Leidime nurodoma:

67.1. leidimą išduodanti institucija;

67.2. leidimo numeris;

67.3. importuotojo, eksportuotojo ar muitinio tranzito procedūros vykdytojo (vežėjo) rekvizitai;

67.4. leidimo išdavimo ir galiojimo data;

67.5. pirmtako pavadinimas, kiekis ir svoris, pakuotė, pirmtako procentas mišinyje, mišinio komercinis pavadinimas ir kiekis, pirmtako tarptautinis pavadinimas pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą pirmtakų (prekursorių) sąrašą ir bendras pirmtako kiekis;

67.6. muitinės posto valstybės sienos perėjimo vietoje pavadinimas;

67.7. transporto priemonės rūšis ir galutinis gavėjas;

67.8. importuojančios šalies importo leidimo numeris, išdavimo data ir jį išdavusios institucijos pavadinimas – eksporto leidime;

67.9. importuojančios šalies importo leidimo numeris, išdavimo data ir jį išdavusios institucijos pavadinimas; eksportuojančios šalies eksporto leidimo numeris, išdavimo data ir jį išdavusios institucijos pavadinimas; įvežimo į Lietuvos Respubliką ir išvežimo iš jos muitinės postų valstybės sienos perėjimo vietoje pavadinimai, transporto priemonės rūšis, maršrutas – tranzito leidime.

68. Leidimai yra vienkartiniai. Leidimų galiojimo terminai: importo leidimo – 2 mėnesiai, eksporto ir tranzito leidimo – mėnuo nuo išdavimo dienos.

69. Importo leidimas išrašomas 4 egzemplioriais: vienas egzempliorius lieka Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje, kiti 3 išduodami importuotojui. Šis vieną egzempliorių išsiunčia eksportuotojui, o kitus 2 pateikia muitinės įstaigai, per kurią krovinys įvežamas į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją. Muitinės įstaigoje leidimai pažymimi ir vėliau pateikiami įforminant išleidimo laisvai cirkuliuoti muitinės procedūrą. Vienas pažymėtas leidimo egzempliorius pridedamas prie muitinės deklaracijos (importuotojui lieka kopija), o kitas pažymėtas egzempliorius (muitinės egzempliorius) siunčiamas teritorinei muitinei.

70. Eksporto leidimas išrašomas 4 egzemplioriais: vienas egzempliorius lieka Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje, kitą egzempliorių Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba siunčia importuojančios šalies atitinkamai institucijai, dar 2 išduodami eksportuotojui, kuris juos pateikia muitinės įstaigai, įforminančiai eksporto procedūrą. Muitinės įstaigoje leidimai pažymimi; vienas pažymėtas egzempliorius pridedamas prie muitinės eksporto deklaracijos (eksportuotojui lieka kopija), o kitas pažymėtas egzempliorius (muitinės egzempliorius) siunčiamas teritorinei muitinei.

71. Tranzito leidimas išrašomas 4 egzemplioriais: vienas egzempliorius lieka Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje, kiti 3 išduodami muitinio tranzito procedūros vykdytojui arba vežėjui. Šis pateikia leidimus muitinės įstaigai, per kurią krovinys įvežamas į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją. Muitinės įstaiga juos pažymi; vienas pažymėtas egzempliorius pridedamas prie muitinės deklaracijos, o kiti 2 pažymėti egzemplioriai pateikiami muitinės įstaigai, per kurią krovinys išvežamas iš Lietuvos Respublikos muitų teritorijos. Ši muitinės įstaiga dar kartą juos pažymi, vienas jos pažymėtas egzempliorius pridedamas prie muitinės deklaracijos (procedūros vykdytojui arba vežėjui lieka kopija), o kitas jos pažymėtas egzempliorius (muitinės egzempliorius) siunčiamas teritorinei muitinei.

72. Į teritorines muitines per mėnesį patenkantys importo, eksporto ir tranzito leidimų egzemplioriai (muitinės egzemplioriai) iki kito mėnesio 10 dienos grąžinami (registruotu paštu) Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.

73. Nepanaudoti leidimai ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo leidimų galiojimo pabaigos turi būti grąžinami Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai kartu su rašytiniais paaiškinimais, kodėl jie nebuvo panaudoti.

74. Leidimas neišduodamas, jeigu:

74.1. pateikti ne visi reikiami dokumentai arba jie netinkamai įforminti;

74.2. yra kontroliuojančių valstybės institucijų informacija raštu apie subjekto veiklos su pirmtakais pažeidimus arba šios tvarkos reikalavimų pažeidimus;

74.3. leidimui gauti subjektas pateikė suklastotą ar neteisingą informaciją arba šios medžiagos yra skirtos narkotinėms ar psichotropinėms medžiagoms nelegaliai gaminti.

75. Leidimo galiojimas sustabdomas, kai:

75.1. pateikta neteisinga šios tvarkos 64 punkte nurodyta informacija;

75.2. sustabdytas licencijos arba veiklos įregistravimo galiojimas;

75.3. kontroliuojančios valstybės institucijos pateikia informaciją raštu apie subjekto veiklos su pirmtakais pažeidimus.

