LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2012 M. KOVO 28 D. ĮSAKYMO Nr. V-551 „DĖL UŽSIENIO ŠALIŲ INSTITUCIJOSE IŠSILAVINIMĄ ĮGIJUSIŲ ASMENŲ KONKURAVIMO DĖL PRIĖMIMO Į VALSTYBĖS FINANSUOJAMAS STUDIJŲ VIETAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2012 m. birželio 15 d. Nr. V-992

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2012 m. kovo 28 d. įsakymą Nr. V-551 „Dėl Užsienio šalių institucijose išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2012, Nr. 41-2002) ir išdėstau jį nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL UŽSIENIO ŠALIŲ INSTITUCIJOSE AR PAGAL TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŠVIETIMO PROGRAMAS IŠSILAVINIMĄ ĮGIJUSIŲ ASMENŲ KONKURAVIMO DĖL PRIĖMIMO Į VALSTYBĖS FINANSUOJAMAS STUDIJŲ VIETAS IR DĖL STUDIJŲ STIPENDIJŲ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Įgyvendindamas Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo (Žin., 2009, Nr. 54-2140; 2012, Nr. 53-2639) 70 straipsnio 13 dalį ir 75 straipsnio 7 dalį,

T v i r t i n u Užsienio šalių institucijose ar pagal tarptautinių organizacijų švietimo programas išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas ir dėl studijų stipendijų tvarkos aprašą (pridedama).“

 

 

Švietimo ir mokslo ministras                               Gintaras Steponavičius

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2012 m. kovo 28 d. įsakymu Nr. V-551

(Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2012 m. birželio 15 d. įsakymo

Nr. V-992 redakcija)

 

UŽSIENIO ŠALIŲ INSTITUCIJOSE AR PAGAL TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ŠVIETIMO PROGRAMAS IŠSILAVINIMĄ ĮGIJUSIŲ ASMENŲ KONKURAVIMO DĖL PRIĖMIMO Į VALSTYBĖS FINANSUOJAMAS STUDIJŲ VIETAS IR DĖL STUDIJŲ STIPENDIJŲ TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Užsienio šalių institucijose ar pagal tarptautinių organizacijų švietimo programas išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas ir dėl studijų stipendijų tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato šių asmenų, stojančių į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir siekiančių, kad jų studijų kaina būtų apmokama Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, arba pretenduojančių į studijų stipendijas, priėmimo tvarką.

2. Užsienio šalių institucijose ar pagal tarptautinių organizacijų švietimo programas (toliau – užsienio institucijos) išsilavinimą įgiję asmenys ir stojantys į Lietuvos aukštąsias mokyklas privalo turėti įgyto išsilavinimo pripažinimo Lietuvoje dokumentą. Įgyto išsilavinimo pripažinimas atliekamas vadovaujantis Išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, pripažinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. vasario 29 d. nutarimu Nr. 212 (Žin., 2012, Nr. 29-1290). Šis reikalavimas netaikomas asmenims, baigusiems mokyklas, veikiančias pagal Konvenciją, apibrėžiančią Europos mokyklų statutą (Žin., 2004, Nr. 178-6583), ir įgijusiems Europos bakalaureato pažymėjimą (toliau – baigusieji Europos mokyklas).

3. Užsienio institucijose išsilavinimą įgiję asmenys teisės aktų nustatyta tvarka gali būti priimami konkurso būdu į valstybės finansuojamas studijų vietas Lietuvos aukštosiose mokyklose arba pretenduoti į studijų stipendijas, jeigu jie yra:

3.1. Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiai;

3.2. turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje užsienio valstybių, nesančių Europos Sąjungos ir kitų Europos ekonominės erdvės narėmis, piliečiai ir asmenys be pilietybės;

3.3. išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai (toliau – išeivija ir lietuvių kilmės užsieniečiai), pateikę lietuvių bendruomenės toje šalyje, iš kurios atvyko, ar kitos kompetentingos institucijos išduotą pažymą arba kitą dokumentą, patvirtinantį išeivijos statusą ar lietuvių kilmę.

4. Užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, neatitinkantys tvarkos aprašo 3 punkte nurodytų kriterijų, priimami į aukštąsias mokyklas konkurso būdu studijuoti savo lėšomis, jeigu tarptautinės sutartys ar kiti teisės aktai nenustato kitaip.

5. Užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, įstoję į aukštąsias mokyklas, turi teisės aktų nustatyta tvarka atitinkamai gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje arba Europos Bendrijos valstybės narės piliečio leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, arba turėti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

 

II. PRIĖMIMAS Į PIRMOSIOS PAKOPOS AR VIENTISąsias STUDIJas

 

6. Asmenims, nurodytiems tvarkos aprašo 3 punkte (toliau – nurodyti stojantieji), ketinantiems stoti į pirmosios pakopos ar vientisąsias studijas, Studijų kokybės vertinimo centras, vadovaudamasis Išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytu pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, pripažinimo tvarkos aprašu, nustato ar jų užsienio institucijose įgyta kvalifikacija (išsilavinimas) studijų tikslu yra lygiavertė (lygiavertis) Lietuvos Respublikoje teikiamam viduriniam išsilavinimui ir priima sprendimą dėl užsienio kvalifikacijos akademinio pripažinimo.

7. Jei užsienio institucijose įgyta kvalifikacija (išsilavinimas) pripažįstama (pripažįstamas) studijų tikslu kaip lygiavertė (lygiavertis) Lietuvos Respublikoje teikiamam viduriniam išsilavinimui, Studijų kokybės vertinimo centras taip pat nustato mokomųjų dalykų, reikalingų geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilei sudaryti ir konkursiniam balui apskaičiuoti, atitikmenis Lietuvos bendrojo ugdymo mokomiesiems dalykams, perveda pažymius į šimtabalę arba dešimtbalę vertinimo sistemą ir išduoda pažymą dėl dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo (išskyrus nurodytus stojančiuosius, įgijusius išsilavinimą pagal tarptautinio bakalaureato diplomo programą).

8. Jei asmuo vidurinį išsilavinimą yra įgijęs pagal tarptautinio bakalaureato diplomo programą, jo mokomųjų dalykų, reikalingų geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilei sudaryti ir konkursiniam balui apskaičiuoti, atitikmenis ir pažymių įvertinimus nustato Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliota institucija bendrajam priėmimui organizuoti, vadovaudamasi tvarkos aprašo 1 priedu.

9. Dokumentai dėl užsienio institucijose įgytos kvalifikacijos (išsilavinimo) pripažinimo teikiami Studijų kokybės vertinimo centrui. Informacija apie dokumentų priėmimą teikiama Studijų kokybės vertinimo centre.

10. Jei studijos, į kurias pretenduoja nurodytas stojantysis, organizuojamos lietuvių kalba ir asmuo negali dokumentais įrodyti lietuvių kalbos mokėjimo, jis turi papildomai išlaikyti lietuvių kalbos įskaitą. Nurodyti stojantieji lietuvių kalbos įskaitą laiko Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliotoje institucijoje jos nustatyta tvarka. Lietuvių kalbos įskaitos išlaikymo pažymoje nurodomas būtinas lietuvių kalbos mokėjimo lygis stojantiesiems į atitinkamas studijų krypčių programas pagal tvarkos aprašo 2 priedą.

11. Nurodytiems stojantiesiems suteikiama galimybė vienu metu dalyvauti priėmimo studijuoti konkursuose keliose bendrajame priėmime dalyvaujančių aukštųjų mokyklų studijų programose. Nurodyti stojantieji dokumentus pateikia Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliotai institucijai bendrajam priėmimui organizuoti.

12. Nurodyti stojantieji į pirmosios pakopos ar vientisąsias studijas Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliotai institucijai bendrajam priėmimui organizuoti patys arba per įgaliotą asmenį nustatytu laiku įteikia:

12.1. aukštosios mokyklos priėmimo taisyklėse nurodytus dokumentus;

12.2. kompetentingos institucijos sprendimo dėl užsienio kvalifikacijos akademinio pripažinimo kopiją (išskyrus nurodytus stojančiuosius, baigusius Europos mokyklas);

12.3. Studijų kokybės vertinimo centro pažymą dėl dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo (išskyrus nurodytus stojančiuosius, įgijusius išsilavinimą pagal tarptautinio bakalaureato diplomo programą);

12.4. Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliotos institucijos pažymą apie lietuvių kalbos įskaitos išlaikymą, jei studijos, į kurias pretenduoja nurodytas stojantysis, organizuojamos lietuvių kalba ir asmuo negali dokumentais įrodyti lietuvių kalbos mokėjimo;

12.5. išeivijos statusą ar lietuvių kilmę patvirtinantį dokumentą, jei asmuo yra išeivis ar lietuvių kilmės užsienietis.

