LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL MOKSLO, TECHNOLOGIJŲ IR INOVACIJŲ PLĖTROS KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2005 m. balandžio 4 d. Nr. 366

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 43-772; 1998, Nr. 41-1131; 2000, Nr. 92-2843; 2002, Nr. 41-1527) 22 straipsnio 15 punktu, siekdama užtikrinti spartesnį šalies mokslo potencialo ir verslo konkurencingumo didėjimą ir suaktyvinti pagrindinių su šia sritimi susijusių interesų grupių bendradarbiavimą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti šią Mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros komisiją:

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas (komisijos pirmininkas);

švietimo ir mokslo ministras (komisijos pirmininko pavaduotojas);

ūkio ministras (komisijos pirmininko pavaduotojas);

akcinės bendrovės „Vilniaus Vingis“ generalinis direktorius;

finansų ministras;

krašto apsaugos ministras;

Lietuvos mokslo institutų direktorių konferencijos pirmininkas;

Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas;

Lietuvos mokslų akademijos prezidentas;

Lietuvos pramonininkų konfederacijos Mokslo ir inovacijų komiteto pirmininkas;

Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėjas;

Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas;

uždarosios akcinės bendrovės „Alna Business Solutions“ direktorius;

uždarosios akcinės bendrovės „Fermentas“ generalinis direktorius;

žemės ūkio ministras.

2. Patvirtinti Mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros komisijos nuostatus (pridedama).

3. Nustatyti, kad personalinę Mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros komisijos sudėtį tvirtina Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas.

4. Pakeisti Inovacijų versle programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. liepos 15 d. nutarimu Nr. 911 „Dėl Inovacijų versle programos“ (Žin., 2003, Nr. 71-3225), ir išbraukti jos 15 punkte antrąjį sakinį.

5. Pripažinti netekusiais galios:

5.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. lapkričio 20 d. nutarimą Nr. 1381 „Dėl Švietimo ir mokslo komisijos sudarymo“;

5.2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. spalio 1 d. nutarimą Nr. 1539 „Dėl Mokslo ir technologijų komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 96-4201).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

ŪKIO MINISTRAS                                                                                        VIKTOR USPASKICH

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2005 m. balandžio 4 d. nutarimu Nr. 366

 

MOKSLO, TECHNOLOGIJŲ IR INOVACIJŲ PLĖTROS KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros komisija (toliau vadinama – komisija) yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu sudaroma nuolatinė patariamoji institucija.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko potvarkiais, kitais teisės aktais ir šiais Nuostatais.

3. Komisija nėra juridinis asmuo.

 

II. KOMISIJOS UŽDAVINIAI, FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

4. Komisijos uždavinys – koordinuoti institucijų, kurios dalyvauja formuojant ir įgyvendinant mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros politiką, veiksmus, sudaryti sąlygas sparčiai didinti šalies mokslo potencialą ir ūkio konkurencingumą.

5. Nustatytam uždaviniui įgyvendinti komisija nagrinėja strateginius Lietuvos mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros klausimus, susijusius su valstybės politikos šiose srityse formavimu, įgyvendinimu ir koordinavimu, teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei, ministerijoms ir Vyriausybės įstaigoms pasiūlymus priimant sprendimus šiais klausimais.

6. Komisija turi teisę:

6.1. sudaryti nuolatines ar laikinąsias darbo grupes iš valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų valstybės tarnautojų, mokslininkų ir specialistų, taip pat pasitelkti Lietuvos ir užsienio šalių ekspertus komisijai aktualiems klausimams nagrinėti ir išvadoms ar pasiūlymams teikti;

6.2. kreiptis į ministerijas, Vyriausybės įstaigas, kitas valstybės ir savivaldybių institucijas bei įstaigas, mokslo ir studijų institucijas, įmones ir kitas organizacijas su prašymais pateikti reikiamą informaciją ir kitą medžiagą komisijos nagrinėjamais klausimais;

6.3. kviesti į komisijos posėdžius ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, mokslo ir studijų institucijų, įmonių ir kitų organizacijų atstovus ir išklausyti jų informaciją;

6.4. teikti pasiūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei, ministerijoms ir Vyriausybės įstaigoms dėl teisės aktų projektų ir kitų iniciatyvų, reikalingų Lietuvos mokslo, technologijų ir inovacijų plėtrai skatinti, valstybės politikos efektyvumui šiose srityse didinti.

 

III. KOMISIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

7. Komisijos veiklos forma yra posėdžiai, kuriuos prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per pusmetį, šaukia komisijos pirmininkas.

8. Komisijos pirmininkas vadovauja komisijos posėdžiams ir atstovauja komisijai. Jeigu komisijos pirmininkas nedalyvauja komisijos posėdyje, posėdžiui vadovauja vienas iš komisijos pirmininko pavaduotojų.

9. Komisijos nariams už darbą komisijoje nemokama.

10. Komisiją ūkiškai bei techniškai aptarnauja ir komisijos sekretoriato funkcijas atlieka Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija. Komisijos sekretoriato funkcijoms atlikti skiriami 3 asmenys, gerai išmanantys mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros klausimus. Ši veikla finansuojama iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto bendrųjų asignavimų.

11. Komisijos sekretoriatas gauna pasiūlymų dėl komisijoje nagrinėtinų klausimų, rengia ir derina posėdžių darbotvarkes su komisijos pirmininku, užtikrina posėdžių medžiagos išplatinimą komisijos nariams ir organizuoja komisijos posėdžius. Taip pat komisijos sekretoriatas atlieka kitus šiuose Nuostatuose nurodytus arba komisijos pavestus darbus.

12. Apie komisijos posėdį komisijos nariams pranešama raštu ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki komisijos posėdžio. Kartu pateikiama posėdžio darbotvarkė ir kita su posėdžiu susijusi medžiaga.

13. Komisijos posėdžiai laikomi teisėtais, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių. Komisijos sprendimai priimami paprasta komisijos posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas.

14. Komisijos posėdžių sprendimai įforminami protokolais. Protokolus pasirašo komisijos posėdžiui pirmininkavęs ir posėdį protokolavęs asmuo. Protokolų kopijos siunčiamos komisijos nariams ir suinteresuotoms institucijoms.

15. Komisijos posėdžių protokolai yra vieši ir skelbiami Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos interneto tinklalapyje.

______________