76. Leidimo galiojimo sustabdymas panaikinamas, jeigu pašalinami šios tvarkos 75 punkte nustatyti pažeidimai, dėl kurių buvo sustabdytas licencijos galiojimas.

77. Leidimo galiojimas panaikinamas, jeigu:

77.1. nepateikiama šios tvarkos 80 punkte nurodyta ataskaita;

77.2. panaikintas licencijos arba veiklos įregistravimo galiojimas;

77.3. laiku neperregistruojama licencija ar veikla;

77.4. nepašalinami pažeidimai, dėl kurių buvo sustabdytas leidimo galiojimas;

77.5. pirmtakus numatoma panaudoti nelegaliai narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamybai.

78. Panaikinus ar sustabdžius leidimo galiojimą arba panaikinus leidimo galiojimo sustabdymą, apie tai subjektas informuojamas per 3 kalendorines dienas nuo sprendimo priėmimo, nurodant motyvus.

79. Subjektas, kuriam sustabdytas ar panaikintas importo, eksporto ar tranzito leidimo galiojimas, privalo per 3 kalendorines dienas po pranešimo apie tai gavimo visus leidimo egzempliorius grąžinti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.

80. Subjektai, kuriems buvo išduoti importo, eksporto leidimai, privalo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos nustatyta tvarka teikti šiai tarnybai ataskaitas apie tai, kiek faktiškai įvežta ir išvežta pirmtakų: ketvirčių ataskaitas – pasibaigus kiekvienam ketvirčiui, per 15 kalendorinių dienų, metinę ataskaitą – pasibaigus metams, per mėnesį.

______________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2000 m. gegužės 8 d.

nutarimu Nr. 509

 

ŠALYS, Į KURIAS REIKIA LEIDIMO EKSPORTUOTI II IR III KATEGORIJŲ NARKOTINIŲ IR PSICHOTROPINIŲ MEDŽIAGŲ PIRMTAKUS (PREKURSORIUS)

 

Lietuviškas pirmtako (prekursoriaus) pavadinimas

Tarptautinis (cheminis) pirmtako (prekursoriaus) pavadinimas

Kodas pagal Kom-binuotąją muitų tarifų ir užsienio prekybos statistikos nomenklatūrą

Šalių pavadinimai

II kategorijos pirmtakai

Acto rūgšties anhidridas

Acetic anhydride

2915 24 00 0

Birma

Bolivija

Ekvadoras

Gvatemala

Honkongas

Indija

Iranas

Jungtiniai Arabų Emyratai

Kolumbija

Libanas

Malaizija

Meksika

Peru

Singapūras

Sirija

Tailandas

Turkija

Venesuela

Antranilo rūgštis

Anthranilic acid

2922 43 00 0

Bolivija

Ekvadoras

Indija

Jungtiniai Arabų Emyratai

Kolumbija

Meksika

Peru

Venesuela

Fenilacto rūgštis

Piperidinas

 

Phenylacetic acid

Piperidine

2916 34 00 0

2933 32 00 0

Bolivija

Ekvadoras

JAV

Jungtiniai Arabų Emyratai

Kolumbija

Meksika

Peru

Venesuela

III kategorijos pirmtakai

Metiletilketonas (MEK)

Toluenas

Kalio tetraok-somanganatas

 

Sulfato rūgštis

Methyl ethyl ketone

 

Toluene

Potassium perman-

ganate

 

Sulphuric acid  

2914 12 00 0

 

2902 30

2841 61 00 0

 

 

2807 00 10 0

Argentina

 

Bolivija

Brazilija

Čilė

 

Ekvadoras

Gvatemala

Hondūras

Honkongas

Jungtiniai Arabų Emyratai

Kolumbija

Kosta Rika

Panama

Paragvajus

Peru

Salvadoras

Sirija

Tailandas

Urugvajus

Venesuela

Acetonas           

Etileteris (dietileteris)

 

Acetone

Ethyl ether

(Diethyl ether)

2914 11 00 0

2909 11 00 0

Argentina

Birma

Bolivija

Brazilija

Čilė

Ekvadoras

Gvatemala

Hondūras

Honkongas

Iranas

Jungtiniai Arabų Emyratai

Kolumbija

Kosta Rika

Libanas

Meksika

 

 

 

Panama

Paragvajus

Peru

Salvadoras

Singapūras

Sirija

Tailandas

Turkija

Urugvajus

Venesuela

Druskos rūgštis

Hydrochloric acid

2806 10 00 0

Argentina

Birma

Bolivija

Brazilija

Čilė

Ekvadoras

Gvatemala

Hondūras

Honkongas

Iranas

Jungtiniai Arabų Emyratai

Kolumbija

Kosta Rika

Libanas

Panama

Paragvajus

Peru

Salvadoras

Singapūras

Sirija

Tailandas

Turkija

Urugvajus

Venesuela

Pastaba. Prie išvardytų II ir III kategorijų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) priskiriamos ir šių medžiagų druskos, išskyrus sulfato rūgštį ir druskos rūgštį.

______________