13. Prašymas studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose nenagrinėjamas nepateikus visų reikalingų dokumentų.

14. Nurodyti stojantieji, pateikę visus reikiamus dokumentus, gali dalyvauti konkurse, jeigu atitinka aukštosios mokyklos priėmimo taisyklėse nurodytus stojimo į atitinkamą studijų programą reikalavimus.

15. Nurodyti stojantieji konkuruoja dėl priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas ir dėl studijų stipendijų vadovaujantis Švietimo ir mokslo ministerijos nustatyta Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo tvarka (toliau – Geriausiųjų eilės tvarka).

16. Geriausiųjų eilė sudaroma pagal Geriausiųjų eilės tvarkos apraše nustatytus kriterijus. Stojant į tam tikras studijų srities, studijų krypties arba krypčių grupės programas gali būti numatyti stojamieji egzaminai ar nustatyti kiti kriterijai, tuomet nurodyti stojantieji turi išlaikyti nurodytus stojamuosius egzaminus ir (arba) įvykdyti kitus nustatytus kriterijus.

17. Kriterijai, reikalingi geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilei sudaryti (toliau – kriterijai), išreiškiami balais ir apskaičiuojami pagal Geriausiųjų eilės tvarkos aprašą, o konkursinis balas – pagal aukštosios mokyklos priėmimo taisykles:

17.1. Duomenys kriterijams ir konkursiniam balui apskaičiuoti imami iš Studijų kokybės vertinimo centro pažymos dėl dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo (išskyrus stojančiuosius, įgijusius išsilavinimą pagal tarptautinio bakalaureato diplomo programą). Jei užsienio valstybėje baigiamieji egzaminai neorganizuojami, brandos egzaminų atitikmenimis gali būti laikomi atitinkamų dalykų metiniai pažymiai (toliau – brandos egzamino atitikmuo).

17.2. Jei negalima nustatyti dalykų atitikmenų kriterijams ir konkursiniam balui apskaičiuoti, rekomendacijas dėl konkursinio balo apskaičiavimo ir kriterijų įtakos geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilei į universitetines ir kolegines studijas sudaryti pagal studijų kryptis ar krypčių grupes nustatymo Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliotai institucijai bendrajam priėmimui organizuoti teikia švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudaryta komisija (toliau – komisija). Komisija sudaroma iš Švietimo ir mokslo ministerijos, Studijų kokybės vertinimo centro ir Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliotos institucijos bendrajam priėmimui organizuoti atstovų. Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliota institucija bendrajam priėmimui organizuoti, gavusi komisijos rekomendacijas, į sistemą įveda nurodyto stojančiojo konkursinį balą.

17.3. Jei asmuo brandos egzaminus yra išlaikęs pagal Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytą tvarką, duomenys kriterijams ir konkursiniam balui apskaičiuoti imami iš šių egzaminų įvertinimo. Jei asmuo turi brandos egzamino atitikmenį ir taip pat yra išlaikęs brandos egzaminą pagal Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytą tvarką, duomuo kriterijams ir konkursiniam balui apskaičiuoti imamas iš geresnio įvertinimo.

17.4. Atskirais atvejais Studijų kokybės vertinimo centrui priimant sprendimą dėl dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo rekomendacijas gali teikti švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudaryta komisija.

17.5. Apskaičiuojant kriterijus stoti į valstybės finansuojamas studijų vietas ir pretenduoti į studijų stipendijas valstybinio brandos egzamino įvertinimo atitikmuo dalijamas iš dešimties ir pridedama 13 balų, o prie mokyklinio brandos egzamino įvertinimo atitikmens – 3 balai. Išeivijai ir lietuvių kilmės užsieniečiams pridedami 2 papildomi balai, o užsienio lietuvių mokyklų, kurių sąrašas pateikiamas 3 priede, absolventams – dar 2 papildomi balai.

