LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL KONFISKUOTO TURTO REALIZAVIMO IR KONTROLIUOJANČIŲJŲ ORGANIZACIJŲ SKATINIMO

 

1990 m. spalio 4 d. Nr. 305

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Nustatyti, kad visas Respublikos teritorijoje konfiskuotas, bešeimininkis ar valstybės paveldėtas turtas, dalyvaujant miestų ir rajonų valstybinėms mokesčių inspekcijoms, perduodamas:

a) brangieji metalai, brangakmeniai, pusbrangiai akmenys ir dirbiniai iš brangiųjų metalų bei akmenų – nemokamai Lietuvos banko nustatytoms banko įstaigoms. Šių vertybių panaudojimo ar realizavimo klausimus sprendžia Lietuvos Respublikos Vyriausybė;

b) daiktai, turintys istorinę, mokslinę, meninę ar kitokią kultūrinę vertę, – nemokamai Kultūros ir švietimo ministerijos nurodytiems muziejams arba kitoms valstybinėms įstaigoms;

c) kitos materialinės ir valiutinės vertybės – Finansų ministerijos nustatyta tvarka.

2. Nustatyti, kad pajamos įskaitomos:

a) realizavus Lietuvos Respublikos organizacijų konfiskuotą turtą – į Lietuvos valstybės biudžetą;

b) realizavus miestų ir rajonų organizacijų konfiskuotą, bešeimininkį ar valstybės paveldėtą turtą, taip pat lobius – į aukštesniosios pakopos savivaldybių biudžetus.

3. Įpareigoti miestų ir rajonų valstybines mokesčių inspekcijas, pasibaigus kiekvienam ketvirčiui, per 10 dienų pervesti organizacijai, pateikusiai realizuoti konfiskuotą turtą, 30 procentų konfiskuoto turto įplaukų į Lietuvos valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus. Šios lėšos naudojamos Lietuvos muitinės, Lietuvos Respublikos sienos ekonominės apsaugos bei vidaus reikalų tarnybų, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės departamento darbuotojams, savivaldybių paskirtiems kontrolieriams, teismo vykdytojams ir kitiems kontroliuojančiųjų organizacijų darbuotojams skatinti. Jeigu nurodytajame darbe dalyvavo kelių organizacijų darbuotojai, gautos lėšos naudojamos jiems materialiai skatinti (šių organizacijų vadovų susitarimu).

4. Nustatyti, kad valstybinių mokesčių inspekcijų, kainų kontrolės tarnybų, Respublikos standartizacijos ir metrologijos centrų, Lietuvos valstybinės žemės ūkio ir maisto produktų kokybės inspekcijos bei kitų kontroliuojančiųjų organizacijų darbuotojams skatinti naudojama 10 procentų lėšų, kurios nustatytąja tvarka išieškomos į Lietuvos valstybės biudžetą arba savivaldybių biudžetus pagal šių organizacijų darbuotojų atliktų patikrinimų rezultatus.

Kontroliuojančiosios organizacijos, pasibaigus kiekvienam ketvirčiui, per 10 dienų pateikia atitinkamo miesto ar rajono valstybinei mokesčių inspekcijai duomenis apie tai, kiek papildomai sumokėta lėšų į Lietuvos valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus po patikrinimų. Valstybinės mokesčių inspekcijos, per 10 dienų patikrinusios, ar nurodytosios lėšos sumokėtos į šiuos biudžetus, perveda į kontroliuojančiųjų organizacijų sąskaitas 10 procentų papildomai sumokėtų lėšų. Miestų ir rajonų valstybinėms mokesčių inspekcijoms priklausančių sumų skaičiavimus tikrina ir tvirtina Finansų ministerija.

5. Rekomenduoti miestų ir rajonų valdyboms skirti specialias parduotuves ar skyrius konfiskuotoms prekėms realizuoti.

6. Šis nutarimas įsigalioja nuo 1990 m. spalio 1 dienos.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS MINISTRĖ PIRMININKĖ                                    K. PRUNSKIENĖ