LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2010 M. SPALIO 28 D. ĮSAKYMO Nr. V-946 „DĖL TIESIOGINĖS VALSTYBINĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS SAUGOS KONTROLĖS REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2011 m. gegužės 30 d. Nr. V-549

Vilnius

 

 

Pakeičiu Tiesioginės valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. spalio 28 d. įsakymu Nr. V-946 „Dėl Tiesioginės valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės reglamento patvirtinimo“ (Žin., 2010, Nr. 132-6736):

1. Išdėstau 13.1 punktą taip:

13.1. Periodinė kontrolė (planinis patikrinimas), kuri atliekama pagal metinius periodinės kontrolės planus, parengtus pagal Tarnybos direktoriaus patvirtintas Periodinės tiesioginės valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės metu tikrintinų objektų atrankos taisykles. Periodinės kontrolės planai, kuriuose nurodomas planuojamo patikrinti objekto pavadinimas, adresas ir numatoma patikrinimo data mėnesio tikslumu, derinami su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (toliau – Laboratorija), tvirtinami teritorinės įstaigos vadovo, elektroniniu paštu pateikiami Tarnybai ne vėliau nei iki ateinančių metų sausio 15 d. ir skelbiami, išskyrus informaciją apie objektus, gaminančius su maistu susiliečiančius gaminius, juos patvirtinusių teritorinių įstaigų interneto svetainėse. Periodinės kontrolės metu atliekami Periodinės kontrolės metu atliekamų tyrimų sąraše (Reglamento 5 priedas) nurodyti tyrimai.“

2. Išdėstau 21 punktą taip:

21. Tarnybos arba teritorinės įstaigos vadovas arba jo įgaliotas asmuo, likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki periodinės kontrolės pradžios, privalo raštu informuoti objekto, išskyrus gaminančio su maistu susiliečiančius gaminius, vadovą apie priimtą sprendimą atlikti patikrinimą, nurodyti patikrinimo pagrindą, datą, dalyką ir pateikti preliminarų dokumentų, kuriuos objektas turi pateikti kontrolę vykdančiam pareigūnui, sąrašą. Draudžiama reikalauti pateikti konkrečios prašomos formos duomenis ar dokumentus, jeigu jų rengimas nenumatytas teisės aktuose, jeigu tam reikėtų sukurti dokumentus ar informacijos rinkmenas ir tai būtų susiję su neproporcingai didelėmis darbo ir laiko sąnaudomis.

Rašte, kuriuo objekto vadovas informuojamas apie priimtą sprendimą atlikti patikrinimą, taip pat nurodoma, kad objekto vadovas turi teisę pateikti klausimus dėl visuomenės sveikatos saugą reglamentuojančių teisės aktų taikymo ir prašyti suteikti metodinę pagalbą. Jeigu objektas pateikia klausimus, prašymą suteikti metodinę pagalbą raštu iki periodinės kontrolės pradžios, į šį prašymą turi būti atsakyta raštu ne vėliau kaip iki patikrinimo akto surašymo dienos.“

3. Išdėstau 25 punktą taip:

25. Pareigūnas, atvykęs į tikrinamą objektą, prisistato objekto vadovui, jo įgaliotam ar atsakingam asmeniui, o atvykęs į gaminantį su maistu susiliečiančius gaminius objektą – bet kuriam objekte esančiam objekto atstovui, pateikia valstybės tarnautojo pažymėjimą, pavedimą ir žurnale valstybinių kontrolės institucijų pareigūnų atliekamiems patikrinimams registruoti (toliau – žurnalas) įrašo kontrolę vykdančios institucijos pavadinimą, savo vardą ir pavardę, pareigas, patikrinimo tikslus, datą ir pasirašo. Jeigu žurnalas nepateikiamas, apie tai pažymima patikrinimo akte.“

4. Išdėstau 27 punktą taip:

27. Į visas objekto patalpas pareigūnas gali eiti tik lydimas objekto vadovo, jo įgalioto ar atsakingo asmens, o tikrinant gaminantį su maistu susiliečiančius gaminius objektą – bet kurio objekte esančio objekto atstovo.“

5. Išdėstau 52 punktą taip:

52. Jeigu mėginius laboratoriniams tyrimams paima ar laboratorinius tyrimus (matavimus) patikrinimo metu atlieka Laboratorijos darbuotojas, taip pat turi dalyvauti kontrolę vykdantis pareigūnas bei objekto vadovas, jo įgaliotas ar atsakingas asmuo, o operatyviosios kontrolės ir gaminančių su maistu susiliečiančius gaminius objektų periodinės kontrolės atvejais – objekto atstovas.“

6. Išdėstau 59 punktą taip:

59. Mėginiai laboratoriniams tyrimams turi būti siunčiami į Laboratoriją su kontrolę atlikusio pareigūno, Laboratorijos darbuotojo (jei jis paėmė mėginį) ir objekto vadovo, jo įgalioto ar atsakingo asmens, o operatyviosios kontrolės ir gaminančių su maistu susiliečiančius gaminius objektų periodinės kontrolės atvejais – su patikrinime dalyvavusio objekto atstovo pasirašytu Mėginio (-ių) laboratoriniams tyrimams paėmimo aktu (Reglamento 2 priedas).“

7. Išdėstau 72.5 punktą taip:

72.5. Tarnybos direktoriaus patvirtintas Periodinės tiesioginės valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės metu tikrintinų objektų atrankos taisykles, kontrolės institucijos vadovo patvirtintą Periodinės kontrolės planą, išskyrus informaciją apie objektus, gaminančius su maistu susiliečiančius gaminius, ir jo pakeitimus;“.

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                           RAIMONDAS ŠUKYS