18. Konkursą laimėję nurodyti stojantieji priimami aukštosios mokyklos priėmimo taisyklėse nustatyta tvarka.

 

III. PRIĖMIMAS Į ANTROSIOS AR TREČIOSIOS PAKOPOS STUDIJas

 

19. Studijų kokybės vertinimo centras arba švietimo ir mokslo ministro įgaliotoji aukštoji mokykla (toliau – akademinį pripažinimą vykdanti institucija), vadovaudamasi Išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytu pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, pripažinimo tvarkos aprašu, nustato, ar nurodytų stojančiųjų, ketinančių stoti į antrosios ar trečiosios pakopos studijas, užsienio institucijose įgyta kvalifikacija studijų tikslu yra lygiavertė atitinkamai Lietuvos Respublikoje suteikiamai aukštojo mokslo kvalifikacijai.

20. Dokumentai dėl užsienio institucijose įgytos kvalifikacijos akademinio pripažinimo teikiami akademinį pripažinimą vykdančiai institucijai. Informacija apie dokumentų priėmimą teikiama akademinį pripažinimą vykdančioje institucijoje.

21. Nurodyti stojantieji, pretenduojantys į valstybės finansuojamas antrosios ar trečiosios pakopos studijas ar į studijų stipendijas, pasirinkto universiteto priėmimo komisijai pateikia to universiteto reikalaujamus dokumentus ir akademinį pripažinimą vykdančios institucijos sprendimo dėl užsienio institucijose įgytos kvalifikacijos akademinio pripažinimo kopiją (išskyrus nurodytus stojančiuosius, kurių užsienio institucijose įgytos kvalifikacijos pripažinimą vykdanti švietimo ir mokslo ministro įgaliotoji aukštoji mokykla ir universitetas, į kurio antrosios ar trečiosios pakopos studijas jie stoja, sutampa).

22. Prašymas priimti į antrosios ar trečiosios pakopos valstybės finansuojamas studijų vietas ar skirti studijų stipendiją negali būti nagrinėjamas, jeigu nepateikti visi reikalingi dokumentai.

23. Universitetas savo nustatyta tvarka turi įvertinti, ar nurodytų stojančiųjų kalbos, kuria vyks studijos, mokėjimas yra pakankamas sėkmingai studijuoti.

24. Stojimo į atitinkamą studijų programą reikalavimus, konkursinių balų ir konkursinės eilės sudarymo tvarką bei priėmimo į atitinkamą studijų programą tvarką nustato universiteto priėmimo taisyklės.

 

_________________

 


Užsienio šalių institucijose ar pagal

tarptautinių organizacijų švietimo programas

išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl

priėmimo į valstybės finansuojamas studijų

vietas ir dėl studijų stipendijų tvarkos aprašo

1 priedas

 

TARPTAUTINIO BAKALAUREATO DIPLOMO PROGRAMOS BAIGIAMŲJŲ EGZAMINŲ ĮVERTINIMŲ IR BRANDOS EGZAMINŲ ĮVERTINIMŲ ATITIKMENYS

 

1. Tarptautinio bakalaureato diplomo (toliau – TBD) programos baigiamųjų egzaminų įvertinimų ir brandos egzaminų įvertinimų atitikmenų nustatyme išskiriami šie dalykų lygiai: aukštesnysis lygis (santrumpa iš anglų kalbos Higher Level; toliau – HL) ir standartinis lygis (santrumpa iš anglų kalbos Standart Level; toliau – SL).

2. Nustatyti šie TBD programos dalykų atitikmenys dalykams, iš kurių sudaromas konkursinis balas Lietuvoje:

 

TBD programos dalykai

Dalykai, iš kurių sudaromas konkursinis balas Lietuvoje

Grupės numeris

Grupės pavadinimas ir atitikmuo anglų kalba

Dalyko pavadinimas arba apibūdinimas ir atitikmuo anglų kalba

Brandos egzaminas

Metinis pažymys

1

Kalba A (Language A: Language and Literature studies)

Gimtoji kalba

Lietuvių kalba

Lietuvių kalba arba gimtoji kalba

2

Užsienio kalba (Language acquisition)

Užsienio kalbos: šiuolaikinės (Language Ab Initio, Language B, Language A2) ir klasikinės (Latin, Classical Greek)

Užsienio kalba

Užsienio kalba

3

Individai ir visuomenė (Individuals and Societies)

Istorija (History, History of Islamic World)

Istorija arba geografija

Istorija arba geografija

Geografija (Geography)

Ekonomika (Economics)

Filosofija (Philosophy)

Psichologija (Psychology)

Socialinė ir kultūrinė antropologija (Social and Cultural Anthropology)

Verslas ir organizavimas (Business and Management)

Informacinės technologijos globalioje visuomenėje (Information Technology in a Global Society)

Pasaulio religijos (World Religions)

4

Gamtos /eksperimentiniai mokslai (Experimental Sciences)

Biologija (Biology)

Biologija

Biologija

Chemija (Chemistry)

Chemija

Chemija

Fizika (Physics)

Fizika

Fizika

Aplinkos sistemos (Environmental Systems)

Biologija*

Biologija

Aplinkos sistemos ir visuomenės (Environmental Systems and Societies)

Biologija

Dizaino technologijos (Design Technology)

5

Matematika ir informatika (Mathematics and Computer Science)

Matematika (Mathematics)

Matematika

Matematika

Matematikos metodai (Mathematical Methods)

Matematikos studijos (Mathematical Studies)

Teorinė matematika (Further Mathematics)

Kompiuterių mokslas (Computer Science)

Informacinės technologijos

Informacinės technologijos

6

Menai (The Arts)

Dailė (Visual Arts)

Muzika (Music)

Muzikologija

Teatras (Theatre)

Literatūra ir menas (Literature and Performance)

Šokis (Dance)

Kinas (Film)

Kiti privalomi dalykai

Centriniai programos komponentai (Core Subjects)

Kūryba, sportas ir visuomenei naudingas darbas (Creativity, Action, Service, santrumpa anglų kalba – CAS)

Bendroji kūno kultūra

 

* Jei stojama į aplinkotyros krypties (F700) studijų programas.

 

3. Nustatyti šie TBD programos baigiamųjų egzaminų įvertinimų atitikmenys valstybinių brandos egzaminų įvertinimams:

 

TBD programos dalyko HL įvertinimas

Valstybinio brandos egzamino įvertinimas

7

100

6

95

5

80

4

60

3

40

2

15

1

nėra atitikmens

 

TBD programos dalyko SL įvertinimas  (negalioja užsienio kalbai (Language Ab Initio) ir matematikos studijoms (Mathematical Studies))

Valstybinio brandos egzamino įvertinimas

7

90

6

80

5

70

4

50

3

30

2

10

1

nėra atitikmens

 

4. Nustatyti šie TBD programos baigiamųjų egzaminų įvertinimų atitikmenys mokyklinių brandos egzaminų įvertinimams arba metiniam išplėstinio (A) kurso pažymiui:

 

TBD programos dalyko HL ir SL įvertinimas

Mokyklinio brandos egzamino įvertinimas arba metinis išplėstinio (A) kurso pažymys

7

10

6

9

5

8

4

7

3

6

2

5

1

nėra atitikmens

 

5. Užsienio kalbos Language Ab Initio ir matematikos studijų (Mathematical Studies) TBD programos dalykų įvertinimai pervedami į mokyklinio brandos egzamino arba metinį išplėstinio (A) kurso pažymį dešimtbalėje vertinimo sistemoje.

6. Balai už du rašinius (The extended essay, santrumpa iš anglų kalbos – EE; Theory of knowledge essay santrumpa iš anglų kalbos – TOK) pridedami prie to konkursinio dalyko balo, kuris turi didžiausią svertinį koeficientą, iš tos dalykų grupės. Už rašinius pridedama tiek balų, kiek balų (0, +1, +2, +3) jie yra įvertinti TBD programos diplome, jeigu pervedama į šimtabalę vertinimo sistemą, ir balus padalijus iš trijų, jeigu pervedama į dešimtbalę vertinimo sistemą. Papildomi balai pridedami pervedus TBD programos dalyko įvertinimą į šimtabalę ar dešimtbalę sistemą.

7. Galutinis dalyko pažymys (t. y. pridėjus balus už rašinį) negali viršyti šimtabalės vertinimo sistemos 100 balų arba dešimtbalės vertinimo sistemos 10 balų. Jeigu atlikus 6 punkte nurodytus veiksmus gauta suma viršija 100 balų (10 balų), gautas vertinimas apvalinamas iki 100 balų (10 balų).

8. Stojantysis, baigęs programą einamaisiais metais ir dar neturintis Tarptautinės bakalaureato organizacijos išduoto diplomo, Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliotos institucijos organizuojamo bendrojo priėmimo dokumentų priėmimo punktui turi pateikti anglišką iš Tarptautinio bakalaureato organizacijos kompiuterinės duomenų bazės išspausdintą išrašą (Results summary), patvirtintą mokyklos vadovo arba jo įgalioto asmens.

 

_________________

 


Užsienio šalių institucijose ar pagal

tarptautinių organizacijų švietimo programas

išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl

priėmimo į valstybės finansuojamas studijų

vietas ir dėl studijų stipendijų tvarkos aprašo

2 priedas

 

BŪTINAS LIETUVIŲ KALBOS MOKĖJIMO LYGIS STOJANTIESIEMS Į LIETUVIŲ KALBA ORGANIZUOJAMAS STUDIJAS

 

Studijų sritis

Studijų kryptis

Būtinas žemiausias lietuvių kalbos mokėjimo lygis

Humanitarinių mokslų

Visos lietuvių filologijos studijų kryptys

C1

Visos kitos studijų kryptys

B2

Menų

Teatras ir kinas

Rašytinė kūryba

C1

Visos kitos studijų kryptys

B2

Socialinių mokslų

Informacijos paslaugos

Viešieji ryšiai

Leidyba

Žurnalistika

C1

Visos kitos studijų kryptys

B2

Fizinių mokslų

Visos studijų kryptys

B2

Biomedicinos mokslų

Visos studijų kryptys

B2

Technologijos mokslų

Visos studijų kryptys

B2

 

Mokėjimo lygių aprašymai:

B2 lygis – asmuo, mokantis lietuvių kalbą šiuo lygiu, turi gebėti suprasti sudėtingų tekstų tiek konkrečiomis, tiek abstrakčiomis temomis pagrindines mintis, taip pat specializuotas diskusijas profesinėmis temomis (bendrine kalba); turi gebėti pakankamai spontaniškai ir laisvai bendrauti žodžiu ir raštu, todėl bendravimas su gimtakalbiais, nesukeliant jiems įtampos ir pačiam jos nejaučiant, turėtų būti visiškai įmanomas; turi gebėti kurti aiškų, detalų tekstą daugeliu temų ir paaiškinti savo požiūrį svarstomais klausimais, išdėstydamas įvairių pasirinkimų pranašumus ir trūkumus.

C1 lygis – asmuo, mokantis lietuvių kalbą šiuo lygiu, turi suprasti įvairius sudėtingus ilgus tekstus ir suvokti potekstę; turi gebėti spontaniškai, laisvai, ilgai neieškodamas išraiškos priemonių, išdėstyti savo nuomonę, nuostatą, pažiūras; turi gebėti lanksčiai ir veiksmingai vartoti kalbą visuomeniniais, akademiniais ir profesiniais tikslais; turi gebėti kurti aiškų, gerai sukomponuotą, detalų tekstą sudėtinga tema laikydamasis stiliaus ir formos reikalavimų, tinkamai vartodamas siejimo priemones.

 

_________________

 


Užsienio šalių institucijose ar pagal

tarptautinių organizacijų švietimo programas

išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl

priėmimo į valstybės finansuojamas studijų

vietas ir dėl studijų stipendijų tvarkos aprašo

3 priedas

 

UŽSIENIO LIETUVIŲ MOKYKLŲ SĄRAŠAS

 

1. Vasario 16-osios gimnazija (Vokietijos Federacinė Respublika);

2. Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjus (Lenkijos Respublika);

3. Maskvos Jurgio Baltrušaičio lietuvių etninės kultūros bendrojo lavinimo vidurinė mokykla Nr. 1247 (Rusijos Federacija);

4. Rygos lietuvių vidurinė mokykla (Latvijos Respublika);

5. Pelesos privati bendrojo lavinimo vidurinė mokykla lietuvių mokomąja kalba (Baltarusijos Respublika);

6. Rimdžiūnų vidurinė mokykla lietuvių dėstomąja kalba (Baltarusijos Respublika).

 

